'Die schippers van nu kunnen niet eens een stok vasthouden' Week vol feesten in Zoeterwoude Verzoek CDA Leiderdorp succesvol: Lubbers zegt af Stukjes groen goedkoper Behoud groen 'topper' voor WD Wassenaar PAGINA 2 IIP I I VRIJDAG II OKTOBER 1985 ZOETERWOUDE - Gedurende een week zal Zoeterwoude in het teken staan van Italië. Reden hier van is het tachtigjarig bestaan van het Italiaanse kinderhuis Casa Ma terna, waarvoor een aantal Zoeter- woudenaren al vijftien jaar actief is. Men wil iets terugdoen voor de plaatselijke bevolking die de afge lopen jaren de werkgroep Casa Ma terna zo bereidwillig heeft gehol pen. Vandaar dat veel activiteiten in de week van 11 tot en met 20 okto ber gratis toegankelijk zijn. Behal ve Italiaanse muziek, informatie en een pizzeria, zijn er ook 'gewone' programmapunten zoals buurt straatvoetbal. poppenkast en een ballonnen wedstrij d De band Zoeterwoude-Casa Ma terna dateert van rond 1970. Op verzoek van de voorzitster van het Nederlandse comité Casa Materna begon de Zoeterwoudse dominee Schoch een actie om blaasinstru- menten te kunnen kopen voor het kinderhuis. Geld kwam er, evenals het idee om meer te doen voor Ca sa Materna. Zoeterwoude organiseerde een werkkamp om daadwerkelijk hulp aan het kinderhuis te verlenen. Coördinator van de werkgroep Ca sa Materna, Henk Batelaan, daar over: "Dat eerste werkkamp leek een eenmalige zaak te worden. De twee volgende jaren zijn we niet gegaan, maar een aantal jongeren heeft de draad weer opgepakt. Vanaf toen zijn we elk jaar met vijf entwintig man naar Napels afge reisd om Casa Materna te helpen Fietsen Elk jaar werden allerlei klusjes gedaan in het kinderhuis. Zo wer den ramen opgeknapt, schoolge bouwen geverfd en geplamuurd. Ook financieel steunde de werk groep, met hulp van de Zoeter woudse bevolking, het huis onder Napels. De werkgroep bracht haar activiteiten onder het voetlicht door onder meer de bekende jaar lijkse stroopwafelactie. Er gebeur de echter meer. Ir. de zomer van 1982 fietste een aantal Zoeterwoudse jongeren de 2200 kilometer die Zoeterwoude van Napels scheiden. De Joode en Batelaan hopen stil letjes op een positief banksaldo aan het eind van de feestweek. Dan kunnen ze een bij een jubileum passend cadeau aan Gigi en Danië- le schenken. Want hoewel het feest in eerste instantie niet is bedoeld om winst te maken, gokt de werk groep toch in haar hart op de vrij gevigheid van de Zoeterwoudse bevolking. Die krijgt met name tij dens een 24 uur durende wieler wedstrijd, de kans door middel van sponsoring voor het goede doel te geven. Henk Batelaan: "Die wielerron de moet samen met de Blauwe Grot zorgen dat we uit de kosten komen. De Blauwe Grot is ge maakt naar idee van de toeristische attractie in Italië. Daar kan men met een bootje door de grot varen, hier in Zoeterwoude kan dat ook één dag. Meer kan ik er niet over zeggen, men moet zelf maar gaan kijken op het water van de Korte Miening. zaterdag 19 oktober". Droog Veel van de activiteiten die de werkgroep Casa Materna organi seert, hebben plaats in twee grote tenten op het Loethe-veld om zo min mogelijk afhankelijk te zijn van het weer. Het programma begint op vrij dag 11 oktober met de officiële ver welkoming van de gasten uit Casa Materna. Om zeven uur 's avonds begint de wielerwedstrijd 'De 24 uur van Zoeterwoude'. Maandag avond 14 oktober beginnen de voorronden van het buurtstraat voetbaltoernooi in het dorp. Een dag later gebeurt dat aan de Rijn dijk. Donderdag 17 oktober is er een Italiaanse muziekavond in de Dorpskerk. Alle Zoeterwoudse muziekverenigingen en koren zijn benaderd om die avond een - liefst Italiaanse - bijdrage te leveren. Volgende week vrijdag is er een reünie van mensen die op werkkamp zijn geweest. De zaterdag daarna is de afslui tende feestdag op het Loethe-ter- rein. Dan is ook de finale van het straatvoetbaltoernooi. Verder wor den er stroopwafels uitgeworpen door vliegtuigen, is er een ballon nenwedstrijd. een zeepkistenrace, de Blauwe Grot, een marionetten- voorstelling, poppenkast, optre dens van verschillende muziek groepen, informatie en film. Van 13.00 tot twaalf uur 's nachts is er een pizzeria in de evenementen tent. Warmonder Van Stijn is laatst levende Westlandsehipper WARMOND - De Warmondse burgemeester mevrouw G.H.M. Hendrickx-Vlaar geeft mor genmiddag om twaalf uur het startsein voor de tweede Turfrace Warmond-Vinkeveen- Warmond. Aan de westrijd doen kleine zeilende vrachtschepen mee zoals Hagenaars, aakjes en Westlanders. Westlanders zijn 11 tot 15 meter lang en hebben een zeilopperviak lus sen de 30 en 50 vierkante meter. Aan het be- gin van de eeuw werden ze gebruikt voor het vervoer van tuinbouwprodukten, zand en turf. Omdat de veen vooral bij Vinkeveen werd gehaald, wordt daar ook nu een symbo lische lading brandstof ingenomen, die eer der dit jaar in de Warmondse Burcht is ge vonden. De deelnemers, die zoveel mogelijk moeten zeilen, bomen, wegen, trekken of roeien en alleen in noodgevallen de motor mogen ge bruiken, worden maandag in Warmond te rugverwacht. Daar reikt de laatste War mondse Westlander schippoer, de 80-jarige Tinus van Stijzar, de naar hem genoemde wisselbokaal uit. Hieronder een interview met de man die thans in Amstelveen woont. WARMOND - De laatst leven de Westlanderschipper, Tinus van Stijn (80), heeft zo zijn er gernissen. "Die schippers van tegenwoordig kunnen niet eens een stok in de handen houden", klaagt hij. En: "Als ik keurmeester was bij de Turfra ce zou ik niet één schip goed keuren. Moet je die stomme zwaarden zien hangen". door Paul van der Kooij Vervolgens lacht de geboren War monder, wiens naam verbonden is aan de Turfrace-bokaal. Het is een lach die tijdens het gesprek steeds terugkomt wanneer hij wéér een vraag omzeilt en onnavolgbare mo nologen houdt, vol zeiltermen als "tussen hoek en kooi kan het be roerd draaien" en "breed voor an ker gaan". Bijsturen heeft geen zin. "Daar kom ik zo op", roept hij dan. En vervolgens heeft hij het over de werkzame en sterke mensen in het Westland, de stuntende schipper Kees en andere, wat duister blij vende figuren. Zijn taal is bloem rijk. Het wemelt van uitdrukkin gen als "er zit een splinter in mijn rug, ik moet schijten" en "ik ga even de boot uithozen" (plassen). Van Stijn is recht voor zijn raap, heeft een "praatjesbek" en is "nooit ergens bang voor geweest". Op school jaagde hij kinderen van het schoolplein af en op de West lander van zijn vader kon het hem "niet gek genoeg gaan". Terwijl vriendjes tolden, trok Tinus het vrachtschip met een touw en duw de het met een zeven meter lange stok. Ook leerde hij zeilen van pa, "een hele leuke kerel". Tinus: "Hoe slechter het weer, hoe harder vader zong. Kiele, kiele tolhuis. Dat soort liedjes. En ik zat in het roefie te luisteren. Als hij me nodig had, stampte hij met zijn klom pen". Donker Op zijn tiende wilde Tinus al schipper worden, maar pa dwong hem de school af te maken. Twee jaar later was het bekeken. De goe de leerling weigerde een^toejaar' te nemen en monsterde aan. Hard werken was het motto, vaak tot middernacht. De schipper: "Don ker dat het was. Daar heb je nu geen weet meer van. Het is nu ner gens meer donker. Het is een keer gebeurd dat mijn vader de vracht- dienst Noordwiik-Amsterdam te genkwam. Aan mijn vaders stem hoorde de trekker dat hij het was". Soms zag de schipperszoon twee nachten zijn bed niet. Het werk moest "af wezen. Je keek niet hoe lang je bezig was", zegt hij nu. In het stookseizoen brachten ze turf uit de Warmondse regio en Vinke veen naar Den Haag en in het na jaar vervoerden ze bieten. Zand, pootaarde en groente behoorde eveneens tot de vracht. Vaak moes ten de schippers trekken, bomen en duwen, soms kregen ze een lift van motorschuiten. In die tijd was er bijvoorbeeld een dagelijkse vrachtdienst tussen Warmond en Leiden, met vele il lustere gasten. Breed gebarend verhaalt Van Stijn over de man die op de Warmondse markt pisbloe- men als exotische kruiden aan prees. Ook Van Stijn senior had koopmanskwaliteiten. Tijdens fietstochten versierde hij vracht jes. Grote voordeel van de Westlan der: ook in de smalste (boerenslo ten kon het bootje komen. Rond Tinus' twintigste levens jaar, het. was inmiddels 1925, na men de zaken een keer. De op komst van de motorboot leek on- Van Stijn op zijn praatstoel: "Drinken dat die schippers deden... stuitbaar, het benepen bestaan van de schippers werd nog benepener. Volgens Van Stijn lag bij de ene schipper "de vrouw als vod in de roef', bij de ander moest ze altijd werken, ook als ze hoogzwanger was. De baby kwam dan op aard in een krappe kajuit. Zo diep was de familie Van Stijn, met vijf kinderen, nooit gezonken. Maar ook zij moest overstappen op de motorboot. Het ging zonder tra nen. "Ik hecht me niet aan sche pen. Al dat sentimentele", spreekt Van Stijn hard. Nu, vele jaren later, doet het toch wel pijn dat er nog maar zo weinig Westlanders zijn. Zo mijmert hij boven de hem ver trouwde borrel. 'Beleidsplan geweld aangedaan door kunstgras' LEIDERDORP - Het CDA-be- stuur Leiderdorp heeft niet voor niets geprobeerd om zijn politieke geestverwanten ervan te weerhou den morgen de 24-i i im/igcii ui. 4.1-uuio iiiai auiuii jaar i hockeyvereniging Alecto met cf„i j een bezoek te vereren. Had minis- steia ter-president Lubbers aanvanke- doelt met dat be- liderdorp wordt elk soort verlanglijstje opge- zaken die moeten worden aangevat. Daarop prijkte ook de aanleg van een kunstgrasveld voor lijk toegezegd het spektakel be- Alect maar dat stond op de doeld om de opening van het om- 26.ste laats Daar was men niet streden kunstgrasveld luister bij te aan toegC - zetten, bij te wonen, inmiddels u„f heeft hij per brief laten weten 'niet ie^s in de gelegenheid te zijn'. En CDA- staatssecretaris Van der Reijden heeft precies hetzelfde gedaan. Of Lubbers echt is gezwicht voor het epistel van de plaatselijke christen democraten blijft nog even ondui delijk: de vervangend secretaresse van de minister-president zegt de stukken niet bij de hand te hebben, de 'echte' rechterhand van Lub bers is niet bereikbaar. Wel is zeker dat de brief, die is verstuurd naar partijvoorzitter P. Bukman, de minister heeft bereikt. De secretaresse van Bukman meldt althans dat "het verzoek zonder commentaar aan de betrok kenen is doorgegeven". Er staat in te lezen dat er bij het kunstgras veld "nogal wat politieke verwik kelingen" zijn geweest. Dat het CDA Leiderdorp vindt dat de juis te procedures niet zijn gevolgd. "Het gaat er ons niet om om onze gram te halen op deze manier, maar we willen laten weten dat er meer aan de hand is, politiek ge- Dus hebben we onder meer verklaart CDA-voorzitter J. Loh- paar kamerleden, ook van het CDA, en prominenten uit de sport wereld". meijer Waar hij o] weernou- leidsplan: marathon ioor. ï:o_ toegekomen, ware het niet dat voren is geschoven, ook de CDA-raadsle- den destijds al in toorn waren ont stoken. Zij stemden uiteindelijk in mei dit jaar ook tegen de komst van het 650.000 gulden kostende veld, maar een meerderheid van de raad zei 'ja'. Andere grief in de brief aan Buk man: De Sportraad, het overkoepe lend orgaan van de Leiderdorpse sportclubs, is niet om advies ge vraagd. Dus.. Lohmeijer: "Het is niet onze be doeling geweest om Lubbers en Van der Reijden te vragen niet te komen. Dat moeten ze zelf maar beslissen". Genoeg over Ze hebben klaarblijkelijk toch aldus besloten. Dat terwijl deze twee 'kopstukken' de trots waren van Alecto, die met de festiviteiten morgen vanaf 12 uur het omstre den kunstgrasveld in 'De Bloe- merd' opent. "Er blijven nog ge noeg prominenten over", haast Alecto-woordvoerder De Josselin gezegd dat het beleidsplan van Lei- de Jong zich te zeggen. Wie dan? derdorp geweld is aangedaan "Nou, staatsecretaris Ploeg, een ZOETERWOUDE - De stukjes openbaar groen die Zoeterwoudenaren van de gemeente kunnen kopen, zullen de deur uitgaan voor zestig gul den per vierkante meter. Een voorstel van B en W om de prijs op 75 gulden te stellen, is gisteravond door de commissie voor financiën ver worpen. De commissieleden vonden de voorgestelde prijs niet verleide lijk genoeg. Bovendien meenden zij dat het aanvankelijke voorstel de sfeer uitademt dat het college de grond niet graag kwijt wil. Volgens wethouder A.R. van der Heijden is dat niet het geval, maar hoeft de gemeente de grond ook niet tot elke prijs kwijt te raken. De commissie financiën kon zich in de stelling van de wethouder wel OEGSTGEEST - De mysterieuze vinden, maar betwijfelde of er voldoende afnemers waren bij een prijs waslijnenbezoeker heeft vannacht van 75 gulden. Vooral WD'er P. Kremer maakte zich sterk voor de 'uit verkoop' van de strookjes groen. Even opperde hij zelfs het idee om het groen in bruikleen te geven. De gemeente zou dan eigenaar blijven, maar kon het onderhoud aan particulieren overlaten. De overige commissieleden dachten er anders over, maar waren het er wel over eens dat het de burgers naar de zin moest worden gemaakt. De De Josselin de Jong kan zich ech ter niet voorstellen dat Lubbers en Van der Reijden van gedachten zijn veranderd vanwege die CDA- brief. "Het kan toch niet zo zijn dat een plaatselijke sportvereniging een dergelijke reactie kan teweeg brengen. Als Bukman een béétje politicus is zegt hij toch: zoek het maar uit. Het kunstgrasveld is toch gewoon door de gemeenteraad aangenomen?" Wie ook verbolgen is, is organisa tor T. Spies. "Dit is Leiderdorp op z'n smalst. Het enige dat ik wil is alle Leiderdorpers een leuk feest bezorgen, en dan zo'n actie Dat Lubbers heeft afgebeld stemt hem eveneens droevig."Ik begrijp het niet", meldt de Leider dorper. "Ik heb nota bene Ria Lub bers zelf aan de telefoon gehad en ze was razend enthousiast. En nu ineens komen ze niet., onbegrijpe lijk". "Toen Lubbers' secretaresse me afbelde heb ik meteen gevraagd: waarom komt hij niet? Maar daar wilde ze geen antwoord op geven Overigens kampt Alecto met meer problemen: de benodigde 150.000 gulden eigen geld voor het veld is nog niet boven water. Aller lei acties hebben nog niet het ge wenste resultaat opgelever. "De respons onder de leden is toch wat lauw", geeft De Josselin de Jong toe. "Het is altijd een handjevol mensen dat zich het vuur uit de sloffen loopt". Het zal er om spannen of de lote rij, die 60.000 gulden zou opbren gen, het redt. Zo niet, dan moet men meer lenen dan de afgespro ken drie ton en die meerkosten moeten ook weer ergens vandaan komen. Niet van de bijna 700 leden in elk geval: de raad heeft bij het beschikbaarstellen van twee ton de voorwaarde gesteld dat de contri butie niet wordt verhoogd. Lubbers: gezwicht voor de brief x het CDA Leiderdorp? (foto gpd> Meisje (12) ernstig gewond LEIDERDORP - Op de kruising Tollenaersingel/Van der Valk Bou- manweg is gistermidag rond drie uur een 12-jarig meisje uit Leider dorp aangereden. Zij stak de Van der Valk Boumanweg over tussen auto's die in file wachtten op het groene verkeerslicht. Een vracht wagen ontnam haar het uitzicht, zodat ze een passerende wagen niet opmerkte. De automobilist schepte het meisje dat met haar hoofd tegen de wagen kwam, door de lucht slin gerde en vervolgens met haar hoofd tegen de achterband van een andere auto belandde. Het meisje werd met ernstige verwondingen naar het Academisch Ziekenhuis afgevoerd. De dienstdoende agent vreesde hersenletsel, maar het AZL had dit gisteravond nog niet geconstateerd. Wasgoed-dief slaat weer toe r toegeslagen in Oegstgeest. Al maanden zit de politie achter een man of vrouw aan die kleding van waslijnen haalt en dat vervolgens meeneemt. De politie schat het Iaantal ontvreemdingen inmiddels prijs van zestig gulden leek hen daarvoor het meest geschikt. Aanvanke- op vijftig. De schade bedroeg lijk wilde de gemeente zestig gulden vragen voor niet te bebouwen grond en honderd gulden voor grond waarop gebouwd zou kunnen worden. Die scheidslijn hebben de raadsleden laten vallen. De enige voorwaarde die nu wordt gesteld is dat gekochte grond moet grenzen aan eigen grond. nacht, toen de schone woning aan de Rhijnzichtweg werd meegenomen, ongeveer zes honderd gulden. Spijkerbroeken, handdoeken, ribfluwelen broeken en BH's wisselden van eigenaar. De politie neemt aan dat het de dief niet om geldelijk gewin gaat, maar dat hier sprake is van een geestelijke afwijking. De dader neemt bij voorkeur vrouwenkle ding mee. De dief 'doet het' vol gens de politie tussen elf uur 's avonds en zeven uur 's morgens. Het advies van de hermandad is om tussen die uren de was binnen te houden. WASSENAAR - "Wassenaar moet groen blijven. Het bebouwde ge bied mag niet verder worden uitge breid, dat wordt de topprioriteit vor de komende periode", aldus VVD-fractievoorzitter Ch. B. Ap- troot gistermiddag tijdens een persconferentie waarop het WD- verkiezingsprogramma voor de ko mende gemeenteraadsverkiezin gen in Wassenaar werd gepresen teerd. Voor de VVD zijn de nu geplan de 350 woningen in het Wetering park het maximum, een verdere uitbreiding van woningbouw in de nu nog agrarische gebieden wijst de partij r>adrukkelijk af. Een eventuele nieuwbouw van de Ame rican school of The Hague aan de Deijlerweg of een tennishal nabij het Adelbertcollege zien de libera len echter als een "afronding van de bebouwing" en deze zijn als zo danig dan ook wel mogelijk. Wo ningbouw in Wassenaar kan vol gens de VVD alleen nog verant woord geschieden op snipperloca- ties, waarbij voorrang moet wor den verleend aan het bouwen van woningen die speciaal voor oude ren zijn geschikt. In het kader van de werkgele genheid pleit de VVD voor het in stellen van een "ambachtshuis", een soort verzamelgebouw voor ambachtelijke bedrijven. Men denkt hierbij volgens wethouder C.P.M. Barning aan één of twee beeldbepalende oude panden "in de context van het dorpscentrum" die geschikt zouden kunnen wor den gemaakt voor oude ambach ten, zoals een klompenmakerij of een weverij. Een en ander zou het "dorp moeten verlevendigen" waarbij het echter niet de bedoe ling is om er een toeristische at tractie van te maken want "dat trekt verkeer aan". Het geheel dient overigens een "particulier initiatief' te zijn, de gemeente zal alleen "voorwaarden scheppen". Ten aanzien van de financiën legt de WD sterk de nadruk op het handhaven van de bestaande reserves voor slechte tijden waar uit toekomstige grote uitgaven zo als het onderhoud van wegen kun nen worden betaald. De onroerend goedbelasting mag niet worden verhoogd. De gebruiker van ge meentelijke diensten of voorzie ningen dient in beginsel hiervoor de kostprijs te betalen. Uit het verkiezingsprogramma blijkt voorts dat de WD positief staat tegenover de vestiging van een RIAGG-post in Wassenaar ten behoeve van de geestelijke gezond heidszorg en de plannen voor een "alternatief' verpleeghuis. Ook steunt de partij de initiatieven tot het aanstellen van een 'vertrou wensarts' voor het voortgezet on derwijs. Scholieren kunnen bij De Wassenaarse WD gaat op zater dag 26 oktober a.s. "de wijk in", zo maakte de partij gisteren bekend. Vanaf tien uur 's morgens zuilen er een aantal kleine personenbusjes met fractie- en bestuursleden van de plaatselijke VVD door Wasse naar gaan rijden waarbij het be leid van de partij "aan de man wordt gebracht" en men wil peilen "wat er leeft onder de Wassenaarse bevolking". De bedoeling is dat de gemeente in vier wijken wordt op gesplitst, te weten Wasenaar- Noord, -Zuid, het centrum en Ker- kehout die om beurten worden be zocht door de locale liberale kop stukken. Een en ander betekent volgens de partij echter niet de officiële start van de VVD-verkiezingscam- pagne voor de gemeenteraadsver kiezingen van 1986, want deze zal pas op 10 januri a.s. beginnen. Van Stijn: "Drinken dat die schippers deden. Ik heb ze" stom dronken achter het stuurwiel zien staan, in de kleinste slootjes. Ru zies werden in de kroeg bijgelegd". Dat Van Stijn nooit bovenmatig dronk, betekent niet dat hij minder bakkeleide: "Ik was altijd gewa pend met een mes, als ik iemand wilde inhalen sneed ik gewoon zijn touwen door". En dan is het tijd voor een anek dote die ook al prijkt in het boek 'De laatste echte schippers' van Hylke Speerstra. Het ging zo: een mestschipper vaart op Van Stijn af. Deze kijkt, ruikt en vraagt: "wat voor hooi hebben de koeien gege ten? Het is tinnefstront". zo'n arts terecht met problemen die ze liever niet met hun huisarts, ouders of onderwijzers willen be spreken. Wat betreft de vorming van een nieuw college van B en W volgend jaar is de VVD voorstan der van een college "dat is samen gesteld op basis van een zo ruim mogelijke afspiegeling van de ver houdingen in de gemeenteraad". Volgens het liberale raadslid me vrouw Tamboezer "sluit de WD geen coalitiepartner uit", waarop Aptroot zich liet ontvallen: "Met de PvdA is te werken zolang ze klein zyn". SCHIPBREUK - Een schipper uit Arnhem is vannacht rond één uur aangehouden op rijksweg 4 ter hoogte van Zoeterwoude omdat hij dronken achter het stuur zat. De 46-jarige man verzette zich toen de agenten hem aanhielden. Hij trok een ruitewisser van de politiewa gen en vernielde een dienstlamp. Uiteindelijk bleek de politie ster ker dan de schipper en ging de man mee naar het bureau. Daai werd een bloedproef genomen. De man kreeg verder een rijverbod Zijn vrouw is hem van het bureau komen halen. Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, De Ruiter, B. Janssen: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Ruiter, tel. 125096; spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: H. Meijer, Stokroos 1. tel. 215510. Groep 2 - Bergmeijer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Kruis. Klaproos 34. tel. 126371; spreekuur Minnebroers- gracht 41. zo 8 uur tot 24 uur: A. Bergmeier, tel. 121701; spreekuur Oude Singel 76. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk. tel. 125820; spreekuur Burggravenlaan 102. zo 8 uur tot 24 uur: J. v. Leeuwen, v.d. Brandelerkade 28, tel. 120412. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347. zo 8 uur tot 24 uur: B. Roos, Zocher- straat 1, tel. 766123. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince. Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: D. Hammerstein, tel. 720936; spreekuur Saffierstraat 3. zo 8 uur tot 24 uur: H. Jasperse. Witte Singel 72. tel. 124961. Leiderdorp za. F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139; zo, M. Landsmeer, Drakestein 2, tel. 413913; za en za spreekuur van 12.30- 13 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: D. Held, Marelaan 36, tel. 174955. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel. 2520; zo, J. Vrijenhoek, Bachlaan 1. tel. 2356. Warmond F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 01711-10030. Wassenaar noord: M. v.d. Feen, Van Polanenpark 128, tel. 18309; zuid: I. Spelt. Van Groe- neveltlaan 17, tel. 11844. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 11 tot vr 18 sep tember door: Apotheek Leiden Zuid-West, Brahms- laan 20. Leiden, tel. 763134. Apotheek Boehmer, Florijn 19, Leider dorp, tel. 894400. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 26, Leiden, tel. 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: Th.G.A. Tydhof. Koninginnelaan 7. Oegstgeest, tel. 172848; spreekuur za en Voorschoten, Wassenaar: Ph. Wayenberg, Van Beethovenlaan 69b, Voorschoten, tel. 01717-5009. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. VRIJDAG Leiden Lesbiese Vrouwen Leiden - Lange- gracht 65. swingavond en rock'n roll feest. 21.30 uur. Le Bambou - Herenstraat, Folkclub Ho- rus houdt een Open Podium, 21 uur. Lokhorstkerk - Pieterskerkstraat, lezing dhr. Ouweneel over 'De profeet Na hum', 20 uur. Wassenaar Jongerensoos Tent - v. Zuylen van Nije- veltstraat 204, optreden 'Bum the Blan kets', 23 uur, zaal open om 21.30 uur. Zoeterwoude Dorp - wielerwedstrijd Casa Materna, 19 mofoonplatenbeurs, 10-17 Groenoordhallen - Custom Car Show, 10-24 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Leiderdorp Hotel Ibis -1 discussie Olympische Sp keysporten kunstgrasveld, 10-11.30 uur. De Bloemerd - Alectovelden, prominen- tenwedstrijd 12-12.55 uur, en 24-uurs hockeymarathon, met demonstratie- wedstrijd oud internationals 16.45 tot 17.25 uur. Muzenhof - Gordijnsingel, kinderfilm 'De onvoorstelbare tocht', 14.30 uur. Zoeterwoude Gemeentehuis - opening tentoonstel ling 'Romeinen langs de Rijn', 14.30 uur. Warmond Kaagsociëteit - Sweilandpolder, recep tie 75-jarig bestaan watersportver. De Kaag, 15.30-17.30 uur. Tuintjeskeuring 'gesponsord' ZOETERWOUDE - Het comité tuinbeoordeling Zoeterwoude krijgt 750 gulden subsidie van de gemeente. Na twee jaar met sponsors te hebben gewerkt, klopte het comité weer bij de gemeente aan. Het comité vindt het beoordelen van tuintjes van bedrijven en particulieren een gemeene- lijke kwestie omdat het bijdraagt aan het vergroten van het aanzien van Zoeterwoude. Bovendien is de opzet van de gemeente afkomstig. De gevraagde subsidie gaat hoofdzakelijk naar de prijzen voor de ver schillende te beoordelen categorieën. De beoordelaars werken pro deo. Mede daardoor hadden de commissies welzijn en financiën weinig moei te met de aanvraag. Er kwamen zelfs enige aanwijzingen voor het comité op tafel. Volgens W. Ooijendijk (Progressief Zoeterwoude) is het een goede zaak wat meer bekendheid aan de beoordeling van tuintjes te geven. Wethou der Graniewski dacht niet alleen aan het uitdelen van prijzen, maar ook aan advies, bijvoorbeeld door middel van lezingen.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2