Italië verlaagt koers van lire 1 1 Baby Doe vanaf vandaag monarch van Haiti Massaal protest tegen VS Acht procent omlaag in Eurokoers Greenpeace mag dumpen niet langer dwarsbomen Peres: verzoening met Moskou PAGINA 6 BUITENLAND MAANDAG 22 JULI 1| AMSTERDAM/BAZEL (ANP/Rtr./UPI) Het monetaire comité van de Europese Ge meenschap heeft het afgelopen weekeinde in Bazel besloten de spilkoers van de Italiaan se lire binnen het Europese Monetaire Stelsel (EMS) te verlagen met zes procent. De spilkoersen van de zeven andere munteenheden in het stelsel, de Nederlandse gulden, de Westduitse mark, de Deense kroon, de Franse frank, dé Belgische frank, de Deense kroon en het Ierse pond zijn met twee procent opgetrokken en ten opzichte van elkaar niet veranderd. De devaluatie komt in feite neer op acht procent. ANTWERPEN (GPD) - De milieu- organisatie Greenpeace mag, op de Belgische wateren en daarbuiten, niet meer de vrije doorvaart ver hinderen van de tankers 'Falco' en 'Wadsy Tanger', schepen die regel matig afval uit de Belgische titaan- dioxyde-industrie in de Noordzee lozen. Dat heeft het Antwerpse ge rechtshof beslist in het hoger be roep dat de rederijen Mabeco en Parfin uit Antwerpen van de tan kers na een kort geding tegen Greenpeace hadden aangespan nen. Een overtreding zal Green peace per 24 uur een som van een miljoen Belgische francs (circa dat Greenpeace nog tegen de tan- 60.000 gulden) kosten. kers in actie komt, is evenwel ge- De uitspraak is een stuk scher- ring. Zoals bekend is in België al per dan die in het kort geding op 12 de toezegging gedaan dat de lozin- juni. Toen bepaalde de rechter dat gen binnen circa twee jaar worden Greenpeace alleen op Belgische stopgezet en daarvoor voerde wateren de doorvaart niet meer Greenpeace de campagne tegen de mocht belemmeren. Bovendien schepen. bedroeg de dwangsom per overtre ding in die uitspraak 500.000 Belgi sche francs. De rederijen toonden zich ontevreden met die uitspraak en gingen in hoger beroep. De milieu-organisatie erkent de beperking, die nu is opgelegd, Nu rest in verband met de acties in België alleen nog een uitspraak in een hoger beroepszaak, die Greenpeace is begonnen vanwege een uitspraak in een ander kort ge ding. Vorige week deelde rechter mr E. M. Groethals in Antwerpen namelijk mee dat de milieu-organi satie een boete moet betalen aan de rederijen van een miljoen Belgi sche francs om daarmee de averij aan de tankers te vergoeden. Greenpeace acht dat bedrag echter veel te hoog en is in hoger beroep gegaan. Het actieschip 'Sirius' van Greenpeace was vanwege de rechtszaken in Antwerpen aan de ketting gelegd. Eind juni slaagde Greenpeace erin daar te ontsnap pen, zonder te willen ontkomen aan de juridische gevolgen van de campagne. Daarvoor moest de mast worden afgezaagd van de 'Si rius'. Het schip was elders nodig, aldus de milieu-organisatie. Inmiddels is de 'Sirius' voorzien van een nieuwe mast en ligt het schip in Engeland, waar een inter nationale vergadering plaatsvindt over ondermeer de vervuiling van de zeeën. Daarna, vertelde desge vraagd woordvoerder Bart Ro- meijn van Greenpeace, zal de 'Si rius' worden ingezet bij een cam pagne tegen de vangst van walvis sen door vissers uit IJsland, Noor wegen en Rusland. Drs. G.A Posthumus, plaatsver vangend thesaurier-generaal van het ministerie van financiën, ver klaarde gisteren bij zijn terugkeer uit Bazel dat de devaluatie van de lire Italië in staat stelt orde op za ken te stellen in zijn economie. Vrijdag daalde de koers van de lire ten opzichte van de dollar plotse ling met twintig, procent. Er is ge kozen voor een koersverlaging in het EMS van zes procent omdat een grotere devaluatie de uitvoe ring van bezuinigingen in Italië in de weg zou staan, aldus Posthu mus. De leden van het monetaire co mité - functionarissen van ministe- heid buiten die marge dreigt te ra ken moet de centrale bank van het betreffende land ingrijpen met ren tewijzigingen of met interventie op de wisselmarkt. Italië heeft afgelopen vrijdag om een bijeenkomst van het monetaire comité gevraagd omdat de econo mische ontwikkelingen van het laatste halfjaar de verkeerde kant opgingen. Het tekort op de lopen de rekening van de betalingsba lans werd steedsxgroter. Bovendien kwam er een einde aan de vermin dering van de inflatie, in tegenstel ling tot wat er in de andere EMS- landen gebeurt. De inflatie in Italië de Westduitser Hans ïfetmeyer £SV00r d" jaar bedraagt 8'5 acht uur vergaderd. Het besluit tot de devaluatie is genomen in telefo nisch overleg met de betrokken centrale banken en ministers van financiën. Het EMS is in maart 1979 in het leven geroepen om in de EG een gebied van monetaire rust te creë ren. De munteenheden die erin zit ten mogen binnen een bepaalde marge ten opzichte van de spil koers in koers stijgen of dalen. Die marge bedraagt 2,25 procent, al leen voor de lire geldt een marge van zes procent. Als een munteen- Britten redden Russische piloot LONDEN (Rtr) - Britse zeelieden die de grote Russische vlootoefe- ning in de Atlantische Oceaan vol gen, hebben gisteren een Russi sche piloot uit de koude Noorse Zee opgepikt nadat zijn toestel in zee was gestort De bemanning van de torpedoja ger Newcastle haalde de piloot uit de cockpit van zijn vliegtuig, dat binnen de poolcirkel in zee was ge stort. Het toestel was afkomstig van het vliegkampschip Kiev. La ter arriveerde een Russische heli kopter die de vlieger aan boord hees. Hij had slechts lichte ver wondingen opgelopen. De Newcastle is een van de rond 40 schepen en onderzeeërs van de Navo die de Russische oefening in de gaten houden. De zeer uitge breide manoeuvres gaan vermoe delijk nog deze hele week duren. procent. Dollars Het ingrijpen van het monetaire comité werd noodzakelijk nadat de Ure afgelopen vrijdag „uit het EMS was gevallen". De plotselinge koersval deed zich voor nadat het Italiaanse ministerie van financiën een verordening had gepubliceerd die de banken voorschrijft geen grotere buitenlandse verplichtin gen te hebben dan die van vóór 30 juni 1984. Daarop werden grote hoeveelheden lires op de wissel markt gegooid waarvoor onvol doende vraag was. Bovendien had de staatsoliemaatschappij ENI een grote hoeveelheid dollars nodig waarvoor zij - met lires - vrijwel el ke prijs wilde betalen. Het Italiaanse ministerie van fi nanciën heeft laten weten dat de devaluatie noodzakelijk is om de betalingsbalans van Italië in de hand te houden, om de inflatie te verminderen en om de werkgele genheid en de economische groei te behouden. Door de devaluatie kan Italië zijn concurrentiepositie, die door de inflatie van de afgelo pen twee jaar is verzwakt, herstel len, aldus het ministerie. Guiseppe Goria, de Italiaanse minister van financiën, verklaarde dat hij liever had gezien dat de spil koersen van alle munteenheden waren aangepast. Italië heeft zijn EMS-partners daartoe evenwel niet kunnen overhalen. Het over leg in Bazel is zonder spanningen verlopen, zo verklaarde Goria. De minister deed een beroep op de detailhandel de prijzen niet te verhogen. De bedrijven moeten het voordeel dat de devaluatie voor hun export biedt gebruiken voor de verbetering van de produktivi- teit en niet inzetten voor de strijd om hun marktaandeel. Het tekort op de Italiaanse handelsbalans heeft overigens in de eerste vijf maanden van dit jaar ongeveer 25 miljard gulden bedragen, ruim vijf tig procent meer dan in dezelfde periode van vorig jaar. De Italiaanse regering komt nu in de gelegenheid een programma uit te voeren om via onder meer be lastingmaatregelen ongeveer tien mfljard gulden extra binnen te kry-1 ;en waarmee het overheidstekort gen waarmee het overheidstekort binnen de begrote 150 miljard gul- SYDNEY (AP) - Tijdens een dienst Oostenrijk: 4 handelaren aangehouden EISENSTADT (AP) - De Oost rijkse politie heeft zaterdag en z< dag vier aanhoudingen verricht verband met het versnijden m Oostenrijkse wijn met het gift middel diethyleenglycol. De vier komen allen uit het B genland, de streek waar de mee vergiftigde wijn vandaan komt. Vrijdag waarschuwden Oost rijkse autoriteiten dat er in wynsoort 16 gram van het gif liter was aangetroffen. Het bet hier wijn die verkocht werd Stifterl Eiswein aus Österreich het drinken van de wijn kan fat zijn. Het was de hoogste concent tie gif die tot nog toe aangetrofl Westduitse gezondheidsfunct narissen hebben meegedeeld een gram gif per kilo lichaams] wicht dodelijk kan zijn en dat e< tiende deel tot een permaner nierbeschadiging kan leiden. 0 Oorzaak ramp Indiase 747 blijft duister NEW DELHI (AP) - Na een we* van intensief onderzoek twee vluchtrecofders van 1 ge maand voor de Ierse kust nee gestorte vliegtuig van Air India geen enkel nieuw aanknoping punt gekomen over de oorzaak de ramp. Amerikaanse en Indiase deskurj met digen die bij het onderzoek zijn be trokken hebben de hoop opgega Men ven dat verder onderzoek van dj raëli 'black box' nog iets op zal leveren van Zij verleggen daarom hun aanl van dacht weer naar de wrakstukke} zijn die van de Boeing 747 zijn geboij gen. Zij hebben nog hoop dat e| iets meer duidelijk kan worde over de oorzaak van de ramp b verdere analyse van de op de ban vastgelegde gesprekken met d verkeerstoren op de luchthavei van het Ierse Shannon. DOR straal ze uit der I een 1 werp men* cafés impr modi Still* stuk slecl in. I: is O; zich van 1 land den kan blijven. Minister van werkgelegenheid Gianni de Miche- lis heeft gezegd dat er met de drie grote vakbondsfederaties overeen stemming over is bereikt dat de au tomatische prijscompensatie per halfjaar in paats van zoals tot van Jehova's getuigen in Sydney zijn zondag door een bomslag 1 man gedood en 43 gewond. Het ge bouw waar de dienst werd gehou den was een grote puinhoop. Een groep van 100 mensen was juist in het gebouw toen de bom toe per kwartaal wordt betaald. In ontplofte. Van 43 gewonden lagen diplomatieke kringen in Rome is er er n°£ 29 in het ziekenhuis vernomen dat de regering met de w?ar^an ei?kelen zwaar gewond maatregelen de partners in het 2IJn- Sommige Jehova's Getuigen EMS wil laten zien dat het haar weigerden in overeentemming ernst is met de aanpak van de infla- "?et hun geloof een bloedtransfu- tie. Sle* smh» Nicaragua viert 6 jaar sandinisme Premier Israël stuurt Gorbatsjov telegram TEL AVIV - Premier Peres raël heeft gisteren, de Russische partijleider Gorbatsjov een tele gram gestuurd met het aanbod de meningsverschillen bij te leggen en de diplomatieke banden te her stellen. De boodschap is de eerste officiële reactie van Jeruzalem op het uitlekken afgelopen vrijdag van geheime ontmoetingen in de Franse hoofdstad Parijs tussen de ambassadeurs van Israël en de Sowjet-Unie. door Taco Slagter Het moet volgens de Israëlische premier mogelijk zijn de conflicten mci met Moskou te overbruggen en de met de steun van vier oppositiepar- naar aanleiding van de Zesdaagse tijen in het parlement tegen het ?ori°6 1887 8?0/ Rusland ver- voorgenomen vijfdaagse bezoek broken diplomatieke relatie van het vaartuig geprotesteerd. Het hoofd van de havendienst in Zeebrugge zei dat om die reden van het bezoek wordt afgezien. Is- tussen Jeruzalem en Moskou vori- zich te houden. Anderen daarente- ge week in de openbaarheid gen beweren dat het lek als signaal - is bedoeld aan alle partijen in het Schietpartij Buitenland kort Kernduikboot Het bezoek dat de Amerikaanse kernonderzeeër Sea Devil vandaag aan Zeebrugge zou brengen gaat niet door. De vredesbeweging had bracht. Radio Israël maakte reldkundig dat het Sowjet-regime vredesproces, het initiatief had genomen de mo gelijkheid tot herstel van de diplo matieke betrekkingen met Israël af te tasten. Tevens is volgens de staatsomroep Rusland bereid de praktisch stilgevallen emigratie van Russische joden naar het wes ten weer op gang te brengen. Bij: Bij een vuurgevecht in Zuid-Liba- non tussen een Israëlische militai re patrouille en sji'itische guerilla's zijn gistermorgen ten minste drie Zuidlibanezen gedood. Verder om- MEXICO STAD - „Aqui. alla, el yanqui morira", hier, daar de yan kee zal sterven. Een half miljoen brullende kelen, een zesde deel van de totale bevolking van Nica ragua, maakte van de viering van de zesde veijaardag van de sandi- nistische revolutie, afgelopen vrij dag, een massale manifestatie te gen de Verenigde Staten. door Rob Sprenkels Het protestkoor werd aange voerd door Daniel Ortega, de san- dinistische president. „Wie heeft de opslagtanks van olie in de ha ven van Corinto opgeblazen? Wie heeft er mijnen gelegd in de ha vens van het land? Wie heeft het internationale vliegveld van Mana gua gebombardeerd? Dus wie zijn de terroristen?". Het antwoord van de met rood/ zwarte (sandinistische) en blauw/ niet ver van het nieuwe plein waar de feestelijkheden plaatsvonden bleven ook een paar tanks in staat van paraatheid. De oorlog tegen de door Was hington in het leven geholpen con tra-revolutionairen heeft tot nu toe volgens Daniel Ortega 12.000 bur gerlijke slachtoffers opgeleverd, doden, gewonden en ontvoerden. Meer dan 7500 kinderen zijn wees geworden. De Sandinistische lei ders zelf geven toe dat de oorlogs economie zich begint te wreken, dat er steeds meer mensen onte-. vreden worden. Heel wat Nicara- guanen geloven onderhand dat het hoe dan ook maar beter is om Was hington te vriend te hebben. „Als dit het volk niet is, waar is het volk dan", zo vroeg Daniel Or- tega desalniettemin aan de indruk wekkende sandinistische massa. Met de manifestatie hebben de te kunnen rechtvaardigen. sandinisten getoond dat zij on danks alles nog altijd op een be hoorlijke populariteit kunnen bo gen en dat er honderdduizendei Nicaraguanen klaar staan revolutie met een geweer hand te verdedigen. In totaal zijl er aan het volk zo'n 200.000 vuur wapens uitgereikt, aldus de Sandi nistische statistieken. Ortega maakte duidelijk dat de sandinisten geen nieuwe toezeg gingen zullen doen zolang Ronald Reagan blijft weigeren om het be staansrecht van hun regime te er-ll kennen. En hij reageerde fel op een diplomatiek schrijven waarin Was hington vorige week aankondigde dat Managua medeverantwoorde lijk zal worden geacht voor elke) nieuwe aanslag Amerikaans perso-f neel in Midden-Amerika. Volgens Ortega gaat het om „politieke chantage" die bedoeld is om een eventuele invasie tegen Nicaragua! vanzelfsprekend in ruil voor Israë- singelden de Israëliërs het in de wit/blauwe (Nicaraguaanse) vlag- lische concessies in het Midden- veiligheidszone gelegen dorp Qa- Oosten, met name ten aanzien van het vredesproces. doorzochten alle wonin- bricha gen. Hoewel het Israëlische leger Tijdens -de wekelijkse kabinets- geen commentaar wilde geven op zitting kwam alleen de voortijdige <*e actie, werd van de zijde van de bekendmaking van het 'geheim VN-vredesmacht in Zuid-Libanon Parijs' ter sprake. Sommige (Unifil) het militaire optreden be- gen uitgedoste zee van mensen was oorverdovend: „De Noorda merikanen". En Ortega vervolgde: President China bezoekt VS Aanslag Chili Bij de ontploffing van een voertuig met springstof in Santiago tegen over het Amerikaanse consulaat zijn vrijdagavond één dode en vier gewonden gevallen.In het consu laat,-dat gesloten was, liep nie mand letsel op. Veel panden in de buurt werden beschadig^. De dode was de bestuurder van de auto met de explosieven. Twee politiemen sen die bij het consulaat wacht lie pen en twee voorbijgangers wer den gewond. Twee uur voor de explosie had een lid van een linkse verzets groep, het patriottisch front Ma nuel Rodriguez, in een telefoontje met een persbureau voor de aan slag gewaarschuwd. Maar een poli tieonderzoek in de buurt leverde niets op. Contadora De ministers van buitenlandse van de vier landen van de Contado- ragroep zijn gisteren op het Pana mese eilandje Contadora begon nen aan nieuw politiek beraad om een einde te maken aan het geweld in Midden-Amerika. De bewindsman van Venezuela Alberto Consalvi zei het tweedaag se beraad met 'voorzichtig optimis me' in te gaan. Zijn Panamese col lega Abadia Arias liet weten dat de bijeenkomst vooral bedoeld is om tot nieuwe politieke initiatieven te komen om het Contadora-overleg dat sinds september vorig jaar vastzit weer vlot te krijgen. te knopen. Verder wilde de ka binetswoordvoerder in Jeruzalem niets over de inhoud van het tele gram zeggen. Intussen is in Israëlische politie ke kringen grote opschudding ont staan over het vermeende lek dat de opzienbarende geheime dialoog vestigd. Radio Israël meldde dat de pa trouille vroeg in de ochtend op een met Katusj a-raketten bewapende en dat het prilTe sta- groep guerilla's was gestoten. Bij de gedachtenwisse- wisseling van schoten over en weer ling tussen beide landen is ont- vielen drie doden aan Libanese huid, schade aan de voorgang daar- kant. Onmiddellijk daarop volgde van heeft aangebracht. Moskou een massale afsluiting van het ge- zou niet gediend zijn van een regi- bied. Niettemin zag een onbekend ministers eisen een onderzoek het lek, maar het is niet bekend of dat er ook komt. Politieke waarne mers in Jeruzalem en Rusland-des kundigen dium me dat niet bij machte is zelfs e 'geheimpje' voor langere tijd 1 aantal guerilla's kans naar Tyrus te ontsnappen. Noordamdrikaanse regering die NIAGARA FALLS (AP/GPD) - optreedt als de politieagent van de De Chinese president Li Xiannian wereld". is gisteren begonnen aan een be zoek van elf dagen aan de VS. Het Kort voor de komst van de sandi- is de eerste keer dat een Chinese nistische president waren hadden president de VS aandoet, er twaalf ultra-moderne helikop ters van Russische makelij over de: hoofden van de mensenmassa ge vlogen. Het was de eerste keer dat de sandinistische luchtmacht de Mi-8's en Mi-24's publiekelijk toon de. Een van de toestellen bleef ge durende de hele ceremonie op een zekere afstand rondcirkelen. En Na 10 dagen in Canada te zijn ge weest betrad Li Amerikaanse grond met een bezoek aan de Nia gara waterval. Morgen staat een ontmoeting met de van een opera tie herstellende president Reagan op het Witte Huis op het program- Reagan is met veel fanfare terug-1 gekeerd naar het Witte Huis. Zater dagmorgen verliet hij het marine hospitaal even buiten Washington per helikopter, precies een week na zijn kankeroperatie. In het Witte Huis werd hij opgewacht door een stoet van 2000 Witte Huis-em-1 ployés die hem uitbundig welkom i heetten. De afgelopen week is het Witte Huis verplaatst naar het 2__ kenhuis, nu is het ziekenhuis over geplaatst naar het Witte Huis: daar zal de medische nazorg van de pre sident plaatsvinden. MEXICO STAD - Of ze willen of niet, vandaag moeten de meer dan 2 miljoen Haïtiaanse kiezers naar de stembus. Het gaat om een volks referendum waarbij de machtspo- sitie van Jean-Claude Duvalier, de president voor het leven, voorgoed moet worden veiliggesteld. De uit- te voren vast:ja". door Rob Sprenkels Sinds het begin van deze maand is de Haïtiaanse regering een fel publiciteitsoffensief begonnen. Het houden van een volksreferen dum wordt daarbij als het top- ppunt van democratie gepresen teerd. De straatarme Haïtianen we ten wel beter. Maar vanwege de alom gevreesde „Toutons Ma- couts", Duvaliers politieke politie, zal men toch naar de stembus moe ten. Jean-Claude Duvalier erfde de macht op Haïti in 1971 van zijn va der, Frangois, bijgenaamd „Papa Doe". Deze was in 1957 aan de macht gekomen en wist het tot dan toen onstuimige Haïti met harde hand te stabiliseren. De grimmige dictator benoemde zichzelf uitein delijk tot „president voor het le ven", een functie die na zijn dood, in 1971, automatisch in handen kwam van zijn toen pas 19-jarige zoon, Jean-Claude, „Babv Doe". In eerste instantie leek de jonge telg van de Duvalier-dynastie heel wat milder dan zijn vader. Baby Doe haalde de Toutons Macouts te rug naar hun kazernes en bleek op zoek naar steun onder het verpau perde volk. Met verblijde oren hoorden de Haïtianen de enthou siaste plannen van hun nog jonge staatshoofd. „Binnen tien jaar zal Haïti een welvarende natie zijn", aldus de beloftes van Baby Doe. In Washington werd het idee van een nationalistisch gezind regime op nog geen tachtig kilometer van Cuba met grote bezorgdheid be groet. Volgens sommige geruchten zouden er vanuit het Witte Huis verschillende telefoontjes naar Port-au-Prince, de Haïtiaanse hoofdstad, hebben plaatsgehad. Hoe het ook zij, nog voor Jean- Claude zijn twintigste veijaardag vierde liepen de Toutons Macouts weer los rond. „Baby Doe" liet zijn Jean-Claude Duvalier (foto anpi nationalistische dromen varen voor zijn persoonlijke hobby's. Met Amerikaanse subsidies werden er over het hele grondgebied snelwe gen aangelegd, terwijl Jean-Claude vanuit Europa een keur van dure sportwagens liet overkomen. Aan het eind van de jaren zeven tig vond er een soort van staats greep plaats binnenshuis. Baby Doc had zijn ogen laten vallen op Michele Bennet. De economische clan rond Jean-Claude's moeder, Simone, moest na een miljoenen verslindend huwelijk plotseling plaatsmaken voor de nog verse schoonvader, Ernest Bennet, een uiterst gewiekste zakenman zon der gewetensbezwaren. Bennet wist zich in no-time meester te maken van vrijwel de gehele Haïtiaanse economie. Met tal van bepaald niet frisse transac ties groeide het familiekapitaal sneller dan ooit. Zo snel zelfs dat Jean-Claude's moeder na een paar jaar bereid was om zich met haar aartsvijand, Bennet, te verzoenen. Goedkope Mexicaanse olie werd duur doorverkocht aan Zuid-Afri- ka. Bennet leek en lijkt geen gren zen te kennen. Om nog een voor beeld te noemen: Sinds 1980 im porteert Bennet suiker voor de Haïtiaanse staat, terwijl hij de sui ker die Haïti produceert expor teert. De commissie die hij in beide gevallen opstrijkt komt voor reke ning van de Haïtiaanse consument. Terwijl het Haïtiaanse volk nog in de 18-de eeuw lijkt te leven (meer dan 80 procent van de 4 mil joen inwoners is ondervoed, kan niet lezen of schrijven, woont in krotten en heeft geen vaste baan) schamen de Duvaliers zich er niet voor om hun onvoorstelbare rijk dom ten toon te stellen. Zo kocht Baby Doe vorig jaar een jacht van 3 en een half miljoen dollar en gaf hij nog eens een miljoen dollar uit om het schip opnieuw in te richten. Zijn echtgenote, Michele, veroor zaakte onderwijl een schandaaltje toen zij tijdens een verblijf in Pa rijs alle beschikbare dollars uit de staatskas liet overkomen, 1,2 mil joen dollar. Ondanks de scherpe onderdruk king van de Toutons Macouts be ginnen echter toch steeds meer Haïtianen in opstand te komen. De oppositie tegen de dictatuur is niet meer zo geisoleerd als in 1980, toen een handjevol rebellen vanaf het Schildpadden-eiland tevergeefs een volksopstand probeerden te ontketenen. Al een jaar lang is er sprake van een zekere sociale on rust. Met steeds grotere regelmaat vinden er stakingen plaats en pro testmanifestaties. Vandaar het volksreferendum. Baby Doe wil twee vliegen in een klap slaan. Hij hoopt de sociale on rust in te dammen door middel van een zekere democratisering. Tege lijkertijd zal de regering in handen moeten komen van een eerste mi- - nister. Jean-Claude stelt zich op die manier boven de .politiek. In feite gaat het om de creatie van een monarchie, want Baby Doe, de pre sident voor het leven, krijgt mid dels het referendum ook het recht om zijn eigen opvolger te kiezen.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 6