Concurrentie helpt Schockemöhle Broers Piket blijven in de achtervolging Goed seizoen Utrecht dank zij beker Richard van Polanen bezorgt Quick Boys eerste nederlaag Op valreep nog zege FC Twente Derde. Europese titel PAGINA 10 MAANDAG 5 AUGUSTUS 1985 UTRECHT (ANP) - Het toernooi om de KNVB-beker heeft het seizoen voor Utrecht goed gemaakt. Sportief, als compensatie voor de wat magere tiende plaats, en financieel om dat daardoor een belangrijk deel van het te kort, door de verminderende publieke belang stelling, kon worden goed gemaakt. Voorzitter Theo Aalbers gaf zaterdag, tijdens de persdag, openhartig inzicht in de financiële huishouding van de club. „Zonder de beker, die wij als bron van inkomsten laag hadden begroot, zou er een exploitatieverlies zijn ge weest van 100.000 gulden. Dank zij dat toer nooi, alleen de extra-wedstrijd tegen PSV le verde ons al een halve ton op, komen wij Onge veer op nul uit. Min nul zeggen de pessimisten, plus nul de optimisten". "Wij hebben het verwachte aantal toeschou wers niet gehaald. Met gemiddeld 7294 bleven wij er 1000 per wedstrijd onder onze raming. Tegen een gemiddelde toegangsprijs van on geveer twaalf gulden, vormt dat een verminde ring van twee ton. De helft hebben wij terug verdiend door de beker, de andere helft dank zij co-sponsors en het verkopen van VIP-plaat- sen". Utrechts voorzitter zegt in zijn verwachting voor het komende seizoen niet optimistisch te zijn, wel realistisch. „In ons budget gaan wij uit van het aantal toeschouwers dat wij vorig jaar hebben gehaald, maar de vermindering van de subsidies kost ons toch 120.000 gulden. Dat zal weer moeten worden terugverdiend via sponsors en andere activitéiten". De club voert een zuinige huishouding, on danks de welwillende steun van de hoofd sponsor (Nissan) een dwingende noodzaak. Utrecht heeft 19 A-spelers, waarvan er 15 uit de stad of directe omgeving komen. Meer is volgens Aalbers nauwelijks mogelijk, omdat iedere club die Wil blijven meedoen wel eens versterking van buiten zal moeten halen. De voorzitter beschouwt de nieuwe jeugdcompe- titie als een belangrijk winstpunt voor de stichtingen in het betaalde voetbal. Daardoor zal vroeger met de opleiding van spelers kun nen worden begonnen. Aalbers zou om die re den de amateurstaart van de club zelfs dol graag uitbreiden. In de financieel voorzichtige benadering van het nieuwe seizoen past ook het ongelukkige resultaat van de loting voor de eerste ronde van het toernooi van de bekerwinnaars. „Wij hebben", lichtte Aalbers toe, „begrepen dat er weinig kans bestaat op strafvermindering door de UEFA. Ook voor ons werkt het Heizel- drama rechtstreeks door. Wanneer ten opzich te van de Engelse clubs strenge maatregelen genomen worden, kan nauwelijks gerekend worden op .tolerantie ten opzichte van een club die al eerder moeilijkheden met de supporters heeft gehad. De extra-kosten voor die gedwon gen uitwedstrijd in Nederland lopen in de tien duizenden guldens. Wij hadden het serieuze plan in Sittard te spelen, maar onmiddellijk na de bouwvakan- tie worden de tribunes in de Baandert verbe terd. Wanneer wij onze Europa-Cupwedstrijd daar zouden willen spelen, zullen er extra voorzieningen moeten worden getroffen en daarmee is naar schatting een bedrag van 80.000 gulden gemoeid. Dat is voor ons niet op te brengen. Wij zullen dus een andere plek moeten zoeken. Dat is niet gemakkelijk. Want al hebben wij het modernste stadion van Ne derland, al zijn er de laatste jaren géén moei lijkheden met onze supporters geweest, ons probleem is dat de negatieve klank over het vroegere Utrechtse supporterslegioen nog steeds doorgalmt". "Bij een optimistische schatting kost de eer ste ronde van de strijd om Europa Cup 2 ons 50.000 gulden, misschien wel het dubbele. Wij zullen dus wel de tweede ronde moeten berei ken om dat goed te kunnen maken. En indien dat niet gebeurt, zal een deel van het overschot uit de transfers (Verkuyl en Beukers weg, Van der Waart èn Van der Linden terug) daarvoor moeten worden gebruikt. Die reserve hebben wij in ieder geval". De uitslagen van de dit weekeinde gespeelde oefenwedstrijden zijn ver der: Roda JC - Leverkusen 1-2 (1-1). Doelpunten: Roda JC: Van der Ven; Leverkusen: Götz (2). Toeschouwers: 2000. Panningen (tweede klasse) - Eindhoven 0-4 (0-3). Doelpunten: Van Tongeren (2), Dahlmans en Smulders. Scheidsrechter: Smits, toeschou wers: 400. Goes (derde klasse) - RBC 1-3 (1-1). Doelpunten RBC: Romijn, Van der Steene en Goree. Doelpunt Goes: Wondergem. Toeschouwers: 250 Emmen - SVV 3-1 (0-1). Faber (2) en Hindriks scoorden voor Emmen, Sonneville voor SW. Toeschouwers: 750. Scheidsrechter Luinge gaf Köne- mann (SVV) een gele kaart. Geel Wit (vierde klasse) - Fortuna Sittard 1-8 (0-3). Linford (2), Hoyer (2), Evers, Koevermans, Hoverda, Houtackers en Brouwer voor Geel Wit maakten de doelpunten. Toeschouwers 500. Hapert: Hapert (hoofdklasse) - Eind hoven 2-4 (1-3). Doelpunten: Ribbe- rink 2 (Hapert), Lindhout, Maas, Dahlmans en Constantie (Eindho ven). Toeschouwers: 700. SVH (vierde klasser) - WV 1-7, (1-1). Doelpunten WV: Ringels, Corbijn, Verlijsdonk (2), Valckx, Berkers en Verbeek. Doelpunt SVH: Levenstein. Toeschouwers 750. DETO (eerste klasser) - Heracles 1-2 (1-0). 40. Wete ring 1-0, 58. Dilling 1-1, 79. Ter Mors SCOREBORD se) - Sparta 1-4 (0-1). Doelpunten Sparta: Lengkeek (2) en Olde Rieke- rink (2), doelpunt DCV: Van Buuren. Scheidsrechter: Heil, toeschouwers: 1000. VDL (derde klasser) - MVV 0-3 (0-1). Doelpunten: Driessen en Van de Luer (2). Scheidsrechter: Van der Boor, toeschouwers: 750. RKC - PSV 1-7 (1-5). Scoreverloop: 3. en 9. Thore- sen 0-1 en 0-2,13. en 16. Van de Kerk hof 0-3 en 0-4, 41. Valke 0-5, 45. Lam- mers 1-5,50. Van der Gijp 1-6.82. Tho- resen 1-7. Scheidsrechter: De Vrieze. Toeschouwers: 2500. Combinatie amateurs Herkingen/ Melissant - DS'79 2-6 (1-2). Scorever loop: Van der Wiel 0-1, Van Oosten 0- 2. Molenaar 1-2, Koudstaal 1-3, Mole naar 2-3, Van der Net 2-4. Koudstaal 2-5, Van der Wiel 2-6. Toeschouwers: 500. SC Veendam - FC Den Bosch 2-1 (1-0). Doelpunten Veendam: Klompstra en N(jgh, FC Den Bosch: Scholten (straf schop). Scheidsrechter: Reywart, toe schouwers: 1400. Hoogkerk (3e klasse) - Fortuna S. 2-6 (2-3). Doelpunten Hoogkerk: Been en Holman (strafschop), Fortuna: Hol- verda (2), Hoyer (2, waarbij 1 straf schop), Linford en Koevermans. Toe- scha - SW 0-4 (0-1). Doelpunten: Delft 2, Treling (strafschop) en Köne- mann (strafschop). Toeschouwers: 600. Overpelt (Belgié3e klasse) - Hel mond Sport 1-1 (0-0). Doelpunt Over pelt: Does, Helmond Sport: Van Breemen. Toeschouwers: 500. Eendracht Aalst (België2e klasse) - schouwers: 2000. SJN (4e klasse) - NEC 1-7 (1-1). Doel punt SJN: Klaassen (1-0), NEC: Van der Pol (2), Frans Janssen (2), Anton Janssen (2) en Mommertz. Toeschou wers: 400. Wageningen - Slavia Sofia (Bul) 0-1 (0-1). 36. Radkov 0-1. Scheidsrechter: Geurds, toeschou wers: 1000. FC Utrecht - Sporting Gijon (Spa) 1-1 (0-0). 56. Joaquim (ei gen doel) 1-0, 83. Eloy 1-1. Toeschou wers: 4000. Scheidsrechter Bakker gaf de rode kaart aan de Argentijn Ri- naldi, die Rijsbergen sloeg en de gele aan Espinosa en Joaquim. Broekhoven - Willem 2 0-5 (0-3). Doel punten van Van Straalen, Hoofs, Fes- kens (2) en Rob Soffers, toeschou wers: 1000. FC VW - Inter Bratislava 1-1 (0-0). 56. Viber 0-1, 75. Verlijsdonk 1-1. Scheidsrechter Van Ettekoven, toe schouwers: 2500. ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft in de laatste wedstrijd van het intertoto-toernooi de eerste overwinning behaald. Het Oost duitser RW Erfurt, reeds poule- winnaar, werd zaterdagavond in het Diekman-stadion met 1-0 ver slagen. Het winnende doelpunt was van Janssen twee minuten na de pauze. Scheidsrechter: Mulder. Toeschouwers: 3000. In deze groep verloor FC Luik op eigen veld van Fortuna Dusseldorf met 1-2. De eindstand is: RW Erfurt 6 3 2 1 8 16- 5 F. Düsseldorf 6 3 1 2 7 11-14 FC Luik 6 1 3 2 5 8-10 Haarlem heeft, door een doel punt van Leysner in de laatste mi nuut, gisteravond in Alkmaar het Noord-Holland toernooi gewon nen. AZ'67 werd door die treffer, voor 2500 toeschouwers, met 2-1 verslagen. Voor het begin van de wedstrij den tussen de vier clubs hadden de trainers hun verlangen geuit gele kaarten achterwege te houden. Die wens werd ook in de eindstrijd ge honoreerd door scheidsrechter John Blankenstein, maar daarmee werd het duel geen dienst bewe zen. Met name na rust werd er fors gespeeld. Haar en Liesdek profi teerden van de tolerantie van de ar - biters. Bij de forse ingrepen van de spelers waren de trainers vergeten, dat zij hadden aangekondigd zelf maatregelen te nemen om het ge bruik van gele kaarten door de scheidsrechters overbodig te ma ken. Telstar werd derde door een 3-0 op Volendam. Het PEC Zwolle-toernooi is door de organiserende vereniging gewonnen. De eerste divisieclub was in de finale veel sterker dan KV Mechelen: 5-2. In de strijd om de derde plaats verloor Heeren veen met 0-1 van Atletico Osasuna (Spa). Er kwamen gisteren 2500 toeschouwers naar het stadion. Vitesse heeft de editie-1985 van het Arnhem-toernooi gewonnen. De organiserende eerste-divisie- club zegevierde na het nemen van strafschoppen over Spartak Trna- va. De Tsjechoslowaakse formatie had de Arnhemmers op 1-1 gehou den. Vitesse nam de strafschoppen beter: 4-2. Doelman Lloyd Does burg ging op de schouders nadat hij een Oosteuropese strafschop had gekeerd. Vitesse had vrijdag tegen het Griekse Iraklis ook al een strafschoppenserie nodig gehad om de finale te bereiken. NEC eindigde op de derde plaats dank zij een 2-1 overwinning op het Griekse Iraklis. Briegel Duits voetballer van het jaar Hans Peter Briegel is uitgeroe pen tot de beste voetballer van West-Duitsland. Op de foto (AP) laat de speler van Hellas Verona de bokaal zien aan zijn Italiaanse fans, vlak voor aan vang van een oefenduel met zijn oude club, Kaiserslautern. DINARD (ANP) - „Deister is zonder twijfel het beste paard ter wereld. Het dier wint zelfs met mij op zijn rug". De steenrijke zakenman Paul Schockemöhle maakte er gis termiddag in het winderige Dinard na het veroveren van zijn derde achtereenvolgende Europese titel geen geheim van, dat hij veel, zo niet alles aan Deister te danken heeft. Toch zette de 40-jarige Westduitser zijn 14-jarige donkerbruine Han- noveraan, die eerder dit seizoen zijn meester danig in de steek liet, deze keer op een iets te hoog voet stuk. Vormde de ruiter uit Mühlen in 1981 in München en twee jaar later in Hickstead met Deister in derdaad een onnavolgbare combi natie, aan de Franse Smaragdkust kreeg Schockemöhle het goud min of meer in de schoot geworpen, omdat de concurrentie het op de slotdag liet afweten. Voor de laatste twee ritten over verschillende parkoersen hield Schockemöhle er nog ernstig reke ning mee, dat hij de titel zou moe ten afstaan. „Ik was vierde en nor maal gesproken zou ik mijn achter stand op de broers Whitaker niet meer goed hebben kunnen maken. Maar nadat ik in het eerste par koers foutloos was gebleven begon ik er weer in te geloven". Schockemöhle rukte op naar de tweede plaats omdat de Zwitserse Voorzitter Roma stapt op ROME (AFP) - Nauwelijks 24 uur na het succes in het geschil met Paulo Roberto Falcao is Dino Viola, de voorzitter van AS Roma, opgestapt. „Het conflict was doorspekt met leugens en aggressivi- teit", aldus Viola in een verklaring. „Ik heb de commentaren van buitenstaanders over mijn persoontje aangehoord en gelezen. Daarbij waren onoverkomelijke aantijgingen". Viola was, als hoogste in rang bij AS Roma, de ene hoofdpersoon in de geruchtmakende zaak, Falcao de andere. In de afgelopen week werd het ontslag van de Braziliaanse voetbalster ontvanke lijk verklaard door de tuchtcommissie van de Italiaanse bond. Fal cao "heeft gerechtelijke stappen aangekondigd tegen dat besluit. De duurbetaalde middenvelder kwam het vorige seizoen lijks in actie door een knie-blessure. Maradonna AC Napoli, de Italiaanse club van Diego Maradona, heeft een speciale verzekering afgesloten voor zijn Argentijnse ster-voetbal ler. Voor het komende jaar betaalt Napoli een premie van 80.000 gulden. Mocht Maradona in die periode komen te overlijden ont vangt de club een uitkering van 15 miljoen gulden. Maradona is ook verzekerd voor blessures, op en buiten het veld. Maradona geniet om die reden in Italië voortdurende bewaking van een groep specialisten. hippique dat Paul Schockemöhle na het behalen van zijn derde Europese titel zal aandoen. In het Kralingse Bos verschijnen onder i in Rotterdam op het programma staat, zal chef d'equipe Ben Arts in principe kiezen uit Emiel Hendrix, Rob Ehrens, Eric van der Vleuten, Henk Nooren en Jan Tops. Heidi Robbiani met Jessica onver wacht vier strafpiinten opliep en Michael Whitaker zijn paard War ren Point fout op fout zag stapelen. De Brit zou uiteindelijk van de tweede naar de dertiende plaats zakken. Schockemöhle had toen alleen nog John Whitaker voor zich in het klassement. Toevallig twee ruiters, die via de nationale federaties op zodanige wijze door een modehuis worden gesponsord, dat zij op pa pier amateur kunnen blijven. „Ik had het gevoel, dat een foutloze rit op dat zware parkoers wel eens op nieuw de titel voor mij zou kunnen betekenen", hoopte de Duitser. Maar de opgave van de Franse par koersbouwer Philippe Gayot bleek ook voor Deister iets te zwaar. Op de tweede hindernis wist het paard een aanrijfout van zijn berijder nog te herstellen, op het voorlaatste ob stakel had Deister geen uitwijkmo gelijkheid meer. John Whitaker, die vandaag dertig jaar wordt, leek de titel nu niet meer te kunnen ont gaan. Hij mocht zich één spring- fout veroorloven. Maar de tot het uiterste gespannen boerenzoon uit Yorkshire zag Hopscotch, een paard, dat pas vorig jaar voor het eerst op grote wedstrijden werd in gezet, twee fouten maken. Daar door kelderde Whitaker zelfs ach ter Robbiani naar de derde plaats. Bescheiden Het Nederlandse aandeel in deze Europese titelstrijd bleef zeer be scheiden. Nationaal kampioen LEIDEN - Een aantal amateur clubs uit de Leidse regio trad het afgelopen weekeinde, ter voorbe reiding op het nieuwe voetbalsei zoen, binnen de lijnen voor het spelen van oefenwedstrijden. Hier onder de karakteristieken van de diverse duels. Rijnsburgse Boys-Stormvogels 2-4 Nog zonder Martin Toet en Fred Arroyo moest RB in het laatste kwartier toestaan dat hoofdklasser Stormvogels afstand nam. Dank zij doelpunten van Rob Gillissen en Marcel van der Blom hield Rijns burgse Boys lange tijd gelijke tred, maar in de slotfase moest doelman Henk van Voorbergen nog twee keer de gang naar het net maken (2-4). Quick Boys-Sparta 2 1-2 Ex-UVS'er Richard van Polanen had zaterdag op Nieuw Zuid een belangrijk aandeel in de overwin ning van de Rotterdammers. Nadat Juul Ellemeijer van grote afstand voor 0-1 had gezorgd, breidde Van Polanen in het tweede part de voorsprong uit. Martin van der Plas scoorde uit een strafschop (Frank van der Kleij was onderuit gehaald) het enige doelpunt voor Quick Boys, dat nog zes basisspe- Noordwijk-EDO 2-2 In de eerste helft konden beide ploegen het publiek best verma ken, maar na de pauze brak condi tiegebrek de spelers op. In de 2-2 ruststand (voor Noordwijk scoor den John Marijt en Ivan Hermans) kwam na de doelwisseling geen verandering. Katwijk-Wilskracht/SNL 2-0 Katwijk kende in zijn eerste oe fenduel weinig problemen met de Amsterdamse afdelingsclub. Wim Guyt I en Huig van der Plas ver zorgden de Katwijkse produktie. OWIOS-RCL 0-2 RCL, dat het dit seizoen om uit eenlopende redenen moet doen zonder Van der Bijl, Wesel en Kammenga, begon goed tegen OWIOS. In het eerste half uur zet ten de Leiderdorpers de thuisploeg met de rug tegen de muur, maar treffers bleven uit. In de tweede helft kopte Marcel Brasker de 0-1 'binnen' en Peter van Kaam nam vlak voor het einde de 0-2 voor zijn rekening. SJC-Telstar 2-3 Jos Alders hield zijn ploeg via twee treffers lange tijd in de race, maar vlak voor het einde moest de incomplete Noordwijkse ploeg als nog het hoofd buigen: 2-3. GDA-Blauw Zwart 3-4 Blauw Zwart scoorde in zijn eer ste oefenwedstrijd meteen vier doelpunten, al kreeg de ploeg zelf ook drie treffers te verwerken. Cees van Leeuwen, een speler van GDA, Peter van Leeuwen en Frank Voorham doelpuntten voor de kersverse eersteklasser. BEC-ASC 1-0 Het naar de vierde klasse van de KNVB gepromoveerde ASC kreeg in zijn eerste oefenpot een 1-0 ne derlaag te verwerken. Het doel punt van BEC viel in de eerste helft. Tweedeklasser Alphense Boys oefende in Soesterberg driemaal vijfendertig minuten tegen vier deklasser Zeist. De eindstand luid de 7-3 fn het voordeel van de Boys. Celeritas-ASC Woensdag Quick Boys-DUNÓ, FC Lisse (comb.)- WSB- Noordhollandse jeugdselectie, SJC-Foreholte, RCL-Unitas L, Blauw Zwart-SJZ, DOSR-Rünsburgse Boys, Al phense Boys-toernooi Oud-Beyerland Cup. DIEREN - Na de vijfde ronde van het OHRA-schaaktoernooi om de Open Nederlandse titel gaan twee man aan de leiding. Het zijn de Ne derlander Frans Cuijpers en de uit Brazilië afkomstige Sunye Neto. Guijpers bereikte deze toppositie door allereerst zijn hangpartij te gen Nijboer na 10 uur spelen in winst om te zetten. In de daarop volgende ontmoeting tussen Cuij pers en de Deen Berg werd de strijdbijl reeds in een vroeg sta dium begraven, waarmee Cuijpers zijn eerste halve punt afstond. Sunye Neto werd mede-koplo per door met eenvoudige middelen Hans Kuijf opzij te zetten. Hèt lei dende tweetal wordt met een half punt achterstand op de voet ge volgd door een peloton van elf man, zodat absoluut niet te voor spellen is wie vrijdag met de hoofdprijs naar huis gaat. In de groep directe achtervolgers bevinden zich ook Jeroen en Mar cel Piket. Jeroen, die eerder zijn hangpartij tegen Nakad eenvoudig Supportersbus 'gestenigd' Rob Gillissen (Rijnsb. Boys). (Archieffoto) ARC-Roodenburg, Archipel-I Vrijdag Fortuna Vl.-Lugdunum en CW-Lugdu- n (Oud-Beijerland Cup). DUISBURG (SID) - De politie in Mülheim verdenkt suppor ters van MSV Duisburg ervan een ongeluk met een suppor tersbus van FC Homburg ver oorzaakt te hebben. De bus, op weg terug naar Homburg na de wedstrijd MSV Duisburg - FC Homburg (1-0) in de openings ronde van de tweede Bundesli- ga, werd van een brug bij het kruispunt Breitschneid op de autoweg met stenen bekogeld en vermoedelijk ook met licht spoormunitie beschoten. Volgens mededelingen van de politie werd een inzittende van de bus ernstig gewond, twee personen liepen lichte verwondingen op. De chauf feur van de bus heeft verklaard dat zijn aanvallers, door hun kleding, herkenbaar waren als supporters van MSV Duisburg. won, speelde tegen Campora uit Argentinië. Lange tijd stond Je roen wat minder. Na pion verlies leek een nederlaag onafwendbaar, doch Jeroen profiteerde handig van een Argentijnse onnauwkeu righeid. Met uitgekiend spel werd de smalle weg naar de remiseha ven gevonden. Marcel Piket had het aanzienlijk makkelijker. Te genstander Cmiel uit de Bondsre publiek moest na dreigend mate- riaalverlies de strijd staken. Wim Heemskerk uit Rijnsburg veroverde de halve winst tegen Van der Plassche uit Weert, waar door hij op drie punten kwam. Voor Christ-Jan Mannien lijkt het toernooi erg zwaar. Ditmaal kon hij De Rooi uit Beverwijk niet bijbe- Belangrijkste uitslagen 5e ronde: Berg (Den)-Cuijpers VzM; J. Kuijf-Su- nye Neto (Braz) 0-1; Campora (Arg)-J. Pi ket '/a-'/a; Timmerman-Martinovic (Joe) Vi- M', Hartoch-Knoppert V2-V2: Nijboer-Van der Poel Vi-Vy. Riemersma-Peelen 1-0; Soe- gaard (Den)-Storms 1-0; M. Piket-Cmiel (Brd) 1-0; Miller-Peek 0-1; Van Putten-Iv- kov (Joe) 0-1; Kudrin (VS)-Schwartz Va-t-a. Stand aan kop na 5 ronden: 1/2 Cuijpers en Sunye Neto 4'/V 3/13 Campora, Martinovic, Hartoch, Berg, J. Pi ket, Timmerman. Knoppert, Soegaard, M. Piket, Riemersma en Peek 4. Paul Schockemöhle showt zijn gouden medaille die bij zijn derde Europese titel hoort. Zijn paard Deister was er mede verantwoordelijk voor. Emiel Hendrix steeg op de laatste dag van de negentiende naar de veertiende plaats, Jan Tops zakte daarentegen van de veertiende naar de achttiende positie. Henk Nooren en Rob Ehrens waren na de wedstrijd van vrijdag te diep weggezakt in het klassement om nog recht op een startplaats te mo gen doen gelden. „De basis blijft nu eenmaal ui terst smal", aldus chef d'equipe Ben Arts. „Behoorlijke ruiters heb ben we echt wel genoeg. Die moe ten het echter met maar een paar goede paarden doen. En als dan nog het beste paard, Oscar Drum, niet fit blijkt te zijn, is en geen ma teriaal om zo'n verlies op te van gen. Het verschil met de Engelsen, Duitsers en Fransen is, dat zij ja renlang flierefluitend met dezelfde paarden door kunnen gaan en dat wij telkens weer opnieuw moeten beginnen". Voor Johan Heins, die nog heel diep moet nadenken wil hij als bondscoach terugkeren, is het dui delijk, dat er iets moet gebeuren om de grillige prestatiecurve een meer constante lijn te geven. „Ik heb een paar plannetjes uitge dacht, die ik nu nog niet kan ont hullen', zei de oud-Europese kam pioen nogal geheimzinnig. „De Stichting het Nederlands Olympia de Paard speelt daar een rol bij. Voorzichtigheid is echter geboden. spelen zoveel belangen een n deze wereld zijn heel wat gauw op hun teentjes ge trapt. Maar ik blijf zeggen: als ie dere betrokkene nu eens eindelijk doordrongen is van het onweerleg bare feit, dat succes de basis is van alles, dan komt er misschien toch nog voldoende geld op tafel om goede paarden langer dan een paar maanden vast te houden". Draversderby voor Zaeatal WASSENAAR (ANP) - De 63e Derby der Dravers heeft gistermiddag op Duindigt te Wassenaar een verrassende overwinning opgeleverd voor de merrie Zaeatal du Bois. Aad Suykerbuyk was de winnende pikeur. Goed voor 84.000 gulden. Leo Schoonhoven stuurde Zornar Windspiel als twee de over de eindstreep. Derde werd Zantana met Jos van Koolwijk op de sulky. Het zwakke geslacht domineerde sterk in deze klassieke krachtmeting voor driejarigen over de afstand van 2600 meter. In het vijftien paarden tellende veld gingen vijf merries van start. Zij eisten de eerste drie plaat sen op. De winnende kilometertijd van 1.20.8 bleef ruim een seconde boven het record. Gezien de slechte weersomstandigheden was de tijd meer dan redelijk.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 10