Zuid-Afrika gaat niet op eisen in Angst bij Greenpeace na bomaanslag MME Kamer: laat ambassadeur blijven Politie lost grote reeks diefstallen op Bestuursleden ziekenhuis na onderzoek opgestapt Uitstel voor 2 Marokkanen Stille Zuidzee al jarenlang proeftuin voor kernproeven Administratie Roda JC bij FIOD in onderzoek 'Meer vastbesloten dan ooit VRIJDAG 12 JULI 1985 PRETORIA/DEN HAAG (GPD/ANP) De Zuidafrikaanse regering zal niet ingaan op de eis van minister Van den Broek (buitenlandse zaken) om de met geweld uit de Neder landse ambassade weggehaalde Klaas de Jonge naar de ambassade terug te brengen. ALMELO (ANP) - De Almelose po litie heeft de afgelopen dagen vele autobusjes vol met van winkeldief stal afkomstige goederen wegge haald uit drie woningen in Almelo. Drie vrouwen en een man, allen fa milie van elkaar, zijn aangehou den. Volgens een woordvoerder van de Almelose politie moeten de vier jarenlang gezamenlijk hebben geopereerd zonder ooit te zijn be trapt. De buit bestond uit de meest uiteenlopende goederen, van le vensmiddelen, serviesgoed, elek trische apparaten en klokken tot onder andere honderd schilmesjes. De zaak kwam aan het rollen toen een 30-jarige vrouw uit Alme lo werd betrapt bij een winkeldief stal. In haar woning bleken alle ka mers vol te liggen met gestolen goederen. Er moesten twee bussen aan te pas komen om de spullen af te voeren. Bij haar 39-jarige schoonzus uit Almelo werd vervol gens nog een bus vol weggehaald. Bij haar moeder uit Sibculo lag ge noeg opgetast om een ME-busje te vullen. Haar 24-jarige echtgenoot is ook als verdachte aangehouden. Met de aanhouding van een 38- jarige inwoner van het Friese Vin- kega zijn vermoedelijk honderden inbraken in bejaardenwoningen en bejaardenflats in het hele land op gelost. De man werd op 25 juni op heterdaad betrapt bij een inbraak in een bejaardenwoning in Heeren veen. De politie hield de man toen al enige tijd in de gaten. De buit van de inbraken, voor zover terug gevonden, beloopt een waarde van ongeveer 1 miljoen gulden, aldus de politie van Assen. Bij onderzoek in woningen van Ook zal de Zuidafrikaanse regering geen excuses aanbieden over het gedrag van de drie agenten, die verantwoordelijk waren voor het ambassade-incident van afgelopen dinsdag. Evenmin zullen er tegen hen disciplinaire stappen worden ondernomen. Dit blijkt uit de verklaring van de Zuidafrikaanse minister van buitenlandse zaken Botha gisteren op een persconferentie in Pretoria. Botha zei dat hij de Nederlandse ambassadeur in Zuid-Afrika, Kar- sten, op de hoogte had gebracht van het Zuidafrikaanse standpunt. Volgens Botha hadden de drie agenten niet de bedoeling gehad om de 'diplomatieke immuniteit' van de Nederlandse ambassade te schenden, zoals de Nederlandse re gering beweert. De Nederlandse versie van het incident van afgelopen dinsdag is gebaseerd op verklaringen van twee medewerkers van de ambas sade. Volgens hen bevond De Jon ge zich afgelopen dinsdag zeker' een halve minuut alleen in de wachtkamer van de Nederlandse ambassade in Pretoria, voordat hij door zijn drie begeleiders eruit werd gesleurd. Volgens Botha waren de drie agenten 'slechts met eert been' in de wachtkamer geweest. Het zou hier agenten uit Johannesburg be treffen, die niet op de hoogte wa ren van het feit, dat de Nederland se ambassade in het gebouw geves tigd was, waarheen De Jonge hen had gebracht. Op de persconferentie waren een groot aantal wapens uitgestald, voornamelijk explosieven. Vol gens een deskundige ter plekke DEN HAAG (ANP) - Drie be stuursleden van het psychiatrisch ziekenhuis Rozenburg in Den Haag zijn gisteren afgetreden na een intern onderzoek naar mogelij ke fraude, steekpenningen en vals heid in geschrifte. Een ingestelde commisssie van onderzoek be schuldigt met name de algemeen- directeur van het ziekenhuis hier van. Eerder traden al drie andere leden van het bestuur af en werd de directeur op non-actief gezet. Dat heeft een woordvoerder van Rozenburg gisteren bekend ge maakt. Tevens deden de drie over gebleven bestuursleden aangifte bij de officier van justitie in Den Haag en stelden zij de provincie en het ministerie van volksgezond heid in kennis. Na een ruzie tussen de voorzitter van het bestuur en de algemeen di recteur van Rozenburg kwamen begin maart de problemen bij het ziekenhuis aan het licht. Drie van de zeven bestuursleden stapten op omdat het bestuur weigerde de al gemeen directeur op non actief te zetten na een eerste intern onder zoek. In overleg met Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland werd een onderzoekscommissie benoemd, die vervolgens adviseerde een on afhankelijk accountantsbureau in te schakelen. In haar gisteren openbaar ge maakte rapport concludeert de commissie dat de directeur zich zou hebben schuldig gemaakt aan verschrijvingen en valsheid in ge schrifte. Hij zou hebben getracht geld voor het ziekenhuis veilig te stellen door het vervroegd aanvra gen van rekeningen voor goederen die hij pas het volgend begrotings jaar zou krijgen. Ook sluit de com missie het aannemen van steekpe- ningen van leveranciers niet uit. Volgens de woordvoerder van het bestuur is echter niets gebleken van „persoonlijk gewin" voor de directeur. Verder zouden meerdere personen bij onwettige acties be trokken zijn. De officier van justi tie en het ministerie van WVC zul len een nader onderzoek instellen. DEN HAAG (ANP) - Staatssecreta ris Korte-Van Hemel (justitie) heeft besloten de twee Marokkaanse broers Moestafa en Yamani Boeri- mi, die beiden vandaag uit het land zouden worden gezet, nog niet uit te wijzen. Dit op grond van het feit dat beide ouders van de broers in Marokko in het ziekenhuis liggen na een gasexplosie in hun huis. De beslissing betekent echter niet dat de staatssecretaris afziet van haar besluit de broers uit te wijzen. De broers verblijven nu bij een zus in Eindhoven. De jongens, die in Marokko zijn geboren, hebben ruim 13 jaar in Nederland ge woond. In 1983 gingen ze met hun ouders in het kader van de remi gratieregeling terug naar Marokko, maar werden daar al snel gecon fronteerd met aanpassingsmoei lijkheden. In januari kwamen de broers terug naar Nederland. De staatssecretaris weigert hun een verblijfsvergunning te verlenen. De PvdA-fractie in de Tweede Kamer wil een spoeddebat over de voorgenomen uitwijzing van de twee Marokkaanse broers. Een eventueel interpellatie-debat wordt gehouden nadat de Kamer op dinsdag 27 augustus van zomer vakantie is teruggekeerd. Rongelap, 1 maart 1954. ...de hele atmosfeer veranderde in een bloederige kleur. De hitte. De hitte was verstikkendHet verbrandde onze blote huid. Ik zag dat sommige mensen zich probeerden te beschermen tegen de hit te... De explosie! Luider dan honderd bommen uit de Tweede Wereld oorlog die tegelijk ontploffen, zweepte een tornado-wind over ons land waardoor kokosnootbomen dansten, bosjes ontworteld wer den, deuren en ramen over de huizen vlogen... Dit is een fragment uit het dagboek van Billiet Edmond, school meester op Rongelap, een eiland in de Stille Zuidzee, over de be ruchte kernproeven van de Amerikanen in 1954. Tussen 1946 en 1958 werden maar liefst 66 atoombommen tot ontploffing gebracht op de Bikini-, Rongelap- en Eniwetok-atol- len. Deze atollen liggen in de Stille Zuidzee en zijn bewoond. Een wolk met radioactieve stof dreef over verschillende, waarbij hon derd mensen besmet raakten. Ook nu nog zijn de eilandbewoners in juridische procedures gewikkeld voor een schadevergoeding. De bewoners worden daarbij geholpen door medewerkers van Greenpeace. De bemanning van het nu gezonken schip de Rain bow Warrior was van plan, en heeft dat ook al voor een deel uitge voerd, slachtoffers van de proeven te helpen verhuizen naar een nieuwe plek omdat recente metingen nog steeds aantoonden dat de atol besmet is met te hoge concentraties radioactiviteit. Vorige maanden toonden televisiebeelden dat de bewoners van Rongelap aan boord gingen van de Rainbow Warrior. Ze werden vervolgens op andere eilanden geherhuisvest. De Amerikaanse overheid heeft zich in de afgelopen dertig jaar maar weinig aangetrokken van het lot van de eilandbewoners. Deze archipel vormt immers het centrujn voor de verdere uitbrei ding van het kernwapenarsenaal. Zo is het atol Kwajalein de plaats waar de apparatuur voor president Reagan's Star Wars-pro- ject wordt ontwikkeld 'en getest'. Ook is deze atol het doelwit van proeven met nieuwe intercontinentale raketten, zoals de omstre den MX-raketten, die vanuit Californië worden afgevuurd. Veel verder dan deze acties is de bemanning van de Rainbow Warrior niet gekomen als gevolg van de bomaanslag. Na het be- zoek aan de Marshall-eilanden was een rustperiode in Auckland gepland. Een rust die deze week wreed werd verstoord. Het was de bedoeling dat na Nieuw-Zeeland Frans-Polynesië zou worden aangedaan. Het gebied waar de Fransen sinds 1966 meer dan hon derd atoombommen tot ontploffing hebben gebracht. Greenpeace had het zo mooi gepland: de Rainbow Warrior zou op 6 augustus het Mururoa-atol binnenvaren. De dag dat veertig jaar geleden de bom op Hirosjima viel. waren de wapens afkomstig uit Oostblok-landen. Het ging om kleefmijnen, ammunitie, offensie ve en defensieve granaten en ont- stekingsapparatuur. Hoewel Botha geen bijzonderheden wenste te ge ven over het onderzoek van de Zuidafrikaanse veiligheidspolitie tegen Klaas de Jonge en zijn ex- vrouw Helena Passtoors, werd dui delijk, dat de wapens op verschil lende plaatsen in Zuid Afrika zou den zijn aangetroffen op aanwij zing van Klaas de Jonge. Botha zei wel dat het ging om wapens die door 'ANC-terroristen' worden ge bruikt in hun gewelddadige strijd tegen de apartheid in Zuid-Afrika. Op de vraag of het 'ambassade- incident' de relatie tussen Zuid- Afrika en Nederland nadelig zou kunnen beïnvloeden, antwoordde Botha: „Laat ik het duidelijk stel len. De relatie tussen Zuid-Afrika en Nederland is al zo slecht dat het niet slechter kan". Geen actie Een meerderheid van de Tweede Kamer voelt er niets voor de Ne derlandse ambassadeur in Zuid- Afrika uit protest tegen het bin nendringen van de ambassade in Pretoria naar Nederland terug te roepen. De PvdA had dit gisteren via schriftelijke vragen van het Twee de-Kamerlid Van den Bergh geëist, wanneer de Zuidafrikanen niet zouden ingaan op de Nederlandse voorwaarde dat de ontwikkelings werker De Jonge weer wordt te ruggebracht naar de Nederlandse ambassade. Maar hij kreeg niet de steun van WD en CDA die menen dat het beter is de ambassadeur te laten blijven nu de betrekkingen tussen Zuid-Afrika en Nederland zo gespannen zijn. De VVD'er Weisglas verklaarde minister Van den Broek volledig te steunen. Hij is het met Van den Broek eens dat het optreden van Zuid-Afrika „onacceptabel" is. Weisglas vindt niet dat de Neder landse ambassadeur moet worden teruggeroepen. „Ik zeg nee, juist nu er zulke problemen zijn is het van het grootste belang dat hij daar blijft zitten". Ook de CDA'er Gual- therie van Weezei wil dat de am bassadeur voorlopig op zijn post blijft, hoewel ook hij het incident hoog opneemt. De Boycot Outspan Actie (BOA) heeft minister Van den Broek „laksheid en slapheid" verweten. De BOA heeft er bij de Nederland se regering op aangedrongen de Nederlandse ambassadeur onver wijld terug te roepen als eerste stap naar verbreking van de diplomatie ke betrekkingen. (Zie ook pagina 10) ALMELO - Winkeliers haalden gisteren hun gestolen goederen te rug op het politiebureau van Alme lo, nadat de politie de afgelopen dagen bussen vol gestolen spullen had weggehaald uit drie woningen in Almelo. Drie vrouwen en een man zijn aangehouden, (foto anp> Meer dan 100.000 gulden geroofd uit zolderkast APELDOORN (ANP) - De 53- jarige Apeldoomer Gerrit Klomp moet voorlopig nog even in zijn duplexwoning in de zuidelijke stadswijk blijven wonen. Hij had een dezer da gen zijn spaarcenten met een bedrag van bijna 107.000 gul den uit een muurkast op de zol der willen halen om er een huisje voor zichzelf van te ko pen, maar anderen waren hem voor. Toen hij even boodschappen deed hebben onbekenden de spaarpot tot op de laatste cent geleegd. De alleenwonende Gerrit, die volkomen van de kaart is, vertelde de Apeldoorn- se politie gisteren dat hij vanaf zijn veertiende jaar iedere cent opzij zette. Hij heeft nog een heel klein beetje hoop dat de politie de dader(s) vindt. Daar heeft hij dik duizend gulden voor over, zo liet hij weten. de verdachte in Vinkega en Mun- nekeburen werden grote hoeveel heden sieraden, chèques en ge- luids- en videoapparatuur gevon den. Ook werden Duitse kenteken platen aangetroffen van auto's die recent in Duitsland gestolen ble ken te zijn. Het onderzoek is nog in volle gang. Tot dusver meent de politie 50 inbraken te hebben opgelost, maar vermoedelijk gaat het in werkelijkheid om enkele honder den gevallen. De inbraken zijn door het hele land gepleegd, van Groningen tot Maastricht. De poli tie is intussen begonnen de hon derden gedupeerde bejaarden op te trommelen om een kijkje te ko men nemen op het politiebureau Assen. Daar staan vanaf maandag alle geroofde artikelen uitgestald. Ontvoerd meisje terug in Haarlem HAARLEM (ANP) - Het 19-jarige Turkse meisje Sonja, dat een maand geleden door haar vader werd ontvoerd, is in haar woon plaats Haarlem teruggekeerd. De politie heeft haar voorlopig op een geheim adres ondergebracht. Het meisje werd door haar vader en twee broers op 10 juni ontvoerd om in Turkije te worden uitgehu welijkt. Zij wilde daar niets van weten en had daarom haar pas poort aan de vreemdelingendienst afgegeven. De familie van Sonja slaagde er niettemin in haar ille gaal in Turkije te krijgen. Aanvankelijk beloofde de 58-jari- ge vader de politie dat het meisje naar Nederland mocht terugkeren. Toen echter bleek dat er niets was geregeld, werd de man afgelopen zondag aangehouden. Dinsdag hield de politie Sonja's 30-jarige broer aan op verdenking van me deplichtigheid. Daarop werd Son ja's terugkeer alsnog geregeld. Gis teren zijn beide mannen vrijgela ten. De officier van justitie beslist binnenkort of de twee zullen wor den vervolgd voor ontvoering. Volgens een woordvoerder van de Haarlemse politie hebben-zich er emotionele taferelen afgespeeld binnen het gezin. In overleg met het meisje wordt gekeken of de breuk met haar ouders nog kan worden geheeld. KERKRADE (GPD) - De Fiscale Inlichtingen en Opsporingsdienst (FIOD) heeft in samenwerking met de gemeentepolitie van Kerkrade de administratie van eredivisie club Roda JC in beslag genomen en op zes plaatsen huiszoekingen verricht. Roda JC-manager Hans Coerver is gistermiddag aangehou den en voor verhoor meegenomen naar het Kerkraadse politiebureau. In een communiqué maakt de politie bekend dat er sprake is van het begin van een strafrechtelijk onderzoek. Over de aanhouding van de manager van Roda wilde de woordvoerder niets kwijt. „In overleg met de officier van justitie worden in dit stadium van het on derzoek geen mededelingen ge daan", aldus de Kerkraadse politie. De inval van de FIOD en de ge meentepolitie vond plaats bij de le den van het oud-bestuur en in het gemeentelijk sportpark. Tevens werd de bankadministratie door genomen. „Vanmorgen was de FIOD bij mij", aldus ex-voorzitter Gouder de Beauregard gisteren. „Men vroeg mij alle administratie over Roda JC en die hebben ze van mij gekregen. Wat er precies aan de hand is, weet ik niet. Wel werd er gesproken van een geheime bank rekening die de manager in Zwit serland zou hebben. Verder weet ik dat men ook bij de overige leden van het vroegere dagelijks bestuur heeft aangebeld". Bij het huidige bestuur was er sprake van een volslagen verras sing. Voorzitter Jense: „Wat vertel je me nu? Ik weet nergens van; ik weet niet wat er speelt, dus kan ik er geen commentaar op geven. Ik moet er eerst goed over naden ken". Verkrachting in Hillegom opgelost HILLEGOM (ANP) - De rijkspoli- tie in Hillegom heeft dankzij een tip in het televisieprogramma Op sporing verzocht een verkrach tingszaak opgelost. Op 30 maart werd een Vrouw uit Haarlem door vijf mannen in een auto gesleurd. Twee mannen stapten onderweg uit, waarna de overgebleven drie zich aan het slachtoffer vergrepen in Hillegom. De vijf varieerden in de leeftijd van 19 tot 22 jaar en waren woonachtig in Beverwijk, Haarlem en Lobith. De drie verdachten van de verkrachting zijn gisteren voor geleid aan de officier van justitie in Haarlem. Eurotransplant levert niet aan Britse artsen (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG/LEIDEN Euro transplant in Leiden heeft geen contacten met Britse specialisten die in hun privépraktijk organen transplanteren van donors die deze tegen betaling hebben afgestaan. Dat antwoordt staatssecretaris Van der Reijden (WVC) op vragen van het Tweede Kamerlid Haas-Berger (PvdA). Van der Reijden stelt dat de con tacten die Eurotransplant met Brit se specialisten heeft via de zuster organisatie U.K. Transplant in Bristol lopen. Het kamerlid kwam tot haar vragen naar aanleiding van berichten dat Britse specialisten tegen betaling menselijke organen voor transplantaties verkrijgen. Van der Reijden ontkent overigens dat er aanwijzingen zijn dat derge lijke praktijken ook in Nederland voorkomen. AMSTERDAM (GPD) - Lies Ved- der, de zeehondendeskundige van Greenpeace, staat bij de telex. Er stromen berichten binnen uit Nieuw-Zeeland, waar een bomex plosie het actieschip Rainbow War rior heeft doen zinken. Op de pa- pierrol verschijnen ook condolean ces, omdat bij de aanslag één be manningslid om het leven is geko men. „Het is verschrikkelijk", zegt Lies Vedder geëmotioneerd, „het is een regelrechte moordaanslag". Er heerst verslagenheid op het Greenpeace-kantoor in Amster dam. En verbijstering. „We weten dat we risico's lopen", zegt Lies Vedder, „maar we hebben nooit beseft dat die zo ver gingen." Angst is ook de milieu-organisa tie binnengedrongen. De anders zo gastvrije actievoerders vragen nu aan onbekende bezoekers om zich te legitimeren. „Niemand heeft een idee van wie er achter de aanslag zit", verklaart Lies Vedder, „dat maakt het zo angstig". Gisteren werd duidelijk dat pro fessionals de Rainbow Warrior tot zinken moeten hebben gebracht in de haven van het Nieuwzeelandse Auckland. Volgens de politie is er geen sprake van knoeiwerk. Het zorgvuldig aanbrengen van de ex plosieven op verschillende plek ken onder de waterlijn van het schip wijst ook op deskundigheid. „Dit is niet zomaar het werk van een of andere gek. Die zou hooguit wat op het dek gooien, of zoiets", zegt stafmedewerker Bart Romijn overtuigd. „Maar wie heeft het dan wel gedaan?", voegt hij er pein zend aan toe. „Wie dan wel Het blijft tasten in het duister. Een aanknopingspunt zou kunnen zijn de campagne tegen Franse atoomproeven op Mururoa, waar voor de Rainbow Warrior in Nieuw-Zeeland was. Moet er een link worden gelegd naar de atoom lobby? Greenpeace heeft vaker gepro testeerd tegen de nucleaire tests op Mururoa. De Franse marine trad Op de kade van de haven van Auckland kijkt schipper Peter Wil cox van de Rainbow Warrior som ber naar de overblijfselen van zijn boot. (foto AP) toen steeds hard op om de actie voerders te verwijderen uit de wa teren rondom het eiland. Zo is het spel. Bart Romijn kan zich daarom niet goed voorstellen dat in die richting moet worden gezocht. „Het was een regelrechte moord aanslag, gericht tegen mens en schip", concludeert Lies Vedder, „als ze het schip alleen hadden wil len uitschakelen, hadden ze tevo ren gewaarschuwd. Dat is niet ge beurd. De explosies waren om één uur in de nacht. Toevallig zat ieder een op dek. Voor hetzelfde geld hadden ze allemaal in de kooi gele gen". De politie in Nieuw-Zeeland be schouwt de dood van de oorspron kelijk uit Portugal afkomstige Am sterdammer Fernando Pereira ook als moord. Vandaar dat het stoffe lijk overschot vooralsnog niet wordt vrij gegeven. Misschien dat het aan het einde van de volgende week naar Nederland mag worden overgebracht voor de begrafenis. De medewerkers van Greenpea ce hadden gisteren handenvol werk. Er moet veel worden gere geld, zoals het transport van Perei ra en allerlei verzekeringszaken. Ook kwamen er tientallen tele foontjes binrten van mensen die geld willen overmaken. Het gezonken schip Rainbow Warrior ligt nog steeds in de haven van Auckland. (foto ap> LONDEN (UPI/AP) - De internationale milieubeweging Greenpeace likt de wonden na de aanslag op haar vlaggeschip Rainbow Warrior in Nieuw- Zeeland, waarbij een Nederlandse opvarende het leven verloor. Maar de beweging zwoer gisteren „niet te af wijken" van haar koers van directe confrontatie bij het beschermen van het milieu en het tegenwerken van atoomproeven in de Stille Zuidzee. „We zijn in feite meer vastbesloten dan ooit", verklaarde Greenpeace- woordvoerder Bryn Jones in Londen. „Op een of andere manier zullen we doorgaan met deze campagne (tegen de Franse kernproeven op het atol Mururoa)". Het kantoor van Greenpeace in Londen werd gisteren overstroomd met betuigingen van sympathie en aanbiedingen voor financiële bijdra gen. Het is de organisatie een raadsel wie verantwoordelijk is voor de aanslag. De vijf overige schepen van Greenpeace blijven actief, zei Wilkinson. De Sirius, die vorige week uit de haven van Antwerpen ontsnapte, vaart volgens plan volgende week naar Bournemouth, Engeland, waar de inter nationale walviscommissie zijn jaarlijkse bijeenkomst houdt over beper king van de walvisvangst. Bart Romijn: „Ze vragen ons of we een speciaal gironummer wil len instellen. Dat vinden we erg on gepast. Ze kunnen gewoon dona teur worden. Als we al een aparte inzamelingsactie organiseren, is het voor de familie van Fernando". Fernando Pereira, 35 jaar en va der van twee kinderen, was de vas te fotograaf van Greenpeace. Hij was al vele jaren aan de organisatie verbonden. Hij deed veel als vrij williger in het actiewezen. Een ge dreven man, zegt Bart Romijn. Behalve Pereira waren nog drie andere Nederlanders aan boord van de Rainbow Warrior: Hans Guyt (Den Haag), Martin Gotjé (Rotterdam) en Henk Haazen (Deurne). Samen met de andere ze ven overlevenden hebben ze hun intrek genomen in een hotel in Auckland en probeerden gisteren een beetje bij te komen van de ge beurtenissen. "Alles gaat gewoon door, zoals gepland", zegt Lies Vedder, „we houden er niet zomaar mee op." Dat betekent dat ook de voorberei dingen doorgaan voor een reis naar de Zuidpool. Daarvoor is een spe ciaal schip aangekocht, de Godwa- na, die momenteel ook op de Oran je werf ligt. Bart Romijn zegt dat voor de Greenpeace-schepen Sirius en de Godwana geen extra bewaking is gevraagd. Wel zal Greenpeace voorzichtiger worden met wie aan boord wordt toegelaten. Tot nu toe kon iedere belangstellende zonder meer de schepen, waarmee de he- roische strijd tegen de zeevervui ling wordt gevoerd, van binnen en van buiten bewonderen. In Amsterdam is nog niets be kend over mogelijk herstel van de Rainbow Warrior. Bart Romijn vreest evenwel het ergste. Het schip ligt deels in de modder. De explosies waren in de buurt van de machinekamer, de ravage is groot. De romp is opengereten. „Ik ben bang dat het schip verloren is", zegt Bart Romijn.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 5