5D T Noordwijk maakt huiswerk en wint G. v RB speelt één helft goed: 3-0 RCL betere Na 3-0 zege op DOVO 'Eindelijk' zege van Quick Boys bij GVW r" ##UBEL, «I - TOFFERING EIDERDORP r-L. 410804 Polen zonder Wijas 'Uitstekende' wedstrijd van Katwijk: 6-2 zege Rellen in Leverkussen De Sleutek onderuit Gerets in selectie MAANDAG 9 SEPTEMBER 1985 SPORT PAGINA 13 NOORDWIJK - De nederlaag van vorige week tegen Nunspeet bleek, hoe vreemd dat ook moge klinken, de basis van de overwinning die Noord wijk zaterdag op VVOG haalde (2-1). Op de Veluwe had de formatie van trainer John Eelman met een minimum aan inzet het maximale uit het duel willen halen en kreeg daarvoor in de vorm van een 2-0 nederlaag de rekening ge presenteerd. Zaterdag tegen WOG bleek dat de Noord wijkers hun huiswerk, waar John Eelman nog wat 'straf werk' bij had gedaan, goed hadden gemaakt. Althans, de ploeg toonde Hans Jansen i wel inzet, schroomde niet i de duels fel aan te gaan en werd daarvoor beloond. "De wedstrijd instelling was een stuk beter", toonde Eelman zich na afloop op gelucht. "Daardoor werd er ook be ter gevoetbald. Die dingen gaan nu eenmaal hand-in-hand". WOG ondervond dat aan den lijve. De Harderwijkse formatie, die vorige week nog een 4-1 over winning op Huizen had geboekt, is i de keepers, Dick i Noordwijk en in de gasten, veel werk te doen kregen, mag duide lijk zijn. De balans sloeg uiteindelijk door in het voordeel van Dortmund én van Noordwijk, dat aantrad zonder Wendt, Smits (beiden nog steeds geschorst), de geblesseerde Her mans én André Wetzel. Laatstge noemde speler heeft wegens druk ke werkzaamheden (de Hagenaar trainer van VCS) Noordwijk geen ploeg waarvan er dertien in plotseling verlaten (Eelman: "Hij i dozijn gaan. Het elftal van trai- r Jan Lankreijer werkte had het erg druk en kon daardoor één keer trainen"). Op zijn i hard en zocht, net als Nood- plaats stond zaterdagmiddag John wyk trouwens, waar mogelijk de Marijt, die zijn werk naar behoren aanval. Dat zich een wedstrijd ont- deed, maar toch ook niet de spelbe paler is die de zeekanters nodig de Noordwijker op aangeven van hebben. "De bezetting van die po- René van Hensbergen alleen voor sitie is een probleem", aldus Eel- Jansen, die treuzelde bij het uitko men en daardoor werd geklopt. Het tweede doelpunt (43ste mi nuut) werd eveneens gescoord door Van Kan, maar het was vooral de verdienste van Dick Dortmundt en Klaas Vink dat het doelpunt tot stand kwam. Vink ging na een ver- re uittrap van de Noordwijk-doel- man het duel aan met WOG-kee- per Jansen, die de bal niet onder controle kreeg. Bas van Kan zag het leer in eerste instantie nog door verdediger Stef Hartog van de lijn worden gehaald, maar de tweede keer was het wel raak. Noordwijk leek op rozen te zit ten, maar nog in dezelfde minuut vond WOG aansluiting via een man. "We missen een jongen ope ningen forceert. Toch zal die speler uit deze groep moeten komen". Ondanks dat gemis kreeg Noord wijk in de tweede helft de gelegen heid de voordelige 2-1 ruststand verder uit te bouwen, maar de scherpte ontbrak by Klaas Vink en Bas van Kan. Ook de WOG-voor- waartsen kregen rianté mogelijk heden, al moet daarbij worden aan getekend dat deze niet in verhou ding stonden tot die vgn de thuis club. Bas van Kan was er in de eerste helft overigens verantwoordelijk voor geweest dat zijn ploeg uitliep tot 2-0. In de 23ste minuut kwam met het hoofd gemaakte treffer van Renger de Groot, die Dortmundt na een corner van Heimen Jansen te snel af was: 2-1. Het was overigens niet het enige wapenfeit van WOG, dat Dort mundt in de persoon van Evert Jan Jansen al in de eerste minuut tot een prima redding hadden genood zaakt. De treffers werden weliswaar in het eerste part gescoord, de beste kansen deden zich na de pauze voor. Noordwijk startte furieus, maar de eerste reëele mogelijkheid was voor WOG-middenvelder Mi- chelsen, die alleen voor Dort mundt miste. Ook hierna kregen de gasten goede mogelijkheden (Evert Jan Jansen tegen de paal), maar het woord was voor het be langrijkste deel van de strijd aan Noordwijk, dat via snelle uitvallen keer-op-keer gevaar stichtte voor het doel van Hans Jansen en de 36- jarige vrije verdiger Jaap Umans. Van Kan, Klaas Vink en Albert Bosma (in de 65ste minuut ingeval len voor Van Hensbergen) kregen meerdere keren niet te missen kan sen. De 2-1 stand bleef evenwel ge handhaafd. FRED SEGAAR RIJNSBURG - "Het is weer fijn langs de lijn", meldde de Rijns- burgse speaker zaterdag monter na de derde goal van zijn club, kort voor tijd gescoord. Gemakshalve vergat de microfonist de ruim veer tig minuten van de tweede helft, waarin zowel Rijnsburgse Boys als tegenstander Nunspeet er maar matig in geslaagd waren de toe schouwers te amuseren. Dè thuis club kon nog aanvoeren dat ze de eerste 45 minuten goed gepres teerd had. Het aan alle kanten ram melende Nunspeet daarentegen bakte er de hele wedstrijd niets van. Dat deze ploeg vorige week het toch niet kinderachtige Noord wijk bedwong, mag op z'n minst opmerkelijk genoemd worden. De Rijnsburgers verschenen zonder Rob Gillissen (geblesseerd) en Fred Arroyo binnen de lijnen. Hans Zwaan en Henk Merbis ston- LEIDERDORP - Al twee nen heet handhaving van het eer- spelers kwijt. Daarom zal ook dit- ste klasse niveau het hoogste goed maal, bij voor- en tegenspoed, de te zijn op De Bloemerd. Dat parool vraag of de Racing al dan niet het geldt ook dit jaar. En je hoeft echt stuk gaat redden, zich blijven her- niet over zienersgaven te beschik- halen. Gelijk ken om vooraf vast te stellen dat ker. RCL in zijn poging dat te bewerk stelligen het ook nu weer erg moei lijk zal krijgen. Immers, trainer Ook repeterende wek- opmerkelijke uitschie- Mouter raakte, nadat hij vorig jaar ter, ja zelfs een serie van overwin- pas in tweede instantie (degrada- ningen. zal daar maar weinig aan tiecompetitie) opgelucht kon veranderen. Nadat de pessimisten ademhalen, tot overmaat van ramp vorige week in het openingsduel tegen debutant Scherpenzeel van wege de 2-0 nederlaag meteen al weer het vingertje hieven, werd hen zaterdag voorlopig even de mond gesnoerd toen de thuisclub met schijnbaar eenvoudig gemak over DOVO heenliep: 3-0. Wat na tuurlijk niet wil zeggen dat opeens iedereen gelooft in een riante klas sering dit jaar. Invaller Sieto Schalkers passeert DOVO-back Theo van Laar (foto Fred Rohde) neutraliseerde) nam hij zaterdag tegen DOVO het voortouw. De rest "Maar belangrijke punten toch", begreep dat ze niet konden achter- meende Dick van der Bijl, de oud- I 1-1 aanvoerder en spelbepaler die van wege veranderde werkzaamheden voorlopig nog langs de kant moet toekijken. "DOVO lijkt me dit jaar toch één van de zwakkere clubs e juist van die ploegen moet RCL uur liep RCL zich nogaleens voor- punten pakken. Op die manier blijf bij. Omdat ook DOVO geen lijn - Met een flink toegenomen ver trouwen in eigen kunnen verdedig- i de RCL in de tweede helft die voor sprong eigenlijk vrij eenvoudig. Sterker nog, met een beetje geluk eerst en wat meer overleg later had IÜR de thuisclub het van elke verras- het eerste ^ïaïf sin8 en orginaliteit gespeende spel VEENENDAAL - Nog nooit be groette Quick Boys bij GVW een overwinning. Dat de stemming voor het duel met de Veenendaalse zaterdageersteklasser een nerveus karakter had, was even duidelijk als begrijpelijk. Op de terugreis naar Katwijk heerste er in de bus een aanzienlijk vrolijker sfeertje. De 0-3 overwinning had op alle ge- fraaie zege (die gemakkelijker*'log vette_ lach getoverd, hoger had kunnen uitvallen) dient niet uit het oog te worden verloren dat. DOVO geen schim je vanzelf boven de streep. Dat het spel kon brengen leverde dat moet kunnen, zeker als ze z zet tonen." Woorden die getuigen van reali teitszin, want inderdaad lijkt, het voor RCL beter om voorlopig toch maar naar beneden te kijken. Zon der iets af te willen dingen op de DOVO met nog veel grotere cijfers dan 3-0 afgestraft. Voordat Peter Siera zijn uitstekende optre den die middag ook nog eens be- kroonde met een schitterende goal tamelijk chaotisch spelbeeld op waarbij alleen een ongelooflijk "?on.a,e mel ee.n schitterende goal harde knal van laatste man Bert (hy zette zijn schoen precies op tyd van Sas (zonder concurrentie DO- VO's beste man) voor wat op schudding zorgd' schroeide sing. zichten o De zege bij GVW was volkomen verdiend, "maar niet geheel verdienste", was oefennu Rob Theuns eerlijk. "Op papier is GVW een kampioenskandidaat. Daar was zaterdag niet veel van te merken, want ze gaven ons alle ruimte om te voetballen". tegen een lage en harde vrije trap van opnieuw Ben Heemskerk) liet Het projectiel me' name de ook al overijverige net langs de krui- sP'ts, p,ierre van Gemerden twee unieke kansen liggen. Van Gemer den gleed alleen voor Nieboer eerst uit en zag vervolgens zijn mooie lobje nog net door diezelfde doel man aangetikt. gels, niet veranderd. Freek Rienks, nog sukkelend met een spierbles sure, zat zijn laatste geschorste wedstrijd uit. Morgen in een oefen oefenmeester de ploeg die een paar jaar geleden r>mjjp furore maakte in het zaterdagvoet bal. Weliswaar beschikt de Vee nendaalse ploeg in het trio Jan Gaasbeek (ex-AZ), Jan Ditewig (ex-Go Ahead) en Bert van Sas over goede individuele vcoetbal- |~j®1 Iers; als collectief speelt DOVO n a zonder een greintje enthousiasme of bezieling. Daarbij rammelt met alle kanten. Met de eerste overwinning nog prille seizoen als gevolg. Theuns had zijn formatie, die vori- namcTde'deferisie Wat dat aangaat steekt het bij4 RCL in vergelijking daarmee toch beduidend beter in elkaar. Hoewel duel met Blauw Zwart bekykt Mouter met het wegvallen van Van Theuns of Rienks weer speelklaar der Bijl en Kamme8nga in kwalita_ is voor de competitie. Mart van der tief icht een vee* moest laten Plas opereerde wederom a s aan- vond hij in de persoon van de te. Ir^k wpfft/Ia rt rugSekeerde Hans Bl'aat compen- front. Ik weet ook wel dat Mart satie op h t j k wilskracht van orgine een spits is" Theuns, "maar ik heb in van de aanval nu eenmaal de kopper nodig, omdat Quick Boys twee sterke vleugelspelers heeft. Mart kan niet zo goed kop pen en is minder beweeglijk, Jaap Paap daarentegen wel". oanc Wfj net viun van wïisniat.ill. en sprax karakter. Samen met kilometervre- ™P ter Peter Siera en met broer Ab goe- (die het gevaar Gaasbeek volledig Eigenlijk volledig onverwacht nam RCL na ruim een half uur af stand en deed dat meteen maar goed ook. Zonder nog tot een ge stroomlijnde aanval te zijn geko men kogelde Ben Heemskerk in tijd van drie minuten driemaal raak waarbij twee goals genade vonden in de ogen van arbiter Jon ker. De twee voltreffers (de derde werd afgekeurd wegens buiten spel) ontstonden uit identieke si tuaties waarbij eerst Bert van Meurs en vervolgens Hanno van Breugel de bal vanuit het midden veld direct in het strafschopgebied plaatsten. Het zegt genoeg over de zwakte van DOVO's achterhoede dat Heemskerk tot tweemaal toe ongehinderd het leder kon aanne men. De houterige voorstopper Van Dijk bleek nergens te beken nen. De kansen liet de voormalige Leiderdorpse topscorer zich niet ontnemen. Iets van zijn oude faam vond hij ermee terug. Zelf kwam RCL nauwelijks in gevaar. DOVO volhardde in hoge voorzetten die steevast een prooi werden voor het uit de kluiten ge wassen centrale duo van RCL» Ruis en Brasker. Pas twee minuten voor tijd vond Van de Oosterkamp een gaatje, maar zijn kopbal ver dween net over de lat. Juichend nam RCL daarop de punten in ont vangst. Met hoop op betere tijden... AD VAN KAAM Toeval of niet, maar juist' met het hoofd zorgde Mart van der Plas na een halfuur spel voor de Katwijkse openingstreffer. De tegenvaller in spireerde GVW niet tot grootse daden. De thuisploeg bracht in de rust vormgever De Schepper in het veld, maar ook hij kon het spel van GVVV niet positief beïnvloeden. Nadat Floor van Duyn na tien nuten in de tweede helft v.oori zorgde, speelde Quick Boys een ge wonnen wedstrijd. De Katwijkers kregen legio mogelijkheden om te vergroten, maar faalden WARSCHAU (AFP) - De Poolse bondstrainer Antoni Piechniczek maakt zich zorgen om de selectie voor de voetbalinterland tegen België, woensdag in Chorzov. Vol gens de coach, die zaterdag een voorlopige selectie van twintig man bekend maakte, ontbreekt het zijn spelers aan ervaring met zware internationale wedstrijden. Een oe fentrip door de Bondsrepubliek, die gold als voorbereiding op het duel tegen de Belgen, ging niet door. Bovendien kan Piechniczek niet beschikken over de getalen teerde middenvelder Jerzy Wijas, die zijn militaire dienstplicht ver vult. Wijas, normaal gesproken uit komend voor Widzew Lodz, speelt tijdelyk voor een provinciale der deklasser. Als troost mag gelden, dat Polen in zyn thuiswedstrijd genoeg heeft aan een puntendeling. Met even veel punten als de Belgen hebben de Polen in groep 1 een beter doel saldo. Piechniczek, met zijn spe lers sinds vorige week in een trai ningskamp te Wisla, vindt de vorm waarin zijn elftal verkeert niet ge weldig. In zijn herinnering ligt het oefenduel van 21 augustus tegen Zweden. In Malmö verloor Polen met 0-1. Dankzij enkele reddingen van doelman Jozef Mlynarczyk, uitkomend voor Bastia, bleef Po len een gfote afgang bespaard. Tot de geselecteerden behoort Zbig- niew Boniek, tegenwoordig spe lend voor AS Roma. De voorlopige selectie is: Doel: Mlynarczyk (Bastia) e brat (Gornik Zabrze). Verdediging: Pawlak (Lech Poz- nan), Wojcicki (Widzew Lodz), Przybys (Widzew), Ostrowski (Po- gon Szczecin), Karas (Legia War schau) en Jalocha (Wisla Krako- via). Middenveld: Buncol (Legia), Ma- tysik (Gornik), Prusik (Slask Wroklaw), Tarasiewicz (Slask), Ur ban (Gornik) en Boniek (AS Ro ma). Voorhoede: Smolarek (Widzew), Palasz (Gornik), Dziekanowski (Legia), Iwan (Gornik), Komornic- ki (Gornik) en Furtok (GKS Kato wice). den door hun afwezigheid in de ba sis. In de persoon van Paul van der Blom had Rijnsburgse Boys bo vendien een nieuwe libero. Jack Manuputty mocht z'n kunsten van Arie Lagendijk op het middenveld vertonen. Rijnsburgse Boys begon agressief. De ploeg had voortdu rend balbezit, ook al omdat de op bouw van de Nunspeetse aanval len reeds in een vroeg stadium ver stoord werd. Nunspeet had het zo moeilijk met deze aanpak, dat het in de eerste helft niet eenmaal ge vaarlijk was. Rijnsburgse Boys was dat wel. Nadat Zwaan en Marcel van der Blom doelman Fidder in de ope ningsfase op de proef hadden ge steld, was het Zwaan die de score na twaalf minuten opende. Zonder dat een Nunspeter er aan te pas kwam werd de bal vanuit de Rijns burgse defensie via diverse schij ven naar voren getransporteerd, al waar Merbis (voorzet) en Zwaan (kopbal) de laatste hand aan het karwei legden. Kort na deze goal raakte Manuputty met een fraaie knal de binnenkant van de paal. Martin Toet, opnieuw Zwaan en Merbis lieten goede kansen onge bruikt, alvorens Huug Aandewiel de score naar 2-0 tilde. De Rijns burgse vormgever, die van zijn te genstanders overigens alle vrijheid kreeg, mocht kort voor rust aanleg gen nadat Toet hem het leder had toegespeeld uit een vrije trap. Echt vol raakte de middenvelder niet, maar het speeltuig hobbelde toch langs de muur en doelman Fidder in het net. Ook in de tweede helft viel op dat Nunspeet op geen enkele manier lijn in het spel kon brengen. Het werd pas een keer ge vaarlijk voor de Rijnsburgers toen doelman Henk van Voorbergen on der een hoge bal doorliep. Aan de andere kant van het veld hielpen Arie van Dijk en Marcel van der Blom heel wat reëler scoringsmo- gelijkheden om zeep. Naarmate de tweede helft vorderde, kreeg het weinig imponerende Nunspeet zo waar enige greep op het spel. Rijnsburgse Boys liet zich terug dringen en kwam zelfs even in moeilijkheden toen Hup na een dekkingsfout oog in oog met Van Voorbergen verscheen. De Veluwebewoner was echter zo vriendelijk het leder in de han den van de Rijnsburgse sluitpost te deponeren, waarmee de beste kans voor Nunspeet verloren ging. In tussen werd duidelijk dat sommige Rijnsburgers in conditioneel op zicht nog wat bijgeschaafd kunnen worden. Lagendijk verving Van Dyk en Merbis voor respectievelijk Peter Taalman en Arroyo. Laatst genoemde had de hele week niet kunnen trainen wegens ziekte. Marcel van der Blom. die conse quent speelbare ballen wegens luchtgebrek liet lopen, moest de oefenmeester noodgedwongen la ten staan. Intussen faalde Taalman alleen voor de vijandelijke keeper, maar zorgde Zwaan ervoor dat de Rijns burgse aanhang toch nog even waar voor z'n geld kreeg. Toet ging op rechts goed door en liet vanaf de achterlijn een voorzet op maat van zijn voet vertrekken. Toen was het voor de lange Rijnsburgse cen trumspits een koud kunstje 3-0 in te knikken. Fijn voor Zwaan, fijn voor Rijnsburgse Boys, maar fijn langs de lijn was het maar één helf- t. CHRIS HARTMAN LEVERKUSEN (SID) - Na afloop van de Bundesligawedstrijd Lever- kusen - Fortuna Düsseldorf (3-1) is het in de binnenstad van Leverku- sen tot ernstige ongeregeldheden gekomen. De politie arresteerde 31 relschoppers, van wie de meesten inmiddels weer op vrije voeten zyn. De supporters, die in het sta dion ook al hekwerken en reclame borden hadden gesloopt, bescha digden auto's en hielden huis in een paar snackbars. Volgens een politiewoordvoerder werden vijf I Dusseldorpse fans aangehouden, omdat ze met honkbalknuppels in sloegen op supporters van de thuisclub. Een gaspistool werd in beslag genomen. De politie werd bekogeld met stenen en flessen. Aan de rel werd ook nog deelgeno men door 20 aanhangers van Union Solingen, die na een bezoek aan Fortuna Köln op het station van Leverkusen waren uitgestapt. In München werden voor de wedstrijd tussen Bayern München en Hamburger SV (2-0) door de po litie twintig supporters in hechte nis genomen. Tijdens de wedstnjd bleef het verder rustig. De politie van München sprak na afloop van het met enige vrees tegemoet ge ziene duel van een 'rustige middag en ordentelijk verloop'. De arresta tie van de twintig personen had een preventief karakter. De politie voorkwam daarmee in de binnen stad een straatgevecht tussen Hamburgse supporters en de Mün- chener skinheads. KATWIJK - De eerste wedstrijd op de fonkelnieuwe accommodatie is Katwijk uitstekend bevallen. De ploeg van Peter Ciere versloeg JAC met 0-2 duidelijke cijfers: 6-2. i (TP. Daarmee maakte de derdeklasser de misstap van vorige week, toen met të 4-2 werd verloren van Rijsoord, ruimschoots goed. "Katwijk heeft een v^otv.«, -- JM lU-w. in uitstekende wedstrijd gespeeld", was Peter Ciere vol lof over de kustfor- de afwerking. Middenvelder Floor matie. "De uitslag had nog veel hoger kunnen uitvallen". Duyn moest er vlak voor tijd Dat Katwyk met ruime cijfers zou zegevieren, lag aanvankelyk niet in de lyn der verwachtingen. De Haagse opponent kwam, overigens volle dig tegen de verhouding, met 0-1 voor. Terwijl Peter Ciere het verloren duel met Rijsoord weer voor ogen kreeg, herstelde de thuisploeg zich knap. Amerik van Duivenvoorde zorgde snel voor de gelijkmaker, waar op Wim Guyt II 2-1 liet aantekenen. Nadien draaide de orarye-zwarte machine op volle toeren. Cees Hoogdalen (2), Jan van Dijk en Wim Guyt I aan te pas komen, om de eindstand op 0-3 te bepalen. "En nu gaan we zaterdag thuis van Huizen winnen", was Theuns vast besloten, "het publiek is daarbij i belangrijke factor. Dat begint voerden de score op naar 6-1. In de laatste minuten bepaalde JAC de zich gelijk te roeren, als het i even tegenzit. Dat legt een druk op de jongens. Je ziet het, bij uitwed strijden hebben ze nergens last r zodra ze op Nieuw Zuid score op 6-2. SIZO-RCH 0-3. De tegenstander uit Heemstede bleek zaterdag te sterk voor SIZO. Begrijpelijk nu de zaterdagafdeling van RCH een opvangcen trum is voor afgezwaaide hoofdklasse-voetballers. Tegen de routine kon moeten spelen, sluipt er een soort SIZO louter werklust stellen. In de slotfase kreeg SIZO nog kansen, maar angst in de ploeg. Dat moet eruit", gescoord werd er niet. BRUSSEL (ANP) - Zoals ver wacht behoort Eric 'Gerets, PSV's nieuwe verdediger, tot de zestien spelers van de Belgi sche voetbalselectie voor de in terland tegen Polen. Bonds coach Guy Thijs heeft zaterdag ook doelman Pfaff (Bayern München) en verdediger Ples- sers (HSV) toegevoegd aan de groep, die vorig week al werd samengesteld, toen nog met een voorlopig karakter. Verdwenen zijn doelverdedi- ger Bodart van Standard, Leo van der Eist van Club Brugge en Alex Czerniatynski van Standard. De selectie telt zeven verdedigers. Drie middenvel ders zijn afkomstig van Ander- lecht. Thijs maakt vandaag de opstelling bekend van het elf tal, dat woensdag in Chorzov moet winnen van Polen. De verliezer van het duel speelt in het najaar twee extra kwalifica tieduels voor het wereldkam pioenschap tegen Nederland. De selectie bestaat uit: Doel: Pfaff (Bayern München) en Munaron (Anderlecht) Verdediging: Grün (Ander lecht), Gerets (PSV), Renquin (Servette), Frankie Vander Eist (Club Brugge), Plessers (HSV), Clijsters (Waterschei) en De- wolf (AA Gent) Middenveld: Scifo, Vandereijc- ken en Vercauteren (allen An derlecht) en Ceulemans (Club Brugge) Voorhoede: Vandenbergh (An derlecht), Voordeckers (Ren- nes) en Degryse (Club Brugge). LEIDEN - In de zaterdagvier- deklasse slikte promovendus Sleu tels zijn eerste nederlaag. Voor schoten haalde op de valreep tegen WDS het eerste puntje binnen, ter wijl Valken en Hazerswoudse Boys de punten deelden. Zevenhoven-Sleutels 2-0 In te genstelling tot vorige week was de Leidse vierdeklasser zaterdag heel wat minder op dreef. Een misver stand tussen verdediger Sjaak Steenbergen en doelman Rob Groenendijk leidde tot een achter stand. Sleutels trok daarna welis waar ten aanval, uitgespeelde kan sen leverde het offensief niet op. In de slotfase ontsierde een opstootje het bikkelharde duel. Dat had een rode kaart van Harrie de Boer van Zevenhoven tot gevolg. Marcel Groenendijk kreeg een officiële waarschuwing. In de extra-speel tijd bepaalde Zevenhoven de eind stand op 2-0. Voorschoten-WDS 2-2 De thuis ploeg had de wedstrijd al snel kun nen beslissen. De spitsen van de geelhemden weigerden echter hun keus te bepalen uit de grote serie kansen. Toen WDS na een uitval 0- 1 scoorde, maakte de onzekerheid zich meester van Voorschoten. Tij dens de rust pepte trainer Aad Warmerdam zijn manschappen weer op, met de gelijkmaker van Huib Platt als gevolg. Voorschoten trok weer zelfverzekerd ten aanval, maar weer viel het doelpunt aan de andere kant van het veld. Marcel Rosier behoedde de geelhemden uiteindelijk voor een nederlaag. Valken '68-Hazerswoudse Boys 1-1 Een wedstrijd met twee gezich ten. Voor de rust was de thuisploeg heer en meester, in de tweede helft bepaalde de tegenstander uit Ha- zerswoude het wedstrijdbeeld. "We hadden zeker met 5-0 voor moeten staan", verwees oefen meester Henskens naar de kansen van Relis Bol, Theo van Rijn en Hans Imthorn. De waarheid was dat Hazerswoudse Boys, weliswaar tegen de verhouding in, met 0-1 ging rusten. En zoveel zelfvertrou wen kreeg, dat Valken in de twee de helft weinig meer had in te brengen. De gelijkmaker van Hans Vijgeboom kwam dan ook onver wacht, maar was gezien de eerste helft wél verdiend.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13