Leids korfbal versterkt positie Heijdeman 'injectie' voor winnend Leiden Koch twijfelt over carrière na record MSY breekt de ban tegen Lisse Zege vrouwen Foreholte Ook toptijd DDR-vrouwenestafette Geen uitschieters op meerkampen atletiek MAANDAG 7 OKTOBER 1985 SPORT PAGINA 15 LEIDEN/KINDERDIJK - Het Leidse korfbal versterkte haar posities in het vijfde speelweek- einde aanmerkelijk. TOP zette Kinderdijk opzij (6-7) en nam te vens de koppositie over in de promotieklasse C; terwijl in D Pernix (8-13 zege op OEC) en Fi des Pacta- (9-4 winst op Blauw Wit'51) de eerste plaats delen. Ook eersteklasser De Danaïden kwam vast aan kop door een 10-8 zege op Ready, maar een op- nieuw,verliezend Zuiderkwartier bezet hier de laatste plaats. Achteraf kon coach Hans Oele vaststellen, dat TOP het zich in de topper tegen Kinderdijk alle maal moeilijker had gemaakt dan nodig was. "Het derde aan- valsvak met Anne van dér Zaag maakte het bij 4-6 niet af, terwijl dit vak bij 2-2 wel tweemaal maakkelijk scoorde. Bij vier doelpunten vrschil was het afge lopen geweest en nu bleef het te lang spannend". Tot in de laatste minuut om precies te zijn, want toen nog kwam Kinderdijk op 6-7 door een treffer van Kinderdijks top scorer Thijs Donkervoort (3). Het was de enige treffer, die het wan hoopsoffensief van de Kinderdij kers opleverde, maar het bracht de wedstrijd na 4-6 wel opnieuw in een stroomversnelling. Daarvoor had TOP de zaken uitstekend voor elkaar en was het zo gevaarlijke dameskwartet van de tegenstander vrijwel on zichtbaar door het voorverdedi- geri van de Sassenheimse heren. Na een periode van aftasten, waarin Gert Jan Natzijl (door He- leen Simmelink geforceerde strafworp) en Gerco Langelaan scoorden, nam TOP door Ron van der Willik en Anne van der Zaag een 2-4 voorsprong. Deze werd na rust door Monique Wie- gerink tot 2-5 werd uitgebouwd en Kinderdijk leek geslagen. TOP bleef door een treffer van Ron van der Willik aan de posi tieve kant van de score: 6-7. Genieten Voor de eerste maal dit seizoen was Pernix-coach Jasper Engel een tevreden m.an. "Na rust werd er uitstekende gekorfbald. Ik zat te genieten op de bank", vertelde de man uit Abbenes stralend na de 8-13 overwinning op OEC. De Leidse ploeg was op enige plaatsen gewijzigd. Jenny van der Laken vervangt de tot de zaalcompetitie uitgeschakelde Carla Kuipers, terwijl Geerten Breedveld terug is voor Eelco Koolhaas. "Zonder Geerten, Car-' la en Janneke Mulder kunnen we ons makkelijk handhaven. Maar ik wil meer, ik wil uit deze klas se". verklaarde Eneel. De eerste stap op die weg is in middels gezet. Slaagde Pernix er in de eerste helft niet in los te ko men van het vertragend spelend OEC (ruststand 5-4), na de pauze moesten de Helmonders snel af haken. "Alles ging drie versnel lingen hoger na de rust en zelfs scheidsrechter Willems had het er moeilijk mee". Geerten Breedveld tekende di- rekt na de hervatting voor de ge lijkmaker en door goals van Lian Tieleman en Kees Hortensius liep Pernix in het eerste kwartier weg naar 5-7. Carla van Evert deelde halverwege de tweede helft de genadeklap uit door kort achter elkaar 7-10 en 7-11 te sco ren. Doelpunten waren er verder ook van Sandra Bakker (2), Peter Kuipers (2); Erica Hardam, Kees Hortensius, Kees Brokaar en Frits Kolff. Pernix moet de eerste plek de len met stadgenoot Fides Pacta, dat hekkesluiter Blauw Wit'51 zonder veel strijd versloeg. Na een moeizame Start was Fides in minder dan een half uur van 1-1 weggelopen naar 6-2, tevens rust stand, maar kwam vervolgens volledig vast te zitten. Ook Blauw Wit bleek aanvallend nau welijks nog gevaar te kunnen stichten, waardoor het duel snel verzandde. Halverwege de tweede helft vhaalde Nico Pikaar de wedstrijd weer uit het slop met eén zeven de treffer. Ronald van der Vel den, vervanger van de zieke Henk van der Waals en met drie goals topscorer, tilde de eind stand naar 9-4 met een afstandT schot en een strafworp, gefor ceerd door Wilma Neuteboom. Voor rust scoorden Robin Som- meling (2), Jeanet Smits, Wilma Neuteboom en Nico Pikaar. De ommekeer kwam in het laatste half uur. Leek Danaïden in het duel tegen achtervolger Ready de geslagen ploeg toen kort na rust (4-6) de achterstand tot 4-8 opliep, plots was de Hans van Huis c.s. weer helemaal in de wëdstrijd. Gezien het spelbeeld geenszins onterecht, want de Leidse ploeg had beslist meer kwaliteit in huis, maar sprong wel heel nonchalant met de kan- Een afwachtend en zuinig spe lend Ready kon zo, profiterend van de gretigheid in de Leidse defensie een 3-1 achterstand wegwerken en met een 4-6 voor sprong gaan rusten. Twee goals later leek de wedstrijd gespeeld, maar plots bleek De Danaïden wel doeltreffend te kunnen aan vallen. Eric Kromhout, totaal driemaal scorend, Eric Peters, Madeion Martens, Hennie van der Top en tenslotte routinier Cees Christiaanse maakten dé verrassing compleet: 10-8. Voor Zuiderkwartier ziet de toekomst er aanmerkelijk min der zonnig uit. Het geloof in het schot ontbrak ook in het diiel te gen Kwiek opnieuw hetgeen vooral na rust tot uiting kwam. De eerste helft drukte de met wind tegen spelende Leidse ploeg het tempo, hetgeen aan vankelijk (2-2, met goals van Wil de Wit ën Martin Verhorik) goed lukte. Kwiek ging niettemin nog met een 5-2 voorsprong de rust in en bouwde de marge uit tot 7-2. Rens Henzen, vervanger van de geschorste Dirk Jan de Kreek, en Carla Akse haalden Zuiderkwar tier terug, maar een. achtste Haagse goal sloeg alle hoop de bodem in. Asl een geslagen ploeg sleepte de twaalf van coach Wim Niesing zich naar het eindsig naal, Theo van Leeuwen scoorde nog: 11-5. Schotloos "Scoren was het grote pro bleem", verzuchtte Ons Eiland- coach Henk Roedoe. Na de goals van Patrick Verra, Wim Nijen- huis en Huib Hasselbach (3-3 rust), konden de Leidenaren de korf van Oranje Nassau niet meer vinden: 3-6. Fiks had alleen in de beginfase iets te duchten van ADO. Na 2-2 liep de ploeg van coach Nico Steelink eveneens onstuitbaar weg naar 3-11. Goals van Theo Vreeken (3), Robert van der Kraan en Diederick van Veen, beiden tweemaal. De vrouwen van Velocitas wa ren tegen De Meervogels met vijf goals (Heieen van Ommen 2x) en een geforceerde strafworp op dreef. De winnende goal kwam1 echter uit handen van een heer: in de laatste seconden scoorde- Ron Goudsmit 8-7. Crescendo liet na rust (5-5) vijf strafworpen onbenut in het duel tegen het debuterende Zwijn- drecht. Nu scoorde alleen Mar lies Brouwers tweemaal en ver loor de ploeg van coach Ruud Niesing kansloos met 11-7. De Algemene deelde met De Bermen (10-10) in een hard, maar ook onvoorspelbaar duel. Van 6- 4 kort na rust golfde de score naar 6-8 door treffers van Enrico Mud en invallers Adrie Rusman en Wim van Iterson, waarna Jory Sjardijn en Martin Filippo in de slotfase nog een 10-8 achterstand weg moesten werken. Moeizaam behaalde Fluks een 6-7 overwinning op hekkesluiter DVS'69, een zege die overigens wel goed was voor een voorlopi ge eerste plaats op de ranglijst. De Noord wij kers kwamen na rust (2-4) met 4-7 voor, maar raak ten alsnog danig in de proble men. Aad van Drongelen scoor de tweemaal. BRAM VAN GENT NOORDWIJK - De vreugde en op luchting waren oprecht. Een zware last viel zaterdagavond van de schouders van de basketbalsters van MSV Noordwijk, die voor het eerst in ruim een jaar weer een wedstrijd winnend wisten af te sluiten. Streekgenoot Lisse werd in een spannend duel met 73-71 te ruggewezen. De vrouwen van Grasshoppers boekten eveneens de eerste winst. In Katwijk werd Flash met 77-63 verslagen. Minder goed verging het Blitz, dat in de eerste divisiestrijd bij Rowic (on nodig) onderuit ging: 88-83. MSV promoveerde twee jaar ge leden naar de eredivisie. Het ver blijf in de hoogste afdeling was slechts van korte duur, want hoe wel de vrouwen enkele malen dicht bij de winst waren, werd er een seizoen lang geen enkele wed strijd gewonnen. De degradatie naar de promotiedivisie was voor een aantal speelsters aanleiding om naar een andere ploeg om te zien of met basketbal te stoppen. Coach Peter Vogelaar, die zich en kele dagen voor het begin van de competitie had aangeboden om het stuurloze MSV uit de nood te hel pen, maakte plaats voorTitus Flap per. Deze had zijn sporen in het vrouwenbasketbal reeds verdiend bij de studentenploeg LUSV. Flapper 'erfde' het negatieve re cord van MSV en zag zijn speel sters, samengebracht uit diverse ploegen in de regio, vorige week in de openingswedstrijd bij Cheetah .andermaal kansloos verliezen. Er lag dan ook een bijzonder zware druk op de schouders Van de Noordwijksen bij de start van het duel met Lisse, dat vorige week met winst debuteerde in 'de promo tiedivisie. Geen wonder dus dat de wedstrijd, die door de arbiters Van der Velde en Siegerist veel te strak werd gefloten, een nerveus begin kende. MSV nam desondanks de leiding, 19-10 na acht minuten. De jarige Marian Janson gaf haar ploeg daarbij het goede voorbeeld. Janson kreeg extra speeltijd door het vroegtijdig uitvallen van Ame Vlieger (ex-Lisse) en voldeed uit stekend. Lisse kwam echter, vooral met goedgeplaatste afstandschoten, sterk terug en in de 15e minuut was de strijd weer geheel open: 28-26. MSV wist onder aanvoering van het sterk acterende duo Ria Brö- ring (18) en Carrie Stoops (18) op nieuw te ontsnappen (rust 38-31), maar zag Lisse weer langszij ko men: 40-40. Er ontspon zich een ze nuwslopende strijd, waarin beide ploegen om beurten de leiding na men. Anneke van Brakel zette MSV definitief op het goede spoor (73-68), waarna de ban en Lisse ge broken werden: 73-71. "Een heel belangrijke overwinning, vooral voor het moreel," aldus Flapper na afloop. Grasshoppers wist door het con sequent uitvoeren van de press zo veel druk uit te oefenen op het Bossche Flash, dat de trotse Bra bantse veste na de rust (36-35) in eenstortte. Anja Aandewiel (18) en Ada Hoek (15) leidden de kersverse eerste divisionist naar de eerste ze ge: 77-63. De mannen van Blitz lieten de winstpunten liggen in Dordrecht, waar Rowic gebruik maakte van de slordigheden die de vermoeide Voorschotenaren zich in de laatste minuten van beide speelhelften veroorloofden. Het gemis van Ton Kallenberg, die morgen in het zie kenhuis wordt opgenomen, doet zich met name op de spelverdelers- plaats voelen. Er wordt een te zwa re wissel getrokken op Wil Moerer, die niet aan rusten en schieten toe komt. Wim van Niekerk nam de scorende rol van het tweetal Kal- lenberg/Moerer met succes over WEERT - De faalangst sloeg zater dagavond keihard toe bij de bas ketballers van Kaypro Weert. Angst om voor eigen publiek te fa len tegen de sterk uitgedunde ploeg van BS Leiden. De angst werd de Noordlimburgers uitein delijk fataal. Het verrassende Lei den greep achter een onhoudbare Emill Hagens de derde zege op rij: 60-71. Het opmerkelijke succes van Leiden illustreerde de onmacht en chaos bij Weert. Leiden was naar Weert afgereisd zonder de in Sene gal verblijvende John Emanuels, zonder het geblesseerde tweetal Toon van Helfteren en Hans Heij deman, en met Oscar Kales en Leon Zaal (Trotters) als 'bankvul- ling'. Beide spelers hadden nog geen minuut gespeeld in de eredi visie. Geen zinnig mens gaf derhal ve een cent voor de Leidse winst kansen, tenslotte ontsnapte enkele weken geleden landskampioen Den Bosch sleht^ d.ankzij een noodschot van (bijna ex-speler) Kees Akerboom aan een. nederlaag in Weert. De thuisploeg had echter niet gerekend op de veerkracht van Leiden. De eerste opsteker voor Leiden kwam in de persoon van Hans Heijdeman, die zich in de volledig bezette sporthal Boshoven (500 man) alsnog bij zijn ploeg voegde. Een pijnstilende injectie van bondsarts Eric Jager, die Heijde man de pijnlijke bloeduitstorting in zijn heup moést doen vergeten, maakte spelen-zonder-risico moge lijk. Er sloeg een vonk over bij de Leidenaars, die Weert binnen drie minuten op een 0-10 achterstand zetten. Weert, die de angst om het hart sloeg, is die klap nooit meer te boven gekomen. Renso Zwiers, de uit Groningen geïmporteerde Limburgse for ward: "Wij misten de organisatie die nodig was opi de hechte Leidse verdediging onschadelijk te ma ken. Wij kregen geen kans om on der het bord te scoren en als dan onze schutters het laten afweten is ,zo'n wedstrijd snél beslist. Mijn complimenten overigens voor Lei den. Het is gewoon knap wat zij met vijf man presteren. Ik heb Emill Hagens in jaren niet zo sterk zien spelen". Weert kreeg inderdaad geen voet aan de grond tegen de strakke Leidse zóne, die klonk als een klok. Alleen de Amerikanen Gross en Sanders wisten regelmatig te scoren, maar international Rob van Essen vond een onverzettelijke Daan van Egmond tegenover zich, die hem geen ruimte liet. De beslis sende factor was evenwel de su blieme Emill Hagens. Was het vori ge week Bert Kragtwijk die zijn team met 33 punten aan de winst hielp, ditmaal was het Hagens die het voortouw nam. Vijf driepun ters (uit acht pogingen), tien vrije worpen (100%) en een totaalper centage van 56% zeggen wat dat betreft voldoende. Hagens diri geerde en dicteerde het spel en leg de en passant ook zijn wil op aan het wanhopige Weert, dat in de slotfase zijn press in rook op zag gaan door de balvastheid van de Haarlemse fysiotherapeut. Weert wist in de eerste helft de opgelopen achterstand tijdelijk weg te poetsen (16-15, rust 35-33), maar maakte na de hervatting op nieuw de fout het geladen Leiden te onderschatten. Leiden, heerste in de rebound (34 tegen 28) en liep opnieuw uit naar een redelijk com- fortabele voorsprong: 44-51. Die werd niet meer afgestaan: 60-71. Een nieuw/wonder' kon in de tóch al zo rijke'annalen van de Leidse basketbalgeschiedenis worden bij geschreven. De basketbalsters van MSV wisten voor het eerst in twee de weg n basket weer met succes af te leggen. Streekgenoot Lisse had het nakijken. (foto: Jan van der Ben (36 punten), maar ook hij kon niet verhinderen dat Blitz de winst uit -handen gaf. Een kans op een drie punter (bij 86-83) werd door een ondöordachte gctie van John Raan in de slotseconden om zeep ge bracht: 88-83 (44-39). Grasshoppers kon het ook tegen Trotters/BS Leiden-2 niet bolwer ken. In Leiden waren de Katwij- kers volstrekt kansloos tegen de door Monkhorst (16 punten, 15 re bounds) goed geleide thuisploeg: 83-48 (39-27). Het wordt tijd dat Monkhorst zijn kunsten eens op hoger'niveau (eredivisie) gaat ver tonen Leiderdorp kende in de beker strijd weinig problemen met Pluto. In Wagefiingen werd het vrijdag avond 83-89 en zaterdag won de ploeg van Hans van Rooijen met nog duidelijker verschil: 95-64. Ook MSV kwam zonder veel moei te een ronde verder. Dragons was tweemaal volstrekt kansloos: 114- 63 en 115-63. HANS JACOBS CANBERRA - De uitsmijter was van een bijzondere kwaliteit. Met tw^e wereldrecords in het toch al zo recordrijke jaar én een flinke portie dramatiek besloot de atle- tiektop het seizoen in de buiten lucht. De wereldrecords werden in beide gevallen gelopen door atletes uit de DDR. Marita Koch herover de met 47,60 seconden de toptijd op de 400 meter. De Oostduitse 4 x 100-meterploeg stelde het eigen wereldrecord scherper: 41,27. Het dramatische aspect van de onder redelijk warme, dus ideale weers omstandigheden in Canberra ge houden wedstrijden kwam voort uit diskwalificaties van Kirk Bapti se en de Afrikaanse estafetteploeg bij de Marita Koch verrichte haar top prestatie tijdens de afscheidsrace van Jarmila Kratochvilova, die "en kele jaren op deze afstand heerste. De Tsjechoslowaakse liep op 34-ja- rige leeftijd haar laatste wedstrijd op een buitenbaan. Ze eindigde als vijfde in eén tijd van 50,95. Dat was bijna drie seconden langzamer dan tijdens de wereldtitelstrijd in 1983, haar topjaar. De 47,99 van toen werd door Koch (47,60) op onwaar schijnlijke wijze verbeterd. Helemaal onverwacht kwam de toptijd niet. Wolfgang Meier, de trainer en toekomstige echtgenoot van de sportambassadrice van de DDR, had een tijd van 47,65 voor mogelijk gehouden. „Zelf dacht ik aan 47,90 of 47,95", verklaarde Koch, die werd opgejaagd door Ol- ga Vladikina. De atlete uit de Sow-; jet-Unie betrad met 48,27 de abso- lute wereldtop op ditnummer. Toch had Marita Koch vooral haar eigen wedstrijd gelopen. „Het was eigenlijk voor het eerst in ahdie ja ren, dat ik me na 300 meterpog erg fris voelde. Op het einde kon ik mijn snelheid zelfs vasthouden". Het is nog onzeker of de sportie ve loopbaan van Marita Koch, die voor de zestiende keer in het bezit kwam van een wereldrecord, een vervolg krijgt. De 28-jarige medi cijnenstudente uit Rostock zei in Australië haar familie en de hond Fleck erg te missen. Bovendien heeft ze trouwplannen. „Ik weet echt niet hoe het verder gaat. Mijn studie kost veel tijd en energie. Of ik het nog een jaar kan opbrengen? Misschien, maar dan alleen op de 200 meter". Op die afstand is Koch eveneens in het bezit van het we reldrecord. Ruim een uur na haar verrich ting verloor Marita Koch een ander wereldrecord. Ze behoorde tot het viertal, dat in 1983 de snelste tijd had gerealiseerd op de 4 x 100 me ter. Gladisch, Rieger, Auerswald en Göhr waren na een perfekte ra ce ditmaal een fractie sneller dan de 41,53 van destijds: 41,37. Koch daarover: „Dat maakt me niets uit.. De 400 meter is voor mij veel be langrijker". Het gemis aan veel toblopers tij dens de driedaagse om de wereld beker werd behalve de wereldre cords gecompenseerd door drama tiek. Kirk Baptise, de winnaar van de 200 meter, werd gediskwalifi ceerd. De bezitter van het Olym pisch zilver was volgens de wed strijdleiding buiten zijn baan getre den. Pleister opj de wonde voor Triomftocht van Martita Koch, na haar wereldrecord op de 400 meter. (foto AP) Baptiste was, dat hij behoorde tot de estafetteploeg, die met 38,10 se conden op de 4 x 100 meter de snel ste wereldseizoentijd realiseerde. Ondanks het verlies van acht pun ten, de prijs voor de overwinning van Baptiste, won de herenploeg van de Verenigde Staten met een behoorlijke voorsprong. De over macht van de DDR bij de vrouwen was met dertien overwinningen in zestien onderdelen nog groter. LEIDEN - Foreholte pakte giste ren in Borne tegen Bornhave de derde winst op rij in dé eerste di visie van de zaalhandbalcompeti tie. Na een ruststand van 14-4 werd het 21-11. In de veldhandbalcompetitie hadden de mannen van Saturnus in de landelijke eerste klasse geen enkel probleem met W.I.K. De Vlaardingers, die in de zaalhand balcompetitie promoveerden naar de tweede divisie, waren kansloos in Leiden, 17-6 voor Saturnus, dat met de rust al met 8-3 leidde. Dé vrouwen van Oase lijken op weg te zijn naar het kampioen schap in de landelijke tweede klas se. De Hollandiaan moest in Vlaar- dingen een 8-10 nederlaag incasse ren, rust 5-2 voor Oase. In dezelfde klasse verloren de vrouwen van M.M.O. van H.V.O.S. In Spijkenis- se werd het 9-13, rust 6-4 voor M.M.O. De vrouwen van H.V.V. '70 hielden in Rotterdam een punt vast tegen de Meeuwen, 6-6, rust 4- 3. De mannen van H.V.V. '70 verlo ren in de landelijke tweede klasse van D.E.S. In Papendrecht werd het na 5-12 met de rust, 16-22. De vrouwen van Saturnus won nen gisteren in de afdelings eerste - klasse royaal van het Delftse E.D.H., rust 9-4, eindstand 15-7. Olympia '72 verloor in Den Haag van C.W.P., 10-16. Foreholte stond in Borne binnen vijf minuten op 4- 0 door break-outs van Ellen War merdam, gisteren weer goed voor zeven treffers. Bornhave, debutant in de eerste divisie, kreeg voor ei gen publiek een flinke draai om de oren. De 4-2 defensie van Foreholte sloöt als een bus en het regende dan ook breakouts. Maar'niet al leen mankeerde het bij Bornhave aan fantasie in de aanval waardoor de Voorhoutse stoorspeelsters konden voorzien waar de bal kon worden onderschept, ook defen sief bleken zij weinig oog te heb ben voor de bedoelingen van de Voorhoutse aanval. Die vond dan ook telkens weer gemakkelijk de weg naar het doel. Dat de marge bij de rust niet nog groter werd na de hervatting lag aan de arbitrage die meende zich wat nadrukkelijker te moeten laten gelden. Daar was gezien de krachtsver- houding geen enkele aanleiding voor. Foreholte domineerde en daar viel weinig aan te veranderen. Wat de arbitrage bereikte was een rommelige vertoning met 6 twee minutenstraffen aan weerszijden. De Voorhoutse nieuwelingen die in de, tweede helft veelvuldig aan bod werden gebracht lieten zich gelukkig door de arbitrale gel dingsdrang niet van de wijs bren gen. Zij hielden het hoofd koel en hielden de marge van 10 treffers beheerst'vast. Ellen Warmerdam liet even zien dat zij het keepen, zo begon zij haar carrière bij Forehol te; nog niet Verleerd is. Toen Olga Almekinders ook met een twee mi nuten straf naar de kant moest nam zij de plaats in het doel over. Bornhave slaagde er alleen vanaf de zeven meter in haar te passeren! Saturnus schotelde de vele kij kers op het veld achter de Vijf Mei hal een razendsnel spelletje hand bal voor met Wim van Leeuwen in de rol van centrale opbouwer. W.I.K. stond herhaaldelijk met open mond. naar de balcirculaties van de Leidse mannen te kijken zonder die ook maar een enkele maal te kunnen breken. Uitstap pen betekende gepasseerd wor den, afwachten resulteerde in te kort aan mankracht op die plaat sen waar de aanval doorstootte. De grote afmaker bij Saturnus was gisteren de Zweed Dan Olsen, die zesmaal scoorde. Maar de fraaie pot die Saturnus weggaf moet na tuurlijk op rekening worden ge schreven van de totale ploeg. En de LEIDEN - Theo Brusse en Marian Langezaal wonnen dit weekeinde de meerkamp bij De Bataven. Zon der echt te overtuigen vergaarde Brusse 5197 punten. Langezaal sprong 1.61 hoog, maar had geen andere uitschieters nodig om tot 4111 punten te komen. Waldo de Boer, wiens 400 meter in 53.2 ging, won bij de A-jongens met 5107 punten. A-meisje Hellen Bank liep heel goed: 200 meter in 25.9 en 800 meter in 2.23.0. Keint Roosjen was de beste B-jongen, Ellen Zilveren- tand het beste B-meisje, Wilfred Goddijn en Hans van der Zalm beste C- en D-jongens. Paul de Koning en Paula van. Beek waren de beste meerkampers van De Spartaan. In Lisse de De Koning zijn titel op de on derlinge tienkamp dit weekeeinde vooral dankzij zijn werpkracht. Met een speerworp van 54.52, een discusworp van 3484 en een kogel stoot van 11.18 stevende hij af op een'totaal van 6064 punten. John van der Zwet liep 100 meter in 11.5 en 400 meter in 51.4, wat voor hem de basis betekende voor de tweede plaats met 5675 punten. Kort ach ter hem eindigde John van Loon niet 5527 punteii. Zijn sprint ging in 11.4, de 110 meter horden in 15.6 en ook sprong hij 6.47 ver en 1.89 hoog. Paula van Beek kwam zeer regel matig tot 4353 punten. Voor een uitschieter zorgde A-meisje Astrid Oostermeijer door de speer 41.82 weg te smijten. Heel goed deed B- meisje Jolanda van de Weerd het. Mede dankzij 15.9 op de 100 meter horden, 1.61 hoog, 5.12 ver en een afsluitende 800 meter in 2.26.7 be haalde zij ,4803' punten. Manon Geerli'ngs won bij de C-meisjes met maar één punt voorsprong op Andrèa van Velzen. Tessa Mole naar was het beste D-meisie. De top drie van de A-jongens be stend uit Hein van Heek, Perry Vrisekoop en Mare Beelen. B-jon- gen Koen Rosdorf behaalde 5135 punten door een prima eerste dag te draaien: 11.6 sprint, 6.17 ver, 11.63 kogel en 3.20 polshoog. Beste C- jongen werd Arnd Broeke met 5070 punten, beste D-jongen was Stefan Molenaar. beide keepers, Ad van Fessem in de eerste helft, en Rob Otten in de tweede helft, bleven niet achter bij hun teamgenoten in het veld. Bei den kwamen voortreffelijk voor de dag: 17-6. Oase begon tegen de Hollan diaan, op eigen veld een hele moei lijke tegenstandster, met een fraaie break-out van Anita van der Poel, 1-0. Zij drukte daarna ook duide lijk haar stempel op de wedstrijd met in totaal zes treffers. De Hol landiaan kwam in de tweede helft sterk terug. Van 7-3 voor Oase Werd het 7-6. Anita van der Poel stopte de opmars van de Vlaar- dingse vrouweni af met een treffer uit de linkerhoek, 8-6, en direct daarop schoot Roos van der Poel de enige treffer van Oase van af stand in, 9-6. Na 9-7 was het weer Anita van der Poel die de Hollan diaan op afstand hield, 10-7. Het werd tenslotte door volhouden van Hollandiaan 10-8. Daar bleef het bij. Over keepsters hoeft Oase zich voorlopig geen zorgen te maken. Zowel Jolanda van der Vlugt als Monique van der Meer verdienden gisteren de kwalificatie "goed". Beiden stopten ook een strafschop. Bij M.M.O. ontbrak gisteren keepster Lenie van der Star en zon der daar de oorzaak van de neder laag tegen H.V.O.S. te willen zoe ken, de pupillen van Benno Nieu- wenhuizen speelden gewoon een slechte tweede, helft, rust 6-4, zij had in de tweede helft voor de broodnodige rust in de gelederen kunnen zorgen.Van werkelijk krachtsverschil was geen sprake. H.V.V. '70 moet het hebben van een sterke defensie, de break-out en natuurlijk keepster Aimee Vis ser. De defensie liet gisteren te wensen ovër. Ook Aimee Visser kon niet alle gaten dichten. Zij stopte wel weer drie strafworpen. Irritatie over de arbitrage speelde bij H.V.V. '70 ook mee in de mage re produktie. Daar mag bij de Voorschotense vrouwen weieens o.ver worden nagepraat. Gisteren kostte dat zeker een punt. De mannen van H.V.V. '70 trof fen in D.E.S. ("zij worden kam pioen" zei trainer-coach Paul 't Mannetje, "gewoon een goede ploeg zonder zwakke punten") een tegensander die goed gebruik maakte van de manco's die giste ren aan het spel van de Voorscho- tenaren kleefden. Slecht uitstap pen in de defensie en weinig initia tief en variatie in de aanval. Dat werd in de tweede helft beter, maar de marge van zeven treffers bij rust was te groot om tegen een tegen stander als D.E.S. te worden over brugd, 16-22. FRANK BONTE

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15