Afzakken bij Wik's behoort tot verleden Bloemencorso druk bezocht Hoogmadeseweg vrij van puin en sloopafval Vliko Winnaar 'Rijnsburg' blijft in geel REGIO LEIDEN MAANDAG 5 AUGUSTUS 198|MAAI Wagens tóch naar boulevard RIJNSBURG/LEIDEN/NOORDWIJK - De weergoden zijn het Rijnsburgs bloemencorso, dat afgelopen zater dag door de streek trok, dan toch nog goed gezind ge weest. Kort na het vertrek vanaf het Flora-terrein brak de zon voorzichtig door en pas op het moment dat 's avonds om negen uur na afloop van de avondroute in Noordwijk de figuranten van de praalwagens werden gehaald vielen de eerste spetters naar beneden. Alleen de straffe wind speelde het corso enigszins parten. Voor al de hoog opgebouwde wagens hadden in sommige gevallen te kampen met het afknappen van een enkele toef. Niettemin con cludeerde N. Hemmes, secretaris van het corso-comité naderhand: "Het heeft ons verbaasd hoe per fect alles er na de rit nog uitzag. We hebben echt geboft met het De windverwachting noopte de organisatoren vrijdagavond en zaterdagochtend nog tot extra overleg. De kernvraag luidde of de praalwagens na afloop van het corso zoals gepland op de Noord- wijkse boulevard zouden wor den 'geparkeerd', of dat zou wor den uitgeweken naar Noordwijk- Binnen. Dat was eerder dit jaar ook al het geval geweest met het corso van de bloembollenstreek. Hemmes: "Maar het viel alle maal achteraf best mee. Er was sprake van een constante wind en niet van die harde rukwinden die de toeven echt uit elkaar kun nen slaan". Hij ontkende niet dat ook commerciële belangen een - zjj het volgens Hemmes beschei den - rol hebben bespeeld bij dat besluit. Belangstelling Langs de route was de belang stelling met name in Rijnsburg en Leiden opvallend groot. Ook dat schreef Hemmes toe aan de weersomstandigheden. "Het was natuurlijk geen strandweer, dus kwam er veel meer publiek op het corso af'. Hoewel de politie geen aantallen durft te noemen spreekt ook zij over 'een gezelli ge drukte'. Voor het raadhuis van Rijns- burg was voor deze gelegenheid een speciale tribune neergezet, waarop onder anderen burge meester F. Jonkman van het bloemendorp had plaatsgeno men. De diverse (praal)wagens die in de kleurrijke stoet waren vertegenwoordigd konden al daar stuk voor stuk op een warm applaus rekenen. Langdurig gin gen de handen op elkaar voor de 'mooiste wagen' van het corso, 'De Saxofoon' van de bloemen veiling Flora, en de praalwagen van de VW-Noordwijk. Ook de postkoets met maar liefst tien aangespannen paarden kreeg een extra warm onthaal. De in historische kledij gestoken meis jes op de praalwagen van de EO LEIDERDORP - De raad van State heeft de gemeente Leiderdorp gelijk gegeven: Wik's bar aan de Leider- dorpse Hoofdstraat moet zaterdag- en zondagmorgen om twee uur sluiten en in de rest van de week al o'm een uur. Afzakken tot vier uur is er dus niet meer bij. Dit is vandaag bekend geworden. Het betekent de finale van een sle pende zaak, die vorig jaar mei ont brandde. Toen zond de burgemees ter Wik's bar een beschikking, mét de hierboven genoemde sluitings tijden. Veel mensen zouden hem hebben aangeklampt met klachten over het late sluitingsuur. Ook de Raad van State geeft Leiderdorp gelijk adviezen van de politie werden steeds negatiever. Eigenaar Wik van den Wijngaard i beroep tegen de beschik- ten dekte de burgemeester. En de ïaar de plaatselijke commis- Raad van State weigerde voor deze r beroeps-en bezwaarschrif- "weinig spoedeisende zaak" snel bijeen te komen. Toen ook een smeekbede aan burgemeester en wethouders niet hielp, besloot eigenaar Wik van den Wijngaard tot c Hij hing eigentijdse posters op en draaide de muziekknop wijder open. Wik's bar werd Wik's disco theek. De omzet, die volgens Wik met tweederde was verminderd, moest weer op peil komen. Hetgeen niet lukte, zoals de ad vocaat van Wik juni dit jaar betoog de voor de Raad van State. Ook be gin 1985, toen de ontheffing al een tijd was ingetrokken, zou de scha de aan de zaak aanzienlijk zijn. Het is op dit moment nog onduidelijk welke motivatie de Raad van State heeft voor zijn uitspraak. Dat zal over een a twee weken bekend worden. Leiderdorp gaat op de Engelse toer LEIDERDORP - De folder 'Leider dorp Kortom' heeft een Engels broertje, 'Leiderdorp briefly' ge naamd. Illustraties ontbreken in dit werkje, het heeft de vorm van een lang info-bericht. Een duurdere uitvoering zou de moeite ook niet lonen. Van 'Leider dorp briefly' zijn slechts 50 exem plaren 'gedraaid'. En de gemeente denkt dat het komende jaar niet meer dan 20 foldertjes zullen wor den opgehaald bij de town hall. "Maar je weet het natuurlijk nooit", zegt een woordvoerder van information department municipa lity of Leiderdorp. "Straks wil een heel basketbalteam 'Leiderdorp briefly' hebben". Vooralsnog richt de gemeente zich echter op men sen van de universiteit en Estec. De voorlichter: "Die spreken alle maal Engels. Je hebt dus een grote range met het boekje". Ook langs komende Engelstalige familie en kennissen van Leiderdorpers wor den op hun wenken bediend. Anderstaligen blijven daarente gen van een vertaling verstoken. Zij zouden ook geen verzoeken hebben ingediend. Een woord voerder van de Stichting Welzijn Buitenlanders Leiderdorp beaamt dat haar organisatie inderdaad geen verzoek heeft opgestuurd. Of ook in de toekomst zo'n verzoek zal uitblijven, weet ze nog niet. Tij dens een bestuursvergadering zal ze bekijken hoe nuttig Kortom is. Wassenaarse straten bedekt met laag asfalt WASSENAAR - Op vijf plaatsen in Wassenaar zullen morgen asfalte-. ringswerkzaamheden beginnen. Het werk zal tot 16 augustus duren. Het gaat om gedeelten van de Stoeplaan (tussen de Sophialaan en Auberge de Kievit), de Rust en Vreugdlaan (tussen de Backersha- genlaan en de toegangsweg naar Menken), de Hogeboomseweg (tus sen de Oostdorperweg en de brug over de Zijlwatering) en het Pol derpad die elk in een dag worden geasfalteerd. De Van Cranenburghlaan krijgt de grootste opknapbeurt. Het ge deelte tussen de Rozeveldlaan en de Prof. Molenaarlaan zal geduren de een week voor al het doorgaan de verkeer, inclusief de bus, wor den afgesloten. Dit verkeer zal worden omgeleid via de Rozeveld laan, Donker Curtiusstraat en Star- renburglaan. ♦Voor het Leidse stadhuis moest het corso zaterdagmiddag drie tot vijf minuten wachten gingen de wagens in gesloten formatie weer verder. werden door enige jeugdige grappenmakers zelfs nagefloten. Het was voor de nog maar sinds kort aangestelde burgerva der het eerste Rijnsburgse corso dat hy aan zich voorbij zag trek ken. "Ik vond het een hele erva ring. Dit sprak echt tot de ver beelding. Het was prachtig", luidde zijn enthousiaste reactie nadat de laatste wagen was ge passeerd. Muziek Het 39ste Rijnsburgse bloe- mencorso droeg dit jaar als mot to 'Er zit muziek in de bloem'. Daarmee werd bedoeld dat de i het ontstane gat op te vullen. Daarna (foto Holvast) ken. Bovendien zijn in West- Duitsland de meeste vakanties al weer achter de rug. En 'ook dat heeft zijn invloed op de belang stelling ''s avond gehad, veron derstelde hij. Volgend jaar zal dus het 40ste Rijnsburgse bloemencorso door de streek trekken. Hemmes: "Dat moet iets bijzonders wor den. Daar gaan wij binnenkort eens goed over nadenken". Za terdag wórdt het corso nog eens dunnetjes overgedaan in Kat wijk. Onder de naam Flora's kleurenpracht aan zee trekt een deel van het corso die dag met verse bloemen door de bad plaats. sierteelt nog altijd een goede toe komst heeft. Burgemeester Jonkman wees daar tijdens de officiële opening van het corso afgelopen vrijdag nog eens op. "Er zit muziek in de tuinbouw en dat moet zo blijven", sprak hij. De belangstelling voor deelna me aan het corso lijkt elk jaar weer toe te nemen. In totaal telde de stoet 44 deelnemers, waaron der twaalf praalwagens. Dat wa ren er vijf meer dan het afgelo penjaar. Voor de 'echte' muzika le noot zorgden nog eens zes mu ziekkorpsen. Het verloop van de tocht ver liep volgens Hemmes vlekke loos. Slechts twee keer was er naar zijn zeggen sprake van een 'gat' in de stoet. "Maar dat werd weer snel opgelost, zoals in Lei den, daar hebben we voor het stadhuis drie tot vijf minuten ge wacht en zijn toen in een geslo ten formatie weer verder ge gaan". Noordwijk Ook in Noordwijk was 's avonds de belangstelling voor de toen verreden avondroute vol gens de plaatselijke VW-direc- teur W. Rovers behoorlijk. Toch meende VW-directeur W. Rovers dat het corso met een fraaie zomeravond beduidend meer publiek zou hebben getrok- Lelijk eendje gestolen en g teruggevonden OEGSTGEEST - Op de Hofdijk ir. Oegstgeest is zaterdagavond eer auto met als bijnaam 'lelijk eendje1 gestolen. De wagen werd later die avond teruggevonden in War- k mond. Eerder op de zaterdagavond deden vermoedelijk dezelfde die s ven een poging om een eendje te d stelen aan de Marelaan. Dit lukte y niet. I j VOORSCHOTEN - Geboren: Fahroen z.v. O. Maulabaks-Mohamedhoesein, Patrick A.A. z.v. C. van Vliet-Pennings, Michael A. z.v. J.A. Birch-Grootveld, Mienke M. d.v. H.W. Toonk-Rengersen, Olivier W. z.v. R.W. Kooy-Van Maanen, Aisha d.v. J. Jansen-Kerkhove. Overleden: J.J. Maris, (60), A.M. van Os wv Weeber (81), A.J.L. Bötticher (57), R. Schoustra (93), C.M. van der Spek (89), A. Veldman (84), A.C.L. Boers ev Van Kerkvoort (68). Directeur: G. Koopman Adjunct-directeur: N. Qüakernaat Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Atg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen V BinVBuitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington', Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet. Burgemeester F. Jonkman geeft het vertreksein voor de deelnemers van de rolstoelmarathon, (foto Bloemenmarathon in zuiden des lands RIJNSBURG/OEGSTGEEST - De Belg Luc van Landeghem is vandaag in de derde etappe van de rolstoelmarathon - die voert van Valkenburg naar Weert - in de gele trui van start gegaan. Van Landeghem toonde zich dit weekeinde de sterkste deel nemer. Hij won zaterdag de •proloog' in Rijnsburg als zon dag de eerste etappe Aken- Hulsberg. Cees van Breukelen uit Utrecht, die buiten medede- dinging meerijdt omdat hij niet gehandicapt is, werd zowel za terdag als zondag tweede. Afgelopen zaterdag werd in Rijnsburg kort nadat het corso richting Leiden was vertrok ken het startsein gegeven voor de proloog van deze inmiddels derde editie van de bloemen marathon. Burgemeester F. Jonkman mocht het startschot geven. Al ging dat wat moei zaam. Het 'klapperpistooltje' van de burgervader wilde maar niet afgaan, waardoor in eerste instantie ook van een valse start sprake was. Nadat de rij ders zich keurig voor de tweede keer naar de startstreep hadden begeven riep Jonkman dan ook maar: "Vooruit jongens rijden Zonnetje Vanwege het steeds groter worden deelnemersveld be stond de proloog uit vier series waarbij in de laatste de vijftien beste rijders tegen elkaar uit kwamen. Winnaar werd uitein delijk Luc van Landeghem. Hij klopte Cees van Breukelen, de winnaar van vorig jaar Huub Nelisse, de Duitser Errol Marklein en Jeanet Jansen. In de etappe van Aken naar Hulsberg versloeg de Belg achtereenvolgens Cees van Breukelen, Errol Mariclein, Cees Keus uit Scheveningen en Huub Nelisse. In het klasse ment leidt Van Landeghem voor Marklein en Nelisse. Ofschoon het zonnetje zater dag zowaar iri Rijnsburg door brak kampen de organisatoren dit jaar voor het eerst met min der goede weersomstandighe den. De vraag is of mede-orga nisator Wim van Duijvenbode zijn korte broek ("die kon ik de voorgaande keren steeds dra gen") dit jaar nog uit de kast kan halen. 'Bergrit' Gisteren hadden de deelne mers echter redelijk weer op hun tocht van Aken naar Huls berg. Kort nadat de rolstoelers waren gefinisht begon het te re genen. Vanmorgen zijn de atleten vertrokken voor een 'bergrit'. Op het programma stond onder meer het beklimmen van de Cauberg. Na een kort bezoek aan Belgie trokken de rolstoe lers naar Weert, de finishplaats van de derde etappe. Vanavond om 18.55 besteedt de AVRO-televisie aandacht aan de rolstoelmarathon. Giste ren heeft een cameraploeg op namen gemaakt van de etappe Aken-Hulsberg. De Bloemen marathon eindigt zaterdagmid dag op de Lange Voort in Oegstgeest. Daar reikt de com missaris van de koningin in Zuid-Holland, mr. S. Patijn, de prijzen uit. Verkoper van rotte vis wordt niet vervolgd VOORSCHOTEN - De haring- verkoper die op de Voorscho- tense paardenmarkt bedorven vis heeft verkocht, wordt niet aangehouden. De Keurings dienst van Waren heeft name lijk ten minste drie klachten nodig om te kunnen optreden. Tot dusver zijn slechts twee klachten binnengekomen. Het bewijs dat de haringverkoper opzettelijk bedorven waren heeft verkocht, ontbreekt nu. Dronken vandaal (17) vecht met politic-agenten LEIDERDORP - Uit baldadigheid heeft een 17-jarige inwoner van het Overijsselse Twello zaterdagnacht een slagboom in de parkeergarage onder de Winkelhof in Leiderdorp vernield. De jongeman was dron ken toen hij de vernieling rond drie uur pleegde. Hij verzette zich tegen de agenten die hem wilden meene men naar het Leiderdorpse politie bureau. De dienders waren echter nuchter en sterker, zodat de man met een proces-verbaal aan zijn broek huiswaarts mocht keren. De schade aan de slagboom is ook voor rekening van de Twellonaar. DINSDAG Leiden Stationsplein, busperron N. - bustocl en excursie naar Heineken in Zoete woude, 13.30 uur. Oud-Katholieke kerk - Zoeterwouds singel, oecumenisch avondgebed, 1 19.30 uur. Leiderdorp "Wijkcentrum Zijlkwartier - Van d( Marckstraat 19, vakantie bijbelschoc 10-11.30 uur. Voorschoten Jongerencentrum De Lindehoeve Burg. v.d. Haarplein, muziekcafé, 20- Kleuter gewond aan hoofd en dij bij aanrijding OEGSTGEEST - Een vieijarig jorj getje is gisteren rond zes uur aan gereden op de Almondeweg ii Oegstgeest. Terwijl de vader vaj het gezin bezig was de andere kin deren in de auto te helpen, stak d« jongen onverwacht over. Hij wed frontaal aangereden door een aut< die in de richting van Oegstgeest reed. Het jongetje is met een gebrd ken dijbeen en een hoofdwonc naar het Academisch Ziekenhuis Leiden vervoerd. Ondergrondse dieseltank en garage kunnen blijven LEIDERDORP/DJSN HAAG - Het Leiderdorpse containerbedrijf Vliko B.V. krijgt volgens een konink lijk besluit een vergunning voor het houden van een ga rage en een ondergrondse dieseltank aan de Hoogma deseweg. De opslag en over slag van onder meer puin en sloopafval zou, zoals het be drijf heeft voorgesteld, naar elders moeten verhuizen. Tegen de activiteiten van Vliko wa- ren klachten binnengekomen van het nabijgelegen dagverblijf voor lichamëlijk gehandicapten 'Ga ding'. En de gemeente weigerde hiervoor een hinderwetvergunning af te geven. Ze vindt de bedrijfs voering van dit moment "absoluut onaanvaardbaar". Volgens de klagers is sprake van een ondraaglijke stank- en geluid soverlast. "Een gespreksgroep kunnen we in de zomer wel verge ten door het lawaai. Het is onmoge lijk om met open ramen activitei ten te hebben", aldus een woord voerder van het verblijf in maart Drank-dieven' doorklieven winkelruit AH OEGSTGEEST - In de nacht van vrijdag op zaterdag is een winkel ruit van twee bij drie meter met een baksteen ingegooid bij Albert Heijn aan de Irislaan in Oegstgeest. Het was de daders blijkbaar te doen om alcoholische drank, om dat één fles van het benevelende spul wordt vermist. Daarnaast wer den elf flessen wijn kapotgegooid. bij de Raad van State. Deze laatste instelling heeft de Kroon geadvi seerd over de weigering van een hinderwetvergunning aan Vliko B.V. Afvalstoffenwet Welke consequenties de uit spraak precies heeft, zal wellicht morgen duidelijk worden. Dan buigen B én W van Leiderdorp zich nogmaals over de kwestie. Wat dan precies besproken wordt, kan een woordvoerder nog niet kwijt. Niet in de laatste plaats omdat de afval stoffenwet van mei bepaalde con sequenties zou kunnen hebben voor het een en ander. Wat de vervangende ruimte be treft: Vliko denkt aan een plek bij De Does, waar een zandwinput moet komen. De provincie zou vol gens het bedrijf snel toestemming geven voor deze put. Maar de ge meente denkt dat dat nog wel een groot aantal jaren kan duren omdat1 de provincie contractueel vastzit aan een bedrijf dat zand levert uit het recreatiegebied Vlietland. Een gedeeltelijke verplaatsing naar 'de kleine zandput' behoort wel tot de mogelijkheden. Een ander alternatief is een ter rein bij de vuilverbranding in Lei den. Een volledige verplaatsing van het bedrijf naar de buurge meente is niet mogelijk omdat de beschikbare oppervlakte daarvoor te klein is. Voor gedeeltelijke ver plaatsingen ziet bedrijfsleider Koen echter wel mogelijkheden. LEIDSCH 3. DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta- NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 per half jaar, aan huis bezorgd 131,40 per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 89,30 per maand, aan huis bezorgd 22,10 per maand, per post 30.- (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Oamiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071)144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718) 12383

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2