Winkeliers stoppen met onderhandelen Inwoners Wassenaar in 1986 goedkoper uit Vos begint snel met 'puinruimen' Minder werk in Wassenaar 'Brandweer draait goed' Rijksstraatweg grootste Imelpunt Nog altijd 2000 woningzoekenden Van den Akker (67) overleden in Zoeterwoude Verbouwing 'Noord-Hofland' onzeker Kater na 3 oktober... 'Ja' tegen renovatie 245 huizen PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG.4 OKTOBER 1985 WASSENAAR - Inwoners van Wassenaar zyn volgend jaar goedkoper uit. Doordat de gemeente Wassenaar ruim vier miljoen gulden heeft we ten te bezuinigen en er voor 1986 anderhalf miljoen 'over' is, staat de ingezetenen vol gend jaar een verlaging aan heffingen en belastingen te wachten. WASSENAAR - Het aantal be drijven in Wassenaar loopt de laatste jaren terug. De gemeente kondigt in de ontwerp-begroting aan de reden daarvan aan de weet te willen komen. Momen teel is nog onduidelijk of het gaat om opheffing van bedrijven, dan wel dat er veel naar elders ver huizen. De gemeente wil van alles pro beren om de werkgelegenheid in Wassenaar te houden. Zo zal ex tra aandacht worden besteed aan de ontwikkeling van de bedrijfs terreinen Maaldrift en Hoge Klei. De startende ondernemer zal, als hij dat wil, hulp van de gemeente kunnen krijgen. Wassenaar zal er nadrukkelijk op wijzen dat het 'ondernemersvriendelijk' is wat het verlenen van vergunningen en/of ontheffingen betreft. Ver der poogt men de aantrekkings kracht van de winkelcentra te verhogen door eventueel een 'ambachtelijk centrum' in het dorp te stichten. Een centrum waar bedrijven als een ambach telijke weverij, een boekbinderij, klompenmakerij en dergelijke een plaatsje kunnen vinden. En ten slotte hoopt de gemeente vol gend jaar de notitie 'behoud en stimulering werkgelegenheid Wassenaar' verder uit te werken. Het Economisch Overleg Wasse naar zal daarbij worden betrok ken. Dat geld staat in de ontwerp begroting genoteerd bij de post 'onvoorziene uitgaven', maar omdat burgemeester en wethou ders niet dat hele bedrag denken nodig te hebben komen ze met voorstellen om de burgers ervan te laten meeprofiteren. Zo stellen ze voor het rioolrecht met 20 pro cent te verlagen. Alleen voor de WASSENAAR - De Wassenaarse brandweer functioneert ook na de grote bezuinigingsoperatie 'tot tevredenheid'. Dat schrijven burgemeester en wethouders in de ontwerp-begroting. Weliswaar is het streefgetal van 50 vrijwilligers nog niet ge haald, maar men hoopt dat aan tal in de loop van volgend jaar te bereiken. Zo tevreden als men is over de personeelssterkte van de Wasse naarse brandweer, zo ontevreden zijn B en W over die bij de ge meentelijke politie. Zoals be kend heeft de gemeente bij het rijk geprotesteerd tegen de korpssterkte van 78,5 man t In het algemeen vindt men dat de sterkte van kleinere korpsen moet worden verhoogd. Samen werking met korpsen in buurge meenten kan volgens burge meester en wethouders een op lossing zijn. Men hoopt een en ander medio 1986 in een speciale nota aan te kaarten. overige rechten (precario, leges) moet 2,6 procent meer worden betaald in 1986. De reinigingsrechten hoeven niet te worden verhoogd. Boven dien is het de bedoeling voor in totaal 680.000 gulden terug te storten op de rekeningen van de energieverbruikers. Is dat ge beurd, dan houdt Wassenaar nog 540.000 gulden over voor echte onvoorziene uitgaven. De gemeente heeft haar 'huis werk' dus goed gemaakt. Im mers, vier jaar geleden al maak ten de kortingen van het rijk dui delijk dat Wassenaar op de lange re termijn zou moeten gaan be zuinigen om een sluitende begro ting te houden. Dat gegeven leid de uiteindelijk tot een bezuini gingsoperatie met als streefbe drag 4.654.000,-, te halen voor 1988. Zonder dat het voorzienin genniveau werd aangetast en er mensen gewongen werden ont slagen kon worden beknibbeld op posten als het onderwijs, re presentatie, de jeugdtandzorg, schooladviesdienst, onderhoud en het schoonhouden van trot toirs. Voor de toekomst resteert een 'weg te werken' bedrag van ruim 800.000 gulden. Zo moeten de GG en GD/Ambulancedien- sten volgend jaar nog bijna een ton inleveren en moet het tekort op het 'Sterrenbad' worden te ruggedrongen, terwijl de lasten op het gemeentelijk woningbezit in 1986 met 50.000 gulden moe ten dalen. Ten slotte wil de gemeente on derzoeken of er nog verder kan worden bespaard door een aantal aktiviteiten uit te besteden. Be gin volgend jaar zal men de raad informeren over de resultaten van een onderzoek naar die uit besteding. WASSENAAR - Alle verkeers- en parkeerknelpunten in Wasse naar moeten onder de loep wor den genomen. De inventarisatie, die momenteel wordt voorbe reid, moet straks worden voorge legd aan alle buurt- en wijkver- enigingen en aan de Vereniging Vrienden van Wassenaar. Zij mo gen allen met op- en aanmerkin gen komen, waarna een definitie ve versie van de inventarisatie 'de politiek' bereikt en oplossin gen worden gezocht. Het beleid van burgemeester i wethouders is momenteel ge richt op het zoveel mogelijk spreiden van de verkeersdruk. Daarvoor is het nodig dat men via verkeerstellingen aan de weet komt hoe dat verkeer zich door het dorp 'beweegt'. Volgens B en W zorgt de Rijks straatweg momenteel voor de meeste moeilijkheden. Die door gaande weg Leiden-Den Haag is overbelast. Een oplossing is er (nog) niet, wel pleegt Wassenaar regelmatig overleg met Rijkswa terstaat over deze drukke weg. Wat de parkeerproblemen bij 'trekkers' als Duinrell, het die renpark, H.G.C., Duindigt en het strand betreft: er wordt gewerkt aan een oplossing. "Met name Duinrell heeft onze bijzondere aandacht, omdat de druk daar een hogere frequentie heeft dan bij andere objecten en de toe gangswegen daarheen door het dorp lopen", schrijven burge meester en wethouders in de ont werp-begroting. BETRAPT - Een 52-jarige i van Voorschoten heeft woensdag avond getracht het tuinmeubilair van restaurant Alberts Corner aan de Persant Snoepweg in Leider dorp te stelen. Een omwonende zag de man en waarschuwde de po litie. Zij betrapten hem terwijl hij bezig was de meubels van het ter ras in een auto te laden. WASSENAAR - Het aantal Was senaarse woningzoekenden mag dit jaar zijn gedaald, er staan nog altijd meer dan 2000 mensen op de wachtlijst. B en W conclude ren dan ook dat de daling minder is dan op grond van de afvoerin gen in het kader van het woning behoefte-onderzoek mocht wor den verwacht. Opmerkelijk is de verschui ving binnen de groep ingeschre ven 'starters': het aantal echtpa ren/samenwonenden daalde met bijna 100, het aantal alleenstaan den steeg daarentegen met bijna 70. "Wanneer inderdaad na ver loop van tijd een deel van de al leenstanden tezamen een in Was senaar als woningzoekend gere gistreerd echtpaar' zou worden, dan zou met de nodige voorzich tigheid wat minder zwaar aan het aantal van ruim 900 voorname lijk jonge alleenstaande starters getild hoeven te worden", menen burgemeester en wethouders. Momenteel komen de 'starters' die eind 1979 als woningzoeken de werden erkend voor een wo ning in aanmerking. De wacht tijd is dus opgelopen tot zes jaar. Voor de overige woningzoeken den, mensen die al iets hebben maar willen opschuiven, geldt geen gemiddelde wachttijd. Ech te urgente gevallen kunnen vol gens B en W dankzij de nieuw bouw "binnen redeÜjke wacht tijd-grenzen" worden geholpen. De 119 huurwoningen, die in 1986 worden opgeleverd, vormen een "welkome aanvulling op het woningbestand". Overigens wil de gemeente de Woonruimteverordening, die uit 1982 dateert, wijzigen. "Wij stel len ons op het standpunt dat de criteria voor de verdeling van dit schaarse goed regelmatig beoor deeld en zonodig aangepast moe ten worden", geven B en W daar voor als argument. ZOETERWOUDE - In verband met het plotseling overlijden van Zoeterwoudenaar L. van den Ak ker (67) gaat de feestavond in het Muziekcentrum aan de Schenkel- weg morgenavond niet door. Van den Akker was 55 jaar lid van de Sint Jans fanfare. Twintig jaar zat hij in het bestuur van het muziek gezelschap. Vijf jaar geleden werd Van den Akker uitvoerig gehul digd wegens zijn vijftigjarig lid maatschap. Bij die gelegenheid ontving h\j de gouden bondsspeld met smaragd en werd hij lid van verdienste van de fanfare. WAARSCHUWING - De politie van Warmond waarschuwt de be woners van deze en andere ge meenten tegen deurventers. Er zijn R. Achterkamp van de winkeliersvereniging Noord-Hofland: Mogelijk de laatste tijd diverse meldingen gaan we nu zelf iets doen". (foto Hoivasii binnengekomen lieden die langs de deur voorwerpen uitven- INBRAAK - Bij een inbraak gis ten voor commercièle doeleinden, ternacht in een woning aan de van en het geld in eigen zak steken. Het der Valk Bouwmanweg in Leider- gaat om kaarten en dergelijke met dorp zijn antieke voorwerpen, van onderwerpen als dierenleed en klokken tot perzische tapijten, ont- hongersnood. De politie raad de vreemd. Volgens de politie zijn de de clausule, en spe- inbrekers via de tuindeuren bin- VOORSCHOTEN - De ver bouwing van het Voorscho- tense winkelcentrum Noord-Hofland is waar schijnlijk definitief van de baan. De voorzitter van de winkeliersvereniging, R. Achterkamp, heeft vanmor gen de onderhandelingen afgebroken met de eige naar, Delta Lloyd vastgoed bv. De ondernemers zouden met on verantwoorde risico's worden ge confronteerd omdat de eigenaar niet, zoals in principe afgesproken, alle verplaatsingskosten voor zijn rekening zou willen nemen. Ook het niet vergoeden van de bedrijfs schade, kan ondernemers aan de rand van de afgrond brengen. Al dus Achterkamp. Hij heeft weinig hoop dat Delta Lloyd water bij de wijn zal doen. Het half-voorbereidde plan van winkeliers om zelf wat op te knap pen aan het centrum, wordt door deze ontwikkelingen steeds actue ler. Eind mei werd het idee gebo ren, toen plotsklaps de geplande verbouwing niet doorging. Servi ce-, verhuis- en verplaatskosten bleken struikelblokken, vlak voor dat het startsein gegeven zou wor den. Voor onderhandelingen tij dens de opknapbeurt, voelde nie mand wat. Na de vooijaarsverrassing heb ben gemeente, eigenaar en winke liers regelmatig overlegd. Er waren gesprekken tussen de drie partijen en daarnaast praatte Delta Lloyd met de afzonderlijke winkeliers. Ook bjj deze individuele gesprek ken bleven problemen leven, vol gens de voorzitter. Een extra reden dus voor het afbreken van de on derhandelingen. ciaal de kleine lettertjes, goed te le- gekomen. De bewoner pand was afwezig. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,10 per maand, per post 30,00 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge- per halfjaar, aan huis bezorgd zonderd Sleuteltjes) na kantoorlijden: C. per jaar, aan huis bezorgd Anceaux, tel. 070-237254, C. Juffermans- Duyverman, tel. 071-893256, A. Kluppel, tel. 071-763088, F. Terwijn. tel. 02522- 14192, D. Vink. tel. 079-412440. SLEUTELTJES f 65,70 89,30 131,40 250,90 345,20 per post (binnenland) losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste -vrij. van 8.00-19.30 uur (071)143545 dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het zigingen. beta- abonnement automatisch verlengd, no uur Betaling van abonnementen op giro (071) 144941 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wij lingen ma.-vrij. van 8.30-17 het ZOETERWOUDE/RIJNDIJK - Bij een verkeerscontrole vannacht in Zoeterwoude/Rijndijk zijn bij 72 van de 120 gecontroleerde auto's overtredingen geconstateerd. Vol gens de rijkspolitie van Hazers- woude en de specialistische dien sten waren zes bestuurders zoda nig beneveld dat ze een bloed proef moesten ondergaan. Zij mochten niet verder rijden en er is proces verbaal opgemaakt. Al leen een rijverbod voor tenminste acht uur werd opgelegd aan acht andere bestuurders. De techni sche staat van zes auto's bleek zo slecht dat ze rijp voor de sloop werden bevonden en 52 automobi listen kregen wegens andere over tredingen, zoals slechte verlich ting, een proces verbaal. De poli tie vermoedt dat dit hoge aantal overtredingen een gevolg is van de 3 oktober feesten in Leiden. NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE (071) 144941 HOOFDKANTOOR Witte Singel 1. Leiden (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 112221 JB Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef- J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel. Jo hannesburg, Tokio. Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet. WASSENAAR - De Wassenaarse commissie finan- cieel-economische zaken is gisteravond akkoord ge gaan met renovatieplannen voor in totaal 245 wonin gen in de wijken Jerusalem en Oostdorp. Met de reno vatie is een bedrag van ruim tien miljoen gulden ge moeid. Als de plannen zijn uitgevoerd zullen de wo ningen naar verwachting weer tenminste 25 jaren goed kunnen functioneren. De grote opknapbeurt in Jerusalem betreft 119 een- gezins- en 6 bejaardenwoningen, gebouwd in het be gin van de jaren vijftig, die mede door de destijds ge bruikte bouwmaterialen aan een grondige verbetering toe zijn. Ongeveer 70 van de bewoners is bereid aan de renovatie mee te doen, die een huurverhoging van vijf a zes tientjes per maand met zich mee zal brengen. Daarvoor krijgen de bewoners ondermeer een nieuwe keuken, en zullen kozijnen, bedradingen, sanitair e.d. worden vernieuwd. De voorgenomen verbeteringen in de wijk Oost dorp, het zogeheten 'rooie dorp', betreft 120 woningen die alle uit de jaren dertig dateren. Ongeveer de helft van de bewoners in deze wijk is bereid tot een algehe le woningverbetering, voor de andere woningen is een groot onderhoudsplan opgesteld. De huren van de ge renoveerde woningen zullen volgens wethouder C.P.M. Barning door middel van een puntenstelsel werden aangepast. De huurverhoging zal worden be paald door de hoogte van de investering per woning, welke gemiddeld zo'n 38.000,- zal gaan bedragen, zo rekende commissielid mr. L.H.I.M. Hoogeweegen (CDA) gisteravond uit. B en W gaan uit van huurver hogingen van 90,- en 111,- per maand. De wonin gen waarvan de verbetering moet worden beperkt tot groot onderhoud, zullen niet in huur worden ver hoogd. De renovatie zal hier mede bestaan uit het in stalleren van nieuwe leidingen, plafonds en bergin gen, vergroting van de keukens en het zo nodig plaat sen van cv-installaties. Al met al gaat het om een dermate ingrijpende op knapbeurt dat de bewoners hun woningen tijdelijk moeten verlaten. Er zal hiervoor een aantal wisselwo ningen beschikbaar worden gehouden. ZOETERWOUDE - De voorheen in Zoeterwoude gevestigde chemi sche handelmaatschappij Vos Co zal binnen drie maanden begin nen met het schoonmaken van het verontreinigde grondwater op het bedrijfsterrein aan de Produktie- weg. Het gaat om het bouwen van een zuiveringsinstallatie waarmee het door chemische stoffen veront reinigde water kan worden afge voerd. Over de verwijdering van de bodemverontreiniging wordt in een brief van Vos aan de gemeente Zoeterwoude nog niet gesproken. Het inmiddels al geruime tijd naar Alphen aan den Rijn verhuis de bedrijf neemt nu contact op met het Hoogheemraadschap van Rijn land over de voorgestelde werkwij ze. Het Hoogheemraadschap moet akkoord gaan met de afvoer van het opgepompte grondwater via het riool naar de 'gewone' water zuiveringsinstallatie. Als Rijnland toestemming heeft gegeven, kan Vos de installatie bestellen. De le vertijd is twee maanden. Over de exacte werkwijze van Vos is op dit moment nog weinig te zeggen omdat vanmorgen zowel bij het bedrijf als bij het onder zoeksbureau TNO geen woord voerders bereikbaar waren. Uit in formatie van de gemeente Zoeter woude blijkt dat TNO en het Duit se moederbedrijf van Vos het uit eindelijk eens zijn geworden over de te volgen werkwijze. Burgemeester A.J.M. Houdijk van Zoeterwoude zal binnenkort met Vos, TNO, het Hoogheemraad- Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwanenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, De Ruiter, B. Janssen: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Verhage, Pluim- zeggekreek 3. Leiderdorp, tel. 218661, spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: H. Meijer, tel. 215510, spreekuur Stokroos 1. Groep 2 - Bergmeijer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis: za 8 uur tot zo 8 uur: J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 28, tel. 122538. zo 8 uur tot 24 uur: J. Rus, Middelste gracht 129, tel. 132500. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 134345. zo 8 uur tot 24 uur: H. Jürgens, Heren gracht 116, tel. 125820, spreekuur Burg- gravenlaan 102. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: G.Bénit, Brahms- laan 315, tel. 720404, spreekuur Kenne- dylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: A. Boer. v.d. Helm laan 5, tel. 310420, spreekuur Haagweg 60. Groep 5 - Schaefer. Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Reinders, G. Brandtstraat 29, tel. 760947. zo 8 uur tot 24 uur: S. Kooyman, Noord- eindsplein 2a, tel. 122268. Leiderdorp P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 410070. za en zo spreekuur van 12.30-13 Oegstgeest i10 u r tot ma 7.30 l "Verder discussiëren heeft geen zin meer op deze basis", zegt hij. "Neem nou die principe-afspraak van anderhalve week geleden. Je denkt duidelijk te hebben dat win keliers niet op kosten worden ge jaagd en dan voegt Delta Lloyd er allerlei dingen aan toe. Zo zouden de niet-verplaatsbare spullen er niet onder vallen, zoals de bar in de snackbar". Ook het niet vergoeden van de bedrijfsschade zit hem hoog. Ach terkamp: "Delta Lloyd zegt dat dat ondernemersrisico is en dat alles goed wordt geregeld tijdens de ver bouwing. Geen enkele winkel zou langer dan twee, drie dagen dicht moeten. Maar als het nou drie we ken wordt? Dan kan de kleine on dernemer mooi zijn faillissement aanvragen". Delta Lloyd wilde vanmorgen geen commentaar ge- schap en de bodemdeskundigen van de provincie Zuid-Holland rond de tafel gaan zitten om de voortgang van de bodemsanering te bespreken. Dan zal ook de vraag beantwoord moeten worden wat er met de vervuilde grond zal gebeu ren. In de voorgestelde grondwa terzuivering heeft Houdijk in elk geval vertrouwen, gezien de be trokkenheid van TNO. Over de ma nier waarop dat gebeurt, geeft de burgemeester geen oordeel: "Al leen het eindresultaat telt". J. Hugenholtz, Pr. Hendriklaan 4, tel. 155666. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za: A. Tromp, Leidseweg 8, tel. 762159; zo: C. Meijer, J.W. Frisolaan 13, tel. 2493. Warmond J. Hoornweg/E. Sleeboom, Prof. Aalber- selaan 2. Voorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar Noord: E.J.J. Op 't Landt, Middelweg 21, tel. 13056; zuid: Tolingen jr. van Po- lanenpark 94, tel. 12075. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen door apotheek Reyst, Steenstraat 35, Leiden, tel. 120136 en apotheek v. Breest Smallenburg, Loeve- stein 6, Leiderdorp, tel. 890000 DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder. Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiden, tel. 890405. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: H. Vestjens, Rijn- en Schiekade 23, tel. 144323. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: H.C. Teune, Roodenburgerstraat 18, Leiden, tel. 124724; spreekuur za en zo van 13-13.30 uur. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. VRIJDAG Leiden LVC-filmhuis, Breestraat 66 - Film 'Les favoris de la lune', 20 en 22.15 uur. Parlement, Nieuwstraat - Vergadering PvdA over landelijk verkiezingspro gramma, 20 uur. Stadsgehoorzaal, Breestraat - Feest avond stichting Club '58 19.30 uur. Terrein Molen de Valk e.o. - 3 oktober kermis, tot 24 uur. Leidse werkgroep homoseksualiteit, Langegracht 65 - Vrouwenavond, 21-01 Rijksstraatweg - Antiekbeurs, tot 21 Jongerencentrum Tent, v. Zuijlen van Nijeveltstraat 204 - Optreden 'Prinz Claws', 23.30 uur, zaal open 21.30 uur. Oegstgeest Jongerenclub SJJO, Julianalaan 1 - Vi deo, 19.30 uur. Voorschoten Lindehoeve, Van der Haarplein - Jonge- rencafé, 21-01 uur. Leiderdorp Kantine RCL, De Bloemerd - Klaverjas sen. 20 uur. ZATERDAG Leiden Restaurant ijshal. Vondellaan 41 - Start Hutspot wandeltocht, voor 40 km 9-10 uur, voor 25 km. 9-11 uur, overige af standen 9-15 uur starten. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - An tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Vrouwenhuis, Hooigracht 79 Café avond, 21-01 uur. Leidse werkgroep homoseksualiteit, Caeciliastraat 18 - Disco, 22-02 uur. Leiderdorp Milieucentrum, park De Houtkamp - Nazomer-vogelexcursie, 08-10 uur. Wassenaar Entreegebouw Wassenaars Dierenpark, Rijksstraatweg - Antiekbeurs, 11-17 uur. Burgerlijke Stand ZOETERWOUDE - Geboren: Thomas Johannes Wolvers, 28 jun 1985; Sjors Olsthoorn, 3 juli 1985; Vincent Habra- ken, 13 jun 1985; Sebastiaan Roderik Faas, 7 jun 1985. Overleden: Leonardus Zandbergen (1899); Jaocba Nieuwenhuijsen-Slinger- land (1912).

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2