mededelingen gemeentebestuur 7 t/m 11 okt. '85 "Een NIEUWE Ford voor de OUDE prijs": snelle beslissers slagen nog bij Ford Rijnland Tijdelijk prijsvoordeel f600,- bij een tijdloos B&O muzieksysteem Bang&Olufsenf^ Gemeenteraad Maandag 7 oktober a.s. om 20.00 uur. Agenda: Ontslag hoofd dr. van Voorthuyzenschoo! Verdere behandeling van het Economisch Bouw 3 huurwoningen aan de Zwarte- handspoort (tussen Middelste- en Uiter stegracht) Verbouwing voormalig kantoorpand "Boot" aan de Sumatrastraat tot 9 woon eenheden Bouw 2 huurv^ningen aan de Geregracht, hoek Oranjeboomstraat Intrekking Raadsbesluit van 25 oktober 1987 inzake verordening op de zwemin richtingen en zwemgelegenheden Garantie geldlening woningbouwvereni ging Ons Belang Uitgifte grond in erfpacht voor de bouw van een hotel aan de Voorschoterweg Parkeerovereenkomst met C en A Neder land Wijziging gemeentebegroting en begroting takken van dienst/bedrijven voor het dienstjaar 1985 Omvang aantal basisscholen in de plan periode 1986/1987, 1987/1988 en 1988/ 1989 Aanpassing Apollolaan 1a Energiebesparende maatregelen drietal gebouwen voor openbaar onderwijs Toewijzingscriteria premie-koopwoningen in de Stevenshof en aan de Oude Heren gracht Tegemoetkoming herinrichtingskosten aan bewoners bij groot onderhoud beho rende tot programma 1984 Voorbereidingsbesluit Lekstraat Verdaging beslissing vaststelling bestem mingsplan Oostvlietpolder I Commissie voor Personeel en Organisa tie Woensdag 9 oktober a.s. om 20.00 uur In kamer 23/24 van het Gulden Vlies Agenda: Concept-initiatiefvoorstel m.b.t. verlofre gelingen voor het gemeentepersoneel, in gediend door de PSP/PPR-frakties Commissie voor Economische Aangele genheden Woensdag 9 oktober a.s. om 21.00 uur In kamer 23/24 van het Gulden Vlies Agenda: Beschouwingen rond de oprichting van een ontwikkelingsmaatschappij in Zuid- Holland en in het bijzonder in Leiden Commissie voor Onderwijs, Samenle vingsopbouw en Emancipatie Donderdag 10 oktober a.s. om 20.00 uur in kamei' 23/24 van het Gulden Vlies Agenda: Aanschaf leer- en hulpmiddelen en meubi lair LEAO-richting SO-school Zuidsingel 8 Vaststelling exploitatievergoeding bijzon dere kleuterscholen over 1983, RV 237 Energiebesparende maatregelen drietal gebouwen voor openbaar onderwijs Beschikbaarstelling van gelden voor het treffen van voorzieningen tbv. schoolge bouw aan het Valkenpad 1, Rv 242 Beschikbaarstelling van gelden voor de in richting van de Haanstra Basisschool. Rv 243 Kredietverlening Atjehstraat 32 tbv inter nationaal kinderdagverblijf Sindbad Verzoeken om medewerking Nota spijbelopvang Wijziging statuten St. samenwerkings school voor beroepsonderwijs de Nieuwe Vaart Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daarvoor terecht in het informatie centrum In de hal van het stadhuis. Overige vergaderingen Werkgroep Hogewoerd Dinsdag 8 oktober a.s. om 20.30 uur in kamer 13 van het Gulden Vlies. Agenda: Problemen rond horecavestigingen in de Hogewoerd Stand van zaken m.b.t.: - parkeergarage Sanders - busbanenplan - terrein Camerabioscoop/Barbara/Cunera Bouwplannen - renovatie panden Korevaarstraat/Oranje- boomstraat/Levendaal Commissie voor het psychiatrisch zie kenhuis "Endegeest" c.a. Woensdag 9 oktober a.s. om 17.00 uur In het ontspanningsgebouw, Endegeester- straatweg 5, Oegstgeest. Agenda: Vacature Schudel Bestuursverordening Contract gemeente/Rul Rapportage begeleid wonen Voor nadere informatie kunt u bellen 279210 (mevr. Groen-Hofwegen) Commissie voor de Beroep- en Bezwaar schriften Vrijdag 11 oktober a.s. om 9.30 uur In de koffiekanier van het stadhuis Agenda: Er worden, zes bezwaarschriften behan deld; - een bezwaarschrift tegen de beëindiging van de registratie als woningzoekende; - een bezwaarschrift tegen het toegekende aantal urgentiepunten; - een bezwaarschrift tegen de afwijzing op het verzoek om een woonvergunning; - een bezwaarschrift tegen de beschikking dat geen woonruimte meer aangeboden zal worden i.v.m. een aantal weigeringen; - een bezwaarschrift tegen de afwijzing op een registratieverzoek; -een bezwaarschrift tegen afwijzing regi stratie c.q. afwijzing van een woning in de Stevenshofpolder Voor informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummer(s) con tactpersonen onderaan agenda's. Diversen Te koop premie-A appartementen in de Stevenshof In vlek 7 van de Stevenshofjespolder wor den 35 premie-A appartementen gebouwd. Enkele van deze appartementen zijn mo menteel nog te koop. In de zaterdageditie (morgen dus) wordt in het onroerendgoed- gedeelte een uitgebreide advertentie opge nomen waarin u verdere bijzonderheden kunt lezen. Nieuw telefoonnummer Sociale Dienst Sinds 30 september Is de gemeentelijke Sociale Dienst op een ander telefoon nummer te bereiken. De dienst is dus niet meer via het nummer 254922 te bereiken. Dat nummer komt de 30-ste direct te vervallen. De telefonische bereikbaarheid van de afde lingen en afzonderlijke medewerkers zal via de doorkies-nummers werken. Het nieuwe centrale nummer is: 251313 Cliënten van de Sociale Dienst ontvangen nog nadere informatie over de telefonische bereikbaarheid van hun contactpersoon bij de dienst. Gratis rondleiding Museum De Lakenhal In het Stedelijk Museum "De Lakenhal" wordt op zondag 6 oktober a.s. om 15.00 uur een gratis rondleiding gegeven langs de eigen verzameling van het museum. Tevens kan een bezoek worden gebracht aan de tentoonstelling: "200 jaar M.S.G.: technisch onderwijs in Leiden". Toegang: 2,-; 6-16 jaar 1,-; museumjaar kaart gratis. Busboekje '85-'86 Het boekje met alle informatie over open baar vervoer voor Leiden en de regio is nog volop verkrijgbaar. Dit boekje, "Dienstrege ling Leiden", laat zien wat het openbaar ver voer in Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Voorschoten te bieden heeft. In een oogop slag ziet u met welke bus u naar welke be stemming kunt komen. Ten opzichte van de vorige uitgave is er weinig veranderd. Er zijn b.v. wel verbeteringen doorgevoerd. Ook zijn de tabellen van de N.2.H., Centraal Ne derland, Westnederland en de Nederlandse Spoorwegen in deze busgids gebundeld. Een greep uit de Inhoud: alles ovèr tarieven en plaatsbewijzen van de bus en trein telefoonnummers van taxibedrijven en ta rieven nuttige wenken voor busreizigers buslijnen met een route-aanduiding hoe kom in waar in Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Voorschoten? een overzicht van halten waar kan worden overgestapt rechtstreekse verbindingen per wijk komplete dienstregelingen van de NZH, Centraal Nederland en Westnederland in de regio vertrektijden van treinen op de stations van Leiden-Lammenschans en Voorscho ten Kortom, een schat aan gegevens. Onmisbaar voor iedereen die ge bruik maakt of gaat maken van het openbaar vervoer. Waar verkrijgbaar? Dit handige boekje is voor slechts 4,- te koop op de volgende adressen: Leiden Balie stadhuis. Stadhuisplein 1balie Stads- bouwhuis, Langegracht 72, NZH-kantoor, Stationsplein 5, A.K.O. Stationshal, V D, Aalmarkt 22, Boekhandel Kooyker, Nieuwe Rijn 15-16, Cazemier, Kopermolen 10, Fiele- mon, Bevrijdingsplein 1De boekelier, Bree- straat 107, Walk-ln, Breestraat 163. Leiderdorp Balie Gemeentehuis, Statendaalder 1, Lie- thorps Boeckhuys, Hoogmadeseweg 13, Het Havanahuis, Winkelhof 14. Oegstgeest Balie Gemeentehuis, Wilhelminapark 17, Rijnlands Boekhandel. Lange Voort 35-37. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 9 en 11 maandag 7 oktober Wijk 10 en 12 woensdag 9 oktober Wijk 13 en 15 donderdag 10 oktober Wijk 14 en 16 vrijdag 11 oktober Wijziging ophalen grofvuil wijk 9 en 11 In verband met het schoonmaken van het kermisterrein op maandag 7 oktober is de inzameling van het grofvuil van de wijken 9 en 11 verschoven naar dinsdag 8 oktober. Verhuizing Op 9 oktober gaat de directie Reiniging, Ha vens en Warenmarkten verhuizen. Dinsdag 8 oktober vanaf 12.00 uur en 9 oktober de NIEUW TELEFOONNUMMER REINIGINGSDIENST gehele dag zijn de kantoren van de Directie R.H.W. gesloten. Het nieuwe onderkomen van de directie R.H.W. ligt op het industrie terrein de Waard aan de Admiraal Banckert- weg 15. Tijdens de verhuizing blijft de direc tie R.H.W. telefonisch bereikbaar. Tot 9 ok tober op het oude nummer, daarna moet u het nieuwe nummer bellen t.w.: 252091. De directie R.H.W. is zowel via de Zeehelden buurt (Evertsenstraat) als de Lage Rijndijk - Sumatrabrug bereikbaar. Vrachtverkeer kan alleen gebruik maken van de route via de Sumatrabrug. Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8. van de Woningwet: Witte Singel 62. afscheiden balkon Breestraat 58, inwendig verbouwen bega ne grond winkel/praktijkruimte Beestenmarkt 5-6, ver(nieuw)bouwplan Verder hebben Burgemeester en Wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: Voorschoterweg 23-24, plaatsen 2 licht masten langs voetbalveld De Genestetstraat 25, verbouwen woning De Mey van Streefkerkstraat 13, plaatsen dakkapel op achtergeveldakvlak woning Prinsenstraat 96, wijzigen en vernieuwen voorgevel Prins Hendrikstraat 3, wijzigen en vernieu wen voorgevel Haarlemmerstraat 143, wijzigen onderpui winkelpand Haarlemmerstraat 208, verbouwen winkel Van der Waalsstraat 32, uitbreiden woning met aanbouw en erker Oegstgeesterweg, wijzigen bouwplan clubgebouw en kleedgebouw op sportpark Kikkerpolder waarvoor reeds eerder bouwvergunning is verleend Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 7 oktober 1985 gedurende veertien dagen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12.00 uur) ter ipzage in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de even tuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen, krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krij gen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden. Bouw- en woningtoezicht De directie Bouw- en Woningtoezicht is vrij dag 11 oktober 1985 gesloten voor het pu bliek. Alle overige werkdagen kunt u er te recht tussen 11.00 en 12.00 uur op het Stadsbouwhuis Langegracht 72. Ook kunt u telefonisch contact opnemen (tel. 071- 254392 of 071-254393). Milieu Hinderwet Verzoek - normale procedure Een verzoek om vergunning is ingediend voor de volgende inrichting: 1Haarlemmerstraat 11snackbar/automa tiek (G.J.C. van der Prijt) Verzoek - korte procedure Een verzoek om vergunning is ingediend voor de volgende inrichting en tevens zijn Burgemeester en Wethouders van plan n.a.v. dit verzoek vergunning te verlenen: 2. Stevenshofjespolder (vlek 6), tijdelijke be waarplaats voor vloeibare propaan (Wilmat b.v.). Inzage van stukken De onder 1t/m 2 genoemde verzoeken en ontwerp vergunning liggen ter inzage: a. gedurende de gehelebehandelingster mijn in kamer 012 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur; b. tot 4 november "85 in het Informatiecen trum van de Directie Voorlichting in de hal van het stadhuis elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Bezwaren Tot 4 november 1985 kunt u m.b.t. het onder 1 genoemde verzoek gemotiveerde bezwa ren schriftelijk bij Burgemeester en Wet houders indienen. Op 22 oktober 1985 kunt u mondeling bezwaren indienen tijdens een openbare zitting in de kantine van het Stads bouwhuis te houden om 14.00 uur. Wie bezwaren heeft ingebracht op de bo vengenoemde wijze en iedereen die aan toont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kan later bezwaren tegen de ontwerp-vergunning indienen. Bezwaren tegen het onder 2 genoemde ver zoek en ontwerp-vergunning kunnen worden ingediend: a. tot 4 november 1985 schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders via een gemoti veerde brief; b. indien daarom telefonisch wordt verzocht vóór 18 oktober '85 mondeling tijdens een gesprek met de aanvrager en een vertegen woordiger van het gemeentebestuur. Een af spraak voor zo'n gesprek kan telefonisch worden gemaakt via tel. 254437. De aandacht wordt erop gevestigd, dat de genen die bezwaren hebben ingediend op de bovengenoemde wijze en iedereen die aantoont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, naar aanleiding van de definitieve vergunning beroep kunnen instel len bij de Kroon. Voor naderer inlichtingen betreffende boven genoemde hinderwetzaken kunt u zich wen den tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis. kamer 012, tel. 254437. Per 1 oktober zag Ford Nederland zich gedwongen de prijzen met zo'n 3 procent te verhogen. Niet leuk maar 't moest wel. Voor een FIESTA scheelt dat al direkt een dikke I 400,- terwijl voor de ESCORT en de SIERRA dat bedrag kan oplopen tot ruim f 1000,- Het is dus zeer de moeite waard als u toch met plannen rondloopt om nu maar snel te beslissen. We raken er snel doorheen. Dus hoe eerder u komt des temeer kans dat de Ford van uw keuze nog lever baar is voor die oude prijs. Door een konstante vraag naar goede gebruikte auto's kan Ford Rijnland een prima inruilprijs bieden, die vaak zelfs nog hoger zal liggen dan de in de ANWB/BOVAG koerslijst vermelde prijs. Ford Rijnland heeft de prijs verhoging zien aankomen en heeft daarom haar voorraad tegen oude prijs op een fors peil gebracht. Veel verschil lende typen en uitvoeringen in veelgevraagde kleuren. Hoewel het afgelopen week al erg hard is gegaan, kunt u toch nog kiezen uit een vorstelijk aantal FORD FIESTA (nog 21 stuks) FORD ESCORT(nog 16 stuks)) Ford Rijnland verkoper R. Meyer ziet u graag dit weekend in de showroom. Beocenter 7007 tot 31 okt. a.s. voor f3699,- Geluidweergave, bedie ningsmogelijkheden en Am vormgeving van de Beo- Cl 11 center 7007 zijn van een kwaliteit, die genist tijdloos mag worden genoemd. Een volledig muzieksysteem met een hoogte van maar 9'/1 cm. Daarin geïntegreeid een 2 x 40 Watt RMS tuner/ versterker, een platenspeler met MMC 5 element en een cassettedeck met Dolby B. Bediening van alle belangrijke funkties met de Beocenter afstandsbedie- Rïïlmra ning. En dat betekent dat dit ■RjKSfe. toestel ook-via het B&O Master Control Link V" Systeem - j&SZ&r de geluid je weergave in jjfrggé'andere kamers kan r -.jgS§Ép*»eraorgen. We geven u daar graag een demon- stratie van. 'fr Over tijdloze vormgeving gesproken: de splinter nieuwe Beogram COX compact disc speler sluit perfect aan op dit Beocenter 7007. 3 jaargarantie Techn. Bureau van Cleef LEIDEN Botermarkt 25, Tel. 071-122669 Swaak Bruingoed LEIDEN Haarlemmerstraat 279, Tel. 071-215151 Firma Nic. de Tombe LEIDEN Pieterskerkchoorsteeg 11 Tel. 071-122184 Radio Westrik Multisound OEGSTGEEST Geversstraat 39-41, Tel. 071-172598 Fa. A. de Mooy RIJNSBURG Winkelcentrum in de Hoftuin, Tel. 01718-21529 Niru b.v. sassend Hortuslaan 6 d/e. Tel. 02522-10312

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 22