5 D T 'Boem, boem' Bonke te sterk voor Faas Ruitertop reist optimistisch af Primeur pingpongcadetten Opnieuw verlies Twente Paris SG aan kop NEC weer in trek Westduitser wint in Hillegom Schapers winnaar Masters Scylla loot Engelse EC-tegenstander WK-titel degen voor Duitsers Play-offs in Spaanse competitie Padua na omkoping bestraft HILLEGOM - Op de finaledag in Hillegom miste Stefan Faas, de sterke winnaar van het tennistoernooi in Voorschoten, die genadeloze scherpte en zekerheid in zijn slagen die hem tot favoriet stempelden voor de eindzege. Terwijl Faas de weg naar de finale zonder problemen aflegde, hij verspeelde geen set, moest zijn tegenstander in de eindstrijd in Hillegom de Duitser Bonke tweemaal diep in zijn tennisbagage duiken om zich te hand haven. Tegen Vink kwam hij weg met 7-5,3-6,6-3, tegen Marcel Gerritsen was hij echt aan de rand van de nederlaag: 6-7 (11-13), 7-5, 7-6 (7-0). Maar eenmaal tot de finale door gedrongen bleek hij in topvorm. Cadeau kreeg hij de winst natuur lijk niet. Ook al tenniste Faas min der dan in zijn voorgaande partij en, er bleef genoeg over om de vele kijkers in Hillegom geen spijt te la ten hebben over de geïnvesteerde tijd. Faas begon overigens goed, winst van zijn service: 1-0, en di rect daarop breekpunt op de servi ce van Bonk. Maar "Boem, Boem" Bonke, zoals hij al snel in Hillegom heette, kogelde zijn toch al indruk wekkende topspins nog harder over het net en Faas liet die kanon- nade laconiek over zich heengaan. Dat laconieke, hij becommenta rieerde zijn acties zelf met "het kan je niet schelen of je een bal mist, je moet gewoon willen winnen"!, heeft hem waarschijnlijk toch de wedstrijd gekost. Hij verloor de eerste set met 4-6, kwam in de tweede set van 0-3 te rug naar 4-4 en zelfs naar 5-4 met ineens agressief tennis en Bonke wankelde. Met Duitse onverzette- AMERSFOORT (ANP) - Michiel Schapers heeft gisteren het Mas- ters-toernooi op zijn naam ge bracht In de eindstrijd van het toernooi in Amersfoort versloeg de Nederlandse kampioen de Argen tijn Castellan met twee keer 6-4. Schapers was door het behalen van de halve eindstrijd in Amersfoort al als eerste geëindigd in het klas sement dat na het Satelliet-circuit was opgesteld. Door zijn overwin ning, kreeg de Nederlander in to taal 26 ATP-punten voor de we reldranglijst. Menno Oosting, die de laatste acht niet haalde, veroverde in het circuit elf punten, Chris Vermee- ren en Johan Vekemans ieder drie. In het dubbelspel was Vekemans succesvoller. Door de winst in Amersfoort, samen met de Belg Brichant, veroverde hij elf ATP- punten. Het A-toernooi dat in dezelfde periode werd gespeeld in Amers foort, werd gewonnen door Huub van Boeckel. Hij versloeg in de eindstrijd de Australiër Russell Barlow in drie sets. Bij de vrouwen zegevierde verrassend Esther Wit voet. In de finale gaf tegenstand ster Manon Bollegraf na een verlo ren eerste set op met een blessure. Mats Wilander veroverde giste ren de open Zweedse tennistitel in Bastaad. In de eindstrijd versloeg Wilander zijn landgenoot Stefan Edberg met ontluisterende cijfers: 6-1 6-0. lijkheid worstelde hij zich toch uit de perikelen en met een ace kwam hij gelijk 5-5. Een gelukslob die door de zijwind over Faas heen juist binnen de zijlijn werd gebla zen hielp hem over de brug. Tien minuten later had hij de toernooi zege binnen: 7—5. Bij de vrouwen beheerste Tine Langeveld de strijd van begin tot eind, al mag hierbij zeker wel wor den gememoreerd dat Brigitte van der Maarel, in Voorschoten nog kansloos: 3-6, 1-6, ditmaal in de halve finale duidelijk lering bleek te hebben getrokken uit de wed strijd in Voorschoten. Tine won weliswaar weer in twee sets maar de marge was heel wat minder in drukwekkend: 6-3, 7-5. Niet Henny Fehling stond tegen over Tine Langeveld in de finale maar Christel Verwoert. De no. 1 van de Munnik schotelde Henny Fehling haar eigen recept voor, knallende forehands, secure back handslices en een puike dropshot. Henny Fehling: "ik wou dat ik een goed racket had, de mijne is gesto len" kon in de eerste set bijblijven in de score, 7-5 (7-4) voor Christel, maar in de tweede set wil de weinig meer lukken en raakte zij allengs het spoor bijster: 6—2 voor Christel Verwoert. Een goede prestatie van Christel. Zij kon daar echter in de finale te gen Tine Langeveld geen vervolg aan geven. De Alphense kan alleen met tempo worden gepakt. Dat weet zo langzamerhand iedere B- speelster van enig niveau in de re gio Leiden. Maar tot op heden heb ben maar twee speelsters de no. 1 van T.E.A.N. kunnen kloppen, Jac queline van Wijk in de finale van de Districts enChristel Verwoert in de halve finale van het toernooi van T.E.A.N.! Christel had dus on tegenzeggelijk goede papieren. Die hielpen haar tegen een op revan che beluste Tine ditmaal niet: 1—6, 4-6. In het mannendubbelspel stond het Duitse koppel Rhoda/Bandun en Herman van der Capellen/Ben de Jel. Het laatstgenoemd duo won al eerder in Voorschoten en in Lei derdorp (De Munnik). Zij kwamen met 6-4 door de eerste set om daarna helemaal van de weg te ra ken en een zeker haalbare winst, de Duitsers tennisten solide maar zonder brille, zomaar uit handen te geven: 2-6, 2-6. Schmidt, de Zandvoortse hoofd klasser, die zijn faam in het manne- nenkelspel niet waar kon maken, pakte wel de de winst in het ge mengd dubbelspel. Met E. de Jong won hij van J. Rollka en Rohde: 1-6, 6-3, 6-3. Marijke Guyt en S. Steenvoorde wonnen het vrouwen dubbelspel van R. en M. Verde- gaal: 6-4, 3-6, 7-6. Marco Visser was in het manne- nenkelspel C ongenaakbaar. Hij won de finale van Rogier Lief- broer, die duidelijk last had van fi nalekoorts: 6-1, 6-3. Het wordt tijd voor Visser om C vaarwel te zeggen. Bij de vrouwen ging de strijd in C tussen Marquerite Pati- wael 13 jr. en Wil den Hollander 15 jr. Wil den Hollander won, ver diend maar wat geflatteerd: 6-2, 6-2. Verdiend omdat zij gewoon de minste fouten maakte, geflat teerd omdat Marquerite Patiwael met gevarieerd tennis wel degelijk kansen wist te scheppen maar in de afmaak weinig gelukkig was. Uitslagen: M.D.C. V.d. Mark/Van Trigt - Wempe/P. Grimbergen: 7-5, MAANDAG 22 JULI 1985 Christel Verwoerd was gisteren de verrassende winnares van het tennis toernooi in Hillegom «oto Holvast) Royei VEE 7-6. G.D.C. Veenman/Schrama - C. v.d. Meer/De Jong: 6-2, 6-7, 6-4. D.D.C. Ch. en C. v.d. Meer - Endema/ Van Balen: 6-1. 6-1. M.E.D. B. Dekker - M. Stork: 6-3, 7-5. V.E.D. F. Pauluis - D. Hombroek: 2-6, 4-6. V.D.D. Van Dongen/W illems - Wempe/Stouten- beek: 7-6,4-6,7-6. M.E.D. 30+ G. Fer- nandez - A. van Dongen: 6-7,6-3,5-7. V.E.D. 30+ T. Rijnbeek - L. Drager: 6-0, 6-2. G.D. 30+ Van Winsen/Van Winsen - De Pagter/Velthuysen: 7-5, 6-1. Uitslagen Alkemade: M.E.D. M. - R. Lammens: 3-6, 6-4, 6-4. M.L. Goedhart - Clementien i Wijngaarden: 6-3, 7-6. M.E.D. 30+ N. Dofferhoff - J. v.d. Sprong: 6-3, 6-3. V.E.D. 30+ H. Voskuil - Y. van Bockhove: 6-2,6-3. M.E.C. E. Snellen berg - J. Pauwels: 6-4, 6-4. V.E.C. N. Weyermans - T. van Velzen: 6-4, 5-7, 6-1. M.D.C. Pauwels/H. v.d. Meer - M. Hoekstra/L. Klomp: 4-6, 7-5, 6-3. G.D.C. N. Weyermans/P. Chin A Foeng - I. van Riet/J. van Duin: 6-3,1-6,6-3. V.D.C. T. van Velzen/K. Berg - V. van Ruiten/P. Regoor: 6-4, 6-3. M.D.D. Boot/Voerman - V.d. Water/Walen kamp: 6-3, 6-3. V.D.D. M. Beelen/C. Akerboom - W. v.d. Wereld/W. Pauw: 2-6, 6-4, 6-2. G.D.D. M. Brouwer/K. van Driel - M. Beelen/G. Haastrecht: 6-4, 4-6, 6-2. In het tennistoernooi in Noord- wijk aan Zee is bij de mannen in B Freek van der Capellen als no. 1 ge plaatst, gevolgd door s. Carpentier (eerste klasse Goes), M. v.d. Donk (Metselaars) en J.W. Lugthart. Niet geplaatst, maar stellig in staat om roet in het eten van de favorieten te gooien zijn Bonke, Stefan Faas, De Engelsman Adams, die vandaag kwalificatie speelt voor het Melk- huisje, en Stalley, de Zweden Ela- vald en Haakanson, de Canadees Stubb en verder Marcel van Rijn, Hardy Mans en diens landgenoot Mertens. Bij de vrouwen zijn ge plaatst: Xandra Weller, M. van Maarleveld (Zeeland), Margot van Overloop, A. Verrijzer (Zeeland). In C zijn bij de mannen geplaatst: R. Liefbroer, J. v.d. Broek (Bra bant), P. Bauw en O. van Paridon. Bij de vrouwen zijn geplaatst: S. den Hollander en L. Poots. Toer nooi Voorhout: In het M.E.C. zijn geplaatst: M. Visser, J. Baan, O. ten Bosch en E. de Graaf. In het V.E.C. zijn geplaatst: I. Voskuil en L. Ho- gervorst. FRANK BONTE. GEESTEREN (ANP) - De natio nale ruitertop reist optimistisch af naar de Europese kampioenschap pen in Dinard. Voorzover de suc cessen in Hickstead en Aken nog als incidenten zouden kunnen wor den uitgelegd, bewezen de Neder landse topruiters tijdens het elfde CSI van Geesteren andermaal hun progressie. Henk Nooren en zijn tot voor kort zeer wispelturige Glenn, eisten de Grote Prijs van Twente op, terwijl Rob Ehrens en Oscar Drum de tweede plaats ver overden. Met de Belg Mike van Belle (op Titi's Friend) en de Brit Paul Grego (op Autumn Valley), die respectie velijk derde en vierde werden, bleef het Nederlandse duo foutloos in zowel de beide manches als de erop volgende barrage, die geen spannender verloop had kunnen krijgen. Door sneller rond te gaan dan Van Belle en Grego, stelde Eh rens de eerste Nederlandse zege sinds 1981, toen de sinds kort als bondscoach benoemde Johan Heins met Larramy zegevierde, veilig. Maar Nooren was baas-bo- ven-baas. Met de de laatste weken constan te Glenn, knabbelde Nooren nog bijna zeven-tiende seconde van de tijd van Ehrens af. Met korte wen dingen stelde Nooren daarmee te vens - ten koste van Erik van der Vleuten - zijn plaats in de landené- quipe voor Dinard veilig. Wanneer hü daarvoor gepasseerd zou zijn had Nooren er ook vrede mee ge had. „Ik heb nu eenmaal geen paard, waarvan je zeker weet dat het vooraan mee loopt. Dus ging ik ervan uit dat het prachtig zou zijn als ik naar Dinard meemocht, maar als voor Erik van der Vleuten zou zijn gekozen, had ik daar ook best vrede mee gehad. Tenslotte weet ik inmiddels wel wat een Europees kampioenschap is en heb ik nor maal gesproken toch geen kans om individueel bij de eerste vijf te ein digen". Rob Ehrens wasrealist. Een tweede plaats is niet de mooiste in de sport, maar Ehrens was er con tent mee. „Ik heb alles geprobeerd en als een ander dan toch sneller en beter is, moet je dat maar aan vaarden. Als ik daarom zou moeten balen, is er met mij iets niet in or de". Naast Nooren en Ehrens pres teerden in Geesteren, waar de Ne derlanders alleen de belangrijkste rubriek op hun naam schreven, vooral Jan Tops en in wat mindere mate ook Emiel Hendrix zeer naar behoren. 1. Henk Nooren (Ned) Glenn 0 straf- punten - 36,44 seconden; 2. Rob Ehrens (Ned) Oscar Drum 0 - 37,11; 3. Mike van Belle (Bel) Titi's Friend 0 - 38,35; 4. Paul Crago (GBr) Autumn Folly 0 - 39,30. Na twee manches: 5. Peter Luther (BRD) Lucky 4 - 103,55; 6. Iain Morgan (GBr) Dun Topper 4 - 105,00; 7. Hugo Simon (Oos) The Freak 4 - 106,48; 8. Henk van den Broek (Ned) Northon 4 - 107,61; 9. Jürgen Kenn (BRD) Stan 4 - 108,98; 10. Jan Tops (Ned) Furist 4 -114,62. Leiderdorpers aan leiding in zeilstrijd BLANKENBERGHE (ANP) - De Nederlanders Aad en Jan van Vliet hebben gisteren de eerste wed strijd voor het wereldkampioen schap zeilen in de Flying Junior klasse gewonnen. De titelstrijd wordt gehouden voor de kust van de Belgische plaats Blankenberge. De FJ-zeilers uit Leiderdorp ble ven het Japanse duo Tsobokura Shinka voor. Hans en Lex Cox werden derde. De eerste race werd afgewerkt bij windkracht vijf en de zeilers ondervonden hinder van een erg sterke stroming. NK-Laser Jos Bos uit Nieuwkoop heeft bij het Open NK Laser na drie races de leiding in handen. Langeslag uit Woubrugge bezet de vijfde plaats in het algemeen klassement. DEN HAAG (ANP) - De tafelten- niscadetten Bart van Haren en Geert Verhaegh, veertien jaar oud eq een paar turven hoog, hebben voor een feestelijk slot van de in Den Haag gehouden Europese jeugdtitelstryd gezorgd. Het duo, afkomstig van L en T Eindhoven en Shot Wageningen, veroverde za terdag op de laatste dag van het monstertoernooi in sporthal Over- bosch het Europees kampioen schap dubbelspel bij de kadetten. In die jeugdcategorie tot vijftien jaar reikte het Nederlandse koppel vorig jaar in Linz nog niet verder dan een plaats bij de laatste zes tien. In 28 toernooien om Europese jeugdtitels was Nederland bij de jongens nog nooit succesvol. Bij de meisjes pakte Bettine Vriesekoop, de huidige nummer één van Euro pa, in 1977 en '79 de juniorentitel in het enkelspel. Het dubbel Van Haren/Ver- haegh, snel en goed ingespeeld, verloor in acht dagen tafeltennis onder leiding van bondscoach Hans van den Broek geen enkele wedstrijd. Eerst bleven het tweetal ongeslagen in het landentoernooi. Daarna zetten de jeugdige spelers hun zegereeks voort in het indivi duele toernooi. In het dubbelspel kregen ze te maken met de twee sterkste jongens uit hun leeftijds groep, de Brit Syed en de Rus Ma- zoenov. In de halve-eindstrijd won nen Van Haren en Verhaegh in drie games (16-21, 21-10, 21-17) van de Britten Syed en O'Driscoll. In de finale troffen de Nederlanders de Russen Mazoenov en Goesev. Na de verloren eerste game (17-21) vochten Van Haren en Verhaegh terug om met 21-18 en 21-15 de gouden medaille binnen te halen. Volgens bondscoach Van den Broek, volgend seizoen vervangen door Bert van der Helm, was dat het resultaat van de instelling van geloot. Dat overkwam ook de mannen LEIDEN - De vrouwen van Scylla hebben in de strijd om de Europa Cup tafeltennis voor landskampioenen Engelse tegenstander geloot. De Leidse ploeg tegenstander de strijd aanbinden: Ellenborough. De onde vrüge De Veluwe. Zij moeten eveneens tegen een Britse komti gens i eiegen huis uit tegen Reading. Een duel c r de tweede ronde, want Scylla werd rde Apeldoorners, met ex-Leidenaar Alle Vlieg ploeg, spelen hun wedstrijd uit. het jeugdige tweetal. „Ze leven se rieus voor hun sport. Trainen vijf keer per week, zeker twee uur per keer. Gaan op tijd naar bed. Doen 's morgens hun looptraining". Het massale toernooi in Den Haag, dat op een begroting van 450.000 gulden een verlies van slechts tienduizend gulden leed, gaf bij de junioren de verwachte winnaars op het erepodium. De tot Westduitse genaturaliseerde Roe meense Olga Nemes toonde met haar winst in het enkelspel weer eens aan de komende jaren in Eu ropa de voornaamste bedreiging voor de hegemonie van Vriese koop te zijn. De met een zonderlin ge motoriek uitgeruste Brit Prean won bij de jongens na opmerkelijk fel tegenstribbelen van de Roe meen Torna, die daarmee de kwali tatief sterke inbreng van zijn land onderstreepte. BARCELONA (SID) - De West duitse degenploeg, gevormd door Pusch, Fischer, Gerull, Schmitt en Bellmann, heeft zondag in Barcelona de we reldtitel veroverd. In de finale versloeg de Olympische kam pioen Italië met 9-4. De Italia nen, zestien keer wereldkam pioen, namen wel een voor sprong van 3-0, maar Alexan der Pusch zorgde voor de om mekeer. De 30-jarige Olym pisch kampioen bleef als enige in de eindstrijd ongeslagen en droeg vier winstpunten bij. De Westduitse degenscher- mers drongen via een zege (9-6) op de Sowjet-Unie door tot de finale, maar de gang van zaken bij deze confrontatie zorgde voor sensatie in de internatio nale scherm wereld. Thomas Gerull gaf de Westduitse ploeg reden tot jubel door zijn tegen stander Moejégev de beslissen de treffer toe te brengen. Ter wijl bondscoach Beek al de ra dioreporters te woord stond, kwam zijn Russische collega met een protest op de proppen. Het wapen van Moejajev zou op het beslissende moment defect zijn geraakt. De jury achtte de klacht gegrond en riep West duitsers terug op de loper. Ge rull verloor prompt de partij alsnog. Bellmann was echter minder onder de indruk en bracht zijn heroptreden tegen Sjoevalov tot een goed einde. De Sowjet-Unie is zaterdag in Barcelona tijdens de wereldti telstrijd schermen eerste ge worden op het onderdeel sabel voor equipes. In de finale ver sloegen de Russen Viktor Kro- vopoeskov, Andrej Alsjan, Georgi Pogsov en Sergej Min- dirgassov de equipe van Bulga rije met 8-6. Het brons was voor Hongarije, dat met 9-6 won van Frankrijk. PARIJS (AFP) - Pierre Vermeu len en zijn nieuwe club Paris SG zijn ook in de tweede ronde van de Franse eerste voetbaldivisie onge slagen gebleven. De ploeg van de van MW overgenomen linkerspits versloeg Lille met 3-0. Lens (6-0 te gen Bastia) en titelverdediger Bor deaux (1-0 tegen Brest) schaarden zich met Paris aan de kop van de ranglijst van de competitie, die met het oog op de wereldtitelstrijd van 1986 al deze maand is begonnen. MADRID (AFP) - Met ingang van het seizoen 1986/87 zal de Spaanse voetbalcompetitie aanzienlijke wij zigingen ondergaan. De Spaanse voetbalbond heeft deze week be sloten tot invoering van een play- off-systeem in beide profdivisies. Het betreft een principe-besluit van de algemene vergadering van de bond dat nog nader moet wor den uitgewerkt. Spanje is het eer ste land in Europa dat op deze wij ze de voetbalcompetitie organi seert. Met als inzet de landstitel en een plaats in de UEFA-bekerstrijd zul len de eerste tien clubs in de hoog-, ste afdeling elkaar in de laatste fase van het voetbaljaar ontmoeten. Ook promotie en degradatie wordt via een nader uit te werken play-off systeem geregeld. Door deze be slissing zal het voetbalseizoen met enige weken worden verlengd. WK-kwalificatie Het voetbalelftal van Tunesië heeft zich zaterdag geplaatst voor de halve finales van de Afrikaanse zone in het kwalificatietoernooi voor het wereldkampioenschap. Tunesië won in Tunis de tweede wedstrijd tegen Nigeria met 2-0 na dat de uitwedstrijd met 0-1 verlo ren was gegaan. Mohamed Gasri scoorde tweemaal. Er waren 50.000 toeschouwers in het El Menzah- stadion. Tunesië bereikte in 1978 al eens de eindronde van de strijd om de wereldtitel. Door een geslaagd offensief in het laatste kwartier heeft het natio nale voetbalelftal van Zuid-Korea gisteren in Seoel met 2-0 gewon nen van Indonesië. Het was de eer ste wedstrijd in de tweede ronde van de Aziatische zone voor de we reldtitelstrijd, volgend jaar in Me- MILAAN (AFP) - De Italiaanse club Padua heeft zich volgens de tuchtcommissie van de Italiaanse voetbalbond schuldig gemaakt aan omkoping. De uitslag van de laat ste wedstrijd van de competitie in de tweede divisie tegen Taranto en het lijfsbehoud daardoor is op on reglementaire wijze tot stand geko men. Padua is wegens die malver satie voor straf teruggezet naar de derde divisie, terwijl Cagliari zeker blijft van een plaats in de op één na hoogste afdeling. De rechters van de voetbalbond hebben Dino Zarpellon, de vice- voorzitter van Padua, voor vijfjaar geschorst. Een' zelfde straf kregen de Taranto-spelers Sgarbossa, Chi- menti, Frappampina en Paese. Pa- dua-preases Antonio Pilotto daar entegen werd vrijgesproken. De feiten over de omkoping kwamen aan het licht door een on derzoek, dat werd ingesteld naar aanleiding van onthullingen in de pers over het duel Taranto - Padua, dat beslissend was voor de degra datie. Ontdekt werd, dat het be stuur van Padua een week voor de wedstrijd Taranto-oefenmeester Angelo Becchetti een bedrag van 120 miljoen lire (bijna een kwart miljoen gulden) heeft geboden, te verdelen onder genoemde vier spe lers van zijn team. Tijdens de zit ting van de tuchtcommissie in Mi laan, waar Cagliari-baas Gigi Riva aanwezig was om het resultaat te horen, kon het harde bewijs in de omkopingsaffaire worden gele verd. Groningen mikt op vierde plaats NIJMEGEN (ANP) - De kersverse eredivisieclub NEC staat er financiëel goed voor. Aan het einde van het afgelopen seizoen dreigde de Nijmeegse club nog in grote problemen te geraken, maar de onverwachte promotie naar de eredivisie heeft een gunstige invloed gehad. De vorige competitie moest NEC het stellen zonder sponsor. Pas tijdens de wedstrijden in de nacompetitie was een verzekeringsmaatschappij bereid geld op tafel te leggen. Nu de promotie een feit is geworden, heeft de sponsor besloten ook komend seizoen door te gaan. Voor 80.000 toeschouwers hield Indonesië, dat op 30 juli revanche kan nemen, Zuid-Korea redelijk bij. Maar het doelpunt van Byun Byung-Ju in de 75ste minuut bete kende het einde van de Indonesi sche slagvaardigheid. Negen minu ten voor het einde zette Kim Ju- Sung Zuid-Korea op 2-0. LUIK (Belga/SID) - FC Twente heeft zijn tweede achtereenvolgen de nederlaag in de intertoto-com- petitie opgelopen. In Luik werd van de plaatselijke FC met 0-1 ver loren. Bij rust was die nadelige sco re voor Twente al bereikt. Lipka maakte in de 25ste minuut de be slissende treffer voor de Belgische ploeg. Twente staat na vier van de zes intertotoduels uit groep 2, met twee punten, als laatste genoteerd. Rot Weiss Erfurt uit de DDR heeft de leiding met zeven punten. Za terdag won de Oostduitse ploeg de uitwedstrijd tegen Fortuna Düssel- dorf met 3-0. Landskampioen Ajax heeft za terdagmiddag in Vriezenveen de oefenwedstrijd tegen de amateurs van Voorwaarts met 9-2 gewonnen. Bij rust, die wegens een enorme re genbui al na 35 minuten aanbrak, was de stand al 6-0 door doelpun ten van Van Basten, Bosman (2), Koeman (2) en Vanenburg. Na de hervatting scoorden opnieuw Koe man en Bosman, terwijl Vos bij Voorwaarts in eigen doel schoot. Voor de Vriezenveense amateurs doelpuntten Schoenmaker en Bon ny in de slotfase tegen. Er waren 4000 toeschouwers. PSV heeft zaterdagavond in Win terswijk de oefenwedstrijd tegen het Westduitse Bocholt met 3-1 ge wonnen. Bij de rust leidde Bocholt met 1-0. International Ruud Gullit maakte twee doelpunten voor zijn nieuwe werkgever. Het derde doel punt kwam op naam van Van den Boogaard. Overige karakteristieken: Schouwen Duiveland - Willem II 1-4 (0-1). Doelpunten Willem II: Feskens (2), Van Gils en Soffers, voor Schouwen Duiveland: Gramsbergen (3e klas KNVB)-PEC Zwolle 1-8 (0-4). Topscorers PEC: Doufikar (3) en Van der Hengst (2). Missen Wilhams - Haarlem 2-12 (0-9). Doel punten Haarlem: Keur (5), Moniz (4), Mark Metgod (2) en Nüholt Veenendaal (zaterdag vierde klasse) - Wa geningen 0-7 (0-4). Doelpunten: Radstaat (5), Budding en Van de Brink. Een andere gunstige ontwikkeling voor de Nijmeegse club is ruime belangstelling voor seizoenkaarten. Het afgelopen jaar waren maar 600 •mensen bereid een seizoenkaart te kopen. Dat zijn er momenteel al veel meer. Het bestuur van NEC rekent zelfs op een aantal van 1500 seizoen kaartenhouders. Hoewel de wedstrijden in de nacompetitie in totaal 36.000 toeschou wers trokken, heeft NEC nauwelijks geld overgehouden aan het afgelo pen seizoen. De duels in de Goffert werden dermate slecht bezocht, dat er een flink gat was ontstaan in de begroting. De meevaller van de nacompe titie heeft er echter voor gezorgd dat de verliezen zijn weggewerkt en dat er zelfs een klein overschot is. Grote aankopen zijn er bij NEC echter niet te verwachten, hoewel de selectie van de nieuwe trainer Popovics nog niet compleet is. Het kee persprobleem is het zwakke punt. Door het wegvallen van Hanssen en Gubbels beschikt Popovics alleen nog over Van Cuyk, die het afgelopen seizoen genoegen moest nemen met een plaats op de reservebank. Omdat de Graafschap Brookhuis aan zijn contract houdt, is NEC naarstig op zoek naar een tweede doelman. Sparta heeft in het voetbaltoernooi Groningen van Sjanghai de kruisfinales be reikt. De ploeg van trainer Theo Vonk, inmiddels een week in Sjanghai vertoevend, versloeg in de tweede wedstrijd van de voor ronde Osaka uit Japan met 2-0 en werd daardoor eerste in zijn poule. Eerder in de week heeft de Rotter damse eredivisieclub met de zelfde cijfers gewonnen van Xing Xiang uit Noord-Korea door treffers van Leen van der Weel. FC Groningen bedrijft het komend seizoen voor het eerst volledig be roepsvoetbal. Van de selectie hebben slechts international Van Tiggelen (deeltijdbaan bij de PTT) en middenvelder Van Dijk (eigen sportzaak) nog een nevenfunctie in het maatschappelijk leven. tiaanse, toeschouwers: 500. Tegen Osaka zette Ronald Leng- keek Sparta voor de pauze op 1-0. Bert Veldhoen drukte het over wicht van de Rotterdammers na rust uit in een tweede treffer. De Groningse eredivisieclub, die het afgelopen seizoen met een (weer hoger) bezoekersgemiddelde van 12.508 tot een totaal van 217.791 kwam, mikt in de komende competitie op de vierde plaats, zo maakte trainer Berger zaterdag bij de traditionele persconferentie bekend. Een positie in de top-drie is, zelfs met full-profs, nog niet haalbaar, aldus Berger. Gro ningen, dat zich op 9 en 11 augustus aan het eigen publiek presenteert tijdens het internationale toernooi met Botafogo, Lierse SK en Olympia- kos Pyraeus, zag in de transferperiode tien spelers vertrekken en trok acht nieuwelingen aan. Het eventueel negende nieuwe gezicht, flankspits Steve Goble, heeft bekende trekken. Goble werd enkele jaren geleden uit Engeland aangekocht door Groningen. Vervolgens speelde de Brit voor Veeijdam, Norwich en Utrecht. Goble is op proef terug bij Groningen.*

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 12