Bestuursleden Roda leggen functie neer 'Ik kon niets ondernemen' Roche: 'Tour had andere winnaar kunnen krijgen' Ajacieden geblesseerd PSV test Cyrille Regis Phil Anderson ook in Noordwijk John van der Wiel op gedeelde tweede plaats Herrera sleurt Hinault opzichtig over laatste col Wijnands: 'Nu kan ik Parijs halen' Winnen: 'Beste Nederlander worden? Dat zegt me niks' DONDERDAG 18 JULI 1985 SPORT PAGINA 9 HARDENBERG (ANP) - Technisch directeur Johan Cruijff van Ajax kampt in de voorbereiding van zijn elftal op de komende competities met vijf geblesseerde spelers. Spel- bos, Mühren en Vanenburg hebben allen last van de achil lespezen. Ophof en Gasselich kampen met knieblessures. Ajax won woensdagavond in Hardenberg met 8-0 van van de amateurs van HHC. Bij rust was de stand 6-0. De als centra- le middenvelder opgestelde Van Basten maakte twee doel punten. De overige treffers kwamen op naam van De Wit, Van 't Schip, Rijkaard, Bosman en Schuiten (e.d.). Feyenoord heeft woensdag in Someren veel moeite gehad om de plaatselijke derde zondag derdeklasser van die naam er onder te houden. De Rotter damse eredivisieclub zegevier de met 3-1. Bij rust was het door een treffer van Sörensen 1-0. De rest van de produktie van Feyenoord werd voor 3500 kijkers en onder leiding van scheidsrechter Blom verzorgd door Been en Eriksen. Verstap pen scoorde tegen. NOORDWIJK - Phil Anderson start woensdagavond over te halen naar de kustplaats te komen. Ander- in de Ronde van Noordwijk aan Zee. De organisatie son, de beste coureur uit het voorseizoen, weet zich is er met behulp van een sponsor in geslaagd de Au- woensdagavond bij het vertrek in gezelschap van stralische kopman uit de Tourploeg van Peter Post vrijwel de complete vaderlandse wielertop. PAU (GPD) - In de Alpen had Bernard Hinault hem nog tot de or de geroepen. Hoe durfde Stephen Roche aan te kondigen dat hij in de Pyreneeën zou aanvallen tot de ge- le-truidrager door de knieën zou gaan. „Doe maar kalm aan", ge bood de Breton hem. Roche echter week geen millimeter van zijn lijn af. Hij gedroeg zich niet zoals de kleurenbijlage van de organiseren de krant l'Equipe hem fotografeer de: met een luier om en een fop speen in de mond. De Ier was een volwassen tegenstander van Hi nault. De enige in de hele ronde. „Ik heb", zei hij gisteren in Pau, „woord gehouden. En met nog één bergetappe zou Hinault er aan zijn geweest. Hij heeft de Tour name lijk niet met zijn benen gewonnen, maar met zijn hoofd. In Straats burg en naar Avoriaz heeft hij ons allemaal afgebluft. Hij maakte daar zo'n sterke indruk, dat we hem op een voetstuk hebben geplaatst. Wij voelden ons allemaal heel klein en daar heeft Hinault zyn voordeel mee kunnen doen". Maar de verbale intimidatie en het monsterverbond met de Co- lombiaantjes hadden toen al als een aanwijzing van zijn geringe kracht moeten worden opgevat. Roche legde die zwakte bloot. Vooral in de woensdagochtendrit en sindsdien zijn z'n ogen pas echt goed geopend. Na de rit op de Col d'Aubisque wist hij: „Deze Tour de France had door een ander gewon nen kunnen worden. Ik zal niet zeggen dat ik het was geweest, maar Hinault was een minder zeke re winnaar dan wjj met zijn allen hebben aangenomen toen we start ten in Plumelec". Zijn marktwaarde is de laatste week van de Tour de France in elk geval sterk toegenomen. Klasse mentsrenners vormen een schaar- ste-artikel op de wielermarkt en aanvallers zijn unieke exemplaren. Zelf heeft hij de voorkeur voor de ploeg (welke dat ook mag zijn) van zijn boezemvriend Sean Kelly, voor wie hij gisteren in de laatste twee kilometer het tempo strak hield. Roche, die talloze aanbiedin gen onder meer van Skil op zak heeft, zit echter met een netelige affaire. Er loopt nog een rechtzaak van zijn vroegere sponsor Peugeot tegen hem wegens contractbreuk, toen hij koos voor de huidige for matie La Redoute. Roche zal die zaak verliezen en moet de proces kosten betalen. Als La Redoute dat niet voor hem doet, zal hij het uit eigen zak moeten opbrengen. En daar voelt hij weinig voor. Dus blijft de keus beperkt. Of hij gaat met hangende pootjes naar Peu geot terug, of een nieuwe sponsor hoest het bedrag extra op. „In elk geval", luidde zijn verkooppraatje, „weten ze wel wat ze krijgen". KERKRADE (GPD) - Tijdens een eerste officiële stellingname naar aanleiding van het onderzoek naar frauduleuze handelingen en belas tingontduiking bij Roda JC, heeft voorzitter Jense gisteren het op stappen van secretaris Küpers en penningmeester Vreuls bekend ge maakt. Of dat is gebeurd naar aan leiding van het FIOD-onderzoek liet hij in het midden. De Roda- praeses wilde wel kwijt rekening te houden met een fikse financiële te genvaller. „Want het zou van kort zichtigheid getuigen, als je ervan uitgaat dat de FIOD voor niks zo'n actie start". Hij verklaarde verder dat manager Hans Coerver onder een zekere curatele wordt gesteld, al weigerde hij die term zelf te ge bruiken. „Want", zo lichtte hij toe, „voor dat er sprake was van het FIOD- onderzoek, waren reeds plannen in de maak voor een zogenaamde ma nagersinstructie. Er was bij het nieuwe bestuur behoefte aan een andere aanpak; een nieuwe opzet. Door de gebeurtenissen de afgelo pen week is dat concept in een stroomversnelling geraakt". In die zogenaamde managersinstructie zullen nauwkeurige richtlijnen worden vastgelegd met betrekking tot het contracteren van spelers, technische stafleden, overige me dewerkers en bepaalde volmach ten. De recente gebeurtenissen heb ben het bestuur geen verdere aan leiding gegeven tot stappen tegen de manager. „Mocht er een aan klacht volgen dan zullen we ons nader beraden", vervolgde de Ro- da-voorzitter. Dat er een en andei tijdens het onderzoek aan het licht is gekomen, valt af te leiden uit het feit dat het bestuur van Roda JC ernstig rekening houdt met navor deringen en/of verhoogde aansla gen in de toekomst. Jense bena drukte echter met kracht „dat uit het onderzoek niet is gebleken dat bestuursleden of werknemers zich persoonlijk verrijkt zouden heb ben ten koste van Roda JC". Op de vraag wat er dan wel met de even tueel achtergehouden belasting gelden zou zijn gebeurd, kon hij geen antwoord geven. De financiële toekomst van de Kerkraadse eredivisionist baart het nieuwe bestuur niettemin de meeste zorgen. „De financiële pro blematiek geniet onze hoogste prioriteit. We hebben al een infor matief gesprek met diverse spon sors gehad, ook met de Optiebeurs. Ondanks de publiciteit rond de vereniging hebben we de laatste dagen een aantal nieuwe sponsors erbij gekregen. We zijn geen rijke club; we hebben zorgen, maar Ro da JC is gezond. We kunnen aan onze verplichtingen voldoen. Het beste bewijs daarvoor is de aanvul ling van de spelersgroep". Voorzit ter Jense maakt er echter geen ge heim van dat die aankopen er BIEL (ANP) - De Nederlandse schaakgrootmeester John van der Wiel deelt na de twaalfde ronde van het interzone-schaaktoemooi van Biel de tweede positie met de Amerikaan Seirawan en de Filippijn Torre. Op de rustdag van gisteren haalden beide concurrenten van Van der Wiel hun afgebroken partij uit de elfde ronde in. Yasser Seirawan kwam met wit tot winst tegen de in Zwitserland tegenvallende Hongaarse grootmeester Sax. Eugenio Torre remiseerde met zwart tegen de Cubaan Rodriguez. Het drietal Van der Wiel, Seirawan en Torre heeft vijf ronden voor het eind een achterstand van één punt op leider Vaganjan. Jan Timman is gisteren in de derde ronde van het Schaakfestival in Amsterdam met wit remise overeengekomen met de Engelsman John Nunn. Wereldkampioen Anatoli Karpov uit de Sovjetunie brak zijn partij tegen de Joegoslaaf Martinovic af. Stand na de derde ronde: 1. Karpov 2 1, 2. Miles 2, 3. Timman lVz, 4., Nunn, Sunye Neto 1, 6 Martinovic Vfe la. Jeroen Piket is één van de drie leiders in het toernooi in de grootmees- tergroep. Hij won gisteren zijn tweede partij tegen de Hongaar Farago. Piket deelt de leiding met Georgijev (Bul) en de Nederlander Pliester. PAU (GPD) - Combines zijn al zo oud als het wielrennen zelf. Niemand die het bestaan er van zal ontkennen, al blijft er altijd een waas van geheimzinnigheid rond die fiet sende samenwerkingsverbanden hangen. Daarom ook ho ren ze zo onopvallend mogelijk te blijven. Dat weten Euro peanen, maar in Zuid-Amerika is die gedragslijn kennelijk nog niet doorgedrongen. In de Tour de France is de grens overschreden. De hulp die Bernard Hinault in de Pyre neeën heeft gehad was stuitend. Het doet afbreuk aan deze Tour en aan zijn winst, want nu al is het een feit dat zijn tweede plaats van vorig jaar na het fascinerende gevecht met Laurent Fignon een kampioen als hij waardiger was. Tijdens de verraderlijke ochtendrit naar de Col d'Aubisque maakte Lucho Herrera, tweevoudig ritwin naar en bergkoning van de Ronde, het te gortig. Op zijn terrein wilde hij graag het supertrio voltooien en sprong hij al weg op de Col du Sou- lor. Hinault zou dat wel gedogen, dacht Herrera. Maar de tegenaan val van Stephen Roche, die er de show stal met zijn overwinning, was een streep door zijn rekening. Met hem mocht Lucho zeker niet naar de top rijden. Dus liet hij zich terugzakken tot bij Hinault. Om hem te helpen. En telkens als de ploeterende Breton wat achterop raakte keek zijn trouwste knechtje Herrera om. Hij wachtte weer en trok hem bij. „Niet waar", verweerde hij zich Stephen Roche De vaststelling van Roche kwam te laat. Hinault heeft de Pyreneeën achter zich gelaten en kan na de vernederingen van Luz Ardiden en d'Aubisque op zijn gemakje toe werken naar een triomftocht van aanstaande zondag op de Champs d'Elysees in Parijs. Zijn tegenstan ders moeten de verwezenlijking van hun dromen een jaar uitstel len, hoewel Bernard Thevenet (Tourwinnaar in 1975 en 1977 en nu assistent-ploegleider van Roche) gelooft dat de Ierse kopman nu nog een kans heeft. „Hinault is zwak en in de tijdrit in Villard de Lans was het verschil tussen hen niet groot". Wat Thevenet in zijn publicitaire gemakzucht gewoon even vergat te vermelden was dat het verschil in het algemeen klassement drieën halve minuut is en dat Hinault-in- vorm niet eens zoveel tijd pakte (2.20) op Roche in de 75 kilometer lange tijdrit naar Straatsburg. Hoe moet Roche dan in een kortere etappe tegen de klok een minuut meer op zijn concurrent goedma ken. Een onmogelijkheid. Roche weet dat zelf ook wel. „Ik kan deze Tour niet meer winnen. Dat is nogal duidelijk. Misschien volgend jaar. Dan zal ik terugkeren met de ambitie om één te worden. Derde, en als het meezit tweede, is dit jaar al mooi genoeg. Ook al rea liseer ik me achteraf dat er meer in had gezeten". De kans dat de 25- jarige Ier ook in die positie komt hangt natuurlijk sterk af van de ploeg die hij kiest. PAU (GPD) - Het uiterlijk van een bokser, de tevredenheid van een winnaar. Ad Wijnands kwam goed door de Pyreneeën, het laatste struikelblok voor de onfortuinlijke renner op weg naar de Champs d'Elysees. Een valpartij in de etappe naar Au- rillac bezorgde hem een pijnlij ke schouder, hechtingen in zijn wenkbrauw en een gezicht vol bloeduitstortingen. „Ik heb vandaag", zei hij in Pau, „vooral veel last gehad van mijn schouder. Vanoch tend heb ik met een ijsverband gereden en dat hielp geweldig. Maar na het eten tussen de mid dag begon het toch weer pijn te doen. De dokter heeft me pil letjes gegeven voor een betere doorbloeding. Dat hielp wel en maakte het draaglijk". In de ge vreesde ochtendrit kwam hij binnen dé tijdslimiet over de streep en ook 's middags waren er geen problemen. Trouwens iedereen mocht in de wedstrijd blijven. Zelfs het trio Lauraire, Ronchoato en Murga. Die kwa men te laat, maar werden ge pardonneerd omdat de chaos op de col zo groot was dat ze geen normale kans hadden ge had om wel aan de tijdseis te voldoen. aan de streep. „Ik was niet zo sterk als in de Alpen. Daarom kon ik niets ondernemen, 's Morgens niet en 's middags niet". De beelden lo gen niet. Want de trouwe honde ogen waarmee de Columbiaan „de das" in de gaten hielden spraken boekdelen. Zelfs Jacques Goddet, de stokoude Tourbaas en verdedi ger van de rennersethiek, vond het te gek. Hij riep de ploegleiders Köchli en Meza bij zich om hen de gele kaart te geven. „Bij een herha ling van die opvallende samenwer king grijpen we in", dreigde God det. Een loos dreigement, want de bergen zijn voorbij. Over de schreef Het maakte wel duidelijk dat Herrera er mee over de schreef ging. Net als anderen dit seizoen de „fatsoensnormen" van de wieler sport niet in acht namen. Eric Van- deraerden bijvoorbeeld in Gent- Wevelgem, waar hij in de eind sprint demonstratief zijn benen stilhield om Phil Anderson de overwinning te schenken. Dat luk te daar niet, maar later in de Grote Prijs van Frankfort mocht van Pe ter Post wederom de sterkste niet winnen. Johan Lammerts diende daar te wachten op zijn Australi sche kopman en hij mocht hem on der geen beding van de winst af houden. Natuurlijk is dat in wielerwed strijden dagelijks werk. De sterk ste wint niet altijd en huurlingen zijn volop verkrijgbaar als een pe loton in tóóm moet worden gehou den. Maar zo opvallend als dit jaar hoort het niet, want de raadseltjes op de eindstreep vormen de char me van de wielersport. Dat Hinault zich van externe steun had verze kerd was al lang geen geheim meer, alleen gaat een te opzichtige demonstratie ten koste van zijn naam bij het grote publiek. Niet dat de eigenzinnige Frans man zich daar ook maar een tel druk over maakt. In Pau, na twee-, maal op één dag de gruwelijkste Pyreneeëncol - de Aubisque - te zijn over getrokken stelde hij gnif felend vast: „Ik ben ook deze ber gen goed doorgekomen, al heb ik een inzinking gehad. De overwin ning kan me niet meer ontgaan". In de komende vlakke ritten ruk ken er nieuwe hulptroepen aan. De formatie van Jan Raas bijvoor beeld, die nog steeds op volle oor logssterkte, in de slotdagen best nog een ritzege zou willen pakken. Als de equipe van Hinault daaraan meewerkt kan het mes aan twee kanten snijden. Timide Opvallend was trouwens verder hoe timide de tegenstanders zich woensdag gedroegen toen men na het middagmaal weer de Aubisque beklom. Achter de twee premieja gers Alvaro Pino en Regis Simon, die de middagrit uiteindelijk won, mocht Hinault zelfs het peloton lei den. Phil Anderson, Sean Kelly, Stephen Roche en Robert Millar bleven keurig in z(jn wiel. „Om dat", legdè Kelly uit, „er na diè be klimming een lange afdaling volg de tot in Pau. Zeventig kilometer lang. Te veel om in de beklimming al de basis voor een geslaagde vlucht te leggen". Maar ook in de ochtenduren had de meerderheid zich braaf gedra gen. „We konden niet beter", was het excuus. Ook Greg Lemond, de opstandeling van de eerste etappe voor het Spaans-Franse grensge bergte, deed weer wat er van hem verlangd werd. „Ik mag dit jaar ge woon niet winnen", foeterde hij een dag eerder op Luz Ardiden. Zoals Hinault toen al voorspelde werd de zaak doeltreffend opge lost. Lemond kreeg in een gesprek met miljonair Bernard Tapie de ab- waarschijnlijk niet zouden zijn ge komen, als het strafrechterlijk on derzoek van de FIOD een maand eerder was gestart. PSV test deze week tijdens een trainingskamp in Winterswijk de Engelse spits Cyrille Regis. Deze 27-jarige donkere aanvaller, die bij West Bromwich Albion furore maakte kwam afgelopen seizoen uit voor Coventry City. Een nadeel voor de technische leiding van PSV is het feit dat de viervoudige ex-international voor lopig niet speelgerechtigd is. „In verband met de eigendomsrechten van Coventry City mag hij voor ons nog geen wedstrijden spelen", al dus Jan Reker. Voor technisch-ma- nager Hans Kraay lijkt dat evenwel geen probleem. Kraay is erg ge charmeerd van de Engelse aanval ler. Regis zou de opengevallen plaats bij PSV moeten innemen van de vertrokken Kenneth Brylle. De uitslag van het eerste deel van de 18e etappe is: 1. Roche (Ier, Geminiani) de 52,5 km in I.39,19 2. Kelly (Ier, De Gribaldy) op 1.03 3. Wellens (Bel, Wouters) op 1.07 4. Herrera (Col, Meza) op 1.15 5. Anderson (Aus, Post) op 1.15 6. Delgado (Spa, Perurena) op 1.15 7. Lemond (Vst, Köchli) op 1.15 8. Hinault (Fra, Köchli) op 1.30 9. Breu (Zwi, Boifava) op 1.30 10. Rüttiman (Zwi. Köchli) op 1.56 II. Parra (Col, Meza) op 2.10 12. Pino (Spa, Minguez) op 2.13 13. Caritoux (Fra, de Gri baldy) op 2.19 14. Schepers (Bel, Godef- root) op 2.19 15. Rodriguez (Spa, Minguez) (GBr, Berland) op 2.42 v naar Roche 32. Zoetemelk (Ned, Raas) op 3.14 45. Veldscholten (Ned, Post) op 3.52 71. Lubberding (Ned, Post) op 4.57 77. Van der 6.05 96. Shapiro (VSt, Raas) op I Lammerts (Ned, Post) op 6.20 99. Leo van Vliet (Ned, Raas) op 6.29 106. Ducrot (Ned, Raas) op 6.47 117. De Rooy (Ned, Post) op 7.06 118. Nijdam (Ned, Raas) op 7.15 123. Jan van Houwelingen (Ned, Swerts) op 7.21 128. Pieters (Ned, Minguez) op 7.31 129. De Keulenaer (Bel, Post) op 7.47 130. Nulens (Bel, Post) 131. Vanderaerden (Bel. Post) 132. Van Meer (Ned, De Gribaldy) 133. SoUeveld (Ned, Raas) allen in de zelfde tijd als De Keulenaer 134. Adri van Houwe lingen (Ned, Swerts) op 8.01140. Wijnands (Ned, Raas) op 9.02 145 en laatste Murga (Spa, F 1. Köchli 5 uur 2 minuten 38 seconden 2. Geminiani op 31 seconden 3. Meza op 1.03 4. De Gribaldy op 1.14 5. Post op 1.26 16. luineier in uur, ti. minuien en oo secon den (35,055 km/uur) 2. Pino (Spa, Minguez) zelfde tijd 3. Kelly (Ier, De Gribaldy) op 1.07 4. Van der Poel (Ned, Raas) 5. Roche (Ier, Geminiani) 6. Lemond (VSt, Köchli) 7. Anderson (Aus, Post) 8. Schepers (Bel, Go- defroot) 9. Ruiz-Cabestany (Spa, Perurena) 10. Gaston (Spa, Echavarri) 11. Lammerts (Ned, Post) 12. Delgado (Spa, Perurena) 13. Rodriguez-Magro (Spa, Minguez) 14. Hi nault (Fra, Köchli) 15. Criquielion (Bel, De Kimpe) 16. Duclos-Lasalle (Fra, Berland) 17. Rüttimann 1Zwi, Köchli) 18. Caritoux (Fra, De Gribaldy) 19. Zoetemelk (Ned, Kimpe) 16. Duclos-Lasalle (Fra, Berland! (Zwi, ildy) 1 Raas) 20. Vichot (Fra, De Gribaldy) allen de zelfde tijd als Kelly 31. Winnen (Ned, Post) op 1.07 56. Van Meer (Ned, De Gribal dy) op 5.05 61. Lubberding (Ned, Post) z.t. 76. Veldscholten (Ned, Post) 81. Rooks Swerts) 113. Ducrot (Ned, Raas) 114. Van- derAerden (Bel, Post) 117. Shapiro (VSt, Raas) 120. De Rooy (Ned, Post) 127. Wij nands (Ned, Raas) 132. Solleveld (Ned, Raas) 136. De Keulenaer (Bel, Post), allen in dezelfde tijd als Van Vliet 137. Manders (Ned, Raas), op 8.59 139. Nulens (Bel, Post) op 11.44 140. Pieters (Ned, Minguez) z.t. 142. Jan van Houwelingen (Ned, Swerts) z.t. 145. Segers (Bel, Wouters) op 19.34. 1. Hinault (Fra, Köchli) 95.31,16 2. Lemond (VSt, Köchli) op 2,13 3. Roche (Ier, Gemi niani) op 3,33 4. Kelly (Ier, De Gribaldy) op 5,55 5. Anderson (Aus, Post) op 7,16 6. Del gado (Spa, Perurena) op 8,06 7. Herrera (Col, Meza) op 8,30 8. Parra (Col, Meza) op 9,51 9. Chozas (Spa, Echavarri) op 11,08 10. Zoetemelk (Ned, Raas) op 11,56 11. Rütti mann (Zwi, Köchli) op 12,05 12. Millar (GBr, Berland) op 12,06 13. Winnen (Ned, Post) op 12,34 14. Schepers (Bel, Godef- root) op 13,19 15. Bauer (Can, Köchli) op 13,36 16. Forest (Fra, Berland) op 14,28 17. Prieto (Spa, Echavarri) op 15,17 18. Cri quielion (Bel, De Kimpe) op 16,56 19. Pas cal Simon (Fra, Berland) op 17,48 20. Pino (Spa, Minguez) op 18,04 24. Rooks (Ned, Post) op 27,25 28. Veldscholten (Ned, Raas) 30,59 49. Peeters (Bel, Raas) op 56.27 52. der Poel (Ned, Raas) 1.02.33 55. Van Va Bernard Hinault (links) heeft alle reden om te lachen. Na de laatste bergetappe in de Ronde van Frankrijk heeft hij de gele trui nog stevig om zijn schouders. Zijn ploegmaat Greg Lemond wekt de indruk dat alles weer koek en ei is tussen de kopman en zijn kroonprins. (fotoAFP) solute zekerheid dat hij volgend seizoen de enige kopman voor de Tour zal zijn. En als voorschotje op dat vertrouwen werd zijn contract, dat pas in 1987 afloopt, nu al ver lengd tot 1989. Een bedrag werd niet genoemd, maar het zal stellig meer zijn dat het miljoen dollar dat hij voor de eerète drie jaar incas seerde. Die deal werd vorig jaar ge maakt. Een transactie die meer was dan het aantrekken van een renner. Tapie kocht één van de be langrijkste tegenstanders uit en wist na het wegvallen van Laurent Fignon dat hij voor datzelfde geld ook de vijfde Tourzege van Hinault binnenhaalde. PAU (GPD) - Eerzucht is de ba sis van de sport en op alle fron ten is er wel eer te behalen. Zo als het gevecht om de eerste Nederlander- in het Tour-klas sement te zijn. Peter Winnen, die in de vroege Pyreneeënrit van gisteren beter marcheerde dan Joop Zoetemelk leek die positie te gaan opeisen. Maar het krappe minuutje dat hij goedmaakte was daar onvol doende voor. Een tegenvaller? Peter Win nen: „Beste Nederlander wor den in Parijs... Dat zegt me niks. Het ligt er alleen aan hoe anderen het verkopen". De Limburger stoort zich aan het feit dat de jongeren steeds het verwijt krijgen niet op te kun nen tegen een 38-jarige. „Maar Zoetemelk rijdt goed. Er is niets op zijn tiende plaats af te dingen. Hij mag dan 38 zijn, hij is nog altijd super". Winnen was dat in de Pyreneeën niet. „Ook al ging het beter dan de in de Alpen. Maar nu was het weer een korte rit met veel de marrages en tempowisselin gen. Ik hou meer van lange etappes met zes of zeven ber gen er in en een gelijkmatig tempo", liet hij weten. Ook Zoetemelk had moeite met de ochtendetappe. „Ik be gin nu toch te geloven dat de Tour voor een oude man als ik een beetje te lang is. En die kor te bergritjes liggen me ook al niet", klaagde hij nadat hij op 3 minuut 14 de streep was gepas seerd. „Ik heb een slechte dag gehad en streef er naar om tien de te worden in het eindklasse ment. Met een goede slottijdrit moet dat lukken", aldus Zoete melk, die veertig seconden voorsprong heeft op Winnen in de rangschikking. Lubberding (Ned, Post) 1.40.39 86. Ducrot (Ned, Raas) 1.48.04 88. Manders (Ned, Raas) 1.52.29 91. Adri van Houwelingen (Ned, (Ita,Reverberi) 3.37.23. S tranen: Tien strafseconden voor Pieters en A. van Houwelingen wegens ongevraagd duwen (eerste overtreding) Twintig strafseconden voor Wijnands wegens ongevraagd duwen (tweede overtreding) Veertig strafsecon den voor J. van Houwelingen wegens op trekken aan volgauto (vierde overtreding) (GBr, Berland) 251 3. Delgado (Spa, Peru rena) 236 4. Lemond (VSt, Köchli) 213 5. Montoya (Col, Meza) 190 6. Hinuault (Fra, Köchli) 163 14. Van der Poel (Ned, Raas) Puntenklassment: miniani) 245 4. Hinault (Fra, Köchli) 220 5. Anderson (Aus, Post) 215 6. VanderAerden (Bel, Post) 200 8. Van der Poel (Ned, Raas) Dagploegenklassement (tweede deel 18e '.10.59 2. Köchli op 1.07 3. De Gribaldy z.t. 4. Post z.t. 5. Echevarri z.t. 6. Berland z.t. 12. Raas op 8.49. Algemeen ploegenklassement: 1. Köchli 286.40.37 2. Post op 20.07 3. Ber land op 33.15 4. De Gribaldy op 40.11 5. Ge miniani op 44.36 5. Meza op 52.40 13. Raas op 1.32.58. 20e Etappe 19 juli 225km LIMOGES

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9