AbvaKabo wekt teleurstelling FNV Beroepsvlieger loopt spaak in Griekenland Vrees voor kunstwijn 'Afzien van 36-urige werkweek jammer Benzineprijs weer omlaag 'Werf De liesbosch kan ingekrompen door' Huishoudelijke apparaten veel zuiniger geworden Belgisch disconto verhoogd Nederland moet aan EG 100 miljoen terugbetalen DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1985 ECONOMIE PAGINA 7 AMSTERDAM (ANP) - In navolging van de ambtenarenbond AbvaKabo zal ook de christelijke ambtenarenbond CFO niet langer pleiten voor verdergaande arbeidstijdver korting. Voorzitter Ton de Jong van de CFO zei gisteren dat de eis van een 36-urige werkweek in 1986 ook door zijn bond zal worden losgelaten. De vakcentrale van de FNV, de overkoepelende organisatie van al le FNV-bonden, heeft inmiddels gezegd het te betreuren dat de Ab vaKabo zich als grootste FNV- bond genoodzaakt ziet af te stap pen van de eis tot invoering van een 36-urige werkweek. "Maar die koerswijziging kan je de bond niet verwijten, die is in hoge mate toe te schrijven aan de rol die de over heid als werkgever heeft ge speeld", zei woordvoerde J. Maat van de FNV gisteren. "Die overheid, die met de mond heeft beleden dat verder met wor den gegaan met korter werken, heeft de afgelopen jaren op een enorme manier gesnoeid in de col lectieve sector en nauwelijks iets 'gedaan om een behoorlijke voort gang van het proces van arbeids tijdverkorting in de collectieve sec tor mogelijk te maken". Ook voorzitter D. Visser van de Industriebond FNV kon begrip op brengen voor de stap van de amb tenarenbond. "Maar het is wel te leurstellend dat de AbvaKabo niet meer zo'n hoge prioriteit stelt aan atv. Dat is in strijd met de afspra ken binnen de FNV dat atvV wel nummer een moet zijn. Bovendien suggereert de AbvaKabo dat er een tegenstelling is tussen beide doel stellingen terwijl wij als Industrie bond menen dat je die twee zaken best kan combineren. Dat is ons bij een aantal contracten ook gelukt", aldus Visser. Voorzitter F. Thomasson van de Dienstenbond FNV vindt dat de AbvaKabo een verkeerd besluit heeft genomen. "De stap van de ambtenaren is ergens wel te begrij pen want ze zijn al jarenlang ge confronteerd geweest met kortin- ROTTERDAM (ANP) - De prijzen van super- en normale benzine gaan morgen met twee cent om laag. Diesel gaat met 1 cent omlaag en LPG bUjft onveranderd. Do meest voorkomende prijzen bij de zelftankstations zijn vanaf die dag voor een liter super 1,87 gulden, een liter normale benzine 1,80 gul den en voor een liter diesel 1,14 gulden. De gemiddelde prijs voor een liter autogas wordt 71,5 cent per liter. De prijsdaling is het gevolg van de notering op de internationale produktenmarkt in combinatie met de ontwikkeling van de dollar koers. Kort Zakelijk Schoenen Na de staaloorlog en de pasta- oorlog dreigt nu een schoenenoor log tussen de Europese Gemeen schap en de Verenigde Staten. De VS overwegen om per 1 september de invoer van schoenen te gaan be perken. De Europese schoenfabri kanten zouden daardoor grote schade kunnen lijden. De Ameri kanen zeggen dat hun eigen schoe nenindustrie schade ondervindt van de grote Europese export naar de VS van schoeisel. De Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de EG, bestrijdt dat: de afgelo pen jaren is het aandeel van de Eu ropese schoenen op de Amerikaan se markt zelfs iets gedaald, tot 7,4 procent. Brandstofprijs Volgens de KEMA in Arnhem is er sprake van een dramatische ont wikkeling van het aandeel van de brandstofprijs in het stroomtarief. De kans bestaat dat door de groei van dat aandeel de stroomtarieven zullen stijgen. Een woordvoerder van de KEMA heeft deze verwach ting gisteren geuit. Doordat de gasprijs in Neder land is gekoppeld aan de prijs van stookolie zijn de laatste jaren de gasprijzen aanzienlijk gestegen. Doordat de meeste stroomprodu- centen in Nederland afhankelijk zijn van aardgas gingen ook de stroomtarieven fors omhoog. Rand De koers van de Zuidafrikaanse rand is gisteren bij hectische han del gezakt tot het laagste niveau in zes maanden, dit ondanks de stabi liteit van de noteringen op de goudmarkt, die normaal gespro ken een grote invloed op de waar de van de rand hebben. De Zuid afrikaanse munt opende op de wis selmarkt in Johannesburg op 48,75 dollarcent, zakte vervolgens naar 43,50 dollarcent maar herstelde zich later tot 45 dollarcent. De koers van de rand daalde eveneens flink ten opzichte van andere valu ta's, zoals het pond sterling, de Westduitse mark en de Zwitserse frank gen op hun loon, meer dan de werknemers in het bedrijfsleven. Maar toch hadden ze het niet moe ten doen. Toen we destijds aan die atv begonnen wisten we dat het geen eenvoudige weg was en dat er de nodige hobbels moesten wor den genomen. Het is nogal makke lijk om dan ineens te zeggen: we houden er nu effe mee op", aldus Thomasson. Bovendien vindt hij dat de amb tenarenbond de koerswijziging UTRECHT (ANP) - De Utrechtse scheepswerf De Liesbosch, doch teronderneming van Ballast Ne- dam, heeft toekomstmogelijkhe den. Wel zou de werf zich moeten gaan bezighouden met andere za ken dan scheepsnieuwbouw en zouden 70 van de 200 personeelsle den moeten verdwijnen. Dat zijn de belangrijkste conclusies van een commissie van onafhankelijke deskundigen, die op verzoek van Ballast Nedam de overlevingskan sen van De Liesbosch heeft bestu deerd. De raad van bestuur van Ballast Nedam heeft gisteren laten weten dat hij zich zal beraden over de aanbevelingen van de commissie. Daarbij zal het bestuur zich vooral ook verdiepen in de vraag hoeveel investeringen de koerswijziging zal vragen. Het bedrag dat met de reorganisatie gemoeid zou zijn is nog niet bekend. De Liesbosch moet volgens het rapport een eind maken aan haar belangrijkste activiteiten tot nu toe: de nieuwbouw en de ver nieuwbouw van schepen. Hierin zit volgens de commissie geen toe komst. Het bedrijf zou zich moeten gaan richten op staalconstructie, bij voorbeeld voor de -offshore-in dustrie en op scheepsreparaties. Om de toekomstkansen van het bedrijf te vergroten is volgens het rapport ook een nieuwe directie gewenst. Deze zou de werf in haar nieuwe opzet met „ondernemer schap, visie en gedrevenheid" moeten leiden. Districtsbestuurder Wiel Brand van de Industriebond FNV noem de het rapport, dat gisterochtend ARNHEM (ANP) - De afgelopen zes jaar zijn de elektrische appara ten in de Nederlandse huishou dens in de meeste gevallen aan merkelijk zuiniger met het stroom verbruik geworden. Het zuiniger gebruik is vooral te danken aan be tere en dunnere isolatiematerialen in de apparaten en technische ver beteringen daarvan. Dit de KEMA in Arnhem gisteren meegedeeld. De KEMA baseert zijn uitspraak op een Zwitsers onderzoek naar het stroomverbruik van huishou delijke apparatuur in de laatste 15 jaar. Volgens een woordvoerder heeft de KEMA dat onderzoek toe- gespitst op de Nederlandse situatie in de afgelopen zes jaar. Daaruit bleek dat vooral televisie's, koel kasten, diepvriezers en wasmachi nes vele tientallen procenten zuini ger zijn geworden. Zo werden tv's tot 80 procent, koelkasten en diepvriezers tot 48 procent en wasmachines tot 50 procent zuiniger. Alleen de gemid delde stofzuiger maakt een nega tieve uitzondering op de cijfers: „Die is veel duurder in het gebruik geworden, omdat het motorvermo gen veel groter is geworden", aldus de woordvoerder. Volgens de KEMA zijn die cijfers niet zo vreemd. „Een tv had vroe- eerst binnen de FNV had moeten aankaarten alvorens er mee naar buiten te komen. „Ik vind deze handelwijze niet correct. Er zijn binnen de FNV afspraken gemaakt dat we zouden proberen de 36-uri- ge werkweek in '86 te realiseren. Afspraak is afspraak en dan moet je niet zonder enig overleg zo'n af spraak naast je neer leggen en je eigen gang maar gaan. Ik vind dat eigenlijk geen stijl", aldus Thomas- aan de vakorganisaties is gepresen teerd, een gedegen stuk werk, „Maar het is voor ons nog maar de vraag of het schrappen van die 70 arbeidsplaatsen nu wel zo nodig is. Ons eerste belang is dat er bij de Liesbosch 200 mensen blijven werken. Wij zullen het rapport dan ook kritisch doornemen en dan met een inhoudelijke reactie ko men", zo zei hij gisteren. Twee maanden geleden luidde de vakorganisatie de noodklok, omdat ze vreesde voor de onder gang van de werf. De directie van De Liesbosch had toen laten weten dat het bedrijf dit jaar naar schat ting drie miljoen gulden verlies zal maken en dat Ballast Nedam niet van plan zou zijn een verliesgeven de werf in stand te houden. Die sluitingsdreiging is volgens Brand nog steeds levensgroot aanwezig. Ir. H. de Vries van de raad van be stuur van Ballast Nedam zou giste ren nadrukkelijk gesteld hebben dat er twee mogelijkheden open staan: een reorganisatie zoals in het rapport beschreven of sluiting van het bedrijf. „De zaak ligt bik kelhard", aldus Brand. De Industriebond gaat nu in de eerste plaats proberen zo vroeg mogelijk bij de besluitvorming binnen Ballast Nedam betrokken te worden. „Wij willen met de raad van bestuur overleggen voordat de raad van commissarissen wordt in gelicht, maar daar lijkt het bestuur weinig voor te voelen. Het ziet er nu naar uit dat wij pas mee mogen praten als er niets meer te beslui ten valt, dan wordt het slikken of stikken", zo vreest Brand. ger buizen, tegenwoordig is zo'n apparaat geheel voorzien van tran sistors. De verschillen in verbruik tussen dezelfde apparaten van ver schillende bedrijven zijn volgens de KEMA veel interessanter voor de consument, omdat deze in som mige gevallen zeer aanzienlijk kun nen zijn. Overigens neemt het huis houdelijk stroomverbruik de laat ste tijd weer enigszins toe. Dat heeft vooral te maken met de stij ging van het aantal huishoudens in Nederland. Die stijging is een ge volg van de nog steeds groeiende groep een- en tweepersoonshuis houdens, zo meldt de KEMA. BRUSSEL (DPA/ANP) - De Belgi sche centrale bank heeft haar offi ciële disconto met ingang van 1 au gustus met 0,5 procent verhoogd tot tien procent, zo heeft een woordvoerder van de bank giste ren meegedeeld. Ook de overige tarieven van de bank gaan omhoog. Het promesse disconto gaat van tien naar 10,5 procent, de rente op schatkistcerti ficaten voor een maand van 8,75 naar 9,25 procent, die op certifica ten voor twee maanden van 8,9 naar 9,25 procent en die op certifi caten voor drie maanden van 8,9 naar 9,5 procent. Aangenomen wordt dat tot de discontoverhoging is besloten om de positie van de Belgische frank te versterken. De koers van de munteenheid kwam eind vorige week onder druk te staan als ge- r AMSTERDAM - De natte maand juli heeft ervoor gezorgd dat veel mensen hun heil buiten de badplaatsen fcjke ^"va?uatie3 van V<ie ^unteen- hebben gezocht. Zo was het gisteren in de Kalverstraat uiterst druk met toeristen die afkwamen op de uitver- heicj bjnnen het Europese Monetai- koop. De middenstand vaart dus wel bij het slechte vakantie weer. i Stelsel (EMS). Record voor overschot op Japanse handelsbalans TOKIO (Rtr) - Een dag na de aankonding van een programma voor vermindering van de one venwichtigheid van de handel van Japan met de rest van de we reld, is bekend geworden dat het overschot op de Japanse han delsbalans in juni is gestegen tot ongekende hoogte. Het Japanse ministerie van financiën deelde gisteren mee dat er een surplus was van 5,72 miljard dollar. Het vorige record, 5,29 miljard dol lar, werd geboekt in december van het afgelopen jaar. Import Japan exporteerde in juni voor een bedrag van 14,28 miljard dol lar, terwijl de import slechts 8,56 miljard dollar beliep. Over de eerste helft van dit jaar is er op de handelsbalans een overschot van 23,08 miljard dollar, bijna twintig procent meer dan de 19,38 miljard dollar in dezelfde periode van 1984. Toerisme De lopende rekening van de betalingsbalans, die naast de goederenhandel het financiële verkeer via onder meer toeris me, scheepvaart en verzekerin gen omvat, vertoont over juni een overschot van 5,55 miljard dollar, eveneens een record. Over de eerste helft van dit jaar staat er op de lopende rekening een surplUs van 20,07 miljard dollar, wat een stijging met 35 procent betekent ten opzichte van de 14,78 miljard dollar in het eerste halfjaar van 1984. Na weer 2 arrestaties in wijnschandaal LERWICK - Haringen worden opgehaald op een Oostduits schip dat bij Lerwick in de Noordzee aan het vissen is. Het schip maakt deel uit van een vloot van een dozijn schepen uit Rusland, Oost-Duitsland, Polen en Bul garije. Zij halen haring naar boven voor ongeveer elf miljoen dollar. (foto AP) SIEMENS - In de eerste negen maanden van het lopende boekjaar (oktober 1984 tot en met september 1985) heeft het Westduitse elektro nicaconcern Siemens een winst na belastingen behaald van 1,05 mil jard mark tegen 642 miljoen mark in dezelfde periode van het boek jaar ervoor, zo heeft het vandaag laten weten. WENEN/BONN (AP) - Na de arres tatie in Oostenrijk van een wijn handelaar en de eigenaar van een wijngaard is gisteren het aantal ar restaties in verband met het wijn schandaal gestegen tot 22. Er be staat nu ook steeds grotere verden king dat er niet alleen sprake is ge weest van vermenging van wijn, maar dat er ook 'kunstwijn' is ver vaardigd. Bij de eigenaar van de wijngaard werden chemicaliën in beslag ge nomen die blijkbaar dienden voor de vervaardiging van namaakwijn. Het is verboden deze stoffen aan wijn toe te voegen. Ook bij de gear resteerde wijnhandelaar werden aanwijzingen gevonden dat er kunstwijn is vervaardigd. De Oostenrijkse minister van volksgezondheid Ernest Brezovsz- ky heeft gisteren alle wijnhandela ren en producenten opgeroepen al le vergiftigde wijnen in het belang van de volksgezondheid zo snel mogelijk uit de handel te nemen. Volgens hem dreigt het wijnschan daal zich te ontwikkelen tot 'de grootste misdaad in de geschiede nis van de Tweede Republiek.' In de Bondsrepubliek zijn weer een aantal vergiftigde wijnen ge vonden. Het ministerie van volks gezondheid in Bonn deelde mee dat de Albiger Petersberg Kanzier uit 1978, uit Rheinhessen, gebot teld Niederthaler Hof/Fürst Püc- kelsheim, en de Framersheimer Kreuzweg Beerenauslese uit 1976, uit Huxelgrebe, gebotteld Ferdi nand Pieroth uit Burg Layen de giftige stof bevatten. Het bureau voor voedselonder- zoek van de stad Kiel maakte be kend dat ook in een Hongaarse wijn de stof is aangetroffen. De wijn is in Oostenrijk gebotteld. Het gaat om de Sümeg-var-burg-sü- meg. Spatburgunder Ausbruch, gebotteld Solterhof Weinbau, wijn kelder Langenlois. Deze wijn bevat 0,11 gram diëthyleen glycol per li ter. Er bestaat nog steeds verwarring over de gevolgen van het drinken van diëthyleen glycol. In Oosten rijk zijn volgens opgaven van de autoriteiten nog geen meldingen binnengekomen van mensen die schadelijke gevolgen hebben on dervonden. Om meer inzicht te krijgen in de gevolgen zullen dier proeven worden genomen. In de Bondsrepubliek werd ech ter door het bureau voor de volks gezondheid in Berlijn verklaard dat nauwkeurige gegevens over de schadelijkheid van de stof ontbre ken. Bij artsen, klinieken en vergif tigingscentra komen steeds meer meldingen van mensen die hun klachten toeschrijven aan het nut tigen van Oostenrijkse wijn. Volgens de Duitse instantie heeft de vaak genoemde dodelijke dosis van 14 gram betrekking op con sumptie door een kind. De eerste klachten kunnen optreden bij een dosis van 50 tot 100 milligram per kilo lichaamsgewicht. De dagelijk se dosis mag derhalve niet hoger worden dan 30 tot 60 milligram. Om merkbare gevolgen te onder vinden moeten volwassenen elke dag een liter wijn met een concen tratie van vijf tót acht gram diëthy leen glycol drinken. Daarbij spelen dan nog de indivi duele conditie van de consument en de tussenpozen waarmee wordt gedronken een moeilijk in te schat ten rol. Acute vergiftigingsverschijnse len zijn misselijkheid, braken, kramp, diarrhee, duizeligheid en slaperigheid. Na twee tot vijf da gen ontstaan storingen van de nie ren en de urinewegen. Beginsymp- tomen of zwakke symptomen zijn waarschijnlijk moeilijk te onder scheiden van de gevolgen van de consumptie van grote hoeveelhe den alcohol, in het bijzonder leve raandoeningen. BRUSSEL (Rtr) - Nederland moet de Europese Gemeenschap hon derd miljoen gulden terugbetalen, omdat het Nederlandse visserij- en melkbeleid, waarvoor Brussel in 1980 en 1981 geld beschikbaar heeft gesteld, niet in overeenstem ming was met de Europese richtlij nen. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie giste ren in Brussel bekendgemaakt. Volgens de Europese Commissie heeft Nederland ten onrechte 75,3 miljoen gulden uit de EG-kas ont vangen als compensatie voor de in gestelde vangstcontingenten voor vis. De Nederlandse vissers wer den later betrapt op overschrijding van die contingenten. Verder zou Den Haag ten onrechte EG-geld hebben ontvangen voor een pro gramma om de produktie van ma- gere-melkpoeder te vergroten. De regering moet de daarvoor ontvan gen 25 miljoen gulden eveneens te rugbetalen. Ook Groot-Brittannië heeft vol gens de woordvoerder in strijd ge handeld met de richtlijnen van de Europese Gemeenschap voor het zuivelbeleid. Het land heeft in 1980 en 1981 23 miljoen gulden van de EG gekregen voor zyn zuivelbe leid, waarvan de uitvoering in strijd bleek te zijn met de voor schriften. EG-functionarissen achten het waarschijnlijk dat de bedragen zul len worden afdgetrokken van toe komstige EG-betalingen aan de twee landen. HILVERSUM (GPD) - Bart van Pelt is assistent-havenmeester op de luchthaven van Rotter dam, beter bekend als het vlieg veld Zestienhoven. Daarnaast is hij nog beroepsvlieger. „Dat doe ik er nog een beetje bij. Ik heb ook wel met grote toestellen ge vlogen, maar momenteel zijn het toch hoofdzakelijk de kleine tweemotorige vliegtuigjes". Dat betekent dat Van Pelt regelmatig in zijn vrije tijd opdrachten uit voert. „Ja, u kunt het inderdaad zien als een schnabbeltje". Zijn recente vlucht naar Tur kije liep spaak in Griekenland. De autoriteiten op het vliegveld Saloniki legden het toestel, de Beachcraft Baron, aan de ket ting. Er ontstond zelfs grote pa niek, want de 40-jarige Van Pelt, vergezeld van een copiloot, land de met een lading dynamiet, be stemd voor seismografisch on derzoek in Turkije, op de zonni ge Griekse luchthaven. Volgens Van Pelt waren alle papieren voor deze vlucht ver van tevoren in orde gemaakt. Dit is nodig om dat het hier ging om het vervoer van springstoffen. „Alle overheden van de landen die je passeert worden in kennis gesteld van de aard van de la ding, route en de hoogte die je denkt te vliegen. Ook landingen om brandstof in te nemen, moe ten worden aangevraagd. Dat was gebeurd. Ook wat Grieken land betreft". Het vluchtschema vermeldde tussenstops in West-Duitsland, Joegoslavië en Griekenland. In de eerste twee landen verliep al les naar wens. De Grieken dach ten er anders over. „Men dacht in Saloniki een grote vangst te heb ben gedaan. Ik denk dat ze nu willen bewijzen dat er wel dege lijk controle is op de Griekse vliegvelden. Die kwestie van de kaping van het Amerikaanse toe stel die in Athene plaatsvond, ligt de Grieken blijkbaar nog zwaar op de maag. Ze hadden in Saloniki even wat beter met el kaar moeten communiceren. Dan hadden ze meteen gezien dat er een vergunning voor deze speciale vlucht was". De lading springstof was vol gens Van Pelt een lichte lading. Kleine patroontjes die diep in de grond tot ontploffing worden ge bracht „en vervolgens een schokgolfje teweeg brengen die op meetapparatuur boven de grond kunnen worden afgelezen. Het is een wat oude manier van gas- en olieonderzoek, zoals dat vroeger ook wel in ons land ge beurde. Daar hebben wij nu mo dernere apparatuur voor. Die springstof zit in een capsule die maar één gram weegt". Dit neemt niet weg dat de tota le lading springstof aan boord van de Beachcraft Baron 31 kilo was. Met de verpakking die er omheen zat kwam het gewicht op 300 kilo. De Beachcraft Baron wordt nu in Saloniki zwaar be waakt. „Ik denk dat het momen teel het zwaarst bewaakte vlieg tuig va^ Europa is". Explosieven Het tweemotorig toestel waar mee Van Pelt naar Turkije wilde is eigendom van een aluminium- fabriek in het Westland. De op dracht was om de explosieven op te halen bij een springstoffabriek in Midden-Zweden waar ge noemde fabriek een commercië le relatie mee heeft. Vandaar ver trok Van Pelt midden vorige week naar Turkije. „Ik was zeer verbaasd toen ik in Saloniki hoorde dat ik niet verder mocht vliegen. Ik had mijn huiswerk goed gedaan, want als vervoer der ben je zelf verantwoordelijk voor het aanvragen van de ver gunningen. En omdat zoiets nog al wat tijd kost, had ik de nodige papieren al weken geleden in or de gemaakt". Van Pelt kon op het vliegveld van Saloniki praten als brugman, de autoriteiten van het vliegveld bleven onverbiddelijk. Het toe stel moest aan de grond blijven omdat men de zaak niet ver trouwde. De Nederlandse schnabbelpiloot bleef hoffelijk en deed officieel aangifte van de lading zoals hij ook had gedaan in West-Duitsland en Joegosla vië. Hij vertrok daarna naar een hotel om de nacht door te bren gen in de hoop dat hij de volgen de dag zonder problemen met het vliegtuigje kon opstijgen. „Toen ik op de luchthaven kwam, barstte de hel pas goed los. Ik kon niet vertrekken, werd er gezegd omdat ze het niet eens waren met de lading". De doua ne op de luchthaven bleef erg wantrouwend. Van Pelt en de tweede piloot werden vervolgens voorgeleid aan de officier van justitie voor een nader onder zoek. Een nachtje cel volgde. De dag daarop moest Van Pelt voor de rechter verschijnen. Dat was zaterdagmiddag. De rechter deed direct uitspraak. Na het ho ren van de getuigen werden Van Pelt en de copiloot direct vrijge sproken. Ook het vliegtuig en de lading moesten onmiddellijk worden vrijgegeven. Dwarsliggerij Maar op het vliegveld bleef men ook na deze rechterlijke uit spraak moeilijk doen. Van Pelt kon vertrekken maar dan zonder het vliegtuig en de inhoud. ;,Men wilde eerst een schriftelijk be wijs zien van de uitspraak van de rechter. Dit was gewoon dwars liggerij". Een dergelijk bewijs zou op z'n vroegst maandag of - dinsdag boven water zijn geko men vanwege het weekeinde dat inmiddels was ingegaan. „Het had dus weinig zin om daarop te wachten", aldus Van Pelt, die daarop met een lijntoestel naar Nederland terugvloog. Hij ver trekt vrijdag opnieuw naar Salo niki om alsnog zijn opdracht te volbre Turkije i brengen. De Nederlandse ambassade in Athe ne heeft Van Pelt bijgestaan. „De ambassade heeft werkelijk heel goed werk verricht. Dat mag best gezegd worden". Van Pelt heeft geen hekel ge kregen aan de Grieken. „Het zijn aardige mensen. Zij die er later bij betrokken waren, hebben op allerlei manieren hun veront schuldigingen aangeboden voor de wijze waarop wij door de Griekse douane waren behan deld".

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 7