Fiscus moet bewijs ontduiking leveren Richardson-Yicks slaat bod af Amerikaanse miljonair geen playboy 'Zachte' aanpak bedrijfsfraude Gerichte werving van vrouwen pakt goed uit Geen exportdekking meer voor Z.-Afrika Koopkrachtfonds voor uitkeringsgerechtigden Nieuw onderzoek bij THB bevreemdt WD en PvdA Begemann verliest in half jaar 5,8 miljoen DINSDAG 10 SEPTEMBER 1985 ECONOMIE PAGINA 9 DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer verzet zich in meerderheid tegen het advies om ontduiking van winstbelasting tegen te gaan door zogenaamde omkering van de bewijs last. Momenteel ligt die bewijslast bij de belastinginspectie. Omkering zou betekenen dat bedrijven die zaken doen met of via belastingparadijzen zelf moeten aantonen dat zij niet frauderen. AMSTERDAM (GPDl - Een Re- richte aanpak van sollicitatie- en selectieprocedures bij het werven van vrouwen levert wel degelijk re sultaat op. De studente andragogie Elly van Kooien (24) komt tol die conclusie na een vergelijkende stu die van acht onderzoeken die eer der over de positie van de vrouw op de arbeidsmarkt ziin gehouden. Aanleiding tot de studie van de Amsterdamse andragologe was de situatie op de Vrije Universiteit zelf. De emancipatiecommissie maakte zich zorgen over de kansen van vrouwen bij de sollicitaties naar banen op de universiteit. Uit het sociaal jaarverslag van 1984 bleek dat er in dat jaar zelfs minder vrouwen waren benoemd dan het jaar ervoor. Uit een onderzoek bij de omroe- pen is geoieKen dat een duidelijKe advertentie waarin juist vrouwen gevraagd wordt te solliciteren naar een functie waarin zij onderverte genwoordigd zijn. succes heeft. Er solliciteren dan ook meer vrouwen en er worden ook meer vrouwen benoemd. Positief werkt het ook om alle vrouwen die in principe voldoen aan de gestelde functie-eisen, uit te nodigen voor het sollicitatiege sprek Er wordt dan naar gestreefd om minstens vijftig procent van het totaal aantal genodigden uit vrouwen te laten bestaan. Een Amerikaans onderzoek heeft aan getoond dat vrouwen positiever worden beoordeeld naarmate het percentage vrouwen onder de solli citanten groter is. Daarmee wordt ook de kans op succes bij een be noeming voor vrouwen vergroot. Van de kant van de werkgever is het zinvol de sollicitatiecommissie uit mannen en vrouwen te laten be staan. De commissie moet dan ook oog hebben voor de gelijke behan deling van mannen en vrouwen bij de procedure. Uit een onderzoek bij de PTT bleek dat een uitgebreide loop baanplanning de versterking van de positie van vrouwen in het ar beidsproces tot gevolg kan heb ben. Bij de PTT is het mogelijk om afspraken te maken over gewenste functies. Vrouwen kunnen daarbij een voorkeursbehandeling krijgen als een vacature vrijkomt. Er komt uit alle acht onderzoe ken één belangrijke voorwaarde: er moet een serieuze intentie verklaring van de directie zijn als steun voor een draagvlak binnen de gehele organisatie ter verster king van de positie van de vrouw. De regeringsfracties CDA en WD zijn het met staatssecretaris Ko ning (financiën) eens dit een te in grijpende maatregel is, die veel ad ministratieve rompslomp mee brengt. Bonafide ondernemingen zouden er de dupe van worden, zo menen zij. De twee partijen scha ren zich achter het standpunt van Koning dat 'aanscherping' van de bestaande wetgeving voldoende is om belastingontduiking via belas tingparadijzen tegen te gaan. Dat bleek gisteren tijdens een vergadering van de kamercommis sie die zich bezighoudt met mis bruik en oneigenlijk gebruik op fiscaal gebied. De suggestie om de bewijslast om te keren is afkomstig van de zogenoemde commissie- Van Bijsterveld. Het gaat daarbij om in Nederland gevestigde be drijven die via met hen verbonden maatschappijtjes in landen met een mild belastingklimaat (zoals de Antillen, Bermuda, Panama, Zwit serland en de Bahama's) de Neder landse vennootschapsbelasting voor aanzienlijke bedragen ontlo pen. Precieze cijfers ontbreken, maar ingewijden houden het erop dat de Nederlandse schatkist hier door jaarlijks anderhalf miljard gulden derft. Staatssecretaris Koning erkent dat het in de huidige situatie voor de belastinginspecteurs vaak zeer moeilijk is vast te stellen of een on derneming op oneigenlijke gron- zij inlichtingen moeten verschaf- i fen. De staatssecretaris wil door aanscherping van de wetgeving drijven die een meerderheidsbe- klimaat niet wil bederven. De lang hebben in een buitenlandse PvdA-woordvoerder verweet het dochter inmiddels een brief heb- kabinet in zes jaar tijd niet verder ben ontvangen van Financiën, te zijn gekomen dan de aankondi- staat aangegeven wanneer ging van een groot aantal studies. Vermeend deed de staatssecreta ris via een motie onder meer de suggestie aan de hand in Neder- I bewerkstelligen dat ook buiten- land gevestigde bedrijven te ver- landse bedrijven met een Neder- plichten bij hun belastingaangifte landse dochter verplicht kunnen alle gegevens te overleggen over hun banden met vennootschappen en stichtingen in binnen- en bui- PvdA-woordvoerder Vermeend tenland. Volgens Vermeend komt noemde Konings argumenten om het vaak voor dat de feitelijke lei- niet over te gaan tot omkering van ding van een in een belastingpara de bewijslast uitermate zwak. Vol- dijs gevestigde dochterondeme- gens hem is de staatssecretaris op ming berust bij dezelfde personen dit punt zo onwillig omdat hij het die de dienst uitmaken bij het Ne- ook in Nederland gunstige fiscale derlandse moederbedrijf. DEN HAAG (GPD) - De Neder- ten «e blijven verzekeren landse overheid gaat de export Volgens het ministerie van finan- naar Zuid-Afrika beperken. Voor- ciën heeft de maatregel gevolgen lopig worden er geen nieuwe kre- voor slechts enkele honderden mil- dietverzekeringen voor de handel joenen guldens export per jaar, met dat land verstrekt. Minister voornamelijk in de levensmidde- - ,- - - - Ruding (financiën) heeft dit besluit lenbranche. den een fiscale constructie aangaat gisteren genomen op voorstel i ivioi öon Kmtan -inrleo vnctor nF - wu ccu voiiatiutuc deugden gisteren genomen op voorstel van vnnrlrPi ir ?et. bmtenïandse zuster of de Nederlandse Credietverzeke- VOOrKeur dochter. Daarom laat de staatsse cretaris een studie verrichten mogelijkheden om de informatie plicht van het in Nederland geves tigde moederbedrijf te verruimen. Koning wil daarbij de bestaande wetgeving „tot de grenzen -beproe- De president van het ANC, Oli- Tambo, heeft gisteren gezegd Koning zei dat Nederlandse be- ;Tet mëer kan betalen loopt als Zuid-Afrika door poli- de Sovjetunie zullen dan de han- tieke moeilijkheden die goederen delsvoorkeurspartners van Zuid- Voedingsbond FNV: NIEUWEGEIN (ANP) - Als de voorgenomen herziening van de sociale uitkeringen doorgaat, moet de vakbeweging voor een vervan gende oplossing zorgen om de koopkracht van de mensen met een uitkering op peil te houden. Dat zou dan moeten gebeuren via speciale fondsen die worden ge voed door bijdragen uit de onder nemingen. De werkgevers krijgen op die manier de rekening gepre senteerd voor een falend politiek beleid. Een beleid, waarvan zij het meest profiteren. Dit staat in een resolutie die de vakgroep uitkeringsgerechtigden van de Voedingsbond FNV (die 25 procent van de leden van de bond vertegenwoordigt) gisteren op een landelijke vergadering in Nieuwe- gein heeft aangenomen. Ook voor zitter Greetje Lubbi stemde ermee in. Ze noemde het wel triest als er een "bijverzekering" -desnoods al leen voor de eigen leden- moet ko men omdat "in vier jaar is afgebro ken wat in honderd jaar is opge bouwd". Ondoordacht De stelselwijziging is volgens haar onrechtvaardig en ondoor- zwaarst te verduren. Zijn opmer king, dat voortzetting van het hui dige beleid het beste is, ontlokte de zaal gejoel en opmerkingen als "jullie verhalen dekken jullie ideo logie niet" en "ik zou me dood schamen als christen". Paulis kon digde aan dat het CDA nog wijzi gingen wil aanbrengen in de plan nen voor de stelselherziening, maar op welke punten kon hij nog niet zeggen. Directeur K. Groeneveld van de Teldersstichting, het wetenschap pelijk bureau van de WD, ver klaarde dat de kortingen op de so ciale uitkeringen ook na 1986 zul len doorgaan. Dat is volgens hem nodig om de verzorgingsstaat te la ten overleven en niet om hem af te breken. De Teldersstichting wil trouwens een veel fundamenteler verandering van het sociale verze keringsstelsel dan staatssecretaris De Graaf nu heeft voorgesteld: de overheid zou iedereen een mini mum-inkomen moeten garanderen en daarboven zouden werkgevers en bonden "bijverzekeringen" overeen kunnen komen. Winstherstel Groenveld en Paulis gaven toe dacht. Uitkeringsgerechtigden die dat de bezuinigingen en de loon-* VS denken aan eigen gouden munt WASHINGTON (Rtr/DPA) - De Verenigde Staten overwegen een eigen gouden munt te slaan nu in het kader van de sancties tegen Zuid-Afrika is besloten de invoer van de gouden Krugerrand voorlo pig te verbieden, zo heeft president Reagan gezegd. Als die munt er komt is het de eerste maal dat be leggers hun geld in een gouden Amerikaanse munt kunnen ste ken. Tot nu toe zijn de gouden Kru gerrand en de Canadese Maple Leaf eigenlijk de enige munten waarin kan worden belegd. De Verenigde Staten hebben nooit een dergelijke munt gehad. De verkoop van de Krugerrand loopt de afgelopen paar maanden al slecht. Vorig jaar werden er over de hele wereld nog 2,63 miljoen ounces (een ounce is 31,1 gram, evenveel als een Krugerrand) aan Krugerrands verkocht, maar in de eerste vijf maanden van dit jaar be droeg de verkoop slechts 685.000 ounces. Hoeveel Krugerrands er in de VS zijn verkocht is niet bekend. Ge schat wordt dat er vorig jaar voor 500 miljoen dollar is verkocht. De VS waren de grootste afzetmarkt voor de gouden munt van Zuid- Afrika. De laatste paar maanden geven de Amerikaanse beleggers echter de voorkeur aan de gouden Maple Leaf van Canada, die net als de Krugerrand 31,1 ounce weegt. Kort Zakelijk Benzine De brandstofprijzen gaan mor gen, met uitzondering van LPG. met respectievelijk 2 cent (super en normale benzine) en 2,6 cent per liter (diesel) omhoog. Dit is met na me een gevolg van de gestegen dol larkoers, in combinatie met de no teringen op de internationale markt van olieprodukten, zo is gis teren in Rotterdam bekendge maakt. De meest voorkomende prijzen worden voor super 1,85 gul den per liter (zelftank), normaal 1,79 en diesel 1,274 gulden. Dollar De koers van de Amerikaanse dollar blijft sterk stijgen. Nadat er vorige week vrijdag een koers winst werd geboekt van omstreeks acht cent kwam er gisteren bijna vier cent bovenop. Op de wissel markt in Amsterdam werd een offi ciële middenkoers vastgesteld van 3,30 gulden tegen 3,27 gulden op vrijdag. De banken hebben hun ad- vieskoersen met vier cent ver hoogd tot 3.36 gulden bij verkoop van dollars en 3,24 gulden bij aan koop ervan. Afrika worden, aldus Tambo in een Firma's die handel drijven met interview met het Amerikaanse het buitenland, kunnen zich bij de nieuwsmagazine Newsweek. NCM verzekeren. Maar wat Zuid- Wanneer zwart meerderheidsbe- Afrika betreft, vindt de Credietver- wind de hand legt op Zuid-Afrika's zekerings Maatschappij het risico grondstoffen, zei de president van te groot worden. Daarom worden het ANC, zullen wij die leveren aan de verzekeringen op het huidige de beste kopers. "Maar wij zullen niet degenen vergeten die ons heb- i de ben bijgestaan in het uur van onze Nederlandse Credietverzekerings grootste nood en het ANC met wa- Maatschappij: "De maatregel die pens en goederen hebben gehol- UTRECHT - Geen twee ogen zijn gelijk. Dat inspireerde Lips ertoe dit zogenoemde 'Eye Dentification-system 7.5' te ontwikkelen. In het compu tergeheugen wordt het vatenpatroon van de oogbql opgeslagen. Deze vrouw kijkt in het apparaat om toegang te krijgen tot een beveiligde ruimte. Een infrarode straal tast haar vatenpatroon af en vergelijkt dat met het geheugen. (foto anpi matiging tot dusver in grote delen van het bedrijfsleven wel voor winstherstel hebben gezorgd, maar niet voor veel meer werkgelegen- de verkiezingen door te heid. Maar volgens Groenveld zul- enige jaren van winsther- de laatste jaren al veel hebben moeten inleveren gaan er dan nog meer op achteruit en, aldus Lubbi, het is ondemocratisch om dit plan er nog drukken. Van de vier politici die vragen uit stel wel meer investeringen de zaal beantwoordden kreeg het daardoor meer werkgelegenheid CDA-kamerlid A. Paulis het het komen. in overleg met Ruding is genomen, pen houdt in dat de lopende polissen Tambo niet uitgebreid kunnen worden en langer zc geen nieuwe polissen op i ook dat het ANC niet proberen blanke bur- Zuid-Afrika te behoeden Zuid-Afrika worden afgegeven", voor dood of verwonding en dat De maatregel is volgens directeur het een bloedbad in het land ver- Groen "in het licht van de finan- wachtte. "In het verleden hielden cieel-economische ontwikkelingen wij bij het beramen van aanslagen van Zuid-Afrika objectief te verde- op installaties van politie of leger loof niet dat dit een politieke maat- kunnen worden. De voorzichtig- regel, een politieke sanctie is. Voor heid uit het verleden heeft het le- Amerikaans bedrijf wil niet bij Unilever ROTTERDAM (ANP) - Richard- Unilever de voet dwars te zetten, vullend pakket aandelen kopen Unilever raakte ook vorig jaar al i-Vicks, het Amerikaanse toilet- De leiding van Richardson-Vicks daarmee haar belang in het bedrijf in aanvaring met artikelenconcern waarop Unilever meent dat het bod gisterochtend een bod heeft uitge- niet in het belang i bracht van 54 dollar per aandeel, deelhouders, gezien de plannen die Unilevei^ vergroten tot een meerderheidsbe lang. Richardson-Vicks heeft daar- wil niet bij Unilever. "De raad commissarissen van Richardson- Vicks heeft unaniem een onge vraagd bod afgewezen",aldus een mededeling van het concern. Het bedryf gaat onmiddellijk e het bedrijf zelf heeft groei Richardson-Vicks heeft onge- al 300 miljoen dollar (bijna f 1 aanvankelijk verdere miljard) vrijgemaakt. Pas na een verhoging van het bod Bestuursvoorzitter John S. Scott lukte het Unilever om zoveel aan- Richardson-Vicks liet gisteren deelhouders warm te krijgen dat meerderheid wist te y 23 miljoen aandelen uitgege- weten dat volgens hem Unilever zij uitstaan. Hiervan zijn 7,3 ooit heeft gezegd het Amerikaanse bedrijf niet tegen zijn wil te zullen spaard". aldus Tambo. mihoen aandelen in het bezit o actie op gang brengen om zelf vijf de familie Richardson, werkne- opkopen. "We zullen zien wat het miljoen gewone aandelen op de mers en topfunctionarissen. De fa- woord van Unilever waard openbare markt te kopen en zo nfilie Richardson wil nu een Unilever-topman Maljers zei des gevraagd, dat het bestuur van het bereid is top en aandeel- DEN HAAG (ANP) - Minister Kort- hals-Altes (justitie) moet de Twee de Kamer uit de doeken doen hoe het precies zit met een eventueel nieuw "oriënterend onderzoek" van het openbaar ministerie in Breda naar mogelijke strafbare fei ten in verband met de gang van za ken bij de Tilburgsche Hypotheek bank. De Kamerleden Kombrink (PvdA) en Van Reü (WD) stellen goederen is overgeheveld naar een dit in schriftelijke vragen aan de andere besloten vennootschap, bewindsman. maar wel één waarvan de directeur Kombrink en Van Reij willen dezelfde persoon was die in de oor weten of de minister het met hen spronkelijke beheerder belangen eens is dat er wellicht particuliere had (de Paschagroep). belangen een rol hebben gespeeld Beide Kamerleden vragen of het in de kwestie-Onroco, waarbij in vermoeden gewettigd is dat het overleg en met financiering van de motief van THB om portefeuilles Tilburgsche Hypotheekbank van dubieuze debiteuren over te (THB) het beheer van onroerende brengen naar die nieuwe bv, der- langs de weg van de geleidelijke li quidatie een hogere opbrengst kon worden verkregen, "via de bedoel de transacties bepaald niet werd gediend en dat het aannemelijk is, dat deze eerder particuliere belan gen dienden". halve niet deugdelijk "Herinnert u zich het oordeel /an de THB-directie dat Onroco als Ook wil- stallingsplaats geschikter werd be ien zij opheldering of bij de hypo- vonden dan Centurio? Kon dat theekverlening door de THB van zijn omdat een deel van de bij On- stallingen van onroerende goede- 3 gestalde panden als bij Centu ren in Onroco meerdere malen rio-Vastgoed/Zuidbouu i ge sprake is gewwest nanciering. Kombrink en Van Reij zijn i verband zeer benieuwd naai dings visie of het hoofddoel van de Centurio naar Onroco", merken de stalling in Onroco, namelijk dat Kamerleden op. forse overfi- parkeerd (met als belanghebbende de latere Onroco-directeur) en dat particuliere belangen alleen waren Ru- gediend met een overheveling Als Unilever het gewraakte bod houdersvanhet toch doorzet, dan blijkt daaruit vol- ontnoeteriwannee r zij dit gens Scott wel zo'n verschil in het ook maar wensen. Mafjers zei sterk klimaat waarin de twee bedrijven Je h°Pen' dat, R'chardson-Vicks opereren, dat dit de toekomstige haar standpunt opnieuw in over- verhouding tussen beide ernstig weging zal nemen en dat er samen zal bezoedelen "Wii zii bereid alles kan worden gewerkt om deze te doen watTn ons ïeSen liï hele belangrijke en wederzijds nut- om onze aandeelhouders, werkne- h«e samenwerking tot sUnd te mers en klanten te beschermen brengen Zy blijft b(j het uitge- WASHINGTON (Rtr) - Het beeld dat de gewone man van de Ame rikaanse miljonair heeft als een champagne-drinkende 'playboy', is volgens een recent onderzoek onjuist. Met een Verenigde Sta ten die de 1 miljoen miljonairs huishoudens naderen, tonen on derzoekingen aan dat de zeer rij ken weinig overeenkomst verto nen met de ondeugende magna ten die geschilderd worden in ro mans uit de jaren twintig als Fitz- geralds "The Great Gatsby" en in televisieseries in de jaren tachtig als "Dallas Een jacht? Nog niet één op de tien Amerikaanse miljonairs heeft er een. Een eigen vliegtuig? Maar één op twintig veroorlooft zich er een. Enorme inkopen aan kleren, antiek, kunst of juwelen?' Het is in het geheel de stijl niet van de Yankee-miljonair. "Onze bevindingen stroken vrijwel niet met hel beeld dat het publiek heeft", zegt professor Thomas Stanley van de universiteit van Georgia, die daarbij terugvalt op zi,jn eigen research en die van fir ma's als Payment Systems Incor porated en U.S. Trust Company. Miljonairs komen er steeds meer bij dankzij voor een deel de gevolgen van inflatie. Uit Stan ley's onderzoek blijkt dat onge veer 1 Amerikaans huishouden op elke 100 in de miljonairsklas se zit, waarmee men bedoelt dat het een nettowaarde heeft van minstens 1 miljoen dollar. In 1984 waren er naar schatting 832.602 van die gezinnen en de groep groeit sindsdien met 8 a 9 procent per jaar. Volgens de profielschets van professor Stanley is een typische Amerikaanse miljonair een man met een universitaire opleiding, 57 jaar, getrouwd en met kinde- ren, die woont in een comforta bel maar niet opvallend huis in of bij een grote stad. Hij heeft zijn carrière op eigen kracht ge maakt en werkt als een paard, voor zichzelf, in zeven op tien ge vallen. Wat de rijke onderscheidt is veel meer hoe hij geld beheert dan hoe hij het rondstrooit. Stu dies van Stanley en anderen la ten zien hoeveel nadruk zij leg gen op kapitaalgroei op lange termijn door middel van beleg gingen dan het creëren van in komsten bij het betalen van zo min mogelijk belasting. Miljonairs geven veel uit aan fi nanciële zekerheid voor het ge zin en onderwijs voor de kinde ren, maar op het persoonlijke vlak komt de kredietkaart veel meer van een volkszaak dan van een deftige winkel. Hoe het zij: de status van miljo nair in Amerika is vergankelijker dan elders: ongeveer 80 procent der Amerikaanse miljonairs is van het "Nouveau Riche"-type, dat hel net heeft bereikt. Geërfde rijkdom lijkt in de Verenigde Staten niet te beklijven, waar schijnlijk omdat de meeste van die vermogens berusten op bezit van een ondernemjng waarvan de stichter geen erfgenaam heeft opgeleid om over te nemen. "De mens gaat niet erg goed met het geld van een ander om", zegt Stanley. "Een paar genera- JR Ewing, de 'ondeugende magnaat' uit Dallas, (foto ap> n het oorspronkelijke s geruïneerd". HELMOND (ANP) - De machinefa briek Begemann heeft over het eer ste halfjaar van 1985 een verlies ge leden van f 5,8 miljoen. Bewind voerder mr C. Kager van het be drijf, dat sinds medio juni in sur séance van betaling verkeert, heeft dat gisteren bekendgemaakt. Over de eerste helft van 1984 boekte Be gemann nog een winst van f 400.000. Door het verlies is het eigen ver mogen. dat aan het einde van 1984 nog f2,3 miljoen bedroeg, f3,5 mil joen negatief geworden. Als oorza ken van de verliezen noemt mr Ka ger voorzieningen voor onderhan den werken van f 3 miljoen, voor afvloeiing van personeel f 800.000 en voor een verlies in verband met het faillissement van een debiteur f 750.000. Er is by het vaststellen nog geen rekening gehouden met een voorstel aan de crediteuren, waar aan wordt gewerkt. Begemann verdiende over heel 1984 netto f 112.000. Deze jaarwinst duidt al op een slechte gang van zaken in de tweede helft van 1984, maar volgens de toenmalige direc tie was dat te wijten aan grote inci dentele voorzieningen in de staal bouw. Voor 1985 werd een verbete ring van het resultaat in het voor uitzicht gesteld. Nog in mei van dit jaar liet Bege mann weten betere resultaten te verwachten in zowel de staalbouw als bij de pompen. Een bericht aan de Amsterdamse effectenbeurs dat kort daarop een ommekeer meldde werd niet verstuurd aan de media, waardoor de aanvrage tot uitstel van betaling medio juni voor een groot deel van de buitenwereld min of meer kwam als een donder slag bij heldere hemel. Half juli lieten de bewindvoer ders weten een mogelijke koper te hebben gevonden. Het was de heer J.A.J. van den Nieuwenhuyzen, die enkele jaren tevoren de media had gehaald als schoonzoon van de ontvoerde mevrouw Van der valk en als woordvoerder van de fami lie. Er is nog geen duidelijkheid wat er verder gaat gebeuren. Er wordt gewerkt aan een voorstel aan de crediteuren, waarna een aandeel houdersvergadering zal worden belegd, zo heeft Van den Nieuwen- huizen meegedeeld. Voor 39 werk nemers is inmiddels collectief ont slag aangevraagd, zo zei hij vorige week desgevraagd. DRAAIBOEK - Oud-FNV-voorzit- ter Wim Kok zal samen met Twee de-Kamerlid Marcel van Dam en Europarlementariër Hedy d'Anco- na voor de PvdA een draaiboek op stellen voor een 32-urige werk week in 1990. De 32-urige werkweek is een van de hoofdpunten uit het ontwerp- verkiezingsprogramma van de PvdA. Het prominente trio moet op verzoek van PvdA-üjsttrekker Den Uyl onderzoeken hoe een der gelijke werkweek concreet gestalte kan krijgen.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9