Chemisch afval geloosd in België Renault zet sanering voort Prof. Heertje in opspraak Nederlandse bedrijfjes aangepakt Gijzeling vervalsers van parfum toegestaan Havenloodsen stemmen in met toeslagenakkoord Vlees scharrelvarkens voortaan gegarandeerd Meerderheid van OPEC voor verlaging olieprijs DONDERDAG 25 JULI 1985 ECONOMIE PAGINA 11 BRUSSEL (GPD) - Nederlandse chemische bedrijven blijken in toenemende mate het Antwerpse havengebied te gebruiken om de afvalprodukten te lozen die zij in eigen land niet kwijt kunnen. De Belgische Milieudienst heeft de voorbije weken diverse afvalbe- drijfjes aangepakt, die zonder de vereiste vergunningen bleken te werken. ROTTERDAM (ANP) - Drie Rot- terdammers die zich het afgelopen jaar hebben bezig gehouden met de handel in vervalste parfums van Chanel en Yves Saint-Laurent kunnen worden gegijzeld als zij hiermee doorgaan. De vice-presi dent van de Rotterdamse recht bank bepaalde gisteren in een kort geding, dat de Parijse modehuizen hebben aangespannen, dat de drie mannen het gebruik van de merk namen moeten staken en elke han deling moeten vermijden die de ontwerpers schade kan berokke nen. Iedere keer als het vonnis wordt overtreden kunnen de han delaren voor maximaal drie maan den worden gegijzeld of moeten zij een boete van 100.000 gulden beta len. Een groogiandel. die de .valse In een aantal gevallen bleken die lozingsbedrijfjes in Nederlandse handen te zijn. Afgelopen dinsdag nog werden aan kaai 32 in de Ant werpse haven bij twee bedrijven tanks met chemicaliën verzegeld, die daar volgens de vergunning niet mochten zijn. Beide bedrijven staan onder Nederlandse leiding. Het Antwerpse gemeentebe stuur sloot de bedrijven voorlopig, hetgeen al eerder met een aantal andere - overigens niet allemaal Nederlandse - opslagfirma's is ge beurd. In Antwerpen begint men zich echter ernstige zorgen te ma ken over het grensoverschrijdende chemische afval vanuit ons land. door Hans de Bruijn Antwerpen (of in breder verband België) is een geliefd oord voor het kwijtraken van chemisch afval, omdat de Belgische wetgeving op dit punt nogal wat lacunes ver toont. Toevallig besprak de Vlaam se deelregering gisteren een ont werpbesluit om het lozen en ver werken van afvalolie aan strengere regels te gaan binden. Tot nog toe kon dat echter nagenoeg vrijelijk gebeuren. In Nederland zijn de wetten die de chemisch-afvalverwerking re gelen zeer streng. Afvalolie (bij voorbeeld die met de kankerver wekkende PCB's erin) moet in spe ciale installaties worden vernie tigd. Dat kost veel geld en het bleek voor sommige bedrijfjes die het minder nauw met de wet men voordeliger het spul te lozen. Een aantal malafide bedrijfjes in het Antwerpse havengebied blijkt zelfs bereid om voor die PCB-hou- dende afvalstoffen te betalen. Ook gewone afvalolie wordt in Antwer pen vanuit Nederland te koop aan geboden, soms als gewone stooko lie. Het voordeel ten opzichte van echte stookolie is snel uit te reke- De milieudienst OVAM (Open bare Vlaamse Afvalstoffen Maat schappij) is de laatste maanden zeer actief geworden bij het bestrij den van deze praktijken. In samen werking met de justitie zijn diverse invallen gepleegd en bedrijven ge sloten of geverbaliseerd. Sinds eind juni is dat al zo'n tien keer ge beurd. In alle gevallen ging het om bedrijven met een Belgische juridi sche status, die echter nauwe ban den bleken te hebben met Neder landse afvalbedrijven. De eerste inval vond plaats op 26 juli, bij de NV Vecom, een dochter van een firma met dezelfde naam in Maassluis. Op het terrein in Ant werpen werd 10.000 liter verboden chemisch afval aangetroffen waar onder het giftige tolueen, afkom stig uit Nederland, België en Frankrijk. Ook bleek het bedrijf vervuild water dat gebruikt werd bij het reinigen van olietankers ge woon in de Schelde te lozen. De vereiste vergunningen ontbraken. Vorige week dinsdag werden maar liefst vijf bedrijven tegelijk aangepakt. Tien volle tanks wer den verzegeld. Van een aantal van die bedrijven bleken rechtstreekse lijnen te lopen naar de Rotterdam se firma 'Verhoeven Oil Recyc ling', dat in Rotterdam geen ver gunningen zou hebben kunnen krijgen en daarom maar naar Ant werpen uitweek. VOR haalt che misch afval op uit Nederland, Duitsland en Frankrijk en slaat dat op in tanks in het Antwerpse ha vengebied. Een van de verzegelde tanks bij General Tank Storage in Antwer pen bleek gehuurd door het Am sterdamse Tanker Cleaning. De Nederlandse bedrijfsleiders van de betrokken firma's in Antwerpen hebben enige uren in de cel op het Antwerpse politiebureau moeten doorbrengen. Zij ontkennen alles, en zeggen wel degelijk over de ver eiste vergunningen te beschikken. Het opslagbedrijf GTS zou alleen vergeten zijn huurvergunningen aan te vragen. De vergunningen voor het chemisch afval zelf zou den volgens directeur Oudshoorn van Verhoeven Oil Recycling ge heel in orde zijn. Ten slotte viel het parket begin deze week opnieuw vijf bedrijven binnen, werden tanks verzegeld en beheerders verhoord. En ook hier bleken Nederlandse bindingen te bestaan. Zowel Olie Verwerking Antwerpen (OVA) als Entex-Ant- werpen worden door Nederlanders geleid en zouden eigendom zijn van een Nederlander uit Pijnacker, die op zijn beurt weer gelieerd zou zijn aan... Verhoeven. Ook deed de justitie een onder zoek bij enkele transportbedrijven, die het chemisch afval ten behoeve van OVA aanvoerden. Hierbij was ook een firma uit Zwijndrecht (Van den Bosch). De zaakvoerder van deze laatste firma werd begin dit jaar al enige tijd vastgehouden omdat hij betrokken zou zijn ge weest het het milieuschandaal van de 'Hooge Maey' in Antwerpen. Het Antwerpse parket Wil - zo lang het vooronderzoek loopt - geen mededelingen over deze zaak doen. Vandaag zou worden beslist of de aangehoudenen nog zullen worden vastgehouden. wordt gerechtvaardigd door een gunstiger rooster van de Rotter damse loodsen. Het probleem over de toeslag RORENTO - Aandeelhouders Ro- rento yit de jaren 1980 en 1981 kun- nën de belasting die zij over die ja ren hebben betaald over het rende ment op stukken Rorento terug vragen van de fiscus. Rorento heeft dat gisteren meegedeeld. Dit is een gevolg van een uitspraak van de Hoge Raad. De uitspraak vloeit voort uit de beslissing in 1979 van de toenmali ge staatssecretaris van financien, Nooteboom, dat het rendement waarover belasting moest worden betaald berekend zou moeten wor den in Antilliaanse guldens. De Antillen zijn de statutaire zetel van Rorento. de gemeente Rotterdam te schorsen, waarbij werd bepaald dat de havenloodsen een toeslag voor onregelmatige diensten kre gen op het niveau van de rijkslood- sen. Onder druk van acties van de loodsen gingen de bonden met de gemeente opnieuw aan de onder handelingstafel. Dat leidde dins dagavond tot een compromis dat erop neerkomt dat de loodsen in derdaad als toeslag voor onregel matige diensten niet meer ontvan gen dan de 660 gulden, maar op grond van andere regels toch zo veel meer geld krijgen, dat zij uit eindelijk aan een kleine achthon derd gulden per maand extra ko men. Kort Zakelijk AMSTERDAM - Het oudekoersenpublicatiebord in de hal van de effec tenbeurs in Amsterdam moet plaats maken voor een nieuw systeem. Om te voorkomen dat de handelaren eventueel vallende stenen op het hoofd krij gen, wordt 's nachts op de steiger aan het nieuwe tien ton zware bord gewerkt. Actuele beursinformatie wordt nu verstrekt via de televisiescher men op de voorgrond. (foto ANP) luchtjes heeft verkocht, moet hier ook mee ophouden op straffe van een dwangsom van 100.000 gulden per overtreding. De parfumfabrikanten hebben het kort geding aangespannen, na dat was gebleken dat de Neder landse markt werd overspoeld met nagemaakte flesjes Chanel nr. 5 en Opium. Rechercheurs van een Londens detective-bureau kwa men de Rotterdammers op het spoor, die de parfums met honder den liters tegelijk in Antwerpen in kochten en via de groot- en detail handel aan de man brachten. De detectives hebben inmiddels ook een aantal drukkerijen ontdekt waar de bijna niet van het origineel te onderscheiden copieën van de verpakkingen werden vervaar digd. Volgens de advocaat van de mo dehuizen, prof. mr. H.J„M. Bouke- ma lijden zijn cliënten voor tiental len miljoenen guldens schade als gevolg van de vervalsingen. Omdat uit het onderzoek van het detecti vebureau was gebleken, dat bij de gedaagden financieel weinig te ha len viel, vroeg Boukema om het vrij ongebruikelijke middel van gijzeling te hanteren. De opsporingsmiddelen die de Nederlandse justitie ten dienste staan zijn zeer beperkt. De maxi male straf die op het vervalsen van merknamen staat is drie maanden gevangenisstraf of een boete van honderdduizend gulden. Inmid dels is officier van justitie mr. R.A.F. Gerding een onderzoek be gonnen tegen „onbekende perso nen", wat meer juridische armslag biedt. ROTTERDAM (ANP) - Een meer- sen materieel nagenoeg hun zin derheid van de Rotterdamse ha- krijgen: zij krijgen er per maand venloodsen is gisteren akkoord ge- een kleine achthonderd gulden bij. gaan met het compromis dat bon- Het nog resterende verschil met de den en gemeente Rotterdam heb- rijksloodsen (100 tot 130 gulden) ben bereikt over een extra vergoe ding voor onregelmatige diensten. Dit betekent dat de dreiging van acties van de loodsen in de Rotter damse haven nu definitief van de van de ïoodsen ontstond afgelopen baan is. De loodsen wilden op een vrijdag, toen de president van de België» gelijk niveau komen met hun colle- rechtbank in Den Haag bepaalde ga's in rijksdienst. Het compromis dat minister Rietkerk (binnenland- betekent dat de Rotterdamse lood-" se zaken) het recht had het besluit Om duidelijk te maken dat hij vlees van scharrelvarkens verkoopt, plakt deze Amsterdamse slager een vignet van de Interimcommissie Scharrelvarkens Controle op het raam. (foto anp> Philips gaat videorecorders produceren in Korea EINDHOVEN (ANP) - Philips gaat in Korea VHS videorecorders pro duceren volgens het NTSC-sys- teem. Een woordvoerder van Phi lips heeft dat gisteren desgevraagd bevestigd. In afwachting van de formele toestemming van de Kore aanse overheid wil het concern echter nog geen verdere medede lingen doen. Wel wordt bevestigd dat de pro- duktie is bedoeld voor de Verenig de Staten en het Verre Oosten, waar het NTSC-systeem in gebruik is. Europa kent, op Frankrijk na, het PAL-systeem. Philips heeft tot nu toe wel in videorecorders met het NTSC-systeem gehandeld, maar ze niet zelf geproduceerd. Korea is overigens een geheel nieu we markt voor videorecorders van Philips. De produktie gebeurt in samen werking met het Zuidkoreaanse bedrijf Dongwon Co, waarmee Philips een gezamenlijke onderne ming opricht. Philips neemt daarin een belang van 70 procent. Het is de bedoeling om vanaf september volgend jaar 500.000 stuks per jaar te produceren, oplopend tot een miljoen stuks in 1989. DEN HAAG (ANP) - De consu ment kan binnenkort in een be perkt aantal slageryen in ons land terecht voor vers vlees dat gega randeerd afkomstig is van schar relvarkens. Zowel de slagers als de boeren van wie zij hun dieren afnemen moeten daarvoor voldoen aan een groot aantal eisen waarvan de nale ving zal worden gecontroleerd stig uit de intensieve veehouderij, door de Interimcommissie Schar- de „bio-industrie", worden de i relvarkensvlees Controle. Voorzit ter W. de Kok van de Stichting Lekker Dier, gen bij voorbeeld niet aangebon den aan een ketting maar vrij ge- ties die zitting hebben in de inte rimcommissie, verwacht dat het eerste gegarandeerde scharrelvar kensvlees binnen enkele Weken te koop is in de winkels die herken baar zullen zijn aan een speciaal vignet. S<" Op delijkere wijze worden gehouden. In tegenstelling tot varkens afkom- de organisa- houden. De vloeren in de stallen bestaan niet uit roosters (waardoor de boer de mest makkelijker kan verwerken) maar uit stro. Scharrelvarkensvlees is al een aantal jaren te koop bij een klein aantal slagers. Tot nu toe was het een kwestie van goed vertrouwen een eind aan maken, zowel belang van boer en slager als de consument. Boeren die aan de nieuwe rege ling willen meedoen moeten hun dieren huisvesten en verzorgen volgens een speciaal reglement. De varkens moeten altijd een ruime hoeveelheid stro tot hun beschik king hebben. Vanaf drie maanden moeten zij een uitloopmogelijk heid naar buiten hebben. De zeu gen mogen niet worden aangebon den en moeten in groepsvorm zijn gehuisvest. Lichamelijke ingrepen zijn niet toegestaan, hormonen om zeugen drachtig te krijgen zijn ver boden evenals het toevoegen van antibiotoca, zink, koper en andere groeibevorderende stoffen aan het voer. De dieren moet verder onder meer nog ruwvoer worden ver strekt. Er zijn al enkele boeren in ons land die aan de eisen voldoen. Zij leveren hun dieren aan zo'n vijftien slagers. Vólgens De Kok zijn veer tig boeren nu bereid op de produk tie van scharrelvarkens over te stappen. Het Landbouw-Econo- misch Instituut heeft berekend dat de kostprijs bij deze productiewij ze bijna twee kwartjes per kilo ge slacht gewicht hoger licht dan bij de intensieve varkenshouderij. Die prijs zal dus moeten worden door berekend in de prijs die de slager en uiteindelijk de consument moet betalen. Volgens minder recente cijfers van het Produktschap voor Vee en Vlees is de laatste bereid voor het vlees van scharrelvarkens een tot twee gulden per pond meer te betalen. PARIJS (DPA) - De sanering van het Franse staatsautoconcern Re nault gaat verder. Gisteren ging de directie akkoord met een voorstel van topman George Besse om de produktie van landbouwmachines uit het concern te halen en onder te General Motors General Motors (GM), de groot ste autoproducent van de Verenig de Staten, heeft in het tweede kwartaal van dit jaar een winst ge maakt van 1,61 miljard dollar, 28 procent minder dan in het tweede kwartaal van vorig jaar, zo is giste ren in Detroit bekendgemaakt. De winst per aandeel zakte van 5,09 tot 3,52 dollar. De daling is voor een groot deel het gevolg van een een malige belastingvoordeel (442 mil joen dollar) in het tweede kwartaal van het afgelopen jaar. Benzineprijs De prijzen van normale- en su- perbenzine gaan met ingang van morgen met een cent per liter om laag. Voor een liter super moet morgen bij de zelftankstations 1,89 gulden worden betaald. Een liter ring is de verkoop van het hoofd- normale benzine gaat dan 1,82 gul- kantoor van de moedermaatschap- den kosten. pij van Renault aan de eigen finan- elektronicaproducent Renix cieringsmaatschappij, Sicofram. De prijsdaling is het gevolg van De communistische vakbond CGT de notering op de internationale heeft daar fel tegen geageerd. Het produktenmarkt in combinatie gaat om een huurkoopovereen- met de ontwikkeling van de dollar- komst en het is de bedoeling dat koers. het pand in vijftien tot twintig jaar gir. Streekvervoer wil kaart met 45 strippen UTRECHT (ANP) - De organi satie van streekvervoerbedrij- ven ESO wil het weekabonne ment voor de streekbus vol gend jaar vervangen door een 45-strippenkaart die onbeperkt geldig is. Zo kunnen ook men sen die slechts enkele dagen per week hoeven te „forensen" voor een voordelig tarief rei zen: de 45-strippenkaart zal 21,75 gulden kosten. De huidi ge 15-strippenkaart kost 8,05 gulden. De ESO wil bovendien, naast de al bestaande maand- en jaar abonnementen, meermaand- kaarten invoeren met een gel digheidsduur van drie of zeven maanden. Volgens een onder zoek van de streekbusbedrij- ven ziet driekwart van de huidi ge maandkaartgebruikers de drie- en zevenmaandkaarten wel zitten. Vooral scholieren zouden van de nieuwe abonne menten gebruik gaan maken. Maand- en meermaandkaarten hoeven, zo meent de ESO, niet altijd op de eerste van de kalen dermaand in te gaan, zoals nu nog wel het geval is. Reizigers zullen in de toekomst op iedere willekeurige dag een abonne ment kunnen aanschaffen. Hoogleraar ontkent malafide adviezen weer eigendom van de moeder maatschappij wordt. Renault heeft al dergelijke trans acties gepleegd met zijn fabrieken in Flins, Sandouville, Cleon, Le Mans, Douai en Dreux en dat heeft dering van gisteren niet .al twee miljard frank, ongeveer 740 de gekomen, Bovendien wordt er gezocht naar een partner voor de fietsenfabriek Micmo-Gitanes van Renault. De ra ce-activiteiten van Renault in de Formule-1 zijn op de directieverga- de UH J1CI «-UHLCMI IC IldlCTll CI1 U11UC1 IC IWCC IIUlJcUU UdllIY, UllgCVCCl IW brengen in een zelfstandige doch-wmiljoen gulden, opgebracht. Ook teronderneming, Renault Agricul ture, om die aantrekkelijk te ma ken voor een eventuele industriële en financiële partner. Gesproken wordt al over de Westduitse Kloeckner-Humboldt-Deutz AG. Het meest opvallende in de sane- het kantoor aan de Champs Ely- sees is verkocht. De directie stemde verder in met steun aan de Amerikaane Ameri can Motors, waar Renault voor 47 procent eigenaar van is. American Motors heeft te lijden van een slechte verkoop. Verder verkoopt verluidt zou Renault zijn deelneming wil len stoppen. Tijdens de besprekingen van gis teren is het tot heftige woorden wisselingen gekomen tussen top man Besse en de vertegenwoordi ger van de vakbond CGT. Deze werd door de directie eenstemmig gegispt wegens schending Renault zijn 51 procent in de auto- verplichting tot geheimhouding, elektronicaproducent Renix aan De CGT heeft bij vorige gelegenhe- de Amerikaanse Allied Corpora- den na besprekingen met de Re- tion. Op de jaarlijkse aandeelhou- nault-directie herhaaldelijk uit de dersvergadering van 18 juli is al school geklapt. De vakbond wijst toestemming gegeven voor de slui- op de verplichting tot duidelijk- ting van de motorenfabriek Meca- heid die staatsbedrijven in Frank rijk hebben AMSTERDAM (ANP) - Professor dr A. Heertje, hoogleraar economie aan de Universiteit van Amster dam, heeft ontkend betaalde advie zen te hebben gegeven aan malafi de beleggingsondernemingen. Zo wel het weekblad Vrij Nederland als het blad 'Effect' van de Vereni ging Effectenbescherming publi ceerde deze week dat Heertje geld zou hebben ontvangen voor zijn adviezen. Zo zegt Vrij Nederland dat Heer tje per kwartaal f 29.500 declareer de, mede namens de Belgische hoogleraar prof. dr R. Hirschfeld, bij de in 1984 failliet verklaarde be- leggingsgroep Research Co in Rot terdam. De directeur van deze groep, J.M. den Engelsman, is on langs veroordeeld wegens bedrieg lijke bankbreuk, valsheid in ge schrifte en oplichting. Ongeveer 200 beleggers hebben een totale belegging van 5 miljoen dollar (by de huidige koers ongeveer f 16 mil joen) verloren. Professor Heertje heeft tegen over Vrij Nederland ontkend voor Research Co gewerkt te hebben, maar het blad publiceert foto's van declaraties, die de hoogleraar bij Den Engelsman en bij Research Co Options, één van de vennootschap pen van Research Co, heeft inge diend. Heertje is volgens Vrij Neder- land ook betrokken geweest bij. First Commerce Securities, een slecht bekend staand effectenkan toor in Amsterdam, dat handelt in aandelen DeVoe-Holbein. De Vereniging Effectenbescher ming (VEB) meldt dat Heertje te genover haar een warm pleidooi heeft gehouden voor de activitei ten van First Commerce Securi ties. De VEB spreekt al lange tyd het vermoeden uit, dat achter de schermen van First Commerce een zekere Irving Kott de baas is, een Canadees die in zijn vaderland be kend is om zijn fraudes en oplich tingen. Toen Heertje optrad als voorzit ter van een studiedag over beleg gingskwesties, waaraan een aantal werkelijk vooraanstaande Neder landse deskundigen hun medewer king verleenden, zo schrijft de VEB, heeft de vereniging zich tot Heertje gewend meténkele opmer kingen en vragen over zyn gedrag. Het antwoord kwam niet van Heer tje zelf, maar van een advocaat die namens de hoogleraar dreigde met strafrechterlijke gevolgen voor de VEB als de vereniging zou publice ren over diens adviesfuncties. De Tweede Kamer heeft overi gens al een Wet Effectenhandel aangenomen, die malafide effec tenkantoren de handel in duistere effecten onmogelijk moet maken. Nederland is tot nu toe één van de weinige westerse landen waarin geen beperkingen zijn gesteld aan de handel in effecten. (De beurs handel is onderworpen aan regels van de Amsterdamse effecten beurs). Directeur A. Gerla van de VEB heeft Nederland in dit ver band ooit de „achterbuurt van de internationale effectenwereld" ge noemd. Beleggers moeten overigens, zo schrijft de VEB in haar blad, toch blijven zorgen dat zij een goede dienstverlener uitzoeken, want geen enkele wet is een afdoende re medie tegen onjuiste en onoverwo- gen beleggingsdaden. De VEB wijst daarbij nog eens op het Ko ningin Julianafonds, dat een mil- joenenstrop heeft geleden door een onbekende te laten speculeren aan de Optiebeurs van Chicago. Bij professor Heertje wordt dè telefoon niet opgenomen. GENEVE (UPI/Rtr) - De vergade ring van ministers van olie van de OPEC is in meerderheid voor een prijsverlaging van vijftig dollar cent per vat (159 liter) voor zware olie en van twintig dollarcent per vat voor middelzware olië. De stemverhouding over dit punt was tien leden voor en drie leden tegen. Dit is gisteravond meegedeeld door minister Mana Said Al-Otei- ba, die de conferentie in Genève namens de Verenigde Arabische Emiraten bijwoont. Aangezien er echter nog steeds geen unanieme beslissing is geval len gaat de conferentie haar vierde dag in. Nog steeds zijn het de drie zelfde landen die een beslissing in de weg staan, te weten Libië, Alge rije en Iran. De vertegenwoordiger van Iran was gisteren zo kwaad dat hij uit de vergadering is weggelo pen. Na een half uur kon hy echter weer overtuigd worden van het nut van zijn aanwezigheid. Als het voorstel tot prijsverla ging wordt aangenomen blijft de gemiddelde prijs van de door OPEC-landen geproduceerde olie dezelfde, namelijk 27,90 dollar per vat. De schaal waarop de prijs zich beweegt zal echter iets ruimer zijn geworden, zoals de minister van olie van Saoedi-Arabië, Achmed Jamani, dat aan het begin van de conferentie voorstelde. Het zijn vooral de producenten van lichte olie zoals Libië, Algerije, Iran en Nigeria die zich tegen een verlaging verzetten. De zware-olie- producenten zoals Venezuela, Koe weit en Ecuador zitten op dezelfde lijn als Saoedi-Arabië. Gezien deze opstelling acht de Nigeriaanse mi nister van olie, Tam David-West, het niet waarschijnlijk dat er nog een compromis zal worden bereikt. De enige oplossing zou volgens hem een meerderheidsbesluit kun nen zijn. In januari van dit jaar moest de OPEC-bijeenkomst ook al afgesloten worden met een for mele scheiding tussen Libië, Alge rije en Iran en de rest van de OPEC. .Voorzitter Soebroto verklaarde na de zitting van woensdag dat hij nog een poging wilde wagen om de landen van de OPEC op eén lijn te krijgen. Waarnemers geven de In donesische voorzitter van de con ferentie echter weinig kans op het overbruggen van de meningsver schillen. AMROBANK - De Amrobank heeft als eerste Nederlandse bank toestemming gekregen om een ver tegenwoordiging te openen in Pe king. Volgens Amro-bestuurslid M.J. Drabbe, die dit nieuws giste ren bekendmaakte, heeft de bank oude banden met China. Verder is Amro een aantal jaren actief in China, met name vanuit het kantoor in Hongkong. Zo werd deelgenomen in de financiering van een brouwerij en van hotels in Peking, Sjanghai en Kanton en in de financiering van diverse han delstransacties.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11