Miles niet verontrust Pokeren om honderden miljoenen ZW Sport verslikt zich Grootmeesters morren Partij Van der Wiel nog gelijk Post-ploeg stapt op 'Grote achterstand in onderhoud van wegen' Defensieplan van SPD'er omstreden SPORT PAGINA 15 Televisiegiganten in de slag met het IOC LAUSANNE (DPA/ANP) - Met een vertraging van een jaar wordt donderdag in Lausanne de bel geluid voor de laatste ronde van de onderhandelingen over de uitzendrechten van de Olym pische Spelen van 1988 in Seoel. De Olympische betaaldag, een pokerspel om honderden miljoe nen met aan de ene kant van de tafel de schatrijke Amerikaanse televisiegiganten en daartegen over het Internationaal Olym pisch Comité (IOC), dat erop uit is de Olympische waar zo duur mogelijk te slijten. Bij alle onze kerheid, pokeren eigen, staat één ding vast: alle records zullen worden gebroken, met de televi sierechten van Seoel zal een be drag in guldens zijn gemoeid dat het miljard ver te boven gaat. De vertegenwoordigers van het IOC, dat de rechten bezit, schuiven donderdag en vrijdag aan bij de afgevaardigden van de Amerikaanse netwerken NBC, ABC en CBS. Een belangrijke stem in het kapittel hebben ook de gedelegeerden van het Olym pische organisatiecomité (SLOOC) van Seoel, dat wel het grootste belang heeft bij de touwtrekkerij in Lausanne. Na aftrek van twintig procent voor de media-voorzieningen krijgt Seoel tweederde van de op brengst. De rest deelt het IOC met de nationale Olympische co- mité's en de internationale sport bonden. "We hebben een uitzonderlijk product in de aanbieding, het beste wat er op het gebied van sport en amusement te koop is. En daar hangt een overeenkom stig prijskaartje aan", is de stel ling van een SLOOC-woordvoer- der in Lausanne. De Zuidkorea- nen gaan uit van 600 miljoen dol lar (bijna twee miljard gulden) als bodemprijs. Dat is overigens beduidend minder dan de mil jard dollar, die het comité een jaar geleden nog vroeg, 'en de 700 miljoen, die bazen van de Ameri kaanse televisiestations in het achterhoofdhadden met als voorwaarde dat het Olympische programma naar believen zou mogen worden aangepast. Eis De eis was, dat de aanspre- kendste finales in Seoel naar de ochtenduren zouden worden verplaatst, opdat die in de Ver enigde Staten op het voor recla meboodschappen aantrekkelijk ste tijdstip rechtstreeks konden worden uitgezonden. Het tijds verschil tussen Zuid-Korea en de Amerikaanse oostkust is dertien uur. Tot teleurstelling van IOC- voorzitter Samaranch hadden de meeste sportbonden niet zoveel moeite met de wensen van de te levisiebazen. Na bijna een jaar van moeilijk overleg werd een compromis bereikt. Van de 232 beslissende wedstrijden in 23 sporten worden er 45 's ochtends afgewerkt, 71 vroeg in de mid dag, 49 laat in de middag en 67 in de avonduren. Zo stemde de in ternationale atletiekfederatie (IAAF) toe het startschot voor de damesmarathon en de 50 kilome ter snelwandelen 's morgens te geven. De andere finales zijn tus sen 12.30 uur en 17.45 uur plaat selijke tijd. Dat de Zuidkoreaanse regering er veel aan gelegen is het onder ste uit de kan te krijgen, daar mo ge de toezegging van getuigen, dat tijdens de Spelen de zomer tijd zal worden ingevoerd, waar door het tijdsverschil met New York met een uur wordt terugge bracht en de Amerikaanse kij kers meer live-uitzendingen, ver gezeld van duurdere commer cials, kunnen worden geboden. De totale kosten van het evene ment voor Zuid-Korea over schrijden in ieder geval de dr;é miljard dollar (een slordige 9,5 miljoen gulden), waarvan 1.6 mil jard aan directe investeringen voor de Spelen en nog eens 1.4 miljard voor de verbetering van de infrastructuur. En dan is voor een land met een hoge buiten- •laiidse schuld iedere dollar mee genomen. Risico's De drie concurrerende Ameri kaanse televisiemaatschappijen, die onafhankelijk van elkaar een bod zullen uitbrengen op de Olympische Spelen, wekken de indruk niet meer zo geïnteres seerd te zijn in Seoel '88. Dat hoort bij het zakendoen. Toch worden met de volgende Zomer spelen ook ongebruikelijke risi co's genomen. Het is nog steeds de vraag of de Sovjetunie en zijn hondeenoten over driejaar in het politiek omstreden land van de partij zullen zijn. Naast de ge spannen toestand rond de 38e breedtegraad, is de politieke sta biliteit van Zuid-Korea een ande re onzekere factor. Het is heel wel denkbaar, dat het IOC in het televisiecontract een boycot- en andere risico-clausules zal moe ten opnemen. Aan de andere kant zijn de Olympische Spelen van Seoel ook een enorme kans. Als de Oostbloklanden wel verschijnen, zijn voor het eerst sinds Montreal 1976 de supermachten op sport gebied zij aan zij te bewonderen. De Spelen van Los Angeles zijn misschien sportief gezien niet als maatstaf te nemen, duidelijk is wel geworden dat er kapitalen aan zijn te verdienen. ABC gaf er vorig jaar in eigen land 400 mil joen dollar voor uit, waarvan 225 miljoen voor het verwerven van de uitzendrechten, en kon de aandeelhouders na afloop ver blijden met een netto winst van 25Ó miljoen. Logisch dat het 'sportstation van het jaar' zich de winterspelen van 1988. om de hoek in de Canadese plaats Cal gary, evenmin liet ontgaan en er een recordbedrag van 309 mil joen dollar voor neertelde. Het pokerspel in Lausanne is nog maar het begin van een hele serie contractonderhandelingen met zendgemachtigden van an dere continenten. De norm, die nu wordt gesteld, zal mogelijk ook worden gehanteerd voor de Europese overkoepelende orga nisatie EBU. Zo goedkoop als Los Angeles, toen de EBU slechts 19,8 mihoen dollar voor de uitzendrechten hoefde over te maken, zal Seoel ZGker niet zijn. Vorig jaar moesten de Europea nen voor de directe beelden van de Olympische Spelen de nacht rust opofferen. Als Zuid-Korea is overgeschakeld op zomertijd en het verschil acht uur is, rollen in 1988 de hoogtepunten van Seoel van s'morgens vroeg tot in de na middag rechtstreeks de Neder landse huiskamers binnen. TILBURG (ANP) - Morgen, op de midweekse oprui mingsdag van Tilburg, zal pas duidelijk worden wie er bij de grootmeesterlijke tweerondige achtkamp het beste voorstaat. Van de vier partijen uit de negende ronde van gisteren, werden er drie verdaagd. De tiende ronde van vandaag kan dat aantal nog vergroten, terwijl Miles - Po- loegajevski uit de zesde ronde ook nog op voltooiing wacht. Maar het moet al heel vreemd ver lopen, wil Tony Miles niet fier aan de kop gaan, of liggen, als men zijn horizontale speelpositie in aanmer king neemt. Na PoloegajÖVski, Lju- bojevic en Kortsjnoj, was gisteren ook Jan Timman niet bij machte de op zijn buik liggende Brit te verontrusten. Het was dat Miles in die gemakkelijke positie Tc5, van heel wat minder gehalte leek dan het vrijwel op slag win nende Kb3. Er resteerde een toren-eindspel, dat voor zwart moeilijk speelbaar is, maar niet op slag verloren. Intussen wordt in de grootmees terlij ke gelederen gemord vanwe- - - ge de uitzonderingspositie van Mi- mymeren sloeg en daardoor m he- ies. Dzindzichasjvili heeft zelfs al vige tijdnood geraakte, anders had gedreigd verstek te laten gaan, als Timman waarschijnlijk de tijdcon- de Brit niet gewoon op een stoel trole niet gehaald. Zo precair was gaat zitten. Het grappige is dat nie- zwarts positie geworden na de ope- mand Miles daartoe kan dwingen, ningsfase, waarin een tamelijk be- Het woord stoel wordt in de regie- kende variant van het Catalaans op menten zelfs niet genoemd. Zaalvoetbalseizoen van start LEIDEN - De tankwagens die gisteren op de snelweg in de buurt van Rotterdam tegen elkaar opbotsten, stuurden de start van de interregionale zaalvoetbalcómpetitie in de war. De voetballers van De Rozet kwamen vanwege een enorme verkeersopstopping niet op tijd in Leiden voor het duel met Lugdunum. Het duel werd daarom afgelast. Glasbergen en De Zwart Wolf had den geen last van file's. De ploegen hielden aan de ouverture elk één punt over na een 3-3 score. De Maas veegde de vloer aan met FC KNVB-reserves zaterdag: 2e Klasse A: Quick Boys 3-HVO 2 6-0, Kat- wjjk 2-Lyra 2 1-3, ARC 2-Vitesse D2 4-2, Die Haghe 2-DSVP 2 2-1, 's Gravenz. SV 2-Excelsior (M) 1-6. 2e Klasse B: TOGR 2-RVVH 3 3-0, Quick Boys 4-Altena 2 1-2, Rozenburg 2-SSS 2 2-3, Katwijk 2-NSVV 2 3-1, Ameide 2- Groote Lindt 2 1-0, Hcerjansdam 2-Spijke- r Het lijkt alsof Dzindzichasjvili het in zijn partij tegen Kortsjn neer kan aanzien. In de praktijk viel dat wel mee. Vermoedelijk rei het bord kwam. Miles speelde sequent op het vasthouden van de zich echter zwarte pion op b7, waardoor diens impopulair gemaakt. Allereerst straf is gezet: bij constatering moet vVn'vo'rig jaar heeft de toren worden gespeeld. i meerdere redenen Niemand had echter wat gezien, Poloegajevski zei het zich niet te nplaats uiiuv.iv iiv- OLajjv.iv.ii iiipiaato van zich bescheiden te gedragen als collega-grootmeesters was groot gehandicapte betaamt. De Zolets ls not done z.oals de Brit- maat op c5 in de lucht kwam te tuurlijk door het hangen. Timman gaf de pion zon- andere te stapelen der dat er veel tegenover stond. De vierde achtereenvolgende ge van de Brit hing in de lucht. In tweedereden is dat hij zijn collega'- Jen zeggen, de tijdnoodfase wendde Timman grootmeesters heeft geschoffeerd, de ergste dreigingen af door de da- Zo althans wordt het opgevat, mes te ruilen, terwijl wits 39ste zet dat hij zaterdag de arbiter erbij -haalde, omdat naar zijn zeggen Po- op het kunnen hérinneren. Er kwam geen actie, maar de ontzetting onder de het hielp niet dat Miles zei het als een grap te hebben bedoeld. Dat verandert overigens niets ■zijn riante positie. De onder- de Het verloop van de partij Miles - Timman uit de negende ronde: Wit: Tony Miles (Gbr); Zwart: Jan Tim man (Ned). 1. Pgl -13 Pg8 - f6; 2. c2-c4e7-e6;3.g2-g3 d7 - d5; 4. Lfl - g2 a5 x c4; 5. Ddl - a4+ Pb8 - d7; 6.0 - 0 a7 - a6; 7. Da4 x c4 c7 - c5; 8. Dc4 - b3 Lf8 - d6; 9. a2 - a4 0 - 0; 10. Pbl - a3 Pd7 - b8; 11. Pa3 - c4 Pb8 - c6; 12. d2 - d3 Ta8 - b8; 13..Pc4 x d6 Dd8 x d6; 14. a4 - a5 e6 - e5; 15. Lel - e3 Lc8 - g4; 16. Db3 - a3 Pf6 - d7; 17. Tfl - cl Lg4 x f3; 18. Lg2 x f3 Pc6 - d4; 19. Le3 x d4 e5 x d4; 20. Tel - c4 Tf8 - c8; 21. b2 - b4 Pd7 - e5; 22. Tc4 x c5 Pe5 x f3+23. e2 x f3 Tc8 x c5; 24. b4 x c5 Dd6 - d5; 25. Da3 - b4 h7 - h5; 26. Tal - el Tb8 - d8; 27. Kgl - g2 Td8 - d7; 28. Db4 - b6 Kg8 - h7; 29. h2 - h4 Dd5 - c6; 30. Tel .- e5 g7 - g6; 31. Db6 - b4 Kh7 - g7; 32. Db4 - c4 Kh7 - g7; 33. Dc4 x b5 c6 x b5; 34. Kg2 - fl Kg7 - f6; 35. 13 - f4 b5 - b4; 36. Kfl - e2 Td7 - d8; 37. Ke2 - d2 Td8 - a8; 38. c5 - c6 b7 x c6; 39. Kd2 r c2 Ta8 - c8; 40. Te5 - c5 Kf6 - e6; afgebroken stand: Wit: Kc2, Tc5, pionnen a5, c3, f2, f4, g3, h4; zwart: Ke6, Tc8, pionnen b4, c4, d4,17, g6, h5. loegajevski bij de rokade eerst zijn aanstaande Poloegajevski hielp naar vermogen mee door landge noot Romanisjin beentje te lichten. Voor wie denkt, dat Russen elkaar bij grote toernooien ontzien, moet toren had verzet iriplaats koning. Een beginnersfout, op pas sinds het congres van Thes saloniki van twee jaar geleden eer LONDEN (ANP) - John van der Wiel, in Londen strijdend om een reserveplaats bij het kandidatentoernooi in Mont- pellier, heeft gisteren remise gespeeld in de schaakpartij te gen de Sovjet Gavrikov. Op de 28ste zet kwamen de Nederlan der en zijn tegenstander de de ling van het punt overeen. Het was de eerste partij tussen Van der Wiel en Gavrikov. In het weekeinde heeft Van der Wiel het eerste deel van de driekamp afgesloten met een eindstand van 2-2 tegen de Brit Speelman. De derde partij ein- digdéop de 16e zet in remise. De met de witte stukken spe lende Van der Wiel verloor de laatste partij tegen Speelman 48 zetten. hun onderlinge duel maar eens na spelen. Na een ogenschijnlijke rus tige opening, Gruenfeld-verdedi- ging met de populaire ruilvariant, stonden beide heren als punch- dronken boksers in de ring om el kaar k.o. te slaan. Romanisjin wan kelde onder de slagen en greep met Lg4 zo verschrikkelijk mis, dat het meteen uit was. De meeste concurrentie voor Mir les lijkt nu te komen van Hübner. De pessimistisch ingestelde Duit ser trof het dat Ljubojevic zich te gen zijn gewoonte in verkoos zich met zwart in een Spaanse partij in de verdediging te laten drukken. Hübner pakte bij ëen grote ko- ningsaanval een vol stuk en ver scheen in de analyse-zaal, waar hij zich min of meer liet. overtuigen dat de afgebroken stand voor hem gewonnen is. Zo'n oordeel durfden de kenners niet te geven van Dzindzichasjvili - Kortsjnoj. Dzin deed het.weer heel ontspannen; een praatje hier, een telefoontje daar, maar bij het afbre ken stond hij nog altijd recht over eind met de kwaliteit tegenover twee pionnen. 3-Ter Leede 2 2-0. zondag: 2e Klasse A: VIOS 2-Delfia 2 1-0. Rooden- burg 2-Rijswijk 2 5-1, VELO 2-VUC 2 0-2, Westlandia 2-Blauw Zwart 2 1-1, Wilhel- s 2-Olympia 2 2-0, TOGB 2-RVC 2 0-6. VCS 2-Scheveningen 2 1-1, RKAVV GDA-2-Altior 2 0-0. 4e Klasse B: DOCOS 3-HMSH 2 1-5. HBS 2-Wippolder 2 2-2, VUC 3-RKSVM 2 4-0, Wilhelmus 3-Archipel 2 5-1, Vredenburch 2-RAVA 2 0-2, Den Hoorn 2-ADO 3 4-1. Het internationale schaaktoernooi in Til burg Poloeg£(jevski (Sow) - Romanisjin (Sow) 1- 0, Hübner(BRD)- Ljubojevic (Joe) afgebro- Dzindzichasjvili (VSO - Kortsjnoi 1. Miles 4 punten en 2 afgebroken partijen, 2. Kortsjnoi, Hübner en Romanisjin 4 en 1 afg., 5 Dzindzichasjvili, Ljubojevic en Tim man 3 1/2 en 2 afg., 8. Poloegajevski 3 1/2 en ADVERTENTIE Nieuwe interessante spaarmogelijkheden European Currency Unit LERIDA (Reuter/AFP) - De wieler ploeg van Peter Post is gisteren uit de Ronde van Catalonië gestapt na de diskwalificatie van Bert Ooster bosch. De rossige renner, zondag winnaar van het eerste deel van de vierde etappe, raakte in de vijfde Onderzoek in 'zaak-C ruijff ZEIST (ANP) - De tuchtcommis- sie van de KNVB is het onderzoek naar de zaak 'Cruijff gestart. Drie leden van de Vereniging van Voet- baloefenmeesters in Nederland (WON), die anoniem wensen te blijven voor de buitenwereld, heb ben de vroegere Ajax-speler aange klaagd omdat hij als ongediplo meerde de trainingen zou leiden bij de Amsterdamse vereniging. Vrijdag werden de drie oefenmees- ters door de tuchtcommissie ge hoord. Cruijff, die ook was uitge nodigd, was door andere afspraken niet in staat op die dag in Zeist aan wezig te zijn. De tuchtcommissie van de KNVB heeft besloten de Amsterdammer een nieuwe kans tot verweer tegen de aantijgingen te geven. etappe slaags met de Spanjaard Angel de las Heras. Diens landge noot Juan Martinez Oliver won de 182 kilometer lange rit van Barce lona naar Lerida. De problemen ontstonden al vroeg in de koers. Guy Nulens, één van de Belgen uit de ploeg van Pe ter Post, werd bij een demarrage door een Spaanse renner uit de ploeg van De las H'enas vrijwel de berm in gereden. De irritatie die daardoor bij beide ploegen ont stond, escaleerde later in de vecht partij tussen Oosterbosch en De las Heras. Een volgens Postjonge, on ervaren Spaanse wegcommissaris, was na het duel tussen de twee ren ners door het dolle heen maar ook zeer resoluut: Oosterbosch zou en moest de wedstrijd opgeven. Daarop dreigde de ploeg van as sistent-ploegleider Jules de Wever de Ronde van Catalonië te verla ten. In de ontstane commotie ging de ploegleider van De las Heras, Moreno, min of meer door het lint. Hij bedreigde de rossige Nederlan der met een ijzeren staaf. Dat was voor de andere buitenlanders in de Spaanse ronde aanleiding om ook de wedstrijd, die normaal gespro ken tot morgen zou duren, te verla ten. De ECU is als beleggings- en spaarvaluta in opkomst. Credit Lyonnais Bank Nederland haakt er op in met een groot aantal nieuwe en interes sante spaarvormen: spaar- en depotrekening, spaar- en termijndeposito's, kas- en spaar- certificaten en obligaties. Kom 'ns langs of bel op om te horen wat wij voor u in ECLPs kunnen doen! Credit Lyonnais Bank Nederland Coolsingel 63,3012 AB Rotterdam, Telefoon 010 - 694303/694399 Leiden, Kort Rapenburg 20, 071-126244 Lisse. Ceverbo kende weinig pro blemen met Spartaan '20: 3-1. In de hoofdklasse walste UVS het Kat- wijkse Cleijn Duin plat: 1-8. Glasbergen-Zwarte Wolf 3-3. Bij vlagen schotelden de voetbal lers het talrijke publiek een aan trekkelijke wedstrijd voor. Jam mer dat de teams niet altijd de hoogste versnelling hanteerden. Al snel werd duidelijk dat de Rijns burgers een aanwinst zijn in de IR- klasse. De danig versterkte Leidse ploeg, drie 'kanjers' van het met Lugdunum gefuseerde Ju kwamen over, kwam het aan de weet. Halve- wege de tweede helft keek ZW te gen een 1-3 achterstand aan. Ben de Roo en Jan van der Reyden, die door coach Stouten lang aan de kant werd gehouden, stelden het punt voor de Leidse ploeg veilig. Ger Nagtegeller nam de eerste tref fer voor zijn rekening. De produk- tie bij de Rijnsburgers werd geheel verzorgd door Wim Driebergen. Het gerucht gaat dat hij zich weer bij de selectie van zaterdageer steklasser Rijnsburgse Boys gaat aanmelden. De Maas-FC Lisse 7-3. Binnen een kwartier keek Lisse al tegen een 4-0 achterstand aan. In feite was de strijd toen al gestre-, den. In de tweede helft drong Lisse wel aan, maar echt gevaarlijk werd de ploeg uit de Bollenstreek niet. Doelpunten Lisse: Wim Bouckaert en Gerard van Rooyen (2). De Maas: Ben Schenderling (3), Loek Bijl (3) en Hugo Kruythoff. Cleijn Duin-UVS 1-8. De Katwijkers hadden weinig in te brengen tegen de balvaardige blauwwitten, die de huidige AZ- prof Leon Meijs in de gelederen hadden. Bij de doelwisseling was de stand 0-4. In de tweede rond gang kreeg Cleijn Duin een unieke gelegenheid de achterstand weg.te werken, nadat arbiter Rijsdam twee Leidenaars met een tijdstraf had opgezadeld. Niet Cleijn Duin, maar UVS scoorde slechts met twee veldspelers. Doelpunten: Hans de Kruys (4). DEN HAAG (GPD) - Het onder houd aan de wegen die in beheer zijn van provincies en gemeenten heeft een aanzienlijke achterstand. Door geldgebrek zullen de proble men zeker groter worden. Ook hebben gemeenten steeds minder geïnvesteerd in onderhoud en ver vanging van riolen. Daarentegen wordt er wel steeds meer aandacht besteed aan de rijkswegen. De voorzitter van de Nederland se Vereniging van Wegenbouwers (NVWB), ir J. C. van der Lippe, zei gistermiddag tijdens de algemene vergadering van de NVWB dat de kwaliteit van het wegennet in het algemeen niettemin toch iets beter is geworden. Hij baseerde zich daarbij op een onlangs gehouden controle van de wegvakken die in 1982 voorkwamen in het zwart boek van de vereniging. Er zijn nu duidelijk minder wegen onder de norm, zei hij. Door de toenemende zorg voor het wegenoyderhoud zijn de om zetten van de NVWB-leden weer toegenomen. Van der Lippe zei dat de NVWB'ers nu uit een diep dal klimmen. Er zal volgens hem ech ter nog veel moeten verbeteren al vorens er een juichstemming kan heersen. De voorzitter pleitte voor een be leidsvisie op overheidsinvesterin gen. Investeringen in infrastruc tuur zijn belangrijk voor de ver sterking van de Nederlandse eco nomie op langere termijn, aldus Van der Lippe. Volgens prof. dr. P. B. Boorsma van de TH Twente dreigt met name bij de vervanging van riolen een gi gantisch financieel probleem te ontstaan. De gemeenten zullen daarom in de naaste toekomst een relatief sterk accent moeten leggen op het groot onderhoud van deze voorziening in plaats van op nieu we prestigeprojecten. Bij het aan wakkeren van de overheidsinves teringen zal in verband hiermee de nadruk moeten liggen op de ge meentelijke investeringen, aldus de hoogleraar. Volgens Boorsma moeten in het regeerakkoord hierover afspraken worden gemaakt. Hy ziet een op lossing in het bevorderen van de overheidsinvesteringen en wil een deel van de ten doel gestelde bezui nigingen bereiken door grotere doelmatigheid. 'Vreemde troepen uit Duitsland' BONN - Amerikaanse en Sowjet-' troepen moeten in de toekomst van Duitse bodem verdwijnen. Nai 10 of 20 jaar moeten de Europea nen in Oost en in West in staat zijn zichzelf ten minste conventioneel te verdedigen. door Hans Hoogendijk Deze aanzet tot een nieuw verde digingsconcept van de SPD-politi- cus en vroegere staatssecretaris van defensie Von Bülow heeft een storm van emoties losgemaakt in de Bondsrepubliek. Von Bülow werd niet alleen door de regerings partijen CDU en CSU fel aangeval len, maar ook door zijn partijge noot Hom. „Iemand die zulke din gen op papier zet, is gek". De CDU/CSU-fractie in de West- duitse Bondsdag wil een spoedde bat over deze kwestie. Een rege ringswoordvoerder verklaarde in Bonn, dat eerst nog moet worden afgewacht wat de SPD in zijn ge heel van de plannen van Von Bü low vindt. Bondskanselier Kohl- echter wil een openlijke discussie over de koers van de sociaal-demo craten. „Bij de NAVO-partners mag geen enkele irritatie ontstaan. De koers van de Bondsrepubliek moet berekenbaar blijven", aldus Kohl. Von Bülow wil behalve een te rugtrekking van Amerikaanse en Russische militairen uit Duitsland ook de dienstplicht halveren. De CDU/CSU-fractie woord voerder zei onder meer: „Als de Amerikanen zich terugtrekken, zijn zy uit Euro pa, terwijl als de Russen zich in ei gen land terugtrekken, ze toch in Europa blijven. Wie terugtrekking van de Amerikanen verlangt, sfchept een situatie waarin Duits land voor vrede en veiligheid af hankelijk is van de Sowjet-Unie".

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15