Fides deelt met Pernix Danaïden en TOP blijven aan kop Leiden verslaat en Foreholte zet debutant opzij Nog maar zeven spelers over MAANDAG 30 SEPTEMBER 1085 SPORT PAGINA 15 Boeiende derby LEIDEN - De slotminuten nam Pernix geen enkel risico meer en liet de bal in de aanvalsvak rondgaan. Een taktiek, die door de Fides Pacta-aanhang onder het bijna zeshon- derdkoppige publiek als lafhartig werd bestempeld, maar Pernix' coach Jasper Engel maalde daar niet om. Gezien, het scoreverloop en de stand van 9-9 had hij vrede met de puntendeling. Onbeantwoord bleef derhalve de vraag wie van beide topclubs zich Leidens sterkste korfbalclub mag noemen. "Ik had het mezelf nooit vergeven spelen en we alsnog hadden verlo- als ik de ploeg op winst had laten ren", verdedigde de Pernix-trainer Nederlaag Grasshoppers KATWIJK - Grasshoppers wacht na drie wedstrijdronden in de rayonklasse nog op de eerste wiiS^t. Titelpretendent AMVJ Rot terdam kende zaterdagmiddag weinig problemen in Katwijk: 54- 93. Beter verging het Blitz, dat in de eerste divisie aan de leiding gaat na de ruime 74-61 zege op Hoofd dorp. Winst was er ook voor Lei derdorp (84-68 tegen Dunckers) en Trotters/Leiden 2 (57-85 by OSG). Het debuut van Grasshoppers geeft tot nu toe weinig hoop op een lang verblijf in de hoofdklasse, al kan de uitslag van de wedstrijd te gen AMVJ niet als maatstaf gel den. Pijnlijker echter waren de eer dere nederlagen tegen BVO en Dunckers. Coach Ed Zaal zag een aantal spelers vertrekken en moet het nu stellen met een vijftal kern- spelers en een drietal junioren. Be langrijkste man is de van Leiden overgekomen Rudolf Oudshoorn. AMVJ stelt daar een ploeg tegen over die zonder moeite in de eerste divisie, en met de nu nog niet speelgerechtigde en geblesseerde Paul van Solm ongetwijfeld ook in de promotiedivisie, goed rou kun nen meedraaien. Naast Van Solm beschikken de Rotterdammers over ex-Canadians speler Kees Zoutman en over ex-RZ spelers Ron Bornet en Ernst Mostert. Grasshoppers wist zich dan ook bij voorbaat verslagen. Ed Zaal; "Je weet dat je van die gasten met twintig of dertig punten klop krijgt, maar meer was niet nodig geweest". Zaal was verbolgen over de arbitrage, die naar zijn mening teveel in het voordeel van AMVJ was uitgevallen. De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat de inderdaad af en toe warrige leiding weinig invloed had op de prestaties van Grasshoppers. Een discussie over het wel of niet toe kennen van een time-out of een ex tra vrije worp verliest zijn Fiks langs Ons Eiland: 11—7 LEIDEN - Het eerste seizoen in de promotieklasse van de korfbalcompetitie kan voor TOP na vier wedstrijden nauwelijks nog stuk. Door winst op 't Overschotje (10-6) handha ven de Sassenheimers zich op de tweede plaats. De Danaïden blijft aan kop na een opnieuw minimale 8-7 zege op Ten Donck, terwijl een van Ready verliezend (10-4) Zuiderkwartier nog wacht op de eerste zege. Fiks won met 11-7 van Ons Eiland. zich na afloop. "Een groot deel de tweede helft heeft Fides de wed strijd vast in handen gehad. Maar het kon de rust niet opbrengen en verspeelde zo haar winstkansen. Bijna hadden wij nog gewonnen, maar in dat geval was dat ook te veel geweest", klonk het beschei den. Collega Frank Berendes boekte het gelijkspel als een verliespunt. De voorsprong van twee punten, Eelco Koolhaas grist de bal weg boven het hoofd i die Fides na rust nam, h?d immers Peter de Haas en Jenny van der Laken kijken toe. nooit uit handen gegeven mogen worden. "In de rust wijs je de ploeg op de fouten. Een half uur gaat het daarna prima, maar dan komen toch de fouten weer boven. Dan zie je de koppen weer zakken, druk- ken ze zich alleen nog maar verder din6 had genomen. Brokaar op zijn Onderwater zorgde er in de eer- ny Piket naast Robin Sommeling ste helft voor, dat Fides weer naast rekende Berendes op uitbreiding de modder leurgesteld, i", verzuchtte hij te- beurt scoorde na vakwisseling 4-3 de voorsprong. Een pas tweede instantie benutte strafworp van Kees Brokaar, evenals Kees Hortensius driemaal scorend daarbij geholpen door Nico Pikaar, Pernix, viel echter voor de achtste die de korf omzichtig bewoog. Moeilijke situaties voor de Engelse J1P scheidsrechter Graham Crafter, rust. Pittige duels vochten de die h?1 Leidse ondeJonsje interna- Daan Vreeken - - - -- tional cachet meegaf, maar door de sen na goals van liaan vreeken taalbarrière moeilijk bereikbaar De derbysfeer beinvloedde het de strijd danig, vooral Even snel keerden weer de kan- damesduo's uit onder de korf. Per nix trachtte de aanvalsopbouw van Fides Pacta te breken, een opzet, die alleen in het jonge tweede Fi des aanvalsvak werkelijk, Kees Hortensius. Invaller Geerten Breedveld verschalkte vier minu ten voor tijd Frank Peter de Haas Opende Pernix na rust (4-4) op- op de vierkante meter en bracht kwartier later Pernix met 9-8 aan de leiding. Aan nieuw de lÜÜSPSj vol was. Met name Jeanet Smit *had Fides het heft stevig in han- de andere kant redde Jeanet Smit altijd weer m schutter den. Na 5-5 was het gevaarlijke der- met een van haar weinige schoten de aanvalsvak voor de korf geko- binnen tien minuten had- slaagde Dick Onderwater in stelling te brengen. Drie goals groot BWWWPWI fttulo Püü Hüüüci, inbreng van de kleine schutter, die den Dick Onderwater en Nico Pi- Pernix verkoos de zekerheid de sterke verdediger Kees Brokaar kaar hun werk gedaan. Met Ronald het gelijkspel vaak haar ploeg. Een nieuwe kans kreeg Fides niet meer, want r grote problemen stelde. der Velden voor de zieke Hen- BRAM VAN GENT De debutant kijkt alleen nog maar omhoog. "Kinderdijk-TOP wordt volgende week de wedstrijd, waar de koppositie op het spel staat", betoogt TOP-coach Hans Oele vol zelfvertrouwen. De man uit Zoeter- meer had daar alle reden toe, want zijn ploeg behaalde tegen 't Over schotje de derde overwinning (10- 6) en speelde vooral na rust zeer overtuigend. Veel strijd gaf het duel in de eer ste helft nog niet te zien. Als ware het een oefenpot, zo vriendelijk gingen de ploegen met elkaar om. TOP raakte met 2-3 achter, maar ging door goals van Sjoerd van der Klaauw, Anne van der Zaag en Ron van der Willik toch met een 5-4 voorsprong rusten. Barbara Romsom en Gert Jan Natzijl na men de eerste treffers voor hun re kening. Het spel na de hervatting was aanmerkelijk minder vrijblijvend. Indachtig de opmerkingen van hun coach hielden de TOP-spelers 't Overschotje onder druk en al snel waren de resultaten merkbaar. Na de slagen uitgedeeld door Gert Jan Natzijl, Jacqueline en Grco Langelaan (8-4) richtte de ploeg uit Lochem zich nog eenmaal op (8-6 binnen twee minuten) alvorens door Heieen Simmelink en Karin Westerbeek definitief geveld te worden. Nipt Ten Donck hoefde de bal niet eens meer uit te nemen van scheidsrechter Van Wensen na de treffer van Hennie van der Top. Met nog minder dan een minuut te gaan had de De Danaïden-speel ster, met drie goals topscorer, de zware opgave om van de stip haar ploeg de zege te brengen, met suc ces geklaard. Na de vreugde van de 8-7 overwinning kwam bij coach Hans van Huis de realiteitszin snel terug. "We hebben de punten en daar is alles mee gezegd". Tien minuten voor tijd zag de Warmonder zich genoodzaakt in te grijpen en zette hij Leon Brouwers en Ingrid Slingerland in. Brouwers kweet zich van zijn taak, scoorde 7-6, maar twee minuten voor tijd kwam Ten Donck weer langzij. Zo- van der Mark en Ineke de Hertog trachtte de nederlaag beperkt te houden. Het verschil werd inder daad nauwelijks groter en door goals van Wil de Wit, Dirk Jan de Kreek en Aldo Spadon werd de eindstand 10-4. Derby Leek Fiks de derby tegen Ons Eiland aanvankelijk snel te beslis sen, halverwege was de stand al 4- 1, na rust kenterde de strijd. Plots hing ook de ware derbysfeer over het sportpark De Voscuyl. De Leidse twaalf van coach Henk Roe- doe haalde op tot 8-7, maar terwijl het op de gelijkmaker jagende Ons Eiland de bal enige malen uit de korf zag rollen, schoot Reinetta de als de nog puntloze ploeg uit Rid- Mooy aan de andere kant derkerk ook de gehele wedstrijd tweede maal feilloos raak. zich naast de koploper kon hand haven. Via 3-3 bij rust tot 7-7 in de slotfase, ondanks Leidse treffers van Cees Christiaanse (2), Madeion Martens en Eric Kromhout. r de "We zyn niet de mindere", houdt Wim Niesing de moed bij Zuiderkwartier erin. "Maar het schot ontbreekt, waardoor teveel kansen nodig zijn om doelpunten te maken". Ready profiteerde dankbaar van de Leidse onmacht voor de korf, want na de openings goal van Els van Lunteren kwam Zuiderkwartier voor rust niet meer tot scoren. oplaaiende emoties wer den door arbiter Rodenburg be kwaam bekoeld, terwijl Fiks door topscorer Diederick van Veen (3) naar 11-7 wegliep. Aan Leidse zijde scoorde Huib Hasselbach even eens driemaal. Velocitas handhaafde zich in de subtop door een 5-8 zege op Nieu- werkerk. Veel had de thuisclub niet in de melk te brokkelen. Pas nadat de ploeg van coach Piet l'A- mi op 2-8 was gekomen kon het de nederlaag enigszins beperken. Crescendo leed een 14-7 neder laag tegen TOV. De Dordtse ploeg kreeg te veel en schoot bovendien haarzuiver, waardoor de nederlaag fors uitviel. Anita- en Henk Alberts scoorden elk tweemaal tegen. In de derde opstelling raakte De Algemene na rust (2-2) twee pun ten achter. Jory Sjardyn zorgde nog voor 3-4 en maar de eerste tref fer van invaller Alfred Lambooy, goed voor 4-5, bleek wel de laatste. Fluks verslikte zich bijna in het laaggeklasseerde Maassluis. Na voortdurend achter te hebben ge staan redde de even tevoren inge vallen Ada van der Meulen het punt (5-5), waarna Maassluis het spel bevroor. LEIDEN - Winnen van een titelkandidaat en toch kijken alsof je zojuist je laatste oortje hebt versnoept. Dat is wat Ruud Harre wijn na afloop van de door zijn ploeg onver wacht met 78-70 gewonnen partij tegen Permalens Haaks bergen deed. Met zuinige blik keek hij daarbij in de rich ting van zijn jeugdige protege's Daan Van Egmond en San- der Kaies- "°ie bank w°rdt °pdie manier steeds 'e-er punten achterstaan, of de wèl toe- en blijven mis- Nog zeven man heeft de coach van reputatie heeft BS Leiden over, van wie één van Leiden - Haaksbergen 78-70 (43-36) hen, Oscar Kales, nog geen minuut gekende vrye worpen blijven mis sen. AMVJ, dat of het gebied ongeoorloofde gesprekken met de eredivisie-ervaring heeft opge- scheidsrechters, hield het hoofd daan. Wat dat betreft begint het koel en liep simpeltjes weg met de verhaal aardig op dat van de tien zege. kleine negertjes te lijken. Lieten eerder Henk Jan Piket en Boris Monkhorst het afweten, zaterdag avond kon Harrewijn ook de na men van John Emanuels (militair team) en Freek Beij (naar Amerika) op de absentie-lijst bijschrijven. "Het feit dat je zo weinig spelers hebt is op zich al vervelend, maar daar komt ook nog eens bij dat je een veel te zware wissel moet trek ken op met name die jonge gasten. Als ik die kwijtraak kunnen we het wel schudden". Grasshoppers moest vanaf het beginsignaal het antwoord schul dig blijven op de hecht doortim merde Rotterdamse verdediging. Rudolf Oudshoorn vervulde de functie van 'Quarterback', door te proberen om met lange passes van af de eigen speelhelft zijn ploeg- makkers te bereiken. Oudshoorn, die misschien twee van zijn passes goed terecht zag komen (de rest be landde buiten het veld of in de dankbare handen van de AMVJ- spelers): "We missen een goede spelmaker, dus ik kan niet anders. Als ik zelf de bal moet dribbelen, dan verliezen we 'm ook". AMVJ had alleen na de rust (23-37) even problemen met de Katwijkse de fensie (40-52), maar een door Hans van Goor (18 punten) en Rick Wol- ring (21) ingezette tempoverhoging walste alle tegenstand plat: 40-62 en 54-93. Zaal verloor ook met zijn in - de eerste divisie debuterende vrouwenploeg met 71-59 bij Dra gons in Ridderkerk. Leiderdorp nam tegen Dunckers een 20-0 voorsprong en zich daarna gaan richten op de komende be kerstrijd. De Hilversummers ble ven aardig bij (44-24 bij rust), maar waren verder geen factor van bete kenis. Ton Paulides speelde een sterke wedstrijd, met goed verde digend werk en niet minder dan vijf driepunters (19 punten tegen 70%). Eindstand: 84-68. Trotters gaat sinds vorige week officieel als reserveteam van BS Leiden door het leven. Veel voor delen biedt het Leiden vooralsnog niet, want Boris Monkhorst (zater dag 16 punten) weigert om voor het eerste team uit te komen. Leiden 2 won in Utrecht makkelijk van OSG: 57-85 (34-39). Blitz werd tegen Hoofddorp ge leid door de geblesseerde Ton Kal lenberg, die Henk Krauwel ver ving. De Voorschotenaren sloegen tegen Hoofddorp al snel een gat (8- 2) en kwamen daarna niet meer in moeilijkheden. Hoofddorp, dat de gebroeders Kales dit seizoen moest afstaan aan BS Leiden, keek bij rust tegen een 36-22 achterstand aan. Blitz kende na rust een lichte terugval, maar kwam ondanks het veelvuldig doorwisselen door Kal lenberg niet in gevaar: 74-61. HANS JACOBS Sterk debuut van BV Lisse LISSE - Het debuut van de basketfcjalsters van Lisse in de promotiedivisie had zaterdag niet beter gekund. De vrou wenploeg van Frans Broekhof boekte in de Lisser sporthal een duidelijke overwinning op het Groningse Olympia: 76-65. Het verging MSV aanmerkelijk minder goed. De Noordwijksen konden het gisteravond niet bolwerken tegen Cheetah: 71- 53. "Olympia had ons al een "keer zien spelen in Groningen en hun spelsysteem aan dat van ons aangepast. We wisten ze niettemin ruim te verslaan en dat is aan het begin van het sei zoen in een nieuwe divisie erg belangrijk. Ik denk dat we ons dit jaar moeten kunnen hand haven" aldus de tevreden coach Broekhof. Olympia wist in de openingsfase het ant woord te vinden op de Lisser aanval: 12-21. Halverwege de eerste helft veranderd Broek hof van koers en binnen enkele minuten kwam Lisse langszij: 22-22. Marieke Strobbe leidde haar ploeg vervolgens naar een 36-32 ruststand. Na de basket wisseling maakte Lisse direct aan alle twijfels een einde. Ach ter de sterk spelende Carolien Bon en de vlot scorende Anne- lies van Hulst (24 punten) werd Olympia weggespeeld (67-47), waarna Lisse in de laatste mi nuten wat gas terugnam: 76-65. (9), Hagens 12. Van Egmond 11 (9), Van Helfteren 8 (10), Kales 2. Schotpercentage 48, rebounds 38, balverlies 6. HAAKSBERGEN - Ridderhof 18. Daniels 16, De Vries 9, Bruinsma 8, Watkins 6, Ar- don 5, Bennis 2, Strong 0. Schotpercenta ge 56. rebounds 23, balverlies 16. Scheidsrechters: Van Dishoeck/ Ennink Vijf fouten: geen Toeschouwers: 400 Om dat, in elk geval op korte ter mijn, te voorkomen mogen Van Egmond (die zaterdag 33' minuten moest spelen) en Kales (die slechts 3 minuten kon spelen) vandaag en morgen de training verzuimen ter wijl ook Toon van Helfteren het wat rustiger aan mag doen. "Hij is", aldus Harrewijn, "eigenlijk al weken geblesseerd. Maar moet spelen omdat we nu eenmaal geen keus hebben. Er moeten, dat is voor mij zo klaar als een klontje, zo snel mogelijk twee mensen bijko men." En daarbij grijnzend: "Het liefst natuurlijk twee 1 Amerika- Daar is, althans voorlopig, geen geld voor, maar Harrewijn neemt c-ok wel genoegen met iemand als 'Paul van Solm wiens naam nog al- ;ijd in verband wordt gebracht met een overgang naar Leiden. De man die ooit al eens uitkwam voor Par ker en vorig jaar bij Amsterdam speelde slijt nu zijn wedstrijdjes in het rayon bij AMVJ. Mogelijker wijs komt hij in december via een tussentijdse overschrijving het ge heel uit Nederlanders bestaande team van Harre wijn versterken. Met een erkende rebounder als Van Solm erbij zou de druk voor de anderen aanzienlijk afnemen en bovendien kan het nog leuk wor den ook nu Leiden er zaterdag in slaagde om - zonder hem - het pre tentieuze Haaksbergen beentje te lichten. Hoewel Harrewijn onmid- delijk na afloop waarschuwde voor een te groot optimisme ("Met een dergelijk smalle basis verliezen we net zo gemakkelijk van de onder ste") lijkt het bereiken van de play offs dan een haalbare kaart en dat is veel meer dan iedereen vantevo- ren had kunnen bedenken. Voorwaarden zijn wel dat 'alles' heel blijft, die versterking er komt en de inzet op hetzelfde niveau blijft als zaterdag het geval was. Over dat laatste behoeft Harrewijn niet in te zitten, want met ambi tieuze jongens als Hagens, Van Helfteren en Heijdeman zit dat wel goed. Als daarbij center Bert Kragtwijk dezelfde instelling toont als de laatste weken het geval is Daan van Egmond haalt de bal van de ring. De jeugdige Leiden-speler verzamelde negen van die terugkaatsers. (foto anp» moet dit team hoog kunnen sco- Kragtwijk (aan wiens potentiële mogelijkheden nooit iemand heeft getwijfeld maar wiens gebrek aan zelfvertrouwen hem nogal eens parten speelde) kende tegen Am sterdam een matige seizoensstart maar droeg zaterdag opnieuw de ploeg. De Amstelvener speelde veertig minuten, scoorde, tegen een percentage van 67 maar liefst 33 punten, pakte 9 rebounds en stopte de beide Yanks van de Haaksber gen, Daniels en Watkins, zonder aanziens des persoons in zijn broekzak. Belangrijker nog dan die cijfers aangeven is dat ook hij zich volkomen leeg knokte. Dat kwam vooral tot uiting in de verdediging en daarop won Leiden zaterdag de wedstrijd. Want behalve die overigens te genvallende Amerikanen kwamen ook erkende schutters als De Vries, Ridderhof, Ardon en Bruins ma nooit echt lekker in hun spel. gehinderd als zij werden door de enorm strak verdedigende Leide- naars, die de hele wedstrijd door een voorsprong kenden van een punt of acht. Vooral Bruinsma had wat dat betreft een slechte avond. Nog geen vijf jaar geleden volgde Daan van Egmond als ventje van 13 jaar ademloos de verrichtingen van deze ex'-Parker speler uit de VS. Nu, in zijn eerste seizoen in de eredivisie basketbal, overtroefde de Leiderdorper hem op alle fron ten. De negen rebounds die hij pakte geven aan met hoeveel durf hij zich in de strijd stortte. Toch was het juist het sterke spel van spelers als Van Egmond en Van Helfteren (die het rebound- overwicht van Leiden met 10 stuks nog eens extra benadrukte) dat Harrewijn na afloop zorgen baarde. "Ik kan noch van een vermoeide debutant, noch van een geblesseer de routinier verwachten dat zij we kelijks zo presteren. Dat maakt ons kwetsbaar. Willen we blijven pres teren dan moet er hoognodig ver sterking bijkomen". AD VAN KAAM LEIDEN - Foreholte pakte giste ren in de Gaasbak in Voorhout de tweede winst in de eerste divisie van de zaalhandbalcompetitie. Vo rige week werd het in Emmen 16- 10 tegen de degradant uit de eredi visie, E. en O., ditmaal werd het 17- 10 tegen de debutant in de eerste divisie, U.V.G. uit Schiedam. De strijd in de afdelings eerste klasse vrouwen tussen Olympia '72 en Saturnus is voorlopig beslist ten gunste van Olumpia '72. In Wasse naar wonnen de Wassenaarse vrou wen met 9-6, na de rust nog tegen een 2-3 achterstand te hebben aan gekeken. In de afdelingstweede klasse gaan de vrouwen van Northa regel recht op kampioenschap en pro motie af. Ook gisteren bleven zij ongeslagen. Fairplay. dat als debu tant helemaal niet slecht doet had geen verweer, 16-3 voor Northa. Foreholte heeft toch meer moei te gehad met U.V.G. dan de score doet vermoeden. De 4-2 defensie van de Schiedamse ploeg bleek minder gemakkelijk open te bre ken dan die van E. en O. De Voor- houtse vrouwen namen wel een voorsprong, 1-0 door Marjan Mens. 2-0 door Elly Warmerdam, en 3-1 door Elly van Leeuwen, maar echt los van U.V.G. kwamen de pupil len van Wim Geerlings niet. De rust ging in met een 8-6 voor sprong. Maar als Olga Almekinders niet in zo'n geweldige vorm had ge stoken, zij stopte behalve twee strafworpen ook nog een serie knalharde schoten, zou de Schie-. damse formatie wellicht met meer perspectief aan de tweede helft zyn begonnen. De tweede helft werd voor U.V.G. een ontnuchtering. Binnen de minuut na de hervatting had het geroutineerde duo Hannie Bos kamp en Elly Hoek de marge ver groot. Hannie Boskamp dreigde een verdedigster stapte uit en Elly Hoek scoorde 9-6. Twee minuten later had de uitblinkster in de Voorhoutse ploeg, Ellen Warmer dam (zes treffers) in de break U.V.G. stormryp gemaakt, 10-6. Wat er toen overbleef van de in de eerste helft zo onvervaard tegen stand biedende Schiedamse ploeg kon niet aan een afstraffing ontko men. Die kwam met 17-10 eigen lijk nog niet eens zo hard aan. Bij de mannen van Saturnus was gisteren de hoofdrol weggelegd voor Chris Kemper. Hij scoorde mei alieen vier van de elf treffers, hij scoorde ook op rij toen Satur nus de pot dreigde te verliezen, 9- 10 met nog twee minuten te spelen! Saturnus nam overigens wel de lei ding in deze wedstrijd, 4-1. Maar de 4-2 defensie werkte, vooral in het midden, niet naar behoren en dat resulteerde in doorbraken en strafworpen. De Hollandiaan maakte dankbaar gebruik van de gaten en ging de rust in met een 7-5 voorsprong. Die voorsprong bleef intact totdat Chris Kemper het ineens op zijn heupen kreeg. Jan Wolter IJssel de Schepper vierde zijn entree of rentree? in de Leidse hoofdmacht met drie doel punten. Oase veegde E.H.C. van het veld in de eerste helft. De rust ging in met een 9-2 voorsprong maar die marge was een flauwe afspiegeling van het krachtsverschil. De Leid- schendamse vrouwen kwamen aanvallend helemaal niet in het stuk voor. Dat niet in het minst dankzij de defensieve variaties van Oase dat de gelegenheid te baat nam om 6-0, 4-2 en 5-1 defensies uit te proberen. In de tweede helft moest Oase wat gas terugnemen nadat Ria Vol- water met een schouderblessure de bank had moeten opzoeken. Maar E.H.C. was niet by machte om de score een beter aanzien te geven. Oase bleef de lakens uitde len, 15-4. Topscoorster by Oase was gisteren Annet van der Poel met vijf doelpunten. M.M.O. speelt vandaag een ander spelletje. Het is niet meer het be kende knallen van afstand. Het nieuwe M.M.O. onder leiding van Benno Nieuwenhuyzen speelt op de breakout en cirkelwerk. Giste ren kwam er maar één 'zoever' van afstand, van Conny van der Meer Maar die mocht er ook zijn De Snelwiek keepster zag de bal pas toen die achter haar lag. Snelwiek heeft het in Rotterdam knap moei- lyk gehad met M.M.O. Met de rust was de stand 5-3 voor de Rotter damse vrouwen en over die marge mochten zij zeker niet ontevreden zyn. Na de hervatting zorgde de arbi trage met enkele onbegrijpelijke twee minuten straffen voor de ruimte die Snelwiek hard nodig had. Van 5-3 werd het 10-3 en dat kon de jonge ploeg van Benno Nieuwenhuyzen natuurlyk niet meer goedmaken Mentaliteit zit er wel in de ploeg. Dat blijkt uit de eindscore, 13-8. Cadeautjes wer den ook bij de grote achterstand niet gegeven. FRANK BONTE

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15