'Piet Parrel' begrip in Katwijl 1 Wellicht bouw woningen op terrein Stassen Hillegom Crèche voorziet ruimtegebrek Café Lindeboom in Katwijk bestaat 60 jaar Foreholte koopt grond onder voorwaarden 02 DINSDAG 16 JULI 1985 DUIN- EN BOLLENSTREEK B en W van H illegom negeren inspraak HILLEGOM - Burgemeester en wethouders van Hillegom hebben de zogenaamde commissie Geor ganiseerd Overleg gepasseerd bij het bepalen van de wijze waarop de arbeidstijdverkorting (atv) voor gemeente-ambtenaren moet wor den ingevuld. In die commissie zit ten vertegenwoordigers van werk gevers, werknemers en van de vak bonden. Aanvankelijk werd wel overlegd Maar burgemees ter en wethouders zijn hun eigen weg gegaan toen dreigde dat amb tenaren er in het kader van de ar beidstijdverkorting 12 vrije dagen bij zouden krijgen. B en W vinden dat de atv op die wijze geen gestal te moet krijgen omdat dat een te zware wissel trekt op de organisa tie. Zy zien liever dat het ge meentehuis eens in de twee weken is gesloten en dat alle ambtenaren dan vrij zijn. Dat voorstel moet, het kreeg gis teravond wel de steun van de meerderheid van de gemeente raad, nog worden besproken in de commissie Georganiseerd Overleg. Maar burgemeester J. Hermans heeft er best vertrouwen in dat 'zijn' plan er door komt. Hij gaf rui terlijk toe dat de procedure waarop een en ander tot stand was geko men niet klopte: "Dat er in de com missie Georganiseerd Overleg nog niet over is gesproken is een slip per". A frika-actie brengt 4 mille op Popliefhebbers uit Lisse en om geving konden op een aantal tele visieschermen en een groot video projectiescherm de uitzending, die 15 uur duurde, volgen. Voor de uit zending was veel belangstelling. Veel jongeren volgden het concert tot het einde. De 4000 gulden is bestemd voor de actie 'Een voor Afrika'. LISSE - De actie voor Afrika die afgelopen weekeinde in het open jongerencentrum 'Magnifiosi' in Lisse werd gehouden heeft 4000 gulden opgebracht. In het centrum aan de Ruishornlaan in het bloem bollendorp was het popevenement 'Live Aid' te zien. Dit concert werd afgelopen zaterdag gegeven in Londen en in Philadelphia. Auto volledig uitgebrand NOORDWIJKERHOUT - Op de Herenweg in Noordwijkerhout is gistermorgen een personenwagen geheel uitgebrand. De bestuurster startte de auto waarop deze, ver moedelijk als gevolg van kortslui ting, in brand vloog. De brandweer heeft het vuur geblust. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken AUTODIEFSTAL - In Valken burg is gisternacht de auto van een bewoner van de Duinzicht gesto len. Het is een BWM type 320 uit het jaar 1982. Het kenteken van de auto is JB-56-DP. De auto verte genwoordigt een waarde van dik 20.000 gulden. Van de daders ont breekt elk spoor. KATWIJK "Mijn vader kon toen hij begon nauwe lijks een pilsje schenken. Enige kennis van het kasteleinsvak had hij nau welijks. Hij heeft wel eens verteld dat hij na het on dertekenen van de over namepapieren, de vorige eigenaar moest vragen hoe de bierpomp werkte. Zo is hij in het café begon nen. Maar desondanks is het prima gelopen. Vader had snel door hoe een café moest worden geleid", door Kees vari Kuilenburg Dat zegt mevrouw H.L. Linde- boom-Parlevliet van café 'Linde boom' in de Voorstraat in Kat wijk. Dit jaar is het 60 jaar gele den dat Piet Parlevliet, in de volksmond beter bekend onder de naam 'Piet Parrel', het café overnam van de Noordwijker Vink. Het café is waarschijnlijk rond 1900 door een in de bad plaats neergestreken Belg ge bouwd. "Maar in de geschiedenis van het café hebben wij ons nooit zo verdiept", zegt mevrouw Lindeboom. Met het uitbaten van het café in de Katwijkse Voorstraat be- leven. Zijn werkzaamhe den hadden zich tot dan toe op een geheel ander terrein uitge strekt. Piet Parlevliet was op jon ge leeftijd begonnen als kuiper bij het bedrijf van naamgenoot Parlevliet in de kustplaats. In die tijd werden daar houten vaten gemaakt voor onder andere de visserij. Na enkele jaren te hebben doorgebracht in de Katwijkse kuiperij ging Parlevliet op zoek naar avontuur. Hij trok naar het Suezkanaal. Daar werkte hij bij een Sliedrechtse baggermaat- schappij. Over die tijd is echter weinig bekend. "Vader heeft daarover wel verteld, maar daar van kan ik mij weinig herinne ren", vertelt zijn dochter. Ook aan de periode in het Mid den-oosten kwam voor Parlevliet een einde. In dienst van een Kat wijkse reder maakte hij vervol- (foto PR) gens twee 'teelten' mee. Kenne lijk had de Katwijker daarna vol doende geld vergaard om voor zichzelf te beginnen. Na enkele gesprekken met eigenaar Vink kocht hij het café aan de Voor straat. Al die tijd is het café, dat een van de oudste in de badplaats is, in handen gebleven van de fami lie Parlevliet. Het is altijd een ge zellig dorpscafé geweest. Veel Katwijkers maakten dan ook van de gelegenheid gebruik om bij 'Piet Parrel' een glas bier te drin ken. In 1959 kwam er een einde aan het 'bewind' van Piet Parlevliet in het café. Zijn dochter en schoonzoon zetten het café aan de Voorstraat voort. Tevens ver anderde het café van naam. Bij de Kamer van Koophandel in Leiden werd de naam 'Linde boom' ingeschreven. "Dat is de familienaam van mijn man", al dus mevrouw Lindeboom. Ter gelegenheid van het jubileum de 'Lindeboom' worden in het café aan de Voorstraat op zes achter eenvolgende donderdagen zes play back- en soundmixavonden gehou den. Presentator van de show is de Katwijker Dick Zuidwijk. Komende donderdagavond wordt met de serie begonnen. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 22 augustus is de finale. Liefhebbers kunnen zich opgeven bij het café aan de Voor straat. De kosten bedragen 15 gul- Aan het eind van de jaren ze ventig sloeg het bedrijf zijn vleu gels uit. Aan de Boulevard in de badplaats werd een hotel overge nomen. In maart 1981 opende de familie Lindeboom aan de Voor straat de bar 'Het Parlement'. "Noem het maar expansiedrift", zegt zoon Hans Lindeboom schertsend. Samen met zijn broer Peter is hij sinds enkele ja ren in de directie van het bedrijf, dat nu door mevrouw Linde boom wordt geleid, opgenomen. HILLEGOM - Bouw- en Ontwikkelingsmaatschap pij Foreholte bv in Lisse heeft onder voorwaarden grond en gebouwen overge nomen van de voormalige Stassengroep Hillegom bv aan de Leidsestraat in Hille gom. De bedrijfsactiviteiten zijn begin dit jaar overgeno men door het postorderbe drijf P. Bakker Hillegom. Het onroerend goed is in handen gebleven van de voormalige holdingmaat schappij Van Waling Van Geest bv in 's Gravenzande. Foreholte en Van Waling Van Geest hebben een samenwerkings verband gevormd om op het ter rein van het de voormalige Stas sengroep een project van in totaal 63 huizen te verwezenlijken. De uiteindelijke aankoop van het ter rein door de bouw- en ontwikke lingsmaatschappij lijkt vast te zit ten op het doorgaan van dat bouw plan, alhoewel de directeur van het Lissese bedrijf, C. Tunzi, dat niet met zoveel woorden wil toegeven. Hij wil alleen maar kwijt dat zijn bedrijf een paar zekerheden heeft ingebouwd. Hoewel het Hillegom- se gemeentebestuur hem inmid dels per brief heeft laten weten dat het bereid is alle medewerking te verlenen aan de verwezenlijking van de bouwplannen, houdt de Bouw- en Ontwikkelingsmaat schappij Forholte een paar slagen om de arm. Sloop Volgens directeur Tunzi is het verkrijgen van goedkeuring voor het bouwplan voor wat de gemeen te betreft geen probleem, maar kan de provincie daarover weieens moeilijk doen omdat Hillegom naar de mening van het bestuur van de provincie Zuid-Holland wat woningbouw betreft ruimschoots aan zijn taks is. Vandaar dat de aankoop is gekoppeld aan goed keuring van het bouwplan. Het is niet de bedoeling dat alle woningen op het terrein van de Stassengroep worden gesloopt. Er wordt om een aantal huizen heen- gebouwd. Van de in totaal 63 wo ningen worden er 36 als twee-on- der-een-kapwoningen (koophui zen) neergezet. De overige 27 moe ten goédkope huurwoningen wor den. Daartoe is het overleg ge opend met de woningbouwsti- ching Pago die, als het zover komt, mogelijk opdrachtgeefster wordt voor de bouw van de huurwonin gen. Het is vooralsnog niet bekend welke prijzen de woningen gaan doen. De plannen moeten trou wens nog door allerlei instanties worden bestudeerd en goedge keurd. Het is daarom nog onduide lijk wanneer met de uitvoering kan worden begonnen. 'Maagzweer' De bedrijfsgebouwen van de voormalige Stassengroep gaan in ieder geval tegen de vlakte. De panden, volgens Tunzi 'een maag zweer van de gemeente Hillegom', worden overigens nauwelijks ge bruikt door P. Bakker Hillegom. De werkzaamheden worden gelei delijk verminderd en daarmee zijn alle activiteiten van de Stassen groep in een half jaar tijd opgeno men in het bedrijfsproces van P. Bakker Hillegom, niet te verwar ren met Co 'Babyion' Bakker. Want ook de man die vooral be kend is geworden in verband met de aankoop van het Haagse win kel- en kantorencentrum Babyion heeft vorig jaar een poging gedaan eigenaar te worden van het postor derbedrijf in bloembollen en ande re tuinartikelen. Maar die aankoop ketste, net als die van kousenfa- briek Jansen de Wit in het oosten van het land en het eveneens in Hillegom gevestigde Charcon- Ringvaart, uiteindelijk weer af om dat de banken geen kredieten ga- In januari van dit jaar bracht P. Bakker Hillegom, het aan de Beek laan in De Zilk gevestigde postor derbedrijf annex tuincentrum met verschillende vestigingen in Ne derland, een bod uit op de Stassen groep Hillegom bv. Bij de Stassen groep werkten tijdens de overna me 90 mensen van wie een aantal in het buitenland, onder méér Ita lië. Het bedrijf had een jaaromzet van 25 tot 30 miljoen gulden. Bij de overname door P. Bakker Hille gom zijn geen ontslagen gevallen. Bakker heeft een omzet iljoen gulden per jaar. - De bedrijfsgebouwen van de voormalige Stassengroep aan de Leidsestraat in Hillegom die i gesloopt om er huizen te kunnen bouwen. 100 miljoen gulden per jaar. gesloopt om er huizen te kunnen bouwen. Bestuur accepteert onder protest aanbod gemeente Lisse LISSE De kindercrèche zogenaamde Jarinogebouw aan de VJV-cursussen volgen kunnen wij "Die raadsleden gaan in Lisse verhuist definitief 0°ievaarstraat ondergebracht. In dus waarschijnlijk niet hebben in lings op het gemeentebest Ikonen In hotel Huis ter Duin in Noord- wijk wordt van 20 juli tot en met 4 augustus een ikonententoonstel- ling gehouden. Russische en Griekse ikonen uit de collectie Zoetmulder zijn dage lijks van 11.00 tot 20.00 uur te be zichtigen. Veel van de ikonen han delen over het thema 'Het bran dend, niet verbrandend braam bos'. Bezoekers van de expositie kun nen desgewenst uitleg over de ikonen krijgen. Er bestaat de mo gelijkheid de tentoongestelde kunstwerken aan te kopen. Bloeinacht De nachtcactus 'Selenicereus grandiflorus' in de gemeentekwe kerij aan de Wieger Bruinlaan in Hoofddorp, zal woensdag- of don derdagnacht in bloei staan. De bloem van deze 'Koningin van de nacht' heeft een doorsnede van 30 centimeter. De bloem gaat bij zonsondergang open en sluit voor goed bij het aanbreken van de dag. De plant kan tussen 23.00 en 24.00 uur worden bezichtigd. Om dat het tijdstip van bloei afhanke lijk is van de weersomstandighe den kan nog niet worden voor speld of dit op woensdag danwel op donderdag zal gebeuren. Om een vergeefse reis te voorkomen kunnen belangstellenden vooraf met de kwekerij bellen, telefoon 02503-17181. Pictura De kunstschildersvereniging 'Pictura' uit Katwijk houdt weer haar jaarlijkse tentoonstelling van eigen werk van de leden van Pictura. Vrijdag opent J.A. Hou- waart de expositie om 20.00 uur in het Witte Schooltje aan de Voor straat in Katwijk aan Zee. Magnifiosi In het open jongerencentrum 'Magnifiosi' in Lisse treedt op 18 juli de popgroep 'Cry baby cry' op. De muziek van deze groep is te omschrijven als ruige, dansbare popmuziek, beïnvloed door Roxy Music, The Shadows en Neder landse smartlappen. De entree be draagt vijf gulden per persoon, de zaal gaat om 21.00 uur open. Amateurs Op het Noordwijkse Boulevard Festival dat, georganiseerd door de werkgroep Ontwikkelingssa menwerking Noordwijk-Boven Volta, op 34 augustus wordt ge houden, zal er een podium zijn voor amateurs. Iedereen die mu ziek maakt, goochelt, toneelspeelt of iets leuks kan doen, is welkom. De amateurs moeten hun optre den helemaal zelf verzorgen. Pop groepen zijn niet toegestaan. Aan melding kan bij I. Lindhout, tele foon 01719-16474. LISSE De kindercrèche in Lisse verhuist definitief naar de Klarinetschool in de Handelstraat. Ondanks de bezwaren die het bestuur van de 'Stichting Centrale Kindercrèche Lisse' heeft tegen de lokalen van de voormalige rooms-katholie- ke school aan de Handels traat, is onder protest beslo ten het aanbod van het ge meentebestuur van het bloembollendorp aan te ne men. Het bestuur van de Lissese crèche vindt het speellokaal in de Klari netschool te klein. Een tweede be zwaar van het crèchebestuur is dat de leidsters vanuit het speellokaal de baby's in de 'slaapruimte' niet goed in de gaten kunnen houden. Tot nu toe was de crèche onder gebracht in een voormalige school aan de Vivaldistraat. De gemeente heeft dit pand onlangs toegewezen aan het Vormingswerk Jonge Vol wassenen (VJV). De Dagmavo en de School voor Volwassenen die gebruik maakten van de school aan de Vivaldistraat, werden in het zogenaamde Jarinogebouw i Ooievaarstraat ondergebracht. In dit gebouw is echter geen ruimte om ook de kindercrèche onder te brengen. Het bestuur van de crèche heeft uiteindelijk na lang beraad toch besloten om te verhuizen naar de Handelstraat. "We moeten wel", zegt secretaris Marijke van Sloo- ten, "de gemeente Lisse dreigde ons de huur op te zeggen. Er was dus weinig keus voor het bestuur van de crèche. Maar we zijn het er nog steeds niet mee eens. Wij wa ren liever in het gebouw aan de Vi valdistraat gebleven". Stop Van Slooten vreest dat met in gang van het komende schooljaar een 'stop' voor baby's en kleuters moet worden ingesteld. "Op dit moment is nog niet bekend hoe veel kinderen er zullen worden in geschreven. Maar doordat nu ook het VJV in de omgeving van de crèche is gehuisvest, is het vrijwel zeker dat er veel meer belangstel ling zal zijn dan nu het geval is". Dit seizoen waren in de crèche per dag gemiddeld vijf baby's en tus sen de 25 en 30 peuters onderge bracht. "De kinderen van ouders die de VJV-cursussen volgen kunnen wij dus waarschijnlijk niet hebben de crèche. Het VJV moet dan i aankloppen bij het gemeentebe stuur voor een andere ruimte. Dat heeft tenslotte voor deze slechte oplossing gekozen", aldus Van Slooten. De secretaris van de stichting Kindercrèche verwijt enige Lisse se gemeenteraadsleden dat zij geen enkele notie hebben van wat alle maal in een crèche aan de hand is. Afgelopen woensdag steunde een meerderheid van de raad het voor stel van burgemeester en wethou ders om de kindercrèche onder te brengen in de Klarinetschool. "Die raadsleden gaan blinde lings op het gemeentebestuur af. Er is niemand van die partijen bij ons langs geweest om even te kij ken wat er nu precies allemaal te doen is in een crèche. Een gesprek je met het bestuur zou daar wel licht meer duidelijkheid over heb ben kunnen brengen. Tenslotte hebben wij acht jaar ervaring met de kindercrèche. Maar daar wordt gewoon aan voorbij gegaan. Moge lijk hadden raadsleden na een ge sprek met bestuursleden van de stichting ook anders geoordeeld over het voorstel van burgemees ter en Wethouders", aldus Van Slooten. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 'Open huis' bij opgravingen Vandaag Katwijk: open huis KNZHRM in botenhuis aan de Rijnmond vanaf 19.00 uur; zomerkermis op het marktterrein van 11.00 tot 23.00 uur; open huis en concert in de dorpskerk om 20.00 uur; bridgedrive in de Roskam om 20.00 Noordwijk: toeristische zomermarkt in de Hoofd straat met artiesten, standwerkers, oude ambachten, e.d. van 11.00 tot 22.00 uur; historische rondwandeling door Noordwijk-Binnen om 19.30 uur vanaf raadhuis. Informatie bij VW en mu seum Oud Noordwijk; zitting PvdA-ombudsteam in het dorpshuis van 19.30 tot 21.00 uur; vuurwerk op het strand voor koningin Wilhelmina Boulevard om 23 00 uur; a Voorhout: spelletjes i Morgen Katwijk; zomerkermis op het marktterrein van 11.00 tot 23.00 uur; woensdagavondzang in de oude kerk om 20.00 uur; snelschaaktoernooi in strandpaviljoen 't Centrum om 19.30 uur; Noordwijk: wandeling door staatsbossen en dui nen vanaf manege Meeuwenoord om 10.00 uur; open luchtvoorstelling poppentheater 'Robhetty' op strand nabij Oranjebad om 14.30 uur; lezing met dia's over Noordwijk in het Jan Verweycentrum aan de Weteringka de om 20.00 uur; woensdagavondzang m.m.v. 'Zang en Vriendschap' in de ned. herv. kerk aan de Hoofdstraat om 20.30 uur; kinderbijeenkomst in De Ark om 10.00 uur; Noordwijkerhout: VALKENBURG - De archeolo gen die opgravingen verrichten in en nabij het Romeinse grafveld in Valkenburg houden morgenmid dag vanaf twee uur 'open huis'. Be langstellenden kunnen dan een kijkje nemen op het terrein aan de Achterweg. Ieder half uur is er een rondleiding langs de opgravingen. Volgens Hiske Land, verbonden aan de Rijksdienst voor Oudheid- stallatie om 13.15 i Valkenburg: open dag bij het grafveld a terweg. Periode 15/7. Aanvoer in kg: tong 2799; tarbot 3223; griet 424; kabeljauw 48.709; koolvis 190; leng 40; schelvis 9785; wij ting 9438; schol 57.960; schar 2615; ma kreel 1200; diversen 6525. Per 1 kg: tong groot 28,38-29,99; tong groot middel 22,48-21,81; tong klein kundig Bodemonderzoek, is er op dit moment veel te zien: "Er liggen fundamenten bloot van een aantal woningen en opslagplaatsen en ook is een aantal graven te bezich tigen". De tentoonstelling die morgen in het Museum van Oudheden in Lei den zou worden geopend, is voor onbepaalde tijd uitgesteld. middel 20,40-19,51; tong klein I 18,68- 18,01; tong klein II 15,69-15,31; tarbot I 18,48-17,88. Per 40 kg: tarbot 681-551; griet 644-522; kabeljauw I 274-210; kabeljauw II 232- 180; kabeljauw III 174-146; kabeljauw IV 150-122; kabeljauw V 158-82; koolvis III 104; koolvis IV 72; schelvis III 160 Besommingen: KW 4 149 - 57.000; 7 - 14.400; 11 - 26.000; 35 - 32.900; 51 221 - 33.600; 88 - 41.900; 145 - 34.900; 173 214 - 36.400; 189 - 37.200; UK 138-108 - 40.200; 216-247 - 34.400; YM 8 - 720; 115 - 27.500; 154 - 25.100. POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19 30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (071)144941 Bij geen gehoor buiten Kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar. aan huis bezorgd per post (binnenland) per halfjaar, aan huis bezorgd per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per maand, aan huis bezorgd per maand, per post (maandabonnement alleen mogelijk automatische betaling), losse nummers 1.0C Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niei mogelijk. Bij automatische betaling geen administra- 250,90 345,20 131,40 65,70 89,30 22,10 30.- -dag ingaan. Indien één maand verstrijken van de abonnementsperiode géén opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11, 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs J W E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel, Jo hannesburg. Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid. Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 3