De Jonge kan weer terug naar Holland' Jamboree: alles in het groot Texels kanon blijkt 'uitzonderlijk gaaf 'Zo hoeft het niet meer' Advocate antropoloog hoopvol gestemd 'Westland de dupe van rookgas raffinaderij' Karavaan SOS-racisme beleeft een trage start Man steekt matras in cel in brand MAANDAG 29 JULI 1985 rq ebied| nateri| ;e poli [ebruii •dt evd egerin tenlarj loodtc Dolitie) SCHIPHOL (GPD) - Kathleen Satchell, de advocate van Klaas de Jonge, denkt dat het mogelijk is om de Nederlandse antropoloog naar Nederland te krijgen, al dan niet om hem in ons land te berechten. Zij zei dit gisteren bij haar aankomst op Schiphol. Ze wilde niet ingaan op de vraag of De Jonge inderdaad heeft bekend in Zuid-Afrika wapens te hebben gesmokkeld, zoals Zuidafrikaanse veiligheidsfunctionarissen in interviews heb ben laten doorschemeren. Alles wat De Jonge mij heeft verteld is vertrouwelijk, aldus zijn advocate. Satchell, een deskundige op het gebied van politieke processen, vertelde al evenmin hoe ze precies De Jonge naar Nederland denkt te krijgen. Volgens haar zal De Jonge worden vervolgd op grond van overtreding van de explosieven- wet. Deze wet is een niet-politieke wet en geen veiligheidswet op grond waarvan tegenstanders van de apartheid meestal worden be recht. Het probleem van deze wet is echter de omgekeerde bewijs last: niet de aanklager moet het be wijs leveren, maar de verdachte zelf zal moeten bewijzen dat hij on schuldig is. Volgens de advocate maakt dit het proces en de verdedi ging stukken moeilijker. De Jonge, die in de Nederlandse ambassade in Pretoria verblijft, heeft zich volgens de Zuidafri kaanse politie schuldig gemaakt aan het binnensmokkelen van wa pens en explosieven. Hij is eerder deze maand gearresteerd, samen met zijn ex-vrouw Helena Pas- stoors, die zowel de Nederlandse als de Belgische nationaliteit bezit. De Jonge wist later tijdens een rit langs de plaatsen die hij heeft be zocht, aan zijn bewakers te ont snappen. Hij vluchtte de Neder landse ambassade binnen maar werd door zijn bewakers echter uit de ambassade weggesleept. Na dit incident ontbrandde er een diplo matieke oorlog tussen Den Haag DEN HAAG (ANP) - Het Land bouwschap is bang dat de tuin bouw in het Westland veel nadeel zal ondervinden van het plan van de overheid om de komende tien jaar voor olieraffinaderijen in Rijn mond een betrekkelijk inschikke lijk milieubeleid te voeren. Vooral de mogelijkheden van de West- landse tuinders om kolen te stoken zullen daardoor sterk worden be perkt, zo vreest het Landbouw schap in een zaterdag uitgegeven verklaring. Dit omdat het in de toe komst mogelijk wordt om per ge bied kwaliteitseisen te stellen aan de lucht. Het schap wijst erop dat minister Winsemius (milieubeheer) in zijn vorige maand gepubliceerde ont werpbesluit omtrent de eisen van de uitstoot van (rook)gassen heeft aangekondigd dat hij de olieraffi naderijen wil ontzien omdat de produkten daarvan voor een be langrijk deel op de internationale markt worden afgezet Daarom moeten, zo meent de minister, ook bij de eisen te stellen aan de uit stoot van schadelijke (rook)gassen de internationale concurrentiever houdingen scherp in het oog wor den gehouden. De ruimte die de raffinaderijen daarmee krijgen gaat direct ten koste van andere exploitanten van stookinstallaties in hetzelfde gebied, aldus het Landbouwschap. Het Schap vindt echter dat er geen reden is om een energie-in tensieve sector als de glastuin bouw in een nadeliger positie te plaatsen dan de olieraffinage. "Te meer omdat ook de export voor de glastuinders bijzonder belangrijk is: drie kwart van de productie waarde (5,5 miljard gulden) wordt uitgevoerd, buitenlandse glastuin bouwbedrijven gaan wel massaal over op de goedkopere kolen", al dus het Landbouwschap. Duikers 'bergen' geschut TEXEL (GPD) - Alsof het glan zend nieuw was, zo oogde het bijna 350 jaar oude admiraliteitskanon dat zaterdagmiddag door een groep Texelse amateuronderwate- rarcheologen is geborgen. Het ka non, dat uitzonderlijk gaaf is. weegt ongeveer 1300 kilo en is tweeënhalve meter lang. Het is rijk met ornamenten versierd, onder meer met twee fraaie dolfijnen, de beeltenissen van een eenhoorn en de god van de zee Neptunes. De berging van het kanon ge beurde in samenwerking met het ministerie van wvc, hoewel het mi nisterie met het boven water bren gen van deze unieke vondst liever nog wat had gewacht. Maar de ont dekkers van het 17e-eeuwse scheepswrak, waar het bronzen ka non van afkomt, wilden niet het ri sico lopen dat andere duikers ach ter hun rug om de buit binnen zou den halen. Inmiddels is komen vast te staan dat het scheepswrak, dat enkele mijlen noordoostelijk van Oude- schild ligt, het overblijfsel is van een 17e-eeuws admiraliteitsschip uit Amsterdam. Op het kanon is ook het wapen van Amsterdam aangetroffen. Thijs Maarleveld, on- derwatercoödinator van WVC, zegt: "Het gaat om een van de grootste admiraliteitsschepen. Een schip met vier dekken, waarvan er drie over de gehele lengte doorlo pen. Heel bijzonder". De duikclub Phileas Fogg is van plan initiatieven te ontplooien het hele wrak te bergen. Het zou dan een toeristische attractie voor Texel kunnen worden. De club is ervan overtuigd dat de Texelse ge meenschap bereid en in staat is het geld voor de berging en de restau ratie van het schip op te brengen. Dit in ruil voor een publiekstrek ker van de eerste orde. Het bronzen kanon dat zaterdag werd geborgen, is inmiddels onder grote belangstelling binnen ge bracht door de viskotter Texel 38 "Branding III". Bij de havenmond van Oudeschild hadden zich hon derden mensen op de dijk verza meld en de trotse duikers hesen het kanon bij het binnenvaren dan ook nog even als in triomf omhoog in de takels. Petsema, ook de eigenaar-schip per van de Texel 38, was degene die het kanon het eerst in de zeebo dem signaleerde. "Ik voelde iets stevigs, haalde wat zand eromheen weg en toen zag ik de druiventros die de achterkant van het kanon siert. We begrepen meteen dat we iets bijzonders hadden gevonden". Het kanon zal door experts van het Maritiem Museum in Ketelha ven worden onderzocht. Thijs Maarleveld: "Later zal worden be keken waar het kanon definitief naartoe gaat. Daar zijn regels voor, er is een commissie van toewijzing en natuurlijk wordt er rekening ge houden met de vinders. Degene die het claimt, krijgt ook de ver plichting het goed te conserveren, dat is een eerste eis waaraan moet worden voldaan". Dubbeldekkers 'uitgewezen' AMSTERDAM (ANP) - De Am sterdamse politie heeft gisteren een dubbeldeksbus van de En gelse reisorganisatie Top Deck Travel in beslag genomen. Voor drie andere dubbeldek kers moest 200 gulden boete per bus contant worden be taald. De chauffeurs van deze bussen kregen tot middernacht de tijd hun voertuigen van Ne derlandse bodem te verwij de- Ju sti tie besloot tot deze on gebruikelijke maatregelen om dat de reisorganisatie ondanks herhaalde waarschuwingen bussen blijft gebruiken die ho ger zijn dan de vier meter die de Nederlandse verkeerswetge- ving toestaat. Bovendien vol doen de bussen volgens de po litiewoordvoerder nauwelijks aan de minimum eisen die hier aan een voertuig worden ge steld. De 'uitwijzing' van de bussen vond plaats onder voortduren de politiebegeleiding en langs een tevoren uitgestippelde rou te, omdat de voertuigen voor een aantal viaducten, bruggen en tunnels te hoog bleken. De 21 Engelse toeristen uit de in beslag genomen dubbeldek ker moesten een plaats vinden in de drie resterende bussen. Het reisgezelschap was bezig aan een rondje Holland. Hoe lang de passagiers al in ons land waren en hoe lang zij nog hadden willen rondtoeren is niet bekend. Zij mogen overi gens in Nederland blijven, zo deelde de politie mee. "Het gaat slechts om de bussen". MAASTRICHT (GPD) - De start in ons land van de Franse 'actiekara vaan' van een veertig leden tellen de delegatie van SOS Racisme heeft gisteren in Maastricht nogal wat irritatie gewekt. De bus met de Franse actievoerders arriveerde te gen alle afspraken in onnodig uren te laat. De delegatie liet zo lang op zich wachten, dat een filmer van het NOS-Journaal en verscheidene persfotografen onverricht terzake vertrokken. Ook de Maastrichtse wethouder Lazar, die de Franse ac tivisten namens het stadsbestuur zou verwelkomen, hield het na ruim een uur wachten voor gezien. De Franse jongeren bleken niet zoals was afgesproken recht- streeks van Brussel naar Maas tricht te zijn gereisd, maar hadden eerst een bezoek aan Luik ge bracht. Door hun late aankomst raakte het programma in Maas tricht helemaal in de war, want be halve de wethouder waren ook de VW-hostesses al vertrokken. Een VW-functionaris wist niettemin een mini-tripje door Maastricht te arrangeren als aanloop op de als nog inderhaast gehouden discus siebijeenkomst. Na het verorberen van het door de organisatoren aan geboden etentje vertrok de delega tie vroeg in de avond naar Drieber gen, waar werd overnacht. De onlangs in Frankrijk door van oorsprong buitenlandse, jongeren opgerichte actiegroepering tegen het racisme, die als symbool but tons in de vorm van handjes han teert met de leus 'Touche pas a mon pote' (kom niet aan mijn mak en Pretoria die leidde tot het terug brengen van De Jonge naar de Ne derlandse ambassade was geëist. Kathleen Satchwell haalde fel uit naar de pers die zij beschuldigde van 'oneerlijke journalistiek'. Zij refereerde aan de verhalen in on der meer deze krant over de 'be kentenissen van de Jonge aan de Zuidafrikaanse politie'. Volgens de Zuidafrikaansë juriste hebben een agent van de geheime dienst en het hoofd van de veiligheidsdienst de bekentenissen van De Jonge en Passtoors de wereld ingestuurd. In interviews lieten de twee mensen doorschemeren dat De Jonge ge zegd zou hebben zeventien wapen depots te hebben aangelegd. Zijn ex-vrouw zou tegen de politiemen sen hebben gezegd in 1983 berok ken te zijn geweest bij een bom aanslag in Pretoria, waarbij 19 do den en 200 gewonden vielen. Satchwell weigerde mededelin gen te doen over de betrokkenheid van De Jonge bij het aanleggen van munitieopslagplaatsen om het apartheid-regime ten val te bren gen. Ze verklaarde dat alles wat zij met De Jonge besproken heeft ver trouwelijk is. Satchwell zei dage lijks contact te hebben met De Jonge in de Nederlandse ambassa de. Volgens haar is de antropoloog hoopvol gestemd en brengt hij zijn dagen door met gymnastiek en le zen. Over de gevangenschap van De Jonge verklaarde Satchwell het sterke vermoeden te hebben dat hij op de isolatiefdeling gevangen gehouden is. Klaas de Jonge wilde er zelf niet over praten omdat zijn advocate deze kwestie mogelijk bij de verdediging wil aanvoeren. Satchwell zal ook Helene Pas stoors, die nog vast zit zonder dat een aanklacht tegen haar is inge diend, verdedigen. AMSTERDAM - Willem Woudenberg, jaren geleden bekend geworden als de 'trucker' die voedseltransporten naar Polen mede-organiseerde, heeft nu het initiatief genomen om voedsel naar hongerend Afrika te brengen. Onder de naam Truck Aid vertrekt een ploeg chauffeurs van de Holland Duck-club op 10 augustus naar Genua, om daar te worden verscheept naar Soedan. Daar worden de chauffeurs met oude, opgeknapte vrachtwagens ingezet voor voedseltransporten in het oostafrikaanse land. Zaterdag waren de (belangeloze) deelnemers in het Amsterdamse Tropenmuseum om daar uitvoerig informatie te krijgen over wat hen in Afrika te wachten staat (foto ANP). Staatssecretaris terug uit Nairobi NAIROBI (ANP) - "Op zo'n manier hoeft het niet meer". Dat ant woordde staatssecretaris Kappeij- ne van de Coppello zaterdag op de vraag of zij tevreden was over het resultaat van de VN-vrouwencon- ferentie in Nairobi, die in de nacht van vrijdag op zaterdag eindigde met overeenstemming over het slotdocument. Mevrouw Kappeijne, die in Nai robi de Nederlandse delegatie leid de, noemde het op zich positief dat er een stuk is uitgekomen. Maar de manier waarop het document 'met veel hangen en wurgen' is aange nomen, vond zij niet fraai. Interna tionale politieke kwesties hebben de vrouwenzaken overschaduwd, zo zei ze 'en dat hadden we nu juist niet gewild'. Voor Nederland bevat het document, de toekomststrate gie ter verbetering van de positie van de vrouw, geen nieuwe ge zichtspunten. We zijn al bezig met uitvoeren daarvan, aldus de dele gatieleidster, en voegde er aan toe dat het wel goed is dat het docu ment is aangenomen. Deze derde, en waarschijnlijk voorlopig laatste, vrouwenconfe rentie vormde de afsluiting van het door de Verenigde Naties uitgeroe pen decennium van de vrouw. Het doel was te evalueren wat de afge lopen tien jaar is bereikt op het ge bied van vrouwenemancipatie en het opstellen van toekomststrate gieën tot het jaar 2000 voor de ver betering van de positie van de vrouw. In de ontwerptekst van de toekomststrategieën was een groot aantal paragrafen opgenomen met politiek gevoelige internationale aspecten, zoals vrouwen onder apartheid en Palestijn en kinderen. Vooral op aandringen van de Verenigde Staten werd verleden week maandag op de eerste confe rentiedag besloten te streven naar consensus. Die kwam er uiteinde lijk ook, zij het met veel moeite. Het gastland, Kenya, heeft daarbij een belangrijke rok gespeeld even als het feit dat de conferentie in een Afrikaans land werd gehou den. Toen vrijdag dreigde dat de con sensus doorbroken zou worden omdat in de ontwerptekst van het slotdocument zionisme op een lijn werd gesteld met racisme, kwam Kenia na een urenlange schorsing van de vergadering met promis, waarbij de term uit de tekst verdween. Nederland onthield zich vier maal van stemming omdat de in houd van de paragrafen niet strookte met het regeringsbeleid. Over zuivere vrouwenzaken lagen de meningen minder verdeeld. Me vrouw Kappeijne tekende hierbij aan dat er wel een tendens is dat dingen die vroeger geen weerstand ondervonden, dat nu wel doen. Zij noemde in dit verband het funda mentalisme in sommige Arabische landen. Zij meende dat de wijze waarop sommige landen hebben gereageerd niet veel goeds voor spelt. De toekomststrategieën zijn on danks alles met consensus aange nomen. Zij bevatten aanbevelin gen voor concrete maatregelen om obstakels weg te nemen die vrou wenemancipatie in de weg staan. Nederland heeft zich bij de op stelling van het document onder andere sterk gemaakt voor econo mische zelfstandigheid voor vrou wen, het bestrijden van seksueel geweld en het creëren van toegang tot machtsstructu- ker), is in betrekkelijk korte tijd zeer populair geworden. SOS Ra cisme is thans een campagne be gonnen om steun te vragen aan de besturen van grote gemeenten in Noordwest-Europa voor het ver krijgen van visa voor Zuid-Afrika. De organisatie wil daar in de loop van de volgende maand een dele gatie naar toe sturen. Op zijn kruistocht tegen het ra cisme is een afvaardiging, na een verblijf in België, deze week be gonnen aan een bezoek aan ons land, waar ontmoetingen zullen plaatsvinden met onder anderen de burgemeesters van Den Haag en Amsterdam, Mient-Jan Faber van het IKV en met organisaties van Surinamers in Rotterdam. Grootscheepse brandweeractie redt vissen PURMEREND (ANP) - Een snel ingrijpen van de brandweer van Purmerend en het Hoogheemraad schap van de Uitwaterende Slui zen in Edam heeft vanmorgen in Purmerend enkele honderden gro te karpers, voorns en snoeken het leven gered. Gisteravond omstreeks elf uur ontdekte een medewerker van het Hoogheemraadschap vele tiental- lep stervende vissen in een uitwa- teringssloot van de wijk De Gors. De vissen hadden ernstig zuurstof gebrek. De brandweer van Purmerend zette daarop twee waterkanonnen in om via waterwerveling het zuur stofgehalte van het water op te voe ren. Toen dit onvoldoende bleek stelde het Hoogheemraadschap en kele gemalen in werking die grote hoeveelheden zuurstofrijk water uit de aangrenzende Purmerring- vaart in de overigens zeer visrijke sloot pompten. De vissen die er het slechts aan toe waren werden door brandweerlieden met de hand overgezet naar de ringvaart. Volgens een brandweerofficier ligt de oorzaak van het zuurstofge brek in de hevige regenval die via het hemelwaterriool onder meer naar de betrokken waterpartij werd geleid. Niet alleen verliest het regenwater in het riool zelf zo veel zuurstof, maar ook werd veel vetaf- zetting uit de rioolbuizen wegge spoeld, waardoor het wateropper vlak met een dunne vetlaag werd afgesloten. ASSEN (ANP) - In het districtsbu reau van de rijkspolitie in Assen is zaterdagavond een arrestantencel uitgebrand. Dat gebeurde nadat een Assenaar, die al enkele dagen ingesloten zit op verdenking van diefstal, zijn matras in brand had gestoken. Volgens de politie heeft de man op nog onverklaarbare wij ze een aansteker in zijn cel weten te krygen. De dader en zeven andere arres tanten moesten in veiligheid wor den gebracht vanwege de hevige rookontwikkeling. Twee van de drie cellenunits in het bureau kun nen door vuur-, rook- en water schade voorlopig niet gebruikt worden. De politie weet nog niet waarom de ingesloten man de brand heeft gesticht. Hier wordt het bijna 1300 kilo zware en 3 meter lange kanon uit het water getild. (foto anp) Dertig mensen geëvacueerd bij brand Den Haag DEN HAAG (ANP) - Een felle uit slaande brand heeft vannacht een café aan het Haagse Bleyenburg volledig in de as gelegd. Daarbij hebben waarschijnlijk zich geen persoonlijke ongelukken voorge daan. Volgens een politiewoord voerder wijst alles er echter op dat het pand leeg was toen de brand uitbrak. De politie evacueerde uit voor zorg ongeveer 30 omwonenden, maar de brandweer wist te voorko men dat de brand naar andere per celen oversloeg, zodat de bewoners waarschijnlijk in de loop van van daag naar hun huis konden terug keren. Naar de oorzaak van de brand stelt de recherche een onderzoek in. De politie sluit niet uit dat er brandstichting in het spel is ge weest. Het café was gevestigd op de benedenverdieping van een pand, waarvan de overige etages woonhuizen waren. Het pand is volledig in ylanimen opgegaan. APELDOORN (GPD) - De viering van het 75-jarig bestaan van Scou ting Nederland kenmerkt zich vooral door één ding: alles in het groot. Zaterdag opende minister Brinkman (WVC) de jubileum- Jamboree in de bossen rond Apel doorn en Hoenderloo, waaraan achtduizend scouts deelnemen. En vorige week begon in Vinkeveen het Nationaal Water Kamp dat tot donderdag duurt en waaraan vijf entwintighonderd zeeverkenners meedoen. door Lex Brom Het is zaterdagmiddag. Vele hon derden jongelui stromen over de schitterende bosrijke paden van het Apeldoornse Park Berg en Bos. Ze zijn op weg naar een enorm po dium. Vlak bij de ingang van dat park arriveert op het zelfde mo ment een lange sliert bussen ko mend uit Hoenderloo en met daar in nog eens honderden scouts; op weg naar het zelfde doel. Op dat grote podium zal zo dade lijk, rond een uur of acht, minister Brinkman de jubileum-Jamboree openen. Voordat hij daadwerkelijk zijn openingsdaad kan verrichten - het doorhakken van een touw waarna een wereldkaart te voor schijn rolt - moeten de scouts mas saal naar de plaats van handeling worden gedirigeerd. Dat heeft nog het meeste weg van een mieren hoop. Brinkman en enkele hoogwaar digheidsbekleders uit de scouting- wereld komen die late namiddag rechtstreeks van dat andere groot se scouting-evenement: het water kamp in Vinkeveen. Daar is de mi nister met zijn echtgenote getuige geweest van een vlootshow. Vanaf zaterdagmorgen vroeg zijn uit alle delen van het land groepen scouts aangekomen in Apeldoorn. Ook uit het buitenland komen zo'n duizend vertegenwoordigers van de padvinderij naar de bosrijke omgeving van het Park Berg en Bos. Overal klinkt gehamer en ge doe in verband met het opzetten van het tentenkamp. Het klinkt als Voor hij naar Apeldoorn kwam nam minister Brinkman op de Vinke- veense plassen een vlootschouw af. Daarbij liet hij zich de kans niet ont gaan om zijn plaat als beste stuurman aan de wal te verwisselen voor die van échte stuurman. (foto anp> een cliché; maar duizenden tenten schieten als paddestoelen uit de grond. Tenten opzetten kunnen ze wel. diè scouts. Ruim achtduizend jongeren en hun begeleiders een week bijeen in een enorm kampeerspektakel. Daaraan moet het nodige denk werk vooraf zijn gegaan. Voorlich ter Bijvank van het Landelijk Bu reau Scouting Nederland: "De or ganisatie van de jubileum-Jambo ree heeft twee jaar in beslag geno men. Het eerste jaar is er voorna melijk nagedacht, gepraat en zijn de grote lijnen uitgezet. Daarna gingen we daadwerkelijk aan de slag met het uitwerken van de plannen". Eten gers, een van de 'PR-scouts' die op de Jamboree rondlopen, zegt: "In een vroegere wasserij van Apel doorn is het voedingmagazijn ge huisvest. Veertig medewerkers zorgen dagelijks voor de voedsel- bevoorrading van de in totaal 467 groepen in Apeldoorn en Hoender loo. Met behulp van bestelformu lieren geven de groepen aan hoe veel voedsel zij per dag wensen te gebruiken". In een week tijd zullen vijfender tigduizend broden in de hongerige kelen van de scouts verdwijnen. Er zijn verder negentig ton aardap pels, zesduizend potjes jam, even zoveel pakken koffie, twaalfhon derd kroppen sla en vijfendertig duizend liter melk ingeslagen om de honger en dorst van de padvin ders te stillen. - Het paradepaardje van deze Jamboree is echter het communi catie-netwerk, zegt de Bossche scout Chris Dorna. Zo beschikt men over een door de PTT be schikbaar gestelde telefooncentra le In Apeldoorn zijn vijfenveertig interne aansluitingen, in Hoender loo zijn er dertig. Om er voor te zor gen dat de organisatoren met el kaar in verbinding kunnen blijven, maken de scouts op het Jamboree- terrein gebruik van portofoons, se mafoons. mobilofoon en telefax. Alsof hij dagelijks dit sCort klus jes behandelt, gaat Chris Dorna on verstoorbaar verder met het op sommen van grootse cijfers. "Er is ook een speciaal lichtnet opgezet. Vijf generatoren zorgen voor de stroom. Het elektrisch net is der tienduizend meter lang. Voor de voor deze gelegenheid aangelegde wegverlichting moesten tweedui zend lampjes in drie kilometer stroomdraad worden geprikt". Fantasie Het thema van de Jamboree is 'met je fantasie op avontuur'. De deelnemers kunnen kiezen uit zo'n negentig activiteiten, zoals kano tochten, duiken, zweefvliegen, trektochten maken enzovoort. Voor de buitelandse deelnemers, uit onder meer Canada, de VS, Ja pan, Nieuw Zeeland, Kenia, Nige ria, staan dagtochten naar bijvoor- - beeld de Deltawerken, Volendam, de Flevohof en de Wadden op het programma. De portemonnee trekken, daar een knaak uithalen en op het Jam boree-terrein een frietje of een fles je frisdrank kopen, kan niet. Voor lichter Bijvank: "We hebben voor dit kamp een eigen munteenheid ingesteld, de jubel genaamd. De deelnemers hebben die van tevo ren kunnen kopen. Een jubel staat gelijk met een gulden. Er zijn in to taal tweehonderdduizend van die jubels aangemaakt". Te midden van het immense ten tendorp staat een oranjegekleurd katoenen verblijf met daarvoor een scout. Hij komt uit Turkije, blij kens een bordje dat in het gras is gestoken. Ondanks het feit dat zijn tentje is omgeven door honderden andere, maakt de Turkse scout een beetje eenzame indruk. Maar hij kijkt wel zijn ogen uit.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 5