Vrouwen laden batterij op vrt imU t Feyenoord wacht nog op Nielsen Fransen walsen over Oranje heen ■V .**r DOOR RUUD PAAUW Actie voor standbeeld Zoetemelk Metamorfose volleybalsters tegen Italië Renners naar rechter 629- ET**9 |#A11 Tel.01720-31102 DINSDAG 1 OKTOBER 1985 SPORT PAGINA 13 Het was zondag zulk prachtig weer dat ik dacht: laat ik weer eens naar het hockey gaan. Die tak van sport vind ik nu eenmaal pas genietbaar in een mild kli maat. Omdat ik al heel lang niet meer bij Roomburg was geweest, meende ik er goed aan te doen het herenduel Roomburg-VCL te gaan bekijken. Een heerlijke, on bekommerde middag strekte zich voor mij uit, zo veronderstelde ik, want in de hockey sport heeft men nog manieren, althans dat wordt met grote ijver beweerd. Ik stond nog geen kwartier langs de lijn, met de zon op het hoofd zachtjes te sudderen, of ik werd gewekt door een jongeman in hockeykleding die beleefd vroeg: "Meneer, bent u in het be zit van een scheidsrechtersdiplo- ma?" Gehaast antwoordde ik ontkennend. Terwijl hij verder stapte, verzonk ik in droefgeestig gepeins. De weinige hockey- scheidsrechters die ik ken, zijn in mijn ogen verre van aangename lieden. Zou ik er soms uitzien als zo'n hockeyvènt? Die jongen vroeg het niet voor niets aan mij. Ach, moeder, zou het dan al zo ver met mij zijn gekomen? Door een niet te temmen nieuwsgierigheidszucht liep ik naar het bijveld waar men ken nelijk gaarne van mijn diensten, indien gediplomeerd, gebruik had willen maken. Het betrof het duel Roomburg 8 tegen Nieuw koop 4. De 22 spelers hokten sik keneurig bijeen. Wat bleek, één der arbiters, Olav van der Eeden (tevens bestuurslid van Room burg), had de kledij van de elftal len niet-correct bevonden en wei gerde daarom de wedstrijd te lei den. Volgens de spelers te velde ging het om de grote verscheiden heid aan kousen die zij droegen, maar informatie, later ingewon nen bij arbiter Van der Eeden ik wil dan ook alles van zo'n zaakje weten), leerde dat er meer aan de hand was. "Het betrof niet alleen de kousen, het ging vooral om het assortiment broeken dat de heren van Nieuwkoop droegen. Dat va rieerde van een pipobroek tot Amerikaanse shorts en inder daad de enorme diversiteit aan koiLsen. Bij hockey moet je altijd scherp op de benen letten en ik verwachtte met al die kleuren ontzettende moeilijkheden in de cirkel. Ik dacht: is dit nu een cir cus of een hockeywedstrijd. Om niet helemaal een home-referee te lijken, heb ik tegen de spelers van Roomburg gezegd: jullie kousen deugen ook niet. Ik heb de heren een half uur de tijd gegeven om het in orde te brengen. Dat lukte niet meer". De Roomburg-spelers probeer den nog van alles om hun clubge noot/scheidsrechter tot andere ge dachten te brengen, maar dat bleek onbegonnen werk. Het was nee en het bleef nee. Treurigheid daalde neer op het groepje spelers. Maar geen onver togen woord verliet hun lippen. Dat viel me op. "Formeel heeft-ie gelijk", zei'éen van hen keurig, "maar het gaat hier toch niet om de Idndstitel. Het is derdeklas on derbond, het stelt niks voor, het is recreatief hockey, we willen al leen maar even lekker een bal letje slaan, dat is alles". Van der Eeden: "Of het nu om de hoofdklasse of de onderbond gaat, dat maakt niet uit. Men dient het tenue van de vereniging correct te dragen. Je kunt wel iets toelaten, maar zoals Nieuwkoop er uitzag, nee, dat kon niet. On langs heeft er nog een artikel ge staan in ons clubblad dat er strenger op het tenue moet wor den gelet. Dat moet dan maar eens worden onderstreept in de praktijk". Van een 'waarschuwing' had de heer Van der Eeden niet willen weten. "Een waarschuwing? Daar zal een standaardelftal zich waarschijnlijk wel aan sto ren, maar in de onderbond den ken ze: ach, wat waarschuwing, en de week daarop is het weer precies zo. Het bestuur krijgt nu in elk geval meer zicht op de gang van zaken. Men zal moeten optreden". Scherpslijper Een nogal benauwend scherp- slijperig type, die man, als u het mij vraagt, al komt hij wel recht voor zijn mening uit. Toegege ven, Nieuwkoop zag er bepaald niet uit om door een ringetje te halen en van sommige kousen kreeg ik inderdaad de indruk dat ze in het verfbadje van een papegaai hadden gelegen, maar zó erg was het allemaal ook weer niet. Een waarschuwing (en des noods een rotbrief naar het be stuur van Nieuwkoop) was op zijn plaats geweest. Meer niet. Met dat prachtige weer stuur je recreatie-hockeyers niet naar huis, ook al heb je het reglement waarschijnlijk aan je kant. Zoiets doe je toch niet, als je als scheidsrechter een beetje gevoel in je donder hebt. Dan laatje die jongens fijn dartelen in de wei. Ik heb trouwens nooit eerder van zoiets géhoord. Van der Ee den: "Ik heb er een gesprek met de voorzitter over gehad en die meent ook dat het een primeur is. Dat kunt u misschien wel boven uw stukje zetten: een primeur bij hockeyclub Roomburg". Thuisgekomen sloeg ik nog even het boekje 'Holland Hockey- land' van Jelle van der Zee en Jan Boerop op. Bladzijde 57: "Je kunt bij hockey nog gerust spre ken van een 'bepaald soort men sen' dat je in hockeykringen te genkomt. Het zijn vaak mensen met een inkomen dat boven het gemiddelde in Nederland ligt, met een middelbare of hoge oplei ding, met een bepaalde smaak wat betreft kleding, vertier en muziek, en de keuze van de ge spreksonderwerpen. Ze zijn be reid in zekere zin attent op de aanwezigheid van gasten en be drijven hun sport in 'de ware geest', zoals hockeyers dat toch nog vaag kunnen uitdrukken. En hoewel de tijden soms opmerke lijk veranderen, blijft die specia le hockeysfeer toch gehand haafd". 'De ware geest' en 'een bepaald soort mensen' - zouden dddr nu de Van der Eedens mee worden bedoeld? Sportcafé Radio Rijnland heeft het plan opgevat om elke laatste dinsdag van de maand in steeds weer een ander etablissement een 'sportca- fé'-uitzending te verzorgen. Een goed initiatief. Alles wat leven in de sportbrouwerij van de Leidse regio kan brengen, verdient steun. Afgelopen dinsdag vond de premiere plaats in de (Leidse) Hut van Ome Henne. Gezien het niveau van de lokale sportfigu- ren die waren uitgenodigd (en ook kwamen) moet het vast wel een aardige uitzending zijn ge weest, maar voor wie in het cafe aanwezig was, viel er heel weinig van te verstaan. Dat lag, zo legde Tjeerd Scheffer van RR mij uit, voornamelijk aan de moeilijke lijnverbinding. Men zou daar snel verbetering in aanbrengen. Dat is van harte te hopen, want de uitzending mag dan het be langrijkste zijn, zo'n café moet ook een beetje kunnen meeleven. Bij mijn binnenkomst in de hut werd. ik pardoes in een forum ge poot dat zich moest buigen over de vraag of "de media niet te veel aandacht aan voetbal besteden". Een vraag zo oud als de sport journalistiek. Ik word er altijd een beetje ze nuwachtig van, omdat ik het ant woord niet weet. Wie wel trou wens. Als ik even bij de krant mag blijven: zeker, er staat véél voetbal in. Maar te veel? Het is nog altijd veruit de populairste sport. Iedereen weet er wel wat van en praat erover mee. En al loopt het bezoek aan voetbalwed strijden terug, lézen doen de men sen er nog steeds graag over. Maar het is niet meer dan een in druk - geen bewijs. Zelf heb ik de vraag wel eens van een andere kant benaderd: waarom wordt er over sommige takken van sport niet méér ge schreven dan er nu gebeurt? Neem gymnastiek. Een prachtige sport. Maar je moet hetzie n, het laat zich slecht verwoorden. Bo vendien zijn er te weinig aan sprekende wedstrijden. Er zit geen continuïteit in, d.w.z. er is geen competitie die de algemene aandacht voortdurend gevangen houdt. En dus is er alleen inci dentele aandacht. Dat geldt ook voor zwemmen. Zeilen, kanovaren, roeien, ge wichtheffen: te weinig drama, te weinig intrige, te weinig boeien de franje om de massa echt te fas cineren. Ik laat het hier nu maar even bij, overigens bepaald niet in de illusie dat daarmee het laatste woord gesproken is. Oh nee. Stoop Steeds als de naam van voet balbestuurder Dingeman Stoop valt, drijft automatisch de muffe geur van groezeligheid en bederf mij de neusgaten in. Ik kan het niet helpen. Er valt ook ook nooit iets vrolijks te beleven met die man. Het is iemand die er op uit lijkt steeds aan de verkeerde kant van de streep te belanden. Uit zijn tijd bij FC Amsterdam loopt nog altijd een zwart-geld- zaak. In de jaren zeventig zou hij bij de verlenging van contracten handgeld aan de spelers hebben gegeven. Stoop gaf dat niet aan de fiscus op en zijn spelers deden dat evenmin. De voetballers die hiervoor vorig jaar terecht moes ten staan, verklaarden dat het om leningen van Stoop ging. Er werd weinig geloof aan gehecht: ze kregen boetes en voorwaarde lijke straffen. Stoop wenste niet samen met de spelers terecht te staan, hij vocht de inhoud van de dagvaarding aan. Goed, dat mag. Maar zijn bezwaren werden in hoger be roep afgewezen. In plaats van nu gewoon terecht te staan, zoals ook zijn spelers deden, lijkt hij bezig de zaak op de lange baan te schuiven. Vorige week dinsdag verscheen hij niet voor de recht bank in Amsterdam. De zaak werd daarom verdaagd tot 19 november. De rechter heeft ge dreigd hem dan desnoods door de politie te laten ophalen. Ik móet het nog zien, hoor, dat dat gebeurt. Dingeman zal zon der twijfel weer een maasje in het net vinden. Het is zijn lust en zijn leven. Het tragische is dat dit soort rommelaars in het betaald voet bal altijd weer emplooi vindt. Stoop is tegenwoordig aan de slag bij FC Den Haag. Vroeger verbaasde ik me daar wel eens over. Nu niet meer. Want ik weet het intussen: het betaald voetbal lééft van potentaten, schavuiten en intriganten. Verdediger speelt wellicht toch ROTTERDAM - Iwan Nielsen kan wellicht toch met Feyenoord mee spelen in de UEFA Cup-return te gen Sporting Lissabon. De met een ribblessure tobbende Deense ver dediger voelde zich gisteren al „zo veel beter" dan zondag, toen hij de competitiepartij tegen Fortuna Sit- tard moest laten lopen, dat trainer Ab Fafié weer enige hoop koestert dat hij Nielsen morgenavond kan inzetten. „Al zullen we dat met het oog op de wedstrijd tegen Ajax ze ker niet forceren", voegde de oe- fenmeester daar onmiddellijk aan toe. De beslissing over het meespe len van de laatste man wordt dan ook pas vlak voor het midweekse duel genomen in Rockanje. In dat dorpje op de Zuidholland se eilanden sloeg Feyenoord met een verder fitte selectie het trai ningskamp op ter voorbereiding op de thuisbeurt tegen Sporting, waarvoor tot nu toe 20.000 kaarten zijn verkocht. De verwachting is dat zich, synchroon met het in de begroting opgenomen getal, onge veer 30.000 klanten zullen melden voor het treffen in de Rotterdamse Kuip. Iwan Nielsen bleef daar gisteren achter voor verdere medische ver zorging. Hij zal zich pas op het laat ste moment bij zijn ploeggenoten voegen. „En na overleg met de me dische staf nemen we dan een be sluit", aldus Fafié, die zich daar mee weinig aantrekt van de wen sen van Feyenoords technische commissie. De leden van dat 'or gaan' drongen er in een gesprek met de oefenmeester ondermeer ROTTERDAM (GPD) - In Rot terdam is een actie op gang ge komen voor een standbeeld van Joop Zoetemelk. De be doeling is een bronzen afbeel ding te maken van het mo ment waarop Zoetemelk vori ge maand in Italië zegevierend als wereldkampioen over de finish kwam. Het beeld zou een plaats moeten krijgen in het Rotterdamse Ahoy-sport- paleis en door Zoetemelk zelf worden onthuld op de ope ningsavond van de Rotter damse Zesdaagse op 24 janua ri volgend jaar. Of het zover komt hangt af van wielerminnend Neder land, dat de kosten van het bronzen standbeeld (30.000 gulden) moet opbrengen. Alle wielerverenigingen en tour clubs worden komende week aangeschreven en aange spoord het beeld „Joop Zoete melk, goud in bronste reali seren. sterk op aan de jeugd meer kans te geven. „Maar dat is in deze fase na tuurlijk niet zo gemakkelijk", hield Fafié de boot af „en ik laat me wat dat betreft niet intimideren". Het is ook om een andere reden niet zo vreemd dat de coach zolang wil wachten op de Deense interna tional, die zijn ribben vorige week kneusde in de WK-kwalificatie in terland tegen de Sowjet Unie. Keje Molenaar toonde zich tegen Fortu na dan wel een volwaardig vervan ger als libero, maar diens aanwe zigheid lijkt momenteeel dringen der gewenst op het middenveld. Bijkomend voordeel is dat Henk Duut vanuit de mandekking onbe zorgder op avontuur kan gaan met de sober overnemende Nielsen achter zich en dan sèmen met Mo lenaar zijn lengte in de strijd kan werpen. Het grootste pluspunt is echter dat het opschuiven van Molenaar meer evenwicht op het middenrif kan brengen. Het herstel van de wankele balans tussen Been en Sö- rensen is vooral belangrijk nu Feyenoord zich morgenavond een voudig wel moet forceren om de twee doelpunten verschil met het op 3-1 startende Sporting onge daan te maken. Daarop zal alles gericht zijn. „En die twee goals maken we, dat weet ik zeker", voorspelde Fafié. „Dat baseer ik op het Ling-effect en het optreden van Tahamata afgelopen zondag. Vanaf de zijkanten moeten we de verdediging van Sporting openbreken en dat zal ook luk ken". De oefenmeester was echter ook nog wel zo reëel om te stellen: „Het zal de grootste kunst zijn om tegentreffers te voorkomen". Daarbij diende het dilemma zich nu al onverbiddellijk aan. „Als we alleen maar 'gaan', zonder achter om te kijken, loopje gegarandeerd tegen een tegengoal aan", besefte Fafié. „Maar je kunt voor eigen pu bliek ook weer niet afwachtend gaan spelen en dan kom je automa tisch toch terecht bij een opstelling waarin Been en Sörensen naast el kaar staan". Juist daar ligt het probleem. Wordt een tegenstander terugge zet, dan voelen die twee zich uitste kend als buren - bij tegenacties veranderen ze plotseling in verre vrienden en moet het middenveld verdedigend op één Been verder. Hoewel de jongste van de twee de laatste tijd ijverig genoeg is en zich „bijzonder goed" zegt te voelen, kan dat ten koste gaan van zijn aanvallende bezigheden. „Dat is dus niet bepaald ideaal", stelde Fafié eufemistisch vast, maar veel goede alternatieven heeft hij niet. „Alle andere denkba- - re combinaties, met Stafleu of Hoekstra, zijn voetballend veel minder. Aanvallend hebben we Been en Sörensen samen nodig en dat geeft dan wel problemen bij de counter, maar dat risico moeten we nemen. Gezien de stand kunnen we nu geen concessies doen. We moeten er vanaf de eerste minuut in kletsen". Dat moet hoe dan ook gebeuren: met of zonder Nielsen. PAUL DE TOMBE - Ingrid Piersma hangt in de lucht om te smashen het Nederlands vrouwenvolleybaltean DEN BOSCH (GPD) - Het Neder lands mannen volleybalteam is niet veel tijd gegund de dreun die de Fransen gisteravond in de Maaspoort uitdeelden, te verwer ken. Vanavond wacht de wedstrijd tegen Bulgarije en in die wedstrijd zal het voor het EK gestelde doel, een plaats in de finaleronde, ver wezenlijkt moeten worden. In de wedstrijd tegen de Fransen was er voor het zwak spelende Neder landse team niets te verdienen. Een kansloze 0-3-nederlaag via 4- 15,5-15 en 2-15 was uiteindelijk het resultaat tegen de superieure Fran- Aan Geert Trompetter intussen de taak om zijn aangeslagen man schappen weer op het juiste spoor te krijgen. Gisteravond na de wed strijd tegen de Fransen werden in het KNVB-studiecentrum in Den Bosch de koppen al bij elkaar ge stoken om de zo desastreus verlo- LEEUWARDEN (GPD) - Het Ne derlands vrouwen volleybalteam heeft tien gezichten. Een uitspraak van bondscoach Peter Murphy, die de wisselvalligheid van het team moet typeren. Op de openingsdag van het EK tegen Roemenië toon de Nederland het meest belabber de gezicht getuige de teleurstellen de 3-0 nederlaag. De batterij bleek in een etmaal echter weer redelijk opgeladen te kunnen worden. Ne derland toonde gisteravond name lijk een strijdlustig gezicht en klop te Italië met 3-0, waardoor in de voorrondepoule in Leeuwarden plotseling weer alles mogelijk lijkt. De metamorfose kwam voor Murphy allerminst als een verras sing. „et team kan goed spelen, heeft dat ook bij voortduring aan getoond, maar kon tijdens de ope ningswedstrijd de druk niet aan. Tegen Roemenië konden we ons de wedstrijd niet eigen maken, te gen Italië hadden we de wedstrijd eigenlijk bij voortduring onder controle. We logeren in hotel Oos tergo in Grouw aan het Pikmeer. Ik had iedereen voorgehouden dat we bij een.nederlaag tegen Italië diep in de nacht met een bootje het meer op zouden gaan, waarna ik van plan was iedereen hoogstper soonlijk kopje onder te duwen. Zo ver heb ik gelukkig niet hoeven gaan". Niettemin moet er bij Nederland enige angst voor Italië zijn ge weest, omdat de directe confronta ties tijdens de laatste Europese kampioenschappen van 1981 en 1983 in respectievelijk Bulgarije en Oost-Duitsland beide keren in een 3-0 verlies resulteerden. En het Ita liaanse volleybal is er de laatste twee jaar zeker niet op achteruit gegaan, vooral dankzij de royale sponsormogelijkheden voor de clubs, waardoor een vorm van se- mi-professionalisme mogelijk is. Het nationaal team steunt dankzij het werk dat bij de verenigingen wordt verricht op een flink aantal technisch vaardige en taktisch goed onderlegde speelsters. Trai ner-coach Giacobbe kan boven dien beschikken over een ogen schijnlijk veel te zware, maar ui terst kiene spelverdeelster: Manuel Benelli. Zeker een van de beste spelverdeelsters op het Europese continent. Nederland bleek echter vanaf het eerste balcontact vat te hebben op het Italiaanse spel. De pass was oneindig veel vaster als een dag eerder tegen Roemenië en de blok kering veel effectiever, ondanks het combinatierijkere volleybal van Italië. Nederland toonde ech ter vooral werklust. Hetgeen vooi^ al aan het eind van de eerste en tweede set bleek. In de eerste set bij 11-11 en in de tweede set bij'een 10-12 achterstand toonde Neder land verbetenheid, waarbij vooral de lange Agnes Brunninkhuis zich onderscheidde. Jarenlang een miskend speel ster, weggestopt bij het in de mar ge van de eredivisie spelende Set Up uit Ootmarsum. Een lange bui- tenaanvalster, die juist door haar lengte motorische problemen ken de: traag en wat onhandig was. Als een speelster zich in de intensieve voorbereiding op het EK verbeterd heeft, is het Brunninkhuis wel. Tegen Italië vormde een katteri ge opmerking van Murphy vanaf de kant voor haar bovendien de aansporing er een schepje extra bovenop te doen. Agnes Brunnink huis: „Een opmerking van Peter prikkelde me. Ik dacht: ik zal je eens laten zien dat ik volleyballen kan". Italië werd het slachtoffer van de niet vooraf ingecalculeerde wisselwerking tussen Murphy en zijn buitenaanvalster. Met moker slagen en een bijna onpasseerbaar blok, besliste zij vooral de cruciale eerste en tweede set. Opmerkelijk was ook de inbreng van Bianca Hooymans. Dankzij haar zekere pass, voor Murphy lan ge tijd een nuttige achterveld wis sel, maar ook niet meer dan dat. Vorige week in dé gewonnen oe fenwedstrijd tegen Rusland en nu ook tegen Italië, bleek Hooymans zelfs uiterst effectief aan het net mee te kunnen draaien. Waarmee de Nederlandse bondscoach over een redelijke wisselmogelijkheid beschikt voor de momenten dat aanvoerster Carolien Keulen faalt. Het effect van de wissel was vooral in de derde set merkbaar. Carolien Keulen werd duidelijk gepikeerd uitgewisseld, maar kwam een aan tal servewisselingen later des te ge prikkelder terug. En enige prikkeling mocht er best blijven, omdat het team na de te eenvoudig verkregen 6-0 voor sprong in de derde set logischer wijs verslapte. „Een vorm van vroegtijdige tevredenheid", aldus Murphy, „et stokt, je gaat ver krampt spelen en moet dan ge woon oppassen datje de wedstrijd niet door de vingers laat glippen". Nederland herstelde tijdig, won na de 15-11 en 15-12 in de eerste en tweede sets zelfs probleemloos met 15-8 en weet de deur naar de fel begeerde finalepoule daardoor toch weer op een royale kier. Het laatste obstakel is Hongarije, „en slimme ploeg, die echter te ont spannen, te zelfverzekerd aan het toernooi begonnen is en daardoor onverwacht van Italië verloren heeft", aldus Murphy. „Een grote taktische fout. Hongarije speelt daardoor onverwacht onder grote druk. Die druk moet bij ons nu toch wel wat weggeëbd zijn. We waren er nu vanavond tegen Italië, dan moeten we er morgen tegen Hongarije zeker ook zijn". pen wedstrijd door te praten. „Ik ga nu geen schuldigen aanwijzen. Dat heeft totaal geen zin. Aan pa niekschoppen heb je niets. Morgen weer een dag. Willen we kans heb ben tegen Bulgarije, dan zal er in ieder geval een ander Nederlands team moeten staan". De Franse trainer Buchel gaf de problemen binnen het Nederlands team scherper aan. „De motivatie bij ons leek me beter. Het Neder landse team was te snel in slaap ge sust". De eerste klappen die de Fransen in de wedstrijd uitdeel den, werden door het team van Geert Trompetter wel geincas- seerd, maar niet verwerkt. Type rend voor de onmacht van de Ne derlandse aanval was het feit dat Marco Brouwers zich al snel stuk sloeg op het eenmansblok van de uitblinkende spelverdeler Alain Fabiani. Maar niet alleen Marco Brouwers ging ten onder in het Franse ge weld. Van het basis-zestal Rate- rink, Van der Velden, Clardey, Brouwhuis, Brouwers en Buys, maakte alleen laatstgenoemde de volle drie sets vol. Maar hoe Geert Trompetter ook wisselde, enige verbetering leverde het niet op. Net zoals Pim Raterink was ook Avital Selinger niet in staat het Franse blok te misleiden. Aan de andere kant van het net liet Alain Fabiani zien niet voor niets tot de beste spelverdelers te worden gerekend. Samen met Eric Bouvier groeide hy tot grote hoog te. Frustrerend voor het Neder landse team was ook, dat het niet in staat bleek iets te doen tegen het Franse aanvalsgeweld van achter de 3-meterlijn. Bijna geen bal werd verdedigd. „Het verschil was meer dan drie klassen. Ik kan nu wel verklarin gen gaan geven voor de nederlaag, maar dat zijn alleen maar excuses. Ik had gerekend op een moeilijke wedstrijd. De Fransen hebben meer atletisch vermogen. Wij heb ben andere wapens. Dat kwam er helemaal niet uit. We zijn gewoon afgebluft. We werden overspoeld door hun aanvalsdrift", klonk het nog uit de mond van Geert Trom petter. ADVERTENTIE BREDA (GPD) - De elf profwielrenners die een contract hebben met het bedrijf Skil uit Breda overwegen een kort geding aan te spannen tegen die sponsor, wanneer de gemaakte afspraken' niet worden nagekomen. De sponsor deelde gisteren mee zich terug te trekken uit de wielersport, maar wel mee te willen werken aan een oplossing voor de renners met wie al een verbintenis voor komend seizoen is aangegaan. De coureurs, van wie Gerrie Knetemann, Johan Lammerts en de Belg Frank Hoste de bekendsten zijn, heb ben nu gezamenlijk een advocaat in de arm genomen om zonodig via gerechtelijke weg Skil te dwingen de ploeg voort te zetten. De verdwijning van de sponsor uit de profwielrennerij hing al geruime tijd in de lucht. Tijdens de Tour de France bleek dat de huidige kopman, de Ier Sean Kelly, te veel geld vroeg voor een contractverlenging en het vinden van een opvolger bleek - vooral om financiële redenen - onmogelijk. Daarop ebde ook de belang stelling bij co-sponsors weg. Voorts kwam er vanuit het moeder bedrijf in de Verenigde Staten een signaal om met bepaalde pro- dukten meer consument-gericht reclame te gaan maken. De wie- lersport als middel om te werken aan naamsbekendheid was niet meer nodig. VW Transporter Lease BV.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13