Eerst Sport zien dan naar het AZL Roodenburg: nuchter blijven' UVS daalt verder op ranglijst VIOS imponeert Lugdunum Zege bij Verburch LFC haalt uit bij VELO: 3-6 Vierduizend blessures per jaar NEEM NU EEN ABONNEMENT OP REGIONAAL NIEUWS LEIDSCH DAGBLAD ALPHENS DAGBLAD 01720-93961 Punt voor Blauw Zwart Alleen zege jeugd QB MAANDAG 7 OKTOBER 1985 PAGINA 11 DEN HAAG - Op weg naar de hoofdklasse. Dat hield Melbi Ra- boen 'zijn' UVS voor aan de ouver ture van het seizoen '85-86. Af gaande op de kwaliteit van de Leidse selectie geen verkeerd ad vies van de Hagenaar. Goed, het plotselinge vertrek van René van Elliswijk betekende een aderla ting, maar daar stond de terugkeer i Bert Jansen, die aanvankelijk had aangekondigd te stoppen, te genover. v Na de nederlaag tegen VUC (2-1) POELDIJK - "Toch hebben we niet beter gespeeld dan m dat'de*zaken niet bepaafd gladjes de voorgaande weken". Deze uitspraak van Harry Talsma verlopen in de Kikkerpolder, uit 5 doet een beetje vreemd aan na de opmerkelijke 3-6 over- dual,s vergaarde de Leidse eer winning van Roodenburg in de lastige uitwedstrijd tegen Hef uvs^ooraifnoê Vorh.,^1, uyes. Het levert U Vb vooralsnog onwillige spier in de lies. Hij had in uiterste noodzaak kunnen spelen, maar de middenvelder wilde elk ri- 'sico uitsluiten. "Pas over twee weken wil ik het proberen", keek de kandidaat-no- brek aan werklust niet te verwij ten, maar te vaak vertoefden zij op een eilandje, omdat de aanvoer uit bleef of slecht was verzorgd. Toen Fred Filippo al taris vooruit. Voor UVS geen kwartier spel een kapitale blunder - - maakte door het leder in te leveren 'bij Rob Koster (die vervolgens Pe- slechte zaak dat komend weekein de 'slechts' een bekerduel met - ASC op het programma staat. In ter Sprenkels een niet te Den Haag bleek immers dat het kans bood), moest het ergste i Leidse team aanvallend weinig UVS worden gevreesd. De legen- voorstelt zonder de gevaarlijke valler had met Verburch. Volgens de trainer uit Hoofddorp was er slechts een'plaatsje op bij de uitgang van dribbels van Van Seggeien. één nuanceverschil met de vijf voorgaande wedstrijden ib. Aan de voor de blauwwitten waarin de nieuwkomer in de zondagtweedeklasse slechts verkeerde kant wel te verstaan In opbouwend opzicht viel de Leidse ploeg tegen VUC weinig te drie punten vergaarde: "De ballen die toen tegen de paal of ISSgtat -W3S namei-yk goed op de lat belandden, gingen er nu in - v««jisu. oen En hoe, halverwege de eerste helft wezenlijke uitslag en zeker geen bezat Roodenburg de ongekende garantie dat er volgende week ook luxe van een 0-4 voorsprong. Hen- nie Koet opende de score, waarna Marcel Valk een perfecte Rooden- burg-aanval afrondde. Valk zette zijn ploeg ook op 0-3, waarna Ri chard Klein de vierde Leidse tref fer voor zijn rekening nam. Beide ploegen moesten vervol gens van de Leidse bliksemstart bekomen. De aangeslagen thuis club, die het zonder het centrale verdedigersduo George van Hol- steijn en John Zuiderwijk moest stellen, had het resterende deel van de eerste helft nodig om van de dreun te herstellen, terwijl Roo denburg zich vooral liep te verba zen over de wel zeer ruime voor sprong. Na de doelwisseling slaagde de thuisclub er toch in om zoiets als druk op het Leidse doel uit te oefe nen, wat prompt een treffer van Theo Bentvelzen opleverde. Ver der liet Roodenburg het' echter, niet komen want nogmaals Hennie Koet en Ronald Jansen zorgden er voor dat de marge met Verburch nooit kleiner werd dan drie doel punten. Volgens Talsma was het verdien stelijke spel van zijn ploeg het logi sche gevolg van het treffen van vo rige week met Rkaw, waarin een 2-0 achterstand in 2-2 werd omge bogen. Talsma: "Daardoor hebben de jongens wat meer zelfvertrou wen gekregen en dat heeft zich vanmiddag geopenbaard. Toch is 3-6 bij Verburch natuurlijk een on- LEIDEN - Ondanks een 4-2 verlies van koploper FC Lisse in der deklasse A tegen het Haagse HW, heeft de Lisser ploeg de koppositie behouden. UDO werd bij Celeritas over de knie gelegd (3-1) en LFC behaalde in een uitwedstrijd een monsteroverwinning tegen VELO (3-6). HW - FC Lisse 4-2 De Lisser brigade toonde zich in dit duel duidelijk de mindere van de Haagse opponent. Het spel van de ploeg van trainer André Wahlen was ronduit zwak te noemen en dat speelde HW naar Haags genoegen in de kaart. Harry van der Zwet bracht Lisse nog wel op voor sprong, maar die werd al spoedig door HW'er Ruud Timmer dank zij een fout in de Lisser defensie teniet gedaan. H W liep na rust uit naar 2-1 via een sublieme vrije trap van Baldwin Poolman. Wim Bou- kaert gaf Lisse nog hoop (2-2), maar dezelfde Poolman liet de Lis ser doelman wederom kansloos. De koploper zette nu alles op de aanval wat bepaald niet het beoog de resultaat opleverde. Bij een Haagse counter liet Robin Ouwe hand er geen twijfel over bestaan wie de terechte winnaar diende te zijn (4-2). Celeritas - UDO 3-1 Het gebrek aan ervaring en fysie ke kracht kwam UDO duur te staan. Toch kwam UDO al in de 5de minuut op 0-1 dankzij een doelpunt van Marinus van der Spek. Daarna legden de Hagenaars het feilen van de Oegstgeester ploeg aan alle kanten bloot. Mario Koswal nivelleerde de stand met een schitterend doelpunt en na rust was het tweemaal Marcel van der Tooien die UDO de genadeslag toediende. VELO - LFC 3-6 Een waar doelpuntenfestival in Wateringen met als uitblinker de Leidse doelman Peter van der Wal. De thuisclub kwam door Michel de Goeij op 1-0, waarna via een Wate rings eigen doelpunt, Nico van Dam, Peter Gijsman en Paul Har- teveld binnen tien minuten de stand in Leids voordeel werd om gebogen. De Goeij maakte nog voor de doelwisseling de stand voor HW wat dragelijker, maar Leidenaar Van Dam was wederom tweemaal spitsvondig bij de hem aangeboden kansen (2-6). HW'er Wim van Dijk probeerde nog wel zijn ploeg op de rails te krijgen (3- 6), maar de Haagse trein bleek wel degelijk ontspoord. vlot zal worden gescoord. We moeten nuchter blijven". heid van Theo van Seggeien aan voeren. De blonde dertiger ver tolkt in de Leidse elf een vooraan staande rol, zoals tijdens de sei zoensopening is gebleken. Van Seggeien kampt evenwel met een verzorgd. Bert Jansen en Cock i Weerlee waren veelal nuttige aan speelpunten. Eenmaal in de vijan delijke zestienmeter verliepen de blauwwitte zaken minder voor spoedig. De twee 'Hansen' (Ver- kuylen en De Kruys) vielen een ge- linksback Martin de Rooy (later vervangen door Gerry Jansen) geïmponeerd. Zijn directe tegenstander, Peter Sprenkels, gleed herhaaldelijk langs zijn bewaker en Raboen vond het derhalve raadzamer de als middenvelder begonnen Ver meer naar achter te halen. Dè om zetting had een betere organisatie tot gevolg; in aanvallend opzicht daarentegen bleven de Leidenaars onder de maat. De in de 32ste minuut toegeken de penalty door arbiter Van der Boor (Van Dorp blokkeerde De Kruys) kwam dan o.ok als een ge schenk uit de hemel. Vermeer schoot via de vuisten van goalie Soyer raak. VUC duizelde daarna, maar beet pal voor de rust nog fel van zich af. De Leidenaars hadden het geluk aan hun zijde nu Ed Greuters kogel de paal raakte. In de tweede helft heerste UVS nadrukkelijk op de grasmat van Het Kleine Loo. Geheel volgens de traditie van de Leidse vereniging werd VUC op het technische vlak overvleugeld. Traditioneel vergat de ploeg daarbij het betere spel in doelpunten om te zetten. Ook de mogelijkheden die schreeuwden om een score (Neuteboom, Ver- kuylen en Van Leeuwen) werden door de blauwwitten verkwanseld. LEIDEN - Tussen de 3500 en 4000 sporters melden zich jaarlijks bij de poort van het' Akademisch Zieken huis Leiden om zich te laten behandelen aan de een of de an dere vorm van letsel die zij bij het uitoefe nen van hun hobby hebben opgelopen. Dat is niet mis en ruim een kwart van de in totaal 14.000 ongevallen die de po likliniek per jaar re gistreert. Het komt op 70 blessurebehandelin gen per week waar bij het zwaartepunt min of meer als van zelfsprekend in het slot daarvan ligt om dat dan de meeste sporters in vereni gingsverband actief zijn. Overigens houdt het AZL - dat altijd in het weekeinde dienst heeft en daar om automatisch de meeste gevallen in huis krijgt - geen cij fers of statistieken bij waaruit op te ma ken valt welke tak ken van sport het meest 'blessuregevoe- lig' zijn. "Maar", licht hoofd-voorlich- ter Piet van Dam voor, "Ik trap na tuurlijk een open deur in als ik zeg dat de meeste ongevallen zich voordoen op het voetbalveld. Zestig procent lijkt me zelfs een reëele schatting. Op zaterdag is het in' de regel iets drukker dan op zondag, maar dat verschilt van weekeinde tot weekeinde. Ik weet niet of dat landelijk gezien ook zo ligt. Het lijkt me van wel. Maar dat vertellen ze je allemaal op Onge vallen wel. Want ga zelf maar kijken. Pijnlijke blessure-behandeling op het AZL. Hockeyspeler Lex Postuma schreeuwt (zonder geluid te maken) als dokter Van Egmond zijn sleutelbeen beroert. De 26-jarige tandarts nam het verder nogal lakoniek op. (foto Rene Bouwman) Zondag 6 oktober, 12.05 uur Bij de polikliniek Ongevallen zoeven de automatische deuren open voor het eerste (on)geval van die dag. Het betreft een voetballer, een juniortje nog, met een flinke jaap boven het oog. Hij had het hoofd van een tegenstander voor de bal gezien en een bloedende wond was het gevolg. Eén van de twee aanwezige verpleegsters ont fermt zich over hem en tien mi nuten later staat hij weer bui ten. Typisch een routine-geval letje. Zoals zovele. Op de polikliniek Ongevallen zijn in het weekeinde altijd zes man/vrouw stand-by. Twee art- sentchirurgen draaien een conti- nu-dienst van vrijdag tot maan- dag, de verpleegsters lossen el kaar bij toerbeurt af en daar naast zijn er nog de co-assisten ten, de aankomende artsen. 'Op wacht' en bij oproep beschikbaar is een derde arts/chirurg. Omdat ook de specialisten op het AZL om beurten in het weekeinde dienst doen is, waar nodig, die hulp binnen luttele minuten daar. Zondag 6 oktober, 13.15 uur Het is nog vroeg en daarom niet opmerkelijk dat het tweede geval ruim een uur op zich laat wachten. Opnieuw een voetbal ler, speler van SJC-zoveel, werkzaam bij Estec in Noord- wijk, Fransman van origine. Be dient zich, om dokter Peter Eg gen ter wille te zijn, gemakshal ve van de Engelse taal en legt uit dat de tegenstander van UVS-zoveel zijn schijnbeweging a la Platini niet helemaal kon volgen. Een pijnlijke wreef is het gevolg. Een paar dagen rust de remedie. Ongevallen op het AZL be schikt niet over specialisten op het gebied van sportblessures, "Omdat", zo simplificeert chi rurg Van Luit de zaak, "een breuk nu eenmaal een breuk is. Of je nu van de tr,ap valt en je enkel breekt, of dat je struikelt op het veld en daaraan een fractuur overhoudt maakt in wezen niet uit. En die lijn kun je in principe doortrekken voor alle kwetsuren. Sport veroorzaakt wel veel, maar geen specifieke trauma's, zoals ze hier worden genoemd. Het toeval speelt mijns inziens een grote rol. Hét zijn allemaal op zichzelf staande gevallen waarbij bewe ging de bindende factor is. Ik zie daarom ook niet zoveel in rubri ceren, in statistieken. Dat is meer van belang voor een instantie als - het GAK. Hoeveel werk-verzuim dat allemaal met zich meebrengt. Die cijfers zijn overigens wel be kend hoor". Zondag 6 oktober, 13.46 Voor de verandering stapt een handballer één van de vijf be handelkamers binnen. De eerste doelman van Olympia '72 uit Wassenaar. De röntgenfoto geeft aan dat zijn pijnlijke duim niet is gebroken. "Dus ik kan volgende week weer spelen", vraagt hij met hoopvolle blik. Ex-tophandballer (Swift Roer mond) Eggen adviseert voor de zekerheid toch maar een paar dagen rust. Voetballers nemen het overgro te deel van het blessureleed voor rekening. "Logisch", meent ook arts Dirk van Egmond die zojuist iemand heeft behandeld dié door LEIDEN - Lugdunum heeft tegen een hard spelend VIOS met 1-2 het onderspit moeten delven. Hoewel de Leidse tweedeklasser het betere van het spel had liet de ploeg v Clement Koster vzich vooral na rust intimideren. De trainer: „Niet alleen Lugdunum, maar ook het de verdedigers Hans van As en tegenstander, wat veel Leidse voetbal heeft hier verloren. Na- Hennie Braxhoven regelmatig voorzetten opleverde. Op links be- tuurlijk hadden we in de eerste naar voren. Lugdunum toonde gon dan ook de aanval, die tot een helft meer goals moeten maken, nu zich sterker. Mohammed Ait el doelpunt leidde. Aanvankelijk geef je zo'n ploeg - de slechtste van Houssi gaf Hagenaar Ernst Hooi- werd de voorzet gekeerd door Wim de hele afdeling - nog de kans om boom, die de Leidenaar moest van Laar. De weggesprongen bal met een paar lange halen te scoren mandekken, letterlijk handen vol werd net buiten het strafschopge en twee totaal onverdiende punten werk. bied door een toegestomde Cees mee naar huis te nemen". Schouten ineens op de slof geno- Vanaf het begin beheerste Lug- Aan de linkerkant snelde Jan men en keeper Wim Zuurmond dunum het spelbeeld en trokken van der Reyden geregeld langs zijn werd met een laag schot: 1-0. In de tweede helft liet VIOS zich van zijn negatieve zijde zien. Lug dunum probeerde aanvankelijk de voorsprong uit te bouwen, maar de spelers (met name Ait el Houssi) lieten zich door het Haagse schof- felwerk ontmoedigen. Klaas Visser Bij VIOS bracht trainer Thomas Stolk Eric Versteegh in voor Mar cel Ophuisen. Een kwartier hield de verdediging van Lugdunum nog stand, waarna Arie van der Lee Wim Eradus verrassend met een strak schot passeerde: 1-1. Met nog bijna een kwartier te spelen was Lugdunum aangesla gen. De lust om nog een keer op te veren ontbrak. Tot overmaat van ramp moest de Leidse ploeg de ze ge aan de bezoekers laten, toen Ton Meyer na een afstandschot voor 1-2 zorgde. MIEP VROONHOF een Pieterman (een visjeis ge stoken. "Voetbal is de meest beoe fende sport waarbij bovendien contact mag worden gemaakt. Dat verhoogt het risico. Enkel en knie zijn het meest kwetsbaar, maar dat geldt praktisch voor al le sporten." En Van Luit: "Nee, ik heb niet de indruk dat het aantal opzettelijk toegebrachte verwon dingen stijgt. Uit wat ik hier hoor en zie kan ik niet concluderen dat het verergerd". Zondag 6 oktober, 14.30 uur Twee tegelijk. Voetbalsters. Uit hetzelfde team van Docos. De één heeft een botje in haar hand gebroken toen zij, om ove rigens volstrekt onduidelijke reden, in de wedstrijd tegen Al- tior daarmee een hoge bal wilde stoppen en de ander heeft voor de derde keer haar knie ver draaid. Het komt slecht uit bij de dames. De van het knietje moet juist vandaag met school op excursie naar Luxemburg en die van het botje moet uitgere kend vandaag met haar stage beginnen. 'Nee, je moet gaan voetballen', verzucht de meege komen vader van één der mei den. "De laatste tijd krijg ik de in druk dat het op zondag drukker is dan op zaterdag", zegt Peter Eggen terwijl hij een compute ruitdraai inet de gegevens van een patient (klaar terwijl je wacht) in de envelop bij de foto stopt. "En het lijkt ook wel of ze steeds later komen. Eerst rustig hun biertje drinken, dan Studio Sport zien en dan, beter laat dan nooit, toch maar eens effe naar die enkel laten kijken. Soms ko men ze hier nog midden in de nacht aanzetten. Ja, dat maak je heus mee. Gekke dingen gebeuren hier trouwens genoeg. Laatst nog had ik er twee die elkaar in de wedstrijd hadden verwond. De één lag hier en de ander aan de overkant. En ruzie dat ze maak ten. Wie nu in feite de schuldige aan het incident was geweest." Zondag 6 oktober, 15.45 uur Wéér een voetballer die daar mee nog eens nadrukkelijk de stelling onderschrijft dat die sport Ongevallen het meeste werk bezorgd. Doelman van AI- tior 4. Het ene kootje van vinger vier staat letterlijk naast de an der. Vergeefse poging een kei hard ingeschoten bal te keren. Dubbele pech. Pijnlijke zaak ook als Eggen de zaak weer rechtzet. Werken is voorlopig uit den boze en dat vindt de kee per niet leuk. 'Nee, je moet gaan voetballen', verzucht de meege komen vriendin. Iedereen op de afdeling ver baast zich inmiddels over de rust die er rond de klok van vieren heerst. "Tegen die tijd is het spits uur, let maar op", voorzag dokter Van Egmond een paar uur daar voor. Èn hij voegde er aan toe: dat het zonder sport en drank in het weekeinde maar een saaie be doening zou zijn op Ongevallen." Voorlopig wordt hij teruggeflo ten. "Zo zie je maar, je kan er geen peil aan optrekken. De ene keer is het stampvol, dan zie je niemand. Hoeveel zijn er geweest Acht. Dat kan niet. Zo weinig Zondag 6 oktober, 16.16 uur Tegelijk met een gymnaste (elleboogkwetsuur) wordt een hockeyspeler binnengebracht. Krimpend van de pijn laat hij zijn sleutelbeen weer enigszins op de goede plaats duwen. Blijkt een 26-jarige tandarts uit Nieuwerkerk a/d IJssel, die: "In Katwijk is geveld door een ech te voetbaltackle. Al geloof ik niet dat het met opzet gebeur de". Het moreel is mede daarom niet aangetast ook al overziet hij, minstens uitgeschakeld voor vier weken, als zelfstandi ge ondernemer natuurlijk on middellijk de consequenties. "Maar er zijn 800 werkloze tand artsen in Nederland, dus ik vind wel een plaatsvervanger. Ja, ja, vanzelfsprekend kost dat geld. Zijn laatste wedstrijd dus "Waarom Kan ik wel stoppen met autorijden ook." Het loopt tegen zessen en alleen papierwerk of het drinken van de zoveelste bak koffie houdt de staf nog bezig. "Misschien wordt het vanavond nog wat", oppert dokter Eggen voorzichtig zonder de indruk te wekken in deze veel waarde aan zijn eigen woorden te hechten. "Normaal gesproken zit hier op zondagmiddag toch minstens een man of dertig. Nee, dat heeft ook niets met de weers omstandigheden te maken. Je kunt er gewoon geen peil aan op trekken. Zal je altijd zien". AD VAN KAAM Het waren dure missers, bleek 7 minuten voor tijd. Henk van Dorp mikte de bal uit een vrije trap van 20 meter fraai langs de vergeefs uit vallende Arno Schouten. Twee mi nuten later miste Ed Mientjes voor de Haagse ploeg nog een straf schop, nadat hijzelf door Aad Neu teboom was neergelegd. De misser kwam VUC bijna nog duur te staan, want in de laatste seconden misten invaller Gerry Jansen en Hans van Leeuwen nog kansen op de gelijkmaker. De tweede seizoensnederlaag noopt Melbi Raboen zijn aan de vooravond van het voetbalseizoen gebezigde tekst tijdelijk aan te pas- Vermijd de weg naar de tweede klasse... ROB ONDERWATER ROTTERDAM - Blauw Zwart heeft UVS weer in het vizier gekre gen. Na de 0-0 bij Hermes DVS zijn de Wassenaarse voetballers nog slechts één punt verwijderd van de Leidse vertegenwoordigers inde zondageersteklasse, die op de eer ste competitiedag met 2-1 werden verslagen. Het derde competitiepunt boek te Blauw Zwart in een zeer povere wedstrijd en kwam voornamelijk voor rekening van Carlo 1'Ami. De talentvolle doelman herstelde zich na rust prima van zijn wijfelende optreden uit de eerste helft, dat de thuisploeg twee kansen opleverde. Die werden evenwel beiden ver prutst door Rob van der Tuin. Blauw Zwart was één keer zeer dicht bij een treffer toen Frank Voorham ploeggenoot Rob Gras vond. Op het moment dat Gras de bal in het Rotterdamse doel werk te, werd hij door de prima leidende arbiter Bink teruggefloten omdat een Hermes-verdediger gevaarlijk spel zou hebben gepleegd. Uit de vrije trap die volgde, trof Wijnand Bakker nog bijna doel. LEIDEN - In de competitie van de Landelijke Jeugd heeft van de clubs uit de Leidse regio alleen Quick Boys de eer hoog kunnen houden. De Katwijkers knapten het bezoekende DS'79 met een 2-0 nederlaag op, terwijl UVS uit tegen RKAW met 2-1 het onderspit dolf en Roodenburg thuis Volendam met 2-3 overwinning naar het vis sersdorp zag afreizen. Quick Boys - DS'79 2-0 De Katwijkers doen het uitste kend in deze competitie, waarin betaalde- en amateurclubs met el kaar de strijd aanbinden. Hoewel de doelpunten van Quick Boys werden gescoord uit "dode" mo menten (Kees Guyt met een penal ty en Dennis-Jan Mieras met een schitterend genomen vrije trap), was het een mirakel dat DS niet tot boksbal werd gedegradeerd. De Katwijkse voorhoede weigerde een aantal opgelegde kansen te verzil veren en kozen ook enkele malen de paal als lijdend voorwerp. De Katwijkse trainer Krauwel vond het opmerkelijk dat de jeugd van de betaalde club niet over een slot- offensief beschikte en een totaal onderschikte rol in de wedstrijd speelde. "We hebben nu drie be taalde Clubs van het veld geveegd en ze moeten nu maar eens hun grote bek houden over die ama- •teurclubs", sprak hij onomwon den. RKAW - UVS 2-1 Na vijf minuten al nam UVS een 0-1 voorsprong door Joop Tegelaar die een door Patrick van Weegen aangeboden kans op de juiste waarde schatte. RKAW werd door een foutje van de voor de rest van de wedstrijd goed keepende Henk Otgaar in staat gesteld langs zij te komen (1-1). Deze stand bleef tot aan de rust gehandhaafd aange zien beide ploegen zich niet met het creëren van kansen bezig hiel den. Wat ongelukkig werd het of fensief van UVS na rust onderge dompeld. Een knal van UVS'er Joop Tegelaar sprong via de bin nenkant paal weer in het veld en nog geen minuut later bleek een kopstoot in de Leidschendamse voorhoede wel doeltreffend (2-1). Roodenburg - Volendam 2-3 Een slap gespeelde eerste helft, waarin Roodenburg de bezoeker z'n gang liet gaan, was er de oor zaak van dat de Leidenaars al spoe dig tegen een 0-2 achterstand aan keken. Dat schudde de gastheer wel heel erg wreed wakker en de Leidenaars besloten toen maar meer constructief tewerk te gaan. Dit resulteerde in een treffer van Peter Pret op een pass van Hennie de Romeijn (1-2). Pret en Erwin Koree kregen daarna kansen op de gelijkmaker maar zij verzuimden deze ook doeltreffend af te ronden. De wijdbroeken benutten echter wel een mogelijkheid waardoor de marge weer op twee doelpunten kwam te staan (1-3). Roodenburg besefte toen weer dat de wedstrijd wel eens als verloren kon worden beschouwd en kwam tot een wan hoopsoffensief. Hoewel de Leidse ploeg via Edwin Stikkelorum de aansluiting verwierf kwam dit of fensief rijkelijk te laat. De Romeijn en Jacco van der Laan stuitten hierbij tot tweemaal toe op een succesvol uitvallende Volendamse doelman.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11