Zomer '85 Hotel a la Dynasty draait in september 'Leiderdorpse aannemer oorzaak bouwschandaal' Brandweer haalt veulen uit mestput ffW, Wassenaar straks op tv Vereniging Eigen Huis trekt aan de bel VOORHOUT/LEIDERDORP - "Een onvoorstelbare puinhoop". Zo beschrijft de vereni ging Eigen Huis de situatie rond de oplevering van een aantal koopwoningen in de nieuwbouwwijk Oosthout in Voorhout. "Een aantal bewoners zit onder erbarmelijke omstandigheden in hun nieuwe huis", aldus J.M. Vriens, hoofd van de bouwtechnische ledenservice van de vereniging Eigen Huis. REGIO LEIDEN De vereniging Eigen Huis maakte deze week bekend niet langer meer te willen meewerken aan de ople vering van een blok van 60 wonin gen aan de Waterlelieweg in Voor hout. De woningen zijn gebouwd door aannemer Noorlander bv uit Leiderdorp. Het bedrijf is de enige bouwer in het uitbreidingsgebied Oosthout. Daar zullen tot 1990 1600 woningen moeten verrijzen. 'Eigen Huis' was ingeschakeld door leden die in Oosthout een nieuwbouwwoning hadden ge kocht. Tijdens de controle bleek volgens Vriens dat de woningen bij lange na niet klaar waren. Er werd een groot aantal gebreken gecon stateerd. "Er waren huizen die niet eens op het gas, water en het elek triciteitsnet waren aangesloten". Volgens de vereniging werden aan sommige woningen 60 tot 70 gebre ken geconstateerd, uiteenlopend van gebarsten tegels tot deuren die niet goed sluiten. Het hoofd van de bouwtechnische dienst van Eigen Huis heeft al op de eerste dag alle woningen afgekeurd. Bijkomend probleem is volgens de vereniging dat de kopers hun woning al volledig hebben betaald. Eigen Huis propageert al jaren om een percentage van de koopsom achter te houden tot de woning naar behoren is opgeleverd. De betreffende woningen in Oos thout zouden oorspronkelijk al eind maart worden opgeleverd. Half juni kregen de kopers bericht dat de oplevering in verband met de strenge winter zou geschieden in de eerste helft van deze maand, vlak voor de bouwvakvakantie. In een brief die directeur G. Noorlander de kopers van de wo ningen op 12 juli (vorige week vrij dag, de dag dat de bouwvakvakan tie begon) stuurde, voert hij slecht weer en stakingen aan als reden voor de verlate oplevering. "Het afbouwtempo moest wor den verhoogd om toch te kunnen voldoen aan de vastgestelde ople- verdata. Wij realiseren ons dat uw woning daardoor niet de aandacht heeft gekregen die nodig is, waar door bij de oplevering van uw wo- VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense brandweer heeft gisteravond omstreeks tien over half acht aan de Papenlaan een veulen uit een mestput moeten halen. Volgens de boer is het veulen, dat in een wei liep, zelf in de put gesprongen. Het veulen mankeerde niets, aldus de politie. "Bij ons moet al het houtwerk nog worden geschilderd", zegt een echtpaar dat eind vorige week een woning aan de Waterlelieweg in Voorhout betrok. "Maar anderen hebben veel meer problemen". Via diepe gaten in de weg en langs ber gen puin moeten de bewoners hun bezit bereiken. "Wij hebben alleen getekend voor de sleutel", zegt een stel dat in hun tuin tussen grote bonken klei een kop koffie drinkt. "Er moet nog veel aan ons huis gebeuren. Noorlander heeft ons beloofd di rect na de vakantie de problemen te verhelpen". Het echtpaar zegt evenals veel andere nieuwe bewo ners van de Waterlelieweg hun huis 'toch' maar te hebben aan vaard omdat ze anders geen onder dak meer zouden hebben. "Ons vo rige huis is alweer verhuurd". Volgens gemeentesecretaris J.L. Boon van Voorhout is de affaire door de vereniging Eigen Huis enorm opgeblazen. Het gaat vol gens hem om ongeveer 15 wonin gen, die inmiddels alle zijn aange sloten op gas, water en elektrici teit. Hij zegt niets te weten van ont brekende ramen, keukens en half afgebouwde schuren. Boon verklaart dat 15 kopers ui terlijk vorige week de beschikking wilden hebben over hun nieuwe huis. Daardoor kwam aannemer Noorlander in de problemen om dat die wens zijn werkschema in de war gooide, aldus Boon. Boven dien, zo zegt hij, wilden sommige kopers andere keukens dan het standaardtype. De aannemer had in die woningen dus geen keuken blok geplaatst. Volgens de gemeentesecretaris is Noorlander door de gemeente op het matje geroepen. De aannemer heeft toen gezegd dat de ergste problemen waren opgelost en dat de resterende gebreken zo snel mo gelijk na de bouwvak zullen wor den verholpen. In een brief, ook gedateerd 12 ju li, aan de vereniging Eigen Huis geeft aannemer Noorlander toe dat de oplevering van de woningen niet correct is verlopen. Volgens de aannemer komt dat doordat in een korte tijd veel woningen moesten worden opgeleverd. "Uitstel van de oplevering zou voor diverse toe komstige bewoners grote proble men opleveren", aldus Noorlander in de brief. Noorlander zegt toe dat de gebre ken zo snel mogelijk na de bouw vakvakantie zullen worden verhol pen. Dat de oplevering van de wonin gen problemen zou opleveren werd door een aantal kopers al voorzien. In een brief aan de ver eniging Eigen Huis schrijft J.H.M. van Gent, een van de kopers van een huis aan de Waterlelieweg, on der meer dat hij de 'ellende' al een paar weken geleden heeft zien aan komen. "Wij hebben Noorlander daar op gewezen", zo schrijft Van Gent. "Ik betreur de manier waarop ons huis is opgeleverd dan ook ten zeerste. Zeker nu de bouwvakvakantie is begonnen en wij drie weken moe ten wachten voordat Noorlander weer wat aan ons huis gaat doen". Van Gent zegt toch maar zijn huis te hebben afgenomen. "Want we willen een dak boven ons hoofd. We zijn zelf maar begonnen met het opknappen van de binnen- boel". Evenals enige andere kopers die hun huis inmiddels hebben be trokken, heeft Van Gent zijn wo ning tot op de laatste cent betaald en het is voor velen nog maar de vraag of ze nog wat van de kosten die ze nu maken van Noorlander zullen terugkrijgen. De vereniging Eigen Huis heeft Noorlander in middels wel aansprakelijk gesteld voor de schade die de bewoners ondervinden of nog zullen onder vinden door de slechte staat van de woningen tijdens de oplevering. G. Schutte, die ook een woning aan de Waterlelieweg heeft ge kocht over het werk van Noorlan der: "Van mijn woning werd niet eens meer een klachtenlijst ge maakt omdat deze te talrijk waren. Het zou hebben geleid tot een boekwerk". Ook hij werd zoals Schutte het noemt, verrast door de brief van Noorlander. Hij ontving de brief afgelopen vrijdagmiddag om 5 uur op het moment dat de laatste bouwvakkers uit Oosthout vertrokken om drie weken met vakantie te gaan. Rente De vereniging Eigen Huis kan slechts één reden ontdekken waar om Noorlander de huizen vlak voor de bouwvak vakantie wilde opleveren: "Geld. Hij vangt nu tij dens de bouwvakvakantie rente van het bedrag dat voor de huizen is betaald. Daar had hij anders nog minstens drie weken op moeten wachten". Noorlander heeft de betrokken kopers inmiddels uitgenodigd om over de problemen te komen pra ten. Hij wil dat doen op een nader te bepalen plaats in Voorhout op donderdagavond 15 augustus. Noorlander zelf was voor commen taar niet bereikbaar. "Die ligt met zijn neus omhoog ergens in de zon", aldus een telefonist van het Leiderdorpse bedrijf. De woningbouwvereniging Voorhout heeft het bouwbedrijf Noorlander inmiddels per brief la ten weten dat bestuursleden in het vervolg niet meer aanwezig zullen zijn bij het feestelijke slaan van eerste palen in Oosthout. "Ook wij hebben slechte ervaringen met de oplevering van woningen door Noorlander", aldus voorzitter T. de Groot van de woningbouwvereni ging. DONDERDAG Leiden Lakenfeesten: Stadhuisplein, Taject Theater, vanaf 14 uur. Nieuwe Beestenmarkt - straatmuziek 20-24 uur. Pieterskerk - opvoering Elckerlyc 22.30-24 uur. Filmhuis LVC - Breestraat. film 'Paris, Texas' van Wim Wenders. 22.15 uu~ Voorschoten Jongerencentrum Lindehoeve - Van der Haarplein, muziekcafé, 20-24 uur. VRIJDAG Leiden Lakenfeesten: Stadhuisplein, Flip Bedrijf, vanaf 14 uur. Pieterskerk - opvoering Elckerlyc, 22.30-24 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Paris, Texas' van Wim Wenders, 22.15 ui - - - Het hotel aan de Katwijkseweg in Wassenaar is goeddeels verrezen. In september wordt het in gebruik genomen. Ifoto Holvast). Initiatiefnemers denken al aan uitbreiding WASSENAAR - De bouw van ho tel Wassenaar de Luxe aan de Kat wijkseweg verloopt zo voortva rend, dat de offlcïele opening al be gin september zal zijn. Bovendien is de belangstelling voor de vijf- sterren appartementen nu al zo groot, dat de initiatiefnemers van de 'Ladybird Hotelgroup' denken aan uitbreiding en zelfs aan een volgend project, nabij Schiphol. De opzet van het hotel heeft een voor de Nederlandse markt ver taalde Amerikaanse formule: de appartementen kunnen als beleg ging worden gekocht en worden verhuurd aan belangstellende ho telgasten. Het komt er op neer dat uiteindelijk 62 kleine hotels deel uitmaken van het overkoepelende hotel Wassenaar de Luxe. De ko per mag derhalve twee weken in het hoog- en naseizoen gratis in trek nemen in zijn eigen hotelletje. Aankoop via een besloten ven nootschap (BV) zorgt daarbij voor een extra voordeel. Volgens het management kan de koper gebruik maken van een premie in het kader van de wet investeringsrekening (WIR). Bij een appartement van 109.000 gulden is de premie bijna negentien mille. Wanneer de koper niet via een B.V. handelt, kan het management hem desgevraagd van advies dienen. De hotelgasten gaan ongeveer tweehonderd gulden per nacht be talen. Zij kunnen echter ook lid worden van de Socïeteit Hotel Wassenaar, die eveneens geheel in de Amerikaanse formule past. Te gen betaling van eenmalig entree geld, profiteren de leden tien jaar lang van allerlei faciliteiten. Zo krijgen zij voor 2500 gulden onder meer drie maal per jaar een flinke korting op de normale prijs van een suite, mogen zij gratis deelne men aan speciaal georganiseerde open golf-, tennis-, en squash-eve- nementen en krijgen zij door hun lidmaatschap korting op banketre serveringen van minimaal 25 per- De animo voor het hotel is zo overweldigend dat de directie haar zinnen heeft gezet op uitbreiding van Wassenaar de Luxe. De ge meente Wassenaar heeft echter nog geen toestemming verleend voor de extra bebouwing. Ook een volgend project (224 appartemen ten) in de buurt van Schiphol staat op het programma. Dit zal samen met het Wassenaarse hotel deel uit maken van de 'Ladybird (lieve heersbeestje) Hotelgroup'. Een be langrijk streven van deze hotelke ten is de aandacht voor de zaken vrouw. In praktijk moet dit terug te vinden zijn in de gastvrijheid, alsmede de inrichting van beide restaurants, de bibliotheekbar en de suites. Het groots opgezette hotel heeft naar Amerikaans model een heuse bruidssuite 'Dynasty-style' en ei gen gratis vervoer. Maar ook het zonneterras, de babysit-bemidde ling en het (hartvormige) zwembad zullen in Wassenaar niet ontbre ken. WASSENAAR - De gemeente Was senaar bindt de strijd aan om de NCRV-Zeskamp-Cup 1985/1986, Op initiatief van de Wassenaarse Reddingsbrigade heeft men zich aangemeld voor de Zeskamp, die op tv wordt uitgezonden. Wasse naar is uitgekozen als een van de 24 gemeenten, die in zes televisie-uit zendingen de krachten met elkaar zullen meten op het gebied van kracht, snelheid, inventiviteit en behendigheid. Vanaf het nieuwe seizoen komt de Zeskamp regelmatig op de buis. Wassenaar is waarschijnlijk in maart 1986 aan de beurt. Er is al een heus Zeskamp-coi té opgericht om het initiatief goede banen te leiden. Het Zeskamp-team zal bestaan I uit zeven heren, vijf dames, een 'denkkoppel', een trainer, captain- coach en een zakelijk leider. De ko mende maanden al wordt er hard getraind. n Langer dan 103 uur paalzitten? De deelnemers aan het vijfde we reldkampioenschap paalzitten, dat woensdag 24 juli om klokslag 9 uur 's morgens in het Ooster- duinse meer in Noordwijkerhout van start gaat, zijn weer bekend. Wereldrecordhouder Piet Hoo- geboom is ook dit jaar weer van de partij. Op zijn naam staat het record van 103 uur achtereen paalzitten. Het werd vorig jaar gevestigd. Zoals gebruikelijk doen dit jaar wederom 18 mensen mee, onder wie vijf vrouwen. De deel nemers zijn: René van Alten uit Katwijk, Jan Brama uit Noord wijkerhout, Albert van den Burg uit Hillegom, Joop van den Burg uit Bennebroek, Jan van Duy- venbode uit Lisse, Marko de Haas uit Noordwijk, Piet Hooge- boom uit Leiderdorp, Michel Ka poen uit Amsterdam, Kees Klin kenberg uit Noordwijkerhout, J. Koome uit Leiden, Ben van Ma- ris uit Kudelstaart, D. van Woer- sem uit Katwijk, A. Hachmang uit Noordwijkerhout, Janny Bouwmans uit Noordwijker hout, Tinie Roos uit Noordwij kerhout, Nel Rovers uit Haarlem, mevrouw M.M.A. Stroombergen uit Hillegom en José Turk-de Jong uit Noordwijk. De wereldkampioene paalzit ten voor vrouwen, Carla de Jong uit Noordwijkerhout is niet van de partij. Haar zuster José Turk- de Jong uit Noordwijk zal een poging doen om het record voor vrouwen, dat op 92 uur staat, te breken. Bij de dames deed alleen Nel Rovers ook vorig jaar mee. Alle voorbereidingen zijn in middels weer getroffen om van het paalzitten weer een geslaagd festijn te maken. De organisato ren rekenen evenals vorig jaar weer op 100.000 bezoekers of meer. Ook staan er weer twee medische teams ter beschikking van de deelnemers. Rond het wereldkampioen schap paalzitten worden tal van activiteiten georganiseerd. Op donderdagavond 25 juli wordt een 'miss zomer 1985' gekozen. Wie aan de missverkiezing wil deelnemen kan zich nog opge ven bij de VVV in Noordwijker hout onder telefoonnummer 02523-2096. Woensdag 24 juli om 21.00 uur treedt de zanger Gerard Joling op. Omstreeks 19.30 op vrijdag 26 juli treedt Glenda Peters op die via de televisie bekend is ge worden vanwege haar imitatie in de play-backshow van Randy Crawford. Zaterdagavond om streeks half acht wordt een air- en aquashow gehouden in en rond het Oosterduinse meer met onder meer waterskiën, para-sai- ling, stuntvliegen en parachute springen. Tevens die avond om streeks 22.30 uur een groot vuur werk. Als een van de deelnemers het zo lang uithoudt, wordt zon dagmiddag om 4 uur het wereld record voor mannen gebroken. Het wereldrecord v kan in de nacht var zondag om 05.00 uu Schaken ïii hoog tempo Leiderdorper Piet Hoogeboom'regerend' wereldkampioen, is dit jaar weer van de partij bij de wereldkampioenschappen paalzitten die volgen de week woensdag beginnen in Noordwijkerhout. Op de foto de Leiderdor per na het behalen van zijn titel vorig jaar. (archieffoto). Voor de derde keer deze zomer wordt in het strandpaviljoen 'Centrum' aan de Boulevard in Katwijk een snelschaaktoernooi gehouden. Van de zijde van de schakers is de eerste twee avond en veel belangstelling voor het toernooi getoond. De eerste avond deden 44 schakers mee en op de tweede avond verschenen er 35 deelnemers aan de borden. Het toernooi wordt georgani seerd door de 'Schaakclub Kat wijk'. Onder de deelnemers van de eerste twee ronden waren 'na tionaal meester' Ad van den Berg uit Leiden, Charles Kuijpers, de kampioen van LSG uit Leiden, de Katwijker Maarten Kuijt, die dit jaar kampioen van de Leidse schaakbond werd, de Katwijkse gebroeders Kees en Gert Koele- wijn en de broers Peter en Her- bert Passenier uit Alphen aan den Rijn. Ook de badgasten tonen be langstelling. Opmerkelijk is ech ter dat tot nu toe geen enkele Duitse badgast zich heeft laten verleiden tot het deelnemen aan het 'Blitzschach'-toernooi, zoals het evenement in een folder van de Schaakclub Katwijk wordt genoemd. De wedstrijd begint vanavond om 19.30 uur. In de voorronde wordt drie keer een vierkamp ge speeld en later op de avond een achtkamp. De partijen duren vijf minuten. De eerste drie van de avond gaan over naar de finale. Deze finale staat woensdag 7 au gustus op de agenda. Deelne mers betalen per avond vijf gul den. Leden van de Koninklijke Nederlandse Schaak Bond of le den van een andere erkende bond betalen 7,50. Jeugdspelers tot en met 16 jaar 2,50 gulden. Het inleggeld wordt beschouwd als prijzengeld. Vijftien procent van de inleg per avond verdwijnt in de pot voor de uiteindelijke fi nale. De schaker die op die avond het beste resultaat boekt wint de dan aardig gevulde prij- zenpot. De overige finalisten krijgen niets. Na de eerste twee wedstrijd avonden leidt Charles Kuijpers, gevolgd door Ad van den Berg. OEGSTGEEST - Het parkeren van vrachtwagens bij hotel Het Witte Huis in Oegstgeest is met ingang van deze week beter geregeld. In overleg met het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) heeft de ge meente bepaald dat op twee dagen van de week een strook van vijftig meter op de Endegeesterlaan wordt vrijgehouden voor de voertuigen i vrachtwagenchauffeurs hun praktische rijexamen doen. Enige vrijwillige medewerking van rijschoolhouders en examinatoren wordt hierbij gevraagd. De examinatoren moeten hun wagen verder van het Witte Huis parkeren. Volgens mevrouw Bleijenberg van het CBR hou den de automobilisten zich goed aan de regeling: "De Nederlanders zijn fatsoenlijker dan vaak wordt gezegd". Op dinsdag en donderdag worden de examens voor het 'groot rijbewijs' afgenomen. Twee vrachtwagencombinaties kunnen op deze dagen op de vrijgehouden strook terecht. Op de andere dagen geldt een parkeerverbod, behalve voor de personenwagens die aan het rijexamen meedoen. Met de komst van de vrachtwagens naar het Witte Huis worden de bewijzen A, B, C, D en E in Oegstgeest gehaald. Voorheen vertrokken de vrachtwagen chauffeurs vanuit De Uiver in Sassenheim. (foto Hoiv LEIDSCH -JÖ.' DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma -vrij. van 18 00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar. aan huis bezorgd per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per maand, aan huis bezorgd per maand, per posi (maandabonnement alleen mogelijk s betaling). 1250.90 345.20 131.40 65,70 89.30 22,10 30.- Bi) automatische betaling geen administra- Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071) 144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg redactiechef: J.M .J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz. A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Lejdsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel. Jo hannesburg, Tokio, Londen. Parijs. Was hington. Rome. Madrid. Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2