Steve Cram verlegt grens op 1500 meter Onrust in ploeg Hinault groeit WON woedend op Ton Harmsen Als eerste binnen drie en een halve minuut Snel herstel V.d. Wiel Ajax schiet met scherp Roche: 'Ik had Lemond in het geel kunnen helpen' Noordwij k Hinault heeft bronchitis Verloop vrouwentour net grammofoonplaat WOENSDAG 17 JULI 1985 SPORT PAGINA 9 NICE (SID/AFP) - Drie dagen nadat de Sowjet-acrobaat Sergej Boebka in Parijs de „droomgrens" van zes meter bij het polsstokhoogspringen doorbrak, .werd tijdens wed strijden in de Franse badplaats Nice opnieuw een grens in de internationale atletiek verlegd. Steve Cram werd de eerste atleet, die de 1500 meter binnen de drie en een halve minuut aflegde. titelstrijd van het afgelopen week einde liet hij na de series 8" verstek gaan in de finale, helemaal te sparen voor de ont- De 24-jarige wereld- en Europese kampioen noteerde een tijd van 3.29,67. Daarmee veegde de Brit het record van zijn landgenoot Ste ve Ovett (3.30,77) van de record- lijst. In het spoor van Cram eindig-' moeting de ook de Marokkaanse Olympi- vele maanden met sche kampioen Said Aouita (5000 meter) met 3.29,71 onder de magi sche grens van 3.30. Op de laatste meters had Cram alle moeite zich de aanval van Aouita van het lijf te houden. Steve Cram had zich zeer zorg vuldig op de wedstrijden in Nice voorbereid. Tijdens de open Britse De Canadees Mark McKoy, vierde mumweek. bij de 01ympische Spelen van Los 800 meter Angeles, schitterde op de 110 me- - zich ter horden met 13,19 seconden. De - ont- winnaar van het zilver bij de hink- Nice. Cram sukkelde stap-sprong Mike Conley, passeer- blessure de met een afstand van 8,10 meter opnieuw de acht-metergrens. Koeleman Van de drie atleten tellende Ne derlandse delegatie zorgde Hans Koeleman voor een nationaal re- aan een kuitspier, waardoor het lang duurde voordat hij in vorm kwam. Eind juni bewees hij echter tij dens wedstrijden in Oslo dat de mogelijkheid aanwezig was het wereldrecord in zijn bezit te krij gen. De tengere Cram klokte toen .cord op de 3000 meter hindernis- BIEL (ANP) - John van der Wiel heeft zich snel hersteld van de ne derlaag in de elfde ronde van het interzone schaaktoernooi in Biel f tegen Vaganjan. In de twaalfde i ronde versloeg de Nederlandse grootmeester met wit de Tsjecho- slowaak Jansa. Na de eerste zitting De uitslag van de zeventiende etappe i: was de partij afgebroken in een stelling waarin de Leidenaar al licht voordeel kende, 's Avonds bleek dat genoeg voor Van der Delgado (Spa, Perurena) 208 km in 6.57.21, 2. Herrera (Col, Meza) op 25 seconden, 3. Parra (Col, Meza) op 1.29, 4. Kelly (Ier, De Gribaldy) op 2.52,5. Lemond VSt, Kochli) z.t., 6. Rodriguez Magro (Spa, Minguez) op Wiel om zijn zesde overwinning te 2.54, 7. Prieto (Spa, Echevarri), 8. AndCt- behalen. Door dit resultaat ver- son jAus. Post). 9. Schepers (Bel, Godef- Heinde hy de achterstand op kop- .Millar (GBr. Berland) allen dezelfde tijd DEN HAAG (ANP) - PSV heeft dinsdag in Doetinchem een oefen wedstrijd tegen DZC, een vierde klasser zaterdagamateurs met 4-0 gewonnen. De Eindhovenaren stonden bij rust voor duizend kij kers 3-0 v<?or. Doelpuntenmakers waren Gullitt, De Hooy, Berghuis en Lokhoff. Ajax oefende tegen Enter in En ter voor 3000 kijkers. De landskam pioenen wonnen met 11-0 na een ruststand van 4-0. De productie werd verzorgd door Ronald Koe man (4), Bosman (3), De Meijer (2), Rijnink en Meeuws. In Mariahout oefende de club liam van die naam, een afdelingsploeg uit Noord-Brabant van de KNVB, tegen Feyenoord. De Rotterdam mers triomfeerden met 9-1, na een ten op ruststand van 5-1 Duut viel uit met een ernstige enkelblessure. De doelpuntenmakers waren: Eriksen (4), Kwidama en Sörensen (ieder 2) en La Ling. Voor de thuisclub scoorde Van der Boogaart. Er wa ren 3000 kijkers. FC Twente verloor gisteren zijn derde wedstrijd voor groep 2 van de Intertoto-competitie tegen Rot- Weiss Erfurt met groot verschil. In eigen huis won de Oostduitse ploeg met 4-0 na bij de rust al met 2-0 te hebben voorgestaan. Voor de Enschedese eredivisionist bete kende het de eerste nederlaag na twee gelijke spelen. Peters een tijd van 3.31,43, op dat moment de beste prestatie van het seizoen. In Nice kreeg hij de beloning voor een nauwgezette training en voor bereiding met een fenomenale tijd van 3.29,67. Voordat Cram tot zijn topver- richting kwam, waren de toeschou wers al met enkele uitstekende prestaties verrast. Op de 100 meter evenaarde de Amerikaan Darwin Cook ondanks een tegenwind van 0,36 meter per seconde de beste seizoenprestatie van de viervoudi ge Olympische kampioen, zijn landgenoot Carl Lewis met 9.98 se conden. Voor de Canadees Desai Williams (10.03) en wereldrecord houder Calvin Smith (10.05) bleven slechts de kruimels over. Smith re vancheerde zich echter op de 200 meter met een tijd van 20,45 secon den. Op de 3000 meter hindernis loop verwezenlijkte de Belg Wil liam van Dijck een beste seizoen- tijd met 8.13,77 minuten. De Euro pese recordhouder Joseph Mah- moud eindigde met 8.22,51 minu- een teleurstellende zesde plaats. loop. De AAC-atleet scherpte zijn uit 1981 daterende toptijd met bij na een seconde aan tot 8.20,85. Koeleman had op 26 augustus 1981 in Koblenz 8.21,72 gelopen. De in de Verenigde Staten studerende Amsterdammer ging in het sterke deelnemersveld goed mee en liep gedurende enige ronden op de tweede plaats. In de laatste omloop kon niemand de demarrage van Wiiliam van Dijck volgen. Naast de Belg moest Koeleman ook de Pool Boguslaw Maminski en de Brit Graeme Fell voorrang verlenen. Dolgelukkig met zijn eigen record was Koeleman de eerste die Van Dijck met diens seizoentopper complimenteerde. Beide andere Nederlandse atle ten kwamen eveneens tot goed prestaties. Marjan Olijslager ein digde op haar specialiteit, de 100 meter horden, als tweede in 13,06. Daarmee miste de atlete van Sprint bij een zeer geringe rugwind haar negen dagen oude Nederlandse re cord op vijf-honderdste seconde. De zege ging naar de Francaise An ne Piquereau (12,99), die dit sei- Steve Cram kan zich nog net de Marokkaan Said Acuita van het lijf houden en zijn wereldrecord op de 1500 meter veilig stellen. Ook Acuita bleef in Nice onder het oude recoM van Steve Ovett. (foto ap> zoen al ruimschoots onder de 13- secondengrens dook. Nellie Cooman trof op de 100 me ter loopsters, die net zo snel uit de blokken springen als zij. Met 11,31 VaSSllljCV klokte de AVR-loopster een nieuw persoonlijk record. Bij te sterke rugwind heeft de Rotterdamse 11,26 genoteerd. De Europese met 5,95. Boebka bracht Olympi sche kampioen Pierre Quinon een nederlaag toe (5,90). Op de eerste dag van internatio nale atletiekwedstrijden in Oslo heeft Alexander Vassilijev uit de T- .i"': Sowjet-Unie de 400 meter horden doorkampioen kwam niet verder qq dan de vierde plaats. De tegen stand was er dan ook naar. Marie- Christine Cazier uit Frankrijk won in 11,02, voor Grace Jackson (11,08) en Joan Baptiste (11,18). Om de sprinttijden positief te beinvloe- den werden in Nice start en finish verwisseld. Voor een waardig slotakkoord zorgde Sergej Boebka. De kersver se man van zes meter, had tijdens de Nikaia graag de man van zes meter één geworden. Dat was tot drie keer toe net iets te hoog gegre pen. De Sowjet-atleet won in het land met de lange polsstoktraditie gewonnen in 48,33 seconden, de beste prestatie van dit seizoen. De Westduitser Harald Schmid had op 19 juni een tijd van 48,49. seconden gelopen. Een uitstekende prestatie kwam voorts op naam van zijn landgeno te Galina Savinkova, die het dis cuswerpen 71 meter wierp. Ook zij neemt nu op de wereldranglijst van dit seizoen de eerste plaats in. Het kogelslingeren leverde een ze ge op voor de Sowjet-atleet Joeri Tamm, die 81,14 meter achter zijn naam liet zetten. Hij bleef daarmee ruim twee meter onder zijn beste prestatie (83,40). loper Vaganjan tot een punt. Uitslagen twaalfde ronde: Poloegqjevski (Sov) - Sax (Hon) 0-1, Quinteros (Arg) - Seirawan (VSt) 0-1, Lju- bojevic (Joe) - Short (GBr) Vi-Vfe, Martin (Spa) - Petursson (IJs) Li (Chi) - Par- dersson (Zwe) - Vaganjan (Sov) Stand: 1. Vagaryan 9 punten, 2. Van der Wiel 8, 3. Torre Vh 1 afg., 4. Sokolov, Seirawan en Ljubojevic 7 1 afg., 7. Short en Poloe- g^jevski 6'/2, 9. Andersson en Jansa 6, 11. Gutman 5lA, 12. Sax 5V6 1 afg., 13. Ljubo jevic 5, 14. Rodriguez 4.5 2 afg., 15. Pe tursson 4 1 afg., 16. Partos en Quinteros 3'A, 18. Martin 2Vi. Timman Jan Timman herstelde zich giste ren tijdens het Ohra-schaaktoer- nooi in Amsterdam hersteld van de nederlaag in de eerste ronde tegen de Brit Anthony Miles. Met zwart versloeg Nederlands sterkste scha ker de Joegoslaaf Slobodan Marti- novic. Wereldkampioen Anatoli Karpov boekte zijn tweede over winning. In een positie waarin voor hem niets meer was te redden viel de vlag voor de Braziliaan Su- nye Neto. In de grootmeestergroep behaal de Jeroen Piket een fraaie over winning. De scholier uit Leider dorp versloeg grootmeester Lom- bardy. De uitslagen van de voor de tweede ron de gespeelde partijen zijn: Martinovic (Joe) - Timman (Ned) 0-1, Nunn (GBr) - Miles (GBr) afgebroken, Su- nye Neto (Bra) - Karpov (Sov) 0-1. De stand: 1. Karpov 2 punten; 2. Miles 1 1; 3. Timman 1,4. Sunye Neto en Martinovic 'A; 6. Nunn 0+1 afg. als Magro, 14.Pino (Spa, Minguez) op 3.33, 15.Claveyrolat (Fra, Geminiani) op 3.49, 16.Rooks (Ned, Post) op 4.01, 17.Rütti- mann (Zwi, Kochli) 4.03, 18.Hinault (Fra, Köchli) 4.05,19.Jerome Simon (Fra, Gemi niani) 4.09, 20.Chozas (Spa, Echevarri) 4.25. 45. Ruiz-Cabestany (Spa, Perurena), op 12.26 van winnaar Dekado, 47. Veldschol- ten (Ned, Post) op 13.03.57. Van Vliet (Ned, Raas) op 14.34, 58. Van Meer (Ned, De Gri baldy) z.t., 79. Lubberding (Ned, Post) op 17.40,81. De Rooy (Ned, Post) op 17.48, 86. Van der Poel (Ned, Raas) op 19.40, 97. Pee- ters (Bel, Raas) op 21.50, 98. Shaprio (VSt, Raas) op 21.58, 103. Ducrot (Ned, Raas) op 27.09, 112. Adri van Houwelingen (Ned, Swerts) op 27.39, 114. Pieters (Ned, Min guez) z.t., 117. De Keulenaer (Bel, Post), 118. VanderAerden (Bel, Post) 121. Nulens (Bel, Post), 122. Lammerts (Ned, Post), al len dezelfe tijd als Adri van Houwelingen, 125. Jan van Houwelingen (Ned, Swerts) op 28.05, 130. Solleveld (Ned, Raas) op 28.56, 131. Manders (Ned, Raas) op 29.02, 138. Nüdam (Ned, Raas) op 32.22, 145 en laatste Wijnands (Ned, Post) op 33.22. Afge stapt: Gambirasio (Ita, Reverberi). Het algemeen klassement na de zeven tiende etappe is: 1. Hinault (Fra, Kochli) 91.26.28,2. Lemond (Vst, Kochli) op 2.25, 3. Roche (Ier, Geminiani) op 5.00, 4. Kelly (Ier, De Gribaldy) op 6.19, 5. Anderson (Aus, Post) op 7.28, 6. Delgado (Spa, Peru rena) op 8.18, 7. Herrera (Col, Meza) op 8.42,8. Parra (Col. Meza) op 9.08, 9. Chozas (Spa, Echavarri) op 9.21, 10. Zoetemelk (Ned, Raas) op 10.09, 11. Millar (GBr. Ber land) op 10.51,12. Rüttiman (Zwi, Kochli) op 11.36, 13. Winnen (Ned, Post) op 11.42, 14. Bauer (Can, Kochli) op 11.59,15. Sche pers (Bel, Godefroot) op 12.27, 16. Forest (Fra, Berland) op 13.36, 17. Prieto (Spa, Echavarri) op 14.25, 18. Pascal Simon (Fra, Berland) op 15.51, 19. Criquielion (Bel. De Kimpe) op 16.07, 20. Bazzo (Fra, Ocana) op 16.18, 24. Rooks (Ned, Post) op 22.21, 28. Veldscholten (Ned, Post) op 24.36. 46. Peeters (Bel. Raas) op 44.33, 51. Van Meer (Ned, De Gribaldy) op 54.04, 55. Van der Poel (Ned, Raas) op 58.26, 72. Shapiro (Vst, Raas) op 1.19.27, 75. Leo van Vliet (Ned, Raas) op 1.22.53. 77. De Rooy (Ned, Post) op 1.25.37, 80. Lammerts (Ned, Post) op 1.31.31, 82. Lubberding (Ned, Post) op 1.33.11, 83. Ducrot (Ned, Raas) op 1.34.32, 89. Adri v >st) op 1.4 1.45.25, LUZ ARDIDEN (GPD) - De onrust in de ploeg van Bernard Hinault is groot. Nu de meester niet meer het overwicht heeft om de orde in de klas te bewaren, beginnen andere problemen de kop op te steken. Hoe loyaal is bijvoorbeeld Greg Lemond, zijn 24-jarige ploeggenoot die zijn kopman in de Pyreneeënrit tot op twee en een halve minuut nader- ?aei Inolk aÜSf de? Ploegleider-trainer Paul Köchli had er in elk geval weinig vertrouwen in. Hij verweet o Lemond na de aankomst op Luz Ardiden in de rit over de zwaarste cols van de ronde kilometers zijn eigen belangen boven die van de verkouden Hinault te hebben gezet. De Amerikaanse ex-wereldkam- lang dictatoriaal geregeerd heeft, is malet, met zijn 2114 meter het dak pioen liep de ploegleiderswagen gespannen en vertroebeld. Zelfs van deze Tour de France, leek er f" daarop boos voorbij en daalde in Stephen Roche voelde dat feilloos geen vuiltje aan de lucht. Greg Le- I nn 0*PV 1 Tl de auto van ziln ouders af naar het aan De Ier weigerde om voluit te mond beweerde zelfs dat trainer -®—'CXXXc^V^X XXX hotel. Verontwaardigd, omdat er gaan, nadat hij zich met Pedro Del- aan zijn onbaatzuchtigheid werd gado, Fabio Parra en beschermer getwijfeld. Terecht of niet, de sfeer Lemond uit de greep van de moei- Jan Peters heeft zijn verblijf in Italië, ondanks aanvankelijke plan nen voor een terugkeer naar het va derland, verlengd met nog een jaar. nal speelt het komende voor Atalanta, de in de hoogste klasse (serie A) verblijvende club uit Bergamo. NOORDWIJK (ANP) - De Westduitser Bernhard Langer verdedigt volgende week zijn open Nederlandse golftitel op de Zeebaan van de Noordwijk- se Golfclub. Met de Spanjaard Severiano Ballesteros en de Amerikanen Curtis Strange en Paul Way is Langer de publiek strekker voor het toernooi, dat een prijzengeld van ruim een half miljoen gulden kent. Naar alle waarschijnlijkheid zal er geen Zuidafrikaanse golf er aan het toernooi meedoen. Het toernooi wordt van 25 tot en met 28 juli gehouden. De or ganisatoren werken met een budget van een miljoen gulden. de Franse equipe, die de Tour zo BORDEAUX 203km DEN HAAG (ANP) - De Ver eniging van Voetbaloefenmees» ters in Nederland en met name secretaris Jaap van der Leek is woedend op Ton Harmsen, de voorzitter van Ajax. Van der Leek vindt, dal Harmsen maan dag tijdens de „voorstelling" van Ajax de voetbaltrainersor ganisatie in Nederland belache lijk heeft gemaakt. Bovendien vindt Van der Leek het on rechtvaardig, dat Harmsen het doet voorkomen alsof zijn orga nisatie een heksenjacht tegen Cruijff heeft ontketend. Achtergrond van het stand punt van Van der Leek is zijn gedachte, dat Cruijff niet alleen als technisch-directeur, maar wel degelijk ook als trainer bij Ajax werkzaam is. „Wij hebben trainingsbijeenkomsten van Ajax bekeken en wij. zijn daar tot de conclusie gekomen, dat Cruijff leiding geeft bij trainin gen van voetballers. Daarmee wordt artikel 14 van het alge meen reglement van de KNVB overtreden. Daarin wordt on der andere gezegd, dat hij die leiding geeft bij het oefenen van vnothallnre in V»r»f Koatf dient te zijn van een diploma als óefenmeester. Dat reglement hebben wij niet gemaakt, het is opgesteld door de Bondsvergadering, waarin het betaalde- en het amateurvoetbal gelijk zijn ver tegenwoordigd. De WON, die de belangen van de trainers in Nederland moet beschermen, vindt dat het KNVB-bestuur en dus ook dat van de sectie be taald voetbal, waarvan de heer Harmsen deel uitmaakt, ver antwoordelijk is voor de uit voering van de reglementen. Tijdens de pers-presentatie van Ajax heeft Harmsen in feite kri tiek uitgeoefend op het eigen beleid. Eerder hebben wij al een brief gestuurd naar het sectie- bestuur en onze bezwaren ken baar gemaakt. Uit de begelei dende rapporten blijkt op wel ke punten wij vinden dat de reglementen worden overtre den. Indien het secüebestuur meent dat die overtredingen in derdaad worden begaan, moet de zaak worden voorgelegd aan de tuehtcommissie," rijdende Hinault had ge werkt. „Als ik honderd procent zou hebben gereden, had ik Lemond in het geel geholpen. Hij zou op het laatst bij me weg zijn gesprongen en wat was er dan van mij terecht gekomen? Want ik was na die in spanning natuurlijk in elkaar ge klapt Wantrouwen dus over de oprech te bedoelingen van Lemond, die tussen de mistflarden op de Tour- malet en de lange klim naar het püntersportoord Luz Ardiden lang durig als een trouwe vazal van Hi nault aan het wiel kleefde van „concurrent" Roche. Die heeft de aanvallersrol opgedrongen gekre gen. „Terwijl", aldus de Ier, je te genover jezelf zo eerlijk moet zijn om te zeggen dat het een bijna ver loren zaak is. Hinault heeft van daag een moeilijke dag gehad en als hij dat nog een keer heeft, pak ik misschien nog een minuutje. "Maar een verschil van vijf minuten overbruggen is wel heel erg veel gevraagd. Want nog altijd is er za terdag die grote tijdrit, waar hij weer minuten moet kunnen pak ken". Combine Roche spreekt de taal van het he le peloton, dat vanaf de start in Plumelec is uitgegaan van de supe rioriteit, die Hinault wel aan de dag zou leggen. Zo kwam het nooit tot een georganiseerde afmattingsslag en voor het terrein waarop hij het kwetsbaarste was (de bergen), dek te Hinault zich in door een combi ne met de Colombianen. Een ver bond dat in de Alpen al zo duide lijk zichtbaar was, toen de Zuida- merikaantjes zich tegen hun ge woonte in langdurig rustig hielden en pas op het eind aan de haal gin gen om de rit te winnen. „Ze zijn slimmer, Europeser gaan rijden", beweerden de renners uit het kamp van Hinault. Anderen wisten beter. Delgado, ritwinnaar op Luz Ardiden, be weerde tegen de rennerscode in: „Hinault, Lemond en de zijnen wandelen hand in hand met de Co lombianen. Het zal moeilijk zijn om die coalitie te doorbreken en er blijft voor ons weinig hoop over". Dinsdag kreeg Delgado de ruimte wel, maar daarmee was zijn onge lijk niet bewezen. Al zullen de be trokkenen dat zeker zo proberen uit te loggen. De opschudding over de plotse linge vormcrisis van Hinault was groot. Tot aan de voet van de Tour- Köchli hem in de klim de opdracht had gegeven om aan te vallen. „Maar toen ik dat deed verscheen hij ineens naast me om te vragen of ik gek geworden was", reageerde de boze Amerikaan, die nog altijd volhoudt alleen voor de tweede plaats te rijden. Toen later Roche aan de haal ging, sprong hij mee. Vooral op het laatst enkele malen demarrerend, terwijl zijn kopman minuten achter hem vertwijfeld naar de juiste versnelling zocht en met de grootste moeite het wiel van zijn trouwe knecht Niki Rutti- mann kon houden. De Spanjaarden uit de ploeg van Domingo Perurena hadden toen al het heft in handen genomen om een gooi naar de ritzege te doen. José del Ramo opende het gevecht op de col d'Aspin, werd in de afda ling achterhaald door zijn ploeg maat Pello Ruiz Cabestany. Die nam het commando over op de Tourmalet en reed Del Ramo uit het wiel. Cabestany kreeg in de le vensgevaarlijke afdaling in de mist gezelschap van Pedro Delgado en hij bleef uiteindelijk alleen over op Luz Ardiden. „Een overwinning van de hele ploeg", vatte hij zijn triomf samen. Verkoudheid Achter de ruggen van de dappere Spanjaarden, die bijna wanhopig werden door het monsterverbond van Hinault en de Colombianen, kwamen de klappen voor de Bre ton. Hij kon onmogelijk aansluiten bij de vluchtgroep van Roche, Le mond en Parra en de later op avon tuur gegane Delgado. Zelfs een pe loton met Herrera, Kelly, Millar, Zoetemelk, Winnen en Anderson was hem te machtig. In de afdaling vond hij daar nog aansluiting bij, maar beneden aangekomen doem de onmiddellijk weer een vreselijk lastige beklimming op. Te veel voor „de das", die elf kilometer voor de top nog net zag hoe Herre ra als een speer wegsprong uit dat groepje en achtervolgd door zijn landgenoot Parra op zoek ging r Delgado. Pedro Delgado op weg nai lijk kreeg de Spaanse klimir eerste etappe-overwinning. hadden gepakt. Klimmers de vrij heid geven en klassementsrenners in bedwang houden is door de ja ren heen zijn geslaagde strategie geweest. Dat kon hij gisteren niet. „Omdat ik een verkoudheid heb opgelopen en moeilijk kon ade men", beweerde hij. „Maar ik ben nergens bang voor, want wat er ook gebeurt... zaterdag is er altijd nog een tijdrit". Over de mogelijke problemen met Lemond wilde hij het niet heb ben. „Ik weet niet eens wat er zich voor mij heeft afgespeeld. Boven dien, onder het eten wordt bij ons altijd over de rit gesproken en daarna zijn er nooit meer moeilijk- LUZ ARDIDEN (ANP) - Gele-trui- drager Bernard Hinault heeft tij dens de Ronde van Frankrijk i r het dak van de Tour de France 1985. Einde- >r de ruimte en dat resulteerde meteen in zijn (foto AFP) heden". Want Hinault weet zich ge sterkt door Bernard Tapie, het steeprijke brein achter de succes formatie. Die heeft in zijn porte feuille het antwoord bij zich op alle lastige problemen. (Ned, Raas) (Bel, Post) op 2.0 Minguez) op 2.35.12, 145 er chiato (Ita, Reverberi) op 3.1 Perurena) 186, 4. Lemond (VS., 174, 5. Montoya (Col, Meza) 150 6. Parra (Col, Meza) 127, 12.Van der Poel (Ned, Lemond (VSt, Köchli) 238, 3. VanderAer- d?"<Bel. Post) 200,4. Roche (Ier, Geminia ni) 199, 5. Hinault (Fra. Köchli) 190. 5. An derson (Aus, Post) 175, 9. Van der Poel (Ned. Raas) 131. Dagploegenklassement: 1. Meza 21.01.11, 2. Post op 41 seconden, 3. Geminiani op 1.44, 4. Köchli op 1.52, 5. Minguez op 2.57,13. Raas op 28.00. Vrouwentour De uitslag van de tweede etappe van het tweede gedeelte is: 1. Maria Canins (Ita) 54,1 km in 2.13.30 (tijdvergoeding 15 seconden), 2. Jeannie Longo (Fra A) 2.22.43 (10 seconden), 3. Wang Li (Chi) 2.23.06 (5 seconden). 4. Ro berta Bonanomi (Ita )op 9.36, 5. Chantal Broca (Fra A) op 11.00,6. Cecile Odin (Fra A) op 11.33, 7. Imelda Chiappa (Ita) op 12.16, 8. Heieen Hage (Ned) op 13.36. 9. Ju dith Painter (GBr) op 14.58, 10.JaneIIe Parks (VSt B) op 15.02, 45.Monique de Bruin (Ned) op 35.55, 46.Henny Top (Ned) op 23.55,57.Petra Groen (Ned) op 27.05,59- .Petra de Bruin (Ned) op 27.37, 64.Thea van Rijnsoever (Ned) op 28.37. Het algemeen klassement na de tweede etappe van het tweede gedeelte: 1. Maria Canins (Ita) 4.55.22, 2. Jeannie Longo (Fra A) op 9.18, 3. Wang Li (Chi) op 9.46,4. Roberta Bonanomi (Ita) op 10.25, 5. Chantal Broca (Fra A) op 11.15, 6. Cecile Odin (Fra A) op 11.48, 7. Imelda Chiappa (Ita) op 12.31, 8. Heieen Hage (Ned) op 13.51, 9. Judith Painter (GBr) op 15.13, 10. Janelle Parks (VSt B) op 15.17. 31. Henny Top 10.240 punten, 43. Monique de Bruin 9.539, 49. Thea van Rijnsoever 8.935, 55. Petra de Bruin 7.777, 57. Petra Groen 7.142. Die bleef onbereikbaar. „Omdat lichte bronchitis opgelopen. Tour- dg arts Porte heeft dit bij de Breton inhield toen ik hoorde dat Herrera aan het jagen was. Ik kon even herstellen en dat was vol- over aae~ ..uiingsmoenijnneaer doende om op het laatst weer vol- tijdens de door de Spanjaard Pe geconstateerd, nadat hi, [ader- '*dlingsmoeilijkheden uit te kunnen gaan Mjjn speciali- dro Delgado gewonnen zeventien- teit is dat ik taktisch kan klimmen ^e etappe. en dat heb ik uitgebuitPas vier van Hinaults hautaine gedrag op minuten na hem passeerde Ber- de rustdag in Villard-de-Lans was nard Hinault zichtbaar ontdaan de gjsteren in Luz-Ardiden niets i streep. Niet het tijdverschil met de stemde hem tot naden- tolkamer op. „Ik weet niet wat i Vol zorgen zocht hij zijn ho- de komende dagen met mij gaat gebeuren". LUZ-ARDIDEN (GPD) - Het verloop van de vrouwentour is net een grammofoonplaat die steeds opnieuw wordt afgedraaid. Tot vervelens toe zelfs, want bij voorbaat staat al vast hoe de prijzen verdeeld gaan worden. De eerste rit door de Pyreneeën werd een kopie van de twee Alpen etappes van vorige week. Met een straatlengte voorsprong won de 38- jarige Maria Canins de rit en bijna tien minuten na haar volgde Jeannie Longo. De rest telUiauwelijks mee en mengt zich ook helemaal niet meer in dat eenzijdige gevecht. Gisteren demarreerde Canins meteen vanuit het vertrek aan de voet van de Tourmalet. De voorsprong die ze toen nam, bouwde ze verder uit in de beklimming naar Luz-Ardidien, waar de da mes door hevige mistvlagen werden geplaagd. Met de twee cols hadden de andere deelneemsters de grootste moeite, maar omdat de dames een ruime tijdsümiet hebben, kwamen ze allemaal op tijd binnen. Vooral het Nederlandse kamp, waar Heieen Hage (achtste) de beste was, beschouwde dat als een aangename verrassing. „We reden inderdaad een stuk beter dan in de Alpen. Dat komt omdat we nu alle maal weten dat we voor de derde plaats in het eindklassement rijden", zei Heieen Hage die opnieuw erg tevreden was over haar persoonlijke presta tie. „Tegen de Tourmalet zag ik enorm op, maar het viel mee. Langzamer hand beginnen we aan de bergen te wennen". Maar wel te laat, want na de rustdag (vandaag) zijn de vrouwen verlost van de cols. Er resten nog drie vlakke ritten. Hage: „Met de superioriteit van Canins is het gedaan. We komen nu nog een paar dagen op ons terrein terecht en hopelijk kunnen we nog een keer laten zien dat dat onze specialiteit is".

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9