'Stel verdrag over Hkruisraketten uit' Woede over 'actie' tegen reservepolitie Happy Family wil belastingen horen TIN O-ch impansees wacht na testtijd de vrijheid Man bekent oude moord Bejaarde zussen moeten betalen voor uitmesten :ATERDAG 27 JULI 1985 De Vries (Pvda) wil coalitiekans met CDA houden DEN HAAG (ANP) - De kruisrakettenkwestie zal een eventuele coalitie tussen PvdA en CDA ook na de komende kamerverkiezingen vrijwel zeker onmogelijk maken. Daarom mag het huidige kabinet niet proberen 'over het eigen graf te regeren' door een wetsont werp over een plaatsingsverdrag met de VS voor de verkiezingen al door de Kamer te jagen. Dat zegt PvdA-kamerlid en defensiespecialist De Vries. 'ai EMMEN(GPD) - Een 29-jarige agent uit Emmen wordt vervolgd wegens mishandeling. De politie man zou een man zonder reden klappen met een gummiknuppel in zijn gezicht hebben gegeven toen deze kwam praten over een bekeuring van zijn zoon. Procu reur-generaal Addens en hoofd-of- ficier van justitie Vast achten de aanklacht na een onderzoek door de recherche bewezen. De zoon van de mishandelde man had by zijn aanhouding zijn rijbewijs niet bij zich, en later bleek dat onleesbaar. In de hal van het hoofdbureau ontstond een wel- les/nietes-woordenwisseling. De Politieman vervolgd voor mishandeling agent werd ongeduldig en som meerde de vader het bureau te ver laten. Toen deze bezwaar maakte tegen de wijze waarop hij werd be handeld, trok de agent de gummik nuppel en deelde een paar klappen uit. Volgens de mishandelde man werd hij buiten op de trap nog eens in zijn kruis getrapt, maar daarvoor heeft de recherche geen bewijzen kunnen vinden. De Emmer politie raakte begin dit jaar in opspraak wegens ver meende gevallen van mishande ling en oncorrect gedrag van agen ten binnen het korps. Er lopen nog twee onderzoeken tegen de Em mer politie. Een geval gaat om een Emmenaar die na een vechtpartij in de hal van het bureau drie dagen naar het ziekenhuis moest, en het andere gaat over een man uit Erica die zegt door de politie in elkaat ge slagen te zijn in een cel. Commissa ris De Vries wilde een commentaar geven. In een vertrouwelijke notitie voor de Wiardi Beckmanstichting, het wetenschappij bureau van zijn par tij, betwist De Vries het voorlopige standpunt van de Raad van State en het zittende kabinet dat een ver drag met de VS geen strijdigheid met de grondwet oplevert en dus ook niet met een tweederde meer derheid hoeft te worden goedge keurd. De Vries voorziet een 'uiterst ge compliceerde situatie' als dat toch gebeurt en na de verkiezingen een meerderheid van de Tweede Ka mer of het nieuwe kabinet van oor deel blijkt dat een tweederde meer derheid voor het goedkeurings- wetsontwerpje vereist zou zijn ge weest. Ook bij de huidige samen stelling van de Kamer ontbreekt die tweederde meerderheid voor plaatsing. "Dat in ons land vreem de mogendheden uitdrukkelijk zeggenschap zouden krijgen over aangelegenheden, die ten diepste het belang van ons land en volk ra ken (het afvuren van. de raketten, red.), heeft de wetgever niet ge wild", aldus De Vries. De opvatting van CDA-kamerlid Gualthérie van Weezei dat in de huidige omstandigheden het nale ven van de grondwet niet de hoog ste prioriteit heeft en dat de nood zaak van plaatsing meer gewicht in de schaal moet leggen acht De Vries 'niet representatief voor de Kamer als geheel. Hij verwacht dat de kamerleden, die trouw hebben gezworen of beloofd aan de grond wet, die zaken in hun afweging zul len scheiden. Politieke tegenstan ders van plaatsing kunnen tot de slotsom komen dat een gewone meerderheid daarover mag beslis sen, terwijl voorstanders wellicht zullen vaststellen dat de grondwet plaatsing slechts toelaat met een tweederde meerderheid. De Raad van State adviseerde op 23 december 1983 op verzoek van de regering dat met een gewone meerderheid kan worden volstaan. De argumenten die daaraan ten grondslag liggen vecht De Vries op diverse onderdelen aan. Overigens zal de Raad van State nog een defi nitief oordeel moeten vellen als de regering het goedkeuringswetsont- werpje aan de raad voorlegt. UTRECHT (ANP) - Een artikel in het blad van de Nederlandse Poli tiebond (NPB) waarin deze zich keert tegen de reservepolitie om dat deze niet geheel geschikt wordt geacht voor de uitoefening van het regulier politiewerk, is de alge meen inspecteur van het korps rijkspolitie Frackers in het ver keerde keelgat geschoten. In het gewraakte artikel vraagt de bond zijn leden om anecdotes over de re servisten. Met die anecdotes wil de bond een zwartboek vervaardigen om daarmee de reservepolitie aan de kaak te stellen. Frackers noemt het artikel kwetsend voor de reservisten. Het is een afbreuk aan de goede naam die de reservist binnen de Neder landse politie heeft. De oproep aan de reguliere politie om een bijdra ge te leveren aan de samenstelling van een zwartboek en kwaad te spreken over hun onbezoldigde collega's acht hij volstrekt verwer pelijk. In een reactie heeft NPB-voorzit- ter Van der Linde gisteren gezegd dat het artikel iets overtrokken en de woordkeuze hier en daar min der gelukkig is. De indruk wordt gewekt dat het gericht is tegen de individuele reserve-politieambte naar, en dat kan .volgens Van der Linde nooit de bedoeling zijn ge weest. AMSTERDAM (ANP) - De advo caat -van het Amsterdamse jonge rencentrum Happy Family, Pen, wil meer getuigen horen over de tipgeldregelingen bij de fiscus in het algemeen en speciaal die bij de Amsterdamse belastingdienst. Dit zei Pen gisteren na afloop van het voorlopig getuigenverhoor rond de vermeende omkoperij van de hasj dealer van de Happy Family door de Amsterdamse belastinginspec teur Versteeg. Voor rechter-com- missaris Beukenhorst legde de dealer een belastende verklaring af over de praktijken bij de Amster damse fiscus. Hij vertelde dat hem begin juli 30.000 gulden belastingverminde ring is aangeboden door inspec teur Versteeg, in ruil voor een ver klaring over Happy Family. Wat de inhoud van die verklaring zou KIDNAPPER (ANP) - De 29-jarige Oosterwoldenaar die woensdag zijn acht maanden oude kind ont voerde uit het Academisch Zieken huis in Groningen is weer thuis, met de baby. De man had de baby meegenomen om te verhinderen dat zijn vriendin, de moeder van de baby, bij hem zou weglopen. De man toonde zich donderdag na te rugkeer in zijn woning verontwaar digd over de manier waarop de po litie de affaire naar buiten had ge bracht. Volgens hem was de zaak schromelijk overdreven en was er van ontvoering geen sprake. De politie nam wel vanaf het begin aan dat de man wel weer zou terug keren, vandaar dat er geen actie was ondernomen. De politie laat de zaak nu met rust en vindt dat het ruziënde paar het zelf maar moet uitzoeken. Volgens hem is het artikel een 'confrontatie met uitwassen en daarmee bedoel ik dat in toene mende mate reservisten worden ingezet voor regulier politiewerk en dat is een slechte zaak. Uit onze afdelingen worden daarvan steeds meer voorbeelden aangedragen'. Volgens Van der Linde beschik ken de reservisten over steeds meer vrije tijd, zodat zij niet alleen in de weekeinden .maar nu al ook door de week steeds meer worden ingezet bij surveillancediensten. De gewone politiemensen krijgen een gedegen opleiding met allerlei sociale vaardigheden, waarover de reservisten niet beschikken. Het inzetten van reservisten vindt Van der Linde ook een verdoeze ling van het sterkteprobleem. Ie dereen praat over uitbreiding, maar in een aantal plaatsen wor den bijvoorbeeld reservisten inge zet om de parkeerproblemen te lijf te gaan. Daardoor doen vrijwilli gers het werk van volwaardige par- keercontroleurs, aldus Van der Linde. Hij noemde het artikel een misluk te badinerende poging. "Iedereen die het artikel heeft gelezen, denkt dat wij op het oorlogspad zijn te gen de reservisten, maar wij twijfe len niet aan hun goede bedoelin gen". Hoofdpunt van kritiek is het feit dat de Raad van State het onder scheid tussen overdracht van be voegdheden door Nederland aan volkenrechtelijke organisaties res pectievelijk andere staten niet scherp trekt. Overdracht van Ne derlandse bevoegdheden aan vol kenrechtelijke organisaties levert geen grondwettelijke problemen op. Twijfel Het PvdA-kamerlid constateert dat bij de Raad van State blijkbaar toch enige twijfel knaagt over de juistheid van de stelling dat de ex pliciete grondwetsbepaling dat be voegdheden aan internationale.or ganen mogen worden opgedragen zich uitstrekt tot overdracht aan andere mogendheden. Wie die stel ling namelijk niet onderschrijft dient volgens de Raad van State te beseffen dat het verdrag met de VS uitdrukkelijk wordt gesloten ter uitvoering en bevordering van de in het NAVO-verdrag overeenge komen samenwerking. Het bevreemdt De Vries dat de Raad van State het noodzakelijk acht dat het plaatsingsverdrag met de VS uitdrukkelijk moet plaats vinden in het kader van de ge meenschappelijke verdediging van het NAVO-gebied. Als souvereini- teitsoverdracht aan een andere mo gendheid niet op grondwettelijke bezwaren stuit, zoals de Raad van State volhoudt, hoeft dat verdrag er niet bij te worden gesleept ter rechtvaardiging. Als die souverei- niteitsoverdracht aan de VS grond wettelijk niet door de beugel kan. 'kan met name het NAVO-kader er geen volkenrechtelijk sausje aan geven dat het gebrek zou ophef fen'. Over de vraag of een Nederland „veto-recht" in het verdrag met de VS moet opnemen spreekt de Raad zich niet uit. Maar vetorecht of opzeggingsrecht lossen de grondwettelijke problemen niet op, zo concludeert De Vries. KRAAMVROUW (GPD) - Het Dia- conessenziekenhuis in Meppel treft geen enkele blaam omtrent de dood van een 33-jarige kraam vrouw uit Willemsoord. Uit een pa- thologisch-anatomisch onderzoek is vastgesteld dat de vrouw, die van een tweeling was bevallen, een natuurlijke dood is gestorven. Van foutief medisch handelen is geen sprake geweest. De inspecteur voor de volksgezondheid en de of ficier van justitie zien van een na der onderzoek af. Daardoor is niet vast komen te staan waaraan de vrouw precies is gestorven. Ontvoerder van Heineken blijft in Scheveningen DEN HAAG (ANP) - De 32-jarige ontvoerder van Heineken en Dode- rer die had gevraagd om een ge vangenis met een milder regime, moet in de zwaarbewaakte strafge vangenis van Scheveningen blij ven. Dit heeft de vice-president van de rechtbank in Den Haag be slist in het kort geding dat de gede tineerde tegen de staat had aange spannen. Zijn advocaat voerde aan dat hij niet vluchtgevaarlijk genoeg was om detentie in de zwaarst bewaak te gevangenis te rechtvaardigen. Volgens de landsadvocaat waren er twee maal tips binnen gekomen dat de man een vluchtpoging wilde ondernemen. De man is tot twaalf jaar gevan genisstraf veroordeeld. Zwollenaren bekennen moord op stadgenoot DEN HAAG (ANP) - Bij de Zuidafrikaanse ambassade hebben gisteren circa 100 mensen gedemonstreerd tegen de noodtoestand in Zuid-Afrika. De demonstratie, georganiseerd door de Anti-apartheidsbeweging Nederland, werd onder andere bijgewoond door PvdA-fractievoorzitter Den Uyl, F NV-bestuurder Stekelenburg, de Amster damse wethouder Van de Klinkenberg en Faber van het IKV. Bij de ambassade werd symbolisch ook de noodtoe stand uitgeroepen. De demonstranten eisen van de Nederlandse regering het terugroepen van de eigen ambassadeur, economische sancties en steun aan het African National Congres (ANC). Van de Zuidafrikaanse regering eisen zij de ophef fing van de noodtoestand en de vrijlating van alle politieke gevangenen. Enkele zwarte Zuidafrikanen zongen protestliederen en Vusile Makatini, een ANC-vertegenwoordiger in Neder land, hield een pleidooi voor de zwarte Zuidafrikanen. (foto anpj VELSEN (GPD) - Een 29-jarige man uit IJmuiden, die begin vorige week al bekende een 32-jarige plaatsgenoot vijftien messteken te hebben toegebracht, heeft inmid dels ook een moord in Amsterdam toegegeven. Hy heeft verklaard de Amsterdammer Simon van As op 6 oktober 1982 met een honkbalk nuppel te hebben doodgeslagen. Tijdens de verhoren door de Vel- sense politie, die uiteindelijk in een bekentenis resulteerden, had de verdachte het steeds over 'die zaak uit Amsterdam'. Nadere infor matie leerde dat de IJmuidenaar in 1982 korte tijd verdacht was ge weest van de moord op Simon van As. Omdat de man een sluitend alibi had, werd hij toen na korte tijd weer vrijgelaten. KAATSHEUVEL (ANP) - De gezusters Van der Heuvel uit Kaats heuvel hebben van de gemeente Loon op Zand de rekening gepre senteerd gekregen voor de reiniging en ontsmetting van hun boer derij. De bejaarde zussen moeten de kosten van een schoonmaak actie begin dit jaar, bijna 62.000 gulden, zelf betalen. Begin dit jaar werd een groot aantal kadavers op het erf van de boerderij in Kaatsheuvel aangetroffen, samen met een sterk verwaarloosde veestapel. Verder bleek in en rond de woning het afval meters hoog opgestapeld te liggen. In totaal waren 140 vrachtwagens no dig om het vuil af te voeren. Een woordvoerder van de gemeente Loon op Zand zegt de kos ten zo snel mogelijk op de zussen te willen verhalen. Dat moet binnen een termijn van twee maanden gebeuren, anders start de gemeente een gerechtelijke procedure. "Als de vrouwen voor die tijd aantonen dit niet te kunnen betalen moeten we echter naar andere betalingsmogelijkheden zoeken", aldus de woordvoerder. De zussen uit Kaatsheuvel staan nog steeds onder begeleiding van een arts van het RIAGG en volgens de woordvoerder van de gemeente heeft men er alle vertrouwen in dat het gedrag van de beide vrouwen zodanig is veranderd 'dat het binnen de maat schappelijk aanvaardbare grenzen blijft'. ZWOLLE (ANP) - De drie r die door de Zwolse politie zijn gearresteerd in verband met de moord op de 39-jarige Zwollenaar Antoon van Hal, hebben bekend. De verdachten zijn een 26-jarige Zwollenaar en diens 24-jarige vrouw, en een 29-jarige Zwolle- Het lichaam van Van Hal werd dinsdagmorgen door een voorbij ganger gevonden in het park De Hogenkamp in Zwolle. Uit het on derzoek van het dertig personen tellende provinciale recherche team is gebleken dat het slachtof fer de maandagavond met de twee mannelijke verdachten heeft door gebracht bij een broer van een van hen. Hier werd de nodige alcohol genuttigd waarna de bezoekers om ongeveer half twaalf vertrokken. In het park De Hogenkamp is het om onduidelijke redenen tot een vechtpartij gekomen waarbij Van Hal zodanig werd geschopt en ge slagen dat hij liggend in de strui ken achterbleef. De daders ver keerden volgens de politie in de veronderstelling dat hij dood was. In de woning van de 26-jarige verdachte hebben de daders hun met bloed besmeurde kleding en schoeisel verwisseld voor schone kledij en schoenen. Aangezien de drie zekerheid wilden hebben over de dood van Van Hal gingen ze ver volgens terug naar het park. Ze troffen het lichaam echter niet meer aan op de plaats waar ze het hadden achtergelaten. Na enig zoeken vonden ze de man zittend in het gras aan de andere kant van een voetpad. Het bleek dat Van Hal nog in leven was en de betrokke nen hebben volgens de politie ook nog enige woorden met hem ge wisseld. Vermoedelijk met een door de vrouw beschikbaar gesteld zakmes is Van Hal daarna zodanig bewerkt dat hij overleed. Over omkoopzaak rond dealer moeten zijn vertelde de belasting man niet, maar wel zou die verkla ring moeten aansluiten bij twee verklaringen over het jongerencen trum die de belastinginspectie al in huis zou hebben. Het gesprek met de belastingman legde hij uit voor zorg vast op een band. Hij weiger de op het aanbod in te gaan, en lichtte in plaats daarvan de advo caat van Happy Family in over het gebeurde. Hoor en wederhoor was gisteren niet mogelijk, hoewel advocaat Pen ook de belastinginspecteur Versteeg en twee andere mogelijk betrokkenen had opgeroepen te getuigen. De drie beroepen zich echter, met goedkeuring van de minister van financiën, op hun ge heimhoudingsplicht en weigerden te verschijnen. Of zij zich terecht beroepen op dit verschoningsrecht maakt de rechter-commissaris uit. Eind volgende week wordt hier over een beslissing verwacht. Het voorlopig getuigenverhoor gaat vooraf aan een mogelijke schadevergoedingsprocedure die de Happy Family wil gaan voeren tegen de fiscus. De Happy Family kwam begin dit jaar in opspraak nadat VVD-raadsleden vragen hadden gesteld over de drugsom- zetten bij het jongerencentrum. Volgens de informatie van de WD zou bij de Happy Family jaarlijks 12 miljoen gulden aan softdrugs (hasj en marihuana) verkocht wor den. De WD-raadsleden weiger den hun bronnen hiervan vrij te ge ven. Ook zij beriepen zich tijdens een voorlopig getuigenverhoor op het verschoningsrecht, maar zon der succes. Het voorlopig getui genverhoor in deze zaak moet nog worden voortgezet. De chimpansees bij TNO hebben een geintje. Ze halen water uit de drinknippel en schieten daarmee feilloos op de argeloze bezoeker. Dikke pret. Horen en zien ver gaat. Want levenslust hebben die beesten wel. Trouwens, dat blijkt ook wel uit de goedgevulde kin dercrèche van de apen. Zes van deze rakkers zullen als groep worden vrijgelaten in een wildreservaat in Afrika. De stich ting AAP (Apen, Adoptie en Pro tectie) zal er zorgen dat de dieren zich de komende drie jaar ter plaatse kunnen aanpassen aan de nieuwe omstandigheden. door Weert Schenk Het zestal leeft al ruim 20 jaar in het Primatencentrum van TNO in Delft. Ze zijn in die tijd ■niet gaar geworden van de meest verschrikkelijke medische expe rimenten. Ze werden niet opzet telijk ziek gemaakt. De schedels zijn nooit gelicht. De apen, gene tisch voor 99 procent gelijk aan de mens, hebben ook nooit in rie men vastgebonden gezeten, ter wijl lichtjes op hun hoofd aan- en uitflikkerden. Niettemin zijn het geen geluks vogels, deze zes. Dr. Schellekens, plaatsvervangend directeur van het Primatencentrum, zegt dat de mensapen bij TNO in hun he le leven, dat in gevangenschap 40 jaar kan duren, slechts hoog stens negen maanden voor on derzoek worden gebruikt. Voor het overige zijn ze bestemd voor de fok. Hen isoleren van hun groep is volgens Schellekens het ergste wat TNO de apen aandoet. Al leen of met z'n tweeën in een kooi worden ze dan in een aparte ruimte gezet. Ze krijgen dan wel verzorging en extra aandacht van hun bekende mensen. In die tijd worden ze ingespoten met een vaccin tegen geelzucht. De apen worden daar niet ziek van, zegt Schellekens. De bedoe ling is slechts om te zien of het vaccin gèen geelzucht opwekt. Dat zou kunnen gebeuren, om dat het mèdicijn wordt gemaakt van bloed van mensen die deze ziekte dragen. Het komt vrijwel nooit voor dat een aap geelzucht krijgt, zegt Schellekens. En als het gebeurt zijn de gevolgen voor een aap veel geringer dan voor Een dergelijke test duurt zes maanden. Dan volgt een lange rustperiode in de groep. De aap kan daarna nog eens voor een drie maanden durend onderzoek naar de oorzaken van een variant van geelzucht worden geiso- leerd. Voor dit korte onderzoek zouden de zes apen, die nu naar de stichting AAP gaan, worden overgebracht naar het Lemsip Instituut van de Universiteit van New York. Maar om allerlei rede nen kon dat niet doorgaan. Vrij leven TNO kwam een beetje met de apen in de maag te zitten. Voor uitlopend op de emigratie waren in de kolonie van ruim honderd apen nieuwe groepen gevormd. Dat was niet alleen noodzakelijk vanwege de leeftijdsopbouw. Ook het voorkomen van inteelt vergde maatregelen. Andere huisvesting moest worden ge vonden. Er zijn mogelijkheden om apen aan dierentuinen te geven. Dat lukte in dit geval niet. Ook het bejaardenhuis voor apen in Amerika waar anders zat vol. Zo ontstond het idee om ze op te leiden voor een vrij leven in de natuur. Daartoe werd contact gezocht met de stichting AAP. die daarmee ervaring heeft en over voldoende relaties beschikt in het buitenland. Schellekens: „Als onderzoek sinstituut zijn wij verdacht. De stichting AAP heeft een naam te verliezen". Het benodigde geld voor huisvesting en verdere ver zorging wordt bijeengebracht door de Anti-Vivisectiestichting. TNO levert een bijdrage in de kosten van de bouw van de nieu we verblijven bij AAP. De apen zullen goed in de ga ten worden gehouden, zegt Her man Koning, hoofd van de apen- afdeling. Hij zegt dat de verzor gers erg gehecht zijn aan de die ren. Koning wijst op een baby chimpansee in een luier, die met grote ogen de bezoeker vanuit een couveuse aankijkt. „Ze heb ben net zoveel aandacht nodig als een mensenkind. Dat laat je niet zomaar los". Koning zegt dat de verzorgers ook niet zullen accepteren dat de apen aan allerlei experimenten worden blootgesteld. „Er is hier eens een aap dood gegaan aan hersenvliesontsteking. Dat kwam door een infectie van bui tenaf, maar wat dat alleen al hier niet teweeg heeft gebracht. De meeste experimenten bij TNO worden met ratten en muizen ge daan". Fokcentra De apenkolonie van TNO is van groot belang, zegt Schelle kens. „Buiten de drie centra in de Verenigde Staten worden al leen hier chimpansees gefokt. Alleen via deze centra komen nog apen beschikbaar voor ons onderzoek. De chimpansees be horen inmiddels tot de bedreig de diersoorten. Hun aantal gaat met duizelingwekkende snel heid omlaag. Vandaar dat geen exemplaren meer uit de vrije na tuur worden gehaald". Schellekens vertelt dat er goe de contacten zijn met de Ameri kanen. De centra wisselen vaak apen uit om inteelt tegen te gaan en de sociale structuur van de groepen beter te kunnen organi seren. Ook dat was een reden dat de zes aanvankelijk naar de Ver enigde Staten zouden gaan. Directeur Okko Reussien van de stichting AAP zegt dat het een voordeel is dat de TNO-apen al in groepen hebben geleefd. „Het is veel moeilijker om een aap te hebben die ergens op een flatje als knuffeldier is gebruikt". Reussien vindt de apen er prima uitzien. „Ze zijn zeker niet gaar. Ze zitten niet glazig rond te kij ken of zo. Ze vertonen natuurlijk gedrag, 's Morgens komt het mannetje naar buiten en wil dan imponeren. De vrouwtjes moe ten dat sussen. Dat is heel nor maal". Reussien denkt dat de apen naar Ghana gaan, maar zeker we ten doet hij dat niet. Ook is nog onbekend wanneer ze kunnen vertrekken. Hij vertelt dat het aanpassen van de apen aan hun vrijheid een zware klus is. Ook in het wild zullen ze door contro leurs begeleid moeten worden. „Ze houden de neiging om naar mensen toe te trekken. En het zijn juist stropers en smokke laars die daar misbruik van kun nen maken. De mens is hun grootste vyand. Een roofdier zal wel uitkijken om een groep chimpansees aan te vallen. Wel zullen ze in het wild lange tijd moeten worden bij gevoederd. Het is geen probleem dat de apen al meer dan 20 jaar in ge vangenschap hebben geleefd. „Ze kunnen wel zestig jaar wor den. Ze hebben nog een heel le ven voor zich. Bovendien leren ze ongelooflijk snel en grondig". Reussien heeft inmiddels voor de rehabilitatie van tientallen apen gezorgd. „Maar het is voor het eerst dat ik mensapen krijg. Die zijn intelligent en kwetsbaar. Dat maakt het toch een aparte uitdaging".

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 5