SCOREBORD
X
X
X
X
X
X
x
X
X
X
X
X
PAGINA 16
SPORT
MAANDAG 9 SEPTEMBER 1985
Betaald Voetbal
Utrechl-Feyenoord 0-2, Excels
FC Twente-FC Groningen 1-0. FC Den
Bosch-Roda JC 2-2, Haarlem-C. A Eagh
ZONDAG
HOOFDKLASSE
CVV-Spartaan'20 I I. DHC-Klinkwijk 2-2.
"1-EDO 3-0, Storn
l-AFC 0-2. Unitas
taan-Wilhelmus 1-0.
AFC 2-4 Unitas
DHC 2-3 EDO
Elinkw. 2-3 RVC
RCH 2-2 Sparta
DWV
S|M.
Sparta
3 1 2
i; 3
Utrecht G 3 1 2 7 10- 8
Ajax 5 3 0 2 G 15-10
Twente 5 2 2 1 6 4-6
Roda JC 6 2 2 2 G 11- 8
Haarlem 6 2 2 2 G 8-8
Eagles G 3 0 3 G 11-13
MVV 5 13 1 5 4-4
1 1 4
4-12
AZ'67 6 0 1 5 1 4-11
FC VVV 6 0 15 1 2-18
EERSTE DIVISIE
FC Den Haag-RKC 5-4, Eindhoven-Wage-
ningen 2-1. RBC-Vitessc 11. Emmen-Tel-
star 1-1, PEC Zw.-Heerenveen 10. Cam-
buur-De Graafschap 2-3, Willem 1I-SVV 2-
2. Helmond Sport-NAC 2-2, Veendam-Vo-
lendam 0-1.
Den Haag ,5 5 0 0 10 12- 6
Helm.Sp. 6 4 11 9 14- 6
Telstar 6 3 2 1 8 8-5
RKC
NAC
Wagen.
5 2 2
10-
PEC Zw. 6 3 0 3 6 12- G
Cambuur 6 14 1 G 6-6
SVV 6 2 2 2 6 11-13
Volendam 5 2 1 2 5 9-7
Willem II G 2 1 3 5 12-13
Vitesse 6 2 1 3 5 8-11
Eindh. G 2 1 3 5 9-13
Emmen 5 1 2 2 4 4-6
Veendam G 1 2 3 4 6-9
DS'79 4 1 1 2 3 6-10
RBC 5 0 2 3 2 5-12
Heerenv. 6 0 15 1 4-12
TOPSCORERS
l'2.Linford (Fortuna) en v.Loen (Utrecht)
6; 3 Gullit (PSV) 5; 4'7.v.Basten (Ajax).
1
2
3
ExceIsior-AZ'67
Sparto-PSV
Twente-Groningen
Fortuna-Heracles
Den Bosch-Roda JC
Haarlem-Eagles
Utrecht-Feyenoord
NEC-MW
Den Haag-RKC
PEC Zw.-Heerenveen
Cambuur-Graafschap
Helmond Sp.-NAC
A-l0-16-35-36-40. Reservegetal: 30.
Cijferspel: 86 38 45.
BELGISCHE LOTTO
14-15-26-29-36-42. Reservegeta: 23.
Spiel 77: 9 37 32 74.
w-5 SPEL
5-1-11-15-11
KNVB-amateurs
ZATERDAG
EERSTE KLASSE A
Barendrecht-Kozakken Boys 1-1, DSVP-
NSVV 1-1, Nw.Lekkerland-Heerjansdam
0-3, Oostkapelle-Spijkenisse 4-0. RVVH-
PPSC 2-2. Roda Boys-Zwart WiC28 1-0.
ASWH-Excelsior M. 3-4.
EERSTE KLASSE B
Huizen-Spakenburg 0-0. GVVV-Quick
Boys 0-3, Valleivogels-Scherpenzeel 1-1,
RCL-DOVO 3-0, IJsselmeervogels-Marken
0-2. Rijnsburgse Boys-Nunspeet 3-0.
Marken 2 1 1 0 3 4-2
Schzeel 2 1 1 0 3 3-1
Spakenb. 2 1 1 0 3 2-1
VVOG 2 10 12 5-3
Huizen
GVVV
DOVO
W'66 4-3, Elim-Genemuiden 1-0. ESA-Ben-
nekom 11. IJVV-Or Nassau 0 0. Enter V-
Angclslo 2-4, ACV-DETO 0-2.
TWEEDE KLASSE B
Sportlust'46-Xerxes 2-3, Excelsior P.-SHO
2-1, ARC-Rozenburg 3-0, DUNO-Vitesse D.
0-1. Be Fair-Spirit 1-1.
ARC 2-4 Spirit 2-2
Lisse 2-4 Be Fair 2-1
Vitesse 2-4 s-Gr.SV 2-1
ExcP. 2-4 SHO 2-0
Xerxes 2-2 Sportl. 2-0
Rozenb. 2-2 DUNO 2-0
RCH
Purmerst. 2-4 ODIN'59
ZOB 2-3 Bl.Wit W.
Jong H. 2-3 ZCFC
NFC 2-2 Reiger B.
SI ZO 2-2 SMS
VEW
DERDE
Die Haghe-HVO 0-2. SVPTT-Rijsoord
K at wijk-JAC 6-2, Monster-Lyra
DVO'32-Loosduinen 0-0.
HVO 2-4 Loosd.
Monster 2-4 Die Haghe
ken'68-Hazerswo
B-Wassenaar 2-1.
DWO 2-4 BMT
Voorb. 2-4 Cromvl.
Texas 2-3 Q.Steps
VIERDE KLASSE E
ESTO-Schoonhoven 3-3, Floreant-Haa-
strecht 2-2, VEP-Groeneweg 1-0, Unio-
DONK 3-0, Nieuwerkerk-Bodegraven 1-1,
Nieuwkoop-Soccer Boys 0-2.
Socc.B. 2-4 Floreant 2-2
Haastr. 2-3 Schoonh. 2-2
Bodegr. 2-3 ESTO 2-1
Nieuwerk. 2-3 Groenew. 2-1
Unio 2-3 Nieuwk. 2-0
VEP 2-2 DONK 2-0
KNVB-reserves
zXterdag
RES.EERSTE KLASSE
Rijnsb.B.2-ASWH 2 3-0. De Zwerver 2
2 0-1, SHO 2-Quick B.2 0-2. RVVH 2
b.2 3 0. Noordw.2-Zw.Wit 2 2 0. Ba
dr.2-Spijken.2 3-1.
Quick B.2 2-4 Rozenb.2
Lisse 2 2-4 ASWH 2
Riinsb.B.2 2-4 Zw.Wit 2
Barendr.2 2-4 Spük.2
ZONDAG
RES.EERSTE KLASSE
Musschen 2-DFC 2 2-0, Nept.2-Sliedr.2 3-3,
Nieuwenh.2-UVS 2 5-1, RKAVV 2-Papen-
dr.2 0-1, Verburch 2-DHC 2 0-2, LENS 2-
Unitas 2 2-2.
2-4 Mussch.2 2-2
2-3 Unitas 2 2-2
2-3 Papendr.2 2-2
DHC 2
N'hoorn 2
LENS 2
DFC 2
Sliedr.2
Nept.2
2-2 UVS 2
2-2 RKAVV 2
2-2 Verb.2
EERSTE KLASSE B
VUC-Blauw Zwart 2-1. UVS-ADO 1-1.
Sparta-Sliedrecht 2-2. Papendrecht-Oiid
Beverland 2-1, Xerxes-HOV 2-0, DFC-
Nieu wen hoorn 2-2.
DFC 2-3 Bl.Zwart 2-2
Papcndr. 2-3 O.Beyerl. 2-2
N'hoorn 2-3 Hermes 1-J
VUC 2-2 Shcdr. 1-1
ADO 2-2 UVS 2-1
Xerxes 2-2 HOV 2-0
Sparta 2-2
2. LENS-Roodenburg 1-0, Den Hoorn-AI-
phense Boys 3-3. Westlandia-VIOS 3-0.
HMSH-RKAVV 2-0.
LENS 2-4 Alph.B. 2-2
Westl. 2-3 Toneg. 1-1
Verburch 2-3 Roodenb. 2-1
HMSH 1-2 RKAVV 2-1
Quick 2-2 VIOS 2-1
DERDE KLASSE A
Celeritas-Delfia 1-1, HBS-LFC 4-0. HVV-
ODB 2-1, FC Lisse-DOSR 2-2, Altior-UDO
5 0. VELO-VCS 1-1.
HVV 2-4 VELO 2-2
Altior 2-4 DOSR 2-1
Lisse 2-3 Celer. 2-1
VCS 2-3 UDO 2-1
Delfia 2-3 LFC 2-0
HBS 2-2 ODB 2-0
DERDE KLASSE C
SMV-VFC 1-0. DHS-Zwervers 1-1, PFC-
NSV'46 1-2. VDL-WSE 0-1, Hekelingen-
Woerden 4-4, DHZ-Martinit 1-1.
SMV 2-4 DHZ 2-2
WSE 2-4 Zwervers 2-2
Woerden 2-3 Hekel. 2-1
Martinit 2-3 VFC 2-0
DHS 2-3 PFC 2-0
NSV'46 2-2 VDL 2-0
Unitas L.-VVSB 1-0, Foreholte-LDWS
ROAC'79-Docos 2-2, VTL-Alphen 2-1.
ASC 3-5 VVSB
VTL 2-4 SJZ
Unitas 2-3 Docos
ROAC 2-3 Teylingen
2-3 AFC'34
1-2 UW
2-2 Volendam
2-2 Telstar
2-2 Vit.'22
-1 RAS
-1 Ocgstg. 1-2 KRV
-1^ Alphen 1-2 Monster
Excelsior-Sparta 0-3. Kloetinge-RKAV
1-3. Quick Boys-U VS 6-2.
Feyen. 2-4 SVV 2
Quick B. 2-4 RBC 2
Sparta 2-4 UVS 2-
RKAVV 2-4 RVC 2-
Den Haag 2-3 Excels. 2-
Unitas 2-2 Kloctingc 2-
Regionale jeugd
Alphense Boys-ARC 1-2, Lugdunum-Kat-
wijk 4-2, Quick H.-Sportlust'4G 7-1, FC
Lisse-Rijswijk 2-2, DHC-VUC 3-1. VIOS-
ADO 2-2.
Quick 2-4 Lisse 2-2
Lugd. 2-4 VUC 2-2
Rijsw. 2-3 VIOS 2-1
DHC 2-2 AlphB. 2-1
ARC 2-2 Sportl. 2-1
ADO 2-2 Katw. 2-0
B I
sior 2-0. DSO-Feyenoord 0-7, RKAVV-
Quick Boys 1-4.
Feyen. 2-4 Quick B: 2-2
ADO 2-4 Barendr. 2-2
Spijken. 2-4 UVS 2-0
Sparta 2-3 Xerxes 2-0
DHC 2-3 DSO 2-0
Excels. 2-2 RKAVV
Kagia-SVLV 3-16.
Valken 1 2-4 Bcrnardus
2 Valken 2 2-4 Alphen 2
2 Siveo 2-4 Zevenh.
1 SVOW 1-2 Kagia
0 SVLV 1-2 Katw. 2
0 LSW 1-2 Ter Lecdc 2
0 Sportief 2-2 Lugd. 2
2-0 gia-Oegstgeest 0-1, KRV-TAVV 4-3,
2-0 LSVV-Leiden 3-2, SVLV-MVKV 2-4.
LSW 2-4 MVKV
Alphia 2-4 Leiden
KRV
GWS
Kagia
2-4 ZLC
1-2 TAVV
2-2 SVLV
SVOW-W'oubrugge 1-3, SJZ-VVSB 1-3.
Woubrugge 2-4 Kickers
LFC 2-4 SVOW
VVSB 2-4 SJZ
Meerburg 2-2 HVZ
Abbenes
2-2 Unitas
2-0
ZONDAG
INTERREGIONAAL
Oliveo-KFC'71 2-9. G
Haast recht-A Ikmania 0-0, RKDIiO-Texas
1-3, Bloemhof-Celeritas uitgesteld, GDA-
Iduna 3-1.
KFC'71 2-4 Groenew. 2-2
Texas 2-4 Oliveo 2-2
Alkmania 2-3 Bloemhof 1-0
Haastr. 2-3 RKDEO 2-0
Celer. 1-2 SJZ 2-.0
GDA 2-2 Iduna 2-0
Teylingen 2-3 SVLV
Altior 1-2 SJC
Randst.Sp. 1-2 Foreholte
TWEEDE KLASSE
DO.CO.S-LFC 2 8-0, LFC-UDO 2 15-0, Fo-
reholte 2-UVS 0-8, Sleutels 2-Stompwijk-
UVS 2-4 LFC 2
Altior 2 1-2 UDO 2 2-0
ROAC'79 0-0 Sleutels 2 2-0
DERDE KLASSE
Oranje Groen-VTL 0-4, Altior 3-DO.CO.S
2 afg., Roodenburg 2-FC Lisse 2 0-9, UVS
2-Roodenburg 0-1, Teylingen 2-Alkmania
3 1-2, Kickers'69 2-SJC 2 afg.
Roodenb. 2-4 Alkm. 3 2-2
VTL 2-4 DO.CO.S 2 1-0
Lisse 2 2-4 Altior 3 1-0
SJC 2 1-2 Or.Groen 2-0
Kickers 1-2 UVS 2 2-0
Roodenb. 2 2-2 Teyl. 2 2-0
Buitenl. Voetbal
PROMOTIEKLASSE C
AKC-Stecds Hooger 9 7. SDO-HKC(He) 7-
8. 't Overschotje-Kinderdijk 5-10. PSV-
TqP 4-5
PROMOTIEKLASSE D
Fides Puctu-OEC 9-10, Blauw Wit'51-Pcr-
nix 5-11, VES-Het Zuiden 9-8, Luto-Dcto
ZUID WEST IB
I i 'vi'i k;inters-Aelnlle:. '17. Zuiilerku'üi-
tier-OSCR 10-10, Kwiek(Hg)-De Danaïden
10-11. Olympiaan-Ten Dunck 6-5
ZUID WEST 1IA
Oranje Nassau-Fiks 5-9, TOP(A)-ODO(M) 7-
8, KOAG-Sagitto 13-8, Ons Eiland-GKV(G)
7-4, Oranje Nassau-Sagitta 5-4 (wo)
ZUID WEST IIC
KVR-De Algemene 9-6, Crescendo-De
Zwervers 7-5, Zwijndrecht-TOV 7-5
ZUID WEST UIA
De Dijkvogels-Tempo 3-3. Olympia-ON-
DO(sGr) 6-5. NlO-Stormvogels 8-5, RWR-
Vitesse 5-5
ZUID WEST IIIB
DVS'69-Ventura Sport 3-4, Fluks-Avanti 8-
5. Seolto-Bolnes 5-10, Maassluis-Sportief'5-
8-11, Fides Pacta 2-De Algemene 2 8-9;
KVS 3-Vriendenschaar(H) 2 12-3, Excelsior
2-Deetos 3 5-5, PKC 4-Snel 2 7-6, VES 2-
TOP 2 5-8
ZUID WEST RES. II
A: Het Zuiden 3-DKC 2 6-5, Kwiek(Hg) 2-
De Zwervers 2 13-4. De Regenboog 2-
GKV(G) 2 6-6. Fortuna 5-Fides Pacta 3 7-6:
B: Zuiderkwartier 2-OSCR 2 13-5; C: ADO
2-Pams 3 3-7, Oranje Nassau 2-Pemix 2 3-9.
Ons Eibernest 4-Kinderdijk 2 6-8, Oranje
Wit 2-VEO 3 3-8
Nieuwerkerk 2 5-5
ZUID WEST JUN.
A: HKV-Fides Pacta 7-4, Snel-De Bermen
8-4. Deetos-Swift 8-6; B: Pernix-HKC 7-2,
Zondag
EERSTE KLASSE: ZLC-Oranje Groen 3-
2, Meerburg-Stompwijkse Boys 1-2, Alk-
mania-Leidsche Boys 1-2, VNA-MMO 1-1,
Warmunda-Kickers '69 1-0, VNL-Bernar-
dus 0-0.
ZLC 2-4 MMO 1-1
Stompw B 2-4 VNA 2-1
Warmunda 1-2 Bernardus 2-1
Leidsche B 2-2 Oranje G 2-1
ITALIË
Atalanta - AS Roma 1-2, Bari - AC Milan
0-1, Fiorentina - Sampdoria 1-0, Interna-
zionale - Pisa 3-1, Ji
Napoli - Como 2-1,
Verona - Lecce 2-2.
try City - Arsenal 0-2, Liverpool - Watford
Mannen
200 meter: 1. Calvin Smith (VSt) 20,54 se
conden, 2. Kirk Baptiste (VSt) 20,57.
Eindstand Grand Prix: 1. Smith 59 punten.
Afd. Gouda
Zaterdag
Eerste klasse:
Aarlanderveen - Schoonhoven 0-1. Moerka-
pelle - Bergambacht 1-0, Sportief - Gouda
Eerste klasse:
Waddinxveen - Oudewater 6-3, Moordrecht
- Bergambacht 2-2, Ammerstol - Moerka-
pelle 1-0, Cabouw - Stolwijk 1-0, Gouderak
Rangers - Everton 3-0, Sheffield Wednes
day - West Ham United 2-2, Southampton -
Manchester City 3-0, Tottenham Hotspur -
Newcastle United 5-1, West Bromwich Al
bion - Ipswich Town 1-2, Leicester City -
Nottingham Forest 0-3.
- Nicolaas Boys 2-2.
Vrouwenvoetbal
ZATERDAG
INTERREGIONAAL
I '28-Rijsoord 2-2, Rijnmond-Lv-
edoco-DSVP 2-C -
2-0, HOV-Berl
2-1, LMO-Heukelum 0-2.
Gr.Lindt
Stedoco
Rijnmond
Berkel 1-0
Zw.Wit 2-3 Ter Leedc 2-0
HOV 1-2 DSVP 2-0
Heukelum 2-2 Lyra 2-0
EERSTE KLASSE
Oegstgeest-Katwijk 7-2, RAS-Lugdunum
iVS-Vitesse'22 4-0.
i'erkusen - Fortuna Düsseldorf 3-1, Borus-
sia Dortmund - Waldhof Mannheim 0-0,
Eintracht Frankfurt - Bayer Uerdingen 1-
1, 1FC Kaiserslautern Vfl Bochum 2-0.
Werder 6-10 Nürnb.
M'gladb. 6- 8 Stuttg.
Bayern 5- 7 Mannh.
Hercules 1-0, Atletico Madrid - Barcelona
2-1, Real Zaragoza - Cadiz 3-0, R.Santan-
der-Valladolid 1-1, Kspanol - Real Madrid
3-5 Sociedad
2-2 CVC R.
seal (Spa) 3.36.21: 2.
13.29.
Vrouwen
100 meter: 1. Florence Griffith (VSt) 11.00;
2. Alice Brown (VSt) 11.04.
Eindstand Grand Prix: 1. Brown 46 pun-
800 meter: 1 Jarmila Kratochvilova (Tsj)
1.59.09; 2. Milcna Strnadova (Tsj) 2 00.09.
Eindstand Grand Prix: 1. Kratochvilova 59
punten.
400 meter horden 1. Julie Brown-King
(VSt) 53.38 seconden (Amerikaans record);
Verspringen: 1 Jackie Joyner (VSt) 6.91
meter: 2. Galina Christjakova (Sov) 6.83.
Eindstand Grand Prix: 1. Christjakova 36
MANNEN
HOOFDKLASSE
Bloemendaal - Hat tem 3-2, Kampong -
Oranje Zwart 6-0, SCHC - HGC 1-3, Klein
Zwitserland - Amsterdam 2-0, HDM -
Schaerweijde 2-0, Tilburg - Leiden 3-1.
TWEEDE KLASSE A
Alecto - Forescate 1-3, Cartouche - Pol
lux 1-1, Te Werve - Roomburg 1-2, Dopie
- Asvion afgelast, Evergreen - VCL 1-0.
Roomburg 2-4 Evergreen 2-2
Forescate 2-4 Pollux 2-1
Asvion 1-2 Cartouche 2-1
Te Werve 2-2 Dopie 1-0
2-3 Breda
2-3 Dordrecht
2-2 Leiden
2-2 Te Werve
Tafeltennis
Eindstand Grand Prix: 1. Padilla 63 pun-
Verspringen. 1 Mike Conley (Vst) 8 meter
22. 2. Larry Myricks (VSt) 8.22.
Eindstand Grand Prix: 1. Conley 49 pun-
Eindstand Grand Prix; 1. Boebka 59 pun-
Speërwerpen: 1. Tom Petranoff (VSt) 90
meter 80, 2. Duncan Atwood (VSt) 90,30.
Eindstand Grand Prix: 1. Petranoff 55 pun-
Discuswerpen: 1. Imrich Bugar(Tsj) 66 me
ter 26. 2. Knut Hjeltnes (Noo) 64,60.
Eindstand Grand Prix: 1. Bugar 52 punten.
HiM»g.-.pnnccn J Stulku Ku Unlmuva (Bul)
li on meter. 1 Lu ui- e Rittcr iVSI) 1.98.
Eindstand Grand Prix: 1. Kostadinova 63
punten.
Kogelstoten: 1. Mihaela Loghin (Roe) 20.13
meter; 2. Helena Fibingerova (Tsj) 19.91.
Eindstand Grand Prix; 1. Loghin 24 pun-
11. Charly Mottet (Fra) op
AAC 4-28, DIOK-HRC 3-4, Castricum-Bas-
sets 39-3,
PROMOTIEKLASSE NOORD
Ascrum-RSRC 15-4. 't Gobi-LSRG 21-13.
Groningen-URC 20-8, Haarlem-Minerva 3-
vic (Joc) - Dzindzichasjvili (Vst) afg: Poloe-
gajevski (Sov) - Hubner (Bid) 12 - 1 2.
De stand:
1/2. Miles en Romanisjin 4 pnt en 1 al'g par
tij: 3/4. Hubner en Kortsjnoi 4 pnt: 5 t in 7.
Timman, Dzindzichasjvili en Ljubojevic 3
1/2 pnt en 1 afg partij: 8. Polocgajevski 2 1 2
pnt en 1 afg.partij.
I.eeuwen 2.48.0. Miriam
11.4. 2(H) in. wisselslag lu
Zeeuw 2.31.9. 100 m. vlii
Bakker. De Kier. Slastra. V. Deelen 4.32
Eindstand: I. LZ'Kti 110 pnt., 2. DZV
pnt., 3. ZVZ 82 pnt.. 4. AZL 79 pnt.. 5. Ili
pocampus 73 pul.
Uitslagen Afdeling*
wen: II.V.S. - Warmunda afgelast; Fair-
plav - Kwiek Spurt 9-3: Nortlia - Wings
Tweede klasse: Kijnsuever - A.II.C728 2
10-5: H.K.C. 2 - M S V. 8-21. Vierde klasse:
K.H.C'. 4 - I airplay 17-15.
VROUWEN
EERSTE KLASSE A
Dordrecht - Tilburg 0-0, Te Werve - Ring
s 1-3, Breda - Spirit 4-0, Noordwijk -
Ring 1
Huditc
Tilburg
Kieviten
Spirit
WASSENAAR (ANP) - De uitslagen van de
draverijen en rennen, die zondag op de
baan van Duindigt werden gehouden, zijn:
EERSTE KOERS. 2040 meter: 1. Zarpa
(H.W. Schoonhoven) 2.52.0 -1.24,3,2. Yvon
ne Flippa, 3. Ybo Buitenzorg. Toto: win-
1 1'. 5,00, plaats f. 2,30. f'. 2,60, 1'. 3,90,
Buitenzorg (H.W. Langeweg) 2.48,6 - 1.22,6,
2. Ynette Albo, 3. Zombo Fortuna. Toto:
winnend f. 3,00, plaats f. 1,80, f. 2,20, f. 1,20,
koppel f. 30,50, trio f. 113.20
DERDE KOERS, ren over 2100 meter: 1.
Wortwell (L. Jarven) 2.21,4, 2. James Vin
cent, 3 Flower of Sidon. Toto: winnend f.
3.00, plaats f. 1.10, f. 1,20, f. 1,10, koppel f.
9,60. trio f. 37,30.
VIERDE KOERS. 2100 meter: 1. Yick Bui
tenzorg (H van Voorst jr) 2.54.3 - 1.23.0. 2.
koppel f. 8.20. t
VIJFDE KOERS, 2040 meter: 1. Zeus Boe-
kelte (J. van Dooyeweerd) 2.45,4 - 1.21.1. 2.
Yco van Hovi, 3 Ylia D. Niet gestart: Vi-
landen) ren over 2500 meter: 1. Anthonys
Dream (T. Williams) 2.44,6, 2. Romana. 3.
Sydney Raaphorst. Toto: winnend f. 9,20,
plaats f. 2,00, f. 1,90, f. 1,30, koppel f. 49,60,
trio f. 289,40.
ZEVENDE KOERS, 1600 meter: 1. Aida ter
Lune (T. Smeding) 2.08,8 - 1.20,5, 2. Apoca-
TWEEDE KLASSE A
Alecto - Forescate 2-2, Cartouche - Ben-
nebroek 1-3, Qui Vive - Groen Geel 1-0,
Nieuwkoop - Zoetermeer 2-4, Roomburg
Eredivisie A:
Middelburg - Valkenswaard 1-6, Avanti
De Veluwe 2 6-, Orion - TT Amsterdam 3-
6-, De Veluwe - JCV 6-0
Vrouwen
Eredivisie A:
Hotok 68 - Scylla 2-, Avanti - Shot W 6-,
Swift D - Treffers B 2-6
Eredivisie B:
Torenstod - Avanti 2 6-, Amsterdam 78 -
Koningslust 5-, Weert - Middelburg 3-6
Uitslag vijfde etappe Ronde van de Toe
komst:
1. Jean-Paul van Poppel (Ned) 196 km in
5.21.03 (gem. 36.629 km/u, met bon.
5.20.48); 2. Dsjamolidin Abdoesjaparov
(Sov) z.t. (met. bon. 5.20.53); 3. Aleksander
Zonovijev (Sov) z.t. (met bon. 5.20.58); 4.
Claudio Brandini (Ita, am). 5. Stephan
als Van Poppel.
Algemeen klassement:
1. Benno Wiss (Zwi) 19.34.39; 2. Jean-Fran-
cois Bernard (Fra) op 8 sec.. 3. Dominique
Gaigne(Fra) z.t., 4. Bruno Cornillet (Fra) op
14 sec., 5. Guido Winterberg
sec., 6. Eric Salomon (Fra) ir
Kim Eriksen (Den) z.t.. 8. Aleksander Zino-
v (Sov, am) op 21 sec.. 9. Christophe La-
10. Philippe Leleu
lypse Now, 3. Action Skoatter. Niet gestart:
Amor Boshoeve. Toto: winnend f. 5,90,
plaats f. 1,80, f. 2.10. f. 4,80, koppel f. 18,00,
koppel f. 72,10, trio f. 841.60.
NEGENDE KOERS. 1600 meter: 1. Ale
xander S (A.T. Knijnenburg) 2.07.1 - 1.19.4.
TWAALFDE KOERS, 2040 meter: 1. Yobo-
ko du Bols (A. Zwaan) 2.44,2 - 1.20,5, 2. Wil
van de Lente, 3. Yogi Bear. Toto: winnend
f. 8,70, plaats f. 1,90, f. 1,90, f. 1,30, koppel f.
25,70, trio f. 151,10.
De totale omzet van de totalisataor was f.
Zaalvoetbal
Vanavond
Cleyn Duin Katwijk: Glasbergen - Zwarte
Wolf Sport (20.00 uur); Cleyn Duin - UVS
Wielwijk Dordrecht: Ceverbo - Spartaan
De Gaasbak Voorhout: Bax - Van Duuren
bouw - De Hanepoel (21.00 u
De Tweesprong Alkemade: ROAC '79:-
Van der Plas (20.30 uur).
Rijnstreekhal Alphen: Bahlmann - Noord-
Nederlandse
crossers op
WK tweede
GAILDORF (SID/DPA) - Het Ne
derlands motocross-team is giste
ren in de strijd om het wereldkam
pioenschap voor landenteams als
tweede geëindigd. Het drietal Kees
van der Ven, Gert-Jan van Doorn
en Dave Strijbos liep in de drie
manches twaalf strafpunten op.
Vijf meer dan de Verenigde Staten,
dat met David Bailey, Jeff Ward en
Ron Lechien de wereldtitel ver
overde.
In het Westduitse Gaildorf werd
een nieuwe formule gehanteerd.
Was in voorgaande jaren de strijd
voor landenteams in de 250 en 500
cc gescheiden, in Gaildorf kwamen
de rijders uit beide categorieën te
gelijk aan de start.
Uitblinker op
het twee kilometer lange circuit in
Gaildorf werd gisteren de wereld
kampioen in de 500 cc, David Thor
pe. De Brit won zowel de eerste als
de derde manche.
De tweede om
loop werd voor 25.000 toeschou
wers gewonnen door Kees van der
Ven, die daarmee een grote bijdra
ge leverde aan de zilveren medail-
De uitslag in Gaildorf is:
1. Verenigde Staten 7 punten (David
Bailey, Jeff Ward, Ron Lechien); 2. Ne
derland 12 (Kees van der Ven, Dave
Strijbos, Gert-Jan van Doorn); 3. Bonds
republiek Duitsland 22 (Michael Heutz,
Roland Diepold, Dietmar Lacher); 4.
Italië 29; 5. Groot-Britannië 31; 6. Tsje-
choslowakije 32.