5 PT Toch lichtpuntjes op het INK zwemmen EK simpele klus voor sterk Oranje De Jong verrast vriend en vijand Honkbalpubliek een vreemd volkje Robert Jansseri vult erelijst verder aan Dubbelvier met Compaan derde op de Rotsee Italianen komen er niet aan te pas Polovrouwen ongeslagen Zeiler Okker derde op EK MAANDAG 15 JULI 1985 SPORT PAGINA 11 LEIDEN - Tijdens het laatste weekeinde van de Nederlandse zwemkampioenschappen in het snikhete zwembad van Amersfoort hebben Antoine van Weerde (LZ'86) en Robert Janssen (Zijl/ LGB) zeer goed gepresteerd. Bij de jongsten werden Maaike Parrel (Zijl/LGB) en Nacy Kijk inde Veg- te (LZ'86) eerste. Zaterdagochtend kwam de 17-ja- rige Van Weerde al verassend uit de startblokken op de 200 meter schoolslag. Na een gewaagde ope ning viel hem tenslotte een zeven de plaats ten deel. Met 2.36.37 zwom Van Weerde 2 seconden on der zijn persoonlijke beste tijd. In de avonduren mocht Van Weerde zijn prestatie van de ochtend her halen. Vorige week al had hij laten zien dat hij 's avonds tot meer in staat is dan tijdens de ochtendses sies. Toen won hij zeer verrassend de troostfinale met de vierde dag- tijd. Zaterdagavond startte Van Weer de in de 'grote' finale in een buiten- bagn. Na wederom een zeer snelle opening moest Van Weerde na 100 meter de latere kampioen Vijver ruim voor laten gaan. Daarna begaf hij zich in de strijd om de derde plaats. Met een wanhoops-eind- sprint trachtte hij in de laatste me ters de derde plaats veilig te stel len. Echter de Blaricummer Corne- lisse, die eveneens over een ver- Sterk optreden Antoine van Weerde bluffende eindsprint beschikt, was hem een seconde te snel af. Voor Van Weerde bleef een eerloze vier de plaats over. Dat deerde hem in het geheel niet. Van Weerde:"Ik had wel het idee dat ik hem had kunnen pak ken. Ik voelde me sterk, maar die gasten zijn wel 7 jaar ouder dan ik. Ik ben nu pas 1 jaar senior en ik moet nog groeien. Ik heb nog wat tijd om een definitieve aansluiting te vinden". Met 2.33.53 van Van Weerde ook nog sneller dan in zijn serietijd. Robert Janssen, die vrijdag avond verrassend eerste op de 400 meter wisselslag was geworden, voegde bij zijn 'erelijst' nog een derde en twee vierde plaatsen. Op de 200 meter schoolslag moest Janssen zijn gedurfde opening op de laatste meters bekopen, maar tikte in 2.49.30 toch nog als derde aan. Op zowel de 100 als 200 meter vrije slag kwam de pezige Leide- naar net iets tekort voor een me daille. Met goede tijden kon Jans sen zich toch tevreden stellen. Zijn tijden waren resp. 1.02.12 op de 100 en 2.12.52 op de 200 meter vrije slag. Al met al kan Janssen terug kijken op een geslaagd kampioen schap. (1 eerste plaats, 1 tweede plaats, 2 derde plaatsen en 4 vierde plaatsen). Niels Ouwerkerk (ZIJL/LGB) moest in Ernst Stam (Den Helder) zijn meerdere erkennen. Op de 200 meter vlinderslag, een zeer zwaar conditoneel nummer, moest Ou werkerk slechts een halve seconde toegeven op Stam. Hij werd twee de in 2.34.50. AMERSFOORT (ANP) - Het twee de weekeinde van de Nederlandse zomerkampioenschappen zwem men, heeft op de valreep enkele lichtpuntjes opgeleverd. Elles Vos- kes greep, zonder concurrentie, de gelegenheid aan te bewijzen dat ze eigenlijk in de selectie voor de Eu ropese kampioenschappen thuis hoort. Op de 50 meter vrije slag sleepte ze bovendien Denise Weerd naar een aspirantenrecord: 26,89. Het oude stond sinds vorige maand met 26,94 op naam van Ka rin Brienesse. Amsterdammer Frank Vijver tenslotte deed een be wonderenswaardige, maar niet ge slaagde, poging het nationaal re cord op de 200 meter schoolslag te verbeteren. Het zijn geen schok kende verrichtingen, maar bij een evenement waar de middelmaat tot kampioen wordt verheven, een verademing. Elles Voskes sprintte op de 100 meter vrije slag, haar specialiteit, in de series naar 57,82 seconden (fi nale 57,93). Die tijd leverde nu slechts een geschenk op voor haar prijzenkastje, enkele weken gele den was die prestatie goed geweest voor een plaats in de estafetteploeg voor Sofia. De Zoetermeerse zwemster, die in teamverband in Los Angeles zilver veroverde, was bij de selectiewedstrijden nog niet zover dat ze op routine de trai ningsachterstand, opgelopen door gescheurde enkelbanden, kon ver LUZERN- Als het bestuur van de roeibond zich vanavond gaat bera den over de samenstelling van de equipe voor de a.s. wereldkam pioenschappen in Hazewinkel (België), zal er over een klein aantal boten niet lang gepraat worden. Daartoe behoort stellig de vrou- wendubbelvier zonder stuurvrouw waarbij de Leidse scullster Jos Compaan de slagplaats bezet. Met een derde plaats tijdens het sterk- bezette toernooi op de Rotsee toon de het viertal van coach Rob Rob bers ondubbelzinnig aan van vol doende niveau te zijn om strijd te leveren met de wereldtop. Dat geldt evenzeer voor de mannen- dubbelvier, die in een nog wat ster ker bezet veld ten koste van de Russen de finale behaalde. Daarin werd de combinatieploeg met Ste ven van Groningen zesde, ruim voldoende voor een startbewijs op de wereldkampioenschappen, die eind augustus worden gehouden. De eis is een plaats bij de beste ne gen. Veel problematischer wordt dat voor de vier van Njord. De Leidse studenten haalden de finale niet. In de kleine finale bezette de ploeg van coach Hogendoorn de 2e plaats. Njord was enkele maanden gele den afwezig bij een trainings/selec- tiekamp, dat de bond organiseerde en moet nu voldoen aan een zwaar dere eis, nl. het halen van een plaats bij de laatste zes. Het is niet waarschijnlijk dat de Njordvier door de Commisie Toproeien en het Bondsbestuur zo hoog wordt ingeschat. Dat zou betekenen dat het seizoen voor de Leidse roeiers nu is afgelopen. De nationale acht die tot nog toe weinig overtuigend opereerde, bleek veel vooruitgang te hebben geboekt maar haalde ook de finale niet. In de kleine finale werd de ploeg met daarin als jongste de Leythe-roeier Arold de Vries, 2e, hetgeen een achtste plaats bete kende in het totale veld. Als be langrijkste exponent van de nieu we aanpak van de bond krijgt de acht waarschijnlijk het voordeel van de twijfel. Of dat ook geldt voor de skiffeur Nico Rienks, evenals Njord "dissi dent", is twijfelachtig. Nederlands beste skiffeur bezette in de kleine finale de 2e plaats. Mogelijk wordt Rienks aangewezen als reserve, die mag skiffen als er geen uitvallers zijn. Twee andere ploegen zijn wel zo goed als zeker van deelname in Ha- zewinkel.De vrouwendubbeltwee Lily Wabeke/Anneke Eikelenboom werd evenals de vier derde. De on langs geformeerde mannendub- beltwee Nelis/ Bakker bereikte de finale, werd daarin welliswaar laatst, maar mag stellig nog op pro- bergen. Haar plaats werd ingeno men door Ilse Oegema. Routinier Frank Vijver toonde zich ondanks de afwezigheid van Jim Corbeau en Ron Dekker een waardig kampioen op de 200 meter schoolslag. Zijn tussentijd van 1.08,16, duidde op een voor Neder landse begrippen bijzondere in spanning, met als mikpunt het hard aan verbetering toe zijnde re cord van Albert Boonstra (2.25,46). De voortvarende start brak de Am sterdammer in de slotfase echter •op. Hij behield wel een paar leng ten voorsprong op Hans Jansen, maar zijn tijd van 2.26,69 viel uit eindelijk tegen. Het tekende de sfeer in het broeierige bad dat de man met de luidspreker de bezoekers attent moest maken op de tijd van Vijver om een mager applausje te ontlok ken. Het gros van de deelnemers aan de nietszeggende titelstrijd in Amersfoort bewees slechts club- trainers en familie een dienst. Soms misschien ook zichzelf door een persoonlijk record te zwem men, maar het eindresultaat werd te vaak beloond met een te hoge positie op het erepodium. Degenen die er eigenlijk hoorden te staan, ontbraken in Amersfoort of keken toe. Met gemengde gevoelens vaak, zoals Olympisch rugslag- kampioene Jolanda de Rover, die het wel was gegund bij het in zwemmen een baantje mee te trek ken. maar voor wie geen oefenwed strijdje om een nationale titel stond geprogrammeerd. Een ongeschreven wet in de zwemsport wil dat de geselecteer den zich de zes weken voor een be langrijk internationaal evenement, slechts bezig moeten houden met aangepaste snelheidstraining. Voor de club van achttien, die vol gende maand namens de KNZB in de hoofdstad van Bulgarije te wa ter gaat, kwam het Nederlands kampioenschap, dat reglementair niet voor juli plaats mag vinden, te laat. Het verloop van het toernooi smeekte haast om een verandering in die voorschriften. Anderzijds kan voor de EK-afvaardiging het Nederlands kampioenschap onmo gelijk zo'n zware belasting beteke nen, dat het verschil tussen preste ren en falen in Sofia daarvan af hangt. Menig coach mocht willen, dat de verklaring voor tegenvallers eenvoudig te vinden zou zijn in de start bij een nationale wedstrijd, af gezien van daar opgelopen blessu- De zomerkampioenschappen zijn dringend aan een opknapbeurt toe. Een toernooi zonder toppers en aangewezen kampioenen heeft te veel weg van een loterij zonder noemenswaardige prijzen. Het is de vraag of daarvoor wel zes dagen lang, als het weer ertoe geen aanlei ding geeft, betalende recreanten uit het overdekte 50-meterbad van Amersfoort moeten worden ge weerd. Nadat Ellen Voets afgelopen vrijdagavond al de 800 meter vrije slag had gewonnen, wist zij gisterochtend onder bijna tropische omstandigheden een eerste plaats te behalen op de 400 meter vrije slag voor meis jes geboren in 1972. In de snelle tijd van 4.43.78 was zij sneller dan al haar concurrenten. Door dit resutaat mocht Voets s' avonds in de (B) finale opnieuw van de Amersfoortse startblok ken vertrekken. Zij overtrof zichzelf door na 4.42.59 als tweede in die finale aan te tik ken. Zaterdag al had zij het ne gen jaar oude kringrecord op de 200 meter vlinderslag uit de boeken gezwommen.. Met 2.35.42 behaalde ze een tweede plaats. Trainer Hans Wertheym van de Alphense Zwemclub was dan ook bijzonder ver heugd met dit goede optreden van Ellen Voets. Wertheym: Vorige week draaide Ellen al erg goed, en dat heeft ze deze week wederom gecontinueerd. Vooral op de lange afstanden kan zij goed uit de voeten en dat duidt erop dat ze conditio neel zeer sterk is". Het optreden van Jacco de Jong op de 100 meter vrije slag jongens 1969 verraste vriend en vijand. Met een sublieme tijd van 0.56.34 werd De jong eerste in zijn jaargang. Trainer Wer- Gistermiddag won de zeer sterk zwemmende Nancy Kijk inde Veg- te de 100 meter vlinderslag voor meisjes geboren in 1974. Vanuit een ogenschijnlijk kansloze positie sprintte Kijk inde Vegte de laatste 10 meter langs haar tegenstrevers en tikte met miniem verschil voor de nummers twee en drie aan. Kijk inde Vegte zwom liefst 4 seconden onder haar eigen tijd. Zij finishte in 1.16.47 voor nummer twee 1.16.81 en nummer drie 1.16.82 Later ging ook Maaike Parrel winnend door het water. In dezelf de leeftijdscategorie als Kijk inde Vegte won Parrel de 100 meter vrije slag. Van kop af sprintte Par rel naar voren en gaf die voor sprong niet meer prijs. Haar win nende tijd was 1.06.34, hetgeen zeer goed genoemd mag worden. Karin Stastra (LZ'86) werd gister middag tweede op de 100 meter vrije slag voor meisjes onder de 10 jaar, en Dirk Haasnoot (z.v. Kat wijk) werd derde op de 100 meter schoolslag voor jongens geboren in 1974. Stastra zwom 1.13.59, terwijl Haasnoot 1.27.34 nodig had om zijn 100 meter te beëindigen. In het totale medaille-klasse ment eindigde de ploeg van de Zijl LGB nipt voor de zwemploeg van LZ'86. EDWARD MAASDIJK Overige uitslagen: zie scorebord. theym merkte daarbij op Als Jacco dit 3 weken eerder zwemt, hangt het er nog om of ze hem meenemen naar de Eu ropese Jeugdkampioenschap pen in Genève. Op de selectie wedstrijden heeft Jacco het echter niet gemaakt zodat hij nu thuis zit en niet in Genève". De Alphense ploeg die in het totaal 11 medailles won in Amersfoort kon tevreden huis waarts keren. HAARLEM (GPD) Wanneer de omstandigheden er naar zijn wapenen sommige honk ballers zich tegen tegen de zon. Speciale brillen en haaltjes houtskool onder de oogleden kunnen de ergste schitteringen wegnemen. Paolo Catanzani, midvelder van Italië, be diende zich zaterdagmiddag niet van dergelijke trucjes. Het is niet ondenkbaar dat hij een volgend keer wèl maatregelen neemt. In de derde, uiteindelijk beslissende wedstrijd tussen Nederland en Italië, was hij in de vijfde inning namelijk even de bal 'kwijt', toen hij na een hoge klap van Jacky Jacoba tegen de felle zon inkeek. In plaats van dat de bal in zijn handsachoen terecht kwam, plofte het witte projectiel nu achter hem in het groene gras. Knol, Baranco en Halderman konden daardoor de thuisplaat bereiken en Nederland op een riante 9-2 voorsprong zetten. De Nederlandse hoofdcoach Har vey Shapiro over die inning: „Wij Het moment waarop Cantanzani misgreep was beslissend voor de se honkbal; de Europese heer- schappij raakten de Italianen daar- hadden natuurlijk wat geluk dat wedstrijd, die Nederland via een door wel kwijt. Met name de werpersstaf is te zwak om aartsvijand Nederland het hoofd te kunnen bieden. Dat bleek ook zaterdagmiddag. Te recht vertrouwde coach Silvano deïtalianen^n de- die midvelder de bal kwijtraakte, maar vreemd was dat niet. De zon was erg fel en boven dien was de bal vaak moeilijk te zien tegen de achtergrond van het publiek, dat voor een groot deel lichte kleding droeg. De pitching van Italië was natuurlijk niet echt dit toernooi het r Het traditionele 'handjeklap' na een home run. Marcel Joost (nummer 31) heeft de bal over de omheining sterkT^at wasLVJWilluwl i daarmee voor Nederland drie punten binnengehaald in het derde duel met Italiëdat Oranje met grote' probleem vandeTtaÏÏaanse 12-4 won. (foto anpi pi0eg". EDE (ANP) - De Nederlandse vrouwen hebben zondagmiddag in het zwembad de Peppel in Ede het dubbelrondige waterpolo-drielan- dentoernooi ongeslagen gewon nen. In de laatste wedstrijd werd het team van de Verenigde Staten met 8-6 verslagen. Het moet wel vreemd lopen wil Oranje als trendsetter van het in ternationale waterpolo voor vrou wen volgende maand in Oslo de eerste Europese titel missen. De overmacht van Nederland in Euro pa is zelfs van dien aard, dat Oranje in de Noorse hoofdstad met een B- formatie zal aantreden. Canada en de Verenigde Staten, de sterkste landen na Nederland, zijn er uiter aard niet bij en zij werden de afge lopen dagen in Ede er op attent ge maakt, dat Nederland ook mon diaal nog steeds de toon aangeeft. Coach Peter van de Biggelaar kon het zich zelfs permitteren om veelvuldig te wisselen en zijn sterkste formatie slechts in de spaarzame,kritieke fases in te zet ten. Canada werd tweede door twee keer de Verenigde Staten te verslaan. In die wedstrijden maak te Canada duidelijk, dat het bezig is de technische achterstand snel in te lopen.. Daarom mag Oranje zich geen illusie maken over een walk-over volgend jaar tijdens de strijd om het eerste wereldkam pioenschap in Spanje. Een plus punt is het sterke spel van de Ne derlandse jeugd die in een vijflan- dentoernooi de Amerikaanse B- ploeg en de Amerikaanse jeugd alsmede de A-ploegen van Frank-, rijk en België opzij zette. Als nagerecht den-waterpolotoernooi wen speelde het nationale man- nenteam zondag wedstrijd tegen Japan. De Aziaten, uit een ontwikkelingsland op wa- terpolo-gebied, werden met 18-5 overspeeld. De tussenstanden wa ren: 4-1,3-2,7-0,4-2. Scorers Neder land: Erik Noordegraaf 5, Ewout van Winssen 3, Nico Landeweerd 2, Remco Pielstroom 2, Ronald Hermsen 2, Hans van Zeeland 1, Mark van Groen 1, Jan Janssen 1 en Anton Heiden 1. Japan: Hisaha- ru Saito 2, Daisuke Hoki 1, Narihi- to Taima 1 en Tohru Inagaki 1. CASCAIS (ANP) - Hein-Piet Okker de slotwedstrijd als negende. De de strijd om de Europese zeil- titel in de Laser-klasse als derde geëindigd. De student aan de KMA in Breda, die door een val op de stormbaan met een gekneusde voet naar Portugal vertrok en drie dagen het klassement aanvoerde, legde zaterdag in de zesde en laat ste race voor de kust van Cascais beslag op de vijftiende plaats. Eu- gisteren als tweede achter de Brit- ropees kampioen in de eenmans- boot werd de Westduitser Roland Gabler. John Stavenuiter, met Marcel Vermeulen als fokkenist, is tijdens de laatste zeilrace om de Europese titel in de 470-klasse opgeklommen naar de achtste plaats. Het duo uit Medemblik en Utrecht eindigde in ten Peter Bannet/Giles Weston, de enige buitenlanders in het veld van 22 boten. Sipke Schuurmans en Astrid Abma uit Sneek hebben gisteren op het Gooimeer bij Huizen de eer ste race in de strijd om het Open Nederlands kampioenschap in de Vaurien-klasse gewonnen. HAARLEM (GPD) Honkbalpubliek is een vreemd volkje. Dat werd het afgelopen weekeinde in Haarlem tijdens de laatste dagen van het Euro pees kampioenschap nog eens bewezen. Zaterdagmiddag al viel de be slissing in de serie tussen Nederland en Italië. Zaterdagavond en gister middag stond er dus niets meer op het spel. Behalve dan misschien een beetje prestige. Maar wie loopt daar nu nog warm voor in de hedendaagse sport? Het 'honkbalvolkje' dus! Zaterdagavond beklommen 6000 toe- het drielan- schouwers de tribunes van het Pim Muiier stadion ën gisteren waren ze (praktisch) allemaal weer. »,Ik ben er zo langzamerhand aan gewend, maar begrijpen doe ik het Ede een oefen- nog steeds niet", zei Piet Tromp, de voorzitter van het organisatie-comité, gisteren voor aanvang van het slotduel. „Toen ik vanmorgen om negen uur aankwam stond er al een rij van zeker tweehonderd mensen te wach ten voor het hek..." Tromp zag natuurlijk met genoegen de tribunes volstromen. Niet dat het voor de financiële kant van zaak nog belangrijk was. Om de begroting rond te krijgen waren zo'n 30.000 toeschouwers nodig. Dat aantal was zaterdagmiddag al ruimschoots overtroffen en dus konden de inkomsten van de twee (overbodige) duels tussen Nederland en Italië worden bijge schreven aan de positieve kant van de winst- en verliesrekening. Hoewel het nog wel een paar dagen zal duren voordat de financiële commissie de cijfers nauwkeurig op een rijtje heeft staan, kan ervan wor den uit gegaan dat in totaal zo'n 50.000 toeschouwers getuige waren van de wedstrijden. Daarvan kwamen er ongeveer duizend een kijkje nemen in Eindhoven, waar in het eerste weekeinde twee wedstrijden werden afgewerkt en zocht eenzelfde aantal de knusheid op van het Badminton- pad, strijdtoneel van vier duels. De resterende negentien wedstrijden in het Pim Muiier Stadion trok ken derhalve een slordige 48.000 kijkers. Topper was het duel van woens dagavond, toen het aantal zitplaatsen onvoldoende bleek, een deel van de Molina toeschouwers genoegen moest nemen met een pleKje achter het hek in het buitenveld en in totaal 7500 kijkers getuige waren van de tweede Nederlandse zege op Italië. Het Europees kampioenschap is een beetje als proeftuin gebruikt voor het wereldkampioenschap, dat volgend jaar van 19 juli tot en met 2 au gustus in Haarlem, Rotterdam, Utrecht en Eindhoven zal worden afge werkt. De organisatie in Haarlem is, met de enorme ervaring van talloze honkbalweken, geen probleem. Rotterdam heeft tijdens het World Port Tournament bewezen de zaak ook aan te kunnen. Eindhoven en Utrecht zijn nog vraagtekens. De twee duels van België tegen respectievelijk San Marino en Spanje in de lichtstad waren natuurlijk geen echte test-case en in Utrecht is men nog druk doende het veld van UW om te bouwen tot een echt stadion. Zeven van de twaalf deelnemers voor het WK staan inmiddels al vast. Nederland, Italië en België plaatsten zich op basis van het afgelopen EK; Zuid-Korea, Japan en Taiwan waren de sterksten tijdens het Aziatisch kampioenschap en Cuba komt naar Nederland als titelverdediger. De overige vijf deelnemers komen voort uit het kampioenschap van Noord-, Midden- en Zuid-Amerika, dat in oktober in de Venezolaanse hoofdstad Caracas wordt afgewerkt. 12-3 zege de Europese titel 2 leveren. Het zou echter veel te ver gaan om de ongelukkige Paolo Ca tanzani de schuld te geven van de derde nederlaag van zijn ploeg. Het moment betekende echter wèl de doodsteek zelfde slagbeurt had Marcel Joost namelijk de bal al het linksveld uit gejaagd een homerun, die goed was voor drie punten en zou Ja coba zelf ook nog scoren op een tik van Vervaat. Met Marcel Joost en Thijs Ver- vaat zijn meteen de uitblinkers van zaterdagmiddag genoemd. Joost zorgde al in de eerste inning voor twee Nederlandse punten (Vervaat en Urbanus konden op een tik van de rechtsvelder scoren) en voegde er daar nog eens drie aan toe via zijn homerun. Thijs Vervaat, de openingsslagman van Nederland werd zo ongeveer de nachtmerrie van Guglielmo Trinci. De Italiaan se eerste-honkman gaf tegen het einde van de wedstrijd twee keer een hele knappe tik, maar even zo vaak schepte Vervaat de bal vlak boven het gras. fensie toe aan Paolo Ceccaroli, op afstand zijn beste pitcher. De man die in het eerste duel, ondanks de nederlaag, een prima indruk achter had gelaten, werd echter dit keer 'geknipt en geschoren' door de Ne derlandse slagploeg. Zijn controle was in geen velden of wegen te be kennen. Hij gooide erg veel wijd en de ballen, die wel door de slagzone van hoofdscheidsrechter Matteo lo Turco gingen, werden geraakt. De homerun van Joost betekende het einde van zijn optreden. Zijn plaatsvervangers Fulvio Valle (slechts 1/3 inning en vier man) en Roberto Mari konden het echter ook niet bolwerken. Tegenover dit drietal stond voor Nederland Jan Hijzelendoom op de heuvel. De werper van Nicols kreeg weliswaar elf honkslagen te gen, maar speelde evenals vorige. Een derde poging van Vervaat— week zondag een prima wedstrijd, klap van Poma kon geen Dat vond Harvey Shapiro ook: „Jan Hijzelendoom krijgt in de competitie altijd veel kritiek, maar doet in het Nederlands team altijd een goede job". op genade vinden in de ogen van scheidsrechter Fred de Kramer. Vervaat ging vervolgens verhaal halen bij De Kramer en constateer- HAARLEM (GPD) De honkbalploegen van Nederland en Italië zullen elkaar in de toekomst vaker ontmoeten. Het feit dat de Europese titel strijd 1985, zoals gebruikelijk, weer een aangelegenheid is geweest van twee landen, heeft de Europese federatie (CEBA) aan het denken gezet. Guus van der Heijden, de voorzitter van de Nederlandse en de Europe se bond, heeft na overleg met zijn Italiaanse collega Aldo Notari beslo ten dat er in de toekomst een regelmatige wedstrijdserie komt tussen Nederland en Italië. Die confrontatie komt niet in de plaats van het Europees kampioenschap. de bij het tweede honk dat Fochi, Voor het toernooi was het na- die dat tweede kussen had kunnen tuurlijk jammer dat Nederland de Spanjaarden Doreste werden de kampioenen. Na twee dagen van de strijd om het Nederlands zeilkampioen- schap in de Hornetklasse voeren Jan Engel en Jacques de Rijk hetwerkt. De organisatie klassement aan. Het duo won za terdag de eerste heat en eindigde bereiken, nog niet in de buurt was. Vervaat bleef bij de les en zette simpel zijn voet op het honk, waar- simpel klaarde. De spanning was zaterdagmiddag al verdwenen en dat had duidelijk door Fochi kon afreizen naar de zijn weerslag op de twee laatste dug-out. Het deed de achtervanger van de Azzurri, die verdedigend niet erg alert speelde, ogenschijnlijk niets. Hij wist dat Italië op dat moment al Europees kampioen af was. Eigen lijk was dat al het geval nadat Ne derland de eerste twee wedstrijden in winst had omgezet. Weliswaar was Italië er in 1977 ook al eens in- geslaagd om na twee nederlagen drie wedstrijden op rij te winnen, maar toen stond er een ploeg met veel meer kwaliteit in het veld. Het uitbannen van alle Italo-Amerika- nen mag dan op zich een goede zaak zijn geweest voor het Italiaan wedstrijden. In het avondduel kon Italië een 4-0 voorsprong nemen op de nauwelijks nog geinspireerde Nederlandse ploeg. De formatie van Shapiro voelde echter dat het iets verschuldigd was aan het trou we publiek. Het antwoord kwam in de derde inning via vijf punten, on der meer via een homerun van Ro bert Knol. Nederland stond de voorsprong niet meer af en won met 11-8. Gisteren haalde de Oran- jeploeg tenslotte het maximum re sultaat uit de serie met Italië door ook de vijfde wedstrijd te winnen (8-6). Duidelijker kon de over macht niet worden gedemon streerd. JAN KLERKS

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11