Israël kiest deportatie boven doodstraf Engelse bisschoppen willen meer zeggenschap HÜD Vroeg of laat gaan zij een stapje verder. PAGINA 4 MAANDAG 29 JULI 1! ZE TEL AVIV - De roep om invoering van de doodstraf voor Palestijnse terroristen echode het afgelopen weekeinde door Israël. Dat geluid werd nog eens versterkt toen de lij ken van de vorige week ontvoerde onderwijzers uit Afula waren ge vonden en drie Palestijnse jonge ren tussen de zeventien en negen tien jaar uit het dorp Araboene op door Taco Slagter de bezette Westelijke Jordaanoe- ver volgens de politie de moorden hadden bekend. De moord op het tweetal leidde met name in de regio Afula het af gelopen weekeinde tot onlusten. De gemoederen waren verhit ge raakt doordat enkele weken gele den ook al een man en een vrouw bij een ontvoering door Palestijnen waren gedood. De prominente, maar vooral overtrokken aandacht die de media in Israël er in het laat ste geval voor aan de dag legden, miste zijn uitwerking niet. De ver ontwaardiging nam langzamer hand hysterisch vormen aan. Duizenden politiemannen kwa men gisteren in actie om de orde en rust te bewaren tijdens de be grafenissen van de slachtoffers in Hadera en Afula. Arabieren waren eerder dit weekeinde aangevallen; hun auto's en winkels met stenen bekogeld. Ook journalisten moes ten het ontgelden. Fotografen en cameramensen die de plechtighe den op de begraafplaatsen wilden opnemen - een algemeen gebruik in Israël bij dramatische gebeurte nissen die het hele volk raken - kregen van de rouwenden een pak slaag. Minister zonder portefeuille Mosje Ahrens van het rechtse Li- koedblok zou vandaag tijdens de wekelijks kabinetsvergadering een voorstel tot uitvoering van de doodstraf indienen - het Israëli sche wetboek van strafrecht kent deze straf en is verschillende keren bij militaire rechtbanken geëist, maar is sinds 1948 (met uitzonde ring voor de oorlogsmisdadiger Adolf Eichmann) niet meer ten uit voer gelegd. Ahrens kan rekenen op de steun van ten minste acht ministers, onder wie diens partij genoten, de vice-premiers Itchak Shamir en David Levy. Ontvoeringen Toch haalt het voorstel hoogst waarschijnlijk geen meerderheid. De socialistische ministers in de regering van nationale eenheid cn de Nationale Religieuze Partij zijn er tegen. Zij vrezen internationale repercussie bij een besluit tot uit voering van de levensbenemende sanctie. Bovendien raden veilig heidsfunctionarissen in de bezette gebieden de doodstraf af, omdat het vermoedelijk meer ontvoerin gen tot gevolg zal hebben. Terroris ten voor wie de doodstraf in het vooruitzicht is gesteld, hebben niets meer te verliezen en zullen met hun slachtoffers geen enkele Maar andere ideeën van minister Ahrens, niet minder ingrijpend voor de Palestijnen in de bezette gebieden, maken een betere kans slagen. Zo stelt de als "havik' bekend staande ex-hoogleraar voor het in de jaren zeventig toegepaste straf middel van de deportatie uit de ijs kast te halen. Palestijnen die ervan verdacht worden terroristische ac ties te beramen of er sympathie voor hebben kunnen na invoering van de regeling naar Jordanië of Libanon worden gedeporteerd. De huidige minister van defensie Ra bin paste deze straf destijds als premier veelvuldig toe. Daarbij wel af en toe voor de voeten gelo pen door het Hogergerechtshof dat de maatregel in sommige gevallen ontwettig verklaarde. Niettemin geloven de meeste be windslieden meer in het effect van de deportatie, dan in dat van de doodstraf. Verder eist minister Ahrens dat Palestijnse vluchtelingenkampen in de bezette gebieden vanwaaruit regelmatig auto's van joodse kolo nisten met stenen worden beko geld, worden verplaatst naar de re gio rond Jericho; hij wil politieke partijen in Israël in de ban doen die sympathiseren met de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie (PLO) en moet het iedere Israëliër worden verboden contact te hebben met de PLO. Geweten De campagne van minister Ah rens om met bikkelharde hand het "terrorisme" in de kiem te smoren is niet alleen door diens geweten ingegeven. In een radio-interview gistermiddag zei de bewindsman dat het hem niet zozeer gaat om de effecten van de door hem voorge stelde maatregelen, maar om de bevrediging van de gevoelens van wraak en onveiligheid bij de Israë liërs. "Het volk vraagt erom en daarom moet het ook gebeuren", aldus Ahrens. Het "gesundes Volksempfin- den" van Ahrens is niet de drijf veer van premier Peres van Israël om de onrust onder de bevolking over haar veiligheid met drastische maatregelen te temperen. Peres grijpt terug op een tactiek die wel werkt. Ook hij vindt dat de rege ring van zich moet doen spreken. Er zullen voor de bezette gebieden extra veiligheidsmaatregelen wor den aangekondigd; commisies die de veiligheidsproblematiek onder zoeken zullen worden ingesteld. In de tussentijd zal de storm luwen. Zo heeft het scenario in soortgelij ke situaties er altijd uitgezien. Voor discussies over de dood straf en andere rigoreuze bepalin gen is het nu niet het moment, me nen de rationele denkers onder de Israëliërs. Premier Peres schaart zich in die rij. "Er is in dit land geen plaats voor hysterische reac ties", zei hij gisteravond in een te levisie-interview. JOHANNESBURG/WASHING TON/ BUENOS AIRES (GPD) - In het Zuidafrikaanse zondagsblad The Sunday Star is er dit weekend gespeculeerd over de mogelijke vrijlating op korte termijn van Nel son Mandela en andere ANC-ge- vangenen als Walter Sisulu en Go- van Mbeki. Volgens het blad zou de vrijlating van Mandela een van de opties zijn binnen de regering om de onlusten in het land te ver minderen en een deel van de inter nationale kritiek op Zuid-Afrika af te weren. Ook zou de regering-Bo- tha de afgelopen dagen op infor meel niveau gesprekken hebben gevoerd met leden van het Ver enigd Democratisch Front (UDF), die nog niet zijn gearresteerd. Desgevraagd deden bronnen binnen de regering in Pretoria het bericht in The Sunday Star af met "wilde speculaties", maar het blad zelf zegt dat een eventuele vrijla ting van Mandela zonder voor waarden vooraf, past in een nieuwe politiek om Zuid-Afrika's geschon den internationale prestige enigs zins op te vijzelen. Er wordt ver band gelegd tussen het verwachte gesprek van staatspresident P. .W. Botha met bisschop Desmond Tu tu, deze week, en de mogelijke vrij lating van de 67-jarige Nelson Man dela, die nu al 22 jaar gevangen wordt gehouden. Onlusten Naar wordt aangenomen zal de vrijlating van Mandela en zijn poli tieke medegevangenen een van de punten zijn, die Tutu in zijn ge sprek met Botha zal aandragen om een oplossing te vinden voor de on lusten in de zwarte woonwijken, die het afgelopen jaar alleen al het leven van meer dan 500 mensen kostten. Speculaties over mogelijke vrijlating van Nelson Mandela Zo kwam gisteren tijdens de on lusten weer een zwarte politieman om het leven. De agent overleed nadat hij en een collega in New Brighton, bij Port Elizabeth, waren aangevallen door onbekenden ter wijl zij de wacht hielden bij een woning die in brand was gestoken. In Zuid-Afrika is de resolutie van de Veiligheidsraad van afgelopen vrijdag, die Zuid-Afrika veroor deelde voor zijn apartheidspolitiek en het uitroepen van de noodtoe stand, hard aangekomen. Een dui delijk aangeslagen minister van buitenlandse zaken, Roelof 'Pik' Botha zei de geldigheid van de re solutie niet te erkennen. De veilig heidsraad heeft zich laten leiden door radicale elementen, aldus Bo tha. "Zuid-Afrika is geen enkele bedreiging voor de vrede in dit ge bied, maar door deze resolutie zul len alle landen van Zuidelijk Afri ka bedreigd worden in zowel hun economische als politieke stabili teit". Botha spoorde de Zuidafrika ners aan het belang van de VN-re- solutie niet te onderschatten, aan gezien het een ernstige stap is in de richting van verplichte economi sche sancties tegen het land". In de door de raad aanvaarde re- solutie worden de volgende straf maatregelen aanbevolen: opschor ting van nieuwe investeringen in Zuid-Afrika, verbod op de verkoop van Krugerrands en andere edel metalen uit Zuid-Afrika, beperk gen op het gebied van sport en c tuur. opschorting van exportk dieten, verbod van nieuwe ov eenkomsten op nucleair gebied verbod van alle computermateri dat door de Zuidafrikaanse poli en het leger kan worden gebrui In politieke kringen wordt ev< wel niet verwacht dat de regerii Botha onder de sterke buitenlai se druk zal besluiten de noodt< stand in te trekken en alle politie gevangenen vrij te laten. Wel woi er gedacht aan een verzachting de noodtoestand. De politie deel gisteren mede, dat er in de afge pen week 1205 mensen op gro van de noodtoestand zijn geam teerd. In Washington bestaat toch verwachting dat de Reagan-rej ring meer dan voorheen eni vorm van sancties tegen Zuid-Al ka zal steunen, althans zich er n tegen zal verzetten. Sancties Zowel het Huis van Afgevaardi den als de Senaat hebben een we voorstel aangenomen dat tot ec nomische sancties tegen Zuid-Af ka oproept. Er wordt nu nog alle maar naar een vorm gezocht bij zo'n wetsvoorstel acceptab wordt voor president Reagan o het te ondertekenen. PALESTIJNEN - By het Palestjj se vluchtelingenkamp Sabra in h westen van Beirut zijn de lijk van 23 Palestijnen gevonden. Vi gens Palestijnse kringen lagen lijken in een put bij Sabra en v het 23e slachtoffer onlangs gedot en werd zijn lijk vrijdag toeval] gevonden. Deze vondst leidde die van de andere. De rooms-katholieke bisschop pen van Engeland en Wales wil len binnen hun kerk meer zelf standigheid voor de plaatselijke kerk. Bij bisschopsbenoemingen bijvoorbeeld moet meer worden geluisterd naar het advies van de eigen bisschoppen. Ook zal het Vaticaan meer rekening moeten houden met de verscheidenheid in kerk en theologie, meer open moeten staan voor de verande rende positie van de vrouw in de kerk en de hoge prioriteit van de oecumene moeten erkennen. Dat staat in het antwoord van bisschoppen van Engeland en Wales op vragen van het Vati caan over de toepassing van de besluiten van het Tweede Vati caans Concilie. Voor hen is het een probleem, dat besluiten over bepaalde zaken alleen door Ro me genomen mogen worden. "De plaatselijke bisschoppen en bisschoppenconferenties moe ten zonder belemmering hun ei gen verantwoordelijkheid voor het functioneren van de kerk in hun bisdom of land kunnen uit oefenen". Dat betekent een gro tere beslissingsbevoegdheid op bepaalde gebieden. Over de geldigheid van uiteen lopende theologische opvattin gen zeggen de rooms-katholieke bisschoppen van Engeland en Wales, dat deze moet worden ge respecteerd. Zij vragen het Vati caan om uitdrukkelijke steun voor bisschoppen die de veelvor migheid in de kerk willen waar borgen en tegelijk de eenheid willen stimuleren. In catechese en onderwijs moet meer nadruk vallen op eenheid dan op unifor miteit. Van de bijzondere bisschop pensynode eind dit jaar in Rome verwachten de Engelse bis schoppen een 'duidelijke beves tiging van de geest en de beslui ten van het concilie'. Niet preken. De congregatie voor de clerus in Rome heeft ne gatief gereageerd op een verzoek van de Duitse rooms-katholieke bisschoppen om pastorale werkers en werksters in de Bondsrepubliek Duitsland toe te staan, tijdens een eucharistievie ring te preken. Volgens het nieuwe kerkelijk wetboek mogen alleen priesters bij zo'n viering het woord ver kondigen. De congregatie wil voor West-Duitsland geen uit zondering maken. Preken door leken noemt de congregatie een 'dwaling'. Meer contact. In een oproep ter gelegenheid van de tiende 'verjaardag' van de akkoorden van Helsinki zegt de Bond van Protestantse Kerken in de DDR (Oost-Duitsland), dat er meer mogelijkheden moeten komen voor contact tussen inwoners van de beide Duitslanden. "Die mogelijkheden mogen niet lan ger sterk achterblijven bij wat in de rest van de wereld gebruike lijk is". De bond dringt er bij de twee regeringen op aan, alles te doen voor de vrede wat mogelijk is. Hij verklaart zich voorstander van een zone in centraal Europa zonder chemische wapens. Wereldraad. In de Argentijn se hoofdstad Buenos Aires is gis teravond de jaarvergadering be gonnen van het Centraal Comité (algemeen bestuur) van de We reldraad van Kerken. In een preek zei secretaris-ge neraal dr. Emilio Castro (opvol ger van dr. Philip Potter), dat de verkondiging van Jezus Christus als 'het brood van het leven' al leen betekenis heeft als ze wordt gekoppeld aan strijdvaardige in zet voor rechtvaardigheid, veran dering van maatschappelijke structuren, herverdeling van in komen en recht voor ieder mens. Het Centraal Comité van de Wereldraad telt 157 leden. Presi dent Alfonsin van Argentinië zal de vergadering woensdagavond toespreken, zo vermeldt de agen da. In een bestuursvergadering, voorafgaande aan de jaarverga dering van het Centraal Comité, werd de Amerikaan Douglas V. Brunson (51) benoemd tot direc teur van de Oecumenische Ont wikkelingscoöperatie, gevestigd in Amersfoort. Brunson is 'orga nisatiedeskundige' van beroep en lid van de Presbyteriaanse Kerk. Predikant in twee kerken. Met ingang van 1 september zal de Haagse predikant C. W. Schlingemann zowel in de her vormde als in de remonstrantse gemeente werken. De vrijzinnig- hervormde Houtrustgemeente kan geen volledige predikants plaats meer betalen en dus is ge zocht naar een aanvulling. Die konden de remonstranten bie den. De verdeling wordt: 60 pro cent voor de hervormde en 40 procent voor de remonstrantse gemeente. Een woordvoerder van de Her vormde Kerk verklaarde, dat het hier om een uitzonderlijke rege ling gaat. Formeel kan een her vormd predikant niet tegelijk re monstrants predikant zijn. Kerkepad. In de Rijnstreek (Alphen en omgeving) heeft 'Kerkepad' zaterdag ongeveer 9000 mensen op de been ge bracht. Een record, zo deelde de NCRV mee. Komende zaterdag wordt deze route herhaald. Hervormde Kerk: beroepen te Poortvliet S. de Jong Katwijk aan Zee, te Zetten-Andelst G. Kamphuis Stolwijk. Gerefor meerde Kerken: aangenomen naar Monnickendam kandidaat K. Spronk Kampen. Gerefor meerde Kerken Vrijgemaakt: aangenomen naar Dordrecht P. Niemeijer Zuidwolde (Gr.). Christelijke Gereformeerde Kerken: aangenomen naar Heer- de (voor zending in Zuid-Afrika) kandidaat J. Slagboom Amster dam. Op werkdagen zijn wij van 08.00 tot 19.30 uur bereikbaar voor het opgeven van Sleuteltjes. Da's nog eens makkelijk! Personeel gevraagd Dit is een kleine advertentie. Maar met grote mogelijkheden voor hen die overwegen om rij-instrukteur/trice of om rijschoolhouder(ster) te worden, Een beperkt aantal cursisten kan in september met een dag- of zaterdag middagopleiding starten. Met het begeerde Kaderdiploma hebben deze cursisten zeker werk met toekomstperspektief. Vraag gratis studiegids. Bel de Kaderschool 04998-99425 Met spoed zoeken wij enkele (Griekse) MEDEWERKSTERS ir de keuken in ons Grieks restaurant in Leiden en Delft. Voor verdere inlichtingen: Botermarkt 19, Leiden. Tel. 071-131929. Gevraagd dame/heer voor schoon houden flatgebouw te Katwijk. Maandag en/of donderdag 9 tot 13.00 uur. 01713-5074 tussen 10.00 en 12.00 uur Gevraagd medewerker/ster schoonmaakonderhoud, museum te Leiden. Halve maandag per week 01713-5074 tussen 10.00 en 12.00 uur. Hu7s"kbPËNT Vraag onze woongids. Huis verkopen zorg dat uw woning J er ook in komt. Inl. Makelaardij VAN BEUKERING Lid NVM. Tel 071-214521.' - Verhuizingen in binnen- en buiten land. Pianotransporteur Jan var Duuren, tel. 143043. Uw pianotransport verzorgd door Brandt-Leiden, betekent schade ei ergernis vermijden! Verhuizingen Brandt - Leiden, tel. 071-120389. Gevr. oppas voor 2 tot 3 dagen per week vanaf sept, in Merenwijk, br.on.nr. 41138 bur. v.d. blad. Gevraagd dame/heer voor schoon houden flatgebouw te Leiderdorp. Disdag vrijdag 7.30 tot 9.30 uur en/of te Oegstgeest woensdag 9.00 tot 13 00 uur. 01713-5074 tussen 10.00 en 12.00 uur. Te huur aangeb. per 1 aug. kamer in centrum Leiden, 455,- inkl. 040-424480. Kamerbemiddeling, Stichting Bevordering Huisvesting Leiden. Oude Vest 175, open tussen 16.00 en 19.00 uur. Tel. 071-149659. KAMERS v a. 200,-. Etages v a. 450,- incl. etc. Kom naar een vertrouwd adres Buro Hogeland al 5 jaar Leiden. Inl. di. t/m do. 10-12 rr t/m vrij. 17-19 uur. Middelstegracht 24, tel. 071-134654. 5-kamer etage te 's Gravenhage 550,- excl. Apartment Services, Hoge Woerd 165, Leiden. Tel. 071-141009 SUZUK^ R CARRY wit, juli 1982 i.z.g.st. met bagage vlonder. 6900,- tel. 071-176720 18.00 uur. T.k. Peugeot 104 GL bj. 79 85.000 km., gloednwe. banden, 3900,- a 19.00 uur 144559. AUTOSLOPERIJ GEBR. OPDAM Te koop gevraagd sloop- en scha de-auto's met afgifte wettelijk goedgekeurde afstandsverklaring. Tevens verkoop van onderdelen en plaatwerk van alle merken en alle bouwjaren. Voorschoterweg 41, Valkenburg (ZH), tel. 071- 314466/314477. Het meest be trouwbare adres sinds 25 jaar. VOLVO 144 DL Sanitaironderdelen en koperen pijp en fittingen. Zeer scherpe prijzen, DE NIE Kort Rapenburg 5-7-9, Leiden. Te lefoon 130098. Gloeiblokken en glasstrips voor al le merken gashaarden DE NIE Kort Rapenburg 5-7-9, Leiden. Tel. 130098. Onderdelen Struik, Hooigracht 51, Leiden. Tel. 122026. U vindt bij windschermen in vele modellen bijv. Stadium driepuntsscherm of Amerikaan highwayscherm in smo ke, vanaf 129,95. Bagagedra gers en kofferrekken, zware kwali teit chroom voor alle modellen 79.95. Topkoffers vanaf 99,95 nu ook Honda MT geel. Universeel rek koffers 199,95. Ook sport- zits, mistlampen, tanktassen etc. T.k. 2 excl. pitriet kuipfauteuils (draaivoet) 125,- p st. 4-pits gas stel/60.- 071-140494 De hoogste prijs v GOUD/ZILVER Uitstekend behang- en schilder werk tegen redelijke prijzen. Tel. 071-891525. Absoluut de hoogste prijs voor uw sloopgoud zoals: ringen, kett., armb., enz. Mag kapot zijn. Wij ko- ook bij u langs ook 's avonds. Tel. 01718-72495. ONDERDELEN voor wasautomaat en klein electr. huishoudelijk. Alle merken, alle modellen. Swaak, Haarlemmer straat 254, Leiden. Tel. 071- 215151. KUNSTGEBITTEN reparaties. V.d. Waalsstraat 44 TEL. 125566 nabij Lammenschansstation. Ink. goud en zilver. Goud ƒ21,- p.gram. Contant geld. Ook gouden zilv. munten. St. Annahof 14 bd Kaiserstr. Dag. v. 9 tot 18 u. Zat. tot 13 u. Tel. 071-130925. Ben je een goede gastvrouw, kom eens naar The best for man, Scho- terweg 24, Haarlem. Werktijden in overleg en intern mogelijk. Tot ziens) HUIZE MARJO Nu met 4 nieuwe meisjes. U kunt ons vinden in de Herenstraat 7 te Leiden. Tel. 071-143886. Ge opend v. 12-23 uur. Leuke ass. welkom. Masseur geeft alg. ontspannings massage. 7 dgn. p.w. 071-149857. CLUB MERCEDES Nu met 8 nieuwe meisjes en een gezellige sfeer. Leidsestr. 128, Hil- legom. Tel. 02523-22115. Ge opend v. 20.03-03.00 uur. Leuke ass. altijd welkom. In Moordrecht "omg. Gouda" staat een zeer excl. privéhuis met 8 charm, dames. Tel. 01827-2100. RIJNDIJK 59 Uw vertrouwde adres om te rela xen. Hazerswoude. 01714-2579. Tev. leuke ass. gevraagd. ONDERWIJS-INSTITUUT MEAB Mondelinge cursussen voor: steno, talen (conversatie en corresponden tie), boekhouden. MBA, SPD, A.A., marketing, bedrijfseconomie, onder nemersdiploma's Ijzerwaren en Parfumerie, middenstand, beroepsgoe- derenvervoer, basiscursussen informatica en computerboekhouden. MEAB's nieuwe studiewijzer ligt voor u klaar! Vraag 'm vrijblijvend aan: maandag t/m vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur, MEAB, Herengracht 4, Lei den. Telefoon 071-130660. Verkeersschool 'TEMPO' 31.90 per les. div auto's, tel. 01717-4823. b.g.g. 070-457626 1e LES 3,95 Ook automaat. Autorijschool Peter de Wekker. Be ter lessen dus sneiler slagen. 1e 10 lessen (60 min. 30.-). Irene- straat 6, Leiderdorp. Tel. 071- 894070 Wie heeft voor mij een goed kin derzwemvest (leeftijd 1 jaar). Bellen na 20.00 uur 071-132558 T.k. pol. kruiser. Shetland fam. Four 20 pk. b.b. motor Mercury met afst. bed. compl. met auto kap, winter-kuipzeil pr.n.o.t.k. Tel. 071- 413078 na 18 00 uur Huisdieren De dierenbescherming afd Leiden organiseert i.s.m. de fam. Tiele, be heerders van het Regio Asiel Besjeslaan een OPEN DAG OP ZA. 3 AUG. A.S. 10.00 tot 16.00 uur. In het asiel logeren thans nog een honderdtal lieve poezen en katten die ondanks de goede verzorging van de fam Tiele graag bij lieve mensen willen wonen. De dierenbescherming afd. Leiden verwelkomt u graag op zaterdag 3 augustus aan de Besjeslaan 6b te Leiden. U komt toch ook RADIO-TV VIDEO DEFECT? Bel Van der Greft tv-service, Gerrit Doustraat 4a, Leiden. Tel. 071- 120310. Kopen is goedkoper dan huren. 51 cm. KTV teletekst en afst.b. voor 57,20 per mnd. na inruil gedurende 3 jaar met garantie. Ligtvoet Gan getje 071-140941 Sleuteltjes kosten 3.- per regel incl BTW Telefonisch opgegeven, worden altijd minimaal 3 regels in rekening gebracht, a contant mini maal 2 regels U kunt uw Sleuteltje Lapjes poes van 1 jr. en 3 jonge katjes wonen thans in het buiten verblijf van de Dierenbescherming afd. Leiden. Wie 1 van de diertjes goed tehuis wil bieden belt 01715-1562 naam is King ik ben een lieve goedaardige bouvier en ben op zoek naar een tijdelijk of perma nent adoptie-adres. Dierenbe scherming afd. Leiden zorgt thans voor mij. Tel. 01715-1562 Blikvlees voor de kat 1,18 p.bl. Cat ty 1,29. Literblik Tom Poes 1,98. U ziet hoe goedkoop Vlieland is. Nwe. Rijn 50. GRASZODEN tuinaarde, grond, bielzen enz. Gra tis bez. voor tuinaanleg, verande ring. onderhoud, vrijbl. prijsopgave, v.d. Meer 01719-13939 HANS VERBIEST komplete tuinverzorging. Tel. 07V 220278. Gratis offerte. Woninginrichting MATEBA WIT MARMER Vloer- en wandtegels. vensterpla ten, tafels, aanrechtbladen op maat gemaakt. Wagemaker Na tuursteen B.V., Hoge Morsweg 82, Leiden, tel. 071-760455. Wij verzorgen deskundig ontwerp, bouwvergunningen en berekenin gen voor kleine en grote BOUWPLANNEN Bel gerust voor een vrijblijvend geldsparend advies. Bouwbureau Zevenhoven, tel. 01714-3500. AFVOER VERSTOPT! Bel Barthen BV. 071-141665. GEVELSERVICE Keijzer en Siera voor uithakken en opnieuw voegen, reinigen, impreg neren van gevels. Vrijblijvend offer te. tel. 071-141525. 's avonds 720806. Ook voor al uw verbou wingen! RIOLERING verstopt? Bel Webaco, tel. 071- 132481. ZITMAN DAKWERK vrijblijvend prijsopgave, tel. 071- 761931-121149 T.k.a. eiken wandmeubel Vraag prijs 1500,- Adres: Siebelstr. 47 te Leiden. Meubelstuntverkoop. Klasse meu belen met zeer hoge kortingen! 20 - 30 - 40 - 50 korting! Bankstel len, kasten, eetkamers, fauteuils, salontafels, enz. enz... Profijthal, Hoge Rijndijk 315a (achter Cas- bah), let op borden! Zoeterwoude. Tel. 071-897919. Wij geven 50.- tot 1000,- voor uw gebruikte BANKSTEL Ook eeth. en eiken wandm. Tel. 023-263411 b.g.g. 023-261235 322087 Je eerste vriendje.Kalverliefde, verkering en nóg wat later: trpuwplannen. Het is dan goed iets te horen over erfelijk heid. De gezondheid van de volgende generatie wordt immers mede door erfelijke factoren bepaald. Het is dan ook goed dat men zich daar over kan laten voorlichten en dat de kosten van erfelijkheidsonderzoek worden betaald door de ziekenfondsen en particuliere verzekeraars. Over erfelijkheidsvoorlichting is een boekje geschreven. Aanstaande ouders doen er goed aan dit boekje van de Vereniging Samenwerkende Ouder- en Patiëntenorganisaties te lezen. Zij kunnen het gratis aanvragen. Een gefrankeerde brief naar: 1DC, Postbus 70, 3500 AB Utrecht is voldoende. ERFELIJKHEIDSVOORLICHTING. ZORG DATÜDE WEG WEET

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 4