S T Oranje klaar voor het EK In een derby telt slechts resultaat 'Wij komen op voor werklozen' Mouter: 'We missen teveel kansen' blijft aan weet je dat je dat Qok aankunt Unieke voorbereiding van volleybalploeg Supporters in één vak VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1985 SPORT PAGINA 13 Korfbaltopper Pernix-Fides Pacta LEIDEN - Of hij Pernix en Fides Pacta, toen zij in het seizoen 1974-75 voor de laatste maal tegenover elkaar stonden, vanaf de zijlijnen aan het werk heeft gezien, weet Kees Horte- nisius zich niet meer te herinneren. "Pas in de junioren begon ik op het eerste te letten". Inmiddels is het toen veertienjarige aspirantje Kees Hortensius al zes jaar vaste keus van Pernix 1, dat met Fides Pacta in Leiden de korfbaltop vormt. Zaterdag staat hij binnen de lijnen voor de hernieuwde topper: Pernix-Fides Pacta. "Voordat ik in '79 in het eerste kwam, stond er een oude ploeg in het veld, die hoognodig opgevuld moest worden", gaat Kees Horten sius terug in de tijd. "Bovendien speelde Pernix toen twee klassen lager. Wij konden met onze zeven tien jaar gemakkelijk mee in die ploeg". De hooggespannen verwachtin gen werden pas veel later definitief waargemaakt. De groeifase van de sterk verjongde groep, waaruit nog veel spelers zijn overgebleven, ging gepaard met vallen en op staan, waardoor Pernix zich als 'het Volendam van de korfballerij' kon afficheren. "Promoties en de gradaties, elk jaar was het weer raak. Altijd wel een kampioen schap op het veld of in de zaal. Ik heb er nog heel wat twaalftalfoto's aan overgehouden", vertelt Kees Hortensius, in het dagelijks leven fysiotherapeut, 'met lichte nostal gie. Een groot aantal trainers werd versleten. "Flip van der Kooy (oud speler) lag niet even goed in de groep. We slaan elkaar nog wel eens om de oren met oude uitspra ken als 'vroeger gingen we wel door de muur'. Hij wist ons op die manier wel te motiveren. Karei Verschoor bleef helaas kort bij ons door zijn vertrek naar PKC. Heel jammer, want het was misschien beter geweest voor beide ploegen als hij gebleven was. Qok Nico Steelink was na een seizoen al weer vertrokken". Rust Jasper Engel bracht najaren van snelle trainerswisselingen rust in „ülleIlslus ec^ter. Een stelling die dn coach mand die de ploeg er uit trok en voor een goed resultaat zorgde. Te gen Luto deelden we allemaal in de malaise. We dachten allemaal, Jas per ook, dat we er overheen waren gegroeid, maar dat viel dus bar te gen. Dit is wel eenmalig", relati veert hij snel. "Éénmaal per sei zoen mag zoiets voorkomen. En die wedstrijd hebben we nu ge had". Harder "De vorm is nog ver te zoeken, ook al hebben we tweemaal ge- weet Kees Hortensius wen. Niet langer rekende Pernix zich als debutant bij voorbaat tot de degradatiekandidaten. De blik wordt omhoog gericht en onver bloemd stelde Engel Pernix dit sei zoen kandidaat voor promotie. "Pernix speelt in de zaal al een paar jaar overgangsklasse en dat moet op het veld toch ook eens ge beuren", meent ook Kees Horten sius. wel zal onderschrijven. Na drie ja ren Pernix lijkt de man uit Abbe- nes zich ook harder op te stellen. "De eerste jaren maakte Jasper vooral indruk door z'n optreden, de goedverzorgde trainingen en de taktische aanwijzingen in de rust. Na drie jaar is de groep daar mee bekend geraakt en tegenwoordig prikkelt hij ons meer door scher per te zijn in zijn uitspraken. Op 1 BTCvf I ■1 II 'Verklikkers' van Cruijff HEILOO (GPD) - Klaas Wit twijfelt lang of hy wel com mentaar zal geven nu de zaak-Cruijff 'zich nog onder de rechter bevindt'. „Bel Van der Leek maar. Hij is de woord voerder van de VVON", zo laat hij tot driemaal toe weten. Uiteindelijk wil hij toch wel zijn teleurstelling kwijt over het feit dat Ajax zich woensdagavond voor de tuchtcom- missie „weer niet aan de regels van de wet heeft gehou den". De 63-jarige oefenmeester uit Hei- loo gaat zelfs zover dat hij de Am sterdamse club ervan verdenkt „de boel te traineren": „De bestuursle den van Ajax hadden toch kunnen weten dat zij niet samen met Cruijff hun zegje zouden doen, maar dat dat apart zou gebeuren. Ik vind het persoonlijk dan ook niet fatsoenlijk dat Ajax niet heeft meegewerkt". Met Piet de Buijzer (voorzitter van de WON, afdeling Noord-Hol land) en Sjaak Langendoen (werk zaam op het bureau van de Vereni ging van Oefenmeesters Neder land) heeft Wit via de trainersvak bond een rapport ingediend bij de tuchtcommissie van de KNVB. Ajax uitging van een informatief gesprek en de tuchtcommissie van een vooronderzoek. Wit, die ook bestuurslid is van de WON, hoopt dat de kwestie als nog op korte termyn zal worden behandeld, maar is bang dat de zaak nu op de lange baan zal wor den geschoven, hetgeen Ajax geen bezwaar zou vinden. De Noordhol landse oefenmeester wijst er overi gens op dat geen sprake is van een aanklacht maar uitsluitend van een rapport. Door de voorzitter van de tuchtcommissie mr. Van Oostveen, werd woensdagavond gesproken over een 'klacht'. De drie leden van de WON zijn Kees Hortensius is een liefhebber van mo zal het morgen, in de derby tussen Pernix Alleen het resultaat telt... i en technisch korfbal. Daar i Fides, wel niet van komen. (foto Fred Rohde) Daarinwordt gewezen op deweX zaamheden, die technisch-direc- icmrR m" h teur Johan Cruijff als „onbevoegd trainer zonder dinlnma V hii AiqX iets tegen Ajax of Cruyff ZOU- den hebben, maar alleen omdat want ik zie toch vooral graag goed korfbal. De eerste wedstrijd "Als je toch ziet dat Drachten, ïich eeen slechte zaak ik wee ook korlbaL JDeJee^te wedstnjd was aar we vorie seizoen thuis van ee 2 ecme z?a?' 'k weet ook spannend, de tweede tegen Het aar we vorig seizoen thuis van ge geen andere woord dan'wanpres- Zuiden speelde Fides minder, afgelopen zaterdag". maar pakte wel de punten". Meegespeeld daarin heeft zeker de ba- Geerten e vorig seizoen thuis I 1 1 1 wonnen hebben, nu al drie punten tatiê OeCKenDaUer heeft in de overgangsklasse, dan Voor Fides geldt dat natuurlijk nog de damge versmalling sterker, want dat is in de zaal te- S1S- Janneke Mulder genwoordig hoofdklasser. Maar Breedveld (studie) haakten voorlo- eerste worden, dat is een zaak v ook geluk bij komt kijken". pig af, terwijl al eerder Caro Verha gen (gestopt) en Denise Smits STOCKHOLM (DPA/SID) - Franz Groot was in het Pernix-kamp <werk> wegvielen. Daar bovenop heel goed. Bij Beckenbauer blijft tot 1988 bonds- derhalve de teleurstelling na coach van het Westduitse voetbal- derlaag bij Luto. Volstrekt - elftal. De veertigjarige recordinter- dig gaf de Engel-equipe na het rust ke"' waardoor er van jonge debu- national maakte dat donderdag het initiatief uit handen, waardoor {F1/?? als n Tiele™an en Sandra "Het wordt zaterdag vooral een botsing van systemen. Fides 3-1: zoals Mieke Selier dat zondag erg goed deed, de hele paalzone be heersen. Jeanet Smit kan dat ook roulatie, 4- 'Ook niet overtuigend", luidt Hortensius' oordeel over tegen stander Fides Pacta. "'Helaas', het vertrek uit Stockholm, het èn de punten èn de koppositie Bakker veel gevraagd wordt, waar de „Mannschaft" zich via een verspeelde. "Vroeger hadden we '0ok niet overtuigend", gelijkspel (2-2) tegen Zweden Toor ook wel de neiging om weg te zak- de eindronde van het wereldkam- ken. Maar er was dan altijd wel ie- pioenschap in Mexico had ge plaatst, bekend. Beckenbauer: „Ik heb bondsvoorzitter Neuberger ge zegd, dat ik tot het Europees kam pioenschap in eigen land beschik baar zal blijven voor de huidige functie. Dat betekent, dat ik mijn contract zal verlengen tot 1988". Beckenbauer trad in 1984 in dienst als coach van de Westduitse voet balbond (DFB) als opvolger van Jupp Derwall. DFB-president Her man Neuberger verklaarde don derdag zeer ingenomen te zijn met het besluit van "der Kaiser". kwamen nog de blessures van Car- 0 om in systemen te blijven. In het la Kuipers en Jenny van der La- vak met Peter Kuipers, die graag onder de korf speelt, misschien iets anders, maar lang niet zo uitge sproken als bij Fides. Ik kan ook niet zeggen, dat dit het mooiste sultaat telt dan. Tegen VES zijn we ook overgeschakeld op 3-1. Het ging niet briljant, maar er kwamen wel twee goals uit". Liefhebber als hij is van tech nisch korfbal, voorziet Kees Hor tensius toch een stevige confronta tie. "Ik denk dat het zaterdag wel bikkelen wordt. Van Fides kan je niet zeggen, dat ze voor elke meter knokken, maar dat zal tegen ons anders zijn. Je kent elkaar door en door, ook al speel je niet tegen el kaar. We zullen elkaar weinig ruim te gunnen, maar gelukkig kennen we elkaar zo goed, dat het niet on sportief zal worden. Geen ingre diënten kortom voor een open, vrijuit gespeelde wedstrijd". BRAM VAN GENT trainer zonder diploma's daSvondDword^tehandeTd. Na ^houden We'moeteno^fallc^all twpp 7.ittinf»pn van twinticr minntpn gehouden. We moeten ons allemaal BRUSSEL/ZEIST (ANP) - De KNVB krijgt voor de belangrijke interlandwedstrijd België - Neder land, die op 16 oktober in het sta dion van Anderlecht wordt ge speeld, slechts de beschikking over 4500 kaartjes, waarvan vijfhon derd recht geven op een zitplaats. Dat aantal is bestemd voor offi cials, spelers en de clubs die inter nationals voor Oranje leveren. De overige 4000 tickets betreffen staanplaatsen. De Belgische voet balbond heeft gisteren in een brief aan de KNVB laten weten, dat de 4000 supporters in één vak bij el kaar zullen gezet. In België is de kaartverkoop aan strenge regels gebonden. In de eer ste fase kunnen tickets uitsluitend worden besteld bij de clubs of het algemeen secretariaat van de KBVB. De Belgische bond liet we ten, dat het streng verboden is kaartjes door te verkopen aan Ne derlanders. Als toch een Neder landse supporter het Brusselse sta dion tracht binnen te komen met een plaatsbewijs voor een ander dan het speciaal ingerichte vak, dan wordt hem de toegang gewei gerd. De KBVB zei er niet bij hoe dat gaat worden gecontroleerd. DEN BOSCH (GPD) - Na een zes maanden durende voorbereiding vol ups en downs lijken de neuzen van de Nederlandse volleyballers allemaal dezelfde richting op te wij zen. De goedé resultaten aan het slot van de oefencampagne hebben daar flink aan meegeholpen, want in de aanloop naar het Europees kampioenschap, dat voor het Neder lands team zondag begint met de wedstrijd tegen Joegoslavië, moesten flink wat hinder nissen worden genomen. Nederlagen tegen de jeugdteams van Frankrijk en Italië gaven de op dat moment heersende problemen aan. „In die zes maanden hebben we ze ker geleerd, dat we geen echte vriendenploeg zijn of kunnen wor den. Dat was ook niet te verwach ten met zoveel verschillende ka rakters. Iedereen heeft zijn eigen ideeën. De resultaten in de laatste oefenwedstrijden hebben echter veel vertrouwen gegeven. Ik ge loof, dat we klaar zijn voor het EK. Iedereen staat op scherp", heeft Teun Buys, een van de zes basis spelers, in het KNVB-studiecen- trum in Den Bosch, waar het Ne derlands herenteam de laatste voorbereidingen treft om het EK zo succesvol mogelijk te laten ver lopen, geconstateerd. Dat de verwachtingen hoog ge spannen zijn in de Nederlandse volleybalwereld is niet zo vreemd, gezien de voor de hier heersende - - begrippen unieke voorbereiding zÜn veel foute dingen op de titelstrijd. Dat beseft ook gekomen, die moeten - Teun Buys. „Dat optimisme is lo gisch. Het wordt nog versterkt Hoger peil „Kwaliteit is er altijd wel ge weest", gaat de Oostzaanse mid denaanvaller verder. „De lange voorbereiding heeft tot doel gehad, dat we veel gelijkmatiger op een hoog niveau kunnen spelen. In die zes maanden is ons onder-niveau naar een hoger peil gebracht. Dat we niet, zoals aan het begin van de oefencampagne, een uitstekende wedstrijd tegen Amerika laten vol gen door een zwak optreden. Dat kunnen we ons op het EK niet per mitteren. We hebben onze eigen grenzen moeten verleggen, ook de negatieve. En we moeten nu onder druk kunnen spelen. Het is heel proces geweest. Een moeizaam proces, dat geven die nederlagen tegen die jeugdteams wel aan. Er r boven vmpi Het leek vooraf allemaal twee zittingen van twintig minuten - f™",u besloten Ajax en de tuchtcommis- ?a" df, wet £ouden. "a™saCI; sie evenwel uit elkaar te eaan zon (voorzitter van Ajax, red.) heeft dat der c^at zaken waren eedaan De artlkel ook goedgekeurd. Hij zit bijeenkomst ontaardde al snel in ^£ate"ej£jnv!?^Ü®^lUn" een juridisch steekspel, waarbü vond Cruijff altijd een prima voet baller en ik hoop dat hij het ook als trainer ver zal schoppen. Daar gaat het ook niet om. Nogmaals wij heb ben niets tegen hem. Het probleem is alleen dat hij geen papieren heeft. Het is precies zoals Rinus Michels, toch de bondsmanager, vorige week heeft gezegd: „Hij ver kondigt niet hèt evangelie, maar 'n evangelie". Verraders Om vast te stellen dat Cruijff niet volgens het boeKje te werk gaat hebben Wit en enkele collega's de oud-voetballer verscheidene ma len tijdens de training gevolgd. Harmsen deed daar woensdag avond in Zeist heel denigrerend over. De „verraders" zoals de voor zitter het drietal noemde, zouden in het rapport niet verder zijn ge komen dan opmerkingen als „be wolkt, 17 graden, maar geen infor matie over wat Cruijff zei, omdat er mensen om hem heen stonden". Wit: „Ach, die term verraders is voor rekening van Harmsen. Wij voelen ons in ieder geval geen ver klikkers. We zijn ook helemaal niet stiekem bezig geweest. We hebben alles open en bloot gedaan. De trai ners van Ajax konden ons zien. We hadden immers niets te verbergen. Jaap van der Leek, de secretaris generaal van de WON, heeft Ajax ook laten weten wat er zou gebeu ren als Ajax zo zou doorgaan met Cruijff. Net als alle andere mensen, die steeds naar de trainingen van Ajax komen kijken, hebben wij te gen het hek gestaan. By wijze van spreken met onze neus erdoor om toch maar niets te r _„0 maanden alleen maar volley- door de recente resultaten. Maar of *?al. Maar als je continu op eikaars het verhaal helemaal klopt, moeten kP zit- 8eeft dat problemen, dat is op de EK bewijzen. Je kunt nu we* gebleken. Toch ben ik wel i Basisspeler Teun Buys stelt vol zelfvertrouwen: 'dat iedereen op scherp ons jn> staat. We zijn klaar voor het EK'. (foto anpj ie»# een Tsjecho-Slowakije Roemenië winnen, zondag moet het echt gebeuren. Een suc cesvol kampioenschap houdt voor plaats in de finalepou- LEIDEN - Vier duels zijn er gespeeld in de eerste klasse B, ook wel de 'eredivisie van het zaterdagvoetbal' genoemd. In dat kwar tet wedstrijden hebben de toppers zich nog niet zo nadrukkelijk van de mindere goden gescheiden als in de hoogste afdeling van he^ betaalde voetbal.Maar ook in de hoogste klasse van het zater dagvoetbal staat al zo ongeveer vast welke ploegen een moeilijk jaar, tegemoet gaan en welke teams voor de hoogste eer gaan strij den» Er kan, op de lange weg die de elftallen nog voor de boeg heb ben, heel wat gebeurey, maar je hoeft niet in de sterren te kunnen kijken om te voorspellen dat bijvoorbeeld RCL (by wie Paul van Wesel op 1 oktober terugkeert) niet om het kampioenschap zal spelen. De uitgeholde formatie van trainer Laurens Mouter kreeg vooraf ai het predikaat 'degradant' opgelegd en vooralsnog ziet het er naar uit dat de Leiderdorpers inderdaad alle zeilen zullen moe ten bijzetten om niet uit de hoogste klasse te kelderen. Ondanks het feit dat RCL, dat morgen zonder de geblesseerde Boenderma ker op Middelmors tegen Rijnsburgse Boys aantreedt, in de eerste wedstrijden lang niet slecht acteerde. Sterker nog, de Leiderdorpse Racing Club toonde inch sterker dan zijn opponenten, maar hield slechts twee punten aan de ont moetingen over. "Pmdat we zoveel kansen nodig hebben", weet Mouter, bezig aan '?ijn tweedejaar op de Bloemerd. "En de moge lijkheden worden piet alleen door de spitsen gemist". Het bleek tegen Scherpenzeel, Marken en afgelopen zaterdag tegen Nun- speet Tegen die laatste ploeg had RCL een mindere dag, ondanks het feit dat iedereen doordrongen was van het belang van een over winning. Tegen Nunspeet moest het goede spel van de weken daarvoor weer eens in punten worden omgezet, maar het liep heel anders. Dit, uiteraard, tot verdriet van Mouter. "Waar het aan ligt, is moeilijk te zeggen. Die nederlaag was in elk geval een tegenval ler. In de eerste drie duels werden de taken perfect uitgevoerd een toonden de jongens honderd procent inzet. Afelopen zaterdag misschien iets minder en dat werd direct afgestraft. Maar toch kregen we zes zeven kansen, maar maakten er slechts twee. De tegenstander kreeg vier mogelijkheden en benutte er drie". RCL creëert in elk geval kansen. Niet alleen daarover, maar ook over het vertoonde spel is Mouter te spreken. "We spelen echt een stuk beter dan vorig jaar. Toen dacht het elftal het voetballend af te kunnen. Nu is iedereen er van overtuigd dat er keihard moet worden gewerkt". Een instelling die RCL morgen tegen Rijnsburgse Boys een goed resultaat moet opleveren. "In de wedstrijden die we nu ach ter de rug hebben, moesten we de punten pakken. We krijgen nu een aantal hele zware tegenstanders achter elkaar, maar dat wil niet zeggen dat RCL nu plotseling gaat verdedigen. Ik ben niet van plan nu al principes over boord te zetten. Aan de ene kant denk ik dat we weinig kans hebben, maar aan de andere kant zeg ik: waar moeten we bang voor zyn. Op Rijnsburgse Boys rust immers een zware last. Zij moeten ook winnen". overtuigd, dat we een goede voor bereiding achter de rug hebben. Je moet nu eenmaal veel trainen als volleyballer. Anders blijf je op het zelfde niveau hangen en dat is nu ook weer niet de bedoeling. Maar nogmaals, of het verhaal klopt, dat moet op de EK worden bewezen". Om het uitgangspunt, een plaats in de finale-poule, te realiseren is na de loting waar Nederland naast Bulgarijë aan Joegoslavië en Frankrijk werd gekoppeld, niet ge makkelijker op geworden. „Met één gewonnen wedstrijd en een goed setgemiddelde kun je de fina le binnenstappen, maar je kunt ook met twee gewonnen wedstrij den verwezen worden naar de troo- stronde", geeft Teun Buys de krachtsverhoudingen aan binnen de poule. „Het worden echt heel aantrekkelijke wedstrijden. Het feit dat we in Nederland zijn moet positief doorwerken. Als je het pu bliek in Italië ziet, dat is geweldig voor de thuisploeg. Maar als je on ze tegenstanders bekijkt, dan wordt het gewoon zwaar. De Bul garen zijn per traditie goed, de Joe- goslaven zijn gevaarlijk en de Fransen kunnen va banque spe len". „De kracht van Joegoslavië kan ik niet zo goed inschatten. Wel dat het team is opgebouwd rond het team van Zagreb, dat ook al eens tweede is geworden in een EC-fina- le. Een niet te onderschatten tegen stander dus. Ze zijn niet te vergelij ken met Roemenië, dat ik veel te statisch vond spelen. De Joegosla- ven spelen veel gevarieerder. En als bij Frankrijk spelverdeler Fa- biani in vorm is, dan is die ploeg vreselijk gevaarlijk. Zij hebben een unieke voorbereiding. Een trai ningskamp van anderhalfjaar voor de WK, die volgend jaar in hun ei gen land wordt gehouden. Voor Frankrijk is de EK een tussensta tion. Ze kunnen va banque spelen en dat maakt ze dubbel zo gevaar lijk". Maar niet alleen Frankrijk be schouwt het EK als tussenstation, ook Teun Buys hoopt dat het inge zette beleid van de Nevobo wordt voortgezet. Veel hangt af van de re sultaten op de EK, want als die te genvallen staan de sponsors ook niet te dringen om geld te steken in de Nederlandse teams. „Als we het op het EK goed doen, kunnen we grote sponsors aantrekken. We kunnen de plaats innemen van het basketbal. Hun tijd is voorbij. Er is plaats voor een andere sport en dat moet het vol leybal kunnen worden. Als voor beeld kun je Italië nemen. Die heb ben toen enorm gescoord via goe de resultaten op het EK in eigen land. Je hebt ook nog kans, dat de Olympische Spelen in Nederland worden gehouden. Als dat zo is, dan ligt er een gouden toekomst voor het volleybal in het verschiet. We hebben door deze voorberei ding al een enorme voorsprong op andere sporten. Het beleid zal daar op afgesteld moeten worden", stelt Teun Buys, die in tegenstelling tot Jan Clardey een aantal weken te rug een Italiaanse aanbieding af sloeg. ADVERTENTIE Waterpolowedstrijd ZIJL LGB- ZIAN-VITESSE zaterdag 28 september aanvang 19.15 uur. Zwembad de Zijl Aangeboden door MERCASOL Op die manier werd het Wit en consorten duidelijk dat Cruyff wel degelijk als trainer fungeert. „En dan kan Harmsen wel zeggen dat er by Ajax al zoveel trainers rond lopen maar het gaat er nu juist om dat Cruyff de leiding heeft. Hy is de hoofdtrainer zonder papieren. Als je voor hem een uitzondering gaat maken is het hek van de dam. Wat is dan nog het criterium? Dan komen Willy en René van de Kerk hof ook meteen en al die anderen die in het Nederlands elftal hebben gespeeld of nog spelen. Die zaak escaleert dan". Overdreven Omdat hij niet helemaal voorbij wil gaan aan de schitterende car rière van Cruijff en het ook over dreven vindt om hem enkele jaren in de schoolbanken te zetten voelt Wit wel voor een verkorte, aange paste cursus, zoals Cruyff trou wens zelf ook wil: „Een cursus met speciale aandacht voor pedagogie en methodiek. Ik denk dat nie mand dat een bezwaar zal vinden. Hij zal wel iets moeten doen, en la ten we wel zijn, Cruyff heeft nu een stel topvoetballers onder zich, jon gens die alles al kunnen. Laat hij ook eens werken by een ploeg als Veendam. Kijken of hy dan nog zo veel succes heeft". Of men het nu eens is met Wit of niet, een ding kan hem moeilijk worden verweten, namelijk dat hij zelf aast op een baan in het betaal de voetbal. „Met m'n A-diploma zou ik Ajax wel kunnen trainen", grapt de man die bij VSV drie jaar met semi-profs heeft gewerkt („tot de fusieclub Telstar tot stand kwam en ik ook overdag moest trainen") en verder zijn sporen zegt te hebben verdiend by clubs als Beverwijk, WB, De Kennemers, West Frisia, SVW en sinds vyf jaar bij Kolping Boys als jeugdtrainer. „Ik ben nu 63. Aan het eind van dit seizoen stop ik ermee, dan heb ik er 35 jaar opzitten. Natuurlijk ben ik niet geinteresseerd in een func tie bij Ajax. Dat geldt ook voor de anderen. Waar het om gaat is, dat een heel stel A-oefenmeesters werkloos is. Die mensen kloppen aan bij de WON. Vorig jaar waren dat er al zo'n 28 er komen er steeds bij. Voor die mensen komen wij

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13