Lemond profiteert van vriendendienst Zieke Kuiper zegt Tour vaarwel Vrouwen'balen' van ru stdag ;en Dank u, president Ploeg Kuiper stopt ermee 'Als ik verder fiets, trap ik me de vernieling in' Imponerende solo Spanjaard Chozas Ad Wijnands mag blijven PAGINA 10 SPORT MAANDAG 15 JULI 1985 AURILLAC (GPD) - De hoofd sponsor van de Belgische ploeg van Hennie Kuiper stopt er aan het eind van dit seizoen mee. Dat heeft de geldschieter (Verandalux) de ploeg meegedeeld. De oorzaak is gelegen in het feit dat de verschil lende buitenlandse vestigingen het niet eens kunnen worden over de financiële bijdrage, die elk van hen moet leveren. De equipe van Roger Swerts heeft achttien renners on der contract, waarvan vijf Neder landers. Behalve Kuiper zijn dat Teun van Vliet. Gert Jakobs en de broers Jan en Adrie van Houwelin- gen. De Nederlanders, die verrast werden door de mededeling van de sponsor, hoeven zich over hun toe komst geen zorgen te maken. Hoe wel het „huwelijk" tussen hun merk en Skil niet doorgaat, zullen er vier samen met hun ploegleider naar die Nederlandse formatie gaan. De vijfde, Teun van Vliet, volgt hen niet. Hij heeft verregaan de contacten met de ploeg van Pe ter Post, maar wil daarop geen commentaar geven. - Hennie Kuiper: (foto GPD) De werkgelegenheid in de Belgi sche profwielersport zal niet echt teruglopen door het vertrek de sponsor. Een kleine Belgische equipe. Tonissteiner/Torhout en Werchter van ploegleider Ward Wouters, zal zich splitsen in twee •groepen. De twee hoofdsponsors willen elk een eigen equipe op de been brengen. Torhout en Werch ter zal worden geleid door de hui dige tweede ploegleider Marcel van der Slagmolen. SAINT-ETIENNE (GPD) - On middellijk na de opgave van Hen nie Kuiper in de Tour de France meenden insiders de ware reden te kennen: „Zijn voorseizoen is te zwaar geweest". Maar daar wilde Kuiper niets van weten. „Nee", zei hij resoluut, „ik ben ziek. De hele Ronde heb ik flink tegenslag ge had. Eerst die ontsteking aan mijn zitvlak en nu dit weer. Het is beter dat ik er mee stop en me thuis ga verzorgen. Als ik verder fiets, trap ik me hier de vernieling in'. Voor Hennie Kuiper, meestal de - doorbijter die niet gauw van op houden weet, werd de etappe naar Saint-Etienne zaterdag een martel gang. Ruim 25 minuten na de Co lombiaan Luis Herrera kwam hij moederziel alleen over de streep. Hij zag er echt slecht uit. Zijn neus zat potdicht en hij kon bijna geen woord meer uitbrengen. „Na twin tig kilometer, op het eerste colletje, moest ik er al af. Ik miste de macht om nog opnieuw aan te sluiten. De laatste dagen heb ik al enorm veel moeten forceren in de Alpen. Als ik nu de zekerheid zou hebben dat het morgen weer beter gaat, dan zou ik misschien nog starten. Maar op dit moment werkt alles in mijn nadeel. Het wordt opnieuw een las tige dag en bovendien wordt het weer erg heet. Met de Pyreneeën nog in het vooruitzicht heb ik hier niets meer te zoeken". Hennie Kuiper stelde zich een maand geleden wel een ander af scheid voor van zijn elfde Tour. Drie keer eerder gaf hij voortijdig op. In 1976, toen hij in de regen boogtrui reed, kwam hij zwaar ten val. Hij probeerde het een dag later nog even, maar stapte in de zeven tiende etappe af. Twee jaar later brak hij in een afdaling zijn sleutel been en in 1983 ging hij op de tien de dag na een dodelijk ongeval van zijn vader naar huis. Toch kan de 36-jarige Hennie Kuiper terugblikken op een mooi Tour-verleden. Hij won drie etap pes (waarvan twee op Alpe d'Huez) en werd in 1977 (achter Bernard Thevenet) en in 1980 (na Joop Zoe temelk) tweede in het eindklasse ment. Alleen slaagde hij er nooit in een dag in de gele trui te rijden. Vorig jaar eindigde Kuiper in Pa rijs op de 56e plaats. Zo'n klasse ring had hij ook dit jaar op het oog. „Ambities voor een plaats in de top van het klassement had ik al lang uit mijn hoofd gezet. Ik gokte nu op een uitschieter in de bergen". Zijn gezondheid liet hem bij die poging echter lelijk in de steek. Te gen zijn natuur in gaf hij op omdat hij dit keer geen uitweg meer zag. „Op zo'n manier hier verdwijnen doet pijn, vooral als je weet dat het je laatste Tour is. Maar ik moet op de eerste plaats aan mijn gezond heid denken". In de beslissing van Hennie Kui per om het acht dagen voor het ein de voor gezien te houden, heeft geen moment meegespeeld dat hij sind§ enkele dagen weet dat zijn huidige sponsor (Verandalux) er aan het einde van dit jaar mee stopt. „Het is natuurlijk niet leuk dat je zoiets midden in de Tour te horen krijgt. Vooral bij de renners die nog niet weten waar ze volgend jaar naar toe moeten viel die mede deling koud op hun dak. Maar het zou van een zeer slechte mentali teit getuigen om daarvoor de ploeg nu in de steek te laten. Ik voel me beroerd. Dat is alles". Een paar dagen denkt Hennie Kuiper nodig te hebben om thuis goed uit te zieken. Dan wil hij zich gaan voorbereiden op het wereld kampioenschap in Italië, waarvoor hij inmiddels al is geselecteerd. Ook in de najaarsklassiekers gokt hij op een succesje dat de pijn moet verzachten. „In één van die wedstrijden hoop ik de kater die ik aan deze Tour overhou weg te spoelen". AURILLAC (GPD) Door de opwinding over de valpartij in de straten van Saint-Etien ne en de overwinning van de eveneens gevallen Columbiaan Luis Herrera viel het nauwe lijks op. Maar in het weekeinde dat bijna zo fataal werd voor zijn baas sloeg Greg Lemond een gouden slag. In de zware etappe van zaterdag verraste hij zijn naaste concurrenten en reed hij naar een vrijwel zekere tweede plaats in de eindrangschikking. Zijn verklaring voor die plotselinge winst: „Ik had een superdag". De Amerikaan kreeg de ruimte van Hinault, die een dag tevoren had aangekondigd vooral in dienst van zijn Amerikaanse ploegmaat te wil len rijden om zijn positie in het klassement te verbeteren. De En gelstalige tegenstand. Phil Ander son, Stephen Roche en Sean Kelly werd er door verrast en vooral de Australiër uit de ploeg van Post verweet Stephen Roche zijn werk te hebben verzaakt. „Toen Le mond was weggesprongen heb ik gevraagd of hij mee wilde werken in de achtervolging. Hij weigerde botweg. En vraag me niet waarom, want hij had er alle belang bij. Hij staat per slot van rekening derde", vond Anderson, nadat hij in Saint Etienne na de valpartij op één schoen („de andere is door een supporter gestolen") en met een gescheurd shirt de streep was ge passeerd. 'Ploegmaats „Anderson denkt altijd alleen aan zichzelf. Hij had drie ploeg maats bij zich en ik stond alleen. Die jongen is niet te peilen. En werken wil hij het liefst helemaal niet", antwoordde Roche. De ware reden van zijn gedrag liet hij echter niet weten. Want die was eigenlijk te simpel om een rol van betekenis te mogen spelen in zo'n belangrij- SAINT-ETIENNE (GPD) De deelneemsters aan de vrouwen tour voelen zich niet happy met het grote aantal rustdagen. Daags rfadat de Frangaise Jean- nie Longo in de rit naar Saint Etienne een halve minuut van haar achterstand op Maria Ca- nins goedmaakte, volgde er weer een lange verplaatsing met de auto. Die onderbrekingen begin nen de vrouwen langzamer hand als hinderlijk te ervaren. „Je raakt steeds uit het ritme", zei Heieen Hage die zaterdag (veertiende) opnieuw de eerste Oranje-dame was. „Ik zou veel liever alle etappes achter elkaar rijden. Als je een paar honderd kilometer in een wagen hebt gezeten, kom je zo stijf Uit de auto dat je toch nog een paar uur moet trainen". Ook nationaal kampioene Thea van Rijsoever heeft haar buik vol van de rustdagen. „Je bent gewend dat je dagelijks moet afzien. Dan kun je beter aan een stuk doorgaan. Ik heb liever wedstrijd in plaats van al die verplaatsingen". Ondanks de vele rustdagen (woensdag en zaterdag zijn de vrouwen opnieuw vrij) wordt de Ronde dit jaar wel voor vol aangezien. De organisatie deed onder de deelneemsters zelfs LUZ-ARDIDEN t een onderzoek of de wedstrijd niet te zwaar is. Maar daar wil len de meisjes niets van weten. „Na een zware dag gaan we ge woon lekker eten en slapen en dan is alles weer over. Ook wij herstellen heel snel", vertelde Heieen Hage, die het op lastige dagen langzamerhand gewend is dat ze veel alleen moet doen. „Het zou voor mij een enorme mentale steun zijn als er eens een paar andere Nederlandse meisjes in mijn groepje zouden zitten. Dan heb je wat aan el kaar en kun je ook eens achter een ontsnapping aan gaan". De bergen breken de Neder landse vrouwen steeds op. In een paar dagen duikelde de ploeg van bondscoach Rinus Verboom van de eerste naar de achtste plaats in het ploe- genklassement. „Toch mogen we niet zeuren dat het te zwaar is voor ons", vindt Van Rijnsoe ver die vanwege haar lichaams bouw niet soepel over de cols danst'. „We hebben zelf om zo'n grote wedstrijd gevraagd. De consequenties daarvan moetje aanvaarden. Zodra we 's avonds in het hotel zijn, ben ik alles weer vergeten. Het was ook te voorzien dat Nederland in de tweede vrou wentour een stapje terug moest doen. Vorig jaar werden er vijf tien ritten gewonnen. Dit jaar nog maar drie. „Ik heb een ril gewonnen, heb twee dagen de gele trui gedragen en maak nog steeds een goede kans om bij de eerste vijf te eindigen. In vergelijking met vorig jaar is de- strijd veel harder en zwaarder geworden", vertelde Heieen Hage. „Vorig jaar werd ik twee de, maar dat zit er nu niet in". Het eerste deel van de Ronde was zwaar, maar dat bleek niet uit het aantal uitvallers. Slechts vijf meisjes hielden het voor ge zien. Die mogen echter de ko mende dagen weer meedoen, omdat er door het ingewikkel de UCI-reglement van deze wedstrijden twee aparte klasse menten worden opgemaakt. ke etappewedstrijd. Vriendschap met Sean Kelly, zijn landgenoot. De groene truidrager had toen het peloton vijftig kilometer voor het eind de cols introk niet de kracht om met de beste klauteraars mee te gaan. Hij verzeilde in een derde groép en kon slechts hopen dat het tempo vooraan even zou stilvallen. De enige die dat voor hem kon regelen was Roche. Hoe wel hij in een andere ploeg rijdt was hij niet bereid om de concur renten van Kelly, Phil Anderson en de Canadees Steve Bauer, te hel-1 pen in de rangschikking zijn kame raad te passeren. Het gevloek eni getier hielp niet. Roche („Hij moet wel aanvallen als hij nog iets wil", vindt de concurrentie) liet zich niet voor dat karretje spannen. Het kostte hem het uitzicht op de tweede plaats, want Greg Lemond boekte een enorme tijdwinst. Een truc van Hinault. die de Amerikaan rustig voorsprong liet nemen, ook al deed hij daarmee theoretisch een aanval op diens gele trui. „We rijden voor één ploeg, riiet v man", zei Hinault nog eens. „En Greg is geen knecht, maar net als ik en beschermde renner". De Amerikaan stond te kijken van de achterstand die zijn tegen standers hadden opgelopen. Met de steun van onder anderen Ludo Peeters, Fabio Parra, Pedro Delga- do en Robert Millar eindigde hij driekwart minuut achter „Lucho" Herrera, die ondanks een zware val in de laatste afdaling van de Col de l'Oeillon zijn tweede etappe op zak stak. Het bloedende hoofd zorgde voor nog meer vlekken op zijn bol- lentrui. „Ik nam een bocht te ruim, kon dat bijna nog corrigeren, maar gleed toen onderuit over wat losse steentjes. De pijn valt mee, want ik heb gewonnen", lachte hij tevre den na de rit. die vooral op het eind Uitslag veertiende etappe: rrera elgie) Lemond (V.S.) op 47 sec. 4. Robert Forest I (Frankrijk), 5. Eddy Schepers (België), 6. Paul Wellens (Belgie), 7. Pedro Delgado (Spanje), 8. Robert Millar (Gr.-Brit.), Fabio Parra (Colombia) 49, 10. Steve Bauer (Ca nada) 2:32, 11. Marc Madiot (Frankrijk), 12. Jan Wijnants (België), 13. Dominique Ar- naud (Frankrijk), 14. Claude Criquielion (België), 15. Beat Breu (Zwitserland), 16. Stephen Roche (Ierland) 2.38,17. Celestino Prieto (Spanje) 18. Joop Zoetemelk (Neder land), 19. Jesus Rodriguez Magro (Spanje), 20. Steven Rooks (Nederland) 2.32. Uitslag vijftiende etappe: 1. Eduardo Chozas (Spanje) 7 uur 8.42, 2. Ludo Peeters (België) 7 uur 18.33, 3. Sean Kelly (Ierland) 7 uur 18.36.4. Greg Lemond (V.S.) zelfde tijd, 5. Jean-Philippe Van den Brande (België), 6. Leo Van Vliet (Neder land). 7. Adrie Van der Poel (Nederland), 8. Bernard Hinault (Frankrijk), 9. Mare Ser geant (België), 10. Ludwig Wijnants (Bel gië), 11. Guy Gallopin (Frankrijk), 12. Pas cal Poisson (Frankrijk), 13. Stephen Roche (Ierland), 14. Steven Rooks (Nederland). 15. Yvan Frebert (Frankrijk), 16. Steve Bauer (Canada), 17. Marc Madiot (Frankrijk), 18. 30. De Rooy (Ned, Post), 31. Winnen (Ned, Post), 35. Zoetemelk (Ned, Raas), 38. Van Meer (Ned, De Gribaldy). 45 Veldscholten (Ned, Post), 60. Ducrot (Ned, Raas) allen dezelfde tijd als Kelly. 77. Adri van Houue- lingen (Ned, Swerts) op 18,01, 92. Nijdam Post), 132. Manders (Ned, Raas), 133. W(j- nands (Ned, Raas), 134. Solleveld (Ned, Raas) allen dezelfde tijd als Adri van Hou- welingen. 137. Pieters (Ned, Minguez) op 24.54, 151 en laatste Teun van Vliet (Ned, Swerts) op 31,42. Gayant (Fra, Guimard) en Lavainne (Fra, Kuiper (Ned, Swerts). Afgestapt: De- mol (Bel, Swerts), Munoz (Spa, Ocana) en Emonds (Bel, Ocana). Algemeen klassement: 1. Bernard Hinault (Frankrijk) 77 uur 49.59, 2. Greg Lemond (V.S.) op 3.32, 3. Stephen Roche (Ierland) 6.14,4. Sean Kelly (Ierland) 7.26, 5. Steve Bauer (Canada) 8.23, 6. Phil Anderson (Australië) 8.33, 7. Eduardo Cho- (Spanje) 8.55, 8. Joop Zoetemelk (Ne- 11.38.11. Robert Millar (Gr. Britt.) 11.56,12. Pascal Simon (Frankrijk) 12.12, 13. Luis Herrera (Colombia) 12.16, 14. Pedro Dclga- Klasseringen 1 ders: Nederlan der Poel (Ned, Raas) op 42.45, 53. Van Meer (Ncd. De Gribaldy) op 43.29, 75 Lammerts (Ned, Post) op 1.07.51, 76. Du crot (Ned, Raas) op 1.11.22,78. De Rooy (Ned, Post) op 1.11.48. 80. Leo van Vliet (Ncd. Raas) c Raas) o (Ned, Raas) op 1.16.04. 88. Lubberding op 1.19.3" rusw uy 1.11.10, ou. Liüo van vnei Raas) op 1.12.18. 81 Manders (Ned. op 1 14.56.82. Adri van Houwelingen Swerts) op 1.15.44. 83. Wijnands (Ned, Post) o 9.30, 97. Jan v i Houwe De Spanjaard Chozas slurpt tijdens zijn solo wat vocht naar binnen. De c vooruit in het algemeen klassement. het beeld van een complete veld slag opleverde. De zondagrit werd, zoals te ver wachten was, een rustige gebeurte nis. 'Niemand die het waagde om in het Centraal Massief tussen Saint Etienne en Aurillac een aanval in te zetten op Hinault. Behalve dan de jonge Franse rebel Joel Pelier, die het al eerder aan de stok had met de Breton. Hij sprong weg en Hinault zelf ging er achteraan. Sa men met Bernard Vallet en Gerrit Solleveld. Een vlucht zonder diep ere bedoeling, want het peloton kwam weer bijeen. Net als op weg naar Lans en Vercors zette Eduar do Chozas een solo in. Zijn vorige poging strandde, nu had hij wel ge luk. Honderd kilometer reed hij al leen aan de leiding in Aurillac had hij nog bijna tien minuten voor op Ludo Peeters, de Belg uit de ploeg van Jan Raas, die daarmee voor de tweede maal in een weekeinde tweede werd. Zonder de valpartijen op het bochtige, glooiende parkoers het een rit zonder geschiedenis zijn geworden. Nu hielden Ad Wij-' nands, Guy Nulens en Eric Vande- raerden er slechte herinneringen aan over. De rest was blij met de betrekkelijke rust onder de bran dende zon. Want de energie die nu gespaard wordt is dinsdag hard no dig als de gruwelijke Pyreneeën- toppen Tourmalet en Luz Ardiden het huiveringwekkend decor vor men van de rit, die het klassement achter Hinault nog ingrijpend kan veranderen. veld (Ned, Raas) (Ned, Raas) op 1.31.22, 114.Teun van Vliet (Ned, Swerts) op 1.34.52,140. Pieters (Ned, Minguez) op 2.11.32. 1. Echevarri 21 uur, 45 minuten en 54 se conden, 2. Raas op 9,51,3. Köchli op 9.54,4. De Gribaldy z.t, 5. Post z.t, 6. Wouters z.t. Algemeen ploegenklassement: 1 Ploeg Kochli 233.37,23, 2 Ploeg Post op 19.52. 3. Ploeg Berland op 25.34. 4. Ploeg De Gribaldy op 35.31,5. Ploeg Guimard op Lemond (Vst, Kochli) 217, 3. Hinault (Fra. Kochli) 182, 4. Vanderaerden (Bel, Post) 181, 5. Roche (Ier, Geminiani) 177, 6. An derson (Aus, Post) 157, 9. Van der Poel (Ned, Raas) 113. Bergklassement: 129,4. Lemond (VSt. Köchli) 126.5. Hinault AURILLAC (GPD) Aan de voet van de Pyreneeën voelt Robert Millar zich diep ongelukkig. Twee jaar achter elkaar won hij de zwaarste rit in dit gebergte. Met de Tourmalet (dinsdag) en de Aubisque (woensdag) in het vooruitzicht heeft de 26-jarige Schot er nu weinig vertrouwen in dat er in zijn derde Tour opnieuw een rit- zege voor hem in het vat zit. Op zijn hotelkamer, die hij deelt met zijn Engels sprekende ploeg genoten Alan Peiper en Sean Ya tes, vertelt de fijngebouwde klim mer uit Glasgow dat hij niet te spreken is over zijn huidige „De eerste dagen ging het heel goed, maar in de Alpen heb ik een flinke terugslag gehad. Vorig jaar, en ook het jaar daarvoor, was het andersom. Toen voelde ik me in het verloop van de wedstrijd steeds sterker worden". De Schot, die een serieuze aan bieding van Roy Schuiten op zak heeft, wijdt zijn inzinking aan de voorbereiding op de Tour die vol gens hem niet optimaal was. „We hebben de Midi-Libre gedaan, ter wijl ik persoonlijk liever de Ronde van Zwitserland had gereden. Maar onze sponsor (Peugeot) heeft in Frankrijk natuurlijk commercië le belangen, dus moesten we daar rijden. Een wedstrijdje van vier da gen is voor mij te kort. Ik heb een langere aanloop nodig om in het ritme te komen". Nederlandse renners moeten de Tour de France minstens winnen om een wielergekke premier tot een persoonlijke felicitatie te verleiden, Columbianen hebben het wat dat betreft gemakkelijker. Daar is een ritzege al voldoende voor persoon lijke gelukwensen van de presi dent. Dat ondervonden de afgelo pen Lucho Herrera en Fabio Par ra. die in hotel een telefoontje kre gen van hel staatshoofd Belinsario Betancurdie hen vertelde onder de indruk te zijn van hun optreden in de Ronde van Frankrijk. Eens te meer een bewijs dat de wielersport in dat Zuidamerikaanse land een staatszaak geworden is. Bonificaties Om te voorkomen dat een heel groot deel van het peloton woens dagochtend in de korte rit naar de Aunisque naar huis wordt gefietst heeft de jury voorgesteld om de tijdslimiet te verruimen. Dal was 6 procent, mabr wordt nu tien. Felix Levitan heeft'die verruiming van het reglement toegestaan. Het bete kent dat een renner in de 52 kilome ter tellende rit ongeveer twaalf mi nuten mag verspelen. Van Millar kan niet worden ge zegd dat hij aan een gelukkig sei zoen bezig is. In de Ronde van Spanje werd hem op de laatste dag de eindzege ontnomen door Pedro Delgado, die daarbij werd ge steund door een aantal Spaanse ploegen. In de Dauphiné Libéré stond hij er een paar weken later ook goed voor. Hij werd toen ech ter uitgeschakeld door zijn sportdi recteur Robert Berland. Die stond langs de kant van de weg te plas sen toen Millar in een afdaling met een lekke band op nieuw ihateriaal stond te wachten. „Over wat in Spanje is gebeurd, praat ik niet meer. Dat is verleden tijd. Ik kijk liever naar de toekomst". Onzeker Ook die is nog zeer onzeker voor de Schot. Blijft hij in Frankrijk of zien we hem volgend jaar in de ploeg van Roy Schuiten? Millar ontwijkt een rechtstreeks ant woord ('je zult me voor 1 oktober niet vangen'), maar zegt wel tussen neus en lippen door dat hij onder hand aan verandering toe is. „Als ik me financieel kan verbeteren, dan doe ik dat. Daar ben ik prof voor. Maar ik let er natuurlijk ook heel goed op wat die ploeg me sportief te bieden heeft. Óp de eer ste plaats heb ik de ambitie om on derhand eens een grote wedstrijd te winnen. Dan kijk ik echt niet al leen naar het geld". Maar de koning van de laatste Pyreneeënritten is inmiddels al 26 jaar. „Toch", zegt hij, ben ik er nog steeds niet achter wat ik allemaal kan. Om een stap verder te komen, heb ik 'n grote overwinning nodig. Bij de keuze van de ploeg waar- Robert Millar: verkeerde voorbe reiding. (foto af- voor ik voigend jaar ga rijden laat ik dat sterk meespelen. Ik moet de zekerheid hebben dat de ploeg waarvoor ik kies volledig achter me staat". Voorlopig heeft Millar echter an dere zorgen. Hij wil zo graag de tra ditie van de Pyreneeën in stand houden. Door zijn vormcrisis en hij er niet aan toe te komen. „Zeker niet als Herrera weer zo te keer gaat als in de Alpen", zegt Millar. „Die Colombianen zijn in één jaar op 'n indrukwekkende manier vooruit gegaan in de bergen. Zelfs als ik wel goed was, zou ik het in de Pyreneeën ontzettend moeilijk hebben met ze". Vrouwentour De uitslag van de twaalfde etappe 1Jeannie Longo (Fra A) 2 uur 7 minu 6 seconden (met tijdvergoeding 2.06.51), 2. Maria Canins (Ita) 2.07.35 (2.07.25). 3. Carol Rogcrs-Dunnings (Vst) 2.07.39 (2.07.34), Petra (Chi), i nes (V herr, 8. Roberta Bonanomi (Ita) c. Debbie Jensen (Can) op 3.24,10. Valerie Si- monnet (Fra B) op 3.43, 14. Heleen Hage (Ned) op 3.44, 48. Hennie Top (Ned) op 13.04, 49. Monique de Bruin (Ned) zelfde tijd, 53. Petra de Bruin (Ned) op 15.34, 55. Petra Groen (Ned) op 15.37, 58. Thea van Rynsoever (Ned) zelfde tijd. Het algemeen klassement is: 1. Maria Canins (Ita) 23 u seconden. 2. Jeannie Longo (Fra) op 13.14, 3 Phyllis Hines (VSt B) op 22.06. 4 Cecile Odin (Fra A) op 23.01, 5. Dominque Damia- ni (Fra A) op 24.25, 6. Imelda Chiappa (Fra A) 24.44, 7. Janelle Parks (VSt B) op 24.46, 8 Heleen Hage (Ned) op 27.02. 9. Chantal Broca (Fra A) op 27.49, 10. Debbie Jensen (Can) op 29.20. 33. Henny Top (Ned) op 8.31 AURILLAC (GPD) - Uren na de rit zat hij nog in het ziekenhuis van Aurillac, Limburger Ad Wijnands. Een gezwollen jukbeen en schaaf wonden aan zijn knie vroegen een grondig onderzoek. De uitkomst was echter positief. Wijnands kon in de Tour blijven. Daar zag het aanvankelijk niet naar uit. De leiding van de formatie en de ploegmaats schrokken enorm toen ze de renner uit Maas tricht in de afdaling van de cote de Verniéres in een plas bloed op het asfalt zagen liggen. Aanvankelijk werd gevreesd dat Wijnands zijn jukbeen of zijn kaak had gebroken, „want", vertelde Henri Manders die hem had opge wacht, „hij kon geen vast voedsel eten, alleen pap". Die breuk werd niet geconstateerd, waardoor het sein voor de volgende rit op groen werd gezet. Net als voor Vande raerden (schaafwonden) en Nulens (scheurtje in staartbeen).

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 10