Diploma dank zij leerwerkplaats Daling aantal werkzoekenden Leerlingen streekschool doen ervaring op bij gemeente Dank zij ontwikkeling bollenstreek; wel stijging in Leiden Provincie: werk voor langdurig werklozen 'GAB Leiden discrimineert niet' Rechtbank:verdachte eerst van alcohol af DIRECTEUR, VOORZITTERETC. Man bij tunnel overvallen WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1985 LEIDEN LEIDEN - Vier jongeren heb ben vandaag het diploma van de Ecabo-opleiding dat ze aan de streekschool voor beroeps begeleidend onderwijs (SBBO) hebben behaald, ontvangen in de kantine van het stadsbouw- huis. De vier leerlingen zijn de eersten die in het kader van de wet op het leerlingwezen het examen administratief mede werker A of B halen en daar voor bij de gemeente Leiden hun praktijkervaring mochten opdoen in een tijdelijke 'leer werkplaats'. door Siebe Jan Postma "Ik heb op deze manier de kans ge kregen om een bepaald theoretisch niveau te halen en vooral ook om praktijkervaring op te doen. Ik hoop hiermee in de toekomst uit de voeten te kunnen". Marcel Bos man (25) uit Rijnsburg is blij met de kans die hij via de Ecabo-oplei ding aan de streekschool in Leiden en de leerwerkplaats bij de ge meente Leiden heeft gekregen om tegelijkertijd werken/aring op te doen en te studeren in een zoge naamd scholings/werkervarings- project. Na het behalen van het di ploma in mei kreeg hij bovendien de kans om nog een jaar bij de ge meente té blijven, in het kader van de werk verruimende maatregel (WVM). Het project is een betrekkelijk nieuw initiatief van de streek school, de gemeente Leiden en de Ecabo. De gemeente biedt een aan tal jongeren de kans werkervaring op te doen. Zij worden daar welis waar niet voor betaald, maar ze zijn wel voor een jaar verzekerd van een plaats. Het project wijkt in die zin af van de gewone Ecabo-oplei ding aan de streekschool, dat het hier niet gaat om een combinatie van studie en betaald werk, maar om een tijdelijk contract met de ge meente. Behalve Marcel hebben René Koolmoes, Astrid van der Weijden en Indira G^jadien op deze manier hun diploma kunnen halen. Vooruitzichten René Koolmoes (21) uit Leider dorp kan net als Marcel na het be halen van het diploma nog een jaar bij de gemeente blijven in het ka der van de WVM. Marcel werkt op de afdeling kredietenadministra tie, René op de afdeling volkshuis vesting. Ze hopen door middel van de tijdelijke contracten vast werk te krijgen. Of bij de gemeente, of elders. René: "Voor mij is misschien de kans aanwezig dat ik hier een baan krijg, op onze afdeling is nog een vacature die moet worden ver vuld". Voor Marcel zijn er nog niet zulke gunstige vooruitzichten, maar hij heeft goede hoop dat de opgedane ervaring hem 'verder helpt'. Beiden hebben de plaats bij de gemeente ook erg nuttig gevon den. Marcel: "Het heeft erg stimu lerend gewerkt om de op school opgedane stof bij de gemeente in de praktijk te kunnen brengen". Combinatie Bij René ligt het iets anders. Zijn opleiding en het werk bij de ge meente stonden wat meer los van elkaar. René: "Het werk dat ik hier doe heeft niet zo veel met boek houding te maken. Toch heb ik er veel aan gehad, vooral aan de les sen Nederlands. Dat komt me nu bij voorbeeld bij het schrijven van Marcel Bosman (links) en René Koolmoes voor het stadsbouwhuis. "We hebben veel aan onze leerwerkplaats gehad". (foto Holvast) brieven en het voeren van telefoon gesprekken heel goed uit". De streekschool voor beroepsbe geleidend onderwijs geeft al jaren de opleiding van de stichting Eca bo, een landelijke stichting waar van de volledige naam luidt 'Lan delijk orgaan ter bevordering van opleidingen voor de economische en administratieve beroepencate- gone Kenmerkend voor de opleiding is de combinatie van praktijk en theorie. De leerling van de oplei ding werkt in een administratieve functie. De werkervaring die hij opdoet wordt gekoppeld aan het theoriegedeelte van de opleiding, waarvoor één van de 32 streek scholen in Nederland wordt be zocht. Normaal gesproken heeft een Ecabo-leerling een vaste baan voor een aantal dagen in de week en gaat daarnaast één dag naar school. Maar jongeren die geen werk kun nen krijgen en wel graag de oplei ding willen doen, kunnen eventu eel ook met de opleiding beginnen terwijl ze nog geen werk hebben. Adjunct-directeur J.J.A. Mooij- enkind van de Streekschool: "Je kunt die jongeren die geen werk hebben en wel de opleiding willen volgen toch moeilijk naar huis stu ren en zeggen: 'kom maar terug als je een baan hebt'. Dan geef je ze helemaal geen kans". Volgens Mooijenkind vergroot de plaats die de leerlingen hebben bij de gemeente hun kans op werk aanzienlijk. "Het is een prima op stapje voor ze. Als je werkt, heb je een veel beter uitgangspunt om te solliciteren". In totaal volgen ongeveer vijftig leerlingen de Ecabo-opleiding op de streekschool. Daarvan hebben, zo denkt Mooijenkind, ongeveer vijfendertig een baan. Regionaal consulent van het leerlingwezen van de streekschool. Ton Driest, vindt het leerwerkpro- jéct zowel voor de gemeente, als voor de leerling zeer nuttig. Driest: "Voor de leerlingen geldt dat ze er varing kunnen opdoen. Voor de ge meente, die behoefte heeft aan ex tra .personeel, geldt dat ze die op deze manier tijdelijk tot hun be schikking krijgen. De gemeente Leiden kan namelijk als artikel 12- gemeente geen nieuw administra tief personeel aannemen". Motivatie "Onze ervaringen met de werk- leerprojecten zijn prima. Tot nu toe is gebleken dat de leerlingen hier heel gemotiveerd heen zijn geko men. Maar ja, ze beseffen ook wel dat ze met de theoretische kant van de opleiding alleen weinig kansen maken". Mevrouw M.A. de Vos van de af deling openbare werken van de di rectie stadsvernieuwing is erg te spreken over het project. De afde ling openbare werken doet de coördinatie van de leerwerkerva ring-projecten. De medewerkers voeren onder meer regelmatig overleg met het gewestelijk ar beidsbureau. Uit het periodieke overleg met het arbeidsbureau zijn ongeveer twee jaar geleden de werkplaatsen ontstaan. Ecabo-consulenten lie ten daar weten dat er dringend be hoefte bestond aan arbeidsplaat sen voor Ecabo-studenten. De ge meente heeft toen onderzocht of er mogelijkheden waren. Dat leverde zes plaatsen op. Die zes mensen begonnen vorig jaar mei. Inmiddels zijn er dus vier geslaagd en moeten twee nog een herexamen doen. Op de vier in mei vrijgekomen plaatsen zijn in juni weer nieuwe 'werkleerders' geko men. waarvan drie inmiddels 'echt' werk hebben gevonden. Die plaat sen worden waarschijnlijk binnen kort weer opgevuld. De Vos: "We gaan er van uit dat de gemeente een sociale functie heeft, als we ergens kunnen helpen moeten we dat doen. Mede dank zij de ervaring die ze bij ons hebben kunnen opdoen, zijn twee meisjes die hier in juni zijn begonnen zon der meer al ergens anders aangeno men. Ze hebben daar nu vast werk". Volgens De Vos is het niet zo dat de tijdelijke krachten de gemeente veel 'extra produktiviteit' opleve ren. "Het inwerken van de nieuwe mensen kost heel erg veel tijd. La ten we zeggen dat de tyd die het kost ze te begeleiden en de produk tiviteit die ze opleveren elkaar on geveer opheffen. Laten we zeggen dat de verhouding ongeveer fifty- fifty is. Overigens ligt het in de bedoe ling het aantal leerwerkplaatsen uit te breiden tot tien, als daaraan vanuit de streekschool behoefte bestaat. Volgens De Vos is hier over al vooroverleg geweest en is de kans groot dat B en W van Lei den met het plan instemmen. scholen in Nederland wordt be- terwnl ze nog geen werk hebben. maken'den met het plan instemmi DEN HAAG - Het dagelijks be stuur van de provincie Zuid-Hol land wil 1250 langdurig werklozen een jaar lang aan het werk helpen met 163 projecten in deze provin cie. Het heeft het rijk verzocht hier voor 46 miljoen gulden beschik baar te stellen. Bovendien wil het provinciebestuur dat het rijk nog eens 2,8 miljoen gulden steekt in projecten die belangrijk zijn voor de economische structuur van de provincie. De provincie doet voor de bijdra ge van 46 mihoen gulden een be roep op het zogenoemde vervolg- terugploegprogramma. Daarbij wordt geld, dat anders zou zijn uit gegeven aan uitkeringen, gebruikt voor het betalen van de verschil lende projecten. De projecten die de provincie op haar verlanglijstje heeft staan zijn onder meer de aanleg van een pas santenhaven in de Leidse haven, de aanleg van een ontsluitingsweg voor industriegebied De Waard en het groot onderhoud van wonin gen in de Merenwijk en van -372 woningen van de woningbouwver enigingen De Eendracht en van Eensgezindheid. Ook onderhoudswerk aan win kel- en bedrijfsruimten aan de Ko- revaarstraat en de vernieuwing van de Zijlpoortsbrug in Leiden staan op het programma. Andere projec ten zyn de aanleg van de Hillinen- weg in Hillegom, de overkluizing van de Paradijslaan in Alphen en de subsidiëring van de opgraving van het Romeins grafveld in Val kenburg. Ook wil de provincie de restauratie van kasteel Oud Poel geest in Oegstgeest en de recon structie van Hoogewaard Oost in Koudekerk op deze pakken. Directeur Tibbe: ondanks verzoeken werkgevers LEIDEN - Ook bij het gewestelijk arbeidsbureau in Leiden komen wel eens verzoeken binnen van werk gevers om blank personeel. Dat blijkt uit de woorden van GAB-directeur C.A.J. Tibbe. Het arbeidsbureau weigert bij het vervullen van een vacature echter een onderscheid te maken tussen blanke en niet-blanke werkzoekenden. Onlangs is aan het licht gekomen dat een werkgever in Drente speciaal heeft gevraagd om blank personeel. Arbeidsbureaus mogen aan dergelijke verzoeken niet meewerken. Anders maken zij zich schuldig aan dis criminatie. Tibbe: "Dergelijke verzoeken komen in heel Nederland binnen. Wij gaan er in elk geval niet op Volgens Tibbe vragen werkgevers in sommige ge vallen ook speciaal om mannelijk personeel of om per soneel dat jonger is dan bijvoorbeeld 35 jaar. "In dat soort gevallen is er welbeschouwd ook sprake van dis criminatie", aldus Tibbe. LEIDEN/STREEK - Het aantal werkzoekenden in deze regio is de afgelopen maand met 138 perso nen gedaald. Die daling is uitslui tend te danken aan de duin- en bol lenstreek. Daar nam het aantal werklozen met 350 af. In de Leidse regio kwamen er juist 212 werkzoe kenden bij. In augustus meldden zich 1327 nieuwe werkzoekenden (758 man nen en 569 vrouwen) bij de ge westelijke arbeidsbureaus (GAB's) in Leiden en Lisse. Gedurende de ze maand lieten zich 1880 mensen (1024 mannen en 856 vrouwen) uit schrijven. Dat laatste aantal is erg hoog, aldus directeur C.A.J. Tibbe, directeur van het Leidse GAB. Ook het aantal nog niet vervulde vacatures was aan het eind van de maand nog hoog: 501 stuks. Slechts 40 van die vacatures staan langer dan twee maanden open. Volgens de Leidse en Lissese GAB's mag daarom worden ge sproken van een zeer levendige ar beidsmarkt. De werkloosheid onder mannen verminderde de afgelopen maand in deze regio met 73. Dit is, zoals gezegd, te danken aan de duin- en bollenstreek. Daar konden 141 meer mannen worden uitgeschre ven dan zich als werkzoekende aanmeldden. Hierdoor werd de werkloosheidsstijging onder man nen in Leiden (68) teniet gedaan. Bij vrouwen geldt hetzelfde ver haal. Het aantal vrouwelijke werk lozen daalde in de bollenstreek met 209. In de Leidse regio nam dit met 144 toe. Landbouw De gunstige ontwikkelingen in de bollenstreek zijn voor een groot deel te danken aan de grote vraag naar arbeidskrachten in de land bouw. De werkloosheid onder mannen daalde in deze regio ook licht in de bouw. In de Leidse regio nam de werkloosheid onder man nen alleen in de bouw af. In alle andere sectoren steeg het aantal mannelijke werkzoekenden. De sectoren kantoor en onderwijs wa ren daarbij koplopers met respec tievelijk een toename van 49 en 28. De toename van de werkloos heid onder vrouwen uit de Leidse regio was de afgelopen maand vooral te merken in de sectoren kantoor, onderwijs en verzorging. In die beroepsgroepen steeg het aantal werklozen met respektieve- lijk 49, 50 en 29. Volgens de Leidse en Lissese GAB's blijft de werkloosheid on der vrouwen een ernstig probleem, ondanks de daling van 422 sinds vorig jaar. In het rayon Leiden is de toestand zelfs zorgwekkend. Daar staan 3500 vrouwen als werk zoekende ingeschreven. Experiment Het aantal geregistreerde school verlaters is de afgelopen maand weer gestegen (18 jongens en 68 meisjes). Desondanks daalde de werkloosheid onder jongeren tot en met 22 jaar met 90 (62 jongens en 28 meisjes. In Leiden meldden zich overigens meer schoolverla ters dan in Lisse. Volgens de Lissese GAB-direc teur Van der Zwet is de toeloop van schoolverlaters in de duin- en bollenstreek al weer over zijn hoogtepunt heen. Dat is onder meer te danken aan de persoonlij ke aandacht die de schoolverlaters daar hebben gekregen. Van der Zwet legt uit dat in Lisse bij wyze van experiment school verlaters is verzocht zich na hun eerste inschrijving nog een keer persoonlijk te melden op het ar beidsbureau. Daardoor kwamen problemen die deze jongeren on dervonden bij het zoeken naar een baan eerder op tafel dan wanneer zy zich, zoals meestal het geval is, slechts schriftelijk hoeven te mel den. Een belangrijker reden dat de grote toeloop van schoolverlaters in de bollenstreek nu wel weer over zijn hoogtepunt heen is, is het feit dat de vooruitzichten op een baan in die regio heel wat gunsti ger zyn dan in de Leidse regio. Bo vendien kunnen veel schoolverla ters rond deze tijd een tijdelijke baan vinden in de landbouw. Zuid-Holland De werkloosheid in de hele pro vincie Zuid-Holland is vorige maand met 1,9 procent gestegen tot 13,7 procent van de beroepsbe volking, zo heeft het districtsbu reau voor de arbeidsvoorziening berekend. De werkloosheid steeg vooral in Rotterdam, Den Haag, en Delft. Poging tot doodslag en diefstallen DEN HAAG/LEIDEN - De Leide- naar die gisteren voor een poging tot doodslag en dreiging alsmede voor diverse diefstallen voor de Haagse rechtbank terechtstond, mag eerst in een kliniek van zijn zware alcoholverslaving genezen. Daarna zal de rechtbank over een eventuele straf oordelen. Maar dan moet de Leidenaar in de kliniek niet het hazepad kiezen want dan kan hij zeker op een flinke straf re kenen, zo hield rechtbankpresi dent mr. Kootte hem voor. Doch indien hij de kuur afmaakt dan zul len de rechters de tijd in de kliniek ook als gevangenisstraf beschou- Meegesleurd De Leidenaar wordt verdacht van de diefstal van computeron derdelen uit een auto in Leiden in mei van dit jaar en van een speed boat op een trailer vanaf een War- mondse camping eind april. Ook was hem telastegelegd dat hij in ju ni in Lisse een vrouw met de dood had bedreigd door met zijn vinger in zijn jaszak een pistool te imite ren en haar toe te voegen haar dood te zullen schieten. Hij ver- weet haar er voor verantwoordelijk ADVERTENTIE Het restaurant by uitstek voor gezellig en sfeervol dineren met uw zakenrelatie of verenigings bestuur. te zijn dat zijn naam op de politie- telex voorkwam. Tevens wordt de Leidenaar verweten dat hij op de Bernhardkade in Leiden in april van dit jaar twee mensen met de dood heeft bedreigd door met zijn auto recht op hen in te rijden. Daarbij had een van de mannen, kennissen van de verdachte, zich aan de voorbumper vastgeklampt en was 30 meter over straat meege sleurd alvorens de auto tot stil stand werd gebracht. Het tweetal had de woede van de Leidenaar op gewekt omdat het een ruit van zijn auto had ingeslagen en het spiegel tje eraf had gerukt. De te laste gelegde feiten warefi overigens niet de enige strafbare zaken die de Leidenaar op zijn kerfstok had. Zo was hij in juli vo rig jaar en in april dit jaar in bene velde toestand achter het stuur van een auto aangetroffen en was hij ook eens doorgereden nadat hij een ongeluk had veroorzaakt. Bo vendien waren van hem nog meer diefstallen bekend. Overigens was de officier van justitie tegen het besluit van de rechtbank dat de man eerst in een kliniek van zijn verslaving mag af komen. Zij vond dat hij zich zo vaak niet aan de regels had gehou den dat zij hem die kans niet gun- de. LEIDEN - Een 31-jarige man heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal en geweldpleging. In de nacht van maandag op dinsdag werd hij omstreeks half één bij een tunneltje aan de Gooimeerlaan be sprongen door twee mannen. De 31-jarige kwam ten val en terwijl hij versuft op de grond lag, door zocht het tweetal pijlsnel zijn zak ken. Ze gingen er vandoor met een portemonnee waarin een paar sleu tels zaten èn ongeveer dertig gul den. Troonrede (1) De oude man die op het bankje op het Stadhuisplein zit, is een oude socialist, zo blijkt al snel als hij wordt aangesproken door een man die ook de jongste niet meer is, maar toch nog niet zo oud als de socialist. Dat is echt iemand van de oude stempel: die heeft nog vrolijk rond de meiboom ge hupt en kent waarschijnlijk ook de Internationale van achteren Zegt de jongere m; we hem even man 1: "Hé hallo, zie ik tenminste nog één rooie Leienaar". Man 2: "Tsja, ik blijf hier maar even zitten dus". Man 1: "Gelijk heb je. Dit is toch geen demonstratie meer. Heb je nou gezien wat er bij mo len De Valk stond? Was dat nou rood Leiden? Ik vind het maar een zielige vertoning. Ik doe niet Man 2: "Weet je het waar het volgens mij ook aan ligt? De ar beiders werken nu hè; die zijn er niet bij". Man 1: "Kan wel zijn, kan wel zijn, maar als je nou zo'n oproep leest...ik bedoel, die is onderte kend door ik weet niet hoeveel organisaties. Door de Rooie Vrouwen, door de PvdA en waar zijn ze?" Man 2: "Niet hier in elk geval". Man 1: "Nee, dat is duidelijk. Ik zeg al: ik doe niet mee". Troonrede (2) Verschillende linkse organisa ties hadden de alternatieve troonrede opgesteld. Het gezel schap vertrok met hun Grauwe Koets vanaf molen de Valk; het ging vervolgens richting stad huis alwaar de rede werd voorge dragen door een namaak-Bea- trix. Een paar fragmenten uit de iro nisch getoonzette troonrede, die was geschreven voor de Belub- berden der Staten-Generaal: "Het afgelopen jaar zijn wij er volledig in geslaagd de buit bin nen te halen. Van alle kanten stroomde het geld binnen: het volk heeft bereidwillig geofferd, mensen in de bijstand, tweever dieners, WAO'ers, voordeurde lers, enzovoorts. De buit is ver deeld onder de sterkste bedrijf ven voor investering in het bui tenland en voor de verhoging van de defensie. Het is ons ge lukt de rel rond Van Aardenne en de RSV te neutraliseren". En: "Discriminatie is een groot probleem en de bestrijding ervan is de regering voorlopig een zorg". "Met enige ongerustheid be schouwen wij de acties van de zogenaamde vredesbeweging. Met hun volkspetionnement put ten zij uit onze voorraad demo- cratiese rechten". Democratiese? Wat zullen we nou krijgen! Dit is toch echt een schoonheidsfoutje. In de troonrede staat natuurlijk gewoon: democratische. En nu we toch bezig zijn. Het is bepaald dom om te schrijven dat 'deze hulp meer aangewendt moet worden'. Maar laten we het er maar op houden dat die t te veel het gevolg is van het slechte onderwijsbeleid. Nadat de troonrede was uitge sproken, trok het gezelschap de stad weer in. Niet tot ieders ge noegen, zo bleek op een bepaald moment. Een paar heren wilden namelijk met knuppeltjes de op tocht verstoren, omdat het ko ninklijk gezelschap het verkeer Een gewapende automobilist (links) cotitra actievoerders, die' net bezig waren te putten uit hun 'democratiese rechten'. (foto Rohde» ophield. Het kwam niet tot vech- Het gat (1) Toen Jit Peters nog wethouder van onderwijs en samenlevings opbouw was werd hem eens ge vraagd of er tijdens zijn periode nog een begin zou worden ge maakt met de grondige opknap beurt van het Leidse Volkshuis. Maar natuurlijk, moet de wet houder hebben geantwoord. He laas bleek later dat dat antwoord niet van veel realiteitszin getuig de. Eén wethouder later (H. van Dongen) werd er pas daadwerke lijk begonnen met de renovatie. Het Volkshuis had inmiddels vier wethouders versleten: Tes- selaar. Van Dam, Peters en Van Dongen, zij allen hadden zich met de renovatie bemoeid. De verhuizing is begonnen: na een jaar te hebben gebivakkeerd in de voormalige kleuterschool aan de Middelstegracht - "we hebben het hier al improvise rend goed gered" - gaan de me dewerkers van het Volkshuis weer terug naar de Apothekers- dyk. Ondertussen is duidelijk ge worden dat het Volkhuis met een tekort kampt. Het is een gat van een ton. Om duidelijk te kunnen ma ken hóe het tekort is ontstaan, moeten we in de financiële ge schiedenis van het Volkshuis duiken. Niet te diep, want dan kom je nooit meer boven. Aan vankelijk werd er een krediet van 1.4 miljoen gulden uitgetrok ken voor het opknappen van het Volkshuis. Daar kwam later nog vier ton subsidie bij in het kader van de zogenaamde werkverrui- mende maatregel. "Inmiddels was er ook een plan gemaakt", vertelt Kees Schouten van het Volkshuis. "Alles zou zo'n drie miljoen gul den gaan kosten. Wij vonden dat nogal duur en toen hebben we gezegd: wij zullen wel een-paar bezuinigingen gaan bedenken Dat hebben we gedaan. Het bleek dat er 2.5 mUjoen gulden nodig was". Het gat (2) "Toen heeft de gemeente gezegd: goed, dan krijgen jullie van ons nog drieeneenhalve ton en dan moeten jullie zelf anderhalve ton op tafel leggen. We zyn dus be gonnen met een bedrag van 2.3 miljoen gulden. Twee ton te wei nig, inderdaad, maar die twee ton hebben we ook nog gekre gen. Dat geld werd beschikbaar gesteld in verband met energie besparende maatregelen". "Om die anderhalve ton die het Volkshuis zelf moet betalen, gaat het nu. Kijk, om het maar eens heel simpel te zeggen: we komen een ton tekort. Moet je die ton le nen, dan betekent dat dat we de komende tien jaar geen investe ringen meer kunnen doen als zich wat voordoet van enige om vang". Wat nu? "Wij zijn van plan om een actie te beginnen. Geld inza melen dus, zodat we minder geld hoeven te lenen. Wij dachten aan het volgende: we vragen mensen om ons geld te lenen, renteloos. Een tientje of vijfentwintig gul den. De mensen die ons dat geld lenen kunnen het na verloop van tijd terugkrijgen. Hoewel het na tuurlijk helemaal mooi zou zijn als die mensen zeggen: hou het maar. Op deze manier hopen we in elk geval zo'n vijftigduizend gulden binnen te krijgen. Dat is genoeg". Wat ingewikkeld allemaal. Waarom geen collecte of zoiets? "Als jij met een collecte vijftig duizend gulden weet op te halen ben je een knappe jongen. Nee, ik heb ervaringen met dit soort dingen. Een collecte werkt niet. Een feest of zoiets ook niet. Dat heeft de Stadskrant ook gedaan en weet je hoeveel geld ze aan het einde van de avond hadden? Genoeg om een IBM-typemachi- ne te kopen, niet meer. En ik weet dat die mensen enorm veel energie in die avond hadden ge stoken". Klaag je niet iets teveel? "Ik weet dat het Volkshuis dat ima go een beetje heeft: verwend, rijk en klagerig. Maar je moet goed weten dat wij vaak niet ten on rechte hebben geklaagd. Kijk, jij zegt nu in feite ook: wat willen jullie nog meer, jullie hebben een mooi gebouw' Dan zeg ik: inder daad, het gebouw is prachtig ge worden, zonder meer, hoewel...er zijn nog steeds een paar beper kingen. maar die neem je voor lief. Waar het echter om gaat is dat wij uitgekleed zijn. Er kan niets meer gebeuren, want dan staan wij voor het blok. Daarom hoop ik ook dat die actie lukt".

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 3