Besparen op sociale l dienst en personeel 'Die gekte moet binnen zekere grenzen blijven' 'Onderwijs is nu zo algemeen' Nieuwe bezuinigingsronde gemeente DUBBELDEMAN VRIJDAG 12 JULI 1985 Mm JL X an LEIDEN De gemeentelijke so ciale dienst krijgt geen derde de- ran- pendance. In totaal 13 volledige ba- r. nen bij de gemeente, gemeentelij- cert ke diensten of gesubsidieerde in- r: stellingen worden niet opgevuld of 'lve moeten via natuurlijk verloop ver dwijnen. Het Vrouwenhuis krijgt /arJ 30.000 gulden minder huursubsi- un I die. Er worden in de stad minder j bloembakken geplaatst en het ca- 3rillon in het stadhuis minder be speeld. Dat zijn enkele van de uitge werkte bezuinigingsvoorstellen die burgemeester en wethouders van Leiden gisteren hebben gepre senteerd. Deze voorstellen moeten ertoe leiden dat de gemeente tot en 8 met 1989 twee miljoen gulden min- der uitgeeft. Eén miljoen gulden van deze besparingen is bedoeld om het tekort op te vangen dat de R. gemeente de komende jaren ver- De! wacht. Het andere miljoen is be stemd om nieuwe initiatieven te kunnen bekostigen. Wethouder P. Bordewijk (finan- tei. ciën lichtte gisteren toe dat de ge- I meente heeft geprobeerd de bur- :nt, gers zoveel mogelijk te ontzien en us, dat een groot deel van de bezuini- I gingen tot stand zijn gekomen dank zij 'knijp- en schraapwerk'. )OS Met name het gemeentelijk appa- !rs. raat zal het nodige gèld moeten in leveren, als de plannen werkelijk- j heid worden. Dat is iets waarvan ur-1 de burgers in principe niet zoveel I hoeven te merken. Bij de bezuini- j gingen is vooral gestreefd naar het verder vergroten van de doeimatig- heid van het gemeente-apparaat en gemeentelijke diensten, aldus Bor er- dewijk. Voorlopig De plannen die B en W nu heb- ben gepresenteerd zijn overigens D- i nog maar voorlopige voorstellen, j Ten eerste krijgen burgers en be- langhebbenden nog de gelegen- •d. j heid op- of aanmerkingen over de plannen te maken. Bovenden heeft het college nu nog weinig >e- I zicht op een aantal ontwikkelingen 1 j j die voor de bezuinigingen van be- el lang zyn. I Een en ander kan er toe leiden, i dat er uiteindelijk gewijzigde be- >2, sparingsvoorstellen uit de bus ko men rollen. Nadat de inspraakter- I mijn is afgelopen, nemen B en W in J* september een besluit over de be zuinigingsvoorstellen en over de manier waarop de één miljoen gul- I den voor nieuw beleid moet wor- j den besteed. De gemeenteraad buigt zich in december tijdens de begrotingsbehandelingen over de j definitieve bezuinigingsplannen. I Hoewel het gemeentelijk appa- raat voor het overgrote deel moet opdraaien voor de bezuinigingen, zullen de burgers toch worden ge confronteerd met enkele hogere uitgaven. Zo is er het voorstel om I de tarieven voor het verkrijgen van uittreksels uit de burgerlijke stand r_ te verhogen tot 12,50 gulden. Die tarieven variëren nu van 2,50 tot 5 gulden. Deze verhoging is echter niet een wens van de gemeente, r. i 'maar een eis van het rijk. Personeel Eén van de belangrijkste bezui nigingen is het inkrimpen van het totale personeelsbestand dat onder de portefeuille economisch beleid valt. Deze maatregel moet in 1989 een besparing van in totaal 128.000 gulden opleveren. Hoe de bezuini ging precies gestalte krijgt, is nu nog niet bekend. Daar zal later nog over worden gesproken. Ook de di rectie volkshuisvesting moet een personele veer laten. Het is de bedoeling dat twee vacatures die daar de komende jaren onstaan, niet worden opgevuld. Dat levert in 1989 een besparing op van 155.000 gulden. Andere belangrijke bezuinigin gen binnen het gemeentelijke ap paraat zijn een reorganisatie in de leiding van de financiële directies (waarmee één volledige baan en uiteindelijk een uitgave van 100.000 gulden wordt bespaard), een vermindering van het aantal in dienst te nemen leerling-straatma kers (wat tot een besparing van 100.000 gulden moet leiden) en au tomatisering bij de riolerings- dienst waardoor medewerkers minder overuren hoeven te maken. Voorts wordt voorgesteld om de subsidie aan de schoolbegelei dingsdienst te verlagen met 170.000 gulden. Langegracht Zoals eerder gezegd stellen B en W voor om de gemeentelijke socia le dienst geen derde dependance te geven: een besparing van 95.000 gulden. Wel tekenen B en W hierbij aan dat de huidige dependance aan de Apollolaan in Zuid-West niet zo erg voldoet. Ze zullen daar echter later nog op terug komen. Verder wil het college 96.000 gul den besparen door, zonder dat het publiek daarvan de dupe wordt, de maatschappelijke dienstverlening efficiënter te laten draaien. Ook stelt het voor het personeelbestand bij de straatveegdienst niet uit te breiden. Daarmee wordt uiteinde lijk in 1989 een ton bespaard. De maatregel mag er overigens niet toe leiden dat de straten daardoor vuiler worden. Een, in geld uitgedrukt, wat min der belangrijke besparing is het voorstel om het aantal uren dat het stadscarillon wordt bespeeld, te verminderen. B en W geven toe dat daarmee afbreuk wordt gedaan aan een lange traditie. Ze stellen voor om de vermindering van het aantal speeluren te laten ingaan na de pensionering van de huidige beiaardier. Overigens wordt het ca rillon de meeste keren bespeeld met behulp van een bandje. Dat gaat gewoon door. Andere besparingen die in het oog zullen vallen, zijn de vermin dering van het aantal bloembak ken in Leiden dat moet een be drag van ongeveer 9000 gulden op leveren en het voorstel om tien verkeerslichtinstallaties alleen in te schakelen tijdens spitsuren (een bezuiniging van uiteindelijk 20.000 gulden in 1989). In de hand Wethouder Bordewijk merkte gisteren bij de presentatie van het bezuinigingsplan op dat de bezui nigingen die nu moeten worden verwezenlijkt aanzienlijk lager zijn dan die in voorgaande jaren. Toen moest doorgaans een bedrag van rond de tien miljoen gulden wor den bespaard. Wethouder Borde wijk concludeert hieruit dat de zaak in voorgaande jaren redelijk goed is gepland en dat de gemeen te de zaak redelijk goed in de hand heeft. Ondanks alle bezuinigingen, blijft de gemeente volgend jaar waarschijnlijk toch met een tekort op de begroting zitten. Dat tekort hoopt zij aan te vullen met een greep uit de reserves. De miljoen gulden voor nieuw beleid, wil het college onder meer besteden aan het verbeteren van kinderopvang in Leiden, waaron der de peuterspeelzalen. Daarmee is een bedrag gemoeid van een half miljoen gulden. Verder willen ze een kwart miljoen uittrekken voor lastenverlichting en individuele steun aan minima. Daarnaast is het de bedoeling dat 250.000 gulden wordt besteed aan een aantal klei nere posten, zoals het instellen van een anti-discriminatiepunt, het vestigen van bewaakte fietsenstal lingen en het verbeteren van de cliëntenvoorlichting bij de ge meentelijke sociale dienst. LEIDEN - Na de bouwvakvakantie zal de eerste paal worden geslagen voor de bouw van een klein kan toorgebouw op de hoek van het Le vendaal met de Korevaarstraat. Volgens de initiatiefnemer, de Haagse projectontwikkelaar Erica Beheer BV, is het nieuwe kantoor gebouw bedoeld voor de uitoefe ning van vrije beroepen. Gedacht wordt aan accountants, juristen, adviseurs, architecten en inge nieurs. Op dit moment zijn er nog geen gegadigden voor het kantoor gebouw. Directeur Swaak van Eri ca Beheer, maakt zich evenwel geen zorgen over de vraag of het gebouw zal vol komen. "Het is een kleinschalig project, bedoeld voor éénmanbedryfjes die op een goede stand willen zitten. Daarvan zijn er Kantoor op hoek Levendaal en Korevaarstraat voldoende in Leiden", meent Swaak. Het kantoorgebouw is boven dien gunstig gelegen, zo benadrukt de projectontwikkelaar: "Aan de rand van het winkelcentrum en te genover de in aanbouw zijnde San- ders-parkeergarage en het parkeer terrein op de Garenmarkt". die getracht heeft van de nieuwe hoekbebouwing een markant punt te maken. Opvallend element wordt een erkerachtige koker op de hoek Levendaal/Korevaarstraat. De gevel van het nieuwe gebouw wordt in hoofdzaak opgetrokken uit getint glas en een wit met grijs plaatmateriaal. Het complex wordt vijf bouwla gen hoog en krijgt 235 vierkante meter vloeroppervlak verdeeld over de begane grond en vier ver diepingen. De verdiepingen wor den bereikbaar door middel van een lift en een trappenhuis. Op de begane grond komt een centrale receptie. Verwacht wordt dat de nieuwbouw medio 1986 klaar zal zijn. Vernielingen LEIDEN - Een spoor van vernie lingen trokken drie jongens in de leeftijd van 16 tot 19 jaar gister nacht. In de buurt van de Stations weg waren zij begonnen met het vernielen van auto's en het slopen van publicatieborden. Op de Mors- weg kon het drietal, na een een melding van een getuige, door de politie worden ingerekend. Amnesty voert actie voor Haïti LEIDEN - Onder het motto 'tegen onrecht in Haïti' staat de Leidse werkgroep van Amnesty Interna tional komende zaterdag met een informatiestand voor de Harte- brugkerk aan de Haarlemmer straat. De stand vormt de afsluiting van de op 13 maart van dit jaar begon nen campagne tegen de schendin gen van mensenrechten in dat land. Volgens Amnesty vallen de slachtoffers - voornamelijk critici van het regeringsbeleid - vooral door het optreden van de veilig heidspolitie en de presidentiële ge wapende militie. In Leiden lag het accent van de actie vooral op ondersteuning van de religieuze orden en het episco paat op Haïti, die veel doen om de situatie daar te verbeteren. Een maand na het begin van de actie werd aan 36 politieke gevan genen op Haïti amnestie verleend. ADVERTENTIE bel: 071 - 220907 - 149556 LEIDEN - "Als drugsverslaafde ben je zo druk als een kleine mid denstander. Je holt van de ene kick naar de andere. In het begin heb je misschien twee kicks per dag no dig, maar later wil je er elk uur één. Daardoor heb je geen tijd voor an dere dingen. Je hebt allerlei dingen niet gedaan en niet geleerd. Je bent vervreemd van de moderne gang van zaken". Frits Schoon en Pieter ("nee ik wil m'n achternaam niet in de krant") hebben het 'snode' plan op gevat om een stichting voor ex-ver slaafden op te richten. Na het mis lukken van het project ex-drugge bruikers, een vereniging die was gehuisvest aan de Morsweg, had de gemeente nogal moeite met het nieuwe initiatief. Een exploitatie subsidie werd niet zonder slag of stoot verleend. Maar toen de initia tiefnemers met duidelijk omlijnde plannen kwamen, waarin vooral de nadruk lag op het 'clean' zijn van de bezoekers, ging men overstag. Inmiddels zijn van het Juliana- fonds en van de stichting Zomerze- gels enkele aanvullende subsidies binnen, hebben de plannenmakers voorlopig onderdak in de Pancrat aan de Middelstegracht en is het wachten op nog drie of vier vrijwil ligers om daadwerkelijk aan de gang te gaan. In de club werken ook ex-verslaafden, die uit eigen ervaring anderen met het pro bleem van het 'clean' blijven kun nen helpen. "We zijn niet betrokken geweest bij die andere club. Die waren nog verslaafd. Hun plan was wel goed bedoeld, maar je moet zoiets strak Stichting vangt ex-drugsgebruikers op houden om het hoofd boven water te houden. Onze stichting, die ove rigens 'Ex-'85' zal heten, is bedoeld voor ex-druggebruikers en ex-alco holici. Er mag hier niets gebruikt worden. Geen drugs, geen metha don en geen alcohol. Ze moeten ook duidelijk kunnen aantonen dat ze van hun verslaving af zijn. Bij twijfel zullen we de betreffende be zoeker aanraden om te verdwijnen en later, als het afkicken écht ge lukt is, nog eens terug te komen". Drempel Ze beseffen dat ze nogal wat van de mensen vragen. Aan de ene kant is hun drempel laag, want ze zijn geen hulpverleners, maar wil len proberen mensen weer een beetje vertrouwd te maken met de maatschappij. Anderzijds is de drempel hoog, omdat gevraagd wordt volledig met de verslaving te kappen. Dat is ook de sleutel waar door de club beter hoopt te slagen dan de vereniging van ex-drugge- bruikers. Een andere manier om dat succes te behalen is de stich tingsvorm. "Als je een vereniging bent, kun je gekaapt worden. Wan neer tijdens een vergadering acht van de tien aanwezigen de wens te kennen geven toch drugs toe te la ten, moet je daarin meegaan. In een stichting heb je een bestuurs vorm, wordt iedereen geacht zich aan de statuten te houden. Dus is de kans op welslagen groter". Voor ex-verslaafden is het moei lijk niet opnieuw verslaafd te ra ken. Dat afkicken is nog tot daar aan toe, maar daarna begint de el lende pas. Omdat je niet aan de maatschappij bent 'aangepast', word je door die maatschappij niet of nauwelijks geaccepteerd. Met je oude vrienden wil je liever niet om gaan, want die zitten nog in dat we reldje van drugs of alcohol. Maar nieuwe vrienden liggen niet voor het opscheppen en werk vinden of goede huisvesting is evenmin ge makkelijk. Hulpverlenende instan ties kunnen je wel op het goede spoor zetten, maar van daadwerke lijke begeleiding kan geen sprake Beperkte gekte 'Ex-'85' wil via allerlei projecten mensen proberen weer een beetje te laten meedraaien. "Het kan zo maf niet zijn of het is mogelijk. In onze stichting zitten een paar koks. We willen dus een kookcursus an nex eetavond organiseren. Het ge bouwtje moet hierbinnen worden opgeknapt. Daar willen we een werkproject van maken. Verder moeten allerlei dingen mogelijk zijn. We hopen dat de deelnemers zo snel mogelijk zelf met ideeën komen. We willen het zoveel moge lijk aan henzelf overlaten. Je moet rekenen die mensen zijn gek op kicks. Ze zijn altijd op zoek ge weest naar iets buitenissigs. We moeten erkennen dat ze, net als ie dereen, een beetje gek zijn. Alleen moet die gekte binnen bepaalde grenzen worden gehouden. Maar hoe gekker hun ideeën zijn, hoe leuker wij het vinden". Voor methadon-gebruikers (me thadon is een vervangende drug die vaak als middel wordt gebruikt om af te kicken -red.) willen Frits Schoon en Pieter Dingjan eens per maand een informatie-avond gaan houden. "Op die manier hopen we methadon-gebruikers wat perspec tief te geven. Dan kunnen we hun adviseren hoe ze het moeten aan pakken om bij de andere deelne mers, de niet-verslaafden, te ho- Voor mensen die het erg proble matisch vinden om af te kicken, hebben Schoon en Dingjan contact met een woongroep in de Pyre- neëen. Ze hopen in de toekomst de heel verstokte gevallen daar een tijdje te kunnen onderbrengen. In ruil voor werk op het land kunnen de verslaafden dan kost en inwo ning bij die woongroep krijgen. De buitenkant van de Pancrat is overigens weinig aantrekkelijk. Ook daarvoor hebben de oprich ters van 'Ex-'85' een plan in petto: ze willen onbekende Leidse kun stenaars uitnodigen om het een leuker aanzien te geven. "Dan bie den we de buurtbewoners dit ge bouwtje aan als kunstobject. Dat is voor die mensen ook leuk. En een arme kunstenaar kan dan een beetje bekendheid krijgen". Kunstenaars in spé kunnen zich het beste op maandag vanaf een uur melden op telefoonnummer 133494. Vrijwilligers kunnen zich op die tijd ook aanmelden. En wie 'clean' is of dat wil worden, kan eveneens op die tijd bellen. Om raad of om zich aan te melden als deelnemer van wat voor project dan ook. Directeur De Bruin weg bij technische school Haagweg LEIDEN - "In de jaren zestig kwam de gedachte op dat kinderen zich breed moesten kunnen ont wikkelen. Op zich is dat een goede zaak. Maar voor sommigen is het een kwelling gebleken. Die kun nen hun handen wel goed gebrui ken, maar ze worden door die theo retische vakken geremd. Dan wor den ze schoolzat, vallen uit de boot. Terwijl ze later goede vaklui had den kunnen zijn". door Annemiek Ruygrok Directeur De Bruin van de alge mene technische school aan de Haagweg heeft de ontwikkeling van 'ambachtsschool' naar 'alge mene technische school' van dicht bij meegemaakt. In 1961 kwam hij aan de Haagweg werken als leraar wis- en natuurkunde, werd ad junct-directeur en verlaat nu als di recteur deze technische school. Want de ambachtsschool is niet meer en de algemene technische school fuseert binnenkort met De Nieuwe Vaart, een scholenge meenschap voor lager beroepson derwijs. Aangezien De Bruin meer dan veertig jaar in dienst is van de over heid, kan hij nu, op zyn 56ste, met vut gaan. Niet dat hij daarvoor staat te trappelen, maar het leek hem toch beter van de gelegenheid gebruik te maken. "Ik heb erover gedacht om te blijven. Maar na die fusie kom je in een heel andere si tuatie terecht. Hier is het klein schalig, daar grootschalig. Ik ben niet zo'n uitvlieger. Vergaderen moet op z'n tijd, maar over sommi ge dingen kun je blijven vergade ren. En op zo'n grote school zul je dat veel vaker moeten doen dan hier". De Bruin is wat je zou kunnen noemen een 'self made-man'. In de oorlogsjaren kwam hij als jong maatje in dienst van de NS. Zijn diensttijd na de oorlog bracht hij door bij de marine, waar hij werk tekeningen maakte van scheepska- nonnen. Na afloop werd hem ge vraagd of hij niet als burger bij de fensie wilde blijven werken. Dat deed hij. En werkte zich al snel op van leerling technisch tekenaar tot sous-chef. Maar in die opbouwja- ren na de oorlog trok het onderwijs enorm aan. "Waarom ga je niet bij het onderwijs werken?" werd hem gevraagd. Na enig nadenken, leek hem dat wel een goed idee. Hij be gon wis- en natuurkunde te stude ren, haalde zijn aantekening en sol liciteerde. "Eigenlijk ben ik door m'n vrouw hier in Leiden terecht geko men. Ik had enkele sollicitaties lo pen. Maar mijn vrouw vond Leiden lekker centraal en goed bereikbaar voor andere plaatsen. En ach, ik vond Leiden een heel leuke stad". Ambachtsschool Hij werd dus leraar wis- en na tuurkunde bij de toenmalige Am bachtsschool. "Mijn ervaring als technisch tekenaar kwam goed van pas bij mechanica". Wat is nu het verschil tussen de vroegere am bachtsschool-leerling en de huidi ge leerling van het lager technisch onderwijs? Volgens De Bruin, kreeg je vroeger, als je goed je best had gedaan op de lagere school de kans om naar de ambachtsschool te gaan in plaats van meteen te gaan werken. "Leerlingen kozen een vak en als ze net niet leuk von den, gingen ze weg. Met de rest kon je dan verder gaan.Nu worden sommigen door het lager onder wijs afgeschreven. Door de i wet trad er een veralgemenisering van het onderwijs op. Je zou ie mand een diploma kunnen geven zonder dat hij technische ervaring heeft". Vroeger waren de mensen trots op hun vak. In de jaren vijftig kwa men de 'witte boorden' meer in aanzien. Op de ambachtsschool werd neergekeken. De Bruin heeft daar een eigen theorie over: "Dat komt door de geografische ligging van Nederland. We zijn geen indus trieland. Onze bevolking was van oudsher boer of visser. We zijn van nature geen ambachtslieden. De gildes hebben hier nooit zo in aan zien gestaan als in Frankrijk en Duitsland bijvoorbeeld. Het ligt een beetje in de volksaard om op arbeiders in de industrie neer te kijken. Want door de industriële revolutie aan het eind van de vori ge eeuw, kreeg je die fabrieken. Daar heersten soms mensonteren de toestanden. Dan werd er al gauw gezegd: mijn kind komt niet in een fabriek. En later was de re denering dat je beter in een keurig pak op een kantoorstoel kon zitten dan in de bouw op de steiger te staan". Dat had - in diezelfde jaren vijftig - tot gevolg dat er een groot gebrek aan bouwvakkers ontstond. Ter wijl Nederland een schreeuwende woningnood kende. Om die op te lossen moesten enorme hoeveelhe den huizen uit de grond worden gestampt. "Toen kreeg je het feno meen van de niet opgeleide bouw vakkers. Bij wijze van spreken zet te de melkboer zijn wagen aan de kant, omdat hij in de bouw meer kon verdienen. Nu het in de bouw minder wordt, staan de onge schoolden het eerst op straat. Maar échte vakmensen bleven wel aan het werk". Ook nu de tijd van de hoogcon junctuur voorbij is, komen lts'ers redelijk aan een baan. Al gaat het niet zo vlot als vroeger. "Als zo'n jongen op school wat minder theo rie had moeten leren en wat meer van het vak, dan is hij aantrekkelij ker voor een werkgever. Dat het nu stagneert komt deels door de eco nomie, maar ook door de vorm van onderwijs. Als je nu praat over in dividualisering van het onderwijs, zou het een stap voorwaarts zijn om leerlingen toch dat te geven waarop ze recht hebben. Maar dat is moeilijk, nu de maximale groepsgrootte niet meer aan ban den ligt. Op de goede oude am bachtsschool zaten er twintig in een klas. Die konden niet allemaal hetzelfde doen. Die gingen dan één voor één achter de freesbank. De een was hiermee bezig, de ander daarmee. Dan werk je individiueel. dat is nog zo, maar de groep is te groot. Op die manier kun je als le raar per schooluur slechts twee mi nuten aan een leerling besteden, dat is te weinig". Over de fusie met De Nieuwe Vaart wil hij "niet te tragisch doen". "Het is een noodsprong. Den Haag wil de afzonderlijke scholen eruit hebben, een breed vormingsaanbod kunnen bieden. Als je niet fuseert blijf je alleen staan en dan is het maar de vraag of je je staande kunt houden". Het grote voordeel van de fusie met De Nieuwe Vaart is volgens De Bruin dat de drempelvrees bij meisjes voor technische vakken wordt weggenomen. "In zo'n schoolgemeenschap komen ze er veel eerder toe technische vakken te kiezen. We hebben hier aan de Haagweg wel meisjes gehad, maar voor de meesten is het toch een beetje griezelig om naar zo'n jon gensschool te komen". Klacht over ex-klasgenoot De Bruin kan nu voorgoed vakantie houden. Weet hij zijn tijd een beetje te vullen? "Ik ben van huis uit natuurlijk geen school meester, ik ben niet zo eenzijdig. Ik heb altijd mensen uit verschillende disciplines ontmoet. Dus er blijven genoeg contacten over. Ik heb nog niet zo nagedacht over de beste ding van mijn vrije tijd. Maar ik knutsel graag, heb belangstelling voor dingen die niets met het on derwijs te maken hebben. Geschie denis, kunst, populair-weten- schappelijke boeken over allerlei onderwerpen boeien me ook mate loos". Voorlopig zit hij toch nog letter lijk aan de 'ambachtsschool' ge bakken. Want hij woont er pal naast. "Tja in een dienstwoning. LEIDEN - Een Leidse vrouw heeft gisteren bij de politie een aanklacht ingediend tegen een voormalige klasgenoot. De man valt haar voortdurend lastig. Vol- (foto Holvast) g^ns de vrouw leidt aan gods Maar als de gemeente me tezijner- diènstwaanzin. De man zou van tijd een aantrekkelijk alternatief hogerhand opdracht hebben ge- heeft te bieden, zal ik de Haagweg kregen om met haar te trouwen. De toch vaarwel moeten zeggen". vrouw voelt daar niets voor. Vrouw ligt gewond op straat LEIDEN - Een 23-jarige Leidse vrouw is gisternacht rond half twee met een hoofdwond en een hersenschudding overgebracht naar het AZL. De vrouw werd bij de Haven liggend op straat aan getroffen, temidden van een groep jongeren. De politie kreeg tegen half twee deze melding van een man uit Leiderdorp. Hij was langs de Haven gefietst en had een vrouw horen schreeuwen. Zij zou omringd zijn door jongeren. Toen en kele agenten gingen kijken troffen zij inderdaad de vrouw en een groep jongeren. Echter, de jongeren verklaarden nergens wat van af te weten. Zij waren toevallige passanten. De vrouw wist zich niets meer te herinneren. De politie zoekt getuigen, tel 071-149961. Grote opdracht IBB Kondor LEIDEN/DORDRECHT - Het Leidse bouwbedrijfd IBB Kondor bv heeft de opdracht voor een bouwplan van bijna zes miljoen gulden in de wacht gesleept. Het bedrijf meldt zelf in de binnenstad van Dordrecht een meubelwaren huis met parkeerdak en 22 wonin gen te gaan bouwen. IBB Kondor bouwt het complex in opdracht van J. Buytink bv uit Dordrecht, een beheersmaatschap- pij waarvan in 1982 het onderko men in de Dordtse binnenstad door brand werd verwoest. De nieuwbouw gaat in totaal 5.844.000 gulden kosten. Met de bouw is in middels begonnen.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 3