Scylla uit Europa Cup SUIZEBr 4LLEN Oranje met twee spitsen Meespelen Scifo onzeker Ontluisterende nederlaag Avanti toch naar Sofia saterdag 12 oktober i985 SPORT PAGINA 15 Bhagwan "Het wordt tijd dat Ajax weer gewoon gaat doen". Deze kop sierde een beschou wend artikel van Ben de Graaf in de Volkskrant van maandag. Bil jartspecialist De Graaf heft weer eens het beschuldigende vinger tje. De aanklacht is deze keer ge richt tegen de technisch-direc- teur van de landskampioen: "De verlosser Cruijff begint steeds meer op Bhagwan te lij ken. Zijn trouwste aanhangers blijven in hem het grote voetbal- licht zien, waaraan iedereen met een klein beetje verstand van het spelletje zich behoort te warmen, maar hun aantal slinkt ziendero gen. Wat Cruyff met Ajax wil be reiken, is kennelijk te mooi om waar te zijn, In de beginfase van het seizoen is nu al tot vier maal toe - tegen PSV, FC Groningen, FC Porto en gisteren Feyenoord - aangetoond dat de ongediplo meerde trainer-coach met z'n hoofd in de wolken loopt. Het wordt misschien tijd dat Ajax weer gewoon gaat doen. "De pogingen van Ajax het pu bliek te amuseren kunnen onmo gelijk worden veroordeeld. Wat wèl kan is stil staan bij de zelf overschatting, die met deze stijl gepaard gaat. De Amsterdam mers hebben hun gevoel voor de realiteit totaal verloren". "De Ajax-trein zal voorlopig nog wel even in droomland blij ven voortijlen, want Cruijff is er de man niet naar om te erkennen, dat hij als coach ongelooflijk amateuristisch bezig is". "Idealisme kan geen kwaad, zeker niet als tegenwicht voor het grove, wansmakelijke spel dat als een besmettelijke ziekte over de velden gaat. Maar men moet wel een beetje nuchter blijven en uitgaan van de eigen mogelijkhe den". De vergelijking met Bhagwan is natuurlijk even fraai als ko misch, maar wat wil De Graaf er nu mee? Volkomen terecht heeft de chef-sport van De Volkskrant talloze keren z'n afschuw van re sultaat- en vechtvoetbal kenbaar gemaakt. Cruijff wil Ajax puur aanvallend en dus aantrekkelijk laten voetballen en wordt al na een paar maanden door De Graaf in de beklaagdenbank geduwd. Wat die zelfoverschatting en ge voel voor de realiteit betreft: de Ajacieden hebben niet zichzelf op een voetstuk gezet, maar zijn omhoog geschreven door de sportpers, de Volkskrant incluis. Want was het niet De Volkskrant die na het wervelende optreden van Ajax tijdens het Amsterdam- toernooi de loftrompet stak over de landskampioen en zyn techni sche directeur? Wordt het niet eens tijd dat Ben de Graaf weer gewoon gaat doen? in de ban Rikkert Beukers, de befaamde voorzitter van algemeen ama teurkampioen Spakenburg, duikt in deze kolommen regel matig op. Meestal naar aanlei ding van een van zijn wanhopige pogingen om recht te praten wat zijn voetballers hebben kromge trokken. Beukers wil nu Jaap Bax in de ban doen omdat deze NCRV-microfonist een brief aan de KNVB heeft geschreven naar aanleiding van het tumult in de slotfase van het duel om de landstitel tussen Spakenburg en DHC. Met behulp van zijn verre kijker zou Bax hebben gezien dat DHC'er Peter Menheere plot seling naar zijn bebloede gezicht greep. In zijn brief schrijft Bax dat hij de kennelijk uitgedeelde klap niet heeft gezien, maar hij vermoedt dat een Spakenburger Menheere een tik heeft gegeven omdat hij het niet waarschijnlijk acht dat die muilpeer zou zijn uitgedeeld door een DHC'er, de scheidsrechter of de grensrech ter. Bovendien stonden er vol gens de 'NCRV-gluurder' nogal wat Spakenburgersrond Men heere. In de Gooi- en Eemlander van maandag reageert Rikkert Beu kers, die Bax terecht verwijt een kwalijke manier van journalis tiek te bedrijven, woedend op de brief aan de bond: "Het is al met al een treurige geschiedenis. Ik denk dat Bax verontwaardigd was dat hij, na dat Guus Haak zijn manschap pen naar de kleedkamers had ge dirigeerd, niet in de catacomben mocht komen. Maar omdat de si tuatie zeer gespannen was, heb ben we niemand toegestaan om binnen te komen, Dat zat hem niet lekker. Ik vermoed dat hij met die brief zijn gram heeft wil len halen. Hij heeft er waar schijnlijk niet bij stil gestaan dat ik die brief bij de bond kon op vragen. En hij heeft ons echt ge probeerd te pakken in die brief. Daarom hoeft hij voorlopig niet te rekenen op onze gastvrijheid" De eerste de beste leerling journalist, dan wel -verslaggever krijgt ingeprent dat hij nooit in een-conflict partij mag kiezen en wat doet veteraan Bax... De ver ontwaardiging van Beukers is volledig op zijn plaats, maar dat uitgerekend hy de banvloek wil uitspreken over Bax. De voetbal lers van Spakenburg hebben zich in de kampioenscompetitie van vorig seizoen dusdanig mis dragen dat by iedere fatsoenlijke voorzitter nu nog het schaam rood op de kaken zou moeten staan. Geheim agent Henk Spaan heeft er spijt van. In zijn column in Het Parool van 'vorige week maandag had Spaan sportverslaggever Dick van der R«J«cti« JMp Visser en Rob Onderwater i Ajax. Volgens Ben de Graaf wordt het tijd dat deze (foto Loek Zuyderduin) Polder uitgemaakt voor geheim agent. Van der Polder, die ooit liggend in de bosjes een training van bondsmanager Rinus Mi- chels begluurde, zou de trainers vakbond, de WON, hebben ge tipt over het 'veldwerk' dat tech- nisch-directeur Cruijff bij Ajax verrichtte. Van der Polder zou niet alleen stiekem met bonds- baas Van der Leek hebben ge beld, maar zelfs een schriftelijke aanklacht bij de WON hebben ingediend. Spaan had deze wijs heid van collega Rob Fleur. In het radioprogramma van Frits Barend en Henk van Dorp ging Fleur afgelopen zaterdag gran dioos onderuit. Er bleek hele maal geen brief van Van der Pol der aan de bond te bestaan. Spaan ontmoette Van der Polder zondag in het Olympisch sta dion. Maandag rectificeerde hij zijn column van een week eer der. Woensdag hing Van der Pol der bij ons aan de lijn. Of we in deze rubriek na de verdachtma kingen nu ook de excuses van Spaan wilden opnemen. Heel graag zelfs: "Ook maakte Dick bezwaar te gen de suggestie van 'stiekem bel len'. Hij had gezien dat Cruijff op het veld was verschenen, dat hij aanwijzingen,had gegeven en had toen de WON gebeld om te vragen of de vakbond al waarne mers had gestuurd en hoe het commentaar van Leek op Cruijffs activiteiten luidde. Het was dus een journalistiek tele foontje geweest, anders niets, zei Dick boos. En diep in mijn hart voelde ik dat daar iets in zat. To taal in een hoek gedreven, hoopte ik maar één ding: als Ajax in godsnaam maar niet verloor. Het werd zondag dus een dub bele nederlaag voor Spaan, die zijn column aldus eindigt: "Ik durfde nauwelijks naar Dick van der Polder te kijken, uit angst voor de tevreden glim lach". Kaffer Oegstgeest heeft zijn favorieten- rol in de eerste klasse van de za- terdagafdeling nog niet waarge maakt. Zaterdag leed de voetbal ploeg van trainer Dick Boesveld zijn derde seizoensnederlaag. Volgens Ruud Mieremet had scheidsrechter Kaffa evenwel het grootste aandeel in de 3-1 ne derlaag bij GWS. In het clubblad schrijft de ex-voorzitter van Oegstgeest: "Al snel legde de uit de Haagse voetbalbond afkomstige scher prechter een tweetal spelers uit dat hij over ogen beschikte, het geen maar goed was ook omdat, hoe verder de strijd vorderde, het zicht van de immer lachende klei ne machtswellusteling in twijfel werd getrokken. Zijn zeer zwak ke optreden werd bekroond door het afkeuren van een glaszuiver doelpunt van Oegstgeest bij 1-1". "De even corrupte als dikke grensrechter van GWS besloot op goed geluk de vlag op te'steken, welk meer dan machteloos ge baar door deze clown met een fluit gehonoreerd werd. Direct gevolg was dat een van onze spe lers (Jan Hogewoning) uit het veld werd gestuurd en de wed strijd verloren ging ook". Arbiter Kaffa dus uitgekafferd. De leidsman maar eens om com mentaar gevraagd: "De wedstrijd was voor mij een grote teleurstelling. Ik woon in middels in Hellevoetsluis, ik heb zaterdag niet 160 kilometer gere den om er een rotzootje van te 'maken. Ik fluit toch al een aardig tijdje, maar ik heb nog nooit zo'n irritante ploeg meegemaakt als Oegstgeest. De spelers vloekten el kaar vanaf de eerste minuut stijf, dat verbaasde me. Ook had den ze het op mij voorzien". "Eén speler (Jan Hogewoning) spande de kroon. Ik heb hem twee keer vermanend toegesproken. Nadat ik in de tweede helft een goal wegens buitenspel had afge keurd, was ik natuurlijk de gebe ten hond. Maar die spits (Wim den Hollander) stond toch echt buitenspel, ook al beweert Oegst geest het tegendeel. Kort daarop stuurde ik die Hogewoning van het veld. In samenhang met de eerdere vermaningen en een zwa re overtreding, was geen andere beslissing mogelijk. Die speler kwam mij natuurlijk na afloop niet bedanken. Wat hij toen alle maal gezegd heeft, heb ik maar niet in het rapport gezet. Ik moet wel zeggen dat de wedstrijd ten onrechte door Oegstgeest werd verloren, maar de ploeg heeft het verlies volledig aan zichzelf te wijten. Het is een goed elftal, maar de spelers halen zichzelf door dat vloeken uit het spel. Daar moeten leider en trainer toch echt iets aan doen, dat is niet normaal meer". Wat Ruud Mieremet betreft, hoeft Kaffa, zijn gezicht in de Leidse Afdeling niet meer te la ten zien: "Nu zult u zeggen 'hou alstu blieft maar je commentaar voor je want er is al zo'n tekort aan scheidsrechters'. Welnu, zeker is het tekort aan onpartijdige scheidsrechters een ernstige zaak, doch dit mag nimmer de rechtvaardiging zijn om de eer ste de beste, vaak nog bijna anal fabete, joker op de verenigingen te sturen". Gelukkig dat er nog reëele clubbladredacteuren zijn, die het onrecht meteen aan de kaak stel len. Boys tegen Boys De uitsluiting van Jan Platteel tijdens het duel Jodan Boys-Ha- zerswoudse Boys in de zaterdag- vierdeklasse heeft het dorp van Bettine Vriesekoop in beroering gebracht. Iedereen was het er im mers over eens dat de Hazers- woudse voetballer, in zijn 22-ja- rige loopbaan nog nooit geboekt, ten onrechte het veld was uitge stuurd. 'Vriend en vijand' waren ter plaatse unaniem overtuigd van Platteels onschuld. Niet evenwel de tuchtcommissie van de KNVB, want de Hazerswou- denaar kreeg 5 duels schorsing aan zijn broek. Vooral dankzij een 'negatief rapport van Jodan Boys, leerde een onderzoek. Se cretaris Zaal richtte daarop een boze brief naar het bestuur van de Goudse club: "U laat daarbij een speler aan het woord met beschuldigingen aan het adres van Jan Platteel als zou hij het jammer vinden niet harder geschopt te hebben. Wij vinden dit zeer onfris en nu ineens met deze beschuldiging aan te komen, die, bij navraag, geheel misplaatst is. Maar u zocht waarschijnlijk een stok om de hond te kunnen slaan". Het bestuur van Hazerswoud- se Boys vatte de zaken "sportie ver" op: "Wij hebben de Bond via ons rapport gewezen op de ons in ziens onterechte uitsluiting van Uw speler, zoals afgesproken was en zoals sportieve en eerlijke be stuursleden dienen te handelen onder deze omstandigheden. Re sultaat: één wedstrijd". "Wij nemen het U zeer kwalijk dat U zich als bestuursleden op sleeptouw laat nemen door een speler die zijn gram wilde halen en dat niet kon omdat de sliding werd ontweken. Dat U niet op Uw beslissing terugkomt is van Uw kant bezien alleszins begrij pelijk. U zoudt terecht Uw gezicht verliezen, als nu uitkomt, dat de bewust gegeven onjuiste voorstel ling van zaken een sportieve spe ler zeer onrechtvaardig wordt be handeld en onze vereniging be nadeeld. Daarom zien wij ons ge noodzaakt U niet langer als ver antwoordelijke bestuurders te zien en als zodanig te behande len. Onze bestuursleden zullen dan ook weigeren U bij de return in onze bestuurskamer te begroe ten". Een in de voetbalwereld, har de, niet vaak voorkomende maatregel. Bij Jodan Boys sloeg het nieuws dan ook in als een bom. Bestuursleden kropen met een bij elkaar en kwamen met een interessante tegenzet: "Geen commentaar". aldus voorzitter Huisman: "In tegenstelling tot Hazers- woudse Boys communiceren wij niet met de pers. U, mag best we ten dat ik kwaad ben over de handelwijze van die club. Of de speler van Hazerswoude er te recht uit is gestuurd? Ik ben geen scheidsrechter, die beslist uitein delijk. Mijn mening is niet rele vant. En of er na afloop afspra ken over het invullen van straf- formulieren afspraken zijn ge maakt, kan ik niets zeggen" Wordt vervolgd dus 1 LEIDEN - De Scylla-supporter vatte de zojuist beëindigde Europa Cup-strijd treffend samen: "Geen flauwekul, dat was 5-0". Niemand in de Leidse gelederen liet feitelijk een traan om de ontluisterende nederlaag, die de plaatselijke vrouwenploeg tegen het Engelse Omega Reading had ge leden. Sandra de Kruiff had haar tegenstander Karen Witt nau welijks met de zege gefeliciteerd, of de harde disco-dreu nen galmden door het bouwvallige gebouwtje aan de Ca- tharijnestraat, dat voor sportaccommodatie pleegt door te gaan. De bierpomp verrichte al spoedig overwerk, de hap jes vonden gretig aftrek, kortom, de talloze belangstellen den hadden nauwelijks tijd om teleurgesteld te zijn. Vooraf had Sandra de Kruiff de kansen nog op "fifty-fifty" inge- LEIDEN - Hals over kop is de vrouwentafeltennisploeg van Avanti gisterochtend per vlieg tuig richting Sofia gereisd voor het Europa Cup-duel met Pochtenez. Het zag er aanvan kelijk naar uit dat de Hazers- woudse ploeg, met Mirjam Kloppenburg als 'gastspeel- ster', helemaal niet in actie zou komen omdat de contacten met de Bulgaarse tegenstander om trent een speeldatum uiterst stroef verliepen. Donderdagmiddag kwamen de clubs na lang beraad over een dat het duel vanochtend zou worden afgewerkt. Daarop spoedden de Hazerswoudse vrouwen zich naar de Bulgaar se ambassade voor de vereiste inreisvisa. "Die grap kost ons 4000 gulden meer dan gebrui kelijk", foeterde trainer Gerard Bakker, die thuisbleef in ver band met de Europa Cup-strijd van het Hazerswoudse man- nenteam. "Nu moesten we een duur ticket kopen voor die mei den. Maar wat moesten we an ders? We konden moeilijk thuisblijven, we wilden graag spelen". schat, coach Theo Bakker was minder hoopvol gestemd voor hejt duel met de Britse tegenstander. Hij besefte dat het door hem ge trainde drietal weinig zou inbren gen tegen het met twee internatio nals overgevaren team uit het stad je Reading, 60 kilometer van Lon den. "Ik had ons op éen, hooguit twee potjes ingeschat", verklaarde coach Bakker naderhand. Zijn formatie bleef evenwel op 'nul' staan. Dat was enerzijds te wijten aan de factor pech en ander zijds aan de derde Engelse vrouw. Mandy Sainbury werd in het Leid se kamp als de 'zwakke broeder' gekwalificeerd. Tegen haar zou Sandra de Kruiff moeten scoren. Dat feest ging niet door. Daarbij had Theo Bakker ge- Scylla-trainer Theo Bakker voorziet Marianne i Leidse ploeg verloor met 5-0. i vliet nog i hoopt op de positieve inbreng van Marianne van der Vliet. Om de strijd tenminste een beetje span nend te houden, had de tafeltennis ster het openingspotje tegen Karen Witt in winst om moeten zetten. Bijna voldeed zij tegen de nummer drie van Engeland aan de wens van haar oefenmeester. Witt had drie games en heel wat geluk nodig om haar oudere tegenstandster opzij te zetten: 0-1. Op dat moment nog geen man overboord. Goed, van Maijan JCan- tebeen werden geen wonderen ver wacht. De kansloze nederlaag te gen Allison Gordon sprak boekde len. Met Sandra de Kruiff speelde de Leidse vereniging zijn hoogste troefkaart uit. Mandy Sainbury heette de tegenstandster, die vol gens de prognoses het loodje zou moeten leggen. Het omgekeerde geschiedde. "Dat meisje serveerde opgeschroefd, maar met die tijde lijke opgevoerde bezoekuren aan de Catharij nestraat kon de 'inter nationale' draad niet worden opge pakt. Witt finishte uiteindelijk met net iets beter", analyseerde Theo een 18-21 zege en liet 0-3 noteren. Bakker. "In de tweede game er winstkansen, maar het zat op dat moment ook even tegen". Bij 9-15 in de tweede game leek de strijd r eeds beslist. De Kr aiff beet daar op op haar tanden en knokte terug tot 18-19. Op dat moment verslapte de c centratie, kregen de Op dat moment was er dus man overboord. Nog even gloorde er hoop toen Marian van der Vliet, de beste Leidse speelster gister avond, weer tegen Allison Gordon in de ring verscheen. Met haar kor te, venijnige spelletje sleepte de dit jaar moeder geworden speelster Kruiff in een wurgende greep openbaarde zich -het tekort trainingsuren. Juist voor dit tref- De knap de eerste game uit het vuur: 21-17. Om vervolgens net als colle ga De Kruiff te moeten constate- dat je met weinig trainingsu- KNOKKE (GPD) - Bondscoach Guy Thijs maakt van daag de namen van de zestien spelers bekend, die in aanmerking komen voor het Belgisch elftal, dat woensdag de WK-interland tegen Nederland afwerkt. Alleen indien Enzo Scifo vandaag nog een twijfelgeval blijft, houdt Thijs het voor de zekérheid op 17 namen. De 19-jarige spelbepaler van Anderlecht liep deze week een enkelblessure op, maar zal vermoedelijk op tijd speelklaar zijn. „Ik neem maandag een definitieve beslissing over het meespelen van Scifo", aldus Thijs vrijdagmiddag in Knokke, waar de Belgen de afgelopen dagen een trainingskamp belegden. De eventuele vervanger voor Scifo is de 23-jarige Leo Vanderelst (Club Brug ge), die twee interlands achter zijn naam heeft. Jan Ceulemans. die kampte met „pijntjes" aan kaak, fen had de Leidse de traingsarbeid ren internationaal niet ver komt. Een gebrek aan inzet viel Van der Vliet niet te verwijten, zeker niet, maar zij kreeg in de tweede en der de game alle hoeken van de tafel te zien: 6-21, 10-21. Sandra de Kruiff tenslotte onder nam daarna tegen Karen Witt nog een uiterste poging om de Leidse eer te redden. Zij zegevierde in de eerste game: 21-18 en gaf haar speelster meer dan gelijkwaardige tegenstand. Waarna zij op het mo ment dat de belangrijke punten moesten worden verdeeld, afhaak te. "Belangrijker dan de nederlaag vind ik", stelde Theo Bakker, "dat de club leeft en levensvatbaarheid heeft. Er was vanavond veel pu bliek". Dat de nederlaag voor kennisge ving aannam en naar zich naar de disco spoedde. ROB ONDERWATER lies en knie, trainde donderdag en vrijdag normaal met de Belgische selectie mee. „Er zit nog wat vqpht in m'n knie en dat trekt een beetje, maar dat levert niet al te veel problemen op. Ik word nu nog tweemaal daags behandeld", aldus Ceulemans, die met 52 inter lands achter zijn naam koploper is in de Belgische selectie. Guy Thijs wenste gisteren de naam van de tweede Belgische spits - naast Er win Vandenbergh - nog niet prijs te geven. De Belgische bondscoach maakt van daag, na afloop van het oefenduel tegen Jong België, de keuze tussen Alex Czerniatinsky en zijn Standard- ploeggenoot Nico Claesen. „Ze spelen in die oefen wedstrijd allebei één helft", zei Thijs, die Czerniatins ky gisteren in de onderlinge trainingspartij langdurig naast Vandenbergh in de spits liet opereren. ZEIST (GPD) - Op z'n vroegst maandagmiddag zal Leo Beenhakker de namen van de elf spelers prijsgeven die woensdagavond in Brussel voor Oranje de weg moeten plaveien naar Mexico. Maar ongewild verklapte de bonds coach gistermiddag in Zeist al het elftal. De manier echter waarop hij zich uit de tent liet lokken, en met zijn opmer kingen over Ruud Gullit en Edo Ophof in feite de laatste twijfels wegnam, was wel erg simpel. Zoals het voor me nigeen ook als een verrassing zal komen dat Rob de Wit niet in de basis staat en dat de aanval zal worden gevormd door Wim Kieft en Marco van Basten. Tenzij Beenhakker iedereen zand in de ogen heeft willen strooien, kunnen de Belgen rekenen op een ploeg waarin de verdedigende kwaliteiten met Van de Korput, Wijnstekers, Spelbos, Van Tigge- len, Ophof en Van de Kerkhof royaal aanwezig zijn. De ploeg wordt gecompleteerd door Gullit, Rijkaard, Van Basten en Kieft, met in het doel Van Breukelen. Op de bank heeft de bondscoach Koe man, Valke, Tahamata, De Wit en reserve-doelman Hiele achter de hand. „Voor mezelf', begon Beenhak ker het pokerspel met de vader landse pers, „ben ik er sinds die „happening" bij Vitesse wel uit. Maar ik zeg niks. De opstelling breng ik niet eerder naar buiten voordat ik die met de groep heb doorgesproken. Daar is vandaag niks van gekomen, domweg omdat daarvoor de tijd ontbrak". De internationals (zonder dé donderdag getrouwde Rijkaard en Kieft, die morgen nog met Pisa moet spelen en zich maandag bij de groep voegt) verblijven sinds gistermorgen in Zeist, en vertrek ken dinsdag naar Brussel. Het zes dagen durende trainingskamp wordt dinsdagavond in het stadion van Anderlecht afgesloten met een laatste training. „Het is de eerste keer sinds ik hier ben", haalde de in Philips-out fit gestoken bondscoach opgelucht adem, „dat alle spelers zich zonder problemen hebben gemeld". Dat geldt volgens hem ook voor Ophof, die door een blessure en een schor sing de laatste weken niet meer voor Ajax in het veld kwam. „Hij heeft vanmorgen een uur lang heel intensief getraind en is daarna door de medische staf uitvoerig ge test. Hij had nauwelijks klachten. Voor mij is dat voldoende om hem bij de selectie te laten". Dat de Ajacied weinig tot geen wedstrijdritme heeft ziet Beenhak ker niet als een belemmering, om dat Ophof de laatste weken de trai ningen in de Meer volledig heeft meegedaan. „Nou weet ik ook wel dat een training geen wedstrijd is, maar de scherpte is er bij hem wel degelijk. Anders zou ik hem niet hebben uitgenodigd". De bonds coach betreurt het niettemin dat Cruijff hem woensdagavond tegen Sparta niet heeft laten spelen, al was het maar een halve wedstrijd. „Daar had ik een beetje op ge hoopt, maar dat blijft natuurlijk de zaak van Cruijff'. Ophof zelf ziet het ook amper als een nadeel dat zijn laatste competi tieduel al dateert van begin sep tember tegen FC VW. „Voor een functie als mandekker telt wed strijdritme niet zo zwaar. Als ik nou op het middenveld zou moe ten draven lag het wat moeilijker". De Ajacied gaat er blindelings van uit dat, hij speelt, en dat hij wordt opgezadeld met de bewaking van Ceulemans. „Ophof is een type speler", prijst Beenhakker zijn kwaliteiten, „die op basis van zijn karakter en mentaliteit bij de groep hoort. Het was een moeilijke keus, maar ik wilde hem er beslist bij hebben". Dat laatste gold niet voor René van der Gyp, die de laatste weken bij PSV in een voortreffelijke vorm steekt. „Maar vijf aanvallers voor deze uitwedstrijd", lichtte de bondscoach toe, „is echt het maxi mum. Ja, bij die vijf hoort ook Gul lit". Minder vaag deed Beénhakker over de speelwijze in Brussel. „Het spreekt voor zich dat wij met ge duld zullen spelen. Maar dat wil niet zeggen, dpt wij louter gaan verdedigen. We zullen er in Brussel uithalen wat erin zit. En dat gaan we doen op onze eigen i met onze eigen strijdwijze".

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15