Hevig verzet tegen komst supergrutter 'Lange Voort kan veiliger worden' 'Verbinding bij Vlietwijk in gevaar' Eerste huizen van toen opgelmapt Bevolking Voorschoten spreekt zich over Vlietland-bruggen uit Groen licht voor plan Kerldaan PAGINA 2 REGIO LEIDEN DINSDAG 10 SEPTEMBER 1985 OEGSTGEEST - De afdeling Oegstgeest van de Partij van de Arbeid heeft een verkeersplan ontwikkeld voor de Lange Voort. Het is één van de sug gesties die zijn vervat in de no ta 'Veiliger Voort, nieuwe im pulsen voor een verkeersbeleid in Oegstgeest'. De partij wil hiermee een aanzet geven tot een geïntegreerd verkeersbe leid in Oegstgeest. Aan de hand van signalen uit de bevolking wil de partij dal de ge meente in de toekomst oplossin gen zoekt voor concrete verkeers knelpunten. De door inwoners van Oegstgeest aangegeven problemen zouden jaarlijks bij elkaar moeten worden gevoegd, waarna 'beleids- beschouwingen' moeten volgen. Deze beschouwing bevat een in- ventarisatie van de belangrijkste verkeersproblemen: een analyse van de ongevallengegevens, een overzicht van de klachten, sugges- PvdA Oegstgeest komt met verkeersplan knelpunten ties voor oplossingen vanuit de be volking. Het lijkt de PvdA praktisch om de mogelijke aanbevelingen mee te nemen als ergens werkzaamheden aan een straat of weg worden ver richt. Dat zou kostenbesparend kunnen werken. De PvdA heeft er in principe geld voor over om de meerkosten van te nemen ver keerstechnische maatregelen te bekostigen. Om deze voorgestane integratie van wegenonderhoud en verkeers veiligheid in bestuurlijke zin ge stalte te geven, zou volgens de par tij de adviserende raadscommissie voor verkeer en vervoer moeten worden samengevoegd bij de com missie openbare werken. Rationeel "Naar onze opvatting zou in de toekomst geen straat meer open en dicht kunnen zonder een duidelij ke uitspraak van de gemeenteraad over verkeerstechnische maatrege len", aldus de PvdA in de nota 'Veiliger Voort'. Ambtenaren uit verschillende afdelingen zouden bij elkaar moeten komen om de verschillende activiteiten op het gebied van de bevordering van de verkeersveiligheid op elkaar af te stemmen. Ook financieel zouden de ge scheiden afdelingen verkeer en openbare werken moeten worden samengevoegd. Dat zou betekenen dat de twee ton die nu in het ver- keersleefbaarheidsfonds zit, wordt overgeheveld naar de pot voor het wegenonderhoudsplan, ook wel 'rationeel wegbeheer' genoemd. Bovendien meent de PvdA dat be ter bekeken moet worden welke subsidie-bronnen kunnen worden aangeboord voor het te voeren be leid. Voorts ruimt de PvdA een be langrijke plaats in voor verkeerse- ducatie. Dit zou op scholen moeten gebeuren, door landelijke campag nes van Veilig Verkeer Nederland te vertalen naar de plaatselijke si tuatie en door politietoezicht. Lange Voort Met het concrete voorstel dat de PvdA in de nota doet met betrek king tot de Lange Voort tracht de partij de snelheid van het gemoto riseerd verkeer omlaag te brengen, fietsers en voetgangers (letterlijk) meer ruimte te geven en de krui singen met de Hofbrouckerlaan en de Hazenboslaan veiliger te ma ken. Dit zou kunnen gebeuren door de aanleg van in rood asfalt uitge voerde fietsstroken tussen de Abt- spoelweg tot de Hazenboslaan en tussen de Frans Halslaan en de Irislaan. Voorts zouden op plaat sen waar veel wordt overgestoken door fietsers en voetgangers enige 'middeneilanden' moeten worden aangebracht. Deze eilanden moe ten in de visie van de socialisten minstens twee meter breed zijn. Van deze eilanden verwacht de partij ook een snelheidsremmende werking op gemotoriseerd verkeer. Andere concrete voorstellen met betrekking tot de relatief onveilige Lange Vóórt waar dóór de brede weg vaak hard wordt gereden, zijn: het naast de fietsstrook aanleggen van een afzonderlijke, 1 meter bre de halte bij de bushaltes. De rij baan zal hierdoor worden ver smald tot vijf meter. Verder stelt de nota 'Veiliger Voort' voor om op de Lange Voort tussen de Hazen boslaan en de Frans Halslaan dui delijke parkeervakken te maken. De herinrichtingsplannen voor de Lange Voort kunnen volgens de partij worden meegenomen bij de binnen een half jaar te beginnen opbreking van de Lange Voort. De nota wordt binnenkort aangebo-- den aan de gemeenteraad. Ambte naren zullen het dan op hun haal baarheid beoordelen, een advies geven aan het college van B en W dat op zijn beurt met eventuele voorstellen naar de gemeenteraad terugkeert. OEGSTGEEST - De winkeliers van de De Kempenaer- straat in Oegstgeest zullen zich met alle middelen verzet ten tegen de vestiging van een Digros in de garage van Kamsteeg aan de Geversstraat. Winkeliersvereniging Oegstgeest Actief (OA) liet dit gisteravond weten middels haar voorzitter J. Schohaus, die als lid van de raadscom missie voor middenstandsaangelegenheden het woord voerde. straat en de loopafstand is te groot. Digros in Kamsteeg heeft een af- zuigeffect in plaats van een aan trekkingskracht op. De Kempe- naerstraat. De gevolgen zullen win kelsluitingen en dus ontslagen be tekenen". Nijholt (WD) was het hier ten dele mee eens: "De uitstraling van een Digros in de Markthof zal gro ter zijn, maar aan de andëre kant zullen Oegstgeestenaren die nu naar andere gemeenten gaan voor Schohaus en de zijnen menen dat de komst van Digros 'de dood steek' is voor de winkelstraat aan de overzijde van de huidige garage. Zij vinden dat er een trekker in de De Kempenaerstraat moet komen. Een deel van de parkeerproblemen zijn volgens Schohaus al opgelost nu Proper Beheer veertig plaatsen voor langparkeerders heeft gevon den op het ASC-terrein. Een for mele bevestiging van dit nieuws is er echter nog niet. De samenhang tussen de invul ling van de Markthof en de vesti ging van een Digros in Kamsteeg liet zich gisteravond duidelijk zien. Als Digros in Kamsteeg komt, blijft de Markthof nog jaren leeg, aldus de tegenstanders van de komst van de supergrutter. Een leegstaande Markthof is niet alleen nadelig voor de exploitant Proper Beheer, maar zal de De Kemepe- naerstraat als geheel schade berok kenen. Het is nog zeer schimmig wat de gemeenteraad volgende week don derdag zal beslissen over het wijzi gen van het bestemmingsplan om de komst van Digros mogelijk te maken. Slechts het CDA en D'66 lieten gisteravond doorschemeren vóór de komst van Digros in Kam steeg te zijn. De woordvoerders van de overige partijen moeten nog met hun fractie praten over het standpunt dat zal worden ingenc- Gezien de vergadering van gis teravond en de voorgaande verga deringen van verkeer en ruimtelij ke ordening, stuit de overeen komst tussen Digros en Kamsteeg op niet al teveel problemen. Ver heugd toonden de raadsleden zich steeds over de riante oplossing van het parkeervraagstuk bij de komst van Digros. Het bedrijf creëert na melijk binnen de poorten van de huidige garage zeventig parkeer plaatsen. Bovendien zal het braakliggende terrein aan de overkant voor wo ningbouw gereed komen, wat de bewoners van de Willem de Zwij gerlaan rustig doet slapen. In het verleden protesteerden zij heftig tegen de plannen van Kamsteeg om aldaar een nieuwe garage te bouwen. Wat betreft de economische ge volgen van de komst van Digros zaten de OA-winkeliers en de ver tegenwoordigers van de Lange Voort voor de verandering op één lijn. Beide woordvoerders menen dat Oegstgeest er met Digros een vierde winkelcentrum bij krijgt. Zij rekenen het toekomstige buurt- verzorgende centrumpje in Haas- wijk namelijk ook mee. Schohaus verwees naar de rapporten die eer der zijn opgesteld voor invulling van de Markthof en voor de komst van Macintosh in de garage Kam steeg. Op basis hiervan stelde hij: "Uit breiding van de Geversstraat als winkelcentrum moet voorkomen worden, er ontstaat dan een omzet- verschuiving en het betekent een verschraling van De Kempenaer straat. Kamsteeg ligt buiten de in vloedssfeer van De Kempenaer- Nieuwe leider voor politie REGIO - H. Leppink uit Nieuw koop wordt de nieuwe groepscom mandant van de rijkspolitie dis trict Leiderdorp/Hoogmade/Kou- dekerk/Woubrugge. Leppink volgt adjudant G.R. Heij op, die vanaf april dit jaar werkzaam is op het districtsbureau van de rijkspolitie in Leiderdorp. Leppink is nu nog groepscom mandant van de post Nieuwkoop. Een functie die hij ruim vyf jaar heeft bekleed. Eerder was hij werkzaam als rayoncommandant in Vinkeveen en in het huidige Nieuwegein. De nieuwe groepscommandant is 44 jaar oud. Hij begint op 1 okto ber in het bureau aan de Leider- dorpse Hoogmadeseweg. een bezoek aan de Digros dan in Oegstgeest blijven, wat de beste dingen vergroot. Het zal echter moeilijk zijn om de Markthof te vullen als Digros naar Kamsteeg gaat". Kakebeeke (CDA) ziet weinig verschil tussen een Digros in de Kempenaerstraat en vestiging in Kamsteeg. "Alleen de loop is ver anderd". Hij verwachtte volledige steun bij zijn fractie voor de voor stellen zoals ze nu op tafel liggen. Markthof. Hij meende dat de Markthof een andersoortige trek ker zou moeten krijgen "die de Di- gros-klanten naar de De Kempe naerstraat trekt". Alle belangen af wegend meende Wuisman dat dit de beste oplossing is. WASSENAAR - Ooit waren het de eerste huizen die woningbouw vereniging Sint Willibrordus neer zette. Nu, 65 jaar later, worden de huizen aan de Broekweg (zie foto), Kasstraat en Rozensteinstraat deels weer 'gesloopt' om het verval tegen te gaan. De renovatie, die nu een half jaar aan de gang is, be treft 53 huizen. Een stuk of wat be woners van dit stukje Oostdorp doen niet meete doen. Hun huizen krijgen een gewone onderhouds beurt. De kosten van de renovatie: zo'n 70.000 gulden per woning. Volgend jaar zomer moeten de huizen er weer keurig bij staan, (foto Holvast) Agenda Leiden LWH/LVL - Langegracht 65, introduc tiebijeenkomst voor nieuwe bezoekers, 20 uur, tel. 761013. Groenoordhallen - Leidato. 13-17 uur en 19-22.30 uur. WD-fractiekamer - Breestraat 125, spreekuur, 19.15-20 uur. Oud-Katholieke kerk - Zoeterwoudse- singel, oecumenisch avondgebed, 19- 19.30 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor buiten landse jogneren, 19-20.30 uur, aanslui tend soos, muziek of film. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. NVSH infocentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, geopend op werkdagen van 14- 16 uur, di ook van 20-21 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - raadscommissie onder wijs, 20 uur. Voorschoten Ambachtshuis - Voorstraat 12, midden standscommissie, 20 uur. Clubhuis Volkstuindersvereniging - na- by zwembad Het Wedde, open huis squaredansvereniging Coast Riders, 20 WOENSDAG Leiden Zondagsschool de Graankorrel - wijkge- bouw Irene, Driftstraat 49, open middag voor kinderen van 4 t/m 12 jaar, 14 uur. Hooglandse kerk - lunchorgelconcert door Margreeth de Jong, 12.30 uur. Groenoordhallen - Leidato, 13-17 en 18- 'Stevensbloem' niet te stoppen DEN HAAG/LEIDEN/VOOR- SCHOTEN - De voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State heeft het schorsingsver- zoek afgewezen dat stichting win kelcentrum Noord-Hofland tegen de bouw van winkelcentrum Ste vensbloem in Stevenshof had inge1 diend. De Voorschotense winke liersvereniging had al eerder de Raad van State verzocht de ver leende bouwvergunning te schor sen en ook toen nul op het rekest gekregen. De Raad van State oordeelde bij het laatste verzoek dat de Voor schotense winkeliersvereniging niet ter zitting is opgeroepen om dat zy geen nieuwe feiten en om standigheden aanvoerde. Als Voorschoten brug bij Knipmolen niet accepteert WASSENAAR - Het paard vond het allemaal maar niks. De amazone echter wilde wel even stilstaan bij één van de beelden, die (nog tot 30 oktober) staan opgesteld op het grasveld bij het statige raadhuis De Paauw in Wassenaar. Het werk waar beiden naar kijken heet 'Ikaros' en is gemaakt door Lo van der Linden, een van de vijf kunstenaars die voor de gehele beelden- tentoonstelling tekenden. (foto wim Dijkman) VOORSCHOTEN - Als de gemeente Voorschoten de voet/fietsbrug bij de Knip molen niet accepteert, zou een eventuele oeververbin ding bij Vlietwijk in gevaar kunnen komen. Dit bleek gisteravond tijdens een ver gadering van de raadscom missie voor financiën, ruim telijke ordening en volks huisvesting. G. Both (PvdA/PPR) wilde via B en W aan de provincie vragen of deze de plek van de 2,5 meter hoge ophaalbrug wil heroverwegen. Vooral zou gekeken moeten wor den naar een lokatie in het verleng de van de Kniplaan. De plaatsvervangend wethouder H. Willemsen (WD) ontraadde dit met de woorden: "Dat lijkt me on verstandig. De verbinding bij Vlietwijk is ook belangrijk". "U koppelt die twee dingen", merkte fractievoorzitter J. Visser (PvdA/ PPR) vervolgens op. "Als we bij de ene brug dwarsliggen zou het wel eens kunnen betekenen dat we de ander niet krijgen?" Antwoord van Willemsen: "Be denk ook dat halverwege de Vliet de brug al boven Leidschendams grondgebied ligt". En na de tegen werping van Both dat "we de Knipbrug niet willen frustreren, al leen verplaatsen", heette het dat de provincie dat maar moet doen. Al leek de bedoelde stek in het ver lengde van de Kniplaan Willemsen op voorhand "niet zo goed moge lijk". Zowel ter land als ter water (de brug zou daar in een bocht ko men) loerden gevaren. De vele pro vinciale studies zouden dat glas helder hebben aangetoond. En het hoefde niet nog eens opnieuw aan de orde te worden gesteld. Asfaltvlakte Toen de PvdA/PPR bleef vast houden en niet bleek te begrijpen wat de bezwaren tegen praten zijn ("zijn we soms ergens aan gebon den?"), kwam een soort compro mis uit de bus. De gemeente Voor schoten blijft alert. Zodra blijkt dat de provincie iets anders wil, stelt ze de plek van de brug aan de orde. CDA en WD hadden daarvoor al 'ja' gezegd tegen een bestem mingsplan waarin ruimte is voor de brug bij de molen en een twaalf meter breed fietspad, vanaf de Veurseweg. "Het wordt een fantas tisch tracé met kasteel Duiven voorde en de Knipmolen", aldus C. Bremmer (CDA) die, evenals Both, pleitte voor een versobering. Wil lemsen, niet gediend, van een "as faltvlakte", bleek daarvoor niet on gevoelig. Overigens hebben de werkgroep Milieubeheer Leiden, Vogelwerk- groep Vlietland en de Stichting Duivenvoorde eerder dit jaar pro test aangetekend tegen fietspad en brug. Ze doorsnijden/ontsieren na melijk een rijk weidevogelgebiedje dat in het streekplan Zuid Holland west is aangeduid als "cultuurgoed met grote natuur- en/of landschap pelijke waarde. Zij pleiten voor een brug bij de Kniplaan, ook "zeer ge schikt voor woon/werkverkeer Stompwijk-Leidschendam". Mocht dat niet doorgaan, dan zou er alleen een brug bij Vlietwijk moeten komen. De verkeersveiligheid zou daar mee gediend zijn en ook financieel gezien, was het beter. Brug en fiets pad bij de Knipmolen zouden meer dan 2,5 miljoen gaan kosten, 'onder meer omdat de Stichting Duiven voorde er niet meer over denkt de grond in bruikleen af te staan. Woordvoerder R. Tolk gister avond: "Het wordt een van de duurste tracés van de provincie". LEIDERDORP - Sloop en nieuw bouw van de karakteristieke pand jes Kerklaan la, 2 en 3 in Leider dorp is voorlopig van de baan. De Leiderdorpse stichting in oprich ting 'Het Monument te Leider dorp', ontsproten uit de actiegroep 'Redt de Kerklaan' en de stichting 'Het kleine Leidse woonhuis', krijgt de kans om een schetsplan verder uit te werken. Daarvoor ga ven de leden van de raadscommis sie ruimtelijke ordening en volks huisvesting gisteravond groen licht. Beide stichtingen willen alles in het werk stellen om de pandjes, ooit onder meer gebruikt als gaar keuken en stempellokaal, voor het nageslacht te bewaren. Het plan gaat er van uit dat, na een herinde ling, er vier pandjes kunnen ont staan. De kosten: 161.000 gulden per woning. De woordvoerder ver zocht de leden van de commissie dan ook dringend om het schets ontwerp, gemaakt door architect T. Mulder, goed te bekijken. Ook van andere kanten werd op restauratie aangedrongen. Zo vroeg een bewoonster van de Ei kenlaan om de plannen aan te pas sen aan de bestaande bebouwing ("De nieuwe muur om de begraaf plaats is een voorbeeld van hoe het niet moet"), en ook de mogelijk heid te onderzoeken om er in de toekomst kleine bedrijfjes te vesti gen. Waarop wethouder Meerburg be toogde dat, als er geen gegadigden zijn voor de oude pandjes, nieuw bouw heel goed kan worden aange past aan de bestaande bebouwing. Zoals hij een half jaar geleden al riep en waarna er vervolgens protesten tegen sloop rezen. De wethouder zei te hopen op een subsidie van 40.000 gulden per huisje, maar zekerheid heeft hij daar nog niet over. Mevrouw Meij er van beide genoemde stichtingen verklaarde dat die subsidie er on getwijfeld komt - als Leiderdorp maar haast maakt met de uitvoe ring van de plannen. Squaredansen Voorschotenaren die best eens willen weten wat squaredansen inhoudt kunnen vanavond te recht in het clubhuis van de volkstuindersvereniging, vlakbij zwembad 'Het Wedde'. Vanaf acht uur wordt daar 'open huis' gehou den. Nadat er enkele demonstra ties zijn gegeven worden de kij kers in de gelegenheid gesteld en kele danspassen aan te leren. In lichtingen over de nieuwe cursus zijn ook verkrijgbaar door het draaien van telefoonnummer 01717-4938/4073 of 071-315029. Expo Mobiel De Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden 'doet' dezer dagen Leiderdorp en Voorschoten aan. De vereniging staat met een zogeheten Audio Expo Mobiel morgen tussen tien en vijf uur op het parkeerterrein naast Albert Heijn en komende vrijdag bij Winkelhof, op dezelfde tijd. Het gaat hier om een tentoonstellings bus waarin informatie en voor lichting wordt gegeven aan slech thorenden over aangepaste appa ratuur, zoals ringleidingen, licht- bel, telefoon enzovoort. De appa ratuur wordt ook gedemonstreerd en eventueel kan het gehoor van de bezoeker worden getest. Groepswonen De werkgroep Groepswonen in Wassenaar komt morgenavond in de Europaschool bijeen. Vanaf acht uur wordt uit de doeken ge daan hoe het groepswonenproject in Hoorn tot stand is gekomen. De architecten, die dit plan vanaf het begin hebben begeleid, zullen er een en ander over vertellen. Ieder een kan komen luisteren. VOORSCHOTEN - De Voor schotense bevolking mag op 30 september, tijdens een speciale hoorzitting, haar mening spuien over Vlietbruggen rich ting recreatiegebied Vlietland. Ja-zeggen die avond maakt de kans op een brug groter dan vijftig procent. Aldus PvdA/PPR-wethouder J. van Leeuwen. Hij wil, als de inwo ners meewerken, volgende maand al aan de politieke partijen vragen of zij de brug willen; op welke plek die moet komen en onder welke voorwaarden. Hun principe-goed keuring heeft hij al binnen. Anders wordt het wanneer tij dens de hoorzitting mocht blijken dat gemeente en provincie be zwaarschriften boven het hoofd hangen. De provincie zou in dat ge val wel eens kunnen kiezen voor bijvoorbeeld een ontsluiting vanaf de Europaweg, de verbinding tus sen de vroegere Lammenschansro- tonde en Zoeterwoude-dorp. Door lange beroepsprocedures vervalt namelijk hét grote voordeel van een brug (de snelle realisatie). Dat een ontsluiting over land ruim twee maal zoveel kost als over wa ter, moet dan maar op de koop toe worden genomen. Overigens lijkt de kans op bezwaarschriften niet denkbeeldig. Toen eind vorig jaar voorzichtige plannen opdoken voor een brug bij het Frans Hals plantsoen, kwamen direct enkele bezwaren binnen v den'. Magnifiek En bij een rondgang in het dorp heeft J. Vellinga van het comité 'Geen brug te ver' ontdekt dat be woners van Raadhuislaan en om geving nog steeds tegen zijn. Zijn schatting: 30 procent van de Voor schotense bevolking is anti-brug. Hoe de stemming is bij de omwo nenden van de ijsbaan weet hij niet. Plannen voor een oev binding aldaar lijken hem realistisch ("Provinciale Statenle den zeggen dat ook") dat hij zijn neus nog niet heeft laten zien in dat deel van Vlietwijk. Wethouder Van Leeuwen ziet dat anders. Volgens hem zijn beide varianten nog in de race. Dat is on langs gebleken bij een bespreking met de provincie. Daar hebben de beide overheden besloten dat een ambtelijke werkgroep de plannen verder moet uitwerken. Hoe ver de partijen nu zijn, blijft duister. "We zijn nog niet uit-onderhan- deld", verklaart de wethouder. "Persoonlijk wil ik wel kwijt dat er heel wel een positief voorstel kan •komen". Groot voordeel van een brug is volgens hem dat Voorscho ten "voor een appel en een ei een agnifiek recreatiegebied vlak naast de deur krijgt". Keerzijde hiervan: "een beetje nadeel kun je nooit he lemaal uitsluiten". LEIDSCH gft DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma -vrij. van 18.00-19 30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij.van8.30-17.00uur (071) 144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 per halfjaar, aan huis bezorgd 131,40 per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 89,30 per maand, aan huis bezorgd 22,10 per maand, per post f 30.00 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720)93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs. Was hington. Rome. Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2