'Ik heb hier nog nooit gewonnen' Vogels troeven RCL op alle fronten af FC Lisse toont twee gezichten Rijnsburgse Boys 'verdwaalt' in vallei Tonnie Pronk: 'Gemakkelijke middag' Quick Boys geeft derby legen Noordwijk wéér uit handen MAANDAG 7 OKTOBER 1985 SPORT PAGINA 13 LEIDERDORP - Na aanvanke lijk flink te hebben gebaald van de kansloze nederlaag tegen IJs- selmeervogels, zag RCL-aan- voerder Hans Braat bij het verla ten van sportpark De Bloemerd toch nog één lichtpuntje. "Het lijkt wel of mijn koffer elke week lichter wordt", aldus de midden velder, de ogen gericht op zijn voetbaltas. "Logisch, want we pakken de laatste weken geen punt meer". Voor het eerst na de wedstrijd verscheen er toen een glimlach op zijn gezicht, dat al die tijd op onweer had gestaan. Begrijpe lijk, want de opponent uit Spa kenburg had het betere spel ver taald in een 0-3 overwinning en had en passant de zwakheden van RCL volledig blootgelegd. Op het resultaat wilde Braat dan ook niets afdingen, doordrongen als hij was van het klasseverschil tussen beide ploegen. Nee, het was niet zo zeer de dikke neder laag die bepalend was voor zijn stemming, als wel de manier waarop RCL onderuit was ge gaan: kansloos, zonder ook maar één moment in de wedstrijd te zijn geweest. Toegegeven, er zijn niet veel tegenstanders van het kaliber IJsselmeervogels, maar voorals nog is er geen enkele reden om aan te nemen dat het in de toe komst beter zal gaan met de Lei derdorpers, die in het eerste klas se-duel op alle fronten werden afgetroefd. Alleen wanneer ie dereen zich wegcijferd en de be reidheid toont keihard te werken voor een goed resultaat, dan heeft het elftal Van Laurens Mou ter overlevingskansen. Maar de Leiderdorpers hekke- sluiters gaven er, zaterdagmid dag althans, blijk van nog niet doordrongen te zijn van de nood zaak zich uit de naad te lopen. Trainer Laurens Mouter "hoopt dat het een incident was. We zijn een eenvoudige ploeg, die het van werken moet hebben. Nu is het moment aangebroken om de balans op te maken. Wat er pre cies gaat veranderen kan ik nog niet zeggen, omdat ik er geen re kening mee heb gehouden dat we vanmiddag zó tam zouden spelen". Daar stond ook IJsselmeervo- gels-trainer Tonnie Pronk van te kijken. De eerstejaars oefen- meester van 'de beste zaterda- middagclub aller tijden' had ge constateerd "dat RCL geen ini tiatieven durfde te nemen. Als wij ons de tweede helft was agressiever hadden getoond, dan waren we over deze ploeg heen gelopen. Als we ooit de kans heb ben gehad een tegenstander tr- overlopen, dan was het nu. Wc hadden een gemakkelijk mid dagje". Klare taal van de oud-verdedi ger van Ajax, die weer kon be schikken over zijn beide aanval lers, de 17-jarige Mark Schipper (ziek geweest) en Jaan de Graaf. De Spakenburgse cakeverkoper ontbrak tegen Noord wijk we gens drukke werkzaamheden. Hij was tegen RCL wel van de partij, maar zal vanaf volgende week waarschijnlijk van de kant moeten toekijken omdat hem een schorsing wacht. Gevolg van het onheus bejegenen van scheidsrechter Van Asselt in de uitwedstrijd tegen Nunspeet. Op De Bloemerd was er voor de traditiegetrouw op het laatste moment per taxi gearriveerde ex-betaald voetballer geen enke le reden de arbiter, in dit geval Storm, aan te vallen. De wed strijd verliep immers precies vol gens plan. Al in de derde minuut plaatste Jaan de Graaf de bal uit een vrije schop door de slapende RCL-verdediging, die Jan 'Tsjoe- kie' Muys door de benen van Pe ter van der Heijden 0-1 zag sco- Vanaf dat moment kon IJssel meervogels het geliefde counter spelletje spelen. RCL mocht aan vallen, ontwikkelde een zoge naamd optisch overwicht, maar creeërde geen enkele kans. Het liefst werd de bal hoog voor het Vogels-doel geknald, waar het sterke centrale duo Ruth van der Groep/Wim Muys eenvoudig voor opluchting kon zorgen. "Terwijl ik heb gezegd dat er ge tikt moest worden, werd de bal steeds hoog voor de pot gegooid. Het ontbreekt ons aan durf een middenvelder aan te spelen", al dus Mouter. En werd Ron van der Post, Pierre van Gemerden of Ben Heemskerk een enkele keer in de voeten in plaats van door de lucht aangespeeld, dan bleek alleen de laatste zo nu en dan de bal enkele ogenblikken vast te kunnen houden. Zij zaten in de tang bij respectievelijk Evert de Graaf, Wim Muys en Je roen Peters en kwamen daar ge durende negentig minuten niet uit. Gevolg daarvan was dat de middenvelders en de verdedi gers geen moment rust kregen. Komt nog eens bij dat de taak verdeling van RCL in deze linies nooit echt duidelijk werd. Zo kon het gebeuren dat de met de actieradius van een slak gezegen de Jan Muys alle vrijheid kreeg en derhalve een heerlijk middag je beleefde. Maar ook werd aan voerder Henk de Graaf, zonder concurrentie de beste man van het veld, geen strobreed in de weg gelegd. De telkens tussen Jaan de Graaf en Schipper aan het front opduikende 'Henk van Zeger', werd op de rand van het strafschopgebied wel door Mar cel Brasker opgevangen, maar op het middenveld kon de aan voerder, die in het seizoen 1969/ '70 zijn debuut maakte in het eerste elftal, zich vrijelijk bewe gen. De kansen waren in de eerste helft dan ook met moeite op de vingers van één hand te tellen. Jaan de Graaf (2x), Jan Muys, de. eveneens 17-jarige Ibbrahim Evri (kopbal op de lat) en Henk de Graaf (2x) verzuimden de wedstrijd al voor de rust te be- slissen. Maar dat kwam de ploeg niet duur te staan, daarvoor toonde RCL zich ook het twjeede part te zwak. Alleen in het eerste kwar tier na rust ging het tempo even omhoog en kreeg de thuisclub de enige kans van de wedstrijd. Na een doorkopbal van Van Gemer den verscheen Heemskerk alleen voor De Harder, die evenwel red ding kon brengen omdat de Lei- derdorpse aanvaller de bal met rechts wilde inschieten, terwijl hij dat met zijn linkerbeen had moeten doen. Daarna kregen de gasten weer alle kans zich uit te leven en de voorsprong uit te bouwen. In de 71ste minuut torende Henk de Graaf hoog boven Brasker uit na een vrije schop van Jaan de Graaf. Op schitterende wijze kopte dé aanvoerder de bal hard achter de kansloze Van der Heij den. Nog geen tien minuten later profiteerde dezelfde De Graaf van opnieuw zwak ingrijpen van Brasker en was de stand 0-3. Waarna de gasten de wedstrijd professioneel uitspeelden. "We hebben de eerste wedstrij den van deze competitie met ma ximale inzet gespeeld en kansen gekregen, ook vorige week tegen Rijnsburgse Boys", keek Mouter na afloop terug. "Dat beeld staat mijn nog voor ogen en dat maakt het voor mij moeilijk om het roer om te gooien. Wantje mag afvra gen wat er gebeurt als we met twee spitsen gaan spelen". Hans Braat weet dat daar slechts'één voordeel aan kleeft.. FRED SEGAAR NOORD WIJK - Quick Boys doet 't op zaterdag steeds ver keerd in Noordwijk. Op het met 3000 toeschouwers gevul de sportpark Duinwetering, dat gedurende de streekderby op last van de politie verstoken was van alcoholica, ontrol de zich een herhaling van de vorig jaar gespeelde wed strijd. Destijds heersten de Katwijkers op het vijandelijke grondgebied, maar oogsten slechts waardering en geen punten. Ook zaterdagmiddag restte de for matie van nieuwkomer Rob Theuns niets anders dan lof van de kijklustigen. Dat die ruimschoots aan hun trekken waren gekomen, deerde de Barendrechtse oefen- meester nauwelijks. Het feit dat een paar tellen voor het slotfluitje van arbiter Zijlstra de verliezende treffer werd geincasseerd, deed Theuns na afloop naar een stil plekje op een bijveld vluchten. "Wat moet ik hier nu van zeggén", was Theuns, eenmaal achterhaald, zichtbaar teleurgesteld na de 2-1 nederlaag. "Spelen we zo'n goeie pot, spelen we zó aanvallend en gaan we toch nog de ballenbak in. Je ziet het, positief voetbal wordt niet altijd beloond". Haringen De door de Katwijkers aange voerde haringen lieten de Noord- wijkers zich na afloop van het duel in de zaterdageersteklasse uitste kend smaken. Bij Quick Boys ble ven^ de druiven onaangeroerd. Die smaakten na het schlemielige ver lies wel erg zuur. Met gemengde gevoelens werd in de Katwijkse ca tacomben nog eens teruggedacht aan de laatste minuut. Waar ieder een 1-1 als einduitslag verwachtte. sloeg het noodlot voor Quick Boys onverbiddelijk toe. De één (Frenk van der Kleij) dacht aan een fout van de doelman, de ander (Theuns) vond dat de hele defensie had geschutterd bij het winnende doelpunt van Klaas Vink. De Noordwijkse spits tikte het leder na een tumultueuze fase, ingeluid door corner-specialist Geert-Jan Bakker, in het doel, na- dat zich een persoonlijk 'volleybal standje' van invaller-keeper Kees de Best had afgespeeld. Ogen schijnlijk raakte de Katwijkse sluitpost de bal tot twee keer toe verkeerd. "Maar ik werd gehinderd door de spelers die in het doelgebied ston den", verdedigde De Best zich, "daardoor kwam ik niet genoeg omhoog". Na de laatste 'touché' van de stand-in-doelwachter (Theo Guyt kampt met ontsteking van de haarzakjes onder de oksel) dwar relde de bal via de lat temidden in een grote groep spelers. Klaas Vink was er als de kippen bij om Noordwijk de zege te bezorgen. De toekomstig dienstplichtig mili tair, nu al zeker van een uitnodi ging voor het voetbalteam van het legerkorps, stormde alleen op Dick Dortmundt af, maar faalde "omdat ik niet wist wat ik moest doen". Had hij het wel geweten, dan had den de zure druiven in een andere kleedkamer gelegen. "Had ik maar gescoord", was de 20-jarige ama teur-international zich bewust. "Een gelijkspel hadden we toch op z'n minst verdiend. De lijn die we tegen Spakenburg hadden opge pakt, hebben we vastgehouden. Maar die tegendoelpunten, hè. Het is alsof de duivel ermee speelt, ik heb hier nog nooit gewonnen". Tijdens de rust moet Van Duyn toch stilletjes aan de zege hebben gedacht, nadat Quick Boys in de eerste helft de in hoog tempo ge speelde wedstrijd had gedicteerd. Noordwijk kon geen vat krijgen op het gevarieerde aanvalsspelletje van de tegenstander uit Katwijk, die in Frenk van der Kleij zijn ge vaarlijkste spits had. Weliswaar was de ex-profvoetballer niet al tijd gelukkig, maar geregeld bracht Van der Kleij de Noordwijkse de fensie tot wanhoop. De aanwezig heid van Dick Dortmundt redde de thuisploeg evenwel. De poort wachter was ter plekke toen achtereenvolgens Cees van Rooyen, Floor van Duyn en Frenk van der Kleij in vrije positie opdo ken. Pijnlijk De nederlaag was dès te pijnlij ker voor Quick Boys, omdat even eerder Floor van Duyn een riante mogelijkheid op 1-2 had gemist. Eén Katwijker opgepakt NOORDWIJK - In tegenstelling tot vorig jaar, toen de derby Noordwijk-Quick Boys op de tribunes escaleerde, bleef het zater dagmiddag tamelijk rustig op Sportpark Duinwetering. Daar was de aanwezigheid van 15 politieagenten uit Katwijk en Noordwijk en het alcoholverbod voor en tijdens de wedstrijd volgens de 'Her mandad' debet aan. In overleg met het bestuur van de zaterdageer steklasser waren groepjes agenten (al of niet uitgerust met een hond) op strategische punten opgesteld. Na afloop werd één Kat wijker wegens baldadigheid opgepakt. Twee uur na de wedstrijd vond een groep vermoedelijk Katwijkse 'supporters' het nodig fietsen in het water te gooien en een vrouw van haar handtas (die later werd teruggevonden) te beroven. De inmiddels vertrokken politie was toen te laat om de daders in te rekenen. Aansluiten Noordwijk kon tegen de Kat wijkse heerschappij hoegenaamd niets uitrichten. "Dat kwam", leg de trainer John Eelman uit, "om dat de defensie weigerde aan te sluiten bij balbezit. De bal bleef te weinig in de ploeg en het speelveld werd te langgerekt gehouden. De middenvelders konden het nauwe lijks belopen". Slechts libero And- ries Wendt zorgde na een geslaag- de één-twee met Bakker voor een opleving. Zijn Katwijkse collega Martin Haasnoot zette net op tijd zijn voet tegen de bal. Op basis van de uitgespeelde mogelijkheden en- het vertoonde spel was het vlak voor de pauze ge scoorde Katwijkse doelpunt ver diend. Hoofdrolspeler was Floor van Duyn, die lankmoedig optre den van de Noord wijkers Knauff en Wendt afstrafte. De 'lieveling' van Nieuw Zuid mocht op links ongehinderd zijn techniek etaleren en oprukken naar de achterlijn. De voorzet was op maat gesneden voor Frenk van der Kleij, die sim pel 0-1 aantekende en zich vervol gens lachend meldde bij de Noord wijkse supporters. Die immers hadden elke mislukte actie van de import-Katwijker steevast bege leid met applaus en hoongelach. Lol Van der Kleij en zijn ploeggeno ten konden hun lol gedurende het thee-intermezzo niet op. Eenmaal in het veld verging de Katwijkers het lachen. Boosdoener was Noordwijk-trainer Eelman, die de tegenvallende Robert Knauff in de kleedkamer liet zitten en koos voor een aanvallende middenvelder, Ti- mo Gerlof. Die nu juist zorgde 7 minuten in de tweede helft voor de gelijkmaker. De Noordwijker kreeg het leder perfect mee van Andries Wendt en zag in de 'zes tienmeter' tot zijn verbazing geen Katwijkse verdediger in de buurt. Gprlof kon aanleggen en mikte in de verste hoek: 1-1. "Wie schuld aan de treffer heeft, weiger ik te zeggen", deed Theuns geheimzin nig over de blunder. Niet geheimzinnig was het offen sief, dat Noordwijk na de gelijkma ker forceerde. Quick Boys was tij delijk aangeslagen en moest terug. Onder aanvoering van de op Cruijff-iaanse wijze inschuivende libero Wendt werd het middenveld veroverd en de druk op het Kat wijkse doel allengs groter. Dat gaf Quick Boys, met André de Best in middels in de ploeg voor Marco van der Plas, ruimte voor de tegen stoot. Die bracht meer rendement op dan het Noordwijkse offensief. EYank van der Kleij, voorstopper Johan Jonker, Cees van Rooyen (goede reflex Dortmundt), invaller Leen- van der Plas (voor Van der Kleij) en de reeds gememoreerde Floor van Duyn hadden in de apo theose van het duel het Katwijkse leed kunnen voorkomen door voor de winnende treffer zorg te dragen. Onverdiend Die viel nu in het vijandelijke kamp. De overwinning was onver diend, feit was wèl dat Noordwijk, evenals Quick Boys trouwens, bleef strijden voor de volle winst. De handelwijze van de ploegen maakte de pot zéér onderhoudend, ipaar daar had de verliezer, Rob Theuns, uiteraard geen boodschap aan. "Quick Boys verdient een compliment, de ploeg heeft zijn stinkende best gedaan. Aan de an dere kant is het de verdienste van Noordwijk, dat het tot de laatste minuut attent bleef. Wij hebben heel weinig uitgespeelde kansen weggegeven, maar uit dode mo menten waren zij levensgevaar lijk". Het bleek in de laatste minuut, toen Geert-Jan Bakker voor de zo veelste keer een scherp indraaien de hoekschop van zijn voet liet ver trekken. "Toch is het rendement uit corners nog te laag", oordeelde John Eelman. "Ik kan me van vroeger nog een wedstrijd herinne ren. Noordwijk-Zwart Wit, vijf hoekschoppen, vijf keer raak. Dus het kan nog veel beter". Klagen deed de Haarlemse oe- fenmeester begrijpelijk verder niet. "Nee natuurlijk niet. Een ge lijkspel had de verhoudingen beter weergegeven. Maar dat is voetbal nu eenmaal. De ene keer krijg je te weinig, de andere keer te veel". Noordwijk deed 't op zaterdag dus goed. ROB ONDERWATER SCHERPENZEEL - Arie/ Lagen dijk deed er het zwijgen toe, maar het gezicht van de teleurgestelde trainer van Rijnsburgse Boys sprak boekdelen. "We krijgen van de week, nog wel wat te horen", merkte Huug Aandewiel na de on nodige 3-1 nederlaag tegen De Val leivogels op. "Zijn gezicht stond namelijk op onweer". Niet zo verwonderlijk, want La gendijk had zijn spelers zaterdag middag vooral in de eerste helft op slome wijze door de Scherpenzeel- se 'vallei' zien wandelen. Spelbepa ler/libero Aandewiel kon achteraf geen verklaring geven voor de on begrijpelijke Rijnsburgse matheid. "Ik snap er niets van. We wilden best, maar op de een of andere ma nier ging het gewoon niet. Onbe grijpelijk, want vorige week tegen RCL liep het bij vlagen eindelijk weer eens goed". De 3-1 winst die Aandewiel en de zijnen toen boekten, werd zater dagmiddag tegen De Valleivogels door persoonlijke fouten ver speeld. Juist op het moment dat de Rijnsburgers uit hun 'nazomer dutje' waren ontwaakt en de thuis ploeg met de rug tegen de muur stond, sprongen achtereenvolgens Paul van der Blom en Henk van Voorbergen in de fout. De Vallei vogels maakten er dankbaar ge bruik van en namen tegen de ver houding in een 2-1 voorsprong die vlak voor tijd nog verder werd uit gebouwd toen ook paradepaardje Aandewiel zich vergaloppeerde. In de eerste helft deden 'de Vo gels' en 'de Boys' een geslaagde po ging om de ruim duizend getuigen van dit eerste klasseduel in slaap te sussen. Dit aanvankelijk ronduit kwalitatiefarme treffen kende voor de pauze slechts twee hoogtepun ten. Na ruim een half uur vond Aad van Ginkel ploeggenoot Mees Wa- gensveld, die prompt voor 1-0 zorg de. Deze openingstreffer beteken de een ruime beloning voor het lichte overwicht van De Valleivo- Het antwoord van Rijnsburge Boys kwam bliksemsnel. Huug Aandewiel schoof de bal uit een vrije trap, toegekend omdat de centrale middenvelder zelf tegen de grasmat was gewerkt, langs de Scherpenzeelse muur en bracht Arie van Dijk oog in oog met doel man Adwoud Groeneveld. Qat het niet tot een confrontatie tussen de ze twee kwam, was te wijten aan Gerard Top die Van Dijk onderuit haalde. Marcel van der Blom be nutte vervolgens, de strafschop (1- 1). De tweede helft gaf een heel an der Rijnsburgse Boys te zien. De gasten speelden aanmerkelijk fel ler en de thuisclub kreeg de duim schroeven aangedraaid. Het was slechts aan de prima vorm van doelman Groeneveld te danken dat De Valleivogels overeind bleven. Een verdiende Rijnsburgse treffer bleef door het goede keeperswerk van Groeneveld uit. Sterker nog, de gasten die niet met een gelijk- Verlies voor Katwijk, Ter Leede en SIZO KATWIJK - Het was een bijzonder slecht weekeinde voor de zaterdag derde klassers. Katwijk leed tegen Monster zijn eerste thuisnederlaag (3-5), terwijl Ter Leede bij SVPTT met vrijwel gelijke cijfers de 'brie venbus' in ging. SIZO derde klasse West I tenslotte verging het bij koploper Purmersteijn al evenmin voorspoedig. De Hillegommers verloren met 4-0. Katwijk - Monster 3-5 De Westlanders draaien dit sei zoen bijzonder goed en hebben pas één punt moeten inleveren. Mon ster was vastbesloten de opmerke lijke prestatiecurve door te trek ken tegen Katwijk, dat al na enkele minuten spelen tegen een 0-1 ach terstand aankeek. Kees Hoogdalen had het antwoord van de thuis ploeg snel klaar, maar Monster greep andermaal de leiding: 1-2. Wim Guyt II bracht Katwijk weer op gelijke hoogte en op dat mo ment was de wedstrijd pas een kwartier oud. Beide formaties on derbraken hun doelpuntenproduk- tie tot na de rust, toen Monster het Katwijkse aanvalsspel afstrafte: 2- 4. Amerik van Duivenvoorde had kort daarvoor een unieke kans ge mist om zijn ploeg op een 3-2 voor sprong te zetten. Wim Guyt II bracht het verschil terug tot 3-4, maar de winst ging naar Monster, dat in de slotfase opnieuw scoorde: 3-5. SVPTT - Ter Leede 5-2 Per expresspost kregen de Sas- senheimers de nederlaag al in de eerste helft in handen gespeeld. De boomlange gebroeders Lamens bleken een ware plaag voor Ter Leede, dat het tweetal met name in de lucht vrijspel moest geven. Pe ter van der Zwan opende na 12 mi nuten de score voor de PTT'ers, die de winstmarge nog voor de rust door treffers van Wim Lamens ver der uitbouwden: 3-0. Verder dan een kopbal van Rob de Ruiter was Ter Leede in de eerste rondgang niet gekomen, en toen Lamens de Hagenaars op 4-0 zette was de strijd in feite gestreden. André van Bladel en Pieter van der Plas zorg den voor enige hoop, maar daar kwam een einde aan toen doelman Britsemer geklopt werd door Hans Kooyenga: 2-5. Britsemer maakte zijn 'fout' enigszins goed door in de laatste minuut een strafschop van Kooyenga te stoppen. Herman Kooyenga werd in blessuretijd uit het veld gestuurd omdat hij een 'maaiende beweging' maakte naar Nico Kuyt. Purmersteijn - SIZO 4-0 Een nieuw spelconcept, nieuwe spelers en desondanks toch een nieuwe nederlaag voor SIZO, dat lijstaanvoerder Purmersteijn een uur lang goed tegenstand kon bie den. Daarna ging het echter goed fout en kon de ploeg uit Purme- rend, die vlak voor rust dankzij een treffer van Brikx op 1-0 was geko men, uitlopen naar een 4-0 over winning. Staal en Schopman sprongen onzorgvuldig om met hun scoringskansen voor de Hille gommers, die na de tweede treffer gebroken waren. Enige pluspunt was de rentree, na 13 maanden, van Eltjo Vjjn. spel genoegen wilden nemen, kre gen in het laatste kwartier een dure rekening gepresenteerd voor drie defensieve slippertjes. Eerst leed Paul van der Blom balverlies en mocht Harry Valken burg zijn specialiteit tonen. Zijn verre inworp leek evenwel een prooi te worden voor Van Voorber gen, maar de Rijnsburgse doelman taste mis waardoor Dirk Schooner- beek eenvoudig voor de onver diende 2-1 kon zorgen. De Rijnsburgers zochten daarop nog massaler de aanval, maar za gen Groeneveld de gelijkmaker in de weg staan. De amusements waarde steeg door de spanning, die evenwel wegviel toen Huug Aan dewiel in de fout sprong. De Kat wijker, die in de tweede helft als laatste man opereerde (Jack Manu- putty was naar het middenveld op geschoven), verspeelde de bal aan Aart van Ginkel, die een vrije door tocht naar Van Voorbergen kreeg en het karwei koelbloedig afmaak te (3-1). LISSE - De zaterdagsectie van FC Lisse toonde tegen SHO twee ge zichten. Aanvankelijk was het spel van de ploeg van trainer Wim Ei lander niet om aan te zien, maar in de rust onderging de tweedeklas ser een ware gedaanteverwisse ling. SHO, dat met een 0-1 voor sprong aan het tweede bedrijf be gon, werd bij vlagen overspeeld en mocht uiteindelijk nog blij zijn met de 3-1 nederlaag. Eilander houdt het er op dat het Lisser publiek in de tweede helft het ware gezicht van zijn ploeg heeft gezien. "In de eerste*helft toonden we niet voldoende inzet waardoor we voortdurend achter de feiten aanliepen". De persoon lijke duels gingen in die fase van de strijd voor de Lissenaren steeds verloren en Wim Eilander moest achteraf toegeven dat hij op de openingstreffer van de ploeg uit •Oud Beijerland had zitten wach ten. De schade bleef voor de thuis ploeg in de eerste 45 minuten even wel beperkt tot één, ronduit ver diende tegentreffer. Die in de twee de helft al na tien minuten onge daan werd gemaakt door Frans van der Laan. De routinier schoof de bal van de rand van de zestien me- terlijn in het Beijerlandse doel. Een kwartier later stond diezelfde Van der Laan aan de basis van de 2-1. Zijn dieptepass bereikte Paul Pijpers die koelbloedig scoorde. Lisse weigerde vervolgens gas terug te nemen en uit een serie goe de kansen bepaalde alleen Wim Diels in de slotfase zijn keus (3-1). Wim Eilander toonde zich na af loop verheugd over de tweede helft van zijn pupillen, die inmiddels vast bezit hebben genomen van de derde plaats. Op eerbiedige af stand overigens van koploper ARC dat volgens Eilander "nu nog een maatje te groot is voor Lisse. Op dit moment teken ik voor een derde plaats in de eindrangschikking. Volgend jaar kan Lisse wellicht een serieuze gooi naar de titel doen, maar daar acht ik de ploeg op dit moment nog niet toe in staat". Andries Wendt komt namens Noordwijk in botsing met de Katwijkse goalie Kees de Best. Die het vervolgens uitschreeuwt van pijn Op de ach tergrond Ywan Hermans en Floor van Duyn. (foto René Bouman)

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13