VANCREY'S Autobedrijven bv PRESENTATIESHOW IN DE HOOFDROL MET LANCIA Nieuwe uitgaven FEESTELIJKE PRESENTATIESHOW VAN 4 T/M 12 OKTOBER BIJ LANCIA-OEALER Verkoop jachtgeweren in België aan banden VOOR HETZELFDE GELD RU JE LANCLÜ Vraag naar vlees van scharrelvarkens groot Foute sproeier nekte Ariane Van den Broek zal contact met familie gedode fotograaf zoeken VRIJDAG 4 OKTOBER 1985 PAGINA 11 WEVERSBAAN 12 LEIDERDORP TEL. 071-896151 - 'Zonder een einder', korte gedichten van Kees Buurman, die door de dichter 'haiku' worden genoemd. 'In deze twee de bundel vindt men een aantal haiku, waarin meer dan in de vorige, het zuive re waarnemen voorop staat', zegt hij. Nijgh en Van Ditmar, prys 24,90. - 'Romantische gedichten' van Meindert Inderwisch, in het dagelijks leven leraar Engels. Zijn gedichten werden onder meer in de NRC opgenomen. Nijgh en Van Ditmar, prijs 24,90. - 'Trans Siberië' door Dolf de Vries. Hoewel de auteur na zijn eerste Russi sche reis had besloten nooit meer terug te gaan, ging hij toch weer. Met de Trans Siberië Expres. Waarom en hoe, heeft hij in dit boekje gezet. Nijgh en Van Dit mar, prys ƒ22,50. - 'Een laatste toevlucht' is een boek van Elisabeth Lutzeier, bestemd voor kinde ren vanaf 9 jaar. Het boek is voorzien van een Leeswijzer en een Leeswyzer- kaart. Ploegsma, prijs 22,50. - 'Zo zit dat' door Rudyard Kipling. Als zelf bekende auteurs van kinderboeken als Annie M.G.Schmidt en Han G.Hoek- stra zich samen aan de vertaling van een kinderboek zetten dan moeten zij wel iets speciaals in handen hebben. Hun werk heeft er voor gezorgd dat niets van de spitse en geestige verteltrant van Kipling is verloren gegaan. Becht, prys 24.50. - 'Tijn en Titia en de toverbal' door Loe- ka Wolf Catz is een leuk boek voor de heel jeugdigen. Omniboek, prijs 12,50. - 'Van Gorkistraat naar Beer-Sheva' is de vele gesprekken die zij onderweg met allerlei personen had. Van Gennep, prys 34,50. - 'Terug naar Oegstgeest', de vijfentwin tigste herdruk van het bekende boek van Jan Wolkers, dat twintig jaar gele den voor de eerste maal werd uitgege ven. Meulenhoff, prijs ƒ12,50 (pocket) en 49,50 (gebonden). - 'Maatstaf, nummer 8/9. Een speciaal nummer gewijd aan Thomas Mann. De Arbeiderspers, prys 36,50. - 'Mysterie in Zanzibar' en 'Mysterie in Kenia', twee misdaadverhalen van de schrijfster M.M.Kaye. Haar roman 'Het verre paradijs' zal binnenkort als ver- volgserie op de Nederlandse televisie te zien zijn. Luitingh, prijs 17,90 per boek. - 'Actief bevallen', een met veel kennis van zaken door Janet Balaskas geschre ven 'handleiding' over een materie/die Ruding wel naar IMF -vergadering PEKING (Rtr) - Minister Ruding (financiën) herstelt zo snel van de blinde-darmoperatie die hij tijdens een bezoek aan China moest on dergaan dat hij waarschijnlijk wel aanwezig zal kunnen zijn bij de jaarvergadering van het Internatio nale Monetaire Fonds (IMF) en de Wereldbank in de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoel. Dit is vandaag meegedeeld door de Nederlandse ambassade in Peking. Het ziet ernaar uit dat Ruding het ziekenhuis in Peking morgen kan verlaten en naar Seoel zal ver trekken. nooit aan actualiteit zal inboeten. Bert Bakker, prijs 34,90. - 'De stad der vreugde'. Dominique La- pierre (die samen met Larry Collins o.a. 'Brandt Parys? en 'De vyfde ruiter' schreef) geeft nu een bijna ontroerend beeld van een priester, een arts, een ver pleegster en een riksja-koelie, die - door het toeval tezamen gebracht - moeten ploeteren en vechten in het overbevolk te en in de problemen vry wel stikkende Calcutta. Elsevier, prys 39,50. - 'Minetje Miezemuis en andere muizen', alle verhalen van het bekende muisje geschreven en getekend door Beatrix Potter en vertaald door Heieen Kern- kamp-Biegel. Ploegsma, prijs 27,50. - 'Tekenfilms maken'. Wie zich geroe pen voelt zelf tekenfilms te gaan maken kan te raden gaan bij Baldi Dekker jr., die met de tekenaars Kees de Boer en Barend Lammes een driedelige schrifte lijke cursus componeerde. Die bestaat uit een algemene beschouwing, een handleiding en een werkboek. Versche nen bij Visoen. - 'Heer Halewein en de Jammerlijke Jonkvrouw' door Juan Wijngaard en Se- lina Hastings. Voor kinderen en volwas senen. Ploegsma, prys 19,90. - 'De mysteries van Harris Burdick', te keningen voor kinderen en volwasse nen door Chris van Allsburg. Ploegsma, prys 19,90. - 'De hoge hoed van de schoorsteenve ger', prentenboek van Robine Clignett, dat op advies van de Raad voor de Kunst is gesubsidieerd door het minis terie van WVC: 'Omdat naast het literai re gegeven en het hoge niveau van de illustraties, evenveel aandacht werd be steed aan lay-out, bindwijze en mate riaalkeuze'. Moon Press, prijs 19,50. - 'Gespeeld en spellen gewogen' door Anthony Verhulst, spellenrecensent van Het Parool. Een dikke honderd nieuwe en bekende spellen kritisch on der de loep genomen. Prisma, prijs nu ƒ4,95, na oktober 9,90. - 'De stenenzoeker' en andere verhalen van Nelly Heykamp. De Arbeiderspers, prijs 29,50. - 'Kindergeschiedenis', Peter Handke beschryft het leven met zyn dochter tot ongeveer haar tiende jaar. De Arbeider spers, prijs 21,50. - 'Bevroren', roman van Mischa de Vree- de. Een vrouw van middelbare leeftijd maakt in Amerika de geboorte van haar kleinkind mee. Haar dochter krygt daarna een depressie en wil haar niet meer zien. Een letterlijk en figuurlijke ijzige winter in de Amerikaanse Mid- West. De Arbeiderspers, prijs 24,50. - 'De diefstal van Prometheus', zes ver halen over natuurwetenschappen en techniek, waarin door de auteur C.D. Andriesse deze menselijke ondernemin gen worden toegelicht. Contact, prys 19,50. - 'De beer', herdruk van een verhaal van William Faulkner. Goossens, prijs 15,-. - 'Een Hollandse Chinees', jeugdboek door Els de Groen, geillustreerd door Anneke Hohmann. Van Goor, prijs 17,50. - 'Het lied van de rivier', weer een ver haal van Joyce Rockwood over Chero- kee-Indianen, bestemd voor jongeren van 13 jaar en ouder. Wildeboer, prijs 19,90. - 'Het zwaard van de islam' door Peter Carter kreeg in Engeland de belangrijk ste prijs voor jongerenliteratuur: de Young Observer/Rank Fiction Prize. Bestemd voor jongeren van 15 jaar en ouder. Wildeboer, prys 22,50. BRUSSEL (GPD) - De Belgische doodgeschoten. Zijn voorstellen minister van justitie Jean Got wil waren al voor die dag in de maak. de vr«e verkoop van sport- en Jachtgeweren, zoals de long-ri- jachtgeweren in België gaan ver- de. zijn in België nu nog vrij te bieden. Kopers van dergelijke wa- k°°P- Ook de zeer zware Riot-guns, pens zullen zich in de toekomst die door de overvallers werden ge- waarschijnlijk moeten gaan legiü- bruikt, gelden in België als jacht- meren. Ook zullen geen wapens geweer. Bij de koop ervan wordt meer aan personen beneden acht- met naar de identiteit of vergun den jaar verkocht mogen worden. nlnS gevraagd. Een wapenvergun ning is in België alleen nodig voor pistolen, revolvers en automati- dOOr sche (militaire) vuurwapens. Wane Ho Rrniin Diverse Belgische wapenhande- nans oe pruijnlaren hebben na de moordpartij van vorige week al laten weten Gol heeft dit aan het Belgische geen bezwaar te hebben tegen een parlement laten weten. Zijn maat- reglementering van de verkoop regelen staan overigens los van de van zware geweren, zoals de Riot- massale moordpartij bij twee su- guns. In België zijn vele tiendui- permarkten, waarbij afgelopen zenden geweren in omloop. Een vrijdag in Eigenbrakel en Overijsse groot deel van de moorden en over- acht mensen door met jachtgewe- vallen in België wordt met vrij ver ren bewapende mannen werden krijgbare jachtgeweren gepleegd. Als er In de automobielwereld één merk Is dat legendarisch genoemd kan worden, dan is het wel Lancia. Al vanaf 't prille begin heeft Lancia er immers naar gestreefd om auto's te ontwikkelen vanuit een uniek koncept. Vooral op motorisch gebied kwam Lancia met de regelmaat van de klok met nieuwe vindingen en technische hoogstandjes. Dat maakt ook, dat Lancia op race- en rallygebied een unieke naam heeft gekregen. Lancia haalde in haar bestaan meer dan 1000 zeges, waaronder de rally van Monte Carlo. In alle Lancia modellen is die sportiviteit nog steeds te vinden. Sportiviteit, die bij Lancia altijd gepaard is gegaan met een opvallende styling. UTRECHT (ANP) - De vraag naar oprichting van de Interimcommis- scharrelvarkensvlees, vooral van sie Scharrelvarkensvlees Controle, de kant van slagers, is momenteel De commissie moet er op toezien groter dan het aanbod van boeren, dat scharrelvarkensvlees ook Ook bij de consument bestaat be- werkelijk afkomstig is van dieren hoorlijk veel belangstelling voor die op mens-, dier- en milieuvrien- het vlees van scharrelvarkens. delijke wijze worden gehouden. Voorzitter Wim de Kok van de Daartoe wordt zowel gecontro- Stichting Lekker Dier heeft dit leerd bij de boeren die de varkens desgevraagd meegedeeld. leveren als bij de slagers die het Lekker Dier is een van de organi- vlees verkopen, saties die het initiatief namen tot In het hele land zijn er thans, al dus De Kok, zes boeren die hun produktie zodanig hebben inge richt dat zij aan de normen van de commissie voldoen. Samen kun nen zij per week ongeveer 60 var kens afleveren. De Kok hoopt en verwacht dat meer boeren op de PARIJS (Rtr) - Een niet goed groeiende vraag zullen inspelen en werkende sproeier in het brand- ook zullen overschakelen op de stofsysteem van de Europese Aria- diervriendelijkere produktie. In de ne raket was vorige maand de oor- fokkerij is de situatie overigens zaak van de mislukte lancering. Dit minder nijpend dan in de mesterij. heeft Arianespace, de Europese or- Slechts drie slagers hebben ganisatie voor commerciële lance- sinds eind juli, toen de regeling of- ringen, na een grondig onderzoek ficieel is ingevoerd, goedkeuring bekendgemaakt. gekregen van de commissie voor De draagraket, die op 12 septem- het verkopen van scharrelvarkens- ber twee kunstmanen in de ruimte vlees. Dat betekent onder andere moest brengen, werd 10 minuten dat hun administratie zodanig is na de lancering van de ruihitebasis dat een goede controle door de Kourou, in Frans Guyana, vernie- commissie mogelijk is. Bovendien tigd omdat hij uit zijn baan was ge- verkopen zij naast het vlees van raakt. De twee kunstmanen gingen scharrelvarkens geen varkensvlees verloren. uit de bio-industrie. Dat is een van Arianespace zegt dat, nu de fout de voorwaarden om voor goedkeu- is opgespoord, het lanceerpro- ring in aanmerking te komen. De gramma nog vóór het einde van het drie slagers zijn herkenbaar aan jaar kan worden hervat. een vignet op hun winkelraam. DEN HAAG - Den Haag is aanstaand weekeinde de landelijke ontmoetingsplaats voor gelukzoekers wanneer in de Houtrusthallen een vlooienmarkt wordt gehouden. Vijfentwintighonderd particulieren proberen in 550 kraampjes hun spullen aan de man te brengen. Op deze halfjaarlijkse markt wordt van alles aangeboden: huishoudelijke apparaten, waardevolle boeken uit de vorige eeuw, oude prenten, fotolijstjes, skelters, massage apparaten tot aan tuinmeubelen toe. (foto gpd> Kamer verwijt bewindsman laksheid Greenpeace-zaak DEN HAAG (ANP) - Minister Van den Broek (buitenlandse zaken) zal zo spoedig mogelijk contact opne men met de nabestaanden van de Nederlandse fotograaf Fernando Pereira. Pereira kwam op 10 juli om het leven door de aanslag van de Franse geheime dienst op het ONGEWENSTE INTIMITEITEN - Ambtenaren van het ministerie van binnenlandse zaken kunnen klachten over ongewenste intimi teiten kwijt bij vier speciaal daar voor aangestelde vertrouwens vrouwen. Minister Rietkerk (bin nenlandse zaken) heeft bij wijze van experiment daartoe vier vrou wen aangewezen. Doel van het ex periment is om inzicht te krijgen in ongewenste intimiteiten in ar beidssituaties en op welke wijze de opvang moet worden geregeld van degenen die ermee worden gecon fronteerd. Aan de hand van de er varingen zal worden bekeken of bij alle departementen vertrouwen spersonen moeten worden aange steld. schip Rainbow Warrior van Green peace in de haven van Auckland (Nieuw-Zeeland). PvdA-kamerlid Van den Bergh verweet de bewindsman gisteren tijdens een overleg dat zijn minis terie tot dusver geen enkel contact met de familie van Pereira heeft gezocht. De minister erkende dat de menselijke kant van de zaak „zorgvuldiger in acht had kunnen worden genomen". De bewinds man zal contact met de nabestaan den opnemen in verband met de afwikkeling van de schadevergoe ding die Frankrijk hen in het voor uitzicht heeft gesteld. PvdA, CDA, PSP en CPN oefen den kritiek op de minister omdat hij te laat en niet krachtig genoeg bij de Franse regering zou hebben geprotesteerd tegen de aanslag waarbij een Nederlands staatsbur ger om het leven kwam. Gualtherie van Weezei (CDA) vond dat Van den Broek „in wat forsere termen navraag had kunnen doen". WD- Kameriid Blaauw vindt dat de aan slag op zich een zaak is tussen lou ter Nieuw-Zeeland en Frankrijk. Voor Nederland was er geen nood zaak om te reageren. Volgens Greenpeace heeft me vrouw Pereira nog niets gehoord van Frankrijk over betaling van een schadevergoeding. Wel heeft de vrouw inmiddels advocaat mr. L. Spigt uit Amsterdam in de arm genomen die de juridische moge lijkheden zal bekijken om Frank rijk die schadevergoeding zo snel mogelijk te laten betalen. Op welke manier Spigt dat denkt te gaan doen wilde hij niet zeggen. Inmiddels lopen drie (mogelijke) schadeprocedures tegen Frankrijk. Nieuw-Zeeland eist vergoeding van de gigantische kosten die ge maakt zijn bij onder meer het poli- tie-onderzoek, Greenpeace bekijkt of Frankrijk financieel verant woordelijk gesteld kan worden voor de vernietiging van de Rain bow Warrior en mevrouw Pereira wil de door Frankrijk toegezegde schadevergoeding opeisen. Het hele Lancia programma wordt gekenmerkt door 'n zeer fraaie afwerking en een exclusieve vormgeving, waar duidelijk de meesterhand van topontwerper Giorgio Giugiaro in te herkennen is. De uitgebalanceerde techniek en die elegantie maken alle Lancia's tot exclusieve automobielen, zonder dat ze meteen onbetaalbaar worden. Want het Lancia programma is nu uitgebreider dan ooit. Met een prijzenrange, vanaf amper 13 mille, biedt Lancia een komplete lijn. Neem bijvoorbeeld de Lancia Thema, 'n auto van uitzonderlijke klasse. Een oogstrelende verschijning met verbluffende prestaties en toch met een vanaf-prijs van 44 mille. Of de Lancia Prisma. Een auto met prestaties, komfort, luxe en afwerking, die passen bij een auto van 30 mille. De vanaf-prijs ligt echter even boven de 26.000,-. De Delta is een ander voorbeeld. Een luxueuze vijfdeurs-auto, met een perfekte wegligging 'en zeer forse prestaties, die duidelijk het sportieve imago van Lancia bevestigen. Vanaf-prijs/21.250,-. Met de Ypsilon introduceert Lancia de eerste supercompact met de allure en klasse van een grote limousine. In drie uitvoeringen is deze Lancia verkrijgbaar. De superzuinige fire, die de normen van het zuinig rijden opnieuw verlegt, de luxere touring en de razendsnelle turbo met een top van ruim 180. De kleinste Lancia, de A112, kost nü 12.750,-. Dat is voor die prijs de snelste auto in z'n klasse. Wilt u in werkelijkheid kennismaken met dit legendarische merk, dan bent u welkom op onze openingsshow met Lancia in de hoofdrol.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11