FNV: racistische leden schrappen Derde Spaghetti-oorlog treft Wereld KLM en Schreiner samen in nieuw helikopterbedrijf Actievere strijd tegen discriminatie Vergiftigde wijn ook in Nederland Schoenindustrie heeft een moeilijk jaar achter de rug VRIJDAG 12 JULI 1985 Dit heeft de Federatieraad van de FNV deze week besloten, op basis van aanbevelingen van een werk groep die zich binnen de vakcen trale heeft gebogen over de aanpak van discriminatie. De Federatieraad vindt dat het lidmaatschap van een FNV-bond onverenigbaar moet worden geacht met het lidmaatschap van een organisatie die aanzet tot ras sendiscriminatie. Mensen die openlijk met een dergelijke organi satie sympathiseren of er lid van zijn kunnen geen FNV-lid zijn. De FNV vindt ook dat het moge lijk moet zijn om racistische poli tieke partijen te verbieden. Als par tijen door hun optreden stelselma tig vreemdelingenhaat aanwakke ren en aanzetten tot discriminatie van etnische minderheden, dan is een verbod volgens de FNV ge rechtvaardigd omdat een dergelij ke partij de inhoudelijke grondsla gen van de democratie wezenlijk ondermijnt. Wat betreft het verbieden van discriminerende politieke partijen Cao-resultaat bij Unilever UTRECHT (ANP) - Unilever en de vakbonden hebben een onderhan delingsresultaat bereikt over een nieuwe eenjarige cao, die voor 6.500 van de ongeveer 11.000 werk nemers van de Unilever-bedrijven in Nederland geldt. De bonden spreken nadrukkelijk niet van een principe-akkoord, omdat de kader leden vandaag een uitspraak moes ten doen of het resultaat met een positief, neutraal of negatief advies aan de leden bij Unilever wordt voorgelegd, zo heeft bestuurder R.Zwijnenburg van de Industrie- en Voedingsbond CNV gisteren desgevraagd meegedeeld. Unilever kon nog geen commen taar geven op het resultaat. Vol gens Zwijnenburg is Unilever nog steeds bereid nog eens 5 procent arbeidstijdverkorting in de vorm van roostervrije dagen in te voeren, maar is de eerdere toezegging van de baan dat de 36-urige werkweek reeds in 1986 zou worden inge voerd. De arbeidstijdverkorting zou nu in de volgende contractspe riode (vanaf maart 1986) ingang kunnen vinden, waardoor een ver traging van minimaal twee maan den en maximaal veertien maan den kan ontstaan, aldus Zwijnen burg. Voorafgaand aan de atv wordt een studie uitgevoerd. Unilever heeft volgens de CNV- bestuurder afgezien van de omstre den non-activiteitsregeling, waar op het cao-overleg op 12 juni vast liep. Het bedrijf zou met deze rege ling zelf kunnen bepalen of werk nemers op grond van bedrijfsbe langen van de vut-regeling gebruik kunnen maken. In plaats daarvan is overeengekomen de eenmalige vrijwillige vut-regeling voor 60-ja- rigen te handhaven, aldus Zwij nenburg. Kort Zakelijk Werven Na een stijging in de eerste drie maanden van dit jaar hebben de Nederlandse werven in het tweede kwartaal van 1985 weer minder or ders geboekt voor de bouw van zeeschepen. In het tweede kwar taal werd voor 115 miljoen gulden aan opdrachten geboekt voor de bouw van zes schepen. De bond van scheepsbouwers Cebosine vindt dit een teleurstellende ont wikkeling. De totale waarde van de orderportefeuille verminderde van 2038 miljoen tot 1846 miljoen gul den. Ook de totale tonnage daalde, maar deze ligt met 414.000 ton toch nog ruim boven het jaargemiddel de van 1984. Cao-akkoord De directie van de Postgiro/ Rijkspostspaarbank en de bonden hebben deze week in hoofdlijnen een akkoord bereikt over een cao voor de rond 11.000 personeelsle den van de nieuwe Postbank, die volgend jaar operationeel wordt. Een woordvoerder van genoemde PTT-gelddiensten heeft dit beves tigd. De cao-onderhandelingen zouden vandaag worden afgerond. De Postbank, waarvoor een meerderheid van de Tweede Ka mer twee weken geleden het groe ne licht gaf, is de voortzetting van de Postgiro en RPS. Het wordt zo-' als bekend een bank met een be perkt aantal diensten. wijst de FNV erop. dat de Tweede Kamer hiertoe het initiatief moet nemen. De vakcentrale wil hier wel een zekere actieve rol spelen door uitingen van racisme juridisch aan de kaak te stellen, opdat zo aanzet ten worden gegeven tot een ver bodsvordering te komen. De FNV gaat de eigen achterban stimuleren om niet alleen op het werk, maar ook in de eigen leefom geving alert te zijn op discrimina tie, bijvoorbeeld bij toelatings praktijken van clubs, activiteiten van buurthuizen en besturen van verenigingen. Leden moeten ge vallen van discriminatie gaan mel- NEW YORK (AP) - Saoedi-Arabië heeft de andere OPEC-landen ge dreigd dat het meer olie wil dum pen op de wereldmarkt om een prijsoorlog te ontketenen. De waarschuwing is bedoeld om een einde te maken aan het geknoei met de produktie- en prijsbepalin gen door sommige andere OPEC- landen. Als Saoedi-Arabië, de grootste olieproducent ter wereld zijn drei gement uitvoert en direct zou be ginnen om 2 miljoen barrels olie meer te gaan produceren zou bin nen een week de prijs van 27 dollar per barrel (159 liter) inzakken tot 15 dollar, zeggen waarnemers. Dat is een prijsniveau dat voor het laatst in 1970 werd bereikt. De olieproducerende landen en hun financiers zouden daardoor in moeilijkheden kunnen komen, maar voor de andere landen zou dat een aanzienlijke economische verbetering betekenen. Mexico heeft inmiddels om de zelfde reden zijn prijs voor ruwe olie met 1,25 dollar per barrel ver laagd. Mexico, het vierde olie-pro ducerende land ter wereld, is geen lid van de OPEC, maar volgde wel de prijspolitiek van de organisatie. De. OPEC-landen houden zich zelf niet aan hun bepalingen ten aan- den bij hun bond, opdat daartegen actie kan worden ondernomen. De FNV wil ook de organisatie graad van buitenlanders (nu onge veer 30.000 van de ruim 900.000 FNV-leden) verbeteren en stimule ren dat er meer vakbondskader komt vanuit deze groepen. Fol ders, brochures en dergelijke zul len door meer vertalingen toegan kelijker worden gemaakt voor bui tenlandse werknemers. Verder zal er onderzoek komen naar vormen van discriminatie op het werk, en daarbij zal de toepassing van de an ti-discriminatiebepalingen in de cao's worden getoetst. zien van de produktie en de prijs, waardoor sommige landen meer olie produceren en verkopen tegen een lagere prijs dan is overeenge komen. Daardoor raakt de olie- markt meer en meer verzadigd. 'We moeten aan onze nationale belangen denken', zei Mexico's olieminister Francisco Labastida Ochoa zaterdag al, nadat de OPEC- landen niet tot een gezamenlijk be leid konden komen. Door de prijsverlaging hoopt Me xico zijn marktpositie weer te kun nen herstellen. Het land moest de export van olie in juni beperken tot 800.000 barrels per dag, vanwege de 'oneerlijke concurrentie van zo wel OPEC- als niet-OPEC-landen'. Mexico heeft beloofd dat het de produktie niet verder zal opvoeren dan 1,5 miljoen barrels per dag. Tgelijk met de prijsverlaging van de olie, is ook de Mexicaanse peso gisteren fors gedevalueerd. De maatregel past in het nieuwe ver soberingsprogramma waarmee Mexico uit de sinds 1982 bestaande zware economische crisis moet ko men. De devaluatie leidde gisteren tot wilde taferelen op de luchtha ven van Mexico Stad. Passagiers werden vlak voordat zij vertrokken gedwongen tot bijbetaling. ZESTIENHOVEN (ANP) - KLM- helikopters, een honderd procent dochteronderneming van de KLM en Schreiner Airways, een onder deel van de Schreiner Luchtvaart Groep, hebben een nieuw helikop terbedrijf opgericht. De nieuwe on derneming, waarin de beide lucht vaartbedrijven ieder voor vijftig procent deelnemen, heeft de naam Airspeed Rotterdam bv gekregen en is gevestigd op de Rotterdamse luchthaven Zestienhoven. Dit is gistermiddag door R. Kruidenier, directeur van Airspeed, bekend ge maakt. Verwacht wordt dat het bedrijf in augustus aanstaande operatio neel zal zijn. De onderneming kan beschikken over drie helikopters van de Schreiner-vloot. De vluch ten van Airspeed worden gemaakt 'FNV besteedt teveel geld aan politieke voorlichting' DEN HAAG (GPD) - Een meerderheid van de stemge rechtigde Nederlanders (52 procent) vindt het „een slechte besteding" dat het FNV en de FNV-bond van overheidsperso neel AbvaKabo elk drie mil joen gulden beschikbaar stel len om de kiezers voor te lich ten over de verkiezingen van volgend jaar mei. Een goede besteding vindt 23 procent van de ondervraagde stemgerech tigden het. Dat is de uitkomst van een steekproef die het Nipo onder bijna duizend Nederlanders van 18 jaar en ouder heeft ge houden. Ook ondervraagden die lid zijn van een FNV-bond vinden de zes miljoen gulden die de FNV aan contributiegelden heeft uitgetrokken voor politie ke voorlichting een slechte zaak (44 procent). Zij die lid zijn van een CNV-bond verwerpen de vakbonds-miljoenen nog sterker (62 procent). Alleen bij stemmers op Partij van de Arbeid is het aantal mensen dat de politieke voor lichting een goede zaak vindt groter dan zij die het een slech te besteding achten: 43 procent voor, 33 procent tegen. Van de ondervraagden denkt dan ook 78 procent dat de vakbonds voorlichting vooral ten gunste van de PvdA zal uitvallen. op de vergunning die Schreiner voor deze operaties heeft. De on derneming telt nu nog negen per soneelsleden. Airpeed ziet als voornaamste ac tiviteiten het beloodsen van sche pen in het Rijnmond-gebied en het uitvoeren van inspectievluchten voor overheidsinstanties, zoals Rijkswaterstaat, het ministerie van verkeer en waterstaat en het Ge meentelijk Havenbedrijf, aldus Kruidenier. Vaste contracten voor DEN HAAG (ANP) - Ook in Neder land is Oostenrijkse witte wijn aan getroffen met diethyleenglycol in hoeveelheden tot tien gram per li ter. Dat blijkt uit een onderzoek dat de Keuringsdiensten van Wa ren gisteren hebben gehouden. Diethyleenglycol is een stof die ook wordt gebruikt in antivries- vloeistof en die de nieren kan aan tasten. Het ministerie van volksgezond heid heeft gisteren een waarschu wing doen uitgaan naar mensen die in de loop van deze week per keer een halve fles van de omstre den Oostenrijkse wijn hebben ge dronken. Hen wordt aangeraden de huisarts te raadplegen voor een bloedonderzoek. Het gaat om witte wijnen die in de Bondsrepubliek Duitsland zijn gebotteld en blijkens de etikette ring van Oostenrijkse oorsprong zouden zijn. Door het ministerie van volksgezondheid wordt afgera den wijn. geëtiketteerd als afkom stig uit Burgenland en/of Neusied- lersee en gebotteld in de BRD, te drinken. Het gaat voornamelijk om de "Kreuzritter 1983 Rüst Neusied- lersee" en de "Abfüller RP 907098 Reichsburg Keilerwei Kochem". Ook de importeurs zijn door Volksgezondheid gewaarschuwd en hebben de betrokken wijnen uit de verkoop genomen. Op hun beurt zullen zij de grote en kleine kruideniers op de hoogte stellen, aldus Volksgezondheid. Verschil lende grote kruideniers hebben hun partijep trouwens al uit de handel genomen nadat de consu mentenbond verdachte wijn had aangetroffen bij Aldi, Dirk van den Broek, Edah en Impodra. De klachten van consumenten over gen. Maar de regeringen in ont wikkelingslanden kiezen er met Soedan nog vers in het geheugen pas op het laatste moment voor. Datzelfde westen gaat nu ech ter zijn overschotten op groot scheepse wijze in de Derde We reld dumpen. Is het dan nog reëel te verwachten dat de rege ringen in ontwikkelingslanden straks 'duur' bij hun eigen boe ren gaan kopen terwijl ze veel goedkoper op de wereldmarkt terecht kunnen én met dat laat ste hun voortbestaan veiligstel len? Met andere woorden: van die noodzakelijke heroriëntatie op het eigen landbouwbeleid komt in de Derde Wereld op deze manier niets. Slechter Er is nog een ander facet: de toch al beroerde exportpositie van de ontwikkelingslanden wordt er alleen maar slechter door. De prijzen op de wereld- voedselmarkt zijn de afgelopen jaren steeds lager geworden, ook weer mede door de dumping uit het Noorden. Zo werd de EG in luttele jaren van importeur een van de grootste suikerexporteurs ter wereld en drukte met zijn ex portsubsidies de prijs. Voor sui- kerexporterende ontwikkelings landen betekende dat een regel rechte ramp. Want juist de in komsten uit export zijn de enige manier om de eigen ontwikke ling te betalen. Een sluipende, pas onderken de ontwikkeling is de geleidelij ke verandering van het voe- opdrachten heeft Airspeed nog niet. Het beloodsen van zeeschepen wordt vanuit Nederland nu nog ge daan door KLM-helikopters, een activiteit die vanaf Schiphol wordt uitgevoerd. De KLM is hiermee in de jaren zeventig begonnen. Nu echter ondervindt KLM-helikop ters veel concurrentie van Franse bedrijven, die vanaf Cherbourg met kleinere helikopters dan waar over de KLM beschikt schepen op misselijkheid, braakneigingen, en buikpijn na het drinken van deze wijn noemde de Consumenten bond zorgwekkend. Het wijnschandaal begint in Duitsland, waar het ook is begon nen, inmiddels steeds grotere vor men aan te nemen. De Westduitse autoriteiten maakten gisteren be kend dat zij honderdduizenden verdachte flessen in beslag hebben genomen. Uit onderzoek is gebleken dat sommige flessen predikaatswijn uit het Oostenrijkse Burgenland tien gram anti-vries per liter bevat ten. Alle grote winkelketens in de Bondsrepubliek hebben hun voor raden Oostenrijkse wijn uit de rek ken verwijderd. Zij denken niet dat de Oostenrijkse wijn snel in de winkels terugkomt. Wijnexpor teurs in Wenen spraken gisteren de vrees uit dat hun handel de klap niet te boven zal komen. Tussen Oostenrijk en de Bonds republiek is intussen de nodige ir ritatie onstaan naar aanleiding van DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar is geen goed jaar geweest voor de af zet van Nederlands schoeisel. De afzet van speciaalzaken in schoe nen, in geld uitgedrukt, is met drie procent gedaald. Vooral de kleine re zaken, met minder dan tien per soneelsleden, zagen hun geldom- zetten teruglopen met 7 procent. dingspatroon in de Derde We reld. De kennismaking met het in eigen land nauwelijks te ver bouwen Europese en Ameri kaanse graan is veel Afrikanen goed bevallen. En hoe vreemd het ook mag klinken: voor hun eigen traditionele produkten als gierst halen velen nu hun neus op. Tarwebrood begint in de gro te steden - waar veel voedselhulp 'strandt' bij gebrek aan trans portmiddelen - het traditionele volksvoedsel te verdringen en dwingt de regeringen meer noor delijke granen te importeren. Met vele tientallen miljoenen tonnen granen uit de VS in de aanbieding schuift menige rege ring de bevordering van de loka le voedselproduktie met graagte op de lange baan. En daarmee een van de weinig mogelijke op lossingen van het Afrikaanse voedselprobleem. weg naar Rotterdam in Het Kanaal beloodsen. Airspeed is volgens Kruidenier beter in staat vanaf Zestienhoven met gebruikmaking van kleinere helikopters dan die van de KLM met de Franse bedrijven te concur reren. Deze taak zal van KLM Heli kopters worden overgenomen. Airspeed verwacht een toene mende belangstelling voor heli kopterdiensten, die in ons land nog in de kinderschoenen staan. De ex pansie hangt echter volgens Krui denier nauw samen met de noodza kelijk geachte uitbreiding van vas te landingsplaatsen voor helikop ters in het Rijnmondgebied. Bin nen drie tot vijf jaar hoopt Air speed van ongeveer twintig lan dingsplaatsen gebruik te kunnen maken. Ontslag voor Israëlische ambtenaren opgeschort JERUZALEM (UPI) - Het Israëli sche kabinet heeft gisteren beslo ten het ontslag op te schorten dat 10.000 ambtenaren gegeven was in het kader van de economische noodmaatregelen. Een dreigende staking van 70.000 ambtenaren werd daardoor gisteren op het laat ste moment afgelast. Of de aangekondigde algemene staking zondag nog doorgaat, is on zeker. Op het moment onderhan delen premier Peres, de minister van financiën Moda'ai en de secre taris-generaal van de vakbondsfe deratie, Kessar, om de staking te voorkomen. De onrust in Iareal begon toen het kabinet tien dagen geleden ver gaande economische noodmaatre gelen afkondigde, bestaande uit grote prijsverhogingen, een een malige compensatie voor werkne mers voor juli en daarna een loon- en prijsstop van drie maanden, een devaluering van 18,8 procent van de munt en ontslag van 10.000 ambtenaren. De vakbond Histadroet organi seerde meteen een landelijke sla king op 2 juli en stelde een tweede in het vooruitzicht. het wijnschandaal. Volgens de Westduitsers heeft Oostenrijk Bonn eerst niet officieel op de hoogte gesteld van het feit dat er vergiftigde wijn was uitgevoerd en later gezegd dat de vergiftigde wijn niet gevaarlijk was. De Oostenrijkse bondskanselier, Fred Sinowatz, wil dat de affaire in de twee landen "op het hoogste re geringsniveau" wordt behandeld. Hij wil Helmut Kohl er in een brief op wijzen dat "enkele zwarte scha pen" verantwoordelijk zijn voor de affaire. Algemene aantijgingen be dreigen de wijnboeren in hun be staan, zo vindt Sinowatz. Volgens functionarissen van het ministerie van landbouw in Wenen hebben zij de Westduitse deelstaat Rheinland-Pfaltz al in april verteld dat er mogelijk geknoeid was met wijn uit Oostenrijk. Dat de waar schuwing pas maanden later in Bonn terechtkwam lijkt een West duits probleem, aldus een woord voerder van het ministerie. Alleen de grotere zaken wisten hun omzet op peil te houden. Dit staat in het jaarverslag van de Nederlandse schoenindustrie over J984. Ook kreeg de schoenindus trie te maken met prijsstijging van de grondstoffen (vooral van leer) met 14 tot 17 procent. Derde obsta kel vorig jaar was de groeiende stroom van import van vooral niet lederen schoenen dat ten dele het lederen schoeisel verdringt. Zo werd van textielschoeisel 9,5 pro cent meer ingevoerd, een toename van bijna één miljoen paar terwijl van het overige schoeisel (met zo len van touw, karton, vilt) even eens ruim één miljoen paar meer werd ingevoerd. Een belangrijk aandeel hierin had China die 1,6 miljoen paar meer naar ons land zond dan in 1983. De invoer van lederen schoe nen, dat in loondienst in het bui tenland wordt vervaardigd, neemt ook toe maar hierbij treden ver schuivingen op. Uit Portugal kwam meer herenschoeisel, uit Po len meer damesschoeisel, waar tegenover de import uit Joegosla vië daalde. Voor het verminderde aanbod le deren schoeisel draaide de Neder landse schoenindustrie op terwijl het ruimere aanbod van niet lede ren stappers voor rekening van de import kwam. Dit heeft ertoe ge leid dat produktie en afzet van de binnenlandse industrie met 9 tot 10 procent zijn gedaald. Het effekt hiervan op de werkgelegenheid is beperkt gebleven doordat er min der werd geproduceerd en doordat vanwege de arbeidstijdverkorting er een groter aantal roostervrije da gen werd toegekend. Eind 1984 was het aantal werkne mers in de schoenindustrie ge daald met bijna vier procent tot 4.290, verdeeld over 164 onderne mingen. Op 1.150 thuiswerksters werd een beroep gedaan voor kor tere of langere tijd. De afzet van Nederlandse bedrij ven in het buitenland bleef voor het lederen schoeisel nagenoeg op peil met ongeveer 860.000 paar, waarbij een stijging werd gehaald voor dames- en kinderschoeisel en een daling voor herenschoeisel. r VOORST - De boeren gebruiken het mooie weer van de laatste dagen rm hun hooi binnen te halen, zoals deze Veluwse boer gistermiddag. (foto ANP» Met zijn aankondiging om land- bouwprodukten met behulp van twee miljard dollar te gaan dum pen op de wereldvoedselmarkt, verklaarde de Amerikaanse mi nister van landbouw Block on langs officieel de oorlog aan het EG-landbouwbeleid. Nieuw is de controverse tussen VS en EG niet: de Amerikanen klagen al ja ren steen en been over het Euro pese (export)subsidiebeleid, waardoor de VS langzaam maar zeker hun leidende positie op de wereldmarkt dreigen kwijt te ra ken. door Sjaak Smakman Met zijn graanembargo tegen de Sowjet-Unie wegens de inval in Afghanistan, grendelde de toenmalige president Carter de export naar een van de grootste afnemers van het Amerikaanse graan af. De boeren bleven met enorme overschotten zitten en het was onder druk van de land- bouwlobby dat president Rea gan na zijn verkiezing het embar go snel ophief. Daarmee verdwe nen de problemen echter niet. De Russen gingen hun importen over meer landen spreiden - Ar gentinië is bijvoorbeeld een vas te leverancier geworden - en tot overmaat van ramp haalden de Amerikaanse boeren de afgelo pen jaren recordoogsten binnen. De verdere verpaupering in de Derde Wereld zorgde de afzetmarkt kromp en de prij zen op de wereldmarkt zakten. Kritiek De Amerikanen concentreer den hun kritiek echter op de EG, die via aanzienlijke exportsubsi dies voor zijn produkten een groeiende afzet in de Derde We reld vond. Het Amerikaanse aan deel op de wereldvoedselmarkt is afgenomen van 44 naar 33 pro cent, dat van de EG is gegroeid van 12 naar 17 procent. Een aan tal traditionele afnemers van Amerikaanse landbouwproduk- ten zwaaide de afgelopen jaren om naar de goedkopere EG. Tot grote ergernis van de VS uiter aard, die zich zelfs genoodzaakt zagen om hun boeren premies te geven voor het braak laten liggen van stukken land. De verwijten van de VS aan het adres van de 'protectionisti sche' EG werden steeds scherper en na wat pfikacties - zoals de zwaargesubsidieerde levering van een miljoen ton graan aan Egypte in maart 1983 - hebben de Amerikanen nu het zware ge schut in stelling gebracht. Vol gens een Amerikaanse expert liggen de EG-garantieprijzen zo'n 30 procent te hoog. Via een, dumping van hun overschotten ten koste van twee miljard dollar willen de VS nu het voor de EG veel te dure landbouwbeleid de genadeklap geven. Dumpen Afgezien van de vraag wie er nu gelijk heeft in deze ruzie - want de VS subsidiëren hun boe ren ook met miljarden dollars per jaar - heeft de actie voor de Derde-Wereldlanden grote ge volgen. Met de honger in Afrika meer dan ooit in het nieuws lijkt l^et wel aantrekkelijk dat de ont wikkelingslanden nu voor dumpprijzen voedsel(overschot- ten) uit VS en EG kunnen kopen. Maar de schijn bedriegt. Naar de mening van vrijwel al le deskundigen is een van de voornaamste oorzaken voor de honger in Afrika dat de regerin gen daar de afgelopen decennia de eigen voedselproduktie stel selmatig hebben verwaarloosd ten bate van industrialisatie en export. De voedselprijzen wer den kunstmatig laag gehouden om de massaal naar de steden trekkende bevolking rustig te houden. Die 'landbouwpolitiek' werd een overlevingsvoorwaar- de voor de regeringen, zoals de Soedanese expresident Numeiry nog onlangs bewees: het stopzet ten van de voedselsubsidies leid de tot de rellen die uiteindelijk zijn val veroorzaakten. Die lage voedselprijzen leiden er anderzijds toe dat de eigen voedselproduktie laag blijft: de boerenbevolking heeft er (finan cieel) geen enkel belang bij om meer te produceren dan ze zelf nodig heeft. Voor die extra pro duktie krijgen de boeren toch bijna niets. Verhoging van de voedselprijzen kan die impasse doorbreken, vinden de westerse deskundigen en het IMF stelt het vaak als voorwaarde voor lenin- UTRECHT (ANP) - De FNV gaat een actievere strijd aanbinden tegen discriminatie. Alle FNV-bonden zullen mensen met racistische of fascistische neigingen als lid weren, en zich bij scholing en informatie yan de achterban meer gaan richten op bestrijding van discriminatie. Niet alleen op het werk, maar ook daarbuiten. S.-Arabië dreigt prijsoorlog te ontketenen op oliemarkt De keuringsdienst van Rotterdam onderzoekt hier t partij waar antivriesmiddel doorheen is gemengd.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 6