Peloton kijkt angstig vooruit Ajax neemt kritiek WON niet serieus Jeremiasse: 'Tour maakt je bekend' Verlies Van der Wiel Vichot profiteert: ritzege na recordvlucht Fotografen boos op collega's Teun van Vliet stapt huilend af Vrouwen weer een stap terug DINSDAG 16 JULI 1985 AMSTERDAM (GPD) - Ajax neemt de kritiek van de trai nersvakbond WON op het functioneren van Johan Cruijff bij de landskampioen nauwelijks serieus. Het be stuur noch Cruijff zelf zijn van plan ook maar iets te wijzi gen aan de huidige samenstelling én werkwijze van de technische staf. „Iedere onderneming heeft het recht een technisch-directeur aan te stellen", aldus Ajax-voorzitter Ton Harmsen gisteren tijdens de jaarlijkse persdag. „Als in mijn be drijf een afgestudeerde ingenieur wordt aangenomen, dan zal hij toch moeten luisteren naar de di recteur. Of deze nu een diploma op zak heeft of niet. Zo simpel ligt dat". En Cruijff: „Als de WON het niet eens is met mijn manier van werken, dan moeten ze maar actie ondernemen. Ik ben in ieder geval niet van plan ook maar iets te ver anderen". De WON richt deze week het verzoek tot het bestuur betaald voetbal van de KNVB de Tucht- commissie vah de bond een onder zoek in te laten stellen naar de ta ken die Cruijff bij Ajax heeft. Op grond van telefonische en schrifte lijke verklaringen van enkele rap porteurs die vorige week de trai ningen van Ajax bijwoonden, is men er van overtuigd dat de Am sterdammer een actieve rol op het veld speelt. „Cruijff geeft leiding aan het trainen van voetballers", aldus WON-secretaris-generaal Jaap van der Leek. „En daarmee overtreedt hij de reglementen, om dat hij niet in het bezit is van een trainersdiploma". Ton Harmsen stelde gisteren vlak voor het vertrek van Ajax naar het trainingskamp in Gieten dat de functie van Cruijff een noviteit is in het betaalde voetbal en daarom zoveel kritiek ondervind. Harm sen: „In 'Zeist' is het allemaal een- heidskoek, ze willen de zaken mis schien wel anders aanpakken, maar falen steeds weer. Want laten we nu toch eens eerlijk zijn.Tieb- ben de mensen die wel zo'n papier tje op zak hebben echt zoveel ge presteerd de afgelopen jaren? Nee toch. De enige positieve uitzonde ring is misschien Rinus Michels, maar daar houdt het dan ook wel mee op. Samen met PSV (Hans Kraay) en Feyenoord (Van Hane- gem) heeft Ajax nu een stap voor waarts gezet. Deze ontwikkeling is niet meer tegen te houden. Steeds meer clubs zullen een dergelijke functie creëren". Harmsen, die er zich overigens over verbaast dat er alleen kritiek is op de functie van Cruiiff en niet Goed begin John Eriksen MEIJEL (ANP) - Feyenoord is zijn oefencampagne gestart met een overwinning van 10-1 op de Lim burgse derde-klasser RK MSV. Bij rust was het al 5-0. Nieuwe aan koop Eriksen scoorde voor 2800 toeschouwers vijf keer. Het tiental treffers werd volgemaakt door Kli- dama, Rowina, Been, La Ling en Sörensen. Ajax heeft gisteravond in Eelde een Groningse combinatie-team met 7-0 verslagen. By rust stond de landskampioen tegen de selectie van de noorderlijke amateurclubs Actief, DIO en Oranje Naussau met 5-0 voor. Rijkaard scoorde twee keer, de overige treffers kwamen op naam van Mühren, De Wit, Reg- top, Koeman en Bosman. Er waren 2200 belangstellenden. Taihuttu keert terug bij VVV VENLO (ANP) - John Taihuttu (30) is teruggekeerd bij FC VW. De spits van de Venlose voetbalclub werd in de loop van het afgelopen seizoen na ruzie met Sjef Vergoos- sen, de trainer, uitgeleend aan For- tuna Sittard. op die van Van Hanegem bij. Feye noord („Waarom is Johan altijd de pispaal?"), stelde dat de WON juist blij moet zijn met de huidige situatie bij Ajax. „Wij houden nog al wat trainers van de straat", merkte hij gekscherend op. „We hebben er nu drie met een A-diplo ma in dienst (Spitz Kohn, Cor van der Hart, Ton Bruins-Slot), één in de ziekte-wet (Hassie vap Wijk) én één op het strand (de ontslagen Aad de Mos die zijn salaris dit sei zoen nog krijgt doorbetaald). Met conditietrainer Cees Koppelaar er bij dus zes man. Ik ken clubs die minder trainers brood op de plank bezorgen". Ajax is voorts niet tevreden met het competitie-programma zoals dat door secretaris Jan Huijbregts van de KNVB voor dit seizoen is opgesteld. De irritatie van het be stuur richt zich met name op de da tum (weekend van 5/6 oktober) die is gekozen voor de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. Enkele dagen eerder namelijk (2 oktober) speelt de landskampioen de returnwed strijd in de eerste ronde van de Eu ropa Cup I tegen het Portugese FC Porto. Beide wedstrijden vinden overigens plaats in het Olympisch Stadion. „Duidelyk dus dat we daar niet zo tevreden mee zijn", al dus Ajax-voorzitter Ton Harmsen. „Het had beter geweest Ajax-Feyenoord iets later bovendien niet vlak EC-wedstrijd was gepland". Wereldkampioen Anatoli Karpov (l) opende het internationale schaak toernooi in Amsterdam met winst op de Brit John Nunn. (foto anp» het BIEL (ANP) - John van der Wiel heeft tijdens het interzone-toer- nooi in Biel in de elfde ronde zijn tweede nederlaag opgelopen. De Nederlander verloor van koploper Vaganjan. De Sowjet-schaker be vestigde daarmee opnieuw zijn uit stekende vorm en lijkt met 8V2 punt al bijna verzekerd van een plaats voor het kandidatentoernooi in Montpellier. Van der Wiel bleef na de eerste sessie van de elfde ronde tweede met 7 punten. De grootmeester uit Leiden krijgt daar waarschijnlijk nog gezelschap van de Filipijn Tor- re, Sokolov uit de Sowjet-Unie en de Joegoslaaf Lubojevic, die hun •partijen tegen Rodriguez (Cuba), Jansa (Tsjechoslowakije) en Pe- tursson (IJsland) in een remise stand afbraken. De uitslagen van de elfde ronde zijn: Andersson (Zwe) - Poloegajevski (Sov) V2-V2, Vaganjan (Sov) - Van der Wiel (Ned) 1-0, Jansa (Tsj) - Sokolov (Sov) V2- Vfe, Rodriguez (Cub) - Torre (Fil) afgebro ken, Gutman (Isr) - Li (Chi) 1-0, Partos (Zwi) - Martin (Spa) 1-0, Petursson (IJs) - Ljubojevic (Joe) afgebroken. Short (GBr) - Quinteros (Arg) 1-0, Seirawan (VSt) - Sax (Hon) afgebroken. Stand na elf ronden: 1. Vagapjan Sl/z punt, 2. Van der Wiel en Sokolov 7, 4. Torre en Ljubojevic 6V2 1 afg., 6. Poloegajevski 6V2, 7. Seira wan 6 1 afg., 8. Jansa en Short 6, 10. Andersson en Gutman 5'/2, 12. Rodri guez 4'/2 1 afg., 13. Li 4,/S>, 14. Sax 4 1 afg., 15. Petursson 3'/a 1 afg., 16. Quin teros 3'A, 17. Partos 3, 18. Martin 2 Timman Jan Timman is het internationale schaakfestival van Amsterdam op uiterst ongelukkige wijze begon nen. In zijn eerste de beste partij voor de kroongroep had de 33-jari- ge Amsterdammer na een uur en drie kwartier al een nederlaag te pakken tegen de Brit Anthony Mi- les. Wereldkampioen Anatoli Kar pov deed het aanzienlijk beter. Hij zette het enige toernooi, dat hij speelt tussen de tweekampen te gen Kasparov, in met een zege op de andere Brit in de groep van zes, John Nunn. Het derde duel tussen de op papier zwakste spelers, de Braziliaan Sunye Neto en de Joe goslaaf Martinovic, eindigde in re mise. Anthony Miles (Gbr) - Jan Timman (Ned) 1-0, Anatoli Karpov (Sov) - John Nunn (Gbr) 1-0, Jaime Sunye Neto (Bra) - Slobodan Martinovic (Joe) V2-V2. 1. Karpov en Miles 1 punt, 3. Sunye Neto en Martinovic 5. Timman en Nunn 0. TOULOUSE (GPD) - Meestal heeft Wim Jeremiasse het als wed strijdleider voor het zeggen. Alleen in de Tour de France is daarvan geen sprake. Het internationale ju rylid uit Schijndel wordt flink on der de duim gehouden door Felix Levitan en Jacques Goddet. Zij ne men de beslissingen. Aan Jere miasse en zijn Belgische en Spaan se collega wordt slechts advies ge vraagd. Daar keek de belastinginspec teur in 1982, toen hij debuteerde in de.Tour, wel vreemd van op. Jere miasse schrok er zelfs zo van dat hij vertelde dat het de, eerste en laatste keer was geweest dat hij zich in het circus van Lévit'an liet zien. „Als je altijd gewend bent een wedstrijd te dirigeren, dan valt het niet mee dat het ineens drie weken voor je wordt gedaan. Maar ik ken- de het systeem van de Tour toen nog niet. Wij zijn er om te kijken of de bevoorrading op de juiste wijze verloopt en we moeten er op letten dat er niet wordt gestayerd. De eer ste tien- dagen heb je daar nauwe- I lijks wérk mee, omdat de renners dan nog zo fit zijn dat ze niet ex press achter een auto gaan hangen. Dat zijn saaie dagen. In de bergen i verandert het. Dan vormen zich zo veel groepjes dat we overal eens gaan kijken of er niet getrokken of geduwd wordt. Wij rapporteren dat allemaal. Maar de grote beslissin gen en eventuele maatregelen neemt Levitan". j Sinds 1970 worden er internatip- nale commissarissen aangewezen bij belangrijke wedstrijden. Van de 32 kandidaten, zijn er 12 die het profwielrennen bemannen. Bij toerbeurt worden er drie naar de Tour gestuurd. Hoewel Jeremiasse aanvankelijk niet zo veel voelde voor een tweede Tour, keerde hij dit jaar toch terug. „Ik ben er later over gaan denken en kwam tot de conclusie dat je de Tour een paar keer moet doen. Wat voor de ren ners geldt, telt voor ons eigenlijk ook. Wie dit evenement doet, krijgt een bepaalde bekendheid. Daar heb ik in andere koersen gemak van. Maar ik zou niet altijd zo .wil len werken".- Lévitan en Goddet zijn de baas. Ze hebben daarvoor ooit een cur sus gevolgd als wedstrijdleider. Die cursus werd erkend door de Franse en internationale wieler bond. „Lévitan en Goddet zijn twee monumenten. Aan hun posi tie mag je niet tornen. Dat ben ik na mijn eerste Tour beter gaan be seffen", zegt Jeremiasse nu. „Voor mezelf heb ik de Tour nodig om aan de top te blijven. Gelukkig is de verstandhouding tussen Lévi tan en ons nu veel beter dan drie jaar geleden. Hij wil nu met' ons over bepaalde zaken discussiëren". Zoals vorige week. De jury gaf clementie aan de Brit Paul Sher- wen die veel te laat binnenkwam. De commissarissen hielden hem in de wedstrijd, terwijl Lévitan hem wilde uitsluiten. 'Lévitan had nu begrip voor onze argumentèn. Dat zou driejaar geleden nooit gebeurd zijn. Ik heb het nu ook veel beter naar mijn zin hier'. Een beetje ijdelheid kan Wim Je remiasse niet ontzegd worden. Acht weken per jaar neemt hij on betaald verlof voor sportevene menten. De helft gaat op aan het wielrennen, maar hij wordt ook ge vraagd voor alternatieve Elfsteden tochten in Canada, Polen en Ame rika. Verder geeft hij wielercursus- sen in alle delen van de wereld. „Daar beleef ik, net zo veel plezier aan als aan het wielrennen. Hoe gek het misschien ook klinkt; ik ben helemaal geen wielerfanaat.'Ik ben in de wielersport terecht geko men om leiding te geven. Precies het werk dus, dat ik nu niet hoef te doen". De nu 44-jarige Oostbrabander werd al benaderd voor een functie in de technische commissie van de UCI. De KNWU wil hem graag hebben als vice-voorzitter van de sportcommissie, maar Jeremiasse heeft iedereen te verstaan gegeven dat ze de komende vier jaar nog niet op hem hoeven te rekenen. „Wat ik nu doe, spreekt veel meer aan dan het passieve werk achter het bureau. Daar kan ik altijd nog op terugvallen". Jeremiasse zal er op het WK ook bij zijn. Voor de dertiende keer. „Maar dertien WK's geven je niet zoveel bekendheid als twee keer de Tour de France". TOULOUSE (GPD) - Sidderend van angst kijkt het pelo ton vooruit naar de komende dagen. Parijs lijkt, minder dan een week te gaan, zo verrukkelijk dichtbij, maar de hindernissen die de ontwerpers van het parkoers hebben bedacht zijn huiveringwekkend lastig. Vooral de halve rit van woensdag- peloton als de oorspronkelijke ochtend naar de top van de Aubis- tijdslimiet (zes procent) zou zijn ge- que zal een moordenaar zijn van handhaafd en drukten bij de door- veel rennersdromen. „Als de Co- gaans onverbiddelijke Lévitan een lombianen echt vanuit het vertrek versoepeling door. Tien procent is demarreren kan bijna het hele pe- het nu, maar met een totale duur loton wel naar huis", merkte Eric van twee uur is dan nog slechts Vanderaerden gisteren na de door twaalf minuten. De vraag is of de Frederic Vichot gewonnen etappe achterblijvers poker zullen spelen op. en zich indien nodig in al hun De Belg, die Peter Post in de krachteloosheid zullen bundelen vlakke ritten volgend op de Pyre- om daarmee de koersleiding voor neeënetappes met zijn vlijmscher- het blok te zetten als er een massa- pe en meedogenloze eindsprint le tijdsoverschrijding plaatsvindt, mogelijk nog wat succes kan be- zorgen. succes xan De- m de potentiële Ie Snel slachtoffers van het matinee dat Goddet en Lévitan hebben ge pland. Een laatste steile klim van zeventien kilometer is een helle tocht voor de rouleurs en sprinters, Vragen die het peloton maandag meer bezig leken te houden dan de rilwinst. Mocht zondag de Span jaard Eduardo Chozas een lange ducht bekronen, in Toulouse was TOULOUSE (GPD) - Boos heid onder fotografen toen gis terochtend ondanks de sta king de Nederlander Cor Vos een prentje wilde maken van Teun van Vliet, die huilend de strijd in de Tour de France staakte. Op het moment dat Vos afdrukte werd er ge vloekt, gescholden en geroe pen. Hij maakte het gebaar dat hij de foto niet zou gebrui ken. „Maar", vroeg hij aan zijn collega's, „wat zouden jullie hebben gedaan als Hinault de strijd hier had gestaakt". En beschaamd kropen ze weg ach ter hun die bij de geboorte met de kbmkui- Frcderic vichot ze te snel af ten van de Colombiaantjes hebben ontsnapping van 205 kilometer, meegekregen Als je een slechte Een vluchl voor in de recordboe. ,g worhet daar een ter- ken want siechts zelden hield een schrikking aldus Vanderaerden winnende renner het zo lang uit. Len paradepaardje van Post dat Wal heeft die jongen eigenlijk ge- steigert bij de gedachte aan de ,en.. vroeg Eric Vanderaerden slechts 52,5 kilometer tellende rit. zich af want wij hebben echt als Ook in1 Nederlandse kringen is er kken achter hem gereden Voor- vrees. Peter Pieters uit de Spaanse al de loeg van Hinault verzette equipe van ZOR bijvoorbeeld ztet b werk Normaal houdt zon er letterlijk als een berg tegenop. man hel nooit vol„ „Tien tot twaalf minuten mogen De wilskrachtige Vichot daaren- verliezen.. Dat heb je zo aan je t we, In de afdaling van de broek. En hoe vroeger de klimmers Cote de Marcoles demonstreerde beginnen, hoe meer mensen er bui- hij zyn specialiteit: bergaf rijden, ten de tijd raken. Let maar op Hy Hij is op dat gebied de beste van verwacht een slagveld en de enige het pei0t0n_ Niemand bekommer- manier om dat te voorkomen is een de zich om hem 0ok de fotografen vriendschapsverdrag met de Co- niet die ook al demonstrerend - lombianen, zoals ze dat al hebben achter de bezemwagen bengelden met Bernard Hinault. Die heeft in en de viuchter in volstrekte een- ruil voor steun en begrip de ritten zaamheid zijn gang iieien gaan. naaLAvoriaz en Lans en Vercors Misschien dat de drang naar publi- geofferd. citeit hem stimuleerde de tocht tot „Toch geloof ik niet in zo n ver- een goed ejnde te volbrengen, zo- drag voor woensdag beweert dal de spicdende ogen van de ca- Vanderaerden. „Op het vlakke de- mera-s toch nog op hem moesten marreren wij ook en kunnen de Co- worden gericht. Want het proteste- lombinanen maar met moeite vol- rende gezelschap dacht tegen het gen. Als wij ze daar op achterstand slol we€r wel aan de wedstrijd en kunnen rijden zullen we dat niet la- de eigen beurs ten. Andersom zal het net zo zijn". Vrees die gedeeld wordt door de OnSGVSl wedstrijdcommissarissen. Zij voorzagen een halvering van het De uitslag van de zestiende etappe is: 1. Vichot (Fra. De Gribaldy). 247 km in 6.31.54 (met tijdvergoeding 6.31.24): gemid delde 37,815 km/u 2. Mottet (Fra. Guimard) 6.35.05 (met tijdvergoeding 6 34 45) 3 Bon- tempi (Ita, Boifava) 6.35.09 (met tijdvergoe ding 6.34.59) 4. Lieckens (Bel, Godefroot), op 3.15 5. Castaing (Fra, Berland) 6. Kelly (Ier. De Gribaldy) 7. VanderAerden (Bel. Post) 8. Van der Poel (Ned, Raas) 9. Leo van Vliet (Ned, Raas) 10. Mutter (Zwi. Boi fava) 11. Van Brabant (Bel. Wouters) 12. Dhaenens (Bel, De Kimpe) 13. Lauraire (Fra, Ocana) 14. Van den Brande (Bel, De Kimpe) 15. McKenzie (NZe, Godefroot) 16. Fasalo (Ita, Reverberi) 17. Pieters (Ned, Minguez) 18. Roche (Ier, Geminiani) 19. Gallopin (Fra, De Gribaldy) 20. Nijdam (Ned, Raas) 29. Lubberding (ned, Post), al len in dezelfde tijd als Lieckens. 32. Adri (Ned, De Gribaldy) 50. Anderson (Aus, Post) 54. Winnen (Ned, Post) 60. Rooks (Ned, Post) 65. Hinault (Fra, Köchli) 69. De Rooy (Ned, Post) 70. Veldscholten (Ned, i 96. Peeters (Bel, Raas) 99. Lammerts (Ned, Post) 112. Herrera (Col, Meza) 116. Nulens (Bel, Post) 124. Shapiro (VSt. Raas) Raas) 139. Wijnands (Ned, Post) 144. Solle- veld (Ned, Raas) 146 en laatste Gambirasio (Ita, Reverberi), allen in de zelfde tijd als Adri van Houwelingen. Opgegeven: Luyten (Bel. Swerts), Teun n Vliet (Ned, Swerts), Caroli (Ita, Rever- I. Hinault (Fra. Kochli) 84.25.02 2. U-mond (Vst, Kochli) op 3.38 3. Roghe (Ier, Gemi niani) op 6.14 4. Kelly (Ier, De Gribaldy) op 7.32 5. Bauer (Can, Kochli) op 8.26 6. Ander son (Aus, Post) op 8.39 7. Chozas (Spa, Echavarri) op 9.01 8. Zoetemelk (Ned, Raas) op 11.20 9. Rüttiman (Zwi, Kochli) op II.38 10. Parra (Col, Meza) op 11.44 11. Mil lar (GBr, Berland) op 12.02 12. Pascal Si- Mare Madiot (Fra. Guimard) op 13.0 Schepers (Bel. Godefroot) op 13.38 19. Baz- zo (Fra. Ocana) op 13.46 20. Haghedooren (Bel, Godefroot) op 14.04 21. Criquielion (Bel. De Kimpe) op 14.06 23. Veldscholten (Ned. Post) op 15.38 24. Mottet (Fra, Gui mard) op 18.26 30. Van Impe (Bel, Reverbe ri) op 21.14 31. Rooks (Ned, Post) op 22.25 33. Peeters (Bel. Raas) op 26.48 50. Van der Poel (Ned. Raas) op 42.51 52. Van Meer (Ned, De Gribaldy) op 43.35 70. Shapiro (Vst, Raas) op 1.01.37 74. Lammerts (Ned, Post)op 1.07.57 75. Ducrot (Ned, Raas) op 1.11.28 77. De Rooy (Ned, Post) op 1.11.54 79. Leo van Vliet (Ned. Raas) op 1.12.24 80. Manders (Ned. Raas) op 1.15.02 81. Adri van Houwelingen (Ned, Swerts) op 1.15.50 82. Wijnands (Ned. Raas) op 1.16.10 84. Vanderaerden (Bel. Post) op 1.17.22 87. Lubberding (Ned. Post) op 1 19 36 96. Jan van Houwelingen (Ned, Swerts) op 1.22.28 98. Solleveld (Ned, Raas) op 1.23.58 107.Nu- lens (Bel, Post) op 1.29.28 111 Nijdam (Ned, Raas) op 1.31.28 U9.De Keulenaer (Bel, Post) op 1.46.24 134.Pieters (Ned. Minguez) Jagploegenklassement: .De Gribaldy 19.42.12 2. ibaldy 19.42.12 2. Guimard 19.45.24 3. Raas 19.45.27 4. De Kimpe z.t. 5. Berland z.t. 10. Post z.t. Algemeen ploegenklassement: Teun van Vliet haakt teleurgesteld af. Een ontsteking i gen te stappen. Vichot deed er goede zaken mee. Net als vorig jaar won hij. een etap pe in de Tour. Opnieuw in dienst van de burggraaf Jean de Gribaldy, die hem als amateur ook onder zijn hoede had. Als prof zocht hij zijn eigen weg, drie jaar lang. „Het wa ren drie verloren jaren", vindt de 26-jarige Vichot achteraf, „want by De Gribaldy begon ik weer te win nen". Zoals gisteren in Toulouse. Een zége die hij opdroeg aan zijn vrouw Maryline. Die kwam hem in 1982 ophalen na de klassieker Pa rijs-Brussel en raakte op de terug weg levensgevaarlijk gewond bij een verkeersongeval. Langdurig zat ze in een rolstoel, maar inmid dels is ze aan de beterende hand. „En deze overwinning moet haar helpen om weer helemaal te gene zen", vond Vichot. TOULOUSE (GPD) - Huilend stapte Teun van Vliet gisteren na de eerste bevoorrading in de bezem wagen. Na tachtig kilometer kwam hij tot de conclusie dat het onverantwoord was om met een ontsteking aan de- rechterknie door te rijden. De jonge prof uit de ploeg van Roger Swerts had al een paar dagen veel last van zijn knie., „In de rit van Morzine naar Lans-en-Vercors kreeg ik er veel last, van. Om beter te kunnen klimmen, had ik toen mijn zadel wat omhoog gezet. Het ging een hele tijd goed, maar halverwege de klim merkte ik dat ik mijn knie geforceerd had. Ik moest lossen en in dat laatste stuk je naar de finish kostte het me nog heel veel moeite om op tijd binnen te komen. Gelukkig kon ik een dag later in de tijdrit mijn eigen tempo rijden en volgde er daarna een rustdag". Met laserstralen werd zijn gekwetste knie dagelijks behandeld. Zondag ging het beter, maar maandag was het opnieuw mis. „De pijn werd onverdraagzaam", al dus Van Vliet. „Meteen na de start voelde ik al dat het mis was. Ik ben doorgereden tot de eerste bevoorra ding om te kijken of er nog verbetering zou optreden" Dat was niet het geval. Zes dagen voor Parijs haakte Teun van Vliet in zijn eerste Tour de France bedroefd af. „Het is erg dat ik op zo'n manier afscheid moet nemen. Mijn knie was slecht, maar voor de rest voelde ik me nog heel goed. Zonder die blessure had ik Parijs ongetwijfeld gehaald". Het wegvallen van Teun van Vliet betekende een nieuwe klap voor de ploeg van Roger Swerts, die nu nog maar vijf renners over heeft. Eerder al gaven Gery Verlinden, Dirk de Mol, Louis Luyten en Hennie Kui per op. Guimard op 38.07 7. Raas op Puntenklassement: (Aus, Post) 157 9. Van der Poel (Ned, Raas) (Gbr), Berland) 195 3. Montoya (Col, Meza) 136 4. Lemond (VSt. Kochli) 126 5. Hinault (Fra, Köchli) 123 6. Delgado (Spa, Perure- na) 10.Van der Poel (Ned, Raas) 67. Vrouwentour De uitslag van de eerste etappe van het tweede gedeelte, van van Laguepi naar Toulouse is: 1. Valerie Simonnet (Fra B) 104 km. in 2 uur 42 minuten 7 seconden (met tijdver goeding 2.41.52) 2. Viola Paulitz (BrD) 2.42 07 (2.41.57) 3. Marina Mampay 2.42.07 (2.42.02) 4. Jeannie Longo (Fra) 2.42.07 5. Catherine Swinnerton (GBr) 6. Imelda Chiappa (Ita) 7. Wang Li (Chi) 8. Louisa Seghezzi (Ita) 9. Monique de Bruin (Ned) 10. Maria Blower (GBr) 28. Petra de Bruin (Ned) 30. Helcen Hage (Ned) 35. Hennie Top (Ned) 39. Thea van Rynsoever (Ned) allen in dezelfde tijd als Swinnerton 61. Pe tra Groen (Ned) op 12.23 Longo (Fra) 12.026 3. Phyllis Hines (VSt B) 11.494 4. Cecile Odin (Fra A) 11.439 5. Dominique Damiani (Fra A) 11.355 6. Imel da Chiappa (Ita) 11.336 7. Janella Parks (VSt B) 11.334 8. Heieen Hage (Ned) 11.198 9. Chantal Broca (Fra A) 11.151 lO.Debbie Jensen (Can) 11.060 32. Henny Top (Ned) 9.909 punten 44. Monique de Bruin (Ned) 9.208 47. Thea van Rijnsóever (Ned) 8.886 56. Petra de Bruin (Ned) 7.668 58. Petra Groen (Ned) 7.001 TOULOUSE (GPD) - Ook in massaspurts moeten de Neder landse meisjes dit jaar een flin ke stap terug doen. In de eerste etappe van het tweede deel van de Ronde stormde een compact peloton op de streep af in Tou- louse. De Francaise Valerie Si monnet won gemakkelijk en de Orarye-vrouwen kwamen er in de brede aankomststraat aan te pas. „We zaten te verspreid in he peloton om elkaar te helpen, Zulke dingen gebeuren als de ploeg niet sterk genoeg is", telde nationaal kampioene Thea van" Rijsoever. „Anderen, en met name de Italiaanse meisjes, zitten op het vinken-; touw daar te profite- Toch probeerde Heieen Hage het in de finale nog even. Drie honderd meter voor de streep werd ze teruggepakt door de groep, waarin Monique de Bruin (negende) de beste Ne derlandse werd. „Ik zat klem en kon er niet meer langs op het moment dat Heieen werd ingelopen", zei het meisje uit Hoogland later. En Heieen.Ha ge: „In een wanhoopspoging probeerde ik in de laatste kilo meter weg te komen, maar ik was niet sterk genoeg om het af te maken". Nog twee kansen heeft de Nederlandse ploeg op een vier de ritzege in deze Tour. De etappes naar Bordeaux (don derdag) en de Champs Elysées (zondag) zijn vlak. Hage: „Daar liggen inderdaad onze laatste mogelijkheden op nog een suc cesje".

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9