GOED KOOP JE BIJ DE HEMA M Oude nagerechten met melk DE ZON Nieuw! De Ascona nigstévormva CSU 2 ?5 4?5 5.- KLEED'MAAN ÜKlHet Motorhuis Leiaen -mi. 071-769313. MAAK EEN PROEFRIT adjunkt-manager Uitzendorganisatie part-time verkopers(sters) Gun uzelf het beste! mnnmw SOLA GERO CASSETTE'S NU MET 20 TOT 50% SCHOONMAKER 1 Cabernet Sauuignon 1983. Een droge, vollej wijn uit de I Ardêche. i 4.75 Diepvriesdozen. Set van 4 st.; 'Al.4,-; 'Al. 4,50; 3AI. 5,-. Set van 3 St. inh. 11.5.25. GOEDKOPER 5-Standen zwenk- sproeier. Met O-stand voor sproeien op één plek. 17.75 Quartz wekker met bei- alarm en lichtgevende cijfers en wijzers. In wit, zwart of rood. 34.75 NU NU JVC GOEDKOPER 2 FLESSEN Grastrimmer. 10.000 tpm. 200 Watt. Extra lange steel. 87.50 Gloeilampen, grote fit ting 15 t/m 100 Watt. 3 voor 2.50 Papierenzakdoekjes. 30 Pakjes van 10 stuks in draagtasie. Aanbiedingen geldig l/m 27 ivli NU6VOOR Echt Waar Voor Je Geld Wie ooit in een cabriolet heeft gereden laat zich niet meer vangen onder een donker dak. Open die kap. Bij de eerste zomerzon. De wind in je haren. De zon in je gezicht. Zeker als het met een Opel kan. De beroemde carrosserie-ontwerpers Hammond Thiede hebben de Ascona onder handen genomen. Het vaste dak van de 2-deurs 1600 S 'GT' werd een soepel lopende katoenen kap. Stalen componenten in het chassis en rond de voorruit versterken de constructie. En onder de motorkap grommen de 90 PKs van de 1,6 liter motor. Dat rijdt razendsnel op de buitenweg. En flaneert behendig door het drukke Boulevard-verkeer. Kortom, de zonnigste vorm van autorijden. I vondellaan 80.Leiden. Er zijn twee versies van de Ascona Cabrio. De standaard uitvoering. En de Deluxe. Bovendien is er een serie extra's die de wagen helemaal naar uw hand zet. Een vijfversnellingsbak, bijvoorbeeld. Of extra brede velgen en banden. Een sportstuur. Sportstoelen voorin. En nog veel meer. Kleed 'm aan naar uw eigen smaak. De nieuwe Ascona Cabrio staat voor u klaar bij Het Motorhuis. BBB is één der grootste uitzendorganisaties in de Randstad, met vestigingen in Amsterdam, Rotterdam, Amstelveen, Haarlem, Uithoorn en Alphen a/d Rijn. In het kader van de Intensivering van onze marktbena dering zoeken wij voor onze vestiging in Alphen a/d Rijn een potentiële kandidaat voor de veelzijdige funktie van m/v - 25 jaar die na een inwerkperiode zelfstandig kan funktioneren. Een zeer belangrijk accent in deze funktie ligt met name op het zelfstandig verwerven van nieuwe opdrachtge- Tot de overige taken behoren o.a. het onderhouden van contacten met bestaande relaties, alsmede de werving, selectie en plaatsing van tijdelijk personeel. De juiste man of vrouw heeft een opleiding op middel baar niveau en bij voorkeur enkele jaren aantoonbare ervaring in commerciële dienstverlening. Hij/zij beschikt over sterke contactuele eigenschappen, is doortastend, paniekbestendig, creatief en bovenal zéér service-gevoelig. Indien u deze funktie ervaart als een aantrekkelijke uit daging, stuur dan uw sollicitatie (zo mogelijk v.v. pasfo to) aan ons hoofdkantoor: BBB UITZENDORGANISATIE, Voor informatie kunt u contact opnemen met dhr. Blom, tel. (020) 470606. ■&S LAAPKAMERS vraagt voor haar nieuwe vestiging in Leiderdorp .voor de koopavonden H- zaterdagen verkoopervaring (bij voorkeur in de woninginrichtingsbranche) is vereist. REAKTIES AAN: Winkelcentrum Winkelhof 56 Engelendaal Leiderdorp Tel. 071-414502 (dhr. W. v.d. Bas) Hogewoerd 155 - Leiden Tel. 071-121662 iedereen leest de krant altijd en overal. en... tot 1 augustus bij elke casset te een champagnekoeler kadoü Haarlemmerstr. 165 - Leiden Schoonmaak Efficiency B.V. vraagt een ervaren voor een relatie te Leiden. U wordt voor 38 uur per week aangesteld van maan dag t/m vrijdag. De precieze werktijden worden door onze relatie vastgesteld. Uw reaktie zien wij met belangstelling tegmoet op telefoonnummer: 017-124875 (tijdens kantooruren). period Natuurlijk zijn we verwend tegenwoordig, met al die zui- velprodukten uit de fabriek. Toetjes te kust en te keur, met of zonder vruchten, van volle melk of mager. Toch aten de mensen vroeger ook heerlijke nagerechten. Het duurde alleen wat langer, want ze maakten ze zelf. De kunst om die dun-vloeibare melk wat dikker te krijgen is al heel oud. Als het warm was, kon je op het boerenland dikke melk eten. Verse koemelk werd, met een scheutje karnemelk erdoor, een etmaal lang warm weggezet. De natuurlijke melkzuurbacteriën vermenigvuldigen zich en er ont staat een dikkige massa. Met ka neel en suiker een heerlijk toetje. Omdat zich in de tegenwoordige fabrieksmèlk en -karnemelk ook allerlei andere gist- en schimmel bacteriën bevinden, is het niet zo verstandig het experiment te herhalen. Wat wij als kwark ko pen, lijkt er wel wat op trouwens. Hang op Leg een doek in een vergiet en giet daar karnemelk over uit. Het dunne vocht loopt weg en een dikke massa blijft achter. Knoop de doek dicht en hang hem aan een boom om verder uit te lek ken. Hangop heet dat, en ook dat is een ouderwets huisvlijtpro- dukt. Met beschuit en basterd suiker. Biest De eerste melk die een koe geeft als ze pas heeft gekalfd, heet biest. Dit babyvoedsel is heel eiwitrijk. Het stolt als het warm wordt. Een leuk experi ment voor op de centrale verwar ming want heter dan tachtig graden mag de biest niet worden, dan gaat hij schiften. Op die ma nier gestolde biest heet lariekoek en het is heus waar dat het met een mes in punten kan worden gesneden. Ook alweer met brui ne basterd serveren. Jan in de zak Een andér tot de verbeelding sprekend gerecht uit vroeger tij den is de beroemde Jan in de zak. Dat is niet bepaald een nage recht, meer een complete maal tijd. Maak een luchtig deeg door 50 gr gist met lauwe melk aan te maken en dit te vermengen met 300 gr bloem, 200 gr boekweite- meel, 1 of 2 losgeklopte eieren, een half litertje melk en 50 gr sui ker. Naar smaak kunnen door het beslag nog krenten, rozijnen of sukade worden gemengd. Doe het beslag in een vochtig ge maakte, met bloem bestrooide sloop en bind deze losjes dicht. Legt die zak in een pan met lauw De melkverkoopster, een gravure uit 1785. water en laat dit voorzichtig aan de kook komen. Na 2,5 uur kan Jan uit de zak worden gehaald en is met een draadje in dikke plak ken te snijden. Met stroop, ge smolten boter of basterdsuiker. .Kefir Kefir komt uit de Kaukasus. Veel mensen denken dat het net zoiets is als yoghurt, maar ze hebben ongelijk. Er komen spe ciale korrels aan te pas, die in re formwinkels wel te koop zijn. Ze moeten volgens een vrij ingewik kelde gebruiksaanwijzing op zwellen voordat ze aan melk wor den toegevoegd. Daarin veroor zaken ze een melkzure gisting, en na een dag of wat is een dikki ge substantie ontstaan die zo waar een klein beetje alcohol be vat en zelfs mousserend is. Licht- zuur en heel verfrissend om te drinken. De klonters die uit de droge kefirkorrels zijn ontstaan, hebben voor de naamsverwar ring gezorgd, sommige mensen noemen die namelijk 'het yog- hurtplantje', en dat sprookje is maar moeilijk uit de wereld te krijgen. Koemis Koemis is de zure melkdrank die door de nomaden op de Rus sische steppen werden gemaakt van merrie-melk. Ook hierbij speelt melkzure gisting een rol, en is het resultaat een mousse rend, licht alcoholisch, verfris send drankje. In Rusland wordt het industrieel vervaardigd uit een mengsel van originele mer rie-melk en aangezuurde koe melk en heeft het een gezond heidsreputatie op te ouden waar Djengis Khan nooit van had kun nen dromen. Yoghurt Wat wij yoghurt stamt ongetwijfeld ook uit Cen- traal-Azië. Alle melk werd daar nu eenmaal bewaard in zeker niet zo schone leren zakken. Bac teriën genoeg dus, om een gis ting op gang te brengen. Het moeten wel de goede bacteriën zijn natuurlijk. Voor yoghurt zijn dat lactobacillus Bulgaricus en streptococcus thermophilus, al hadden de nomaden daar geen weet van. De melksuiker wordt omgezet in melkzuur. Tegenwoordig houden wij het meest van tamelijk dunne yog hurt, roeryoghurt noemt de fa briek het. Bulgaarse is inderdaad dikker, maar nog lang niet zo als ze het in het Midden-Oosten graag hebben. Bij ons wordt in de fabriek nog een heel dunne drinkyoghurt gemaakt, waar vaak vruehtesap doorheen gaat. Want om zoiets nu hartig te ma ken, komt by ons niet op. In het Midden-Oosten doen ze dat wel - daar drinken ze aan tafel heel dunne, met w^ter aangelengde yoghurt met zout. Tan heet dat dan. Oi

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 16