Scylla wendt degradatie af Eerste nederlaag voor De Zijl Forescate wint hockeyderby: 4-1 LMHC kansloos bij kampioen Kampong Docos in snel tempo langs Onkyo Volle buit Vlietwijk PAGINA 14 DO/ST SPORT MAANDAG 7 OKTOBER 1985 LZ'86 nog steeds puntloos VEENENDAAL/LEIDEN - De Zyl/LGB liep zaterdagavond in de nog jonge waterpolocompetitie te gen zijn eerste nederlaag op. De wederom met scherp schietende Hans Nieuwenburg terug tot 6-5. Zelfs leek er nog meer in te zitten i Belkum 2 en Edwin Redegeld Leidenaren konden het in Veenen- toen Edwin Redegeld op links uit- daal tegen één van de titelfavorie- ten, VZC, niet bolwerken. Een 12-6 nederlaag was hun deel. LZ't brak. In plaats van de bal naar Stan van Belkum te spelen die recht voor het goal van doelwachter wacht nog op de eerst punten. Rot- Alex Boegschoten lag. besloot Re- terdam was in het Vijf Meibad met degeld zelf zijn geluk te beproeven. 8-11 te sterk. Ook in de lagere klas- i het afgelopen weekeinde Tevergeefs. VZC counterde razend kwel. Vivax verloor snel en de 7-5 Flevo. Katwijk kon in aktie brak het verzet kommer met 10-4 Woerden tegen de ploeg met de- feit. Deze de Zijl/ LGB. De Leidenaren lieten het zelfde naam niet verder komen dan hoofd hangen en VZC kon pro- een 8-7 nederlaag en DKD verloor bleemloos de laatste periode uit- i Wik uit Wassenaar. Voor het enige lichtpuntje zorgde de vrouwen van de Zijl/LGB. In Amersfoort werd met 4-5 gewon nen van AZPC. De Zijl/LGB heeft het in Veenen- daal niet kunnen redden tegen VZC. De Veenendalers die dit sei zoen middels Buunk en Van Es een stevige injectie kregen, moes ten tot diep in de derde periode de Zijl/LGB naast zich dul'den. Van een 6-2 achterstand vochten de Leidenaren onder leiding van de spelen. Toch vonden de Leidena ren na afloop dat ze niet kansloos waren geweest. Henk Harteveld verwoordde dit als volgt: "Dit is ze ker geen wonderploeg zoals bij voorbeeld AZC was. Zij speelden wel erg geroutineerd". "Telkens doken ze onder je en trokken je dan naar beneden. De arbiters hadden hier geen kijk bp, maar wij moeten ze in de volgende wedstrijd daartoe gewoon niet meer de mogelijkheid bieden". Eindstand 12-6. Doelpunten Zijl LGB: Hans Nieuwenburg 3, Stan LZ'86 leed alweer zijn derde ne derlaag in successie tegen Rotter dam, dat vorig jaar nog in de ereklasse acteerde. De Leidse ploeg etaleerde echter een betere vorm dan in de voorgaande duels. In tegenstelling tot LZ'86 bleef de formatie van coach Wim de Kleer dit seizoen volledig in tact. De ster ke Arnold Nonnekes .bleef zijn club ondanks enkele aanbiedingen trouw en zijn inbreng was voor LZ'86 duidelijk te veel. De aalvlug- ge Arnold Nonnekens nam maar liefst 5 van de 11 Rotterdamse tref fers voor zijn rekening en LZ'86 schoot duidelijk tekort in zijn po ging de jonge Rotterdammer op af doende wijze af te stoppen. De nederlaag van LZ'86 tekende zich al af in de eerste fase van de wedstrijd. Na anderhalve periode keek men al aan tegen een 2-6 ach terstand die ondanks moedige po gingen van de LZ voorwaartsen niet meer kon worden geegali-' seerd. In de laatste periode kreeg men nog uitzicht op een hoopvol resultaat toen Ruud Muusse met één van zijn daverende afstand schoten de achterstand verkleinde tot 6-8. Het antwoord van Nonne kes c.s. was echter resoluut. Via 6- 10 prijkte er na afloop een 8-11 sco re op het wedstrijdformulier, die exact de krachtsverhoudingen weergaf. Setstanden 1-3, 4-7, 5-8 en 8-11. Scores: Jan de Graat 3. Ruud Muusse 3, Remco Roman en Jim van Es ieder één maal. Verleden week was de start van Vivax hoopgevend te noemen (een 9-5 winst op MZPC), maar het af gelopen weekeinde werden de Oegstgeestenaren met de neus op de feiten gedrukt. Zonder de zieke coach Fried Elzenga leed men te gen het niet bijzondere Flevo uit Nijkerk een kansloze 10-4 nedera- laag. Lang bleven de Oegstgeeste naren de gelijken van hun oppo nent maar in de laatste periode (die aanbrak met een 4-4 stand) was de weerstand van Vivax gebroken. Doelpuntenmakers: Marcel Rom- pes 2, Max dè Mooy en Hans Trei- burg ieder één maal. De mannen van Katwijk stelden teleur» tegen het pas gepromoveerde Woerden. Na een redelijk gelijkopgaande wedstrijd, waarin Woerden wel tel kens een licht voordeel bezat, gin gen de Katwijkers ten onder met 8-7. De Katwijse formatie speelde onder aanvoering van Cees Boon stoppel opvallend een sterke partij maar lieten in verdedigend opzicht wat steekjes vallen. Cees Boon stoppel 4. Ronald Heemrood 2 en Paul v.d. Putte verzorgden de Kat- wijkse produktie. DKD trok ook al aan het kortste eind door met 10-11 van Wik uit Wassenaar te veliezen. Wik kreeg dit jaar vesterking in de persoon van de gelouterde ex Zijl/LGB-spe- ler Albert Spijker en hij bleek zijn gewicht dubbel en dwars waard te zijn in het treffen tegen DKD. DKD werd defensief voor onover komelijke problemen gesteld door Spijker, die ondanks goed keepers werk van Enno Dreef 5 maal scoor de. Aanvallend draaide het soepel bij de Leiderdorpers die 10 maal de juiste weg naar het doel vonden, wat echter niet voldoende bleek voor een puntendeling. Frank Dreef scoorde 4 maal Voorschotenaren nu aan leiding LEIDEN - De hockeyderby i tweede klasse A werd met 4-1 door Forescate wel een strafpush van Thieme die dezelfde hoek werd geschoten. Roomburg gewon- Jelmer Siersema hielp het tactisch i de Zijl/LGB be haalden een opmerkelijk resultaat tegen AZPC uit Amersfoort. Hoe- wel men gehandicapt afreisde naar de Keistad, bleken de Leidse vrou- wen sterker dan hun rivalen. De 4- 5 overwinning was dan ook ver diend. Middelpunt van de belang stelling was Marion Rijsbergen die in grootse vorm stak. Zij scoorde alle Leidse treffers. DIRK KLOOS Daardoor nam de Voorscho- tense ploeg gistermiddag van Roomburg de leiding over. Noord- wijk bleef ongeslagen na 0-1 winst in het derde-klasseduel tegen Al phen. Forescate - Roomburg 4-1. De Leidse tactiek, die op counte ren vanaf het middenveld was ge richt, mislukte doordat de thuis ploeg het spelletje doorzag. De Leidse hockeyers kwamen voorts totaal niet uit de voeten met hun tweemans-voorhoede. Erik Kruys- mulder bekroonde tweemaal een strafcorner tot treffer. Eerst een hoge bal over de liggende Ronald Cijs, daarna raak in de korte hoek: 2-0. Harold van Duijn veranderde een Leidse voorzet zodanig van richting dat een tegentreffer het gevolg was. Uit alweer een 'dode' situatie (strafbal) scoorde Bern- hard Thieme 3-1. Later hield Ciis Jagt wint in Assendelft LEIDEN - Aan het einde van het wegseizoen liet amateurwielrenner Aijan Jagt zien ook in de criteria zijn mannetje te staan. De Wou- bruggenaar schreef zaterdag de sterk bezette ronde van Assendelft op zijn naam. Jagt maakte deel uit van een tot acht man uitgedunde kopgroep, die in de finale van de koers aan een spervuur aan demar rages bloot kwam te staan. Uit één daarvan achterhaalde de jonge Ba- tavus-renner, met oud junioren- wereldkampioen Ron Bessems in zijn wiel, de ontsnapte Rick Moor man. De Gazelle-man poogde di verse malen opnieuw aan de haal te gaan, maar werd telkens weer door Jagt gecounterd. In de eind spurt bleek Jagt vervolgens vol doende over te hebben om Moor man en Bessems alsnog klop te ge ven. Martin Schalkers uit Noord- wijk maakte deel uit van de tweede kopgroep en Finishte als tiende. Bij de liefhebbers bracht Pieter Evelein zijn Swift-clubgenoot Piet Kralt in ideale stelling voor de eindspurt, die dan ook gedeci deerd door de Rijnsburger werd gewonnen. Evelein werd vijfde, terwijl veteraan Jan Zwaan als tiende over de meet kwam. Swift sloot zijn seizoen gisteren op het nieuwe parkoers aan de "belt van Roomburg" af met een goed be zochte wedstrijd om de Casba- trophee. Richard Ippel zegevierde bij de amateurs, Joop Wolvers was de beste veteraan, Koen van der Krogt schreef de junioren-koers op zijn naam, terwijl Pieter Evelein de rapste liefhebber was. Terwijl de wegrenners aan hun laatste loodjes bezig zijn, is het cross-seizoen inmiddels ook uit de startblokken gegaan. René Guyt, lid van de landelijke selektie en al vrij succesvol in enkele Belgische ritten, liet gisteren een goede in druk achter in de cross van Hilver sum. Tijdens de slotkilometers moest Guyt echter wat gas terug nemen. De Du Prie-renner finishte uiteindelijk als zesde. falende Roomburg verder op de knieëen met schot tot 4-1. Cees Wendt liep zijn derde gele kaart van het seizen op nadat hij on danks affluiten toch op het doel schoot. Alecto - Dopie 1-2. Het in de eerste helft slordig ver dedigende Alecto kreeg twee straf- cornersgoals om de oren en had nog geluk dat zijn keeper Arnoud Vink goed op dreef was. Pech ove rigens voor de Leiderdorpse staart- ploeg dat Erik Brabander uit een strafbal niet kon tegenscoren. De spelers van Alecto kregen zeer wei nig ruimte van Dopie dat ondanks de hevige druk van de thuisploeg overeind bleef. Alleen Jos Nieuwe- boer versloeg eenmaal de Dopie- doelman. Alphen - Noordwijk 0-1. Een zeer matige wedstrijd van derde-klaskoploper Noordwijk te gen het met nul punten onderaan- staande Alphen. Noordwijk wist geen raad met het verdedigend in gestelde Alphen en opereerde daarbij slordig op het middenveld wat tot veelvuldig balverlies leid de. Vijf minuten voor tijd verzond Fred Beuk een magnifieke hoge bal naar Willem-Jan Veen die uit een moeilijke hoek de winnende treffer insloeg. Hisalis - AMVJ 0-2. In de derde klasse C vergaat het de onderste regionen beland. AMVJ legde de basis halverwege de eerste helft door in vijf minuten tijd op alerte wijze tweemaal raak te slaan. Hisa- Docos-speelster Tessa Bröcker retourneert het celluloid. LEIDEN - De Nederlandse hockeykampioen Kampong heeft zo'n positie aan de kop van de ranglijst verstevigd doordat SCHC met 1-0 won van concurrent Tilburg en zelf het doelsaldo fors opvijzelde. Want LMHC werd gistermiddag in de uitwedstrijd in Utrecht na een goede eerste helft Hisalis slecht via een 2-0 ruststand met 7-2 geklopt. Arno den Hartog opende de score door een strafcornerdoelpunt tegen de staartploeg Leiden dat tot een minuut voor de wisseling goede hoop had op een redelijk resultaat. Mogelijkheden voor de gelijkmaker waren er bij onder andere strafcorners. Tom van 't Hek werd in het eerste deel lis"vertoefde het grootste deel door Wouter Eikenhout goed in bedwang gehouden. In een periode ech- ter dat Boudewijn van Eyck een blessurebehandeling onderging sloeg Bart Kersbergen de Kampongers bij alweer een strafcorner naar 2-0. LMHC startte zijn vijfde optreden met een andere opstelling, waarbij Hein Dungelman de plaats van ausputzer innam voor Paul van der Meer die als voorstopper opereerde. Op het middenveld speelden Casper Klijn VTOUWen en Harmen Jansen Schoonhoven. Na de twee tegentreffers besloot ae ploeg-Baarschers tot een alles-of-niets-spel wat leidde tot 3-0 van de stick van Rick Visscher die een rebound benutte bij de korte hoekslag. Spoe dig daarop deed LMHC'er Bob-Jan Dietrich iets terug via een strafbal. Dietrich werd door doelman Rob Toft gevloerd wat hem op 3-1 kwam te staan. Ex-LMHC'er Joannes Boele van Hensbroek had geen medelijden en bekroonde een uitval met 4-1. Nadat Jansen Schoonhoven 4-2 had laten aantekenen kwam Kampong zo'n tien minuten in de tang van Leiden dat een zeer goede mogelijkheid had op een treffer van Klijn die het doel evenwel rakelings miste. Brinkman had voor Kampong wel succes: 5-2. Het vermoeide LMHC werd door Tom van 't Hek nog naar 6-2 en 7-2 geslagen. het duel op de helft van AMVJ, maar kreeg net als de bezoekers nauwelijks kansen iets aan de sco re te veranderen. LEIDEN - "Snap je dat nenoord-file gefilosofeerd met zijn vroeg Frits Kantebeen zich na de manschappen over de opstellingen eerste gewonnen game dubbel tegen JCV af, "dat die gas ten nu pas bij een hopeloze 5-1 achterstand echt een beetje brutaal »aan vechten"? De Scylla-oudste bleek niet zonder succes. De vorige week succesvolle Sjoerd Meyer werd als langzaamste speler opgesteld, om zo de sterkste JCV- Jos Verhulst van een depri- mes op tafel. Vocaal sterk aanwe zig, blij met elk punt, het gebruik van de handdoek niet schuwend om het tempo gunstig te beïnvloe den en vooral er op uit Door deze onverwacht ruime triomf lijkt Scylla in staat directe degradatie af te wenden, zodat in de tweede helft verder gestreden kan worden in de ereklasse-B-pou- mentaal klem zittende opponent le. In die tweede helft moet Scylla had gelijk, want als makke lamme- merend verlies te voorzien en uit te Zwemsuccessen van LZ hadden de opponenten zich zo'n twee-en-een half uur lang het kaas van het ping-pong-brood la ten eten. Scylla had en heeft nog steeds een patent op een soort kil- lersinstinct als er werkelijk wat op het spel staat en dat was zaterdag Vught uiteraard het geval, want de rest het ogenblikkelijk de knock-out uit te delen. Vanuit die filosofie maakte Frits Kantebeen klapkuiten-Wiggers ook goed voor de dag kunnen ko men. Frits Kantebeen heeft een ni veau bereikt waarop hij, mits goed uitgerust, de meeste subtoppers Leiden - Ring Pass Z-2. De hockeysters van Leiden moesten in de laatste vijf minuten de 2-0 nog prijs geven. Door onrus tig uitverdedigen van de Oegst- geester ploeg kwam Hudito op de valreep nog gelijk. In de goede eer ste helft van LMHC scoorde Caro- lien ten Kate tweemaal uit een strafcorner, eenmaal uit een varia tie en een keer rechtstreeks. In de mindere tweede helft kwam Hudi to nog knap langszij. Dordrecht - Noordwijk 3-1. Drie van de vier kansen werden door Dordrecht verzilverd. Op het punt afmaken faalde Noordwijk hopeloos. Uit legio kansen uit het veld en zo'n vijftien strafcorners trof Renate van der Bent eenmaal doel. De eerste aanval van Dor drecht was al raak. In de periode dat de vrije verdedigster Van der Bent een vijf-minutenstraf onder ging sloeg Dordrecht nog eens met twee goals toe. Hudito - Kieviten 1-1. Maud Meyboom zag de strafbal in de twaalfde minuut gestopt door de doelvrouw van Hudito. Zeer spoedig daarna sloeg Hudito zelf toe door 1-0 te scoren uit het veld. De sterke achterhoede van Hudito werd, door het in het tweede deel dominerende Kieviten, in de laat- gelbert en Den Elzen toonden zich twee maal vriendelijk voor de Haarlemmers. Fallaux was trou wens niet aanwezig, zodat hij ook niet kon meegenieten van de 8-2 triomf van zijn dames op L T uit Eindhoven. Een zege die trouwens ste minuut verslagen door Wendy inhoudt dat Eindhoven niet pro- Bloys. Waarmee een terechte uit- partij plaatsvond, kwam eerst De Vrind in actie, zoals was bedacht, tegen Wiggers. Deze kreeg inder daad geen vat op de service van de LEIDEN - Vooruitlopend op de verlies tegen JCV zou voor de Lei- jonge Scyllaan en het was deze week startende zwemcompe- denaren een directe degradatie met boter en suiker in. In de pauze kan kloppen, en Meyer en De Maar voordat dat in de tweede niks geen thee voor Sjoerd Meyer Vrind groeien langzaam maar ze- ;1 tJ titie kwamen het afgelopen week einde de B-ploegen van de Leidse clubs LZ'86 en De Zijl/LGB in ak tie. De jeugdige zwemmers van LZ'86, uitkomend in de E-competi- tie, finishten in het Vijf Meibad in de middenmoot na de redelijk Meyer om Verhulst te vloeren. Bij 20-15 in de derde game leek de tweede divisie betekend hebben. Die kans leek voor de start dat simpel te lukken, van de competitie levensgroot, ge- kramping zorgde geven het feit dat het verlies op ry. "Ik geloof niet, i fouten .-opdat Swier en Vlieg opgevangen moest moment heb ik er toch een schiet- worden door een meer dan een jaar gebedje tegenaan gegooid", zei lang door blessures geteisterde Frits Kantebeen, toen Meyer nog cesvolle strijd met GZC, Alicante Sjoerf Meyer en de pas 17-jarige net ontsnapt was. Voor Kantebeen i Noord wij kerhout. Ook Zijl waren er enkele r De Bij de mannen behaalde good old Bart Hameter met een goede tijd op de 200 m rugslag (2.38,2) een eerste plaats voor LZ'86, dat in het thuisbassin Niels Heek op het zelf de onderdeel als derde zag aantik ken (2.41,8). Een dubbele overwin ning was er voor de Leidse ploeg op de 100 m vlinderslag, waar an dermaal een oudgediende win nend aantikte. Roel Veenstra bleef met een tijd van 1.08,6 zijn clubri vaal Dennis Nieuwenburg ruim voor (1.13,1). Naast marieke van Leeuwen (tweemaal tweede op i schoolslag en 100 m vlinder), Peter Paul de Vrind. Maar al eerder deze competitie hadden beiden er blijk van gegeven zich beter dan prachtig uitgangspunt gen Paetzel eigenlijk vrij simpel 3-0 te zorgen. De Vrind had verwacht te kunnen handhaven op daarop geen kans tegen Verhulst ereklasse die ook al uit het hout is gesneden om direct toe te slaan waar moge lijk. Tegen Paetzel was dat moge lijk. Stand 5-1 derhalve. En toen pas begon JCV zich in het dubbel feller te weren. Te laat natuurlijk, het zorgde er alleen maar voor dat het duo Meyer/Kantebeen wakker genoeg bleef om de beslissende 6-1 te sco ren. De irritatie bij alles wat JVC was na afloop over het feit dat men eigenlijk drie uur lang 'uit de wed strijd' was gehouden was groot, moet worden gezien als maar de manier waarop 'suppor- schoonheidsfoutje, ters' Frits Kantebeen belaagden kon door geen beugel. Alles wat Leids was reageerde echter, door Sjaardema heeft nog alle kans naar die B-poule te promoveren, zeker nu Frits Reitsma zaterdag bij OTTC aantoonde weer in goede doen te zijn. In de beslissende duels zal de vorm van Mark- Sang Ajang doorslaggevend zijn. De Amsterdammer verloor opnieuw een partij. Dat Herman van der Broek dat nadeed tegen Brons Bij Docos kwam zaterdag een heuse fotograaf kijken. Bij het duel van de mannen tegen Onkyo 3 had Scylla-trainer Theo Bakker had met verlies en vrijuit speelde. Scyl- tijdens de gebruikelijke Brie- la speelt zulk soort duels met het die zich eigenlijk al had verzoend de'6-1 winst natuurlijk, uiterst rus- hij nauwelijks de tijd een plaatje te tig, waardoor erger werd voorko- schieten, zo snel huppelden de pu pillen van Ed Fallaux r moveert, wat inhoudt dat Patricia de Groot die zoals bekend vlak voor de competitie overstapte van Scylla naar deze club ook volgend jaar op laag niveau zal uitkomen. Als het een beetje meézit, spelen de Scylla-vrouwen zich ondanks het vertrek van De Groot en het slechts mondjesmaat meespelen van Sandra de Kruiff in de ereklas sepoule. In Bovenkarspel kreeg de vedette van weleer, Sonja van Weelderen, tik van Marian van der Vliet en sterk genoeg ook van Ma rian Kantebeen en dat mag met het Europacup-duel tegen het Engelse Omega vrijdag voor de deur een hoopvolle zaak heten. Overige uit slagen: Scylla 2 - Noad 1-9, Hotak - Sjaardema 2 4-6, 't Zand - Sjaar dema 3 7-3, Avanti 1 - Odion 6-0, Avanti 2 - Het Hooge Huys 1-6. Dames: Avanti - Swift 6-1, Scylla 2 - Hoonhorst 6-4, Aloysius - Scylla 3 7-3. LEIDEN - Het eerste team van badmintonvereniging Vlietwijk heeft de opgaande lyn te pakken. Incasseerde de ploeg vorige week boekten ook de allerjongsten, de tegen Van Zijderveld 3 dankzy een kinderen onder 10Jaar, opnieuw 7-4 'overwinning nog twee punten, Robert Jan Bakker, Bianca Singeling en Saskia ter Horst vie len hierbij in de prijzen. De Zijl/LGB werkte zijn wed strijden af in Alphen aan den Rijn. Douce van Beukering bezorgde haar club tweemaal een goede no tering. Eerst door op de 100 m rug slag derde te worden (achter zusje Mariska, die 1.21,6 zwom) en daar na door een derde plaats op de 100m vrij. Twee derde plaatsen wa ren er ook voor Minerva van Kam pen op de 100 m schoolslag (1.31.0) tegen Shuttle Up pakten de Voor schotenaren het afgelopen week einde de volle buit van drie pun ten: 1-10. Alleen in het begin kende Vliet wijk problemen. Van de vier man nen-singles werden er drie in drie sets afgewerkt. Maar daarna liep Vlietwijk over zijn opponent heen. Alleen Dick Oostergo en Irene de Vrind verloren hun gemengddub- bel-partij. Het tweede team van Vlietwijk en 100 m vlinder (1.26,8). Bij de (dat uitkomt in de tweede klasse) vrouwen werd Jose Krijnen eerste op de 100m rugslag in een tijd van 1.19,6. Bij de jongens waren er eveneens Leidse successen, met een eerste plaats voor Eelco Parrel (1.04,0) en derde voor Niles Joor (1.11,8) op de 100 m vlinderslag. Eerste plaatsen waren er ook voor Marco Kerkvliet en Daskia van Va- rick. leed opnieuw een nederlaag. Dit keer bleek Metro 4 te sterk: 6-2. Ook het derde team van de Voor- schotens'e volleybalclub ging on deruit: 5-3 tegen DKC 2. BC Leiden boekte zijn tweede overwinning op rij. Het derde klas se-duel tegen Velsen 4 wonnen de Leidenaars gemakkelijk met 7-1. Alleen het mannendubbel (Bram Segijn en Jan Slingerland) ging verloren. Veglo 1, dat uitkomt in de vierde klasse, speelde een span nende wedstrijd tegen Van Zijder veld, dat uiteindelijk met 5-3 zijn meerdere moest erkennen in de Leidse formatie. De ploegen van badmintonver eniging Lisse blijven goed preste ren. De hoofdmacht behaalde wéér een overwinning. Het team (twee de klasse) behaalde een moeiteloze 8-0 overwinning op Martinus. De reserves van Lisse wonnen met 3-5 van Polisport. BC Merenwiek (vierde klasse) speelde gelijk tegen Lotus 2. De ploeg, die de voorgaan de ontmoetingen had gewonnen, werkte een spannende partij af met de nodige drie-setters. BC Meren wiek blijft een vooraanstaande po sitie innemen in de vierde klasse. BC Leiden 2 (vierde klasse) ver loor met 5-3 van Florida 2. Annelies Segijn van BC Leiden in actie tijdens haar single van zaterdag tegen Velsen (foto René Bouwman) slag werd bereikt. Roomburg - Bennebroek 0-0. De Leidse ploeg hield met Sas kia Geerts als betrouwbare sluit post Bennebroek van scoren af. De keepster van de koploper in de tweede klasse A gaf echter ook geen krimp, zodat ondanks kansen aan beide zijden geen treffers vie len in het op goed tempo gespeelde duel. Forescate - Groen Geel Z-l. Reneé Dassen behoedde Fores cate van een achterstand door de van de klomp van Petra Vinger hoed afspringende bal beheerst van de doellijn te werken. Na rust profiteerde het hooggenoteerde Groen Geel goed van de desorgani satie bij Forescate en kwam op 0-1 tegen daarna wat inzakkende thuisploeg. Karin Wassink echter bracht de Voorschotensen weer te rug in de wedstrijd door een re boundtreffer. Twee minuten voor tijd eindigde een vloeiende combi natie bij Jasmijn Noordberg die ge richt uithaalde: 2-1. Alecto - Nieuwkoop 4-0. Marjolein van Alderwerelt speel de-voor Alecto een hoofdrol in de doelpunten die voortkwamen uit strafcorners en forceerde voorts een strafbal die door Eugenie Wes terduin op bekwame wijze werd verzilverd. De uitslag had veel ho ger kunnen zijn, want er werden vele mogelijkheden onbenut gela ten. Correlien van Buren scoorde uit een opeenhoping van speelsters de verdiende 4-0. Gantwarg loopt uit op Clerc NIEUWEGEIN (ANP) - De Neder landse uitdager Rob Clerc is de derde week van de damtwëekamp om de wereldtitel tegen wereld kampioen Anatoli Gantwarg met een achterstand begonnen. De laat ste party in Rotterdam, de tiende in de serie van twintig, ging voor Clerc na vier uur spelen verloren. De elfde ontmoeting, die in Nieu- wegein werd gespeeld, eindigde gisteren na drie en een half uur spelen op voorstel van Clerc na 53 zetten in remise, waardoor wereld kampioen Gantwarg met 12-10 leidt.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 14