'Rijksweg 11 mag nog niet aangelegd' Inwoners Oegstgeest houden dezelfde lasten Pas op de plaats bij Duinrell Nieuw riool Nieuwe brug Zwembad zorgenkind Aantal uitkeringen daalt B en W tegen voorstel PvdA Exhibitionist Winkel centrum wordt niet verbouwd Ruim helft fietsen niet in orde PAGINA 2 WOENSDAG 9 OKTOBER 1985 OEGSTGEEST - Zonder te hoe ven bezuinigen is de begroting van de gemeente Oegstgeest voor 1986 sluitend. Op vele ter reinen blijft echter de nullijn ge hanteerd, maar in de komende •jaren verwacht het college van B en W veel investeringen te kun nen doen. Dat dit mogelijk is schrijft het college voor een be langrijk deel toe aan het door be- OEGSTGEEST - Nog dit jaar zal in Oegstgeest worden begonnen met het vernieuwen van de riole ring in het oude deel van het dorp. De Geversstraat/Leidse- weg is het eerst aan de beurt. Voor volgend'jaar staat de bijna een miljoen gulden kostende re novatie van de riolering in de Na- ssaulaan op het programma. De ze vernieuwingsplannen zullen in de jaren na 1986 worden voort gezet, met de nodige hoge finan ciële gevolgen vandien. OEGSTGEEST - De derde brug- verbinding over het Oegstgees- terkanaal zal zeer waarschijnlijk komend jaar worden aangelegd. Deze brug zal ter hoogte van de Hazenboslaan komen te liggen. De oeververbinding zal toegan kelijk zijn voor voetgangers en fietsers, zodat Haaswijk ook naar de scholen en sportvelden in het oostelijk deel van Oegstgeest wordt ontsloten. Het aanvanke lijke idee om de brug alleen voor voetgangers open te stellen heeft de gemeente verlaten na overleg met de projectorganisatie Haas- wijk. zuinigingen gekenmerkte finan ciële beleid dat de afgelopen ja ren is gevoerd. De lasten voor de burger blijven ongeveer gelijk. Tegenover een verhoging van de rioolbelasting staat een daling van de reinigingsrechten. 1986 is voor de gemeente nog even doorbijten, maar in de ko mendejaren is er meer financiële ruimte en zal er geen begrotings tekort zijn. Het tekort van dit jaar bedraagt ruim vier ton. Dat be drag wordt gedekt door voor één keer een ton uit de algemene re serve-pot te halen en door de rioolrechten te verhogen. Ook besparing op de vervanging van rollend materieel voor openbare werken levert een bijdrage aan de dekking van het begrotingste kort. Door minder geld per inwo ner te OEGSTGEEST - Het zwembad blijft een zorgenkind in Oegst geest.-De inkomsten van het openluchtzwembad Poelmeer zullen ook in 1986 blijven dalen, terwijl veel nieuwe investerin gen noodzakelijk zijn. Dit jaar waren de inkomsten 158.800 gul den. Voor volgend jaar raamt de gemeente de inkomsten op ruim 133.000 gulden. De gemeente acht het noodza kelijk om in 1986 voor ruim een ton aan het zwembad op te knap pen. Van dit geld moet de boven bouw van het overdekte zwem bad worden aangepakt en moe ten aan het openluchtbad was- en kleedruimten, bergingen, de kassaruimte en de toren voor de badmeester worden verbeterd. De eenmalige greep uit de ge meentekas is noodzakelijk om dat lastenverhoging voor de bur gers door het college van B en W werd afgewezen. Aanvankelijk zou dat bedrag van een ton door de burgers moeten worden opge bracht, maar de voorgestelde verhoging van de reinigingsrech ten kon geen genade vinden in de ogen van de politiek. Ook ver hoging van de onroerend-goed- belasting was niet mogelijk om dat het maximum hiervan al is bereikt. In absolute zin moet de Oegst- geestenaar in 1986 6,25 gulden per maand aan rioolrechten gaan betalen. Dit jaar is dat 5,60 gul den. Dit komt neer op een stij ging van ruim elf procent. De kosten van het ophalen van huisvuil zijn met ruim acht pro cent gedaald. Voor de Oegstgees- tenaar heeft dit tot gevolg dat per maand negen dubbeltjes minder reinigingsrechten hoeven wor den betaald. In 1986 zal de bur ger maandelijks 10,40 aan reini gingsrechten moeten betalen. Dit was 11,30 gulden. De overige tarieven en belas tingen stijgen 'normaal' met drie procent inflatiecorrectie. OEGSTGEEST - De Agrarische school in Oegstgeest opende giste ren haar dependance aan de Lange Voort, naast zwembad Poelmeer. De uitbreiding telt ze ven lokalen en een kleine kanti ne. De laatste jaren is het agra risch onderwijs steeds populair der geworden. De school in Oegst geest zat lange tijd met 500 leer lingen in een gebouw dat is ge schikt voor 250 leerlingen. Aan die onhoudbare situatie is sinds gisteren een einde gekomen. Wat betreft het basisonderwijs in Oegstgeest. is de daling van het aantal leerlingen tot staan gebracht. De gemeente consta teert een stijging met bijna 200 leerlingen in het basisonderwijs ten opzichte van de prognoses uit 1983. Als oorzaken noemt de ge meente de ontstane duidelijkheid over de koppeling van lager- en kleuteronderwijsde invoering van Montessori-onderwijs en de verjonging van Oegstgeestmet name door de nieuwbouwwijk Haaswijk. Wat betreft de huisvesting van de basisscholen streeft de ge meente naar een situatie waarbij de scholen in één gebouw zijn ge huisvest. (foto Holvast) OEGSTGEEST - De sociaal-re chercheur in Oegstgeest, belast met het opsporen van fraude of oneigenlijk gebruik van uitkerin gen, is niet meer actief in Oegst geest. De part-time onderzoeks- ambtenaar sociale zaken heeft inmiddels in een andere gemeen te een volledige functie aan vaard. Een opvolger kon nog niet worden aangesteld. Overigens is het aantal aanvra gen om een sociale uitkering in Oegstgeest gedaald. De verwach ting is dat dit jaar 465 aanvragen binnenkomen. Vorig jaar waren dat er tien meer, terwijl in 1983 een record van 547 aanvragen werd geboekt. De afdeling sociale zaken krijgt vervroegd de beschikking over computers. Dit wegens de toenemende werkdruk die voor al wordt veroorzaakt door het grote aantal nieuwe regelingen van de rijksoverheid. Als "zeer verrassende circulaires" noemen B en W in de begroting '86 de voordeurdelersregeling en de nieuwe wet op de bejaardenoor den. OEGSTGEEST - B en W van Oegstgeest verklaren zich in de begroting voor volgend jaar te gen het voorstel van de Partij van de Arbeid om de commissie verkeer en vervoer te integreren in de commissie openbare werken. De PvdA meende dat door die samenvoeging wegen- onderhoud en verkeersmaatre gelen meer in samenhang wor den aangepakt. B en W vinden het een goede zaak dat maatrege len apart worden getoetst op het verkeerskundig aspect en op het gebied van openbare werken. WOENSDAG Leiden Gulden Vlies - Breestraat, raadscom missie personeel, 20 uur; aansluitend raadscommissie economische aangele genheden, 21 uur. Gerberaduin 11 - algemene informatie avond Borstvoeding Begeleidings groep Leiden, 20 uur. Voorschoten Ambachtshuis - Voorstraat 12, raads commissie welzijn, 19.30 uur Oegstgeest Gemeentehuis - raadscommissie onder wijs en welzijn, 20 uur DONDERDAG Leiden Kinderboerderij Merenwijk - speur tocht en dia-vertoning. Gebouw Ons Eiland - Kortenaerstraat, dienstencentrum voor de Kooi heldenwijk organiseert voor 55-plussers OEGSTGEEST - Er is weer een exhibitionist aan de gang in Oegst geest. Gistermiddag stuitte een 15- jarig meisje uit Rijnsburg op het fietspad Wassenaarse- Oude Rijns- burgerweg op de man. Volgens de poltilie gaat het 'om een netjes ge klede, ongeveer 24-jarige donkere man. Het meisje is snel naar huis gefietst en met haar vader op on derzoek uit gegaan. Pas daarna hebben ze de politie gewaar schuwd, die toen niets meer kon doen. Kraker actief VOORSCHOTEN - Een diploma tenkoffertje met kantoorpapieren, een autoradio, een boormachine en een decoupeerzaag. Dat heeft een autokraker afgelopen nacht in Voorschoten buitgemaakt door bij drie wagens de tochtraampjes open te breken.. De auto's stonden geparkeerd op de dichtbij elkaar gelegen Nicolaas Maeskade, Frans Halsplantsoen en Rembrandtlaan. De politie vermoedt dat het om de zelfde dader gaat. VOORSCHOTEN - De groot scheepse verbouwing van het Voorschotense winkelcentrum Noord-Hofland is van de baan. Met de winkeliers valt hierover geen overeenstemming te bereiken, zo hebben gemeente en de eigenaar van het complex, Delta Lloyd, ge concludeerd. Dit werd gisteravond duidelijk tijdens een persconferentie, waar de winkeliersvereniging schitterde door afwezigheid. Ze had niets toe te voegen aan de verklaring die zij vrijdag via deze krant aflegde. Voorzitter R. Achterkamp zei toen dat hij alleen maar verder wil on derhandelen wanneer Delta Lloyd de bedrijfsschade tijdens de ver bouwing vergoedt en alle verplaat singskosten voor haar rekening neemt, ook die van onverplaatsba re dingen. Volgens de voorzitter was dat zo afgesproken. R.J.J. Signer, onder directeur van Delta Lloyd-vast- goed, ontkende dat gisteravond. Voor onverplaatsbare dingen was volgens hem een afkoopregeling in het leven geroepen. En de bedrijfs schade, die enkele winkeliers kun nen oplopen doordat ze tijdelijk moeten sluiten, zou "natuurlijk" voor hun rekening komen. ("Het gaat om hooguit drie tot vier da gen"). Omzetvermindering door 'verbouwingsoverlast' valt volgens hem niet te peilen en doet ook niet zo ter zake. Als de winkeliers na de verbouwing èen omzetstijging zou den hebben gehad, had Delta Lloyd de huur ook niet evenredig verhoogd. Aldus de onder-direc teur. Het was juist de bedoeling het eerste jaar na de verbouwing de huur te verlagen. Nu dat alles van de baan is zal de eigenaar de leeg staande panden proberen vol te krijgen, voor een zo hoog mogelij ke huur. Hoeveel ruimtes ver huurd kunnen gaan worden, ligt voor een belangrijk deel aan de niet bij de winkeliersvereniging aangesloten Spar. Delta Lloyd wil snel weten of deze grootgrutter nog wenst uit te groeien tot een Eu- rospar, met kleine winkeltjes voor de kassablokken. Grote vraag voor de gemeente is: kan ze nog wat doen met het geld dat de raad in februari opzij heeft gelegd voor zaken als nutsvoorzie ningen, beplantingen en parkeer plaatsen? Donderdag buigt de raadscommissie openbare werken hierover en vervolgens doen B en W een voorstel aan de gemeente raad. Doel: een zo "adequaat moge lijke winkelvoorziening" in Noord- Hofland. Volgens wethouder J. van Leeuwen is dat van levensbe lang. En als middenstanders nu eens zélf iets opknappen aan het cen trum, dat volgens de beleggers "niet te verkopen valt"? "Dat kan niet", aldus Signer. Zoals bekend zou bij de miljoen kostende verbouwing een groot deel van de vleugel langs de Admi raal de Ruytersingel tegen de vlak te gaan en tegenover de super markt herrijzen. Bovendien zou het centrum worden dichtgemaakt en voorzien van tochtsluizen en gladdere vloeren. Het gebeuren zou beter worden aangekondigd vanaf de singel. ZOETERWOUDE - De werkgroep Milieubeheer Leiden heeft bij de gemeente Zoeter- woude bezwaar gemaakt tegen het geven van toestemming aan Rijkswaterstaat om alvast te beginnen met de aanleg van rijksweg 11 voordat de normale bestemmingsplanproce dure is afgerond. De werkgroep vindt dat er niet voldoende dringende redenen zijn om de zogeheten artikel 19-procedure toe te passen. Nieuwe aanwinst: reuzenboekenwurm LEIDERDORP - De 'bibliofagus giganteus' oftewel reuzenboekenwurm vreet zich door de muur en het pla fond van de openbare bibliotheek in Leiderdorp. In het kader van de kinderboekenweek heeft de Leiderdorper H. Bos, in het dagelijks leven kunstenaar en leraar handenarbeid aan de Mondriaanscholengemeenschap in Leiden, het dier gemaakt. Dit op verzoek van het bibliotheekpersoneel. Het is een boekenwurm gewor den omdat die betrekking heeft op het thema van deze boekenweek, het dier, en op de bibliotheek zelf. Bos: "Het i i uitdaging om zo groot te werken en een hele ruimte aan te pakken". De reden voor hem om lange tijd te besteden aan het denkwerk over en het maken van de 'bibliofagus giganteus', zonder ervoor te worden betaald Om de kosten zo laag mogelijk te houden heeft hij de wurm gemaakt van materiaal dat wordt gebruik om kachelpijpen te isoleren. De buizen zijn zo versneden dat de knalgroene wurm in allerlei kronkels door de muur lijkt te gaan. In werkelijkheid zijn het stukken wurm die tegen de muur en het pla fond zijn geschroefd. De 'bibliofagus giganteus' bevalt zo goed dat hij permanent in de bibliotheek aan de Cor Gordynsingel blijft hangen. (foto Holvast) Geen nieuwe bouwaanvragen; kikkerachtbaan moet dicht WASSENAAR - Er wordt een be geleidingsgroep ingesteld die de klachten over het Wassenaarse re creatiepark Duinrell in ogen schouw gaat nemen. Vooruitlo pend daarop zullen nieuwe bouw aanvragen van het attractiepark niet in behandeling worden geno men. Bij aanvragen voor hinder wetvergunningen zal "pas op de plaats" worden gemaakt, zo deelde burgemeester Schoute van Wasse naar gisteravond tijdens een hoor zitting mee. De kikkerachtbaan, die teveel herrie zou produceren, moet wor den gesloten, zo werd gisteravond ook vastgesteld. Overigens zal Duinrell tegen dat B en W-besluit in beroep gaan. Een woordvoerder van het bedrijf deelde desgevraagd mee dat deze attractie derhalve nog 31 dagen kan blijven draaien. Zo lang krijgt Duinrell de tijd om in beroep te gaan. Tijdens de hoorzitting tussen B en W, de bezwaarmakers en Duin rell, werd gisteravond afgesproken dat zowel de omwonenden als het attractiepark zelf, de gemeente, provincie en een lid van de Vrien den van Wassenaar in de begelei dingsgroep zal worden vertegen woordigd. Een groep die als 'klankbord' moet fungeren voor de reeks aan klachten, die de laatste tijd in Wassenaar worden gespuid. Ook gisteravond weer deden om wonenden hun zegje over het at tractiepark, dat onder meer teveel lawaai, verkeers- en parkeerover last zou veroorzaken. Zoals Wassenaarder Wellink na méns drie omwonenden: "De on wettige situatie op Duinrell zit ons hoog. Een hinderwetvergunning dient alleen te worden afgegeven nadat er spijkerharde afspraken zijn gemaakt met glasharde sanc ties", aldus Wellink, die Duinrell vergeleek met een kolenmijn in een stadswijk. Hij eiste dat het at tractiepark zijn plannen voor de langere termijn op tafel moet leg gen. Meevallen Voor het eerst reageerde Duin- rell-directeur graaf Van Zuylen van Nijevelt zelf op de klachten. Zijn parool: het valt allemaal best mee, de verschillen tussen Duin rell en de omwonenden zijn niet zo groot. Beiden hebben een aantal gemeenschappelijke belangen. De kikkerachtbaan maakte in het begin veel lawaai, maar dat probleem is verholpen, aldus de graaf. Het parkeerterrein is vol gens hem nooit vol geweest. Dat er mensen op de Storm parkeren om parkeergeld te omzeilen, kan Duin rell ook niet helpen. Wat de verkeersoverlast betreft: "Daarvoor zijn meerdere oorzaken aan te wijzen, zoals Meijendell, de sportvelden en het woon-werkver- keer. De overlast kan men derhal ve niet in de schoenen van Duinrell schuiven". De suggestie om de ingang van het attractiepark te verplaatsen naar de Katwijkseweg wees de di recteur af. "Dat lost niks op", aldus de graaf, die een uitvoerig over zicht gaf van de bezoekersaantal len. Zo zou het aantal bezoekers op recorddagen in 20 jaar tijd "zelfs niet verdubbeld, hoewel we er hard aan hebben getrokken". Het totale aantal bezoekers per jaar valt volgens hem ook mee. Het schom melt nu rond de één miljoen. Duin rell streeft naar een evenwichtige spreiding van dat mfljoen over het hele jaar. Daarmee zou men een middelgroot attractiepark zijn. Geen toeristische gigant. Van Zuylen: "Verder is het zo dat Duinrell niet één individueel belang dient, maar dat van zeer ve len: 300 werknemers, 200.000 ge zinsdagtochten en 10.000 gezinnen die op betaalbare wijze vakantie kunnen vieren". En ten slotte: "We vinden de klachten bijzonder onplezierig en zullen proberen ze weg te nemen", waarop een daverend applaus volgde. Hoe lang gaat het allemaal duren voor er iets wordt opgelost? Die vraag was "als uitsmijter de moei lijkste", aldus burgemeester Schoute. Het college heeft dat nog niet doorgesproken. Een extern bureau zal de parkeerproblematiek gaan onderzoeken en dat zal gerui me tijd in beslag nemen. Dat de op lossing een "worstje is dat voor de verkiezingen klaar is, kan ik u niet toezeggen", aldus Schoute. De Leidse werkgroep Milieube heer wil dat wordt gewacht op een uitspraak van de Kroon over een bezwaar dat is ingediend tegen het bestemmingsplan waarbinnen het Zoeterwoudse deel van de rijks weg valt. Een uitspraak van de Kroon kan nog wel een jaar op zich laten wachten, zodat de werkzaam heden voor de aanleg van de rijks weg een jaar vertraging kunnen oplopen. Twee weken geleden werd een soortgelijk bezwaar van de werk groep tegen de gemeente Leiden door de Raad van State gegrond verklaard. De motivering van de Raad is nog niet bekend, maar een woordvoerder van de gemeente Leiden meende toen dat de recht sprekende instantie niet voldoen de overtuigd was van het spoedei sende karaktqr van een versnelde aanleg van de rijksweg. De werkgroep meent dat uit het oogpunt van de verkeersveiligheid versnelde aanleg niet nodig is om dat het aantal ongevallen op de huidige route flink is gedaald. Zij vraagt zich af of rijksweg 11 de ver keersveiligheid inderdaad zal be vorderen. Ook de groei van het autoverkeer tussen Bodegraven en Leiden, het tracé van de rijksweg, rechtvaar digt volgens de werkgroep een ver snelde aanleg niet. Op de route Al phen aan den Rijn - Leiden is het verkeer in de afgelopen vijf jaar zelfs met tien procent gedaald, vol gens de dienst verkeerskunde van Rijkswaterstaat. De gemeente Zoe- terwoude meent dat de daling slechts twee procent is geweest. Gezien het stilleggen van de aan sluiting van rijksweg 11 op rijks weg A4 door de beslissing van de Raad van State ziet de werkgroep geen heil in aanleg van het stuk van rijksweg 11 op Zoeterwouds grondgebied. "Een versnelde aan leg van het stukje rijksweg op het grondgebied van de gemeente Zoe- Met z'n allen door rood.... LEIDERDORP - Heel wat Leider- dorpse forensen zullen vanmorgen te laat op hun werk zijn gekomen: het was weer mis bij het 'gruwel- kruispunt' op de Persant Snoep- weg. Stond een aantal automobilis ten rond spitsuur bij Leythenrode al vast, het grootste oponthoud vormde de Acacialaan/Van der Valk Boumanweg, voor degenen die rechtdoor de brug op wilden. Boosdoener bleek de Hoge Rijn dijk te zijn. Zodra het verkeer daar vaststaat springen de lichten op de Persant Snoep weg lange tijd niet meer op groen. De Leiderdorpse politie heeft de lichten later met de hand geregeld. Maar toen waren er al heel wat Leiderdorpers door rood gereden.. terwoude zou er slechts toe kun nen leiden dat er wat eerder een weg ligt die van niets naar niets leidt. Daar kan toch geen enkel doel mee zijn gediend", aldus de ondertekenaars van het bezwaar schrift aan de gemeente Zoeter- woude. De werkgroep Milieubeheer en de stichting Natuur en Milieu voe ren al jaren actie tegen de komst van rijksweg 11. In hun ogen leidt de aanleg van de weg tot aantas ting van natuur en landschap, aan tasting van de belangen van de boeren in de Rijnstreek, de ontwik keling van een 'bandstad' tussen Leiden en Alphen aan den Rijn, een vergroting van'de verkeers druk op Leiden en een ondergra- ving van de positie van het open baar LEIDERDORP - Van de 225 fiet sen van schoolkinderen die de Lei derdorpse politie gisteren heeft ge controleerd waren er 140 niet in or de. De mankementen variëren van kapotte verlichting tot het ontbre ken van bellen. Slechts 53 exem plaren bleken te zijn gegraveerd. Een woordvoerder van de politie noemt het resultaat "schrikba rend". De controle vormde onderdeel van de actie 'Fietser laat je zien', die Veilig Verkeer Nederland in het hele land houdt. In die campag ne wordt de fietser er nadrukkelijk op gewezen dat goede verlichting en reflectoren van de tweewieler belangrijk bijdragen tot de veilig heid. Gisteren werden de fietsen van 5e en 6e klassers van de Regen boog, Vogelweid en Elckerlyc, de Kastanjelaan, Engelendael en de Willem de Zwijgerschool aan een controle onderworpen. Vandaag en morgen zouden de andere Lei derdorpse scholen volgen. Op 19 oktober volgt de 'herkan sing', de nacontrole op het politie bureau zelf. De schoolkinderen kunnen dan laten zien dat hun fiets wel in orde is. Ook alle andere Lei derdorpers kunnen hun tweewie ler die dag gratis laten keuren op het bureau aan de Hoogmadese- weg. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES '(behalve Sleuteltjes) n n 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Anceaux. tel. 070-237254. C. Juffermans- Duyverman. tel. 071-893256, A. Kluppel, tel. 071-763088. F Terwijn. tel. 02522- 14192. D. Vink. tel. 079-412440. SLEUTELTJES ma -vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,10 per maand, per post f 30.00 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 65.70 per post (binnenland) 89.30 per half jaar, aan huis bezorgd 131.40 per jaar. aan huis bezorgd 250.90 per post (binnenland) 345.20 losse nummers 1.00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogeh|k Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1. Leiden (071)144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720)93961 Vuurbaakplein 11, 2221 JB Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel. Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid. Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2