m 5 T Gok van Osterthun pakt goed uit 'Hel van Deurne'bouwval Toekomst Melkhuisje blijft uiterst onzeker Zege korfbalteam Short en Torre breken af Optimisme bij 'nieuw' Feyenoord Geen nader onderzoek Rij ksluchtvaartdienst Hamburgs tennistalent verslaat Zweedse zenuwpees PAGINA 8 SPORT DINSDAG 30 JULI 1985 Meevaller voor toernooidirecteur Deze jeugdige Feyenoord-supporter zal voorlopig wel niet meer zijn gezicht willen wassen, nu het nieuwe Feyenoord-idool Tsche La Ling er zijn handtekening op heeft gezet. (foto anp> HILVERSUM (GPD) - Tony Ga- thercole moet als geen ander heb ben aangevoeld dat de organisatie van het 28e Melkhuisjetoernooi na alle denkbare tegenslag best een (morele) steun in de rug kon ge bruiken. Dank zij de Britse super visor, die de afgelopen week in Hil versum een en ander van nabij meemaakte, werden de internatio nale tenniskampioenschappen van Nederland op alle fronten (van scheidsrechters tot publiek en ca tering) hoger gewaardeerd dan ooit tevoren. Dit is het beste regular se ries-evenement dat ik heb bijge woond, meldde Gathercole in zijn gebruikelijke rapport. Moe En zo was er dan tóch nog een meevaller voor de geplaagde toer nooidirecteur Piet van Eijsden, die zich zoals na elk ander jaar „moe" voelde. Maar ditmaal ook gefru streerd. In november had hij nog een lijstje deelnemers met wie „niets mis leek te kunnen gaan" en zeven maanden later stonden er twee ongeplaatste spelers in een fi nale, die bovendien in een hal op enkele kilometers van het ver trouwde Melkhuisje plaatsvond. Het toeschouwersaantal heeft er in elk geval niet onder geleden. In to taal 14.567 mensen passeerden de HILVERSUM (GPD) Slapeloze nachten blijken- toch nog ergefts goed voor te zijn. Ricky Osterthun had nauwelijks een oog dichtge daan toen hij gisteren in overdekte sfeer de afgebroken Melkhuisje-fi- nale tegen Kent Carlsson moest hervatten. De 21-jarige Westduitser bleef maar peinzen over de beste tactiek die hij kon volgen en kwam uiteindelijk tot de meest logische conclusie: geholpen door het be hoorlijk snelle tapijt in de Loos- drechtse Panda-hallen zou hij veel risico nemen en alles op de aanval gooien. Die aanpak werd na vijf sets (4-6, 4-6, 6-4, 6-2, 6-3) beloond, waardoor Osterthun de eerste Westduitse winnaar werd in de 28- jarige historie van de open Neder landse tenniskampioenschappen. Het talent uit Hamburg voegde zich zo nog wat onwennig bij het rijtje illustere namen die hem ooit waren voorgegaan in Hilversum. Rod Laver, John Newcombe, Tom Okker, Guillermo Vilas en Anders Jarryd hadden óf hebben nu een maal een aanzienlijk grotere repu tatie dan de ongeplaatste nummer 155 op de wereldranglijst, die wat dat betreft in een toepasselijke om geving het hoogtepunt in zijn nog prille profcarrière bereikte. Op een tijdstip en plaats waar anders huis vrouwen een balletje over het net plegen te slaan en begin november een internationaal vrouwentennis toernooi is gepland, haalde Ricky Osterthun zijn eerste Grand-Prix- kassa aan de Bussumer Grindweg, ongeveer net zoveel als vorig jaar. „Menno Oosting nam een hoop aanhang mee uit Brabant wist penningmeester Hans Back. die geen voordeel had bij de ruim 600 bezoekers gisteren tijdens het fina- levervolg. Toegang in de Panda hallen in Loosdrecht was immers gratis, terwijl de op het laatste mo ment uitgevoerde verhuizingsope ratie („een huzarenstukje", klonk het) meer geld kostte dan het op bracht. Blijft de vraag hoe de toekomst van het Melkhuisjetoernooi eruit ziet. In elk geval wordt het prijzen geld volgend jaar -verhoogd naar 100.000 dollar - dat was nu 80.000 - maar alleen omdat ook alle andere Europese Grand-Prixevenemen- ten in het bestaande circuit (Gstaad, Baastad, Kitzbühl en Ge- nève) op die manier hun status pro beren te verhogen. „Want voor een beter spelersveld hoefje dat niet te doen; die garantie krijg je nooit", beseft Van Eijsden. „Alleen de su- per-seriestoernooien (met mini maal 200.000 dollar aan prijzengeld - red.) hebben nu eenmaal recht op drie spelers uit de top-tien". LONDEN (ANP) - Nederland heeft zijn eerste wedstrijd voor het korfbaltoernooi van de We- reldspelen in Londen met ruim verschil gewonnen. Met 18-6 werd de ploeg van de Verenig de Staten weggespeeld. Bij rust stond het al 9-2. De Nederlandse vrouwen na men het grootste gedeelte van de produktie voor hun reke ning. Onder leiding van Mar- gritta van der Kolk (DKOD) en succes en 16.000 dollar prijzengeld binnen. Daarmee is echter niets negatiefs gezegd over zijn opvallende presta tie. Osterthun schakelde de vorige week liefst drie geplaatste spelers uit (achtereenvolgens Casal, Smyd en Maurer) en bewees tegen de las tige Carlsson over een groot incas seringsvermogen te beschikken. „Want eigenlijk geloofde ik er na die eerste twee sets helemaal niet meer in", gaf hij later toe. „On danks de cijfers had ik het gevoel dat ik kansloos was geweest. Al leen door een wanhoopspoging kwam ik terug en toen groeide het zelfvertrouwen weer. Ik speel trou wens toch het liefst tegen pure ver dedigers als Carlsson. Dan heb je alle tijd om in je eigen spel te ko- Potentieel Het is al eerder geconstateerd: Boris Becker, de eerste Westduitse winnaar op Wimbledon, heeft vooral in psychologisch opzicht een „voortrekkersfunctie" ver vuld. Zijn landgenoten voelen zich prompt brutaler op de tennisbaan en zijn met name in de breedte een stuk sterker geworden. Andreas Maurer zei het reeds: „Becker is een uitzonderingsgeval, een won der, maar we hebben tenminste ook weer jongens die kwalificatie- en eerste ronden kunnen overle ven. En dat werd hoog tijd ook". Nee. 1990 is het getal van de waarheid in Hilversum. Maar Guuk Bakker, voorzitter van een anderhalf jaar geleden in het leven geroepen stichting die het toernooi organiseert, hult zich vooralsnog in nevelen. Enerzijds heeft hij het over het nóg nadrukkelijker verho gen van het prijzengeld via spon sors en een „eerste stap in de rich ting van een nóg groter evene ment", maar aan de andere kant weet Bakker dat de bestaande ac commodatie nauwelijks verder kan worden aangepast, laat staan uitgebouwd. Wordt het toernooi dan wellicht verplaatst? Sfeer „Je kunt zo iets nooit bij voor baat uitsluiten, maar ik zou het niet willen. De kampioenschappen hebben hun faam juist voor een groot deel aan het Melkhuisje te danken. En de sfeer speelt natuur lijk een belangrijke rol, daar blij ven ook de spelers best gevoelig voor. We weten wat we hebben en niet wat we krijgen. De komende maanden zullen er in dit opzicht zeker besluiten worden genomen", aldus Bakker. Joke Meeuwsen (Die Haghe, beiden drie keer) kwamen dé vrouwen .tot precies tien doel punten. Nederland speelde in de volgende samenstelling: Bram van der Zee (Peter Schal- lenberg). Hans Heemskerk. Jo ke Meeuwsen en Petra Geel- hoedt; René Kruse (Eric Wol- sink). Kees de Boer, Arianne van Leeuwen en Margitta van der Kolk. Ricky Osterthun behoort daar zeker toe. Hij is, als veertiende ten nisser van zijn land, al de zesde Westduitser die de sprong maakt' naar de beste honderd van de we reld. Becker (8), Maurer (47), Schwaier (49), Westphal (74) en Popp (87) gingen de teamgenoot van Michiel Schapers bij Klipper Hamburg, die afgelopen seizoen in de Bundesliga zonder nederlaag bleef, voor: over potentieel gespro ken. Het zou dus best eens kunnen, dat Zweden in de toekomst wat kwantiteit betreft overtroffen gaat worden door West-Duitsland. Onze oosterburen hanteren bij dat streven overigens hetzelfde be kende Scandinavische model. Os terthun bijvoorbeeld probeert net als Carlsson, die met nóg drie Zweedse talenten lid is van het zo geheten SIAB-team (genoemd naar de sponsorende constructie firma) onder leiding van coach Pe ter Ronsjö, in groepsverband aan de weg te timmeren. Claus Hofsass ziet erop toe dat Westphal, Meinec- ke, Gehring, Sipf en Osterthun zo veel mogelijk met elkaar optrek ken en trainen. Laatstgenoemde, die tot 'Hilver sum' dit jaar niets presteerde en in vijf toernooien slechts twee zeges boekte, kan het gezien zowel zijn mogelijkheden (jong, aanvallend ingesteld en met een sterke opslag) als vechtersmentaliteit nog ver schoppen. Verder in elk geval dan Kent Carlsson, die ondanks zijn 17 jaar stil lijkt te blijven staan in zijn ontwikkeling en slechts op trage pistes tot grote daden kan komen. Zenuwpees Vorig jaar was de jeugdige Zweed - toen verliezend kwartfina list tegen Tomas Smyd - nog dè openbaring op het Melkhuisje. Voor de winnaar van het junioren- toernooi in Parijs bedong manager Mark McCormack een „wilde kaart" bij Piet van Eysden, die ech ter wel een tegenprestatie verlang de: mocht Carlsson ooit nog eens de top-20 bereiken, dan zou hij weer het Gooise gravel moeten aandoen. Maar de kans daarop lijkt uiterst gering. De blonde Scandi- naviër mag dan inmiddels zijn op geklommen van de 232e naar de 109e plaats op de wereldranglijst, zijn (saaie) spelletje is hetzelfde ge bleven: min of meer vastge schroefd op de achterlijn-type, van topspin druipende ballen afvu rend, als een soort verkrampte ta feltennisser. Oerdegelijk op gravel, maar on voldoende om de absolute top te kunnen bereiken. Moet Carlsson uitwijken naar een ander speelop- pervlak, zoals gisteren tegen Oster thun, dan is hij - mede door een matige service - zeer kwetsbaar. „Het zegt genoeg dat ik hier in de hal maar één keer door zijn opslag ben gebroken", wist de teleurge- BIEL (ANP) - De partij tussen Nigel Short en Eugenio Torre, de laatste in de eerste ronde van de 'verlenging' in Biel, is gisteravond twee keer afgebro ken. Op de veertigste zet van de ontmoeting, die was gestart met de Pirc-opening, besloten Short en Torre tot een tweede zitting, waarin de partij (op de 56e zet) andermaal werd afge broken. Samen met John van der Wiel strijden Short en Torre om de vierde plaats van het Zwit serse interzone schaaktoernooi, die recht geeft op deelneming aan het kandidatentoernooi van Montpellier in het najaar. Van der Wiel heeft in het week einde anderhalve punt ver gaard. De Nederlandse groot meester komt morgen uit tegen Short. In de extra ronde ont stelde puber uit Eskilstuna ook zelf. „Maar ik zie toch echt geen re den om mijn tactiek te gaan veran deren. Ik kan er op gravel goed mee uit de voeten, dus waarom zou ik?" Sintelspecialisten kunnen echter behoorlijk diep vallen. Kijk bij voorbeeld maar naar de jonge Amerikanen Arias en Krickstein. ooit „hemelbestormers", van wie de laatste tegenwoordig nog net tot de beste twintig hoort. Bovendien is de speelstijl van Carlsson haast beangstigend intensief. Geen mo ment staat de overgeconcentreerde en daardoor snel geirriteerde Zweed stil op zijn benen. De tic dat hij voor iedere slag even in de rech terhand blies, is weliswaar verle den tijd, maar Kent Carlsson blijft een eersteklas zenuwpees, 'die er kennelijk alles aan wil doen zo snel mogelijk oud te worden. Dat zijn gewrichten het door al het nerveuze gehuppel zwaar te verduren hebben, mag blijken uit het feit dat hij reeds twee keer is geopereerd aan de linkerknie. Het is voor Carlsson te hopen dat dok tersbezoek straks niet meer regel dan uitzondering gaat worden. BRUSSEL (GPD) - De stadions van vier van de achttien voetbal clubs uit de Belgische eerste divi sie zijn onveilig. Het zijn de sta dions van de twee Antwerpse clubs FC Antwerp (het Bosuilsta dion, beter bekend als 'De hel van Deurne') en Beerschot, en die van RWDM (in Molenbeek) en AA Gent. Dat concludeert een speciale commissie, die in opdracht van de Belgische regering een onderzoek heeft ingesteld naar de veiligheid van de voetbalstadions. Aanleiding daarvoor was het drama van 29 mei in het Brusselse Heizelstadion, waarbij 38 doden vielen. Het Hei zelstadion bleek verouderd en op vele punten onveilig. Uit het onderzoek blijkt dat de stadions van de vier Waalse eerste- divisieclubs (Standard Luik, Club Luik, Seraing en Charleroi) naar verhouding veel veiliger zijn dan de dertien Vlaamse stadions. Daar van zijn er slechts vier in goede staat: die van Anderlecht, SC Be- veren, FC Kortrijk en het Olympia- stadion van de beide Brugse clubs, Cercle Brugge en Club Brugge. Dat laatste wordt door de commis sie als een 'modelstadion' be schouwd. Aan zes Vlaamse stadions zullen voorzieningen moeten worden aangebracht om ze veiliger te ma ken. Voor de vier onveilige sta- moeten de schakers elkaar drie keer. Open NK Hans Böhm is de strijd om de open Nederlandse schaaktitel slecht begonnen. De Nederlan der verloor gisteren in de eerste ronde in Dieren met wit van Theo van den Berkmortel. Van de buitenlandse coryfeeën kwamen de Joegoslaaf Marti- novic en de Amerikaan Koe- dions zal echter een ingrijpende verbouwing of zelfs gedeeltelijke sluiting noodzakelijk zijn. Vooral het Bosuil-stadion in Antwerpen verkeert in een rampzalige toe stand. De commissie stelt dat in elk geval een deel van de staantri- bune gesloten zal moeten worden. Voor alle Belgische voetbalsta dions zal met ingang van het over enkele weken te beginnen nieuwe seizoen een aantal eisen gaan gel den. De aanbevelingen die de com missie op dit punt gedaan heeft, zijn maandag door de betrokken ministers al overgenomen. Zij zul len in drie fasen moeten worden uitgevoerd: - al het prikkeldraad moet wor den verwijderd; - brandbare materialen moeten verdwijnen onder houten tribunes; - waar zich die houten tribunes bevinden (wat bij een groot aantal stadions in België het geval is), zal bij elke wedstrijd brandweer aan wezig moeten zijn. Voorts moeten de uitgangen dui delijk worden aangegeven, zullen 'goed zichtbare doorgangen moe ten bestaan via Welke het publiek in noodgevallen op het veld kan komen, en zullen alle trappen van leuningen moeten zijn voorzien. Ook zal buiten elk stadion een speciale parkeergelegenheid moe ten worden ingericht voor de poli tie en de hulpdiensten, zoals drin al in de eerste zitting tot winst op respectievelijk Stuif bergen en Van Kooten. De Joe goslaaf Ivkov zag zijn partij te gen Etmans in een goede stel ling afgebroken. Titelverdedi ger Bruno Carlier kwam in eer ste instantie niet tot winst te gen Sibbing. Belangrijkste uitslagen eerste ronde: Etmans (Ned) - Ivkov (Joe) afgebro ken, Koedrin (VSt) - Van Kooten (Ned) 1-0. Van de Plassche (Ned) - Sunye Ne- to (Bra)afg., Campora (Arg) - Olof (Ned) 1-0. Stuifbergen (Ned) - Martino- vic (Joe) 0-1, Bohm (Ned) - Van de Berkmortcl (Ned) 0-1. Borm (Ned) - Landtman (Ned) afg.. De Ruyter (Ned) - Hartoch (Ned) afg.. Boel (Ned) - Cuy- pers (Ned) 0-1. Sibbing (Ned) - Carlier (Ned) afg.. De Boer (Ned) - Schuit (Ned) 1-0, J. Kuijf (Ned) - De Rooi (Ned) 1-0, N(jboer (Ned) - Van Dooren (Ned) 1-0. J. Piket (Ned) - Peters (Ned) 1-0. Peelen (Ned) - Prins (Ned) 1-0, M. Piket (Ned) - De Saegher (Ned) 1-0. brandweer en geneeskundige dienst. Een aantal stadions blijkt bij grote drukte voor deze orde diensten moeilijk bereikbaar te zijn. Voorts zullen al vanaf 14 augus tus voor elk tribunevak kaartjes met een andere kleur moeten wor den uitgegeven, zodat geen sup porters in verkeerde vakken te recht kunnen komen. Ook moet elk stadion een 'afzonderingscel' krijgen, waarin de politie relschop pers tijdelijk kan opsluiten. Voor 1 december moeten eventuele bouw kundige aanpassingen zijn aange bracht. Wanneer de stadioneigenaars de ze maatregelen nalaten kunnen de stadions op last van de overheid worden gesloten. Daar wringt te vens de schoen, want een aantal van de stadions is in handen van de gemeente. Volgens de commissie moet de naleving van de aanbeve lingen door de politie worden ge controleerd. Dat zou betekenen dat de gemeente(politie) zijn eigen controleur zou worden. In principe zullen de eigenaars van de stadions (gemeenten of clubs) de kosten van de verbeterin gen zelf moeten betalen. Of de re gionale Vlaamse of landelijke over heid bereid zijn eventueel bij te springen, werd maandag niet dui delijk. Gezien de grote financiële problemen van tal van Belgische ROTTERDAM (GPD) - Feyenoord heeft de begroting opnieuw nood gedwongen moeten bijstellen. Voor het nieuwe voetbalseizoen re kent de Rotterdamse club op 18.500 kijkers gemiddeld per thuis wedstrijd. Belangrijk minder dan vorig jaar, toen werd uitgegaan van een moyenne van 20.000, maar de sportieve verwachtingen zijn er niet minder om. „Dank zij de spon- sors staat er tóch weer een team waarin wij alle vertrouwen heb ben", zei voorzitter Gerard Ker- kum gisteren bij de presentatie van de selectie die de compétitie 1983- '86 ingaat. Ondanks dat optimisme wordt met de huidige groep nog de nodi- ge voorzichtigheid in acht geno men. Hoewel dank zij de steun van geldgevers, van wie Feyenoord in- middels voor 50 procent afhanke lijk is, Sörensen, Eriksen, La Ling, Molenaar en Kwidama zijn aange trokken (verdwenen zijn onder meer Ruud Gullit, Peter Houtman, Michel van de Korput, Petur Pe- tursson en Johan Steur), houdt de leiding van de club er vooralsnog rekening mee dat Rotterdam niet zo snel warm zal lopen voor het „nieuwe Feyenoord". „Wij hebben onze begroting dan ook zo reëel mogelijk opgesteld", aldus Kerkum. „Daarbij zijn we uitgegaan van de ervaringen van vorig seizoen. Daarin kwamen 35.000 toeschouwers te weinig, maar door allerlei neveninkomsten (de toernooien in Saoedi-Arabië, bij Real Madrid en op Curagao) hebben we het verlies kunnen be perken tot onder de ton. Na een aanloopperiode verwachten we nu met dit team hoger te kunnen sco- ren dan het gemiddelde dat we hebben gebudgetteerd". Dat moyenne is bewust laag ge houden, mede omdat de verkoop - van seizoenkaarten is gestokt. Waar er vorig jaar omstreeks het zelfde tijdstip 8800 van de hand waren gegaan, zijn nu pas 3500 jaarkaarten verkocht. „Maar", al dus Kerkum, „de verkoop gaat al tijd omhoog in de dagen voor het Rotterdam-toernooi. We zijn dan ook optimistisch en verwachten zeker de 6000 te halen voor dat toernooi begint". Het achtste Rotterdam-toernooi, dat vrijdag en zondag gespeeld wordt in de Kuip, moet de kaart verkoop daarna nog eens injecte ren. Bayern München, het Hon gaarse Honved (die de wedstrij dreeks vrijdagavond openen) en Gremio moeten dan ook voor spek takel zorgen. Vooral de laatstge noemde Braziliaanse ploeg, de eer ste zware tegenstander van Feye noord, moet daartoe in staat wor den geacht als vervanger van het uit Europa geweerde Engelse Not tingham Forest. „Als het maar bij sportief spekta kel blijft", sprak Kerkum. „We wil len vooral graag dat de supporters zich in het weekeinde goed gedra gen, want het is zéér belangrijk dat het voetbalvandalisme wordt uit gebannen. Elk initiatief om dat te bestrijden zullen we toejuichen en steunen en we rekenen erop dat de justitie in het komende seizoen strenge straffen zal uitdelen aan de mensen die nu nóg niet tot bezin ning zijn gekomen". Mario Andretti ernstig gewond BROOKLYN (SID) - De Ameri kaanse autocoureur Mario Andret ti is bij een race over 500 mijl voor het nationaal cart-kam pioenschap ernstig gewond geraakt. De wagen van de 45-jarige Andretti, in 1978 wereldkampioen in de formule 1, boorde zich acht ronden voor het einde in een muur. Andretti liep ondermeer een bekkenfractuur op. Hij werd van Brooklyn, in de staat Michigan, met een privévliegtuig overgebracht naar een ziekenhuis in Indianapolis. De wedstrijd werd gewonnen door de Braziliaan Emerson Fittipaldi. profclubs, lijkt het aannemelijk dat die bij de regering zullen aanklop pen om steun. Het bouwvalligste en onveiligste stadion van het Belgische betaalde voetbal is dat van FC Antwerp, het Bosuilstadion in Deurne. Toen de commissie enkele weken geleden het 60.000 plaatsen tellende sta dion inspecteerde, bleek de 'Hel van Deurne' in erbarmelijke staat te verkeren. Overal lagen brokken beton los, het betonijzer bleek op vele plek ken doorgeroest. Planken waarop publiek moest zitten waren zo los te wrikken en op de tribune waren grote gaten zichtbaar, acht meter boven de grond, die slechts met een losse plank waren afgedekt. Alleen de uitgangen bleken ruim voldoende te zijn. Het stadion van Belgiës oudste voetbalclub dateert uit 1923. Het was het toneel van talloze inter lands, waaronder vele 'derby's der lage landen' tussen Nederland en België. Voor het laatst werd er op 26 maart 1977 voor 60.000 mensen een België-Nederland verspeeld. Daarna week de Belgische voetbal bond voor al haar interlands uit- naar het Heizelstadion in Brussel. Volgens de Vlaamse sportminis- ter Karei Poma zal een deel van de staantribunes (de 'volkstribunes'), gesloten moeten worden. 'Dan blij ven 30.000 plaatsen over en dat is ruim voldoende', zei hij gisteren. HILVERSUM (GPD) Het terrein van de tennisbanen van het Melk huisje in Hilversum, waarop twee parachutisten van de Paraclub Te xel het afgelopen weekeinde een ongelukkige val maakten, was zeker niet te klein. Ook was er geen sprake van een te harde wind. Dat is de stellige overtuiging van directeur Bob Rienks van het Paracentrum Texel. Volgens Rienks, die geen getuige is geweest van de onfortuinlijke landing, moeten de twee betrokken parachutisten, Frank Drieling en Ada Groot, een wat hij noemt beoordelingsfout hebben gemaakt. Die beoordelingsfout is gebeurd tijdens de sprong, „Maar daar moet ik erg voorzichtig mee zijn, want ik ben er niet bij geweest", merkt Rienks op. Vooral Drieling, maar ook Groot kunnen bogen op een ruime ervaring met het parachutespringen. De sprong bij het Melk huisje was hem dan ook wel toevertrouwd, zo meent Rienks. Naar het ongeluk in Hilversum wordt geen nader onderzoek inge steld door de Rijksluchtvaartdienst. „Dat gebeurt alleen wanneer bij het parachutespringen iemand om het leven komt. Dit voorval wordt afgedaan met een melding. Mocht de Dienst Luchtvaart van de Rijks politie ervan overtuigd zijn dat er heel grote fouten zijn gemaakt, dan wordt er alsnog een proces-verbaal opgemaakt. Maar nu wordt alleen een melding van wat er is gebeurd doorgegeven aan de afdeling' Luchtvaartinspectie", aldus Rienks, die eraan toevoegt, dat er heel weinig beoordelingsfouten bij het springen per parachute gebeuren. Frank Drieling en Ada Groot verblijven momenteel in het RK-zie- kenhuis in Hilversum. Daar is gisteravond meegedeeld, dat Drieling een gebroken enkel heeft en letsel heeft opgelopen aan zijn pols. De verwondingen van Ada Groot blijken achteraf mee te vallen. De hiel- beentjes van haar beide voeten zijn gebroken. De eerste berichten wezen op verbrijzelde hielbeentjes. De twee parachutisten mogen hoogstwaarschijnlijk over een week naar huis. Rick Osterthun heeft de buit binnen. Op het snelle tapijt in Loosdrecht won het Hamburgse tennistalent de uitgestelde finale van het Melkhuisje toernooi. (foto ANP)

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 8