Voorschoten krijgt af en toe pleintje Verkeersveiligheid staat centraal in Zoeterwoude 'Een teleurstellende buit' Gemeentelijke heffingen gaan weer niet omhoog Handballers naar Haasbroek? Geen geld voor bouw aan Hoge Rijndijk II VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1985 ZOETERWOUDE - Het begro tingsjaar 1986 staat volgens de ge meente in het teken van de ver keersveiligheid. Nog dit najaar zal de presentatie van het verkeersvei- ligheidsplan plaatshebben. Be langhebbenden kunnen dan hun hun mening over de voorgestelde maatregelen geven. Door bepaalde verkeersmaatregelen tegelijk met wegenonderhoud uit te voeren, kan al op korte termijn een aantal maatregelen worden getroffen. Als het verkeersveiligheidsplan wordt gepresenteerd zullen ook de eerste resultaten bekend zijn van de in de dorpskom aangebrachte proefopstellingen die zijn geplaatst voor een veiliger schoolroute. Vol gens de toelichting op de begroting hebben de proefopstellingen "in positieve zin de vakpers gehaald en daarmee de interesse gewekt van diverse gemeenten". Ook binnen het verkeersbeleid past het streven vrachtwagens uil het dorp te weren. Na lang onder handelen lijkt nu de oplossing in zicht. Binnenkort zal een drie maanden durende proef worden genomen met een parkeerverbod voor vrachtauto's in het dorp. De wagens zullen tijdens de proel kunnen parkeren op een terrein aan de Miening, bij transportbe drijf Onderwater. De vernieuwing en herindeling van de Dorpsstraat zal in het voor jaar van 1986 een feit zijn. Het werk begint als ook de riolering in die ZOETERWOUDE - De inwoners van Zoeterwoude krijgen ook in 1986 niet te maken met verhogingen van de gemeentelijke belas tingen en tarieven. Bovendien is de gemeente erin geslaagd de eigen uitgaven op een constant niveau te houden. Deze uitgangs punten voor het komend jaar zijn in de begroting voor 1986 ge haald met een sluitende begroting. Dit in tegenstelling tot eerdere sombere verwachtingen over de financiële positie van de gemeen te in 1986. De meevallende uitkomst van de begroting '86 is mede te dan ken aan enig toeval. Zo kreeg de gemeente onverwacht meer geld van de rijksoverheid voor de kosten van het onderwijs en profi teerde Zoeterwoude van de dalende rentestand. Door het extra afschrijven van al gedane investeringen kwam een ruimte van een ton op de begroting. De begroting sluit voor komend jaar met een post voor onvoorziene uitgaven van 73.000 gulden. Vorig jaar was dit 57.000 gulden. Het totale budget waarmee volgend jaar wordt gewerkt is 16,2 miljoen gulden. De begroting werd gisteravond tijdens de raadsvergadering aan geboden aan de leden van de gemeenteraad. Zij zullen nu op de stukken gaan studeren en in de raadsvergadering van oktober hun algemene beschouwingen hierover geven. In november moet de gemeenteraad de begroting voor volgend jaar vaststellen. straat wordt aangepakt. Voorop staat bij de nieuwe indeling van de Dorpsstraat dat meer bescherming wordt geboden aan voetgangers en fietsers. Omwonenden en midden standers zullen over de plannen worden gehoord. Het is de bedoe ling dat de Dorpsstraat voorgoed autovrij wordt en dat op de Dr. Bouwdijkstraat tweerichtingsver keer wordt ingesteld. Grote zorg spreekt de gemeente uit over de toestand van enkele bruggen in Zoeterwoude. De Geer brug met name verkeert in zeer slechte staat. Waarschijnlijk zal een extern onderzoeksbureau de gemeente moeten adviseren. De bruggen over de Noordbuurtseweg naar de Van Alkemadestraat en de J.A. de Gravenlaan moeten volle dig worden vernieuwd. Voor de verfraaiing van het dorpsplein bij het Zoeterwouds winkelcentrum worden kunstenaars uitge nodigd voor het maken van een ontwerp. In samenspraak met omwonenden en de Rabobank zal een keuze worden gemaakt. De bank schonk bij de opening van het nieuwe bankgebouw 5000 gulden voor dit doel. De provincie Zuid-Holland heeft 22.500 gulden toegezegd voor het verfraaien van het pleintje. Over kunst gesproken: twee kunstenaars en vijf instellingen willen zich met de openbare bibliotheek in de leegstaande Aloysiusschool aan de Schenkelweg vestigen. ZOETERWOUDE - De handbal vereniging Fairplay zal waar- Opknappen raadhuis: vier ton ZOETERWOUDE - De slechte staat van het Zoeterwoudse raad huis zal zwaar op de begroting gaan drukken. De kosten van het onderheien van het oude gedeel te van het raadhuis raamt de ge meente op maar liefst vier ton. "Maatregelen moeten worden getroffen om nog ernstiger ge volgen dan de scheurende mu ren, niet waterpas liggende vloe ren en niet goed sluitende deu ren te voorkomen", aldus de ge meente. Een notitie is in voorbereiding om tegelijk met de onderheiing van het oude deel de werkver trekken opnieuw in te delen. Ook toekomstige ontwikkelin gen in het personeelsbestand worden meegewogen. De wijze van verbouwing zal op deze noti tie worden afgestemd. De werk zaamheden zouden in het ko mende jaar moeten gebeuren. Met name de in het oude deel ge vestigde afdeling Sociale Zaken is krap bemand en behuisd. schynlijk de beschikking krijgen over één of meer buitenvelden op het gemeentelijk sportpark Haasbroek. De gemeente is mo menteel aan het rekenen over de financiële haalbaarheid ervan. In elk geval wordt ook gedacht aan de aanleg van een verhard hand- balveld op het sportpark. Een bedrag van 165.000 gulden is voor de verbetering van de ac commodatie in het investerings plan opgenomen. Fairplay speelt momenteel bij de woon- en leef gemeenschap voor verstandelijk gehandicapten Swetterhage. Door het verdwijnen van de Zoe terwoudse hockeyclub is op Haasbroek een veld vrij geko men. Voetbalvereniging SJZ heeft geen bezwaar tegen de komst van de handballers. Overigens zal de Zoeterwoud se gemeenteraad een gedachten- wisseling beginnen over een re geling waarin de relatie tussen de zelfwerkzaamheid van de ver enigingen en de huurprijzen be ter tot uitdrukking komt.. VACATURES - De vry wiliigers- vacaturemap blijkt het afgelopen jaar geen enkele Zoeterwoudse vrijwilliger aan 'werk' te hebben geholpen. De vacatures zullen nu openstaan voor burgers uit de omliggende gemeenten via het Gewestelijk Arbeidsbureau. Bibliotheek geeft gratis abonnement REGIO - De Wassenaarse bi bliotheek gaat morgen gratis abonnementen uitdelen. Alle Wassenaarders, die de moeite nemen tussen tien en vijf naar de uitleen aan de Luifelbaan te komen, kunnen een jaar gratis lezen. Gedachte achter dit unie ke experiment: mensen ook né dat ene jaar aan het lezen te houden. Burgemeester Schou- te zal morgen als eerste het 'goede voorbeeld' geven. Als nieuw ingezetene van het dorp zal hij zijn gratis abonnement rond tien uur in ontvangst ne men. Een en ander gebeurt in het kader van de landelijke biblio theekdag, waarvoor ook de bi bliotheken in Leiderdorp en Oegstgeest de deuren openzet ten. Leiderdorpers kunnen in het pand aan de Cor Gordijn singel 4 terecht tussen elf en drie uur. De Oegstgeester 'bieb' is tussen half tien en half één voor alle belangstellenden ge opend. ,Het adres: Homerus laan 7a. WASSENAAR - Nadat woensdag al drie omliggende panden 'tegen de vlakte' zijn gegaan is gisteren het beeldbepalende pand op de hoek van het Wassenaars kruispunt Den Deyl gesloopt. Automobilisten worden de komende tijd dus met een groot, gapend gat op het bekende kruispunt geconfronteerd in plaats van met het witte i oldtimerhandelaar was gevestigd. Over enige tijd zal er een garag Groenroute Leiderdorpers kunnen morgen meer over de natuur in hun ge meente te weten komen door een zogeheten 'Groenroute' te lopen door de heemtuin en park De Houtkamp. Ook is er een bomen- route uitgezet door Leiderdorp. De routes zijn verkrijgbaar in het nieuwe milieu-educatief centrum, gelegen bij de kinderboerderij in park De Houtkamp. Men kan daar tussen drie en vijf terecht alsme de op zondag van twaalf tot vijf. Disco-avond Leiderdorpse jongeren tussen de 11 en 16 jaar kunnen morgen avond in de Sjelter aan hun trek ken komen. Tussen acht en half twaalf wordt daar disco gedraaid. Het centrum is te vinden aan de Heemraadlaan 67 in Leiderdorp. worden afgewend", was zijn argu ment. Maar zowel CDA als VVD dach ten daar anders over. Christen-de mocraat Hogénelst zei niet op voorhand van plan te zijn om ge meentegelden in het Goede Her der-project te stoppen, en zeker niet dwars door de onderhandelin gen met het rijk heen. "Het zou voor het rijk een stuk gemakkelij ker worden", stond partijgenoot Van der Geest hem bij. De VVD, bij monde van raadslid Kremer, sloot zich bij deze stelling aan. Overigens wilden beide partij en hiermee niet zeggen geen be reidheid te hebben om in principe financiële steun aan de sociale wo ningbouw te verlenen. Is boeren verstand weg? ZOETERWOUDE - Waar zit het 'boerenverstand' van 'de ge meente Zoeterwoude? Dat vroeg raadslid Ooijëndijk (Pro gressief Zoeterwoude) zich gis teravond af. Tijdens de raads vergadering liet hij weten zijn vraagtekens te hebben bij het beleid van zijn gemeente wat het heffen van leges betreft. "Want", zo sprak hij, "onlangs verkocht de werkgroep Zoeter woude voor vrede op de week markt wat lectuur. Hierover moest leges worden betaald. Dat is onzinnig, omdat die slechts acht gulden bedroegen. De administratiekosten om dat geld ,te innen zijn veel hoger. .Als de gemeente haar boeren verstand zou gebruiken bij dit soort heffingen, komen beide partijen voortaan voordeliger uit", aldus Ooijëndijk. Bezwaarschriften-hausse dreigt VOORSCHOTEN - Voorschoten wacht een hausse van bezwaarschriften tegen de onroerend-goedbelasting nu burgers de economische waarde van een woning kunnen opvragen bij de gemeente. Dit zal leiden tot vele nieuwe taxaties, die per stuk 100 tot 150 gulden kosten. Aldus D'66-raadslid J. Aikens gisteravond tijdens de gemeenteraads vergadering. Ook de privacy zou in gevaar kunnen komen wanneer een burger niet wil dat de waarde van zijn woning wordt doorgespeeld aan de boze buurman. Een zwaarwichtig belang is niet gediend met de open baarmaking van de gegevens, aldus Aikens. In 1982, toen de woningen opnieuw zijn getaxeerd zijn, 550 bezwaarschriften binnengekomen, vijf procent hiervan werd toegewezen. De andere partijen gingen wel akkoord met het VVD voorstel om de economische waarde van onroerend-goed openbaar te maken. Al vonden ze het niet briljant, blijkens de uitlating van Valkenburg (CDA). "Het heeft niets om het lijf', sprak hij, "maar we hebben er geen principiële bezwaren tegen". Zijn voorstel om 50 gulden per inlichting te vragen, haalde het niet. Een burger die de economische waarde van een woning wil weten be- ZOETERWOUDE - De Zoeter woudse gemeenteraad wil de in het gedrang geraakte woningbouw nog niet financieel gaan ondersteu- Men zei gisteraovnd 'nee' te gen het voorstel van ?W-raadslid Ooijëndijk om een kwart van de ruim vier ton, overgehouden van de gemeenterekening 1983, te ge bruiken voor de huizenbouw aan de Hoge Rijndijk West II. De raad wil eerst de onderhandelingen, die Zoeterwoude met het rijk voert over de onthouding van de toege zegde locatiesubsidie, afwachten. Door die ontbrekende subsidie is het onmogelijk geworden om wo ningen aan de Rijndijk in de socia le sector te bouwen tegen de al vastgestelde prijzen. Vandaar dat Zoeterwoude het rijk probeert te houden aan eerder gemaakte af spraken. Snelle inmenging gemeente maar ingewikkelder maken, oordeelden de raadsleden. Dat vond Ooijëndijk niet. Hij achtte het niet noodzakelijk om de meevaller uit 1983 geheel te storten in de reservepot 'automatisering'. Ooijëndijk: "Door die ton in de huizen aan de Rijndijk te in veste- ren, kunnen de moeilijkheden daar DEN HAAG/WASSENAAR - 'Het te gaan. De neef bleef moet wel een heel teleurstellende wachten, buit geweest zijn", veronderstelde de Haagse rechter, mevrouw Ko ningsveld gisteren, toen ze het be drag van 362 gulden noemde. Dit was de inhoud van het geldkistje van het Sterrenbad in Wassenaar, dat in augustus van dit jaar, onder bedreiging, werd gestolen. De officier van justitie eiste te gen de 24-jarige verdachte Hage naar een gevangenisstraf van 15 maanden. Zijn medeplichtige, 24- jarige neef en plaatsgenoot, hoorde) VOORSCHOTEN - Voorschoten krijgt af en toe een dorps pleintje op het stukje straat tussen Schoolstraat en Treub- plein. Op dagen dat middenstanders of anderen iets willen organiseren, wordt het afgesloten voor het gemotoriseerd verkeer. Auto's en brommers kunnen dan, net als op da gen dat er geen dorpsplein is, rechtdoor langs de gemeen teflat. De gemeenteraad heeft hiermee gisteravond unaniem ingestemd. Al ging het niet van harte. Zo noemde J. Aikens (D'66) het nau welijks óf geen besluit. "Het einde van het pandemonium" zou nog niet in zicht zijn. Evenals wethou der Van Leeuwen (PvdA/PPR) had hij kritiek op mensen in de raad die het beter weten als deskundigen hebben gesproken, in dit geval on derzoekers van het Centraal Insti tuut voor Midden- en Kleinbedrijf (CIMK). Aikens noemde de gekozen va riant niet de m-variant, maar au-va- riant: zij doet pijn en is autovrien- delijk. De auto's kunnen "alle kan ten op" en "veel consumenten wor den er niet mee geholpen". Toch stemde hij vóór omdat de uit "be stuurlijk broddelwerk" geboren variant niet voor vreselijke rampen zou zorgen. Ook J. Visser (PvdA/ PPR) vindt dat het besluit de schoonheidsprijs niet verdient. Het zal niet aan alle randvoorwaar den van het CIMK kunnen vol doen. Zijn partij blijft de dorps plein-variant beter vinden. de zaak dus alleen Geldldst zwembad onder bedreiging: gestolen kelder maken, zo C C de ingang. de auto nes, was eerst ook geweldpleging paar honderd meter opgenomen. Deze werd geschrapt toen de verdachte bleef ontkennen 'dat hij de kassière met een bu reaustoel tegen de muur had ge duwd en er geen bewijs van het te- V olgens de kassière van het Ster renbad liep de Hagenaar balie en pakte het geldkistje. Haar gendeel was. Ondanks dat bleef de collega en zij renden de middellijk achterna. Om de achter volgers tegen te houden, gooide de verdachte een aantal fietsen om. Toen het personeel zich daar niet door liet weerhouden, dreigde de man met een alarmpistool en riep ]"Blijf staan of ik schiet" en "Ga de officier van justitie hoog. Dit vooral met het oog op het cri minele verleden van de verdachte die al vaker met het gerecht in aan raking was geweest wegens vermo gensdelicten. tien maanden gevangenisstraf weg, ga weg". Buiten gekomen r voorwaardelijk tegen stapte hij in de auto die volgens een getuige met 'ronkende r klaarstond'. Dankzij de alerte tie van de twee personeelsleden werden de verdachten snel aange houden. taalt 15 gulden per verzoek, plus vijf gulden per onroerend goed. De J krijgt 'J 'J i bezwaarschrift te zullen indienen". inlichting 1 alleen wanneer hij verklaart "de intentie te hebben zich e De twee verdachten hadden al eerder gesproken over het geld kistje dat in de balieruimte van het zwembad zo voor het grijpen lag. De bewuste maandagmiddag re den zij naar het veld naast het sportfondsenbad om te voetballen. De Hagenaar stapte uit om, naar hij zei, in het zwembad naar het toilet De medeplichtige neef hoorde Ti dezelfde reden zo'n hoge straf sen. Ook zijn verleden was niét getuige met 'ronkende motor kraakhelder. Behalve de tien maanden gevangenisstraf waarvan vier voorwaardelijk, werd ook nog eens vier maanden voorwaardelijk en een proeftijd van twee jaar geëist. Dit, omdat het delict binnen de proeftijd van zijn vorige straf werd gepleegd. De rechtbank doet 10 oktober uitspraak. Verleden H.J. Willemsen (WD) koesterde eveneens zijn oude stokpaardje, de-laten-zoals-het-is-variant met wat aanpassingen. Zijn 'ja' tegen de m-variant verklaarde hij als volgt: "Het komt ons een eind tege moet. De kortste weg tussen Schoolstaat en Treubstraat blijft gehandhaafd". Toch wil hij na een jaar een evaluatie. Centrale vragen moeten dan zijn: is het winkelkli maat verbeterd en hoe staat het met de verkeersdruk? Evenals wethouder Van Dalen denkt hij dat de verkeersdruk zal toenemen. Fietsers De christen-democraten waren wat positiever. Het centrum zou lo gisch bereikbaar blijven, het plein tje kan consumenten trekken en aan (de verkeersveiligheid van) voetgangers en fietsers is gedacht. Aan beide zijden van de School straat komen namelijk obstakel- vrije looproutes van minimaal twee meter breed uit de gevels en worden stallingsmogelijkheden voor fietsen geschapen. Voorts krijgt de winkelstraat tweerich tingsverkeer voor fietsers. De Ti eubstraat wordt verblijd met een aparte, van de rijbaan deel uitma kende strook voor voetgangers. Andere maatregelen betreffen extra parkeerplaatsen, uitstallin gen en laad- en losplaatsen in win kelstraat nummer een. Zo mogelijk komen er ook enkele bomen bij. Andere wensen: aanpassing van de Schoolstraat-verlichting en de be wegwijzering in het centrum. Het Kerkplein wordt aan de zijde van de Voorstraat afgesloten voor au to's en het Treubplein krijgt een toegang naast de ijzerwarenwin- kel. Na de kerstdrukte hoopt de ge meente te kunnen beginnen met de aanpassingen. In het voorjaar, als de activiteiten van de midden stand losbarsten, moet dan al het een ander klaar zijn. De kosten zijn nog moeilijk te schatten. Op de prioriteitenlijst staat 75.000 gulden voor deze aanpassingen. Maar VVD- wethouder J.D. van Dalen denkt dat het wel eens 90.000 gul den kan gaan kosten. Overigens bleek deze regent het meest positief over de variant. "Dit voorstel is niet eens een compro mis-voorstel". zei hij. "Eigenlijk is dit wat een hoop mensen altijd al wilden hebben. De vraag is alleen: hoe was het in godsnaam mogelijk dat het zo lang duurt voordat je een centraal punt vindt". ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag o uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten.van de artsen: Groep 1 - Tan. Zwanenburg, Meijer. R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, De Ruiter, B. Janssen: za van 8 uur tot zo 24 uur: R. van Leeu- wen, Fagelstraat 31, Leiden, tel. 218661; spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeijef, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruist za 8 uur tot zo 8 uur: A. van Luyk, Was- straat 2a, Leiden, tel. 122522. zo 8 uur tot 24 uur: F. Kruis, Klaproos 34, Leiden, tel. 126371; spreekuur Min nebroersgracht 41. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: S. Smit, Cobet- straat 43, Leiden, tel. 130177. zo 8 uur tot 24 uur: E.K. Fogelberg, de Sitterlaan 18, Leiden, tel. 132877. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: E. Nieuwenhuis- Smalbraak, tel. 768918; spreekuur Be vrijdingsplein 60. zo 8 uur tot 24 uur: A. van Rijn, Pagani- nistraat 1, Leiden, tel. 314349; spreekuur Kennedylaan 24. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reindërs, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Jasperse, Witte Singel 72, Leiden, tel. 124961. zo 8 uur tot 24 uur: H. Prince, Vondel laan 58, Leiden, tel. 761754. Leiderdorp za, M.B. Landsmeer, Drakestein 2, tel. 413913; zo, F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139; za en zo spreekuur van 12.30- 13 uur op Florijn 10, teL 891000. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: D.L.P. van Overvest, Terweeweg 152, tel. 173994. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel. 2493; zo, E. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 766462. Warmond A. de Gijzel, Dorpsstraat 35, tel. 01711- I 10834 Wassenaar Noord: J. Huls, Herenweg 19. tel. 13027; zuid: J.W. Stuyfzand, Van Polanenpark 138, tel. 12460. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 27 september tot vr 4 oktober door: Doeza Apotheek, Vijf Meiplein 5, Lei den, tel. 315048. Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel. 125057. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, Leiden, tel. 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt. Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno- T.H.F.M. Peerdeman, Kiekendiefhorst 16. Leiden, tel. 213122. Voorschoten, Wassenaar: W. Mangelaar Meertens, Stoeplaan 6, Wassenaar, tel. 78151. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. Leiden Lokhorstkerk - Pieterskerkstraat, lezing W.J. Ouweneel over 'Zoekt mij en leeft', Lesbiese Vrouwen Leiden - Lange- gracht 65, disco, 21-2 uur. Leiderdorp Dorpskerk - Hoofdstraat, start fakkel tocht voor Zuid-Afrika, verzamelen 20 uur, vertrek 20.30 uur, richting Steve Bikoplaats. Oegstgeest Gebouw Taberna - Julianalaan 1, ver trek stille fakkeltocht in kader vredes- week, 19.30 uur, daarna in Taberna op tredens 'Kernkoppig'. Wassenaar Jongerensocieteit Tent - V. Zuylen van Nijeveltstraat 204, optreden Shevy Roc kers, 23 uur. zaal open om 21.30 uur. ZATERDAG Leiden Nieuwe Mare/Hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Gebouw - Noordeinde. rommel-kleding- markt Terre des Hommes, 11-15 uur. Buurthuis Corn. Joppensz - Du Rieu- straat, kinderkledingbeurs van win- terkleding, inleveren van 10-11 uur, ver koop van 10.30-14 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Les fa- voris de la lune' van Iosseliani, 21.15 ebrugki randelct Jan Zwart. hobo. 15-15.30 u G roenoord hallen - vlooienmarkt, 10- 16.30 uur. Leiderdorp Park de ^outkamp - vertrek milieucen trum, groenroute door park en heem- tuin of langs bomen Leiderdorp. 15-17 Oostergeestschool - Laan van Ooster- geest, reünie oud-leerlingen en leer krachten School met de Bijbel, met her denkingsdienst om 11 uur in Hervorm de kerk. Zoeterwoude 'Suetanborgh' - hoek Watertje/Noord- buurtseweg. tentoonstelling 'muziek en zang' van 'Oud Zoeterwoude'. 14.30-17 Oegstgeest Bibliotheek - Homeruslaan, open dag. 9.30-12.30 uur. Wassenaar Bibliotheek Luifelbaan. open dag met verstrekken gratis abonnementen, tus sen 10-17 uur.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2