Onbegonnen Werk actief in vriie tiid 'Kankeronderzoek steeds verfijnder' Socialistische strijd tegen de oprukkende Bolus Canum Molen De Valk: een 'dynamisch museum' Krakers Noordeinde weer voor rechtbank Sociale dienst zet 97 uitkeringen stop PAGINA 4 LEIDEN VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1985 Leidse kroniek door John Kroon I Burgemeesterswoning Directeur Streefland van de Leidse Woningstichting deed in het interview met deze krant (af gelopen woensdag) ter gelegen heid van zijn afscheid een aantal opmerkelijke uitspraken. Eén daarvan betrof de naarste af faire" uit zijn loopbaan: het ru moer rond de vroegereburge meesterswoning aan de Witte Singel. "Dat is alleen qua kosten wat uit de handjes gelopen", doet Streefland er nu wat luchtigjes over. Zijn woorden doen de her innering herleven aan wat een langdurige politieke rel in het Leiden van de jaren zeventig was. Toen er een PAK (Progres sief Akkoord) was en achtereen volgens een rechts minderheids- en een links meerderheidscollege het dagelijks bestuur van de stad vormden. Toen polarisatie in het politieke jargon opdook en wet houders de vanzelfsprekendheid van hun gezag zagen tanen. De geschiedenis van deze affai re gaat zelfs terug tot 2 september 1965. Toen verstrekte hel college van B en W de Leidse Woning stichting schriftelijk de opdracht voor het onderhoud van de bur gemeesterswoning te zorgen. (Let wel: de benaming was toen nog Gemeentelijke Woning Stichting, hetgeen gewoonlijk met GWS werd afgekort. Niet te verwarren met die voetbalclub uit Sassen- heim). Nadat de toenmalige burge meester Van der Willigen enige jaren in het statige huis aan de Witte Singel had gewoond, bleek een stevige opknapbeurt geen kwaad te kunnen. Die werd in 1971 verricht. Kosten: 30.000 gul den. Beetje veel, vond het PSP- raadslid Herman Amptmeijer. die tegenwoordig meer bekend heid geniet als wandelaar. Hij snuffelde eens in de rekeningen en in de opdrachten die aan de aannemers waren gegeven en kwam tot de conclusie dat er met het begrip 'onderhoud' door de GWS wel erg royaal was omge sprongen. Veel van de uitgaven leken vooral bestemd om de bur gemeesterswoning de glans te ge ven die men kennelijk bij een ambtsketen vond passen. Beetje wrang, vond het PSP-raadslid, omdat huurders van woningwet woningen, die in het algemeen wat minder kapitaalkrachtig waren dan burgemeesters, nogal eens bot vingen bij de GWS als het ging om het onderhoud van hun woning. Welnu, van Amptmeijers vraagtekens kwam een commis sie en van de commissie kwam een rapport. Voor hel zover was, hadden de commissieleden (raadsleden van alle fracties) compromissen tot achter de kom ma gesloten, maar uiteindelijk was de conclusie toch: er moesten rekeningen naar burgemeester Van der Willigen en zijn opvolger Vis. De gemeente wenste niet de volledige rekening van 30.000 gulden te betalenalleen die kos ten die werkelijk tot normaal on derhoud konden worden gere kend. Daarnaast moesten dege nen bijpassen die verantwoorde lijk konden worden gesteld voor het uit de hand lopen van de kos ten: het bestuur van de GWS, de laatste maand van zijn zittings periode, in 1974, nog eens de po ging te wagen, met een juridisch advies in de hand. de gemeente alsnog de resterende kosten (ruim 3000 gulden) te laten beta len. Na gesputter van wat raads commissies haalde dit voorstel de gemeenteraad niet. De kwestie werd doorgeschoven naar het volgende college. Dat bleek te be staan uit PvdA en PPR/PSPl D'66. Partijen die altijd vonden dat de gemeente niet voor de te luxueus uitgevoerde onderhouds beurt zou moeten opdraaien. Dat zóïi dus wel niet gebeuren ook. Mis. Zoals wel vaker bleek principe een rekbaar begrip, makkelijker te hanteren voor een raadslid-in-oppositie dan voor een wethouder met bestuursvé- rantwoordelijkheid. De minder heid van het college, onder wie de wethouders Tesselaar en Waal, hield stand, zij het met een nieu- De woning aan de Witte Singel, die de politieke gemoederen in de jaren zeventig zo verhitte. (archieffoto) directeur van de GWS (Streef land) en het college van B en W. Maar wie nou wat moest betalen, daar kwam de commissie niet uit. Dat moesten bestuur, direc teur en college onderling maar uitzoeken. Het toenmalige college van B en W bestaande uit KVP, VVD en de combinatie ARPICHU/ SGP) trachtte het rapport van de commissie nog in hoog tempo bij de oud-papierhandel te doen be landen, maar daar stak de meer derheid van de gemeenteraad een stokje voor. Van der Willigen en Vis betaalden, maar wat ver wacht kon worden gebeurde: GWS-bestuur, GWS-directeur en de wethouders kwamen niet aan een onderlinge verdeling van de kosten toe. Dat wil zeggen, zij kwamen allen voor zichzelf op f 0,0 uit. Het college van B en W liet de zaak op zijn beloop, om in de we variant: er moest (ook) een re kening naar oud-KVP-wethou der Menken van volkshuisves ting. Maar een man als wethou der Van Dam bijvoorbeeld bleek als wethouder geen zin meer te hebben in de rompslomp die hij als raadslid zelf had opgeroepen. Hij kreeg de steun van de meer derheid van de gemeenteraad. En zo kon directeur Streefland deze week opmerken dat hij nooit heeft hoeven te betalen. De gemeenteraad nam in 1976 ook nog een wijs besluit: na het vertrek van burgemeester Vis zou de gemeente de burgemeesterswo ning verkopen. Hetgeen geschied de. Wat weer tot gevolg had dat de stad vervolgens lange tijd een burgemeester (Goekoop) had die niet in Leiden woonde. Maar dat. REAL Als u ooit nog eens geld nodig heeft, probeer dan wat te lenen bij Jit Peters of Jos Fase. Deze twee wethouders willen name- lijks niets weten van tegenval lers. Als u later slechts de helft van het geleende bedrag kunt te rug betalen, zullen ze u ongetwij feld vertellen dat ze toch tevreden zijn. Deze week hadden ze iets der gelijks met de REAL^proef in Tuinstadwijk. Voordat REAL (REcycling Afval Leiden) begon, waren er voorspellingen gedaan over het aantal bewoners dat zou meedoen en de hoeveelheden schillen, glas, oud papier en me taal die van het overige afval zouden worden gescheiden. Nu. na een half jaar proefdraaien, blijkt het met die schillen wel goed te zitten. De hoeveelheden via REAL ingezameld glas, pa pier en metaal zijn echter een flink stuk lager dan was voor speld. Een klassiek geval van 'tegen valler', zou je zo denken. Maar nee hoor. de wethouders zijn tevreden. Goed, de voorspel lingen zijn voorlopig niet ge haald, maar volgens directeur gemeentereiniging Logtenberg zouden die prognoses wel eens te hoog kunnen zijn geweest. Wet houder Fase vindt die prognoses er zelfs niet eens toe doen. Het gaat er om dat in Tuinstadwijk afval worden gescheiden. En wel nu: er wordt afval gescheiden. Het gekke is echter dat in het verslag over het eerste halfjaar van het REAL-project wél wordt voorgesteld om uit te kijken naar een andere methode om glas. pa pier en metaal op te halen. 'Waarom?', denk je dan. Willen de REAL-jongens de wethouders nog tevredener stemmen? Dai zou toch een beetje overdre ven zijn. Het is natuurlijk mooi, hoor: twee meer dan tevreden wethouders. Maar om daar nou de hele boel voor op zijn kop te gooien Overigens zullen de prognoses over de REAL-proef inmiddels wel netjes in een blauwe vuilnis zak zijn gestopt. Honderd. Op het gevaar af een nieuw spervuur van ingezonden brie ven uit te lokken, dient deson danks toch nog eens wat te wor den opgemerkt over de maat schappelijke carrière van de 'Bo lus Canum', de hjondedrol. In het immer idyllische verleden van paardetram en ganzéborden bij kaarslicht was het excrement van 's mensens trouwste viervoe tige vriend wellicht al onbemind. Maar nog even en. de bruine kwelgeesten worden gebombar deerd tot volksvijand weer gekomen tegen deze plaag. Een geïntegreerd beleid met veel facetten ter bestrijding van de oprukkende hondemesl staat op stapel. Een ad hoc-projeclgroep is in leven geroepen en heeft een studie van de materie aangevan gen. Ook de politiek zit niet stil. De Partij van de Arbeid heeft het zwaarwegend belang van dit maatschappelijk probleem inge zien en een uiterste poging ge waagd om de twijfelende kiezer vóór de gemeenteraadsverkiezin gen het rode hol in te lokken. De uitspraak 'er worden maatrege len genomen om buurt- en speel- voorzieningen te vrijwaren voor hondepoep' hebben de leden in overgrote meerderheid en op het laatste moment doen opnemen in het verkiezingsprogramma. Een i stemmen te win- Pogingen om vast te stellen welke stad de meeste kampioenen met bezem en blik telt en zich dientengevolge als de schoonste stad van Nederland op de borst mag slaan, resulteerden in een niet aflatend gejank. Over glij den in en soppen over metfaeca- liën besmeurde trottoirs. Omwonenden van het Kooi- park ergeren zich groen en geel aan de derrie. De kinderen kun nen niet meer in het plantsoen spelen, voorheen romantische wandelingen bij maanlicht wor den een onwelriekende aangele genheid. Onlangs schijnt een bal dadige tekkel zelfs een drol door de brievenbus van de voorzitter van het anti-hondepoep-collectief te hebben gedraaid. De gemeente Leiden heeft ech ter geen stront in de ogen en is al enkele keren krachtig in het ge- In de toelichting op deze wei nig fraaie zin wordt gesteld dat de partij denkt aan strengere controle op poepende honden. Of het hier gaat om stankverklik kers, aangesloten op een centraal meldingspunt bij de politie, is niet duidelijk. Voorts is men voor de plaatsing van verbodsborden, waarbij het toch zeer de vraag is of een loslopende hond zich de tekst 'Verboden Te Poepen' aan trekt. De uitreiking van poepzakken moet de zaak completeren. De touwtjes om deze zakken onder de staart van de huisvriend te be vestigen moeten de hondebezit- ters waarschijnlijk zelf aan schaffen. Dit beleid zal ongetwijfeld uit monden in de aanstelling van een slagvaardig optredend team afgestudeerde 'faecaliologen' ressorterend onder de gemeente lijke directie milieu. Het start sein waarop deze deskundigen met argusogen de wijk intrekken, geeft Jit Peters als verantwoorde lijke wethouder. Na de symboli sche vernietiging van de eerste ongewenst bolus zal de eigenaar van elke illegaal poepende hond te vuur en te zwaard worden ach tervolgd. PvdA-vrouwen Wordt in deze rubriek, hoewel zijdelings, al gewag gemaakt van de ledenvergadering van de Leidse PvdA, de rol van de Rooie Vrouwen in de socialistische gele deren mag nog wel even apart in de schijnwerper worden gezet. Deze stroming heeft immers in het verleden een belangrijke rol gespeeld in onder meer de eman cipatie en de verbetering van de 'vrouw-vriendelijkheid' van de partij. Nog steeds staan de vrouwen op de bres voor hun van het aan- bijdragen: Raymond Peil en Wim Wegman recht naar de stofzuiger gestuur de seksegenoten. De PvdA zou de dames schromelijk onrecht aan doen, evenals haar reputatie van vrouw-vriendelijke en voor emancipatie strijdende partij, door de Rooie Vrouwen niet met open oren en armen tegemoet te treden. Maar de tijd waarin de briga de van Henriëtte van Dongen de strijd aanging voor verdrukte vrouwen en hun vertrapte rech ten blijkt toch weer van jaren her te zijn. Ter illustratie mogen de genoemde ledenvergadering van de PvdA en het ontwerp-verkie- zingsprogramma ten tonele wor den gevoerd. Voor één van de belangrijkste taken van de politie heeft de pro grammacommissie namelijk de volgende, vernuftige zinsnede ge wrocht: "Het bevorderen van (het gevoel van) veiligheid en leef baarheid zowel op straat als in de woning, in openbare gebou wen en dergelijke". U voelt de bui al hangen. In de ogen van de Rooie Vrouwen vond deze formulering geen genade. De dames willen de term 'sociale veiligheid' invoeren. En wel om dat, zo maakte Henriëtte van Dongen staande de vergadering duidelijk, onder die uitdrukking ook de veiligheid van vrouwen wordt verstaan. Het is als het wa re extra veilig. Een tweede argument voor het wijzigingsvoorstel was het feit dat allerlei landelijke rapporten al zeker t wee jaar met dit staaltje absoluut verwerpelijke ambtena- renjargon zo mogelijk nog min der leesbaar worden gemaakt. De programmacommissie pre adviseerde (ook zo'n naar woord) dan ook zeer terecht om de 'socia le veiligheid' uit Leiden te ban nen. "Het werkt verwarrend", merkte zij heel zinnig op. Omdat socialisten voor alles behalve vrouw-onvriendelijk willen worden aangezien, haalde het amendement van de Rooie Vrouwen echter toch de eind streep. In het verkiezingspro gramma komt dus onder meer te staan dat één van de belangrijk ste taken van de politie moet zijn 'het bevorderen van sociale vei ligheid en leefbaarheid, zowel op straat als in de woning, in open bare gebouwen en dergelijke'. Leest u de oorspronkelijke for mulering (met 'het gevoel van') hierboven nog even. Die extra veiligheid, dat scheelt. Interieur vernieuwd LEIDEN - Wethouder Kuijers heeft gistermiddag de hernieuwde molen De Valk geopend. Het was de bedoeling dat de wieken zouden gaan draaien, maar aangezien het bijna windstil was, kwam daar niet zoveel van terecht. Toch is het de bedoeling dat de molen in de toe komst "een dynamisch museum wordt", zoals één van de feestrede- De vernieuwingen - waarvoor de gemeente 75.000 gulden op tafel legde - bestaan onder meer uit en kele (opengewerkte) modellen van molens, een dia-klankbeeld, nieu we vitrines met een overzichtelijke indeling, nog niet eerder tentoon gestelde voorwerpen en educatie ve toelichtingen in vier talen. Ruim een jaar heeft het opknap pen geduurd. "In die tijd zijn we dus niet dicht geweest", zegt mo lenbeheerder H. van der Lelie. "We hebben alles tussen de bedrijven dooi- gedaan". "Alles is betaald door de ge meente. We hadden voor bepaalde dingen wel subsidies aangevraagd, maar dat geld hebben we niet ge kregen, met als gevolg dat we bij voorbeeld de vitrines zelf hebben moeten maken". Het grote verschil met vroeger is volgens Van der Lelie dat de be zoeker nu wijzer weggaat. "Dat was vroeger niet zo. Dan wist je niet wat je gezien had. Nu hebben we de toelichtingen waardoor de mensen goed geïnformeerd wor den. Bovendien wordt er ook infor matie verstrekt over de andere Leidse molens". Molen De Valk, de bezoeker gaat nu wijzer weg. DEN HAAG/LEIDEN - Eigenares se M. A. Verhoeven van pand Noordeinde 40 in Leiden heeft gis teren voor de tweede maal binnen enkele maanden de president van de Haagse rechtbank in kort ge ding verzocht te bevelen dat de krakers haar eigendom verlaten. Bij vonnis van 9 augustus had vice- president mr. Offers bepaald dat Verhoeven onvoldoende had aan getoond dat zij het pand met spoed nodig had en haar eis afgewezen. Daarom ging Verhoevens raads man mr. J. H. Linskens gisteren uitgebreid in op de slechte huidige huisvesting van Verhoevens uitge verij Batteljee en Terpstra. Het snelgroeiende bedrijf (aldus de ad vocaat) moet het nu doen met de zolder van Oranjegracht 12 als kan toorruimte en een opslagruimte el ders die bovendien volgende week moet worden ontruimd. Ook pro- Situls woningdelersregeling LEIDEN - Sinds de invoering van de zg. voordeurdelersregeling heeft de Gemeentelijke Sociale Dienst van Leiden 97 uitkeringen beëindigd: 20 uitkeringen in het kader van de algemene bijstands wet en 77 rww-uitkeringen. De re- Jongen (13) mishandeld en aangerand LEIDEN - Twee 15-jarige jongens zijn gisteren en vanmorgen aange houden wegens aanranding en mishandeling van een 13-jarig Leidse jongen. De twee 15-jarigen, afkomstig uit Leiden en Voorscho ten, wilden in een pand aan de Ho- gerbeetsstraat allerlei 'sexspel- letjes' spelen met het Leidenaartje. Die wilde daar echter niet aan mee werken. Hij slaagde erin te ontvluchten op zijn fiets. De twee 'aanranders' zetten echter de achtervolging en achterhaalden hun slachtoffer die daarna klappen en schoppen kreeg toegediend. De jongen slaagde er in voor een tweede keer te ont vluchten, maar werd in de buurt van de Langegracht wederom ach terhaald, waarna hij nog een afram meling kreeg. den hiervan is dat deze uitkerings gerechtigden de formulieren in verband met de woningdelersrege ling niet of oningevuld hebben te ruggestuurd. Het aantal strafkortingen be droeg aanvankelijk resp. 48 en 125, maar na het versturen van een tweede herinnering aan de betrok ken cliënten is dit aantal dus op 20 en 77 gekomen. De hele woningdelersoperatie heeft de gemeente Leiden 238.000 gulden gekost. Staatssecretaris De Graaf (sociale zaken) had de rege ling op 1 juni willen invoeren, maar de GSD Leiden haalde die streef datum niet. In Leiden is de wo ningdelersregeling daarom op 1 augustus van dit jaar ingegaan, waardoor de gemeente Leiden een boete boven het hoofd hangt. Daar over wordt nog overleg met de rijksconsulent gepleegd. Daarbij voert de gemeente aan, dat ook problemen met de automatisering bij de GSD tot vertraging in de uit voer van de regeling heeft geleid. VOLKSDANSEN. In het Leidse Volkshuis aan de Apothekersdijk begint dinsdagavond van half acht tot negen uur een nieuwe volks- danscursus voor beginners onder leiding van Bianca de Jong. Er is nog volop plaats voor nieuwe le den. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Helene van der Marei, telefoon 125324. S taaiwij k De werkgroep 'Staalwijk' van de hervormde wijkgemeen- te Staalwijk-Vredeskerk zal op donderdag 26 oktober een reü nie organiseren in het gebouw Staalwijk aan de Herenstraat 45. Al degenen die in het verle den op enigerlei wijze betrok ken zijn geweest bij Staalwijk worden uitgenodigd het ge bouw, dat in het afgelopen jaar een ingrijpende verbouwing heeft ondergaan, te bezoeken. Rommelmarkt De werkgroep Terre des Hom- mes Leiden en omstreken houdt zaterdag een rommeLkleding- markt in het gebouw aan het Noordeinde, ingang naast de bloemenkiosk. De opbrengst komt ten goede aan een project in Kambia, Sierra Leone, dat door TdH wordt ondersteund. De markt begint 's ochtends om elf uur en duurt tot drie uur 's middags. Kinderkleding beurs In buurthuis Corn. Joppensz. aan de Du Rieustraat wordt za terdag een kinderkledingbeurs van winterkleding gehouden. De kleren kunnen zaterdagmorgen van tien tot elf uur worden inge leverd, de verkoop is van half elj tot twee uur 's middags. De kleding moet heel en schoon zijn en er mogen niet meer dan twintig' kledingstukken worden ingeleverd. Op de kleding moet een kaartje met prijs, maat en een codenummer zitten. Twintig procent van de opbrengst wordt ingehouden voor het buurthuis. De kleren kunnen maandag avond van half zeven tot zeven uur worden opgehaald en afgere kend. De organisatie zoekt nog dames die na de beurs willen hel pen met opruimen. Voor inlich tingen bellen naar Ria van der Meel 071-125005of Dolly van Raemdonck (071-144578). Schaatsen De Leidse IJsbaan aan de Von dellaan opent zaterdag haar deuren. De Kunst Schaats Ver eniging Rijnland (KSV) houdt een open dag. Er wordt een gratis les kunstschaatsen gegeven van negen tot half elf 's ochtends en van vijf uur 's middags tot negen uur 's avonds, verzorgd door ex- kampioene Sophie Verlaan. Voor overige inlichtingen over de KSV Rijnland kunt u terecht bij het secretariaat van de ver eniging, telefoon 01720 - 44750, S. van Driel (01714-3566) of me vrouw Bavelaar (071-172650). Tentoonstelling De Stichting Kaderkursussen Leiden houdt zaterdag van tien uur 's ochtends tot twee uur 's middags haar jaarlijkse exposi tie van de tweejarige opleiding 'Kreatieve Bezigheidsbegelei ding' in het gebouw van K O, Oude Vest 45, ingang Hazewind- steeg. Van de eindexamenkandida ten van dit jaar zijn werkstuk ken in diverse technieken te zien. Een en ander is afgestemd op het 'werkveld van de bezigheidsbege leiding'. De tentoonstelling geeft ook een beeld van de mogelijkhe den om technieken aan te passen aan mensen met een bepaalde handicap. Chantecler De oude Franse fabel 'Chante cler' wordt dit weekeinde in een eigen bewerking verteld door de actrice-zangeres Caroline van Oyen in de Lokhorstkerk aan de Pieterskerkstraat. De fabel gaat over een haan die denkt dat hij zo mooi zingt dat de zon opgaat. De vertelling is geïllustreerd met twintig schaarsneden-dia's door Joop Koevoets en wordt ver der verlevendigd met diergelui den en muziek door Jean-Baptis- te Koevoets De try-out is zaterdagavond om acht uur, de première is zon dagmiddag om drie uur. LEIDEN - Het onderzoek naar het herkennen van kanker - of het een goedaardig of een kwaadaardig ge zwel is - wordt steeds beter en verfijnder. Dit stelde vanmiddag prof. dr. D. J. Ruiter die is benoemd tot gewoon hoogleraar op het vak gebied van de pathologie, in het bijzonder de oncologie. Onder de titel 'Het herkennen van kanker' aanvaardde hij vandaag zijn ambt aan de Leidse universiteit. Het essentiële verschil tussen goedaardig en kwaadaardig is dat goedaardige gezwellen nooit uit zaaien en dat kwaadaardige dit wel kunnen. Of er metastasen (uitzaai ingen) ontstaan en op welke plaats is afhankelijk van een veelheid van factoren. Kanker blijkt uit buiten gewoon veel ongelijksoortige cel len te bestaan met verschillenden eigenschappen. De hoogleraar noemde drie as pecten die nauw met elkaar zijn verweven en die van belang zijn bij het herkennen van de kankercel len: kenmerken, inzicht in biologi- sche gedrag en inzicht in de wijze waarop cellen elkaar herkennen. Hij legde verder uit dat een een voudige microscoop en liet waar nemen met het blote oog alleen ook in de pathologie tot het verre verleden behoren. "De diagnostiek van moeilijk te herkennen gezwel len is sterk verbeterd door moder ne technieken", aldus Ruiter. Hij noemde in dit verband onder meer de elektronenmicroscopie en het vervaardigen in het laboratorium van antistoffen. beerde mr. Linskens duidelijk te maken dat het voormalige school gebouw Noordeinde 40 door Ver hoeven niet om speculatieve rede nen is aangekocht. Die beschuldiging had de advo caat van de krakers, mr. Ton Vis ser, geuit tijdens de behandeling van het eerste kort geding. Verhoe ven heeft namelijk een relatie met een man, die volgens Visser in Lei den als speculant in onroerend goed bekend zou staan. Dat was volgens Linskens echter in het ge heel niet het geval. Volgens hem heeft de man juist de volkshuisves ting in Leiden de afgelopen jaren een goede dienst bewezen met het opknappen van oude panden in de stad. HENGEL - Een 33-jarige Leide- naar dacht vorige week goedkoop aan een goede hengel te kunnen komen door er één te stelen in een winkel aan de Haven. Veel plezier heeft hij er niet van gehad. De hen gel was niet compleet en juist daar door liep de man tegen de lamp. De eigenaar van de winkel had zijn collega's gewaarschuwd. Toen de man uiteindelijk een andere hengelwinkel binnen stapte om de ontbrekende delen te kopen, viel hij door de mand en kon hij giste ren door de politie in zijn kraag worden gegrepen. Drietal bekent inbraak in Stadsbouwhuis LEipEN - Drie Leidenaars heb ben bekend dat zij het afgelopen weekeinde computerapparatuur en schrijfmachines hebben gesto len in het Stadsbouwhuis aan de Langegracht. De waarde van de ap- paratuur, die inmiddels is terugge vonden, bedraagt 20.000 gulden. De schrijfmachines zijn verdwe- De politie kwam de dieven op het spoor nadat in Noordwijk com puterapparatuur werd aangebo den. De Noordwijkse politie hield een 39-jarige man uit die plaats aan. Bij een huiszoeking in de wo ning van de man, werd de in Lei den gestolen computerapparatuur aangetroffen. De Noordwijker be kende deze spullen te hebben ge kocht van een 43-jarige Leidenaar. Deze werd dinsdag aangehou den. Hij verklaarde de inbraak niet alleen te hebben gepleegd. Dit leid de woensdag tot de aanhouding van een 27-jarige plaatsgenoot. De derde inbreker, een 28-jarige Lei denaar, meldde zich die dag eige ner beweging bij de politie.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 4