Alphense Boys slagvaardiger 'Dit was de best denkbare training' Lisse slaat aanval van VELO af: 5-2 Roodenburg van 0-2 naar 2-2 Roodenburg-jeugd leert bij Ajax Faas: 'SJC bestolen' Regionalen Quick Boys doeltreffend Debutant Blauw Zwart spoor volledig bijster MAANDAG 30 SEPTEMBER 1985 SPORT PAGINA II ALPHEN AAN DEN RIJN - De eerste competitiederby in de tweede klasse A tus sen Alphense Boys en Lug- dunum is gisteren in een 2-0 zege voor de Alphenaren geëindigd. Beide ploegen ontliepen elkaar weinig maar Alphense Boys toon de zich in de afwerking slagvaardiger en fortuinlij ker dan de Leidenaars, die tegen hun tweede nederlaag aanliepen. Alphense Boys bewaarde voor duizend toeschouwers z'n ongesla gen status. Na drie remises op rij pakte de ploeg van Jan van Daal nu z'n tweede overwinning, waar door voorlopig een positie in de LEIDEN - "Dit kwam niet ongele gen", verzuchtte Roodenburg-trai- ner Harry Talsma na de 2-2 tegen het bezoekende RKAW. "Het werd echt weer eens tijd voor een beetje actie". De opluchting sprak boekdelen, want Roodenburg deed uit een vrijwel verloren positie (0-2 achter) een geslaagde inhaalpo- ging. RKAW kwam goed uit de start blokken en legde meer dan de Leidse opponent agressie in de di- rekte duels. Toch waren de beste kansen voorbehouden aan de Lei denaars, die bijvoorbeeld Marcel Valk en Ronald Jansen op de Leid- schendammer doelman Rob Hoog stad zagen stuiten. Éénmaal moest RKAW-aanvoerder Rob van der Tas zelfs op de doellijn redding brengen, nadat Hoogstad door Jan sen al het nakijken was gegeven. RKAW leek er echter nog warm of koud van te worden. Rustig liet de ploeg van oefenmeester Rob Wijnstok Roodenburg uitrazen om zo nu en dan via balvaardige spit sen als Frank Vader en Ton Key scherpe waarschuwingen te plaat- Nu het doelpunt wegbleef wer den de Leidenaars onrustig. De zuiverheid verdween en met name spelmaker Hennie Koet liep er ver loren bij. Niets lukte de Rooden- burger en hij werd al snel overvleu geld door zijn directe tegenstander Wim Hooimans. Dezelfde Hooi- mans veroverde in de 24ste minuut de bal op vijandelijke helft en bracht Vader in een aardige schiet positie voor de Leidse doelman Sjaak Nievaart. In een flits overzag Vader de situatie en bemerkte dat ploeggenoot Key zich in een nog riantere positie bevond. Aange speeld had Key dan ook geen moeite de tevergeefs uitvallende Nievaart te passeren (0-1) Voorlangs Toch kan niet gezegd worden dat Roodenburg het koppie erbij liet hangen. De ijverige Richard Klein knalde vlak na het doelpunt voor langs en Valk (voor rust de meest opvallende Roodenburger) sloeg RKA W-verdediger Martin Munier op snelheid, maar zijn inzet werd door Hoogstad met een snoekduik tot hoekschop verwerkt. Bijna werd de enthousiast aanvallende speelwijze, met een brullende en stevig tackelende, maar weinig rendement opleverende aanvoer der Cees Verver nog voor de doel- wisseling noodlottig. Bij een Leid- schendamse uitbraak vond flank speler Bert Vogelaar de immer ge vaarlijke Vader, die in één vloeien de beweging Nievaart uitspeelde en de bal richting doel zond. De in zet was echter te zacht en Rooden burger Wim Pikaar kon net voor de doellijn redding brengen. Het breekpunt, voor zowel Roo denburg als RKAW, kwam in de 66ste minuut. Omdat Pikaar ge blesseerd was geraakt speelde Koet in het strafschopgebied één maal te veel terug op doelman Nie vaart. "Spelbederf', oordeelde de overigens zwak leidende arbiter Verbeek, en kende RKAW bin nen de zestienmeter-lijn een vrije trap toe. Nog bleef het rustig in de Leidse gelederen, totdat de door RKAW'er Vogelaar ingeschoten bal via een Leidse rug achter Nie vaart caramboleerde (0-2). Dit doel punt gaf het sein op wat op een al gehele opstand leek. Hierbij ver dween Roodenburger Klein in het bonboekje van de rechtspreker en moest Verbeek de Leidenaars mi nutenlang onderhouden over de te rechtheid van zijn beslissing. Beslissing top verwezenlijkt is. Een favorie- tenrol is voor de Alphensé formatie nog niet weggelegd. Daarvoor was het spel tegen Lugdunum niet toe reikend. Goed beschouwd was het voetbal aan Leidse zijde beter ver zorgd. Met name de opbouw van de aanval zag er aan die kant goed uit. Lugdunum kon voor een be langrijk deel van de wedstrijd dan ook over een veldoverwicht be schikken. Dat was deels logisch. De thuis ploeg nam in de zeventiende mi nuut de leiding. Een bij doelman Arie Tollenaar begonnen en snel opgezette aanval leek Lugdunum Maar bij de zestien meter maakten de Alphenaren pas op de plaats. Een slim steekballetje van Frank Bakker naar de insnel- lende Kees van Vliet bleek toen toch nog dodelijk. Doelman Wim Eradus had tegen de inzet van Van Vliet geen verweer: 1-0. Het doelpunt viel onverwacht en tot dat moment was geen der par tijen uit z'n schulp gekropen. Maar Lugdunum moest zich toen na drukkelijker met de aanval gaan bemoeien om de achterstand onge daan te maken. Onder aanvoering van de veel opkomende Daan Kooimans, die door trainer Cle ment Koster als laatste man was geposteerd," slaagden de Leide naars er bij vlagen in voor gevaar te zorgen. Bleef de ex-spits Kooi mans op zijn post, dan viel het ge brek aan stootkracht in de voorste linie op. De vorige week gebles seerd uitgevallen Gijs Collé - tegen Roodenburg goed voor twee doel punten - werd node gemist. Verder dan een gevaarlijke lob van Kooimans en een uitbraak van Aad van Tongeren kwam Lugdu num, dat in de beginfase via Jan van der Reyden een enorme kans had verprutst, niet. Doelman Arie Tollenaar bleek niet te passeren. Aan de andere kant kreeg Alphen se Boys op het doelpunt van Kees van Vliet en een kans voor Wim La- tumanuwy na ook geen kans om de Leidenaars verder in verlegenheid te brengen. De Alphense spitsen stonden geisoleerd en een goede aanvalsopbouw ontbrak. Dat had mogelijk te maken met de knieblessure van spelverdeler Frank Bakker, die na een fysiothe- rapeutische behandeling door Ted Troost speelklaar leek te zijn ge maakt. Maar de Alphenaar bewoog zich allerminst gemakkelijk over het veld en zou in de tweede helft al vroeg vervangen worden door Wim Jan Jansen. Dat gebeurde na dat Aad van Tongeren bijna voor de gelijkmaker had gezorgd, doch zijn kopbal door Arie Tollenaar op de doellijn gekeerd zag. Lugdunum bleef ook in die fase de betere ploeg. Toen de gasten met het vorderen van de tijd echter meer risico gingen nemen, ont stonden er voor Alphense Boys mogelijkheden om uit de tegen aanval een tweede treffer te scoren. In de 27e minuut leek het zover. Stef Asbay kwam in goede positie, viel met zijn handen op de bal, stond op en scoorde. Arbiter De AMSTERDAM - "We rollen ze op", klinkt het op weg naar de kleedkamer met een soepel rollende Leid se 'er'. De jeugdvoet ballers van Rooden burg proberen zich zelf moed in te pra ten voor de uitwed strijd tegen Ajax. Met bleke bekkies van de zenuwen luis teren ze naar de laat ste aanwijzingen van trainer Han Tis- seur. Die wil dat ze zich in het veld voor honderdtwintig pro cent geven, niet gaan pielen op de zestien meterlijn en bij bal bezit snel doorschui ven. "Jongens, durf risico's te nemen", houdt Tisseur zijn pupillen voor, "want doe je dat niet dan krijg je een rotmid- dag". De woorden van de Leidse jeugdtrainer blijken niet aan do vemansoren te zijn gericht. De Rooden burger s bijten zich vast in de Ajacieden, die het zichtbaar moeilijk hebben met de felle tegenstan ders. Toch ligt de bal cd na een paar minu ten achter René de Hoed. De 16-jarige doelman staat op het verkeerde been wan neer een Amster dams schot op een Leids been afkest. Roodenburg toont karakter en vecht zich met medewer king van Ajax terug in de wedstrijd. Het jeugdteam van de landskampioen blijkt een blauwdruk van het eerste elftal te zijn. In de Meer blijkt de wil van Cruijff wet te zijn. Op Voorland, de kweekvijver van het Amsterdamse voetbalta lent, wordt net zo gevoetbald als in het stadion. Puur aanvallend dus met een op één lijn opereren de verdediging en een voortdu rend op het middenveld inschui vende libero. Roodenburg toont de defensieve kwetsbaarheid van het aantrekkelijk voetbal spelen de Ajax aan. Bij balbezit worden onmiddel lijk de spitsen Jaco van der Laan en Hennie Romein aangespeeld en beiden zijn hun bewakers één keer te vlug af. De eerste keer kan Romein nog ten koste van een niet bestrafte overtreding wor den afgestopt, maar even later kan hij toch de gelijkmaker sco ren wanneer de doorgebroken Van der Laan de bal beheersd op hem teruglegt. Ademnood. Tot halverwege de eerste helft verdedigt Roodenburg met succes de gelijke stand, maar dan kopt de in het nauw gedreven Paul van der Kaay even fraai als on gelukkig achter zijn eigen doel man. Ajax zet Roodenburg de duimschroeven aan en de Am sterdammers lopen naar 3-1 uit. Vlak voor rust ontsnapt Van der Laan wederom door de wijd openstaande 'achterdeur' en Ed win Stikkelorum scoort in tweede instantie 3-2. Nog voor de doél- wisseling blundert De Hoed op dramatische wijze. Hij laat de bal voor de voeten van de Am sterdamse spits John Roos vallen die de 4-2 maar voor het intikken heeft. Op bevel van trainer Tonnie De Roodenburg-defensie is uitgeteld. Peter Pret is op weg naar het net, aanvoerder Martin Prins midden) en doelman René de Hoed kijken vertwijfeld de Amsterdamse schutters na. (foto Loek Zuyderduin> Bruins Slot en technisch-direc- teur Johan Cruijff voeren de jeugdige Ajacieden na de doel- wisseling het tempo nog verder op. Hun Leidse opponenten rak ken in ademnood en komen nu duidelijk handelingssnelheid te kort. Nadat De Hoed zich heeft laten verrassen door een van bij na veertig meter afgevuurd schot en een prachtige treffer van mid denvelder Richard Sneekes is af gekeurd, is het Leidse verzet defi nitief gebroken. Libero/aanvoerder/uitblinker Joeman Khan mikt nummer zes in de touwen, waarna Frank de Boer en de voortreffelijke Ri chard Sneekes voor de zevende en achtste treffer zorgen. De dubbele cijfers liggen in het verschiet, maar blijven uit omdat paal en lat De Hoed een flink handje hel pen. De Leidse jongeren raken dui delijk geirriteerd nu ze aan alle kanten door hun Mokumse leef tijdgenoten worden voorbijge- hold. Alleen het hanteren van de botte bijl kan verder voetballeed nog voorkomen. De Amsterdam mers deinzen terug voor het ge weld dat vooral door voorstopper Peter Pret in de slotfase wordt ontketend. Wanneer Joeman Khan zijn enige fout van de wed strijd maakt, kan invaller John Verplancke de score zelfs nog een draaglijker aanzien geven. Ideale opleiding Na afloop steken een ontevre den Bruins Slot en Cruijff on middellijk de koppen bij elkaar. Het optreden van de ploeg in zijn geheel en spits John Roos in het bijzonder is de technische stafle den maar matig bevallen. "Er is niet doorgevoetbald op de mo menten dat Roodenburg rijp was voor de slacht", is hun conclusie, "en Roos neemt die ballen niet op de juiste manier aan". In de kleedkamer van Rooden burg zit Han Tisseur er opgewekt bij. "De jongens hebben vanmid dag een schat aan ervaring opge daan en daar kan ik straks mijn voordeel mee doen", beseft de voormalige spelbepaler van Roo denburg 1. Ondanks de ruime nederlaag heeft Roodenburg volgens Tis seur allaen maar winst geboekt in de Watergraafsmeer. "Ik heb de jongens in het veld dingen te gen elkaar horen roepen waar ik op de training altijd op hamer. De praktijk van vanmiddag was de best denkbare training". Over het optreden van zijn spe lers is Tisseur best tevreden: "Tot deze wedstrijd zijn we er steeds in geslaagd om redelijk verzorgd voetbal te spelen met opbouw over de vleugels. Tegen deze te genstander was dat gewoon niet mogelijk. Toch hebben we in de eerste helft aangetoond dat we in deze afdeling thuishoren. We heb ben Ajax toen redelijk weerstand kunnen bieden. Naarmate de vermoeidheid toenam, kregen we problemen met het verdedigende werk op het middenveld, maar dat is beslist geen schande. Dit is misschien wel het beste jeugdelf- tal van Europa en in de Neder landse competitie al ik weet niet hoe lang ongeslagen. Het is haast ongelooflijk in welk tempo die lui voetballen. Dat ligt al aanzien lijk hoger dan bij wedstrijden van ons eerste elftal". Twee keer drie kwartier achter zoveel meer getalenteerde Ajacie den aanhollen, is volgens Tisseur voor zijn pupillen wel degelijk van nut. "Die landelijke jeugd competitie is voor mijn spelers een ideale opleiding. Ze kunnen straks veel makkelijker in een eerste elftal worden ingepast". Pyramidevorming Volgens Tisseurs' collega Bruins Slót zal de Roodenburg- jeugd dan wel anders moeten gaan voetballen. "Want die gas ten hebben er echt niets aan als ze blijven spelen zoals ze dat van middag in de tweede helft deden. Daar zakte soms echt m'n broek van af. Ik zag ze zelfs een keer hij de aftrap terugspelen op de kee per. Bovendien voetbalden ze soms veel te grof. Als ze vrijuit hadden blijven spelen, was het misschien 12-4 geworden. Nou en? Het resultaat mag voor die jongens in zo'n wedstrijd van geen enkel belang zijn. Ze moeten tegen de andere amateurclubs op resultaat spelen. Niet tegen Ajax, want dat heeft geen enkele zin. Verliezen doen ze toch wel, zelfs als wij zoals vanmiddag slecht voetballen". Wedstrijden als die tegen Roo denburg vindt Bruins Slot voor zijn team van weinig of geen waarde. Toch moet het onder zijn leiding nog altijd ongeslagen Ajax ook dit seizoen heel wat van die 'sparringpotjes' afwerken. Is de vier jaar geleden uit de faillie te boedel van FC Amsterdam ge plukte trainer eigenlijk wel blij met de op advies van bondsma- neger Michels veranderde opzet van het jeugdvoetbal. Bruins Slot: "Vorig jaar had den we twee wedstrijden waarin we echt aan de bak moesten. Uit tegen Elinkwijk en uit tegen AFC '34. Dit jaar spelen we waar schijnlijk zes echte wedstrijden, twee keer tegen Utrecht, Haarlem en AZ '67. We zijn er met die lan delijke jeugdcompetitie dus pre cies vier echte wedstrijden op vooruit gegaan. Niet meer en niet minder". Bruins Slot verwacht dat de landelijke jeugdcompetitie op de duur meer effect zal sorteren: "Er is een stap in de goede richting gezet. Alle betaalde voetbalstich tingen moeten er nu een jeugdelf- tal op na houden. Daardoor zijn ze gedwongen om wat aan het se lecteren en opleiden van jonge spelers te gaan doen. Ik verwacht dat je door die landelijke jeugd competitie een pyramidevor ming gaat krijgen. Van de min dere amateurclubs zullen spelers doorstromen naar de betere ama teurclubs, die op hun beurt weer de beste voetballers naar prof clubs zullen zien vertrekken. Een ontwikkeling die het het voetbal ten goede zal komen". JAAP VISSER Koster uit Vlaardingen keurde het doelpunt wegens 'hands' af. Daar bofte Lugdunum mee. Marco Pari- nussa, een kwartier voor tijd inge vallen voor Stef Asbay, kwam ver volgens alleen voor Wim Eradus, maar ook dat leverde dankzij goed ingrijpen van de Leidse doelman geen treffer op. Lugdunum zat er door, maar veerde nog eenmaal op. Invaller Jeroen Brussee (voor Mohammed Ait el Houssi) miste een kans. En na een hoekschop van Daan Kooi mans leek Hennie Braxhoven daadwerkelijk te gaan scoren. De Koster floot de kansrijke aanval echter af wegens duwen. Daarmee was de koek voor de Leidenaars op. Vier minuten voor tijd werd het nog 2-0 toen Marco Parinussa via de rug van Wim Oppelaar doeltrof. Daarmee viel de zege voor Alphen se Boys iets geflatteerd uit. WIM VAN WANROOY DEN HAAG - SJC voelde zich na afloop van het tweede klasse-tref fen tegen VIOS (0-0) bestolen. De Noordwijkers maakten in de 20ste minuut van de tweede helft een "glaszuiver doelpunt" (aldus trai ner Jan Faas), die door scheids rechter Udo na overleg met de Haagse grensrechter werd afge keurd. "We zijn dan ook bestolen", vond de oefenmeester. "Die bal werd vanaf de achterlijn door Jos Alders op René de Ridder teruggelegd. Het kan dus nooit buitenspel zijn geweest". Arbiter Udo oordeelde uiteindelijk anders en dus hield SJC 'slechts' een punt over aan wedstrijd. Na deze tegenvaller kreeg Ruud Alkemade de kans alle frustaties weg te werken. Nadat Hans Abswoude in het strafschop gebied tegen de grond was gegaan, legde Udo de bal op de stip. Alke made schoot de bal evenwel te zacht in. Doelman Wim Suurmond had geen enkele moeite de bal uit zijn doel te halen. In de eerste helft keek SJC de kat uit de boom. In het tweede part trok SJC zelfs het initiatief naar zich toe. VIOS (bij wie Bert van Malssen werd op geschreven) kreeg via Eddie Meijer één goede mogelijkheid nadat de buitenspelval niet goed had ge functioneerd (Zuidhoek redde), maar voor het overige was het woord aan de Noordwijkers. De weer in genade aangenomen Jos Alders speelde de bal in de 15de minuut naar André Zonneveld, die de bal tegen de paal schoot. Het af gekeurde doelpunt en de gemiste penalty daarna bezorgden trainer Faas een fikse kater. "Dit is een te leurstelling. We hebben daar een punt verloren". LEIDEN - In de klasse B van de Landelijke Jeugd waste Quick Boys in een uitwedstrijd Excelsior met maar liefst 2-6 de oortjes. UVS had het thuis tegen SW heel wat moeilijker en kwam met een 1-1 ge lijkspel nog goed weg. Excelsior - Quick Boys 2-6 Voor rust een oppermachtig Quick Boys dat echter veel kansen verbruikte alvorens spitsspeler Kees Guyt tweemaal doeltreffend uithaalde. Daarna maakte zich een misplaatst superioriteitsgevoel van de jeugdige Katwijkers meester, waardoor de Rotterdammers nog voor de doel wisseling tot 1-2 kon den terugkomen. Bij een toe spraakje in de rust van trainer Krauwel werden de Katwijkers tot de orde geroepen en dat had resul taat. Gert Aandewiel, wederom Guyt en tweemaal Martin Ouds hoorn mochten via treffers dit aan tonen. UVS - SW 1-1 In de eerste helft nam een goed spelend UVS door een doelpunt van Patrick van de Weegen de lei ding. In de tweede periode nam SW het heft in handen en werden de Leidenaars volkomen wegge speeld. Doelman Henk Otgaar ver dedigde zijn gebied als een leeuw, maar kon niet verhinderen dat SW vlak voor het eindsignaal langszij kwam. Tijdens een inci dent waarbij wat trappen werden uitgedeeld werd een speler van SW en Leidenaar Oscar Toonen vroegtijdig naar de kleedkamers Talsma profiteerde van de alge hele consternatie door Pikaar naar de kant te halen en Richard Gott- mer in het veld te brengen. Of het nu de wissel was of dat Rooden burg op wraak uit was, zal altijd wel in midden blijven. Feit blijft dat de Leidenaars na dit opont houd een portie inzet toonden, die vrijwel direct resulteerde in de aansluiting. Een bij Gottmer en de, in de tweede helft, uitblinkende Duncan Alberga begonnen aanval liep uit in een solo van Jansen, die op tijd Koet aanspeelde. Zijn schot verdween via de voet van RKAW- voorstopper Frank Dobbe achter Hoogstad (1-2). En nog was de koek niet op. Slechts twee minuten later werd Jansen door invaller Fred Huysmans binnen de beruch te lijnen gevloerd waarna de Leid se spits zelf de toegekende penalty mocht verzilveren (2-2). RUUD PATTIAPON LEIDEN - FC Lisse heeft de koppositie in de der deklasse A (zondag) met succes verdedigd tegen VE- LO. Met een ruim verschil in doelcijfers (5-2) werden de bezoekers uit Waterin gen naar huis gestuurd. De andere ploegen uit de Leid se regio deden het overi gens ook niet slecht. UDO versloeg op eigen grond HBS met 2-0 en LFC pakte Delfia met dezelfde cijfers in. FC Lisse - VELO 5-2 In deze sportieve wedstrijd deed VELO zeker in het begin niet on der voor de gastheer. De combina ties van de ploeg uit Wateringen werden echter te ver doorgevoerd en konden daarom op een vrij een voudige manier door de Lisser de fensie worden ontzenuwd. In het offensief bleken de Lissenaren veel directer dan de tegenstander. Een voorzet van vleugelaanvaller Laurens van der Voort werd door Harry van der Zwet in de 15de mi nuut tot doelpunt gepromoveerd (1-0). Lisse kwam op 2-0 toen Pim Hoekstra in het strafschopgebied werd neergelegd en Wim Boukaert de toegekende penalty onberispe lijk inschoot. Na rust was Lisse geenszins van plan op de opgedane lauweren te gaan rusten. Weer Boukaert en Harry van der Zwet (kopbal) vergrootten de voor sprong, waarna Rob Meppelink voor VELO tegenscoorde (4-1). Nog was de scoringsdrift niet ge temperd en invaller Gert-Jan van der Hulst tekende voor Lisse de 5-1 aan. De koploper nam de zaken daarna wat al te lichtvaardig op maar meer dan een doelpunt van Frank van Duyvenstein was de ploeg uit Wateringen niet gegund (5-2). UDO - HBS 2-0 Een. keihard werkend UDO zag in de 10de minuut de getoonde ij ver beloond met een doelpunt van Ger Oudshoorn, die de ver voor zijn doel staande Haagse poort wachter met een prachtige lob ver sloeg (1-0). HBS zorgde voor be hoorlijk tegenspel en UDO had alle geluk van de wereld toen een goal van de Hagenaars om onbekende redenen werd afgekeurd. In de tweede rondgang trachtte HBS de jeugdige Leidenaars terug te drin gen, maar de Oegstgeester doel man René Sinke verdedigde zijn heiligdom met verve. De verlos sing kwam" pas drie minuten voor tijd door Marcel van der Spek die een combinatie met Nico van Rijn aanging en UDO de veilige haven binnenloodste (2-0). LFC - Delfia 2-0 Delfia liet van aanvang af de aan valsgolven richting het Leidse doel rollen en de Leidenaars konden zich ternauwernood in de branding staande houden. Doelman Peter van der Wal onderscheidde zich hierbij met een aantal uitstekende reddingen. Voor LFC was het weerwerk vooral van de zijde van Peter Gijsman te zien, maar zijn af standsschoten waren niet gevaar lijk genoeg. Delfia was ook direkt na de spelhervatting de betere ploeg, maar gaandeweg vertoonde het Delftse offensief toch tekenen van verval. Daar profiteerde vooral de uitblinkende LFC'er Paul Har- teveld van. Eerst stelde hy Nico van Dam in staat de 1-0 binnen te schieten en daarna was hij met een solo onstuitbaar (2-0). WASSENAAR - Na de verrassende zege op UVS in de eerste competitie wedstrijd is Blauw Zvwirt het spoor volledig bijster. Tegen Papendracht leed de debutant in de zondageersteklasse gisteren zijn vierde achtereen volgende nederlaag. De formatie van trainer Joop van Dale counterde in Wassenaar naar een volledig verdiende 0-3 zege. Frans Lutjeboer besloot al na zes minuten een fraaie individuele actie op de linkervleugel met een harde schuiver waarop doelman Carlo l'Ami het antwoord schuldig moest blijven. De door de prima spelende libero Ben Duthler geleide Papendrecht-defensie gaf geen enkele kans weg en het wachten was op een tweede treffer van de bezoekers. Die viel in de 36e minuut toen Peter Michielsen een voorzet van Mouk Verheen met het hoofd afrondde. Frank Voorham tekende vervolgens voor de enige Wassenaarse wapen feiten in de eerste helft door de bal uit een vrije trap juist voorlangs het doel van de prima keepende Sjaak van de Heerik te schieten. Een tweede inzet van Voorham werd door Van de Heerik gestopt waarna Young Man op aangeven van wederom Mouk Verheen de 0-3 achter l'Ami kopte. In de tweede helft speelde Papendrecht de gewonnen partij rustig uit. Alleen Rob Gras zorgde nog voor wat opwinding door de bal op de krui sing van het Papendrecht-doel te schieten.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11