OPEC verlaagt prijs zware olie Heertje: ik ben slachtoffer laster 'Bewijs tegen De Vries lastig te vinden'Israël besluit lo m Consument zal weinig merken Bussum hoeft Samsom geen order te geven Caravanbezit sterk gestegen WV-personeel leert 'omgaan met klanten' IBM gaat microcomputers ook produceren in Mexico Rechter verbiedt ESA eigen-rijdersysteem ambtenaren te ontslaan PAGINA 6 ECONOMIE VRIJDAG 26 JULI 1985 (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM/ALPHEN - De ge meente Bussum hoeft een op dracht tot automatisering van de gemeente-administratie - kosten ruim een miljoen gulden - niet aan het computer-servicebureau Sam- som Data Systemen in Alphen te geven. Dat heeft de president van de rechtbank in Amsterdam, mr. B.J. Asscher, gisteren beslist. Samsom eiste vorige week in een kort geding dat het de order alsnog zou krijgen, nadat de gemeente raad van Bussum met IBM, een concurrent van Samsom, in zee was gegaan. Volgens de advocaat van het Al- phense bedrijf, mr. R. de Ranitz, was er een overeenkomst gesloten tussen burgemeester en wethou- GENÉVE (AP) - De ministers van oliezaken van de organisatie van olie exporterende ^r0sr pterin?v^'len^oTpu" landen (OPEC) hebben gisteren vier dagen van soms stormachtige beraadslagingen afge- tersysteem, de installatie daarvan rond met een meerderheidsbesluit om sommige olieprijzen iets te verlagen. De verlagin- en het opleiden van het personeel, gen betreffen maar een gering deel van de wereldaanvoer en zullen naar verwacht nauwe- De enige voorwaarde die aan de lijks van invloed zijn op de verbruikersprijzen. digde geld voor de apparatuur be- willen in de totale olie-afzet van de verkopen of dat de gestage daling schikbaar stellen. Die order was in totaal ruim een miljoen gulden groot. De raad stel de in eerste instantie 475.000 en daarna nog eens 575.000 ter be schikking, waarmee het gemeente- tijd _te bestuur volgens De Ranitz aan de koop vast zat. Hij verdedigde tij- ratuur al had besteld en die ooit "zal dens het kort geding zijn visie door moeten afnemen, overweegt om in et- hoger beroep te gaan. Mocht dat de niet binnen afzienbare tijd tot de mogelijkheden behoren, dan zal het Alphense bedrijf via een civiele 0procedure een schadevergoeding W hebben daartoe de be- van de gemeente Bussum eisen. Een vergoeding die zal liggen om en nabij een half miljoen gulden, As- vertelde adjunct-directeur P.W. Vermeulen desgevraagd. 1 brief van burgemeester en wet houders aan Samsom - wa opdracht voorwaardelijk werd ge gund - aan te merken als eenkomst tot aanneming van werk, B voegdheid, Rechtbankpresident mr. scher ging echter mee met de van de raadsman van de gemeente Bussum, mr. H. de Jong Schou- Het missen van de opdracht, wenburg, die stelde dat er sprake verzekerde Vermeulen, heeft overeenkomst Samsom geen verdere gevolgen. De overeenstemming werd na af loop van de conferentie onthuld door minister Mana Saeed Oteiba van de Verenigde Arabische Emi raten, en bevestigd door diens Al gerijnse ambtgenoot Belkacem Nabi. Oteiba verklaarde dat de prijs voor zware ruwe olie met 50 dollar cent zal worden verlaagd tot 26 dol lar per barrel. De prijs voor de mid delzware kwaliteit gaat met 20 dol larcent omlaag naar 27,20 dollar. De basisprijs voor de lichte soorten van de hoogste kwaliteit blijft on gewijzigd op 28 dollar per barrel. "Wij zijn allen gelukkig", zei de Nigeriaanse minister Tam David- West. Ook de Saoedische minister sjeik Ahmed Zaki Yamani toonde zich voldaan met het resultaat van de besprekingen. Yamani was de gene die de regeling om de zware oliesoorten in prijs te verlagen had uitgewerkt. De overeenkomst moest Saoedi-Arabiè de gelegen heid bieden zijn olie-afzet, die op een 20-jarig dieptepunt is geko men, op te voeren zonder de prijs structuur van de OPEC fundamen teel te veranderen. Iran, Libië en Algerije stemden tegen de prijsverlaging. De 10 ove rige lidstaten gingen ermee ak-, koord. Doorgaans neemt het olie kartel zijn besluiten bij concensus, maar in dit geval werden de minis ters gedwongen tot een meerder heidsbesluit. De voorzitter van de OPEC, de Indonesische minister Subroto, zei dat de ministers in het najaar opnieuw bijeen zullen ko men om verzoeken van verscheide ne lidstaten, die een groter aandeel i de olieprijs tot staan zal i OPEC, in overweging te nemenL Hij zei dat op die vergadering geen den gebracht, verdere prijsverlagingen worden Een deskundige voorzien. De lichte prijsverlaging waartoe Londen noemde de prijsverlaging "zonder betekenis". Volgens hem probeert koop en verkoop. Dat is een zaak, "We missen een stuk aan inkom- zo zei hy, waarover de gemeente- sten. Niet alleen aan onderhoud raad moet beslissen. Aangezien de maar ook het leveren van de pro- meerderheid van de raad een voor- gramma's voor de computer gaat keur aan de dag legde voor de nu niet door. Bovendien moeten tweede gegadigde, IBM, kan de ge- we maar zien dat we de al bestelde meentemetwordengedwongen.de apparatuur kwijtraken. Het gaat de OPEC nu heeft besloten, zal de OPEC op deze vooralsnog weinig invloed hebben op de prijs die de consument moet betalen. Deskundigen zijn ning dat de prijsverlaging dollarcent voor z en 20 dollarcent de werkelijke proble men op te lossen. Het feit dat de ministers er vier dagen voor nodig hadden om het eens te worden olie-soorten over een dergelijke minime prijs de middel- verlaging is tekenend voor de on- opdracht alsnog te plaatsen bij Samsom Data Systemen, te mr. Asscher. Samsom, dat de computer-appa- vrij omvangrijke installa- beslis- tie. Je moet maar net iemand tegen het lijf lopen die daarin past". Vermeulen ontkent met klem dat Samsom te lichtvaardig heeft aangenomen dat de brief van het Bussumse gemeentebestuur als opdracht zou gelden. "Elk bedrijf dat namens een gemeentebestuur een dergelijke brief krijgt, neemt aan dat zo'n schrijven gelijk staat aan het verstrekken van een order. Burgemeester en wethouders hoe ven het alleen maar in de raad te brengen. Ze hadden bovendien een positief advies van een ambte lijke werkgroep die een studie van vijf jaar had verricht naar de auto matisering van de administratie. Die groep koos unaniem voor het, systeem van Samsom. Maar B en W hebben dat advies gewoon naast zich neergelegd". Veertig Vermeulen: "Vorig jaar hebben we aan veertig gemeenten soortge lijke apparatuur geleverd. En dat is precies op dezelfde manier gegaan zoals de gemeente Busssum aan vankelijk handelde: we kregen op dracht van de gemeentebesturen. En vervolgens brachten zij het in de gemeenteraad voor goedkeu ring van het krediet. Ik ben al meer dan twintig jaar in deze branche werkzaam en het is nog nooit an ders gegaan. Dan maak je dit mee. Dat is een bittere pil die we wel even moeten verwerken". DEN HAAG (ANP) - Rond de laatste jaarwisseling waren er in Nederland 580.000 caravans. Dat is 45 procent meer dan op 1 januari 1984, toen er 400.000 ge registreerd waren. Dit blykt uit de gisteren verschenen jaarlijk se publicatie „Kerncijfers ver keer en weg" van de Stichting- weg. Deze organisatie baseert haar gegevens onder meer op cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Uit het vouwblad van Stich- tingweg blijkt dat ook de aan tallen auto's, motoren, brom mers en fietsen in 1984 per sal do toegenomen zijn. Deze stij ging varieerde van 0,9 procent bij de auto's tot 11,6 procent bij de fietsen. Kijkend naar de situatie in net Nederlandse voertuigpark van tien jaar geleden, valt op dat alleen het aantal brommers sterk gedaald is. Waren er eind 1974 bijna 1,8 miljoen fietsen met hulpmotor, ultimo 1984 re den er nog 657.000 brommers rond. Dat is een daling van ruim 62 procent. Verder geeft ook de mobili teit van de Nederlander een stijgende lijn te zien. Dat wil zeggen dat hij steeds meer kilo meters aflegt. Deze grotere reis lust wordt nagenoeg geheel in de eigen auto bot gevierd. Het totaal aantal afgelegde kilome ters van de 14,4 mihoen Neder landers bedroeg in 1984 bijna 147 miljard. Een jaar eerder was dit ruim 138 miljard of zes procent minder. UTRECHT (GPD) - Een eerste lichting van tachtig medewer kers van Nederlandse VW-kan- toren heeft een spoedcursus ach ter de rug om 'het veranderde consumentengedrag' in de re creatie- en toeristenindustrie het hoofd te kunnen bieden. De cur sussen vallen onder verantwoor delijkheid van de Stichting Vak opleiding voor Toerisme en Re creatie. In de komende drie jaar krijgt personeel van campings, restau rants, hotels, cafés, VW's, pret parken en andere recreatieve in stellingen eveneens spoedtrai- ningen die de kennis over het omgaan met klanten moet ver groten. Het ministerie van eco nomische zaken stelde een subsi die van ruim wee ton beschik baar. Voor de cursussen zijn docen ten van de ANW, de Recron (Recreatie-ondernemers) en het horecawezen in het land gehou den. Bij enkele instellingen, zo als de WV, is het personeel ver plicht de cursussen te volgen. De cursussen zijn bedoeld om het personeel uit de recreatie- en toeristenbranche beter aan te passen aan het gedrag van klan ten aan informatiebalies, in hore cagelegenheden enz. Mevrouw Eijkemans van de Algemene Ne derlandse Vereniging van VW's: „Vroeger was het zo dat de mensen in hun vrijetijdsbe steding altijd blij en vriendelijk waren. Nu is er sprake van ge dwongen vrije tijd met als gevolg dat het gedrag van de klant lang niet meer zo vrolijk is. Een enke le keer is er zelfs sprake van agressie". Om in te spelen op die tendens besloten de gezamenlij ke toeristenorganisaties tot het opzetten van spoedopleidingen. GRONINGEN (ANP) - De presi dent van de rechtbank in Gronin gen, mr. G. Overdiep, heeft het reisbureau ESA Transcontinental te Marum gisteren verboden een eigen rijder-systeem bij het tou- ringcarbedrijf in te voeren. Op het verbod is een dwangsom van één miljoen gulden gesteld, plus 100.000 gulden voor iedere daarop volgende dag. Het vonnis is de uit komst van een kort geding dat de Vervoersbonden van de FNV en CNV en vijf chauffeurs van het dische mus", omdat de chauffeur helemaal geen eigenaar wordt van de bus, maar hem in werkelijkheid slechts van zijn werkgever least. In tegenstelling tot wat de directie van ESA steeds heeft aangevoerd, zal juist bij dit systeem de chauf feur geen enkele prikkel krijgen om zuinig te zyn op zyn bus en kleine reparaties zelf te verrichten, aldus mr. Overdiep. De rechtbankpresident stelt in zijn vonnis dat de ESA zo'n prikkel bij de chauffeurs veel beter en op touringcarbedrijf tegen de directie eenvoudiger wijze kan bereiken door elke chauffeur een vaste bus ter beschikking te stellen en een haar touringcars premie uit te loven voor lage kos ten van onderhoud en een laag brandstofverbruik. Bij ESA werken negen chauf feurs in vaste dienst. Het bedrijf hadden aangespannen. Het bedrijf wilde uit bezuinings- overwegingi door de chauffeurs laten men. Volgens de directie zou daar mee een besparing van 30.000 gul den per bus per jaar worden be reikt, omdat de chauffeurs zuiniger wilde als eerste bedrijf in het per met het materiaal zouden omsprin- sonenvervoer het eigen-rij dersys- gen. Bij het eigen rijder-systeem teem gaan invoeren. Een soortge- worden de chauffeurs verplicht de lijke constructie bestaat wel in het bus in eigendom aan te schaffen en beroepsgoederenvervoer. De bon- krijgen zij naast hun cao-loon een kostenvergoeding per kilometer. DEN HAAG - Een Haagse banketbakker lijkt alle diplomaten in de stad uit te nodigen om voor een gulden hun buik vol te eten. Zo is het echter niet: een diplomaatje is een puddinkje waarin wat likeur is verwerkt. Haagse bluf? (foto anp>. den en de chauffeurs hadden gevoerd dat het systeem niet alleen strijdig is met de cao, maar ook Volgens de rechtbankpresident met de Wet Autovervoer Personen is het eigen rijder-systeem in strijd (WAP) en met de verplichting van met de cao. In de calculaties inzake de directie van ESA zich als goed de invoering van het eigen rijder- werkgever tegenover het personeel systeem heeft de directie volgens te gedragen. Nu de rechter heeft de rechter ten onrechte geen reke- geconcludeerd dat het systeem in ning gehouden met de stijging van strijd is met de cao en daarom al- de brandstofprijzen. leen al moet worden afgewezen, is De rechter noemt het eigen-rij- hij niet nader op die andere punten dersysteem verder een "dode juri- ingegaan. MEXICO (Rtr)-De Mexicaanse re- zich in Mexico mag vestigen zijn gering heeft bekendgemaakt dat een verplichting om 92 procent van zij IBM, de grootste computerfa- de productie te exporteren, het le veren van een bijdrage aan de op komende Mexicaanse computerin- brikant ter wereld, toestaat vestiging in Mexico te openen. De onderhandelingen daarover heb- dustrie en het gebruik maken ben achttien maanden geduurd. Mexicaanse leveranciers De fabriek blijft geheel in handen IBM en zal voornamelijk com- vijf jaar 91 miljoen dollar investe- puters voor de export gaan produ- ren in de Mexicaanse vestiging, i IBM ceren. Een eerder plan assemblagefabriek beginnen werd niet goedgekeurd De voorwaarden waaronder IBM Kort Zakelijk derdelen. IBM zal verspreid '|ste' DEN HAAG (ANP) - Prof. dr. A. De prijs van de in MexicoV w maakte computers zal met meer heeft ZIjn raadsman verzocht na te Mexico te dan tien tot vijftien procent boven gaan la^gs wejke weg het meest ef- de pnjs die in de VS wordt betaald fecüef k|„ worden opgetreden te mogen bggen. gen de laster.. dje de vereniging Effectenbescherming (VEB) over hem zou hebben verspreid. Heertje deelde dit vanochtend vroeg mee vanaf zijn vakantieadres in Frank rijk. Uit een publikatie in het week blad Vrij Nederland van deze week bleek dat Heertje in 1983 vier keer, mede namens de Belgische hoogle raar prof. dr. R. Hirschfeld, decla raties heeft ingediend bij de in 1984 failliet verklaarde beleggingsgroep Research Co in Rotterdam. Het ging om bedragen van 29.500 gul den per kwartaal. De Research Co groep bestond onder meer uit Re search Co Options, de stichting In- terresearch en Interresco NV, ge vestigd te Willemstad. De directeur van deze beleg gingsgroep, J.M. den Engelsman, is onlangs veroordeeld tot een jaar en negen maanden gevangenis straf wegens bedrieglijke bank breuk, valsheid in geschrifte en op- HOEK VAN HOLLAND - De Zonne-Zilverpijl van Mercedes Benz, de lichting. Ongeveer 200 beleggers snelste zonne-auto ter wereld met 432 zonnecellen, is te zien op de Zon- en hebben een totale belegging van Windspelen van Energie Anders in Hoek van Holland. De auto kan een vijf miljoen dollar, bij de huidige snelheid halen van 70 kilometer per uur. (foto anp» koers 16 miljoen gulden, verloren. Hoogleraar wil optreden tegen Vereniging Effectenbescherming Uitkeringen In 1984 zijn de uitkeringen van T hetzelfde6 mveau6 gebieven^^fn Pessimisme over onderzoek naar Kb V-topman het voorgaande jaar. Het is voor het eerst sinds de opbouw van het huidige stelsel dat het totaal aan uitkeringen gedurende een jaar niet gestegen is. In totaal werd 81,4 miljard gulden uitgekeerd, tegen over 81,5 miljard gulden in 1983. Vrij Nederland maakte eveneens bekend dat Heertje en Hirschfeld nog in 1984 als adviseurs stonden vermeld op een prospectus van de stichting Interresearch en Intere- resco. Connectie De hoogleraar ontkende tegen over het weekblad nog elke con nectie met de beleggingsgroep. In zijn verklaring van vandaag deelt hij echter mee dat de gepubliceer de declaratie^ betrekking hebben „op algemeen voorlichtende werk zaamheden op het terrein van ma cro-economische ontwikkelingen, wisselkoersen en de verwachting daaromtrent". Volgens Heertje hadden deze ad vieswerkzaamheden in 1983 een in cidenteel karakter en werden de contacten met Research Co daarna verbroken. Er was bij hem intus sen niet het vermoeden gerezen dat Den Engelsman een oplichter zou kunnen zijn. „Daar had ik geen idee van", zo verklaart de hoogle raar. „De man had tenslotte enor me investeringen in bijvoorbeeld apparatuur gedaan." Hij voegt daaraan toe: „Ik functioneerde voor Research Co slechts als de melkboer die de melk kwam bren gen." Heertje zegt het te betreuren dat zijn naam nog in 1984 op een pros pectus van de beleggingsgroep is geplaatst. Dit is zonder mijn mede weten, laat staan toestemming en eerst geruime tyd na de verbreking van de contacten gebeurd, aldus de hoogleraar. Overigens is deze fol der, voorzover Heertje weet, nim mer verspreid en als dat zou zijn gebeurd, zou hij volgens zijn ver klaring onmiddellijk maatregelen hebben genomen. Vrij Nederland meldde verder dat Heertje ook betrokken is ge weest bij First Commerce Securi ties, een effectenkantoor met een slechte reputatie in Amsterdam. De VEB heeft het vermoeden dat „de grote man" achter First Com merce een wegens zijn fraudes en oplichtingen bekende Canadees is en Heertje aangesproken op diens betrokkenheid bij het effectenkan toor. Via zijn advocaat heeft Heertje vervolgens met juridische stappen gedreigd als de VEB ruchtbaar heid aan diens advieswerkzaamhe den zou geven. Volgens Heertje hebben de VEB en in het bijzonder de woordvoer der daarvan, getracht de indruk te wekken dat hij willens en wetens zou hebben deelgenomen aan ma lafide beleggingspraktijken of daaraan medeplichtig zou zijn ge weest. Alle in de pers verschenen verdachtmakingen lijken te komen uit deze bron, zo stelt hij. De VEB baseert de beschuldi gingen op de in Vrij Nederland af gedrukte declaraties, aldus Heer tje. „Deze beschuldigingen zijn echter volstrekt uit de lucht gegre pen en met kwaadwillige bedoelin gen in de publiciteit gebracht", zo zegt hy. Kwaadwillig Op de vraag welke kwaadwillige bedoelingen dat zouden kunnen zijn, wilde Heertje vanmorgen niet ingaan: „Daar heb ik wel een idee over, maar daar wil ik liever niets over zeggen." Hij deelt verder nog mee eerst gistermorgen over de zaak gelezen te hebben in een lan delijk ochtendblad en dat hij zon der de stukken bij de hand, de bo venstaande reactie heeft geformu leerd. Heertje zegt geen juridische stappen tegen Vrij Nederland te overwegen: „De pers doet gewoon haar werk." Het verbaast hem wel dat dit weekblad de hand heeft we ten te leggen op zijn declaraties aan de Research Co groep. „Ik be schouw dat als een aantasting van mijn privacy." Hij is intussen niet van plan in verband met deze zaak vervroegd naar Nederland terug te keren: „Ik wacht rustig af welke mogelijkheden mijn raadsman mij zal voorleggen." Deze stabilisatie is onder meer een gevolg van het bezuinigingsbeleid van de overheid, terwijl ook min der werkloosheidsuitkeringen zijn verstrekt, zo maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek gisteren bekend. Architecten De architectenbureaus hebben DEN HAAG (GPD) - De Orde van Advocaten vindt dat het openbaar ministerie slordig is omgespron gen met het onderzoek naar meine dige verklaringen van de vroegere RSV-topman De Vries. Dat zegt de deken van de Orde, mr. J. R. Glasz, in een reactie op het besluit van de officier van justitie om naar aanlei ding van kranteberichten alsnog nader te onderzoeken of De Vries onwaarheid heeft gesproken tij dens de verhoren van de parlemen- Dinsdag besloot de hoofdofficier van de ontvanger of van vangen. Vries, omdat meineed niet te be wijzen zou zijn. Er was niet te ach- Vermeulen: „De vraag was dus of De Vries de waarheid had ge sproken. Hij overlegde ons een bankafschrift van een effectenkan- justitie dat geen vervolging de verzender bekend is, kunnen worden ingesteld tegen De we de overschrijving vry gemakke lijk terugvinden". Vermeulen vindt niet dat het terhalen of een bankoverschrijving openbaar ministerie laksheid kan toor, waaruit de overschrijving al dan niet had plaatsgevonden, worden verweten. Het onderzoek moest blijken. Het kantoor had het omdat de betrokken bank de gege- is volgens hem zorgvuldig genoeg bedrag via een handelsbank aan vens niet had bewaard. Nadat verricht. „We hebben alleen een Bredero betaald. Wij hebben bij kranten hadden gemeld dat die ge- antwoord gezocht op de vraag of die bank navraag gedaan, maar die daar inmiddels tussen april 1984 en april dit jaar taire enquêtecommissie RSV. voor 11,7 miljard gulden aan nieu- we opdrachten gekregen, dertig gevens bij de Bankgirocentrale nog voorhanden gisteren weten e zoek in te stellen. Volgens de officier van justitie De Vries zich aan meineed schul- gegevens liet het OM dig heeft gemaakt, of hij onwaar- vernietigd", nader onder- heid heeft gesproken. Wij zijn niet Die feiten waren voor het open- in de eerste plaats geïnteresseerd baar ministerie voldoende om af te geldtransacties. Dat irocent meer dan in die periode van De Vries blijkbaar niet uitput jaar ervoor. Dit blijkt uit cijfers tend genoeg heeft onderzocht. Den Haag, mr. B. Vermeulen, is het opdracht niet", legt Vermeulen uit. niet te voorspellen hoelang dat na der onderzoek gaat duren. Boven- Tegenover de parlementaire zien van verdere vervolging. Met de overlegging van het bankaf schrift kon De Vries aantonen te- quëtecommissie RSV heeft De genover de parlementaire enquête van het Centraal Bureau voor de „Van een officier mag de uiterste dien is hij weinig optimistisch ge- Vries op 16 oktober van het vorig commissie de waarheid te hebben Statistiek. Het aantal werknemers zorgvuldigheid worden verlangd, bij de bureaus daalde met drie pro- De beslissing om al dan niet tot cent tot 9.100. In totaal was er eind maart voor 21,9 miljard gulden vervolging over te gaan, is een ge- wichtige. Je mag van de officier opdrachten onderhanden. Dat is verwachten, dat hij dan alle aspec- procent minder dan in maart ten nauwgezet heeft overwogen', aldus de deken. stemd over het resultaat. „Ik heb jaar verklaard een bedrag van gesproken. Hij had immers alleen e laten vertellen dat het erg lastig 468.000 gulden aan het bouwbe- gezegd het bedrag te hebben over- die ene overboeking uit miljoe- drijf Bredero te hebben overge- gemaakt. Of het geld al dan niet bij maakt, waardoor een door hem bij de geadresseerde terecht komt, is RSV ten onrechte geinde declara- volgens Vermeulen in een onder- zegt dat die klus meevalt. „Als de tie werd terugbetaald. Bredero zoek naar meinedige verklaringen datum, het bedrag en het rekening- zegt dat geld nooit te hebben ont- niet ter zake. andere te lichten". Een woord voerster van de Bankgirocentrale TEL AVIV (Rtr) - De regering van Israël heeft besloten 10.000 van haar 60.000 ambtenaren te ontslaan, zo heeft een kabinetswoordvoerder in Tel Aviv laten weten. Premier Peres, minister van financiën Modai en verte genwoordigers van de vakbondsfederatie Histadrut hebben daarover sinds vorige week intensief onderhandeld. De komende week beginnen onderhandelingen over het ontslag van nog eens drie procent van de ambtenaren. Onder druk van de Histadrut is voor de ambtenaren die aan het werk kunnen blijven besloten tot een loonsverhoging van veertien procent, evenveel als voor de werknemers in het bedrijfsleven. De regering wilde oorspronkelijk niet verder gaan dan een salarisverhoging van elf procent, zoals was opgenomen in de bezuinigingsplannen die drie weken geleden zijn aangenomen. De vakbondsfederatie zal niet, zoals eerder wel is gebeurd, een staking organiseren uit protest tegen het ontslag. De Histadrut zoekt het nu in maatregelen zoals verkorting van de werkweek met aanpassing van sala- Deskundigen hebben gezegd dat de regering haar eigen uitgaven moet verminderen met anderhalf miljard dollar en een miljard dollar aan extra belastinginkomen moet zien te krijgen willen de plannen om de econo mie van Israel weer in bet goede spoor te krijgen slagen.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 6