Verzet tegen komst brug zal hevig zijn Bibliotheekbestuur wil in oude deel Aloysiusschool Wijkgebouw Haaswijk: drie etages; ruimte voor SJJO Vernielde sluisjes zijn 'signalen samenleving' Apparatuur Leiderdorpse scholen wordt gecodeerd Voorschotenaren over verbinding Vlietland 'Aanstichter' tevreden met advies Kinderboekenweek met 'het dier' Vrouw botst tegen auto PAGINA 2 REGIO LEIDEN DP'SDXCÏ I IKTOBER 1985 OEGSTGEEST- In basisschool de Springplank in Oegstgeest zijn gis teravond voor het eerst de gedetail leerde tekeningen van het multi functionele gebouw in deelgebied VIII van Haaswijk getoond. Dit ge beurde door de Buurtgroep Haas wijk. Ongeveer veertig belangstel lenden keken gisteravond naar de tekeningen en de vertoning van een eerder door Omroep Rijnland uitgezonden video-film over de on langs gehouden kwart-triathlon. Het multifunctioneel gebouw zal volgens de tekeningen drie verdie pingen tellen. De kelder is gereser veerd voor de stichting jeugd- en jongerenwerk Oegstgeest (SJJO). Daar zal met name de tiener- en jongerenruimte komen. De zaal is ongeveer 12 bij 22 meter. Op de begane grond komt de centrale ontmoetingsruimte waar in een bar en een keuken zijn ge pland. Op deze verdieping zijn ver der twee activiteitenruimten en is de peuterspeelzaal. Eventueel zou op deze verdieping een jeugdbi bliotheek komen. Op de bovenste verdieping is de grote zaal waar voorstellingen kun nen worden gegeven. In principe kunnen daar 200 volwassenen of 250 kinderen zitten. Deze zaal kan door een soort schuifdeuren klei ner worden gemaakt. Zo zouden nog twee kleinere ruimten kunnen ontstaan. Het is de bedoeling dat de SJJO voor grotere activiteiten van deze zaal gebruik maakt. De Oegstgeester politiek moet zich nog over de plannen van de werkgroep buigen. Met name over de verhuizing van de SJJO is nog geen officieel besluit gevallen. Op de gisteravond gehouden bij eenkomst werden ook tekeningen getoond van een basketveld en jeu de boule-baan nabij het Gerard Boedijnpad. Door de opstaande randen is het mogelijk dit terrein 's winters onder water te zetten en zo een (kinder)ijsbaan van 30 bij 18 meter te scheppen. LEIDERDORP - De gebruikers van het Leiderdorpse Staringpad hebben zo hun eigen methode om de gemeente duidelijk te ma ken dat de onlangs aangebrachte sluisjes wat hen betreft niet deu gen: door ze te slopen. Het expe rimentele sluisje bij de Heinsius- laan was al meteen geen lang le ven beschoren. Nadat gemeente werken het had herplaatst werd het net zo snel weer onklaar ge maakt. Het andere sluisje is in middels ook niet meer 'com pleet', zo signaleerde PvdA- raadslid Mieke Holierhoek gis teravond in de raadsvergadering. Hoe vaak het sluisje nog wordt gerepareerd, wilde ze weten. En: "Kennelijk is deze oplossing niet acceptabel. Zijn burgemeester en wethouders bereid te luiste ren naar deze signalen uit de sa menleving?" Dat zijn ze niet, maakte wet houder Meerburg duidelijk. De raad heeft nu eenmaal bepaald dat er voor de periode van een jaar een proef met de sluisjes worden genomen. "Het is wel érg vroeg om dan na een paar weker te zeggen dat ze maar weg moe ten. Maar we zullen ons beraden op andere suggesties, zoals bij voorbeeld het maken van een doorsteek naar de Van Lennep- dreef'. Wat de PvdA-fractievoorzitter nu precies bedoelde met die 'sig nalen uit de samenleving', wilde CDA-raadslid Den Boeft vervol gens weten. En hoe die opmer king zich nu verhoudt tot de door de PvdA beoogde sociale controle. Holierhoek: "Ik zit hier ook als bewaker van gemeen schapsgeld. Iedere keer repare ren kost de gemeente heel wat. Vandaar". LEIDERDORP - Kostbaarheden van de Leiderdorpse scholen zullen worden van merktekens worden voorzien. De gemeenteraad ging gister avond akkoord met het uittrekken van bijna 4000 gulden, 225 gulden per school, voor het graveringsproject. Zonder slag of stoot ging dat niet. Gaan burgemeester en wethouders er van uit dat, als kostbaarheden zijn voorzien van een moeilijk te verwijde ren merkteken, het aantal inbraken zal indammen, een aantal raadsleden dacht er gisteravond anders over. VVD'er Klerks en PvdA-fractievoorzit- ter Holierhoek zetten beiden vraagtekens bij het nuttig effect ervan. En, voerde Klerks aan, waarom zoveel geld ervoor uitgeven als je voor een paar gulden een graveerpen kan kopen, waarmee je de spullen ook kunt merken? Tieken (CDA) had ook z'n twijfels over het voornemen om de gra- veeractie uitgebreid in de plaatselijke bladen aan te kondigen. "Die die ven komen toch niet uit Leiderdorp?". Waar ze vandaan komen weten we helaas niet, vertelde wethouder Be- zemer hem. En met raadslid Holierhoek erkende hij dat het inbraakpro bleem veel dieper ligt. Zo krijgen heel wat schoolkinderen een diepe schok als ze worden geconfronteerd met de ravage, die inbrekers plegen achter te laten. Daardoen gemerkte kostbaarheden niets aan af. Maar: "Dat mag ons niet beletten het probleem aan te vatten, in goed overleg met de scholen. Als het inderdaad goedkoper kan, dan zullen we niet nalaten dat te doen. Maar nu denken we dit krediet toch echt nodig te hebben". Waarop alle partijen met het voorstel akkoord gingen. De WD stelde daarbij wel als voorwaarde dat er onderzoek zal worden gedaan naar verdere beveiliging van de scholen. VOORSCHOTEN/ZOE- TERWOUDE - De eventue le komst van een brug over de A/liet bij Voorschoten stuit op groot verzet in die gemeente. Minstens één be woner van de Vlietwijk, waar de aanvoerroutes zou den komen, zal tot aan de hoogste instanties vechten. Dit werd gisteravond duide lijk tijdens een hoorzitting in het cultureel centrum. Onder de circa 150 aanwezigen be vonden zich zo veel tegenstanders, en zij spraken vaak zo luid, dat voorstanders zich stil hielden. Ook aanwezige leden van het comité 'Geen brug te ver' roerden zich niet. Pas om half twaalf, na 3V2 uur discussie, greep een voorstander schuchter de microfoon. Hij durf de het haast niet te zeggen, maar hij was vóór. Hij loopt en fietst graag een rondje en krijgt door een brug bij ijsbaan of Johan Vermeer- plantsoen natuur- en recreatiege bied Vlietland in de achtertuin. Burgemeester P. Cannegieter leek te herademen. Tot dan toe hadden zijn betogen over "de uit- laatmogelijkheden van honden" en "de compensatie voor het dichtbe volkte, groenarme Vlietwijk" wei nig enthousiasme opgewekt. "Uit Den Haag komen de bezoekers en wij zitten met de ellende", was keer op keer de klacht van aanwe zige VÜetwijkers. Hun woonmilieu wordt aangetast en hün kinderen worden opgescheept met onveilige situaties. De Vlietwijkse winke liers ten slotte, zullen weinig ver dienen aan de "koelboxtoeristen". Dat het recreatiegebied niet al tijd druk bezocht zal zijn en boven dien grote concurrentie krijgt in de regio, zoals een woordvoerder van de Provinciale Planologische Dienst (PPD) betoogde, maakte weinig indruk. Hetzelfde gold voor de gemeentelijke betogen over het indammen van de nadelen, onder meer door het laten parkeren aan ^ie overkant van de Vliet en een re constructie van de route (asfalt, al dan niet met vrijliggende fietspa den). Damwand Een TH-deskundige voerde aan dat ophogingen in de zachte Vliet wijk gevolgen kunnen hebben voor de omliggende gebouwen. ("Is dat onderzocht?" "Nog niet".) En een uitvoerder, lid van de aglommeratiecommissie, noemde het plan gevaarlijk. Zijn inschat ting: het aanleggen van een zeven meter brede weg in zand en veen grond, maakt een eens zo lange damwand nodig, "wil je de huizen sparen". Een Raadhuislaanbewoner lan ceerde dan ook de kreet: "De men sen moeten schadeloos worden ge steld". Voor scheuren, maar ook voor vernielingen door "biertoeris ten", afkomstig uit het etablisse ment bij Vlietland. Dat gebeuren zou immers alleen rendabel zijn wanneer ook 's nachts party's wor den georganiseerd. Een ander stelde: wie haalt de brug weg als het tegenvalt? En ook: op wiens grondgebied ligt Vlietland eigenlijk? Leidschen- dam? Nou, laat die het dan oplos sen". De brug zou er alleen maar komen omdat dat een tot twee mil joen goedkoper is dan de ontslui ting via de Europaweg, de weg tus sen de voormalige Lammen- schansrotonde en Zoeterwoude- dorp. Een aanwezige: "En dan zeg ik: als college dient u de belangen van uw bevolking behartigen, niet die van Den Haag". Kortom: B en W moeten de brug tegen houden, an ders doet een bewoner van het Jo han Vermeerplantsoen het wel, "tot de hoogste instantie". Ijsbaan Tijd voor een verduidelijkend woordje van de burgemeester: "Het is heus niet zo dat wij dit plan zo graag willen. De provincie heeft ons gevraagd het te bekijken en het gaat ons erom dat er een beslis sing wordt genomen die voor Voorschoten positief is". De bij eenkomst van gisteravond was een soort begin. Voordat de procedu res starten, buigen raadsleden zich er nog over. 17 oktober doen ze dat voor het eerst, met op tafel een ver slag van de hoorzitting én uitee- werkte tekeningen. Die waren gisteravond niet voor handen. Toen een omwonende op perde dat de brug bij de ijsbaan precies in de motorbotenhaven te recht zou komen, kon directeur openbare werken W.J.C. Bedet dan ook niet meer uitbrengen dan "het zal wel goed uitgekozen worden". Hetgeen een lid van het ijsclub- bestuur sterkte in de overtuiging dat de mogelijkheid niet serieus is. Voor de ijsclub en de Voorschote naren die zich verpozen op de baan, heeft dat iets geruststellends. De ijsbaan zou verdwijnen door de weg en of zij elders terugkomt is nog maar de vraag. De burgemeester merkte dan wel op dat er een "passende com pensatie" moet komen, maar de toezegging van wethouder L. Mar selis, dat schaatsen wel in Vliet land kan, bleek boterzacht. Na aan dringen vanuit de zaal beaamde de ambtenaar van de Provinciale Pla nologische Dienst dat nog "beke ken moet worden of dat mogelijk is". Erg leken de aanwezigen het niet te vinden. "Ouders durven hun kinderen daar toch nooit te schaatsen, over de Vliet, vlak bij die diepe put", heete het. De discussie ontmoedigde wet houder J. van Leeuwen niet. Zijn ervaring is dat je altijd bezwaren krijgt, bij welke voor ontsluiting dan ook. Het is volgens hem nuttig om snel "aan de hand van feiten te praten". Het altijd drukke stukje rijksweg A4, hier gefotografeerd bij Zoeterwoude. Ook deze oprit is zo kort c automobilisten niet zelden in moeilijkheden komen als ze willen invoegen. (foto wim Dijkn (Vervolg van pag. 1) LEIDERDORP - "Dit advies stemt zo op het eerste gezicht overeen met wat ik ervan had verwacht. Ja, hier kan ik achter staan", meldt desgevraagd de voormalig burge meester van Leiderdorp, M.A. van der Have. Hij was destijds degene die er voor heeft gezorgd dat de Raad voor de Verkeersveiligheid zich over de weg heeft 'gebogen'. Sa men met de collega-burgemeesters van Woubrugge en Alkemade schreef hij vlak na het mistongeluk een 'brandbrief aan minister Smit- Kroes van Verkeer en Waterstaat. Hamvraag in die brief: neem alsje blieft speciale maatregelen, waar door bij calamiteiten sneller hulp kan worden verleend. Temeer daar het om een relatief smal stuk rijks weg gaat, waar op sommige delen zelfs een vluchtstrook ontbreekt, op- en afritten aan de korte kant zijn en de weg bij Leiderdorp om onverklaarbare redenen vaak in mist is gehuld. Rijstrooksignalering om verkeer tijdig te waarschuwen bij ongeluk ken was één van de wensen op het lijstje van de drie burgemeesters. De suggestie om de weg tot twee maal drie rijstroken te verbreden kwam er echter niet op voor. De voormalig burgemeester zegt op voorhand niet te weten of ver breding van het stuk weg tussen Zoeterwoude en Hoogmade een oplossing zou kunnen zijn. "Ik denk dat je dan de hele weg, dus vanaf Rotterdam, zou moeten ver breden. Anders krijg je weer dat in- en uitvoegen". Bij de gemeente Leiderdorp was vanmorgen niemand bereikbaai voor commentaar op het advies over de weg, die het dorp doormid den klieft. DINSDAG Leiden K&O-theater, Oude Vest-43 - Film 'Me tropolis', 20.15 uur. LAK-cinema, Cleveringaplaats - Film Film 'Casanova' van Fellini, 19.30 en 22.15 uur. Oud katholieke kerk, Zoeterwoudse singel - Oecumenisch avondgebed, 19- 19.30 uur. VVD-fractiekamer, Breestraat 125 - spreekuur WD-fractie, 19.15-20 uur, te- avond, 21-01 i NVSH infocentrum, Rapenburg 48 - Ge opend van 20-21 uur en op werkdagen van 14-16 uur, telefoon 149987. Oegstgeest Groene Kerkje - Concert ensemble Mio- ritza, 20.15 uur. Voorschoten Kasteel Duivenvoorde, Veurseweg - Rondleiding met kaarslicht, 19-22 uur. Leiderdorp Milieucentrum, park De Houtkamp - Lezing over vogels in en om Leider dorp, 20-22.30 uur. Wassenaar Raadhuis De Paauw - Extra raadsverga dering t.g.v. de installatie van plv. ge meentesecretaris Ummels, 19.15 uur. Warmond Gemeentehuis, Herenweg - Raadscom missie algemeen bestuurlijke aangele genheden, 20 uur. WOENSDAG Leiden Bureau voor rechtshulp, Herengracht 50 - Spreekuur van 13.30-16 uur. Galgewater - vlootschouw, 12-24 uur. Parkeerterrein molen De Valk en omge ving, 16-24 uur. Turfmarkt en omgeving, feestelijke wa renmarkt, 18-24 uur. Voorschoten Poppentheater, Pr. Marijkelaan 4 - Voorstelling 'De tentkarromobiel' jeugd 4-11 jaar, 14.30 uur. Vogelavond De Vogelwerkgroep Koudekerk/ Zoeterwoude en omstreken geeft vanavond informatie over vogels die in en om Leiderdorp leven. De ze lezing wordt tussen acht en half elf gehouden in het nieuwe milieu-educatief centrum, gele gen in park De Houtkamp. Poppentheater Het Voorschotens poppenthea ter 'Wellus-Nietus' verzorgt mor genmiddag weer een voorstelling voor kinderen van 4 tot 11 jaar: 'De tentkarromobiel'. Plaats van handeling is het nieuwe onderko men aan de Prinses Marijkelaan 4. in Voorschoten. Aanvang half drie. Graag van tevoren reserve ren via telefoonnummer 01717- 8361. Volksmuziek Het ensemble Mioritza, een van de weinige groepen in Nederland die Roemeense volksmuziek bren gen, treedt vanavond op in het Groene Kerkje van Oegstgeest. Er wordt traditionele Roemeense muziek ten gehore gebracht door zes leden, die o.m. viool, cymbaal, accordeon, panfluit, bas en clari net spelen. Het optreden begint om kwart over acht. WASSENAAR - Een interne apenverhuizing in Dierenpark Wassenaar: land'. Onder het slaken van hun indringende, zangerige roep, slingeren de het eiland. Een klimrek over de gehele lengte dient als vervanging voor de tehuis in het kader van de renovatie van het Dierenpark Wassenaar. van een gazen kooi naar 'Gibbonei- gibbons sinds enkele dagen rond op bossen in Zuid-Oost Azië. Een nieuwe (eigen foto) REGIO - De kinderboekenweek wordt morgenmid dag in verschillende bibliotheken in deze regio op feestelijke wijze geopend. Het thema van de week is dit jaar het dier. De kinderboekenweek duurt tot en met 12 oktober. In Oegstgeest vieren de bibliotheek aan de Home ruslaan en de SJJO voor de vierde keer gezamenlijk kinderboekenweek. Morgenmiddag gebeurt dat on der de noemer 'Beesten in de bibliotheek'. Om drie uur begint de middag met een optreden van Raymond Broersma met zijn dieren- en mensenmaskers. Aan sluitend maakt ieder kind een eigen dierenmasker. Tijdens deze feestmiddag worden geen boeken inge nomen of uitgeleend. In Zoeterwoude wordt een wedstrijd georganiseerd waarvoor kinderen dieren moeten maken of er iets over schrijven. Kinderen tussen 4 en 7 jaar kunnen een dier tekenen of plakken, kinderen van 7 tot 10 maken een dier van papier-maché, klei of lapjes stof. De oudste categorie (10 tot en met 12 jaar) kan een verhaaltje schrijven over een dier. De aardigste inzen dingen krijgen een prijs en inleveren kan tot en met 19 oktober in de bibliotheek aan de Van Alkemadelaan. De Voorschotense bibliotheek organiseert met de gemeente in het Ambachts- en Baljuwhuis een ten toonstelling met werk van kinderboek-illustratoren en oude kinderboeken. Onder meer zijn de originele tekeningen voor de illustraties van de dit jaar be kroonde kinderboeken te zien. Verder zijn de schet sen voor de figuur Dikkie-Dik uit Sesamstraat te zien. In het Ambachts- en Baljuwhuis is voorts een collectie kinderboeken uit de achttiende en negentiende eeuw te zien. De tentoonstelling is dagelijks tussen twee en vijf uur open. In Wassenaar is de bibliotheek versierd en is er een prijsvraag voor de jeugd van 8 tot en met 12 jaar. In Leiderdorp staan een groot aantal boeken over dieren tentoongesteld. In Warmond was vanmorgen nie mand bereikbaar om eventuele feestelijkheden mee te delen. LEIDEN - Een 50-jarige vrouw uit Zoeterwoude moest gister avond omstreeks achttien over zes met letsel aan het gelaat naar het AZL worden gebracht nadat zij op de Europaweg, ter hoogte van de Kruisherenweg, tegen een stilstaande auto was gebotst. De vrouw had niet door dat de twee auto's voor haar noodgedwongen stilston den. De bestuurster van de middelste wagen, een 36-jarige vrouw uit Zoetermeer, liep borstletsel op. De drie auto's waren flink beschadigd. ZOETERWOUDE - Het bestuur van de openbare bibliotheek in Zoeterwoude-Dorp wil de boeke- nuitleen vestigen in het oude ge deelte van de voormalige Aloysius school aan de Schenkelweg. Het bestuur is nu bezig voorstellen te doen omtrent de indeling van deze ruimte. Aan de hand van dit wen senpakket zal de Zoeterwoudse ar chitect L. Bosman een tekening maken. De bibliotheek had de eer ste keuze tussen vestiging in het oude of het nieuwere gedeelte van het gebouw. Ook andere Zoeterwoudse ver enigingen en instellingen komen voor op een gemeentelijk lijstje met kandidaten die mogelijk naar het voormalige schoolgebouw ver huizen. Welke dat zijn, wil gemeen tesecretaris Kruithof nog niet kwijt. In een eerder stadium zijn echter de schildersgroep Kame leon en de oudheidkundige vereni ging Oud-Zoeterwoude reeds ge noemd als mogelijke nieuwelingen in het Aloysius-gebouw. "We zijn nog niet klaar met het inventariseren van kandidaten, maar dat zal binnenkort zijn ge beurd. Voor de andere kandidaten is het natuurlijk van groot belang hoeveel een eventuele verhuizing gaat kosten. Ook dat moeten we nog rond krijgen", aldus Kruithof. Inmiddels heeft de architect een prijsopgave gedaan voor de teke ningen. Die bedraagt bijna negen duizend gulden. Vice-voorzitter R. Spaas zit in de drie leden tellende bouwcommis sie van de openbare bibliotheek. De commissie wacht momenteel op de tekeningen, waarna ze ver der kunnen praten. In eerste in stantie is al een aantal verlangens geuit. Zo is de volledige voorkant van de school aan de Schenkelweg (vier lokalen) bedoeld voor de be stemming bibliotheek. Voorts moet er een ingang voor gehandi capten komen en moet ook de ruimte tussen de boekenkasten breed genoeg zijn voor rolstoelen. Verder wil de bouwcommissie een aparte hoek waar (voor)gelezen kan worden. In een dergelijke hoek zouden projecten met groe pen scholieren een plaats moeten vinden. Spaas: "Nu we de bibilio- theek eindelijk definitief huisves ten, moet het meteen goed gebeu ren. Dat vindt de gemeente geluk kig ook". Plannen om op de zolder van de school een vereniging onderdak te bieden zijn van de baan. "Een ver eniging zou dan door de biblio theek moeten, ook als wij niet open zijn. Dan moet je een tweede in gang maken en dat soort dingen. Dat leek ons niet zinnig. Boven dien kan de zolder als opslagplaats ook heel nuttig zijn", aldus Spaas. Hij rekent op een openingsda tum die voor de zomer van volgend jaar valt. De bibliotheek zal na die tijd vermoedelijk vaker open zijn en van meer vrijwilligers gebruik moeten maken. Dat die twee din gen met elkaar samen hangen, be hoeft verder geen betoog. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Anceaux, tel. 070-237254, C. Juffermans- Duyverman, tel. 071-893256, A. Kluppel, tel. 071-763088, F. Terwijn, tel. 02522- 14192, D. Vink, tel. 079-412440. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 éur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071) 123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE (071) 144941 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,10 per maand, per post f 30,00 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 89,30 per half jaar, aan huis bezorgd 131,40 per jaar. aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 1.00 Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071)144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720)93961 Vuurbaakplein 11, 2221 JB Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg. Tokio, London, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2