'De Zijl was gewoon fanatieker' Forse nederlaag poloploeg LZ'86 Roomburg en Noordwijk handhaven zich aan kop Zorgen kwellen LMHC John van der Bosch treurt niet om nederlaag 'Pijnlijk' verlies Scylla Merenwiek sterkste in Badmintonderby Polar Bears te sterk PAGINA 14 DO/ST SPORT MAANDAG :«l SEITEMBER 1985 EDE - LZ'86 leed in het afgelopen weekeinde een duidelij ke nederlaag. Polar Bears was in Ede met 12-4 te sterk. Ook voor de andere waterpoloteams uit de regio startte de competitie. In de tweede klasse kwam Vivax uitstekend uit de startblokken via een 9-5 overwinning op MZPC. Katwijk won in de derde klasse door de Oegstgeestenaren die de 9- overtuigend van Wiekslag: 8-4 was 5 zege geen moment in gevaar za- de eindstand. DKD kwam in Rot- gen komen, terdam tegen SVH niet verder dan Katwijk behaalde ook al een re- een 6-6 gelijkspel. Bij de vrouwen gelmatige overwinning. Wiekslag verloor LZ'86 nipt van DSZ (3-4) en werd met 8-4 slachtoffer van de speelde De Zijl/LGB met 2-2 gelijk Katwijkse dadendrang. Met de te- tegen DAW/Vliegende vissen. Voor LZ'86 was er weinig eer te bleken de Katwijke behalen in de wedstrijd tegen Po- conditioneel opzicht sterker te zijn lar Bears. De ploeg uit Ede, die af- dan hun tegenstander. Met Enno gelopen week nog ereklasser Zianl Vitesse uit het bekertoernooi ke gelde, is de favoriet in de strijd om de promotieplaats naar de ereklas- Polar Bears gaf ook in het tref- Dreef onder de lat remiseerde DKD tegen SVH uit Rotterdam. In de laatste periode keken de Leider dorpers tegen een 6-2 achterstand de slotfase geheel teniet fen tegen hun Leidse tegenstander werd gedaan. Eindstand 6-6. De blijk van kwaliteiten die ver boven het hoofdklasse nivo liggen. Voor al in de eerste helft van het treffen werden de Leidenaars overrom peld door met name John Scher- de tweemaal. De Zijl/LGB-vrou- LZ'86 speelden sterk tegen DSZ maar zagen hun ijver niet beloond. Zij verloren onver diend met 3-4. Nicole Monas scoor- speelden in hun eerste wed strijd gelijk tegen DAW uit Alk maar. Eindstand 2-2. Marion Rijs- bergen verzorgde de Leidse pro- duktie. renburg die aanvallend een hoofd rol vertolkte. Na twee periodes keken de Lei denaars al tegen een 7-0 achter stand aan en LZ'86 leek rijp voor de sloophamer. In het verloop van de wedstrijd herstelde de formatie van Hans Parrel zich echter enigs zins waardoor een draaglijker sco re ontstond. Doelpuntenmakers: Frans van de Brink 2maal, Michel van de Zeeuw en Jim van Es ieder eenmaal. Op voorhand werd beweerd dat Vivax uit Oegstgeest dit jaar een minder prominente rol zou vervul len als in het verleden. Vooral het vertrek van Jack Frauenfelder en Dick van de Bosch gaf weinig re den tot optimisme. Een uitgedun de selectie dus voor de nieuwe coach Fried Elzènga, die zijn man schappen toch sterk zag starten in de nog jonge competitie. MZPC werd vrij eenvoudig verslagen Australië kiest voor routiniers PERTH (ANP) - Het Australische mannenhockeyteam voor het ze vende toernooi om de Champions gezichtsverlies, want Trophy, dat van 16 tot en met 24 november in Perth wordt gehou den, telt een aantal routiniers. Charlesworth, Davies, Bell, Hasel- hurst. Batch en Walsh zijn de jaar nog actief i: grootste steunpilaren. De andere tieker, wij lieten de kansen i geselecteerden zijn: King, Berce, de fase liggen. Als je bij 5-4 achter een r meer situatie niet goed uitspeelt, houdt het verder op". Edwin Redeqeld (11) wacht op een aanspeelpunt. Paul Belt houdt zijn Jager houdt zich tussen de palen gereed voor een Leids schot. gestrekt. Paul Belt probeert de weg r r het doel te blokkeren. Harm (foto Loek Zuijderduin) LEIDEN - Bij John van der Bosch telden de sentimenten, die het waterpoloduel De Zijl/LGB-Zian Vitesse extra cachet gaven, nauwelijks. De Leidse spelers evenwel wa ren zaterdagavond in het thuisbad bereid om de Haagse tegenstander uiterst serieus en krachtdadig tegemoet te treden, nu bij de opponent drie ex-ploeggenoten in het water lagen. Daarbij verkeerden zij in de wetenschap dat Jan-Evert Veer, de nieuwe coach, jarenlang als trainer/speler het ge zicht bepaalde bij Zian/Vitesse. De Zijl be zorgde de opvolger van Rob Schouten geen 10-5 werd de tweede seizoensoverwinning in de annalen bijgeschreven. "Het verschil in benadering bepaalde de itslag", wist John van der Bosch, vorig Leiden. "De Zijl was fana- de beslissen- John van der Bosch viel overigens niets te verwijten. Hij was in het door Wim van der Schilde gecoachte team de enige 'Hage naar' die met de Leidse spelers kon wedij veren. "Omdat ik vorig jaar vaststelde dat ik in Leiden geen vooraanstaande rol kon vervullen, ben ik weer naar Zian terugge gaan. Met ruzie of zo heeft het niets te ma ken. Met de jongens en Schouten kon ik goed opschieten. Ook met Veer heb ik èen vriendschappelijke relatie, maar sportief gezien kwam ik bij De Zijl niet aan mijn trekken". In de Residentie is Van der Bosch, in ge zelschap van plaatsgenoten Dick van der Bosch en Paul Belt, weer opgebloeid. Met Zian werkte de 24-jarige Leidenaar een hoopgevende oefencampagne af. "Derde in het Ritmeester-toernooi, dat was leuk. Maar de nederlaag van vandaag bewijst weer eens, dat vriendschappelijke wedstrij den helemaal niets zeggen". De Zijl eiste in Veenendaal de zevende plek voor zich op. Dat de Kooi-formatie zo genaamd nog niet klaar zou zijn voor de competitie, heeft de Veer-equipe met zeges op DZV en Zian duidelijk gelogenstraft. Het was zaterdagavond niet allemaal won derschoon wat de Leidse ploeg voorscho telde, maar bij vlagen etaleerde het zevental zijn' veelzijdigheid. Met name in het eerste en vierde part draaide De Zijl op volle toe ren en was de hand van Veer zichtbaar. De Wassenaarse coach verordonneert snelle combinaties en veel positiewisselin gen. Zyn spelers voldeden aanvankelijk aan de opdrachten, maar raakten nader hand het spoor bijster. Man meer situaties, die in toppolo doeltreffend benut moeten worden, leveren niets meer op dan onzuiver gerichte schoten. Onzuiver werden ook de combinaties. Waar de Haagse opponent aanvankelijk leek uitgeteld, kon de ploeg door het Leidse foutenfestival tot de laatste periode hoop blijven koesteren. Stan van Belkum brak uiteindelijk bij 7-4 het verzet van Zian. Binnen trok de Leidse ploeg de wedstrijd naar zich toe en pakte de draad van het eerste part weer op. Met name Hans Nieuwenburg on derscheidde zich in de door de Leidenaars beheerste minuten. De Koudekerker scoor de viermaal. Enerzijds bezorgde de opleving hoop bij coach Veer, anderzijds besefte de Wasse naarder dat er nog het een en ander gesleu teld dient te worden aan zijn formatie. De stand op de ranglijst stemt uiteraard tot te vredenheid, maar de balans wordt pas op gemaakt als de confrontaties met de top pers AZC, VZC en HZC/De Robben zijn aangegaan. De Zijl/LGB-Zian Vitesse 10-5 (4-3, 1-1, 1-0, 4-1). 0-1 John van der Bosch (man meer). 1-1 Nieuwen burg. 1-2 Belt (man meer), 2-2 Henk Harteveld. 3-2 Redegeld, 4-2 Nieuwenburg (man meer), 4-3 John door twee treffers voor de pauze. Frank d'Ancona gaf Hisalis met zijn strafbalgoal nog hoop op een goed resultaat. Ook de thuisploeg benutte een keer de strafpush en liet de Lissese ploeg met lege han den. Vrouwen Breda - Leiden 2-2 De gelijkopgaande wedstrijd in de eerste klasse A werd met het beT haalde gelijkspel goed geïllu streerd. De Bredase voorsprong werd door een strafcornergoal van Carolien ten Kate teniet gedaan. Ook Breda scoorde uit dat onder deel: 2-1. Barbara Boertje zorgde uiteindelijk voor 2-2. Noordwijk - Te Werve 2-2 Via een bekroonde solo van Jac queline de Groot werd het 1-0 voor de thuisploeg. Daarna kwam Noordwijk een periode nerveus voor de dag en kon Te Werve langs zij en zelfs aan de leiding komen nadat Karin Kesbergen gebles seerd uitviel. Baltien Libourel red de een punt voor Noordwijk na de assist van De Groot. Kieviten - Dordrecht 4-0 Goed hockey van de Kieviten- ploeg. Pauline Toet scoorde 1-0 uit een korte hoekslag en een minuut later werd het door een fraaie veld- goal van Elke Wright 2-0. Het ant woord van het conditioneel inzak kende Dordrecht bleef uit de ploeg en moest nog twee treffers incasse ren. Eliane Koelmans en Wright te kenden voor de goals. Qui Vive - Roomburg 0-1 De eerste strafcorner voor de Leidse ploeg werd in de zestiende minuut benut door aangeefster An- net de Vries, stopster Marja Sprey en tenslotte Inge Oudkerk Pool die de juiste hoek uitkoos. Qui Vive kon de kansen, die de ploeg veel vuldig ook bij strafcorners kreeg, niet benutten. Bennebroek - Forescate 3-2 Een honderd procent score uit de korte hoekslag voor Forescate, dat de enige succesvol zag beloond door Karin Wassink in de tweede minuut. Via de Bennebroekse rechtervleugel tweemaal raak: 2-1. Na rust 3-1 na een solo voor de sterke thuisploeg. Nicole Voorhuis trof nog doel in het slot van de wedstrijd. Zoetermeer - Alecto 0-2 Een goede wedstrijd van de Lei- derdorpsen tegen de Zoetermeerse koploper. Elna Kranenburg en Marcella Pommé verdedigden goed bij de strafcorner. Na de wis seling scoorde Madeleine Nivard 0-1. Het aanvallend spelende Alec to scoorde 0-2 door een backhand tip-in van Correlien van Buren op aangeven van Marjet Kruidenier. LEIDEN - Dat Scylla tegen Het Hooge Huys/Alkmaar en lands kampioen de Blaeuwe Werelt/Ve- luwe geen kans zou hebben stond van tevoren reeds vast. En toch de den de twee nederlagen zeer, lou ter en alleen omdat in beide duels een aantal kansen om op zijn minst de spanning langer te handhaven werden gemist. Sjaardema miste tegen de reser ves van Odion de kans om alleen lijstaanvoerder in de tweede divi sie te worden. De fel vechtende be zoekers uit de Achterhoek konden met een gelijkspel de lange reis te rug aanvangen. Docos kwam weer een stapje dichter bij de promotie naar de derde divisie door De Tref fers met 7-3 te vloeren. Alleen als de spanning lang in de wedstrijd blijft en als gevolg daar van de tegenstander verkrampt en onder zijn normale niveau gaat spelen heeft Scylla kans tegen teams als HH/Alkmaar, dat zater dag kompleet met zijn dure Engel se cracks Mason en Andrew Scar lett aantrad. Buiten de beide Brit ten maakte, uiteraard ook oud- Scyllaan Patrick Swier, die eind vorig seizoen naar Alkmaar over stapte zijn opwachting. In de eer ste partij werd Swier geconfron teerd met de 17-jarige Peter-Paul de Vrind, die zes maanden terug nog een volstrekt kansloze was ge weest. Nu echter leek De Vrind bij 20-17 in de derde game overduide lijk op weg naar een verrassende winst. Een iets te overmoedige ser- vice-ontVangst leidde toch nog tot verlies met 24-26. Voeg daarbij de gemiste winstkans van Sjoerd Meyer tegen Mason in de tweede partij en het is duidelijk dat Scylla een ideale kans miste om met een 2-0 voorsprong de spanning in de wedstrijd te houden. Bij 2-0 achter was het verder al leen nog een kwestie van de scha de beperkt houden. Het pleit voor de Scyllanen dat men ondanks het af en toe grote krachtsverschil toch voor honderd procent bleef probe ren het redelijk gevulde Scylla- zaaltje wat leuks voor te schotelen. Dat leverde in de vierde partij ook nog een tegenpunt op toen Sjoerd Meyer, het kon niet uitblijven, in drie games Patrick Swier in de lu ren legde. Voor Kantebeen en De Vrind waren er in het vervolg geen reële winstkansen. Peter-Paul de Vrind liet gisteren tegen De Velu- we ook een goede indruk achter, ofschoon de jonge Leidenaar niet tot winst kon komen. Tegen Anne Vlieg en Jaap van Spanje had De Vrind de zege voor het grijpen. Meyer pakte twee knappe winst partijen tegen Edwin Angenent en Jaap van Spanje. Sjaardema had zaterdag de pech dat koman Friso Reitsma niet in beste doen was. Desondanks door boorde Reitsma de verdediging van Kruiselbrink met gemak en leek hij bij de stand 5-3 tegen Beek hard op weg het beslissehde punt te scoren. Echt soepel lopen deed het echter ook niet bij een 17-13 voorsprong in de eerste game en een 16-14 marge in de derde.' Bij Mark Ajang had het alleen tegen Homan een beetje gelopen, zodat achteraf bezien het Herman van der Broek was die Sjaardema voor verlies behoedde door Kruisel brink en Homan te kloppen. Van der Broek verloor boven dien netaan van Beek, die op de gladde vloer trouwens nog een paar keer een fraaie buiteling maakte. Figuurlijk onderuit ging met de 5-5 natuurlijk Sjaardema dat plotseling een stuk minder ge doodverfd kampioen is. Sterker nog, aan het eind van de rit zou wel eens kunnen blijken dat de Oegst geestenaren afgelopen zaterdag de titel verspeeld hebben. Docos gaat de titel niet verspe len, dat staat na de 7-3 winst op de Treffers vast. De Veners hebben in Ron van Veen een redelijke speler en die won er dan ook drie. Broer Rico kon als Scylla-reserve geen potten breken bij O.T.T.C. Martin van Rijn en Marco Riethoven de den dat een keer, een smartelijk 8-2 verlies derhalve. Sandra de Kruiff verkeerde za terdag tegen Shot in een stemming om alvast in haar uppie de sloop van het Scylla-gebouw ter hand te nemen. Tenminste, nadat er verlo ren was van Gerdi Keen. "Ik weet wel dat ik aan het aftrainen ben, maar aan onnodig verliezen blijf ik een hekel houden". Dat gebeurde de andere twee partijen niet, en omdat Marian Kantebeen en Ma rian van der Vliet ook een keer hielpen kwam er een gelijk spel uit de bus rollen. Mannen: Scylla-Veluwe 6-2, MZ-Avanti 0- 6, Eindlioven-Avanti 2 2-6. Overige uitslagen: Sjaardema 2-Shot 2 9- 1. Sjaardema 3-F.V.T. 8-2. Docos 2-llac 2-8. Dames: Docos-Sc.vlla 2 6-4, Sc.vlla-Swift 6- 0, Hotac-Avanti 2-6, Avanti 2-Megacles 3- LEIDEN - De derby in de vierde klasse van de landelijke badmin- toncompetitie tussen Merenwiek en Veglo leverde eerstgenoemde ploeg het afgelopen weekeinde een ruime 7-1 overwinning op. Een goede prestatie derhalve van de de butant, die zijn tweede achtereen volgende zege boekte. Dankzij dit resultaat staat het team, samen met Haarlem, aan kop. Hoewel de uit slag anders doet vermoeden, bood Veglo zijn opponent wel degelijk goed partij. Óp de beslissende mo menten liet Veglo het evenwel af weten. Alleen Peter Zwaan kwam tot een overwinning: 7-1. Na de nederlaag van vorige week boekte Vlietwijk 1 een 6-5 over winning op Van Zijdcrvcld 3. Vooraf hadden de Voorschotena ren voor dit resultaat getekend, maar wanneer wordt bedacht dat de ploeg op een bepaald moment met 5-0 voor stond, is het niet zo moeilijk te raden hoe de badmin tonners zich na afloop voelden. Bij een 7-4 overwinning hadden de Voorschotenaren drie punten aan het duel overgehouden, nu 'slechts' twee. Na de ovcrwinnin- gen^ van de mannen en Irene de Vrind wonnen alleen Dick Ooster go en Henk Westerbcck hun mix- partij. De reserves van Vlietwijk (spe lend in de tweede klasse) verloren opnieuw. Ditmaal bleek Eridos te sterk (1-7). Alleen Marion Bendien en Ron Lapré toonden zich in hun dubbelpartij sterker dan hun oppo nenten. Het derde team van Vliet wijk (eveneens tweede klasse) won van Flying Shuttle '59 (7-1). Alleen Harry van der Berg verloor van de sterke Noud Smulders. Vlietwijk 4 leed weer een nederlaag. De ploeg ging met 1-7 onderuit tegen De Ritte. De teams van Lisse hadden een goed weekeinde. De hoofdmacht (tweede klasse) rekende af met Duinwijck 5 (2-6). De reserves van Lisse hadden een 'makkie' tegen Haarlem 4 (8-4). BC Leiden rekende in een aan trekkelijke partij af met Eridos 2 (5-3). Vooral Jan Slingerland en Bram Segijn waren in hun dubbel partij goed op dreef. LMHC^aanvoerder Martijn de Kempenaer achtervolgt een SCHC'er en probeert door een reikslag in de tackle- back alsnog in balbezit te komen. Het hoofdklasseduel eindigde met 1-2 in het voordeel van het bezoekende SCHC. «foto Rcné Bouwman» OEGSTGEEST - LMHC heeft voor de vierde achter- de bal weer tegen zijn been bij de pogtng uc ivui lu eenvolgende keer in het jonge hockeyseizoen de vlag hoekslag uit het doel te houden, gestreken. Gistermiddag ging de ploeg op eigen tér- De gepredikte grote inzet van Baarschers had als rein onderuit tegen de tweedejaars hoofdklasser schadelijke nevenwerking dat de LMHC'ers bij hun SCHC (1-2). De uit Bilthoven afkomstige gasten zijn acties het lichamelijk contact niet wisten te vermij- daarmee drie punten uitgelopen op het puntloze Lei- den, wat vooral door arbiter Van Erp zeer veelvuldig den. Met de nieuwkomers Hattem en Schacrweijde, als overtreding werd opgevat. Veel gefluit derhalve en die eveneens verloren, heeft de ploeg-Baarschers in weinig mooie acties. Leiden kreeg in de 28ste minuut een vroeg stadium al geen andere keus dan de strijd een goede kans nadat captain De Kempenaer fraai op om handhaving. Onno te Rijdt pushte, die op zijn beurt linkerspits Cas per Klijn in de cirkel bediende. Door het gebrek aan De zwakke start is met een beetje goede wil uil te controle leverde de ex-HGC'er geen goed schot af. leggen als een tradionele opening van het Oegstgecs Een minuut later viel toch de gelijkmaker Te Rijdt ter team. In de vorige twee jaargangen vergaarde kreeg de bal van nabij perfect aangespeeld door Bob- LMHC in hel eerste competitiedeel eveneens zeer Jan Dietrich en versloeg na een schijnbeweging de moeizaam de punten, waarna in de beslissende duels liggende Frans Haandrikman: 1-1. alsnog werd toegeslagen. De verantwoordelijke man De ploegen waren aan elkaar gewaagd met kansen Baarschers toonde zich na afloop trots dat zijn man aan beide zijden. De doelmannen deden hun werk uit- nen omdat zij de opdracht om SCHC met grote inzet stekend en redden meer dan eens door goed uitlopen tegemoet te treden, prima hadden uitgevoerd. Op het tot de rand van de cirkel. Na ruim een kwartier was belangrijke onderdeel de strafcorner, zowel verdedi- het Sem Vosters die uit de vijfde strafcorner voor gend als aanvallend, schoot de thuisploeg echter fa- Stichlse onder de kruising raak pushte en de 1-2 op taal te kort. het bord kreeg. SCHC drukte daarna hevig aan om De eerste strafcorner voor SCHC. na enkele minu- Leiden definitief op de knieën te krijgen. Dat ging ten spelen, bracht de gasten al een slrafbal die door gepaard met veel lange corners, maar zonder treffers. Bastiaan Poortenaar werd verzilverd. Voor vrije ver- Het hevige slotoffensicf van de thuisploeg in de laat- dediger Paul van der Meer moet het zo langzamer- ste tien minuten leverde vier strafcorners op. Kansen hand een nachtmerrie zijn om als lijn verdediger zijn die evenwel onbenut bleven door slordigheid, te ge- broer en keeper Tom te assisteren. Tegen HDM en KZ haast handelen en gebrek aan inventiviteit. Kcnmcr- had de boomlange ausputzer al een aandeel (slrafbal) kend voor het naar zijn vorm zoekende LMHC. in de eerste tegentreffer, ook gisteren carombolecrde NIEK FAAS LEIDEN - De hockeyers van Roomburg en Noordwijk hand haafden zich gistermiddag als lijst aanvoerders in respectievelijk de tweede en de derde klasse A door overwinningen. Roomburg - VCL 4-1 Door het zeer verdedigende con cept van VCL in de eerste helft geen treffers. Een kwartier na rust brak Cees Wendt de score open voor de Leidenaars door zeer hard tussen de legguards van de VCL- keeper door 1-0 te maken. Tijdens Wendt's vijf-minutenstraf scoorde VCL de gelijkmaker, waarna Roomburg in de resterende acht minuten nog uitliep tot 4-1 door een strafbal van Wendt, een veld- doelpunt van Lucas van Schaik en een strafcorner van Peter Verheg gen. Pollux - Forescate 0-3 Al in de eerste helft namen de Voorschotense hockeyers door goed spel het heft in handen. Nol van der Steen uit een strafcorner en Jelmer Siersema tekenden voor de treffers. Met geconcentreerd hockey bleef Forescate baas over de Vlaardingers die na de hervat ting nog een doelpunt van Sierse ma moesten toestaan. Asvion - Alecto 6-3 - Bij een uitval van Alecto scoorde Rein Jansen 0-1. Na de Schiedam- se gelijkmaker toch weer 1-2 door Alectospeler Erik Brabander uit een strafbal. Asvion liet zich gel den als een zeer sterk collectief en kwam al bij rust op 3-2 voor sprong. Ondanks goed keepers werk van Arnoud Vink liep Asvion weg naar 5-2. Aan beide 'zijden werd nog één treffer geprodu ceerd. Noordwijk - Gouda 3-2 Ondanks dc Noordwijksc over winning ontevredenheid bij coach Ernst Libourel over het rommelige middenveldspel. Bing Voorham zorgde voor 1-0 en captain Ralph Wisbrun vanaf de cirkelrand voor 2-0. Nadat Gouda een keer had te- gengcscoord maakte Bingham 3-1. De Goudse gasten kwamen niet verder dan 3-2. Badhoevedorp - Hisalis 3-1 Het in dc derde klasse aan dc lei ding gaande Badhocvedorp had door snelle combinaties dc over hand. Die werd kracht bijgezet

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 14