Onbegonnen Werk Uitmarkt hoopt op 20.000 bezoekers Het is hoog tijd voor een tamboer-maitresse Nieuw gebouw reiniging komt toch op tijd gereed Morgen in en rond Pieterskerk Bezoek van Bouwpen PAGINA 4 LEIDEN VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1985 Leidse kroniek door John Kroon Vrede (1) Het Leids vredesplatform heeft de afgelopen weken een huis- aan-huiskrant verspreid, die de naam 'Leidse Editie Volkspetitie' draagt. De inhoud kan worden samengevat met één zin: een op roep aan Leidenaars om het volkspetitionnement legen de plaatsing van kruisraketten van een handtekening te voorzien. Pogingen om voor de bekosti ging van dit krantje (oplage 40.000 exemplaren) een bijdrage los te krijgen van de Navo zou den vermoedelijk weinig kans maken en wellicht daarom is het actiecomité de Leidse midden stand afgegaan om advertenties te werven. Een hachelijke onder neming, ook voor die winkeliers. Want hoe houd je je klanten die juist menen dat de vrede het best gediend is door de kruisraketten wel te plaatsen, te vriend "Als zij niet schieten blijven wij nog jarenlang drop verko pen", merkt een drogist neutraal in zijn advertentie op. Maar wat te denken van een woninginrich ter die zijn gordijnen en tapijten paginagroot aanbeveelt alsof het granaten voor een zacht prijsje zijn. Hij spreekt over "knallende aanbiedingen"die voorzien zou den zijn van "extra defensie sub sidie" en verder worden aange prezen met kreten als "recht streeks van de leveranciers van hel Pentagonbomproof'. of "zelfs in het Kremlin zijn ze ka pot van dit geweldig mooie gor dijnstofje". Het zal wel humor zijn. Maar kan de vrede een volgende keer ook langs niet-commerciële weg worden bereikt? Vrede (2) Een doordenker is deze passage in het krantje. "Nieuwe wapens zijn overbodig, want we kunnen alles wat van waarde is al vele malen vernietigen". Zet de stel ling op haar kop en de vraag dringt zich op: als we nog niet al het waardevolle zouden kunnen vernietigen, waren die wapens dan wel nodig? Voor Max van den Berg, de landelijke voorzitter van de PvdA is dit ongetwijfeld geen vraag, want die heeft doorge leerd in de vrede. Geroutineerd legt hij in het krantje nog eens uit waarom de 48 kruisraketten in Nederland niet mogen worden geplaatst. Hij eindigt zijn stukje in de Leidse Editie aldus"En ik roep u. burgers van Alkmaar en omge ving, op uw stem tegen de kruis raketten te laten horen". Ai. Alkmaar. Uitgerekend Alk maar. Goed, die Noordhollanders Taalkundig gesproken is Lei den nooit beloond voor zijn koene houding tegenover de Spanjolen. In schrille tegenstelling tot Alk maar. In die wond strooit Max van den Berg nog eens zout door Leiden achteloos op de grote hoop, de "omgeving van Alk maar", te gooien. Dit komt de vrede niet ten goe de. KenG Het PvdA-raadslid Anneke Boot heeft een gevoelige snaar ge raakt met haar opmerkingen over de christelijke muziekver eniging Kunst en Genoegen, kort- der clubje oprichtte en een heel stel van de oorspronkelijke ver eniging meekreeg". Het lijkt er toch op dat de in vloed van Pietjes liefdesleven hier enigszins wordt overschat. Is het niet voldoende als alleen Rietje van club verandert? Ook de opmerkingen van K en G- woordvoerder Ron Favier in deze krant van dinsdag maakten de motieven voor de anti-emancipa toire houding van K en G. om het maar eens a-muzikaal te zeggen, er niet duidelijker op. "Als ze nu al gaan eisen dat wij ook meisjes toelaten, wat willen ze dan met voetbalelftallen. Moeten die soms ook gemengd worden?". Om te zullen zich in de Tachtigjarige Oorlog heus wel dapper hebben gedragen. Niet voor niets door stond de stad in 1573 een ander halve maand durend Spaans be leg. Maar daar staat wel tegen over dat Leiden een jaar later tot tweemaal toe de Spanjaarden buiten de poorten hield, ook al verging de stad van de honger. (En in Alkmaar hadden ze na tuurlijk kaas zat). Maar wat zegt het spreek woord? Dit: 'Van Alkmaar be gint de victorie'. O, die arrogan tie! Terwijl Leiden het in onze taal moet doen met uitdrukkin gen als 'dan is Leiden in last', als aanduiding voor groot onheil en 'zich er met een Jantje van Lei den van afmaken', wat ook al niet gunstig klinkt, zeker niet sinds minister Ruding haar heeft gebezigd. weg K en G. Waarom K en G geen meisjes toelaat, wilde ze van wet houder Fred Kuijers (cultuur) weten, om er vervolgens enkele onheilspellende opmerkingen over de gemeentesubsidie voor muziekverenigingen aan toe te voegen. Ja, waarom mogen meisjes ei genlijk niet vrolijk mee-tamboe- ren bij K en G. De Leiderdorpse mevrouw Kuijl-Roman, die zegt al 45 jaar op verschillende ma nieren bij K en G betrokken te zijn (dat kan dus wel) probeerde het in een ingezonden briefin de ze krant uit te leggen. Zij schreef: "Hoeveel verenigingen zijn niet ter ziele gegaan doordat 'Pietje met Rietje ging', het daarna 'uit ging', waardoor de vereniging dan gelijk twee leden kwijtraak te. Hoe vaak is het niet gebeurd dat 'Pietje' dan wel weer een an- beginnen staan de voetbalclubs tegenwoordig in de rij om vrou wen en meisjes als lid te noteren, al was het maar om hun ledenbe stand op peil te houden. Bij de allerjongsten wordt zelfs soms ge mengd gevoetbald. Daarnaast is het de vraag of er niet onder scheid te maken is tussen een fy siek gebeuren als voetbal en het bespelen van de piccolo, waar toch weinig lichamelijke kracht aan te pas komt. Uit een artikel in Steeds deze week bleek dat vrouwen in Lei den inmiddels ook lid kunnen worden van een boksvereniging. Is KenG wellicht het laatste bas tion? "Trouwens voor dames zijn er genoeg andere gelegenheden", voegde Ron Favier er in deze krant nog aan toe. Het argument waarmee gewoonlijk oude heren sociëteiten in stand worden ge houden. Het college van B en W is niet echt onder de indruk van de kri tiek van Anneke Boot. K en G is inmiddels uitgenodigd voor een feestelijke ontvangst volgende week ten stadhuize. En terecht, de prestaties op het Wereldmuziek concours in Kerkrade verdienen waardering. Verwacht mag worden dat wethouder Kuijers de problemen oplost op de manier die hem ei gen is: met een brede glimlach. Maar de emancipatie in Leiden is pas voltooid als het Vrouwen huis mannen toelaat, de homobe weging tot de conclusie komt dat nieuweeigen gebouwen overbo dig zijn en K en G wordt geleid door een dirigente, of heet zoiets tamboer-maitresse? Seniorenconvent Al geruime tijd suddert in be paalde kringen de discussie voort over het democratisch func tioneren van de Leidse gemeente raad. De partijen die niet in het dagelijks bestuur (burgemeester en wethouders) van de stad zijn vertegenwoordigd klagen over het feit dat zij zo laat over plan nen en initiatieven worden geïn formeerd, dat nota's soms in con cept-vorm al lang en breed circu leren bij de raadsleden van de 'regeringspartijen' PvdA en VVD en pas als die samen alles hebben doorgeëxcerceerd worden de andere fracties in de raad in het bezit van de stukken gesteld. Waarna meestal een zuurstofar- me raadsbehandeling volgt. Natuurlijk, met die klacht pro beren sommige raadsleden ook de frustratie van hun machte loosheid dan wel hun gebrek aan kwaliteit, aan pure inzet te ver hullen. Maar met het gehanteerde systeem kweek je al gauw eerste en tweederangs raadsleden en dat kan nimmer de bedoeling zijn bij een orgaan dat tenslotte in zijn geheel het bestuur van de gemeente vormt. CD A-fractieleider Joop Walen kamp heeft er al maanden gele den een uitvoerig discussiestuk over gelanceerd met allerlei voor stellen voor de informatievoor ziening van de raad. In juni werd daar in deze rubriek over gezegd: "Waarschijnlijk gaan PvdA en VVD er snel akkoord mee, dan zijn ze af van het ge zeur. Is daarmee de kwestie opge lost? Natuurlijk niet. Want in een zaak als deze gaat het niet we zenlijk om de regeltjes, maar om de mentaliteit". Deze week kwam deze steen des aanstoots in behandeling bij de raadscommissie voor algemene en bestuurlijke aangelegenhe den. En ja hoor, wat al voorzien was, gebeurde. De fractievoorzit ter van de PvdA, Marietje van der Molen, "omhelsde" de meeste voorstellen van het CDA en de kleine linkse partijen. Er zal o.a. een seniorenconvent in het leven worden geroepen, d.w.z. er komt regelmatig overleg tussen de fractievoorzitters onder voorzitterschap van de burge meester en de wethouder van or ganisatie. Een seniorenconvent. Ajakki, ajakki. Het woord alleen al roept herinneringen op aan tijden die absoluut niet deugden. (De vraag is ook of de PSP'er Hans de la Mar, kampioen van het proleta riaat, onder die noemer eigenlijk wel wil vergaderen. Het zou wél bijdrage:Ruud Paauw leuk zijn, hoor: de eerste langha rige senior). Biedt de instelling van deze praatgroep met haar regenteske naam nu de zekerheid dat het straks allemaal wel netjes en naar de geest van de democratie gaat verlopen? Morgen brengen. Wie dat wil kan met een beetje handigheid zo'n club natuurlijk danig manipuleren. Marietje van der Molen meldde ook dat de PvdA akkoord gaat met een vragenuurtje in de raad (ook een voorstel van Walen kamp), maar dat zij dit in haar fractie "voor de poorten van de hel" heeft moeten wegslepen. Is dat even lachen geblazen. Een simpel vragenuurtje, daar kan toch niemand zich een buil aan vallen - en dan toch al over de hel lopen kwekken. Wat zou er in de bijna twaalf jaar dat de PvdA de macht uitoefent in Lei den met die partij zijn gebeurd? De kleine linkse partijen (PPR/ PSP) hebben zich eveneens in de ze discussie gemengd. In hun ge zamenlijke stuk schrijven ze nut tige dingenmaar ze slaan met de volgende regels ook de plank mis: "De gegroeide situatie in Leiden heeft veel te maken met het college dat er zit. Twee partij en die zover uit elkaar liggen, moeten wel heel veel verbergen om toch gezamenlijk een beleid te presenteren". Dat is nu juist de ironie van het geval. Op plaatselijk niveau blijkt er echt niet veel verschil te zijn tussen sociaal-democraten en liberalen. Al bijna twee perio den trekken beide partijen als broers met elkaar op. Af en toe is er wel eens wat, dan wordt er een beetje ketelmuziek gemaakt, maar echt problemen zijn er in al die jaren toch nauwelijks ge weest. Ze schurken zich bijna be haaglijk tegen elkaar aan. Het is daarom ook zo raadsel achtig dat beide partijen, met hun solide meerderheid, soms zo kinderachtig doen bij de ver spreiding van nota's e.d. Maar ja, er is in Leiden nu eenmaal be sloten dat er parlementje moet worden gespeeld en dan moet je het kennelijk van dat soort schijngevechtjes hebben. (R.P.) LEIDEN - Alles is in het werk gesteld om de tweede Leidse Uitmarkt een doorslaand succes te laten worden. Als het meezit lokt de markt morgen 20.000 bezoekers naar de Pieterskerk, twee keer zo veel als vorig jaar. Burgemeester Goekoop zal om 10.00 uur het startsein voor de activiteiten geven 'in samenwerking met de brandweer, op grote hoogte' kondigt de organisatie aan. Het behoeft dus weinig verbeel dingskracht om zich voor te stellen dat de burgervader dit vanaf de bo venste sport van een brandweer ladder zal doen. De voor het publiek gratis en vrij toegankelijke Uitmarkt heeft de bezoeker een keur aan activiteiten te bieden, waarbij de hoofdmoot wordt gevormd door verenigingen op het gebied van de amateuristi sche kunstbeoefening. Niet alleen zullen de naar verwachting 100 clubs zich in kramen presenteren, maar ook meer dan de helft zal op één van de vijf beschikbare podia een staaltje van haar kunnen to- Dat betekent onder meer mani festaties van koren, majorettes, orkesten, toneelgroepen. Cabaret, musical, kindertheater, acrobatiek, muziek workshops, voordrachten, ballet en volksdansen, eigenlijk al les wat in Leiden op het gebied van de amateuristische kunstbeoefe ning leeft, zal aanwezig zijn. Er zijn portrettekenaars. De jongere be zoeker kan zich in een kinderhoek ongelimiteerd vermijen in allerlei knutselpartijen. Terrasjes en kraampjes van de plaatselijke ho reca completeren het geheel, opdat ook de inwendige mens niet onver- sterkt blijft, met eetwaar variërend van pizza's tot javaanse versnape ringen. Het programma duurt tot mid dernacht. Voor de brandweer is er tusen 10.00 en 17.00 uur een hoofd rol weggelegd. In het kader van de nationale brandweerdag zullen de spuitgasten meer en minder in drukwekkende staaltjes van hulp verlening vertonen. Dit gebeurt bij de ingang van de Pieterskerk. 12.20-12.40 uur: De Burcht fanfare en majorettes, 12.40-12.55 uur: Imperium cabaret. 12.55-13.55 uur: Krici Trici Ti- cek openbare volksdansles. 13.55-14.40 uur: Nieuw Leven fanfare. 14.40-15.40 uur: Oud Poelgeest openbare volks dansles, 15.40-16.10 uur: Leidse Harmo niekapel fanfare, 16.10-16.20 uur: La- vonty's majorettes. 16.20-16.50 uur: Csardas zigeunerorkest, 16.50-17.00 uur: Lavonty's majorettes, 17.20-17.45 uur: Jong K G fanfare, 17.45-18.00 uur: Streekmuziekschool big band. In de Pieterskerk: 10.15-10.30 uur: Al ma Materkoor koorzang, 10.30-10.45 uur: Toneelgroep Imperium musical, 10.45-11.10 uur: Lucette Bletz ballet, 11.10-11.35 uur: Toverlei toneel, 11.35- 11.50 uur: Good Company koorzang, 11.50-12.20 uur: Ploef toneel. 12.20-12.40 uur: Streekmuziekschool orkest, 12.40- 12.45 uur: Margriet de Jong ballet, 12.45- 13.00 uur: Tierlantijn toneel. 13.00-13.20 uur: De Jonge Leidse cabaret. 13.20- 13.25 uur: Margriet de Jong ballet, 13.25- 13.45 uur: Streekmuziekschool orkest, 13.45-14.00 uur: Leids Vocaal Ensemble koorzang, 14.00-14.30 uur: Hot House jazzmuziek, 14.30-14.45 uur: Toonkun storkest 14.45-15.00 uur. Toon- kuntkoor koorzang, 15.00-15.25 uur: La- zerus acrobatiek, 15.25-15.55 uur: Cres cendo operettemuziek, 15.55-16.25 uur: Het Leids Theater toneel, 16.25-16.40 uur: Collegium Musicum koorzang, 16.40-17.05 uur Leidse Balletschool jazz- ballet/tapdance, 17.05-17.25 uur Oude Muziek Theater muziektheater, 17.25- 17.45 uur: Lingua Musica koorzang, 17.45-18.15 uur: Tontonelli's circus. tre toneel, 18.25-18.40 William Byrd koorzang, 18.40-19.10 uur: Csardas zigeunerorkest, 19.10-19.30 uur: Toverlei toneel, 19.30-20.00 uur: Tonto nelli's circus, 20.00-20.15 uur: Leiden English Choir koorzang, 20.15-21.00 uur: Dolf del Prado jazzkwintet, 21.00-21.20 uur: Leidse Balletschool jazzballet/tap- dance, 21.20-21.35 uur: Cadans operette. 21.35-22.00 uur: Op hoop van zegen smartlappenkoor, 22.00-22.15 uur: trek king loterij, 22.15-22.35 uur: Second Trend modeshow, 22.35-23.00 uur: Gruppo Trutto Dramatico vernieuwend theater, 23.00-23.45 uur Divaz latin rock. Schrijvende en fotograferende bouwjoumalisten bekijken de Boerhaavezalen. LEIDEN - Negen kilometer ver nieuwde riolering en een niet min der ontzagwekkend aantal kilome ters gerestaureerde kademuur, het ontlokt bij de meeste Leidenaren slechts een diepe zucht omdat het de herinnering wakker roept aan tal van opbrekingen in de stad. Bij de vereniging van schrijven de en fotograferende pers in de bouw (Bouwpen), gisteren een dag je op bezoek in Leiden, dwong de wethouder van ruimtelijke orde ning en verkeer, Peters, evenwel het nodige respect af met de resultaten van de Leidse stadsvernieuwing. En, als de dames en heren zich de nodige moeite hadden getroost met de auto bij het stadhuis te komen en dat hadden ze gezien het aantal laatkomers - niets aan het handje: "Daar heeft het gemeentebestuur doelbewust voor gekozen", aldus wethouder Peters. Slechts vrolijke gezichten vielen hem ten deel. Zo maakt de wethouder van verkeer het niet elke dag mee. Het was wel duidelijk: deze dag kon niet meer stuk. Programma opening Buitenterrein: 10.00 de TSveede Leidse Uitmarkt door C. Goekoop. 10.00-17.00 uur: demonstra ties brandweer en slachtofferhulp door EHBO-vereniging Peerke Donders, 11.00-11.50 uur: Oud Poelgeest openba re volksdansles, 11.50-12.20 uur: Leids Vrijetijdscentrum muziekworkshop, LEIDEN - De nieuwbouw van de reinigingsdienst aan de Evertsen- straat is waarschijnlijk toch op tijd klaar. Voorlichter Mari Tol ver wacht dat de dienst op 8 en 9 okto ber kan verhuizen uit het huidige onderkomen aan de Noorderstraat. Eerder zag het er naar uit dat de oplevering van nieuwe gebouw voor de reinigingsdienst te laat zou plaats hebben. Door middel van affiches en an dere bekendmakingen zal de Leid se bevolking onder de aandacht worden gebracht dat de reiniging op 8 en 9 oktober verhuist. Vanaf donderdagmiddag 8 oktober wordt de tent gesloten. Alleen telefonisch zullen de reinigingsjongens bereik- Inventaris snackbar spoorloos LEIDEN - Een deel van de inventaris van een snackbar aan de Zoeter- woudsesingel is 'spoorloos' verdwenen. De politie vermoedt dat deze is verduisterd of gestolen. Zowel de verhuurder als de onderhuurder van het pand waarin de snackbar is gevestigd, ontkent iets met de verdwij ning van de spullen te hebben te maken. Volgens de politie is de inventa ris vermoedelijk tussen begin augustus en gisteren verdwenen. Onder meer zijn de kassa, de krukken, geluidapparatuur. een koelkast en een oventje weg. De nieuwwaarde van de spullen wordt geschat op 6500 gul den. baar zijn. Daarna wordt onder meer op de vuilniswagens duide lijk gemaakt hoe de reiniging na de verhuizing telefonisch bereikbaar zal zijn. Project-manager C.G.R. Kerk- ckhoff van het Deventer adviesbu reau Twijnstra Gudde bv meldt dat, behalve als zich calamiteiten voordoen, de reiniging inderdaad op 8 en 9 oktober kan verhuizen. Eerdere berichten over vertragin gen tijdens de nieuwbouw, op grond van informatie van een on- Vechtpartij LEIDEN - Een 22-jarige student heeft gisteren aangifte gedaan bij de politie wegens mishandeling. De jongeman kreeg tegen midder nacht klappen toen enige Leidse jongens toegang werd geweigerd tot de studentensociëteit Minerva aan de Breestraat en daar geen ge noegen mee namen. De student liep bij het vechtpar tijtje dat ontstond letsel aan zijn gelaat op. De politie heeft een 20- jarige jongeman aangehouden. Een mededader zal vandaag wor den gehoord. deraannemer, heeft hij overigens altijd tegengesproken. Afgezien daarvan zag het echter er enkele weken geleden niet naar uit dat de nieuwbouw op tijd klaar zou zijn. Volgens Kerckhoff hoeven de uitvoerders van het werk geen noodsprongen te maken om de op levering binnen de gestelde ter mijn te halen. De vertraging die eerder dit jaar werd opgelopen, als gevolg van vorstverlet in de stren ge wintermaand februari, heeft geen fatale gevolgen gehad. Na de oplevering op 8 oktober zullen hier en daar slechts nog wat kleinig heidjes moeten worden verholpen, verwacht Kerckhoff. De oplevering komt net op tijd. Op twee gebouwen na moet de hui dige behuizing van de reiniging Worden gesloopt voor de bouw van een school en woningen. De plan nen voorzagen in het nieuwe schooljaar (86-87) de ingebruikna me. Daarom zullen de sloopwerk zaamheden direct na de verhuizing van de reiniging beginnen. Op 21 november zal de nieuwe reiniging officieel worden ge opend. Over de daarbij behorende feestelijkheden worden nog geen mededelingen gedaan. Stadswandeling Natuurgidsen van het Insti tuut voor Natuur'oeschermings- deducatie geven zondagochtend om tien uur en maandagavond om zeven uur rondleidingen door de Leidse binnenstad. Bij de wandelingen wordt op alle aspecten gelet die bij de stad horen: de bebouwing, de wegen, de menselijke activiteiten en het groen. De wandelingen duren anderhalf uur. Gestart wordt bij de openbare bibliotheek aan de Nieuwstraat. Groenproject In de Werve, een woonbuurt in de Merenwijk, wordt volgende week woensdag een excursie door de wijk gegeven over het buurt- groenproject van de Werve. Be woners werkten samen met de af deling plantsoenen van de direc tie groen van de gemeente aan de 'verrijking van het groen'. o Wim Dijkman) Na de ontvangst op het stadhuis maakte het gezelschap een 'barre' tocht door de binnenstad die onder meer voerde dangs de restauratie van de-Hoog straatkelders, de Boer haavezalen, de Oude Mors en naar de nieuwbouw van universiteit op het Witte S.ingel/Doelentterrein. Vooral de enorme metamorfose die de eeuwenoude Boerhaavezalen ondergaan bleek een gewaardeerd 'spektakel'. Wethouder Peters excu seerde zich voor het gezelschap bouwjoumalisten dat de nieuw bouw in de Leidse binnenstad tot dusver weinig spectaculair is ge weest. Daar komt verandering in, liet hij met zoveel woorden weten. De Werve ontving hiervoor sub sidie van het project 'Natuur in de stedelijke omgeving'. De excursie begint woensdag avond half acht aan de Zwarte- meerlaan ter hoogte van de Wer ve. Geïnteresseerden kunnen zich vrijdag 13 september tussen ze ven en acht uur 's avonds aan melden op telefoonnummer 071 - 215390. Dieren De Leidse Pluimvee en Konij nensportvereniging LPKV orga niseert zaterdag en zondag weer haar jaarlijkse jongdierenten- toonstelling in het Vijf Hoven- huis aan de Hoflaan 169. Keur meesters beoordelen op deze ten toonstelling de dieren die leden van de LPKV in 1985 hebben ge fokt. Daarna worden de dieren aan het publiek getoond. Leden van de LPKV zijn aanwezig om eventuele vragen te beantwoor den. Op de tentoonstelling zullen diverse konijnensoorten te zien zijn, hoenders, cavia's, hamsters, gerbils en sierduiven. Openings tijden: zaterdag van twee tot vijf uur en 's avonds van acht tot tien; zondag van tien tot vijf. Mishandeling in restaurant LEIDEN - Een 27-jarige Leidenaar is gisteravond mishandeld in een eettentje aan de Stationsweg door een nog onbekende man. Het handge meen ontstond volgens de politie doordat 'amokmaker' voortdurend on zedelijke opmerkingen maakte in de richting van de vriendin van de Leidenaar. Hij zei daarover iets tegen zijn vriendin. Dat kwam de man ter ore. Hij maakte zich daar zich zo boos over dat hij de Leidenaar tot twee keer toe klappen in het gezicht gaf. Straf wegens veroorzaken dodelijk ongeluk DEN HAAG/LEIDEN - De Haagse rechtbank heeft gisteren een 21-ja- rige Leidschendammer voor het veroorzaken van een verkeerson geval waarbij een dode viel te be treuren veroordeeld tot twaalf we ken celstraf waarvan acht voor waardelijk, een boete van 1500 gul den en,drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Het ongeluk ge beurde op de Europaweg in Leiden op 23 december vorig jaar. De Leidschendammer reed in de vroege morgen in benevelde toe stand zijn vriendin en twee van haar vriendinnen naar huis na- een nachtje stappen in Scheveningen. Volgens zijn verklaring was hij in een flauwe bocht polseling van de weg geraakt, tegen een lichtmast en een ANWB-mast geknald en in de bosjes tot stilstand gekomen. Een van de twee meisjes die achterin de auto zaten, negentien jaar oud, is daarbij om het leven ge komen. Tegen de man was twee maan den celstraf, drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid en 750 gul den boete geëist. Mevr. Favier onderscheiden LEIDEN - Mevrouw E.A.P. Fa- vier-Zandbergen kreeg gisteren ter gelegenheid van haar 40-jarig jubi leum als restauratrice de gedenk- speld der gemeente Leiden in goud opgespeld. Zij kreeg de speld om dat zij "gedurende een lange reeks van jaren hotel-restaurant Nieuw Minerva tot grote bloei heeft ge bracht en daarmee heeft bijgedra gen aan een positieve beeldvor ming van Leiden en haar binnen stad; en omdat zij door haar schep ping van de 'Engelberthahoeve' wederom een kwalitatief zeer goe de voorziening aan het Leidse ho- reca-areaal heeft toegevoegd". Van Zeil stort 'kuub' beton voor NBBS LEIDEN - Staatssecretaris P. van Zeil heeft gisteren de eerste 'kuub' beton gestort voor het nieuwe hoofdkantoor van de reisorganisa tie NBBS op het Schuttersveld. De organisatie bouwt dit kantoor om dat het huidige hoofdkantoor aan het Rapenburg door de groei van de NBBS te klein is geworden. Van Zeil merkte gisteren op dat de regering er naar streeft het bin nenlands toerisme te bevorderen en dat het daarom op het eerste ge zicht wat merkwaardig over kan komen dat hij 'helpt' bij de bouw van een kantoor voor een organisa tie als de NBBS. Hij legde echter uit dat een zevende deel van de rei zen die deze organisatie verzorgt, gericht is op het binnenland. Bovendien komt een kwart van het geld dat wordt besteed aan bui tenlandse reizen ten goede aan de vaderlandse economie, aldus Van Zeil, die ook nog benadrukte dat bij de verschillende Nederlandse reisbureaus 10.000 baan hebben.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 4