Belastingverhoging voorlopig uitgesteld a 'f— Leiderdorpse volkstuinders vechten voor behoud huisjes Van nietig clubje tot vereniging van formaat B en W Voorschoten trekken voorstel in Scheenstra gelooft Proper niet "V v ?v'jé" Diefstal dure slangen was 'een vreemde kronkel'.. Tekenles in Leiderdorp PAGINA 2 REGIO LEIDEN WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1985 VOORSCHOTEN -B en W van Voorschoten hebben het voorstel om de gemeen telijke tarieven en belastin gen met 1,5 tot 4,5 procent te verhogen, ingetrokken. De eerste cijfers voor de be groting voor volgend jaar zijn dusdanig positief dat een verhoging voor 1986 op dit moment niet goed te rechtvaardigen valt. Aldus burgemeester P. Cannegie- ter gisteravond tijdens een gecombineerde raadscom missievergadering. Het hoeft nog niet te betekenen dat de belastingen en tarieven volgend jaar gelijk blijven. Wanneer de po litieke partijen om een verhoging of een verlaging zouden vragen, hebben B en W de mogelijkheid alsnog een voorstel in te dienen. Indien dan tóch de belastingen omhoog gaan, is een inkomsten derving niet denkbeeldig. De be lastingen die een gemeente eind deze maand nog niet heeft vastge steld. zijn namelijk te laat voor de noodzakelijke koninklijke goed keuring. Die zou dan pas binnen zijn als 1986 al enkele maanden oud is. Voor de heffing van belastingen heeft dat weinig gevolgen. Voor za ken als trouwerijen wel. In goed- keuringloze maanden, blijft het ou de tarief gelden. Of de politieke partijen aan een aanpassing van de belastingen en tarieven denken, werd gisteravond niet duidelijk. Wel vroeg CDA-fractievoorzitter S. Offringa zich af of het gelijkblij- ven van de belastingen in 1986 be tekent dat in 1987 zich een verdub beling zal aandienen. Volgens wet houder J.D. van Dalen (WD) hoeft dat niet. Niet alleen inkomsten be palen de uitkomsten van een be groting, ook uitgaven spelen daar bij een rol. En een stapje terug in de uitgaven sloot hij niet bij voor baat uit. Gelijk Wethouder J.R. van Leeuwen (PvdA/PPR) bleek blij dat hij via het intrekken van het B en W-voor stel op zo'n korte termijn gelijk had gekregen. De portefeuillehou der van openbare werken, woning bouw en economische zaken stelde namelijk als enig collegelid dat de kosten/batenrelatie beter moet worden door kostenverlaging en niet door tariefverhoging. Ander standpunt van hem was dat de ge- meentefinanciën alleen dienen te worden hersteld door de onroe- rend-goedbelasting aan te passen. Tot voor kort stonden de andere college-leden daar anders tegen over. In het ingetrokken voorstel stelden zij dat reinigings- en riool rechten met 4'/2 procent omhoog moeten om in respectievelijk 1990 en 1988 de kosten te dekken. De stijging met V/2 procent van de on- roerend-goedbelasting leek de drie zelfs aan de krappe kant: het zou een inkomstenderving betekenen van 52.000 gulden. Voorschotense eigenaren van onroerend-goed be talen echter al bijna het maximum en om de gebruikers acht procent meer te laten betalen, leek het col lege ontaanvaardbaar. Wat betreft de overige tarieven (leges en rechten secretarie, hon denbelasting en begrafenis- en pre cariorechten) zou een stijging van V/2 procent alleen al nodig zijn om de kostenontwikkeling bij te hou den. Aldus het oude voorstel. Een van de illegale bouwsels op het volkstuinencomplex c weg, vindt de gemeente. WOENSDAG Leiden AZL - gebouw 5. Wassenaarseweg, avond met als thema 'Diabetes Mellitus bij kinderen', 19.30 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79. informa tie- en discussie-avond over de activitei ten. 20 uur. LVL - Langegracht 65. soosavond voor Vredeskerk - Burggravenlaan, open the ma- en gespreksavond 'Gods aanwezig heid in ons proces naar de vrede toe', 20 Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Jules et Jim' van Truffaut, 20 en 22.15 uur Gulden Vlies - Breestraat, commissie voor volkshuisvesting, 20 uur. Zwartemeerlaan, ter hoogte van de Wer- ve - excursie door de wijk over het buurtgroenproject, 19.30 uur. Oegstgeest Recreatiezaal Endegeest - swingavond, 20 uur. Kantine Fiks - De Voscuyl, Houdringen- laan, start avondvierdaagse voor Sierra Leone, 18.30-19 uur. ivond met feest t.g.v. opening nieuwe seizoen, 20 uur. DONDERDAG Leiden Stadsbouwhuis - Raad van Advies voor Verkeers- en Vervoersaangelegenhe- den, 15 uur. De Pancrat - Ir. Driessenplein, werk groep Pancras-Oost, 15.30 uur. OEGSTGEEST - "De voorlopige overeenkomst tussen de Profi- markt en Proper Beheer omtrent de vestiging in de Markthof nemen we met een flinke korrel zout. Het gaat slechts om een mondelinge af spraak. Zo kan ik ook afspraken maken. Wellicht moet je de af spraak eerder zien als een pressie middel, hoewel ik die negatieve klank van dat woord wil vermij den. Maar in het gemeentebestuur is ook het woord chantage al geval len". Burgemeester Sj. Scheenstra van Oegstgeest wond er tijdens de gisteravond gehouden persconfe rentie geen doekjes om: hij hoopt dat de gemeenteraad morgen avond twee belangrijke besluiten neemt. Ten eerste dat ze de intentie uitspreken, door middel van een voorbereidingsbesluit, dat de gara ge-bestemming van Kamsteeg wordt gewijzigd. Ten tweede dat, eveneens door het nemen van een voorbereidingsbesluit, de indeling van de Markthof vrijer wordt gela ten. In plaats van slechts kleine winkeltjes in deze passage, kan na wijziging van het bestemmings plan ook een grote zaak (tot 550 vierkante meter) in het nog steeds leegstaande centrumpje komen. Scheenstra: "Wat betreft de plot selinge belangstelling van de Profi- markt zie ik geen verschil in de verkeerssituatie nu en toen Digros nog in de Markthof wilde. Die be nodigde parkeerplaatsen zijn nog steeds niet gevonden. Wat heb ik aan vage toezeggingen van Proper Beheer dat er plaatsen zijn gevon den bij ASC en de Amro-bank? Hier op het gemeentehuis ligt nog steeds een brief van de top van Amro/ABN dat ze hun parkeerter rein op zaterdag niet in bruikleen geven. Het is dus pertinent niet waar dat de parkeerproblemen rond de Markthof zijn opgelost." Volgens een bestuurslid van ASC, L. Steinmetz, is er nog geen definitieve overeenstemming met Proper Beheer over het gebruik van de parkeerplaats op zaterda gen. Wel is een verzoek gedaan, maar de algemene ledenvergade ring heeft zich hierover nog niet uitgesproken. Volgens Steinmetz zitten er nog al wat haken en ogen aan het even tueel beschikbaar stellen van de parkeerplaats. "Dat zal eerst af doende geregeld moeten worden", aldus de voormalige secretaris van ASC. De directeuren van de Amro- bank en de ABN waren vanmorgen niet bereikbaar voor commentaar. LEIDERDORP - Een volkstuintje hebben en dan geen "hokje" om in te kunnen schuilen en koffie te drinken "met moeder de vrouw". Dat is een absurde situatie, zo trachtte gisteravond advocaat Linkskens de commissie beroep en bezwaarschriften in Leiderdorp duidelijk te maken. Wat wil het geval: acht tuinier- ders hebben van Leiderdorper Bloemendaal een volkstuin ge huurd op het complex achter de Mauritssingel. In de loop der tijden hebben ze niet alleen in de grond, maar ook daarboven bebouwd. Het resultaat: een aantal illegale bouw sels. Illegaal, omdat volgens de ge meente het bestemmingsplan ter plaatse de bouw van dergelijke huisjes verbiedt. De grond heeft een agrarische bestemming. Er zou dus wel een kas of een bedrijfswo ning op mogen worden neergezet - maar geen volkstuin-huisjes. Eigenaar Bloemendaal heeft, om de grond als volkstuintjes te kun nen verhuren, een vrijstelling van de gemeente gehad. Maar die vrij stelling geldt weer niet voor het bouwen van de gewraakte huisjes. Alleen kan per volkstuin een schuurtje met een maximale hoog te van één meter zestig, bedoeld voor het opbergen van gereed schap, worden gedoogd. Degenen die wel een bouwvergunning aan vroegen zouden dan ook nul op re quest krijgen. Zodra de gemeente de vier illega le bouwsels had gezien kregen ei genaar Bloemendaal en zijn huur ders een brandbrief in de bus. Of ze maar binnen zes weken de hokjes wilden verwijderen. Deden ze dat niet, dan zou de politie er aan te pas komen om de bouwsels, op kosten van de huurders, te slopen. Waarna de huurders een advo caat inschakelden en de zaak gis teravond werd voorgelegd aan de commissie beroep- en bezwaar schriften. Namens hen pleitte mr. Links kens gisteravond voor hanhaving van de huisjes. Volgens hem is het bestemmingsplan tamelijk ruim en hanteren burgemeester en wethou ders het veel te 'eng'. "Welk belang is ermee gediend om die opstallen te verbieden?", zo vroeg hij zich af. En: "Waarom zou daar wel een kas met een hoogte van 2V2 meter mo- Zie voor meer regionaal nieuws pag. 21 Jubileumboek Zoeterwoudse voetbalvereniging SJZ legt geschiedenis bloot ZOETERWOUDE - "Het leest als een roman", moet voorzitter M.M. Berg hebben gezegd over het boek dat ter gelegenheid van het veertig jarig bestaan van de Zoeterwoudse voetbalvereniging SJZ is versche nen. Het boek met als titel 'Voetbal is meer dan allleen een bal', heeft inderdaad veel vaart en bevat aar dige anecdotes over de voorbije, naoorlogse jaren waarin de R.K.S.V. Sint Jan Zoeterwoude uitgroeide tot een volwassen club met een prachtige accommodatie. Over die strijd voor een bespeel baar veld gaat een deel van het boek dat is geschreven door SJZ- archivaris Gerard van der Hoeven. Onder het pseudoniem 'Supporter' houdt hij zich in het clubblad 'De Groenwitter' al jaren bezig met de uitslagen, standen en individuele prestaties van de vereniging uit Zoeterwoude-Dorp. Voor de sa menstelling van het 160 pagina's tellende boekwerk putte Van der Hoeven uit zijn eigen archief en kreeg hij na oproepen veel oud ma teriaal aangereikt. Ook werden ge sprekken gevoerd met 'de mannen van het eerste uur'. Wat bij lezing opvalt is de enor me inzet die er door de jaren heen in Zoeterwoude-Dorp is geweest om de plaatselijke club steeds be ter te huisvesten. Gesjouwd en ge zwoegd is er vanaf 21 september 1945, de datum waarop de Sint Jans Sportvereniging (SJS) werd opgericht. De naam is later in SJZ veranderd omdat de KNVB deze verbood: in het zuiden van het land was al een club met dezelfde naam. De zorg voor het veld van de voetbalclub is een apart hoofdstuk in het jubileumboek en zeker ook in de geschiedenis van de club. Met gekromde ruggen zijn ze op de oude foto's te zien, de mannen die greppels in de lengte van het veld dichtgooiden om het veld bespeel baar te maken. Toen dat veld aan de Stompwijkseweg in maart 1946 werd afgekeurd, waren alle inspan ningen vergeefs geweest. Een terrein aan de Dorpsstraat - waar voor de oorlog de Aloysius Sport Club (ASC) speelde - werd door een ambtenaar van de afde ling lichamelijke opvoeding wel in orde bevonden. Ook hier moesten greppels verdwijnen, een hek te gen het vee geplaatst, drainage aangelegd, en er moest kleedgele genheid komen. Na maanden hard werken werd het terrein op 1 sep tember 1946 ingezegend door de geestelijk adviseur van SJZ. Verk leden gebeurde in de schilder werkplaats van penningmeester Theo van Gent. Twee maanden later kwam de volgende tegenslag. De KNVB wenste het terrein slechts voor één jaar goed te keuren omdat het te smal was. Weer ging de club zoe ken naar een geschikt veld. Dat bleek in de Loethe te liggen. Voor de derde keer in twee jaar moesten de Zoeterwoudse jongelingen de handen uit de mouwen steken. "Wat mot, dat mot", dus kwam het veld er en de hoofdmacht van Sint Jan Zoeterwoude zou er grote triomfen vieren. Van november 1947 tot augustus 1970 zou de ar metierige, maar knusse Loethe het veld van SJZ zijn. Vijftien jaar ge leden betrok de club het luxueuze sportpark Haasbroek aan de Nieu- weweg. Sinds die tijd hoefden de koeievlaaien en de schapekeutels niet meer van het speelveld te wor den gehaald... Thee Een ander belangrijk deel van het jubileumboek 'Voetbal is meer dan alleen een bal' gaat over de voortdurende verbetering van de kleedruimte. In het begin verwis selden de spelers bij gastvrije par ticulieren hun dagelijkse kloffie voor de groen-witte Jansen Tila- nus. Later kwam er op het terrein aan de Loethe een kleedaccommo datie en een 'consumptietent'. Het geld hiervoor werd geleend door de parochie Sint Jan. Halverwege 1949 was het zover: er stond een houten kleedgebouw, zonder wa terleiding, zonder stroom en zon der toilet. Later kwamen wat verbeterin gen. De scheidsrechter kreeg een eigen hok, in 1954 kwam er een wa terplaats voor mannen die werd af gescheiden door drie oude deuren. In 1959 kwam er een waterleiding. Voor die tijd moesten de voetbal lers zich wassen met het water uit de nabijgelegen Korte Miening. Ook het verstrekken van het ge bruikelijke kopje thee in de rust was een heel gedoe in de beginja ren van SJZ. Het schenken van de thee werd gekoppeld aan het ver kopen van consumpties langs de lijn. Aangezien de publieke belang stelling vaak tegenviel, bleven de verkopers van verfrissingen ook vaak weg. Dat werd beter toen de familie Van der Geest van 't Water tje zich ermee ging bemoeien. De thee werd in de bakkerij gezet en via twee loopplanken naar het Loe- the-terrein gebracht. De kopjes werden elke keer afgewassen. In het begin van de jaren zestig ontstond enige jaloezie als SJZ bij andere verenigingen in de Afde ling Leiden de mooie clubhuizen en kleedkamers zag. Toevalliger wijs leerde een speler van het eer ■k*9 x L Eén van de vele illustraties uit het jubileumboek van SJZ. Het onder schrift luidt: "Toon Kleijweg nam de verzorging van de ballen op zich". ste elftal, Louis Bosman, voor ar chitect. Hij maakte de tekeningen voor een clubhuis dat te zijner tijd verplaatst zou moeten worden naar het sportcomplex aan de Nieuwe- weg. Van maart tot augustus 1967 is aan het nieuwe clubhuis ge bouwd. Evenals in de jaren vlak na de oorlog, waren het vereende krachten die voor een nieuwe mijl paal in de historie van SJZ zorg den Later zou het clubhuis nog eens worden uitgebreid en zouden de vrijwilligers wederom flink de han den uit de mouwen steken. Er kwam op die wijze onder meer een lichtinstallatie rond het hoofdveld op sportpark Haasbroek, maar ook een overdekte tribune. Van een nietig clubje groeide SJZ tot een vereniging van formaat, waar clubs uit de regio graag op bezoek gin- Katholiek Het voert te ver om op deze plaats veel dieper in te gaan op het boeiende en met erg veel illustra ties verluchtigde jubileumboek van SJZ. Eén aspect mag niet on besproken blijven: de bemoeienis van de rooms-katholieke kerk met de plaatselijke voetballerij. Bij de oprichting was de kapelaan van de parochie Sint Jan, Jos Komen, be trokken. In het toenmalige bestuur vervulde Komen de taak van geestelijk adviseur. Artikel 2 van de statuten luidt: "De vereniging heeft ten doel om met bescherming en verzorging der godsdienstige zedelijke belan gen der leden overeenkomstig de katholieke beginselen en in over eenstemming met de bisschoppe lijke bepalingen de lichamelijke opvoeding te bevorderen en de sport in het algemeen, onder ka tholieken te doen beoefenen en be vorderen". Artikel 12 zegt nog meer over de geestelijk adviseur. Zo is deze functionaris "censor van een even tueel clubblad" en "draagt hij ge nerlei verantwoordelijkheid voor het financieel beheer". De kopij werd trouw voorgelegd aan de ad viseur. Voordat SJZ een eigen clubblad had, ging de informatie voorziening via het parochieblaad je. De kerk gaf in de veertigjarige historie van SJZ regelmatig van haar aanwezigheid blijk. In de no tulen van de bestuursvergaderin gen lezen we onder meer: "Vervol gens krijgt de geestelijk adviseur het woord. Hij wil niet hebben dat er tijdens een wedstrijd gekankerd wordt. 'We hebben een naam op te houden en bovendien prijkt er ook nog R.K. voor', aldus de geestelijk adviseur". Uit de notulen van 21 juni 1949: "Er is een schrijven ontvangen van de Katholieke Actie met het ver zoek er veel aandacht aan te beste den dat de spelers, wanneer zij el ders moeten spelen, zullen vertrek ken vanaf het parochiehuis of Don Bosco en NIET meer vanaf cafés". Notulen Ten slotte nog ee paar juweeltjes uit de notulen die wellicht het bes te beeld geven van veertig jaar voetbalsport in Zoeterwoude- Dorp: (4 oktober 1948) "Jo van der Hoeven informeert naar de kondi- tie van de ballen. Enkele malen was er zo'n exemplaar over zyn oren gezakt bij het koppen. Hierin komt verbetering". (17 mei 1946) "Toon Kleijweg wil zich beschikbaar stellen voor het verzorgen van de bal. Hij wil graag een pomp en wat touw hebben". (4 november 1947) "De heer Lelieveld deelt mede dat de heer Piet van der Krogt reeds enige malen bekeurd is voor het vervoeren van voetbal lers per veewagen en vraagt naar de mogelijkheid van een tegemoet koming in de kosten door het SJZ- bestuur". (9 februari 1950) "Rond vraag. De heer G. Vogelaar vraagt hoe het komt dat SJZ wél verma kelijkheidsbelasting moet betalen en de Sint Jans fanfare niet. De voorzitter zegt hierop dat de fanfa re geen vermakelijkheid is terwijl voetbal toch wel een openbare ver makelijkheid is". DIRK JAN ROELEVEN gen worden neergezet? Er hoeft maar heel weinig te gebeuren en met wat piepschuim en platen heb je een min of meer comfortabel on derkomen". Mr. Linkskéns: "We praten over een uithoek van de bebouwde zóne in Leiderdorp. Een complex dat ook niet midden in de polder ligt. En er wordt geen enkel agrarisch belang geschonden als de bouw sels worden gelegaliseerd". Het argument dat de huisjes het landschap ontsieren wuifde mr. Linkskens terzijde: "Dat is ook al tijd zo'n prachtig argument om dingen, die burgers willen, af te wimpelen". Recreatie Namens burgemeester en wet houders van Leiderdorp bestreed ambtenaar Van Dieten dat het be stemmingsplan de bouw van volkstuin-huisjes toelaat. "De be doeling daarvan is het tegengaan het gebruik van volkstuintjes als weekend-recreatieplaats", leg de hij uit. Bloemendaal kende de regels, dus hij had moeten voorko men dat er huisjes Werden nèerge- zet. "Hij draagt een bepaalde ver antwoordelijkheid", aldus Van Dieten. "Dus die mensen mogen er niet eens in het weekeinde zitten. Nee, ze worden gedwongen om doorde weeks, met dalende zon, zelfs zon der het zweet des aanschijns op te wekken, daar bezig te zyn. We moeten ons goed realiseren wat burgemeester en wethouders van Leiderdorp ons verbieden", riep de advocaat daarop uit. "Het is in het algemeen belang van de gemeente om de mensheid tegemoet te ko men, haar te dienen door wat facili teiten beschikbaar te stellen". "Al geef je de mensen maar een kleine ruimte voor een petroleum stelletje, waar moeder de vrouw koffie kan zetten. Ik bedoel: zelfs een schoffel heeft al een lengte van één meter vijfenzeventig.. In een hokje van één meter zestig breek je je nek". De commissie beroep- en be zwaarschriften zal zo snel mogelijk advies uitbrengen. DEN HAAG/WASSENAAR - „Een vreemde kronkel om in slangetermen te blijven", noemde gisteren de Haagse po litierechter mr. Van Overbeek de diefstal van tien slangen uit dierenpark Wassenaar in juli vorig jaar. Uiteindelijk veroor deelde hij de twee 20-jarige Rotterdammers die hiervoor te recht stonden tot boetes van 1.000 gulden waarvan 500 gul den voorwaardelijk. Dit was overeenkomstig de eis van offi cer van justitie mr. Renckens die de diefstal een buitenge woon stom feit noemde. Met name omdat een van de slan gen zeer giftig was hadden de twee volgens haar de gezond heid van mensen in gevaar ge bracht. In het bijzonder omdat de Rotterdammers met de in een plastic vuilniszak verpakte slangen de terugreis naar hun woonplaats per tram en trein hadden afgelegd. Ze waren tot de diefstal geko men omdat een van de twee net als zijn maat ook wilde gaan te len met slangen. De slangen waren in het dierenpark in het kader van een reizende ten toonstelling. De politie was achter de identiteit van de da ders gekomen door navraag in kringen van slangenhouders. Daarbij ondekte zij dat er in Nederland maar een zeer be perkt aantal mensen is dat zo veel verstand van slangen heeft dat het de tien interessantste van de expositie eruit weet te halen. De waarde van de dieren bedroeg zo'n 13.000 gulden. Ook de advocaat van het tweetal noemde de diefstal een stom feit. „Uiteindelijk zaten ze zelf ook in de knoop met de slangen en waren ze blij dat de diefstal door de politie werd opgelost", aldus de raadsman. LEIDERDORP - In de sfeervol gerestaureerde 'Hollandsche Tuyn' aan de Leiderdorpse Hoofdstraat beginnen binnenkort teken- en schildercur sussen, bedoeld voor jong en oud. Er wordt lesgegeven in zo klein moge lijke groepen (ten hoogste 12 cursisten). Onder leiding van de beeldende kunstenaars Rob Schouten en Wim Koreman kan worden gewerkt met aquarel, olieverf en acryl, naar stilleven, model of fantasie. Wat de jeugd betreft: die kan onder leiding van Loes Stuijfzand met technieken als houtskool, pen en inkt en verf experimenteren en de te kenbeginselen leren. Daarbij wordt zowel naar de natuur als naar fantasie gewerkt. De cursussen beginnen medio volgende week, zowel overdag als 's avonds. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de Hollandsche Tuyn, via tele foonnummer 897223. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma -vrij. van 18 00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071) 123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8 30-17.00 uur (071)144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 per half jaar, aan huis bezorgd 131.40 per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 89,30 per maand, aan huis bezorgd 22,10 per maand, per post f 30.00 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe- Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071) 144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 112221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz. A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2