sa t West-Duitsland en Zweden halen uit Toekomst vrouwen lijkt somber 'Eeuwige tweede' Prost schrijft geschiedenis In halve finales om de Davis Cup 'Ik zag alles dubbel ivan de vermoeidheid' 'Eerst moet een veger door dat mijnenveld' Ondanks derde plaats op Europees Kampioenschap Piersma de beste MAANDAG 7 OKTOBER 1985 hDEN HAAG (SID/DPA)- De Davis Gupfinale van dit jaar gaat tussen titelhouder Zweden n®n West-Duitsland. Beide landen wonnen in de halve finales met maximale cijfers: Zwe llen in Malmö met 5-0 van Australië, de Bondsrepubliek in Frankfort met 5-0 van Tsjecho ^Slowakije. Mats Wilander en Anders Jarryd en in het dubbelspel Jarryd en Edberg ston den tegen Australië zelfs geen set af. Gezegd dient te worden, dat captain Neale Fraser -Aiiet over Pat Cash en Paul McNamee kon beschikken. Beiden zijn geblesseerd. Vooral 'invaller Wally Masur bleef onder de maat. In vijf sets maakte hij tegen Wilander en Jarryd .jiemiddeld één game. dgjln Frankfort ging het anders toe. [Op papier was de Bondsrepubliek zeker niet favoriet, ook niet toen Lendl bleek en niet in het enkelspel werd opgesteld. In de open Westduitse Mecir en zijn voorbeeld werkte ui- ment al weer op weg naar New terst inspirerend op de 20-jarige York. De Westduitse tennisbond Michael Westphal. In de op één na deelde met gulle hand premies uit: geblesseerd langste partij uit de Daviscupge- 72.500 mark kampioen Miloslav Mecir hadden de de Duitse schiedenis, die om 17.04 uur'begon 23.03 uur eindigde zegevier de Tsjechen immers een ijzerster- wereldranglijst met 6-8,1-6, 7-5,11- i de Joerg Schwaier. ke vervanger. Boris Becker echter idsjrekende vrijdag in drie sets af met Die marathon was beslissend voor de einduitslag. Ivan Lendl i onvoldoende in vorm terdag de moegestreden Smid te jacht. Het hoogste aantal tv-kijkers inspireren Becker en Andreas bij sportwedstrijden werd gemeld Maurer behaalden met 6-1, 7-5, 6-4 bij de voetbalw< het beslissende punt. De stemming West-Duitsland' -* - bü de Duitsers zo in dat bij twintig miljoen.' de resterende niet meer van belang zijnde partijen tienduizend toe schouwers kwamen opdagen. Met vlotte overwinningen gaven Bec ker en Westphal waar voor het geld. Ivan Lendl was op dat n>o- Wellicht wordt dat cijfer over troffen bij de finale tussen Duits land en Zweden, die van 20 toto en met 22 december plaats vindt in Dcjrtmond of Munchen. Fransman verovert wereldtitel De directe TV-uitzending van vrijdag was een sterke concurrent voor „Derrick" op het andere net. Ruim twaalf miljoen kijkers (32 procent) prefereerden de tennis- thriller tussen Westphal en Smid boven de commissaris op gangster- Andreas Maurer beklimt Boris Becker De uitslagen: Malmö: Zweden - Australië: 5-0; An ders, Jarryd (Zwe) - John Mcnamara (Aus) 6-4,6-4,13-11; Mats Wilander (Zwe) - Wally Masur (Aus) 6-1,6-1,6-0; Andërs Jarryd/Stefan Edberg (Zwe) - John Fitz- gerald/John Edmondson (Aus) 6-4,6v3,6- 4; Mats Wilander - Peter McNamara 6- 4,6-4; Anders Jarryd - Wally Masur 6-1,6- Frankfort: West-Duitsland - Tsjecho Slowakije 5-0; Boris Becker (Brd) - Mi loslav Mecir (Tsj) 6-3,7-5,6-4; Michael Westphal (Brd) - Tomas Smid (Tsj) 6-8,1-* 6,7-5,11-9,17-15; Andreas Maurer/Boris Becker (Brd) - Tomas Smid/Ivan Lendl (Tsj) 6-1,7-5,6-4; Boris Becker (Brd) - Li- bor Pimek (Tsj) 6-1,6-4; Michael West phal - Miloslav Mecir 6-3.6-4. BRANDS HATCH (DPA/SID/ RTR) - Uit de 'eeuwige tweede' is toch nog een wereldkampioen ge groeid. De 30-jarige Alain Prost had gisteren op Brands Hatch bij de Grote Prijs van Europa vol doende aan de vierde plaats om de begeerde titel in de formule 1 bin nen te halen, als eerste Fransman in de geschiedenis. De slechts 1,59 meter grote Prost, die vroeger de honderd meter liep in 11,0 secon den en daarom koos voor een atle- tiekloopbaan maar die weer opgaf omdat hij het alleen trainen beu werd, loste zijn teamgenoot Niki Lauda af als wereldkampioen. Met 72 punten werd Prost, die de voor gaande jaren steeds misgreep, on bereikbaar met alleen de Grote Prijzen van Zuid-Afrika en Austra lië nog op het programma. Zijn eni ge concurrent Michele Alboreto viel in Engeland al na twaalf ron den uit. In de schaduw van Prost vierde de Brit Nigel Mansell zijn eerste Grand Prix-overwinning. Hij bleef voor eigen publiek de Braziliaan Ayrton Senna da Silva en de Fin Keke Rosberg ruim voor. De be langstelling ging echter vooral uit naar de tweestrijd tussen Prost en zijn rivaal Alboreto. De Italiaan vocht voor zijn laatste theoretische kans, maar moest al na twaalf ron den zijn Ferrari met motorpech aan de kant zetten. Op dat moment was het voor Prost nog slechts zaak de McLaren heel te houden en voldoende punten te sprokkelen. De Fransman, die slechts de zesde trainingstijd had verwezenlijkt, probeerde al bij de start enkele plaatsen op te schuiven. De inhaal- manouvre mislukte jammerlijk, waardoor de titelfavoriet terugviel naar de veertiende positie. Prost passeerde Alboreto echter al na ze ven ronden en nestelde zich op de zevende plaats. Vijf ronden later was de spanning goeddeels weg, toen de Italiaan zijn bolide met een brandende motor de pits binnen- stuurde en opgaf. Prost, die in 1983 de titel pas in de laatste race ver speelde aan Piquet, kwam na 55 ronden als vijfde door, een klasse ring die hem wereldkampioen zou maken. Door een bandenwissel en uitvallers - De Angelis, Surer en Lafitte - bezette de Fransman zelfs even de derde plaats. Hij nam ech ter niet de moeite die te verdedi gen. LONDEN (DPA) - De Engelse au tocoureur Stephen Langton is gis teren op weg naar het ziekenhuis bezweken aan de verwondingen, die hij op het circuit van Brands Hatch had opgelopen. Langton reed in het bijprogramma een ra ce met oldtimers. Hij werd daar bij uit de wagen geslingerd en door een achteropkomende bolide overreden. De beslissing in de voorhoede was al na zeven ronden gevallen, toen Nigel Mansell zijn Williams voorbij de wagen van Senna, die op pole position stond, stuurde. Daarbij speelde de voormalige we reldkampioen Keke Rosberg een dubieuze rol. De Fin was een ronde eerder gespind en op de baan blij ven staan. Nelson Piquet reed op de Williams in en moest opgeven. Rosberg bereikte de box nog, liet nieuwe banden monteren en ver volgde de race. Bij het uitkomen van de pits kon hij gelijk zijn team genoot Mansell een goede dienst bewijzen in het duel met Senna. Officiële uitslag van de Europese Grand Prix: 1. Nigel Mansell, Gr.Brittannie, Wil- liams-Honda FW10, 1 u. 32m. 58.109s, gem.: 203.619 kmu.; 2. Ayrton Senna da Silva, Brazilië, Lotus-Renault 97T, 1:33.19.505; 3. Keke Rosberg, Finland, Williams-Honda FW10, 1:33.56.642; 4. Alain Prost, Frankrijk, McLaren-TAG/ Porsche MP4/2B, 1:34.04.230; 5. Elio de Angelis, Italië, Lotus-Renault 97T, een ronde achterstand; 6. Thierry Boutsen, Belgie, Arrows-BMW A8, twee ronden; 7. John Watson, Gr.Brittannie, McLa- ren-TAG/Porsche MP4, twee ronden; 8. Philippe Streiff, Frankrijk, Ligier-Re- nault JS25, twee ronden; 9. Riccardo Patrese, Italië, Alfa-Romeo 185T, twee ronden; 10. Gerhard Berger, Oostenrijk, Arrows-BMW A8, twee ronden; 11. Ed die Cheever, V.S., Alfa Romeo 185T, twee ronden; 12. Patrick Tambay, Frankrijk, Renault RE60B, drie ronden. Stand wereldkampioenschap: 1. Alain Prost, Frankrijk, 72 punten; 2. Michele Alboreto, Italië, 53; 3. Ayrton Senna, Brazilië 38; 4. Elio de Angelis, Italië, 33; 5. Keke Rosberg, Finland, 25; 6. Nigel Mansell, Gr.Brittannie, 22; 7. Stefan Johansson, Zweden, 21; Nelson Piquet, Brazilië, 21; 8. Nikij^auda, Oos tenrijk, 14; 10. Patrick Tambay, Frank rijk, 11; 11. Jacques Laffite, Frankrijk, 10; Thierry Boutsen, Belgie, 10; 13. De rek Warwick, Gr.Brittannie, 5; Marc Su rer, Zwitserland, 5; 15. Stefan Bellof, West Duitsland, 4; 16. Rene Arnoux, Frankrijk, 3; Andrea de Cesaris, Italië, 3. de ARNHEM (GPD) - Het halen van ,'de finaleronde was het uitgangs punt, nog voor de laatste twee wed strijden gespeeld moesten worden, was het Nederlands vrouwenteam I al zeker van brons. Waarmee de al redelijk hoog gespannen verwach tingen voor het Europees kam- pioenschap op een ongelooflijke H manier werden overtroffen, vej Italië reikte Nederland zaterdag helpende hand, door van West te winnen, waardoor de derde plaats Nederland niet meer ontgaan. Het uitgangspunt de wedstrijd tegen de DDR •ÜM veranderde daarmee op slag. Het werd niet meer nodig twee bevrij- dende setjes te halen, het werd een gevecht om zilver. Nederland ging dat gevecht een jset lang serieus aan, speelde on- «danks een 15-7 setverlies erg sterk, maar zag het zinloze van de kracht- verspilling in. Bondscoach Peter I Murphy: "Een aantal speelsters was dodelijk vermoeid, bovenal wilden we de slotwedstrijd tegen West-Duitsland hoe dan ook win nen, om het toernooi positief af te sluiten. De keus was daarom sim pel: we laten de wedstrijd tegen I Oost-Duitsland schieten en geven wat jeugdige speelsters de kans er varing op te doen". Nederland gokte derhalve op een apotheose tegen West-Duitsland, in het duidelijke besef dat dankzij de rechtstreekse uitzending van de wedstrijd op de televisie, het Ne derlandse publiek maximaal ge wonnen zou kunnen worden. "Een echte gok", oordeelde spel- verdeelster Petra van der Linde. "We zaten echt volledig kapot. We hebben het laatste restje energie gegeven dat in ons zat". En met de woorden van Peter Murphy: "Als je de speelsters uitknijpt, komt er zelfs geen water meer uit". WasNederland fysiek volledig opgebrand, mentaal bleek de ploeg niet kapot te krijgen. Na de winst in de eerste set, volgde in zowel de tweede, derde en vierde set een achterstand van acht tot tien pun ten. Nederland vocht zich tot drie keer toe terug, om twee van de drie hopeloos lijkende sets in winst af te sluiten, daardoor met een 3-1 ze ge het toernooi afluitend. Nederland begon het toernooi in Leeuwarden esastreus met een 3-0 nederlaag tegen Roemenië. "Een geweldige mentale klap", aldus Pe tra van der Linde. "Ik sliep bij Ag nes Brunninkhuis op de kamer. We hebben ons na die wedstrijd tegen Roemenië verschrikkelijk kwaad gemaakt, maar ons daardoor toch ook weer verschrikkelijk opge pept. Het besef ontstond dat we simpelweg onbevangen zouden moeten spelen, om het toernooi toch nog tot een succes te maken". Nederland behaalde in alle onbe vangenheid vervolgens overwin ningen op Italië en Hongarije, waardoor de finalepoule toch nog werd bereikt. Van der Linde: "Op dat moment wist ik dat we tot gek ke dingen in staat waren. E^ leefde iets in de groep, al hebben we geen moment aan een medaille gedacht. Daardoor was het ook mogelijk dat we de laatste dagen op ons tand vlees spelend, toch nog tot goede prestaties in staat waren. Want neem van mij aan, dat we het moei lijk gehad hebben de laatste dagen. Van vermoeidheid zag ik tijdens de laatste wedstrijd alles dubbel. Nog een wonder dat ik de set-ups rede lijk kon geven". Sowjet-Unie De Sowjet-volleybalsters haal den de elfde Europese titel binnen, die luid werd bejubeld omdat zij zich tijdens de laatste twee kam pioenschappen steeds tevreden hadden moeten stellen met een tweede plaats. In 1981 werd Bulga rije en in 1983 Oost-Duitsland in ei gen land kampioen. Tegen het eveneens ongeslagen DDR nam de Sowjet-Unie de span ning vlot weg door in drie sets (15- 10, 15-11 én 15-9) de finalestrijd te beslissen. In totaal verloor de Sowjet-Unie tijdens het hele toernooi slechts drie sets: een in de voorrondewed strijd tegen Polen en twee tegen het ontketende Nederland op de eerste dag van het finaletoernooi in Arnhem. Carolien Keulen (links) en Helena van Eijkeren nemen bondscoach Peter Murphy op de schouders na de laatste ingewonnen wedstrijd van het Europees Kampioenschap. (fotoANP) GRONINGEN (GPD) - Geert Trompetter, zichtbaar aangeslagen door de teleurstellende resultaten van zijn team op de Europese kam pioenschappen, hield zich in. Voorzichtig formulerend probeer de hij zaterdagavond in Groningen na de met 3-0 gewonnen wedstrijd tegen Griekenland de problemen aan te geven waar hij tijdens de voorbereiding en het EK mee wor stelde. De mentale weerbaarheid van de spelers, die na de nederlaag tegen Bulgarije toch niet zo groot bleek, problemen binnen de groep, die binnenshuis moesten blijven en de soms botsende clubbelan gen. "Ik heb zes a zeven maanden lang in een mijnenveld gelopen. Ik heb op een mijn getrapt omdat we op een haar na de finale misten. Anders hadden we in Amsterdam staan te swingen. Daar ben ik van. overtuigd, benadrukte de geplaag de bondscoach, die zondag een nieuwe domper kreeg te verwer ken. Door de 3-1-nederlaag tegen Roemenië plaatste Nederland zich niet eens voor de B-WK. Het sloot het EK af met een schamele tiende "Ik heb het op mijn i daan. Een goede weg, maar niet de beste", meent Trompetter. "Blijk baar zijn mijn trainingen technisch en tactisch niet voldoende ge weest. Ik heb ze bovendien op de verkeerde momenten laten pieken. Ik heb de besten van Nederlands volleyballers bij elkaar gebracht. Met al hun eigenaardigheden. Ik wist van tevoren dat het een linke groep was. Maar in mijn ogen was dat de enige manier om tot resulta ten te komen. Niet de gemakkelijk ste weg, maar het is lang goed ge gaan. Weet je wat mü het meest is Financieel geslaagd EK ARNHEM (GPD) - De publieke belangstelling voor het Europees kampioenschap volleybal heeft al le verwachtingen overtroffen. In totaal hebben 56.850 toeschouwers de wedstrijden bezocht. Waarmee de volleybalbond naar alle waar schijnlijkheid ook financieel op een geslaagd toernooi terug kan zien, al zullen pas over een paar weken alle inkomsten en uitgaven echt op een rijtje staan. ARNHEM (GPD) - Het was een re torische vraag van bondscoach Pe ter Mprphy: "Wie durft de baan als bondscoach van mij over te ne men?". Zelfs Murphy zelf durft niet onvoorwaardelijk 'ja' te zeg gen tegen een aanbod om als bondscoach aan te blijven, simpel weg omdat de toekomst van het Nederlands vrouwen volleybal on danks de ongekende derde plaats op het Europees kampioenschap toch somber lijkt. "Het Nederlands team was een eiland in volleyballend Nederland', realiseert Murphy zich. "De onder bouwing vanuit de clubs is onvol doende, bij het nationaal team is in technisch opzicht noodgedwongen onzettend veel gecompenseerd. Als part-time trainer kan ik dit ech ter niet blijven doen, zoals het ook voor de speelsters onmogelijk is, onder deze omstandigheden op nieuw een dergelijke voorberei ding af té werken. De toekomst van het Nederlandse vrouwenvol leybal is daarom in belangrijke ma te afhankelijk van wat de clubs gaan doen". Slechts twee clubs komen tot een redelijk aantal trainingsuren, landskampioen Tromp/Olympus uit Sneek en de onttroonde kam pioen Mepal Orion uit Doetin- chem. Getraind en gecoached door trainers die Murphy in de voorbe reiding als assistent-coach bijge staan hebben, Orions Rene Strie- kwold begin dit jaar onder andere' tijdens het Bremer toernooi en Hans van Wijnen van Olympus in de laatste voorbereidingsweken en tijdens het EK. Beide trainers stellen zich onver minderd positief op ten aanzien van het nationaal team en hebben de trainingsfrequentie bij hun club inmiddels op tien uur per week ge bracht. "Dat is echter niet alles", realiseert ook Hans van Wijnen zich. "Achter het nationaal team zit eigenlijk geen jeugd dié de open vallende plaatsen kan opvullen. De komende jaren zal daarom vooral ook aan een betere selectie en be geleiding van talentvolle jeugd ge werkt moeten worden". Continuïteit Rene Striekwold hamert er op dat het produkt vrouwenvolleybal nu verkocht zal moeten worden. "We hebben een succes om op voort te borduren. Er is nu,een bre dere laag die belangstelling heeft voor vrouwenvolleybal. We moe ten het vasthouden, maar dan wel met zijn allen, met alle eredivisie clubs". Of de andere eredivisievereni gingen echter bereid zullen zijn mee te werken is de vraag. Mur phy: "Ik zie het somber in. En pik ken de andere clubs het niet op, dan is het afgelopen". Het is in dat verband typerend, dat al jaren door de topclubs en de kommissie nationale top (KNT) be pleit wordt, om een dubbele com petitie met acht teams in te stellen. Dat voorstel heeft het nooit ge haald, omdat de clubs die bang zijn het plaatsje in de hoogste divisie te verliezen, altijd hebben tegenge- steifid. Niettemin staat het voorstel komende woensdag opnieuw op de agenda van de vergadering van de KNT. KNT-voorzitter Joost Veeger: "In de wandelgangen heb ik vernomen, dat het opnieuw af gestemd zal worden. Misschen wordt het tijd om het nu per' de creet op te leggen". In die KNT-vergadering worden meer zaken besproken, die direct van invloed zijn op de toekomst van het Nederlandse volleybal. Joost Veeger: "Het is nu bewezen dat met een gedegen voorberei ding toch een geweldig niveau be reikt kan worden. Als KNT zullen wij de bond nu ook om structurele wijzigingen in-het beleid moeten vragen, vooral in financieel op zicht". "Topsport kost geld. Je kunt jaarlijks 150.000 sfUiden voor je na tionale teams beschikbaar stellen, maar dan gooi je het geld in het wa ter. Jaarlijks zal vier tot vijf ton op tafel moeten komen. Een vast bud get, dat continuiteit in je opbouw kan garanderen". Het probleem waar dat geld van daan moet komen, wordt in feite doorgeschoven naar de bond. Om dat subsidies en toto- en lottogel- den steeds minder aan de financië le huishouding van de bond bijdra gen, zal vooral gèjtocht moeten worden naar sponsors. Het liefst zo snel mogelijk, nu de prestatie die het Nederlands vrouwenteam heeft geleverd bij het bedrijfsleven nog vers in het geheugen ligt. Of een adequate reactie van de bond verwacht kan- worden, moet wor den afgewacht. Scepsis overheerst voorlopig. Waarschijnlijk niet hele maal ten onrechte, omdat de daad-, kracht van de bond nooit zo vrese lijk groot is geweest. Illusie Bij alle onzekerheden, is het in ieder geval zeker, dat het Neder lands vrouwenteam nooit meer in de samepstelling van de afgelopen weken zal aantreden. Irene Klun- der heeft te kennen gegeven de bronzen medaille op het EK als een eindstation te beschouwen en Mar- tje de Vries heeft twijfels over een heroptreden in Oranje. Irene Klunder: "Het antwoord is nu aan de jeugd. Ik ben 29 jaar, ik heb mijn verdienste voor het natio naal team wel gehad. Alleen als bij voorbeeld Peter Murphy daar na drukkelijk om zou vragen, zou ik willen assisteren in het nationaal team, om mee te helpen dé jeugd op te leiden. Ik stap morgen echter op het vliegtuig naar Bangkok voor een vakantie van vier weken. Ik wil het volleybal even helemaal vergeten om daarna bij de club wat af te bouwen". Martje de Vries twijfelt: "Een in tensieve voorbereiding als de afge- lopen maanden, zou ik met mijn wrakke knieën niet meer op kun nen brengen. Terug naar de oude situatie met het nationaal team wil ik echter ook niet. Ik wil gewoon afwachten welk beleid er de ko mende jaren gevoerd gaat worden. Afhankelijk daarvan, bepaal ik mijn houding ten opzichte van het nationaal team". Het lijkt bovendien een illusie om te veronderstellen dat de naar Italië vertrekkende Carolien Keu len (Bologna) en Petra van der Lin de (Milaan) nog optimaal inzetbaar zullen zijn voor het Nederlands team. Mondeling is overeengeko men dat de Italiaanse clubs beide speelsters royaal de kans zullen ge ven voor Oranje uit te komen. De praktijk zal moeten uitwijzen hoe hard die afspraak is. tegengevallen? Dat is het overzicht van alle belanghebbende groepe ringen. De loyale medewerking van iedereen", zegt de naar alle waarschijnlijkheid scheidende bondscoach, die vooral werd aan gepakt voor zijn falende wisselbe leid in de wedstrijd tegen Bulga rije. "Ik heb alles teruggedraaid op de video. Alleen op de wissels in de vierde set kunnen ze me pakken". Op de vraag of hij opnieuw bondscoach wil worden, ant woordt Trompetter: "Dan zal eerst op een beschaafde manier een mij nenveger door dat veld moeten. Ik ga nu eerst maatschappelijk orde op zaken stellen. Ik ben weer wat uren (Trompetter en gymnastiekle raar) kwijtgeraakt en door al mijn besognes met het Nederlandse team heb ik nog geen tijd gehad om te solliciteren". De Nevobo, of beter gezegd de KNT (Kommissie Nationale Top), zal waarschijnlijk deze week de sollicitatieprocedure in werking stellen tot het krijgen van een nieu we bondscoach. Axel Hinze, vice- voorzitter van dat college, wil nog niet op de zaken vooruitlopen. "Het is weinig elegant om via de krant ons standpunt kenbaar te maken. Eerst zal er gesproken moeten worden met de bonds coach en de begeleiding. Maar er zullen snel spijkers met koppen moeten worden geslagen. Woens dag al is de KNT-vergadering". Hopeloos Het mannenteam van de Sowjet- Unie legde voor de achtste maal in successie beslag op de Europese volleybaltitel. Frankrijk dat voor de hopeloze taak stond de Russen met 3-0 te verslaan, had in de 'fina le' nauwelijks iets in te brengen te gen de Sowjet-Unie. Het werd in Amstërdam uiteindelijk 3-0 via 4- 15, 6-15 en 12-15. Alleen in de derde set zag het pu bliek strijd. De Sowjet-Unie, dat in de eerste twee sets overduidelijk had aangetoond de sterkste te zijn, begon toen slordig, waardoor Frankrijk wat beter in haar spel kon komen. Tot 9-8 ging de strijd gelijk op, daarna trok de Sowjet- Unie de wedstrijd definitief naar zich toe. Indruk tijdens de finale maakte vooral de pas 22-jarige Antonov. De linkshandige aanvaller was voor de Fransen de hele wedstrijd ongrijpbaar. De belangrijkste pila ren waar het Russische team op rust blijven echter Savin en spel verdeler Zaitsev. De Fransen, die in het Efc-toer- nooi door hun snelle aanval en goe de verdediging veel indruk maak ten, eindigden uiteindelijk als der de. Tsjechoslowakije legde door met 3-1 te winnen van het teleur stellende Italië beslag op het zilver. ARNHEM (GPD) - De nationale en internationale sportpers, heeft In- grid Piersma gisteravond tot beste speelster van het finaletoernooi in Arnhem uitgeroepen. De midaan- valster van landskampioen Tromp/ Olympus uit Sneek toonde zich een speelster van internationale klasse en was eigenlijk de enige die met regelmaat van achter de drie- meterlijn scoorde. Het aantal stop- fouten van Piersma bleef boven dien binnen de perken, waarmee ze een zwak onderdeel perfect wist te verdoezelen.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 17