Friesland komt toch nog snelheid tekort Fabio Parra presenteert zich De Rooy 'blust' brandende voeten Canins beslist vrouwentour Holland pakt winst in Kaagweek Knetterende ruzie in de oeg Post pl Haakman en Alkemade stellen teleur op WK Als mogelijke tegenspeler van Hinault en Fignon Bernaudeau na val gewond DONDERDAG 11 JULI 1985 SPORT PAGINA'9 DE KAAG - Het Hollandse Re genboogteam heeft op de laatste dag van de traditionele wedstrijd serie tegen Friesland voor de 51ste keer beslag gelegd op de Holland- Friesland wisselbokaal. Holland was gisteren, in tegenstelling tot een dag eerder, de tegensputteren de Friezen in een snelle race zowel op het water, als later bij de wed strijdjury de baas. In de totaal stand leverde dat een krappe over winning op, 122,5 punten tegen 127,5 voor Fryslan. Het hoofdnummer van de suc cesvolle 65ste Kaagweek kreeg an dermaal een vervolg bij de grijze eminenties van de jury, die pas na uren delibreren tot een uitspraak LANS-EN-VERCORS (GPD) - Kopmannen die niet goed rijden zijn licht ontvlambaar. Gistermid dag in het zonovergoten skistation Lans-en-Vercors kwam het tot een woede-uitbarsting van Phil Ander son, die ondanks de rustige rit meer dan twee minuten verspeelde Guus de Groot de jury duidelijk te en een duikeling maakte in het al- kwamen. Op het water was toen reeds onderstreept wat de eerste wedstrijddagen al duidelijk was geworden: Friesland komt snel heid tekort om de sinds 1978 onge broken Hollandse zegereeks op de Kagerplassen te doorbreken. De Friezen startten de vierde dag wel iswaar met een kleine voorsprong, maar teamleider Harry Amsterdam had kennelijk zo weinig vertrou wen in een goede afloop van de ra ce, dat hij nog voor de start pro beerde zijn tegenstanders tot fou ten te verleiden. Ellende Vanuit de volgboot het of Am sterdam de startlijn te vroeg pas seerde, maar in werkelijkheid viel de Fries vlak voor het startschot 'af, waardoor Holland-voorman Luut de Groot met zijn 'Furie' moest uitwijken. Dat leverde voor de tweede maal deze week een ro de vlaggenparade op. Het protest bord in de Kaagsociëteit leverde na afloop een potsierlijk beeld op, want dankzij de individuele race van een dag eerder waren er nu niet minder dan zeven protesten waarbij De Groot's '84' betrokken Amsterdam kreeg uiteindelijk het lid op de neus, want bij de be handeling van zijn protest tegen de Furie, wist de druk gesticulerende maken dat de Fries zelf de aan stichter van alle ellende was. Am sterdam's boot, die als derde was binnengekomen, werd met veer tien punten uit de wedstrijd geno men, waardoor de Hollandse dag zege een feit was. De winstmarge (na de behandeling van alle protes ten 27,75 punten tegen 36 voor Friesland) was ruim genoeg om ook de eindzege veilig te stellen. Teamleider De Groot: "We had den voor de laatste race geen bij zondere afspraken gemaakt. Geen protesten krijgen had ik gezegd, maar dat ging dus al meteen ver keerd". Martin Heineke (Holland): "Het is ieder jaar hetzelfde. De Friezen raken de eerste dagen achterop en trachten dan met protesten terug te komen. Amster dam blijft het proberen, maar laat hij toch gewoon zeilen. Natuurlijk, als De Groot dinsdag die boei niet gemist had, was dit alles helemaal niet nodig geweest". Kostganger Heineke kwam gisteren zelf na een fraaie race als eerste over de finish. Helemaal tevreden was hij echter niet: "Ik heb een nieuwe be manning en die is nog niet hele maal ingewerkt, anders was het be ter gegaan". Heineke's manschap pen hadden met name moeite met het snel gereed krijgen van de spi naker, die geregeld in de knoop kwam te zitten. Desondanks kwam de eerste plaats van de verdedi gend zeilende Heineke niet in ge vaar, want ploeggenoot Peter Hoo- gendam, die de leiding bij het der de boei had overgedragen, voer een tactisch sterke wedstrijd. De snelle Friezen Hettinga en Amster dam werden zodoende gedwongen om achter Hogendam's 'Brave Hendrik' te blijven. Jaap Hettinga: "We hebben van alles geprobeerd om Hoogendam te passeren. Vlak voor de finish hadden we hem in de schaar, maar op dat moment draaide net de wind en kon hij ontsnappen. An ders waren we er langs geglipt en hadden we een paar belangrijke punten kunnen pakken". Hettinga heeft voor een Fries een vreemde kostganger aan boord: de Leide- naar Piet Mulder. "Nee, geen over loper", glimlacht de Friese stuur man, "enkele jaren geleden zocht ik een nieuw bemanningslid toen het varen voor mijn vrouw te zwaar e etappe: •ra (Coloml Friesland-aanvoerder Harry Amsterdam (links) krijgt van Peter Hoogendam (108) geen kans te passeren, waardoor de leiderspositie van de Hollandse Regenbogen in de Kaagweek werd veilig gesteld. Amsterdam zou later worden gediskwalificeerd. (f0t0 Holvast) werd. We zeilden toen op de We- steinderplassen en Mulder zat ach ter ons. Tjalk Talsma, mijn tweede bemanningslid, stelde voor hem te vragen. Na kort beraad met zijn vrouw accepteerde Mulder het aanbod. Later bleek dat hij op hu welijksreis was. Hij heeft toen in ieder geval zijn vuurdoop gehad, want er ging tijdens die race van alles mis". Prijskaartje Het belang van goed teamwerk had Talsma dinsdag al aangetoond toen hij zonder omhalen in het koude water sprong om de vastge lopen 'Wilde Rakker' los te trek ken. Hettinga: "Er gaat tenminste een jaar overheen voordat je ie mand hebt ingewerkt. Wij zijn niet altijd samen, maar als team maken we in een jaar toch gauw 25 starts". Hettinga was de afgelopen dagen, ondanks de pech van dinsdag de beste Friese zeiler met een eerste, twee derde en een vijfde plaats. In de individuele wedstrijd kwam de '37' gisteren als tweede over de eindstreep, achter de opnieuw suc cesrijke Naatje 5 van Rotterdam mer Peter Freeh. In het algemeen klassement leidt Luut de Groot. De Kagerplassen zijn overigens niet alleen het domein van de spec taculaire Regenbogen. Voor het eerst in jaren maken ook de nog grotere 'Draken' hun opwachting en Fred Imhoff lijkt in deze klasse na vier overwinningen niet meer te achterhalen. De meer 'modale' beurs, want Regenboog en Draak lijkt door zijn prijskaartje van meer dan een halve ton voorbehouden aan een select gezelschap, komt ondermeer aan bod in de Laser, Valken of 12-voetsjollen. Deze klassen sluiten vanmiddag de Kaagweek af. 1. Fabio Parra (Colombia) 8 uur 25 min. 31 sec. 2. Luis Herrera (Colombia) z.t. 3. Sean Kelly (Ier) op 38 seconden. 4. Niki Rutti- mann (Zwit) 38. 5. Stephen Roche (Ier) 39. 6. Jesus Rodriguez Magro (Spa) 39. 7. Do minique Arnaud (Fra) 39. 8. Pascal Simon (Fra) 39. 9. Mare Madiot (Fra) 39. 10. Greg Lemond (V.S.) 39. 11. Pedro Delgado (Spa) son (Aus, Post) op 2.15 47. Shapiro (VSt, Raas) op 4.58 48. Kuiper (Ned, Swerts) op 5.21 50. Rooks (Ned, Post) op 5.39 60. Mot- tet (Fra, Guimard) op 8.12 63. Van Meer (Ned, De Gribaldy) op 10.37 78. Manders (Ned, Raas) op 12.11 81. Solleveld (Ned, Raas) zelfde tyd 83. Van der Poel (Ned, Raas) op 13.55 93. Lubberding (Ned, Post) op 18.33 97. Leo van Vliet (Ned, Raas) op 20.14 100. Adri van Houwelingen (Ned, Swerts) 103. Nijdam (Ned, Raas) 105. De Rooy (Ned, Post) 106. Jan van Houwelin gen (Ned, Swerts) 107. Wijnands (Ned, Raas) 112. Ducrot (Ned, Raas) 122. Lam- merts (Ned, Post) allen in dezelfde tijd als Leo van Vliet 133. Nulens (Bel, Post) op 25.06 134. Pieters (Ned, Minguez) 140. Teun van Vliet (Ned, Swerts) 142. Vanderaerden (Bel, Post) 144. De Keulenaer (Bel. Post) al len in dezelfde tijd als Nulens 158. en laat ste Yvon Madiot (Fra, Guimard) op 38.03 Opgegeven. Bernaudeau (Fra, Ocana) en Wilches (Col, Meza). Uit koers genomen wegens tüdoverschry- ding. Gonzales (Spa, Echavarri). (Ned) 8.25. 9. Pascal Simon (Fra) 8.50. 10. Pierre Bazzo (Frae) 8.51. 11. Mare Madiot (Fra) 9.34.12. Peter Winnen (Ned) 10.05. 13. gemeen klassement. „Wat ben jij voor een knecht", snauwde hij Ge rard Veldscholten toe. „Weet je ei genlijk wel waarom je hier bent...? Met ruwe gebaren trok de Au stralische kopman uit de formatie van Peter Post een fles mineraal water uit de handen van verzorger Ruud Bakker, duwde hardhandig omstanders opzij en wilde zo snel mogelijk naar zijn hotel afdalen. Daar zou Veldscholten er nog wel meer van horen, want zo kon het niet langer. „Hij is hier om mij te helpen. Een knecht speciaal voor de bergen. Maar de laatste vier, vijf kilometer van de klim heeft» hij constant tien meter voor me uit ge reden. Daar heb ik toch niets aan, want er stond flink wat wind en dan moet hij precies voor me zit ten", zei de verontwaardige Ander son. Hij kon het tempo van de groep Bernard Hinault niet langer volgen en verloor in een mum van tijd twee minuten en vijftien seconden. Anderson verzeilde op de achtste plaats van de algemene rangschik- ren of Peter Winnen, de andere be LSNS-ETT-VERCORS (GPD) Bernard Hinault duldt geen oproerkraaiers. Sinds hij de schermde renner uit het team van Tour de France heeft beslist meent de Breton het absolute alleenrecht te hebben om te bepalen in welk tempo er richting Parijs wordt gereden. Op weg naar Lans-en-Vercors, waar de Colombiaan Fabio Parra de ritzege opeiste, liet de gele-truidrager al snel weten dat hij rust wenste. Het peloton ving de boodschap op en voerde de opdracht van de meester als een braaf schoolklasje gedwee uit. Daarmee is het vuur in deze Tour helemaal gedoofd. BRESCIA (ANP) - Sjaak Haakman Poulsen. De Westduitse broers Jör- en Guido Alkemade zijn op het gen en Eckhardt Diesch werden Garda-meer als veertiende geëin- voor de vijfde keer in hun sportie- digd in de strijd om het wereld- ve loopbaan tweede, kampioenschap in de Flying Bondscoach Henri van der Aat Dutchman-klasse. In de zevende was teleurgesteld over de verrich- en laatste race legde het duo giste- tingen van Haakman/Alkemade. ren beslag op de zestiende plaats. „Na hun tweede plaats in de Kieler De wereldtitel ging verrassend week had ik zeker op een plaats bij naar de Denen Schoenherr en de eerste tien gerekend". lar (GB) 10.42. 15. Fabio Parra (Colombia) HANS JACOBS 10.50. 16. Gerard Veldscholten (Ned) 10.52. 17. Lucien Van Impe (Bel) 11.24. 18. Paul Haghedooren (Bel) 11.35. 19. Celestino 43.20. Luis Herrera (Colom- Mottet (Fra, Guimard) op 15.13 32. Rooks (Ned, Post) op 19.31 39. Peeters (Bel, Raas) op 25.43 50. Van der Poel (Ned, Raas) op 33.20 52. Van Meer (Ned, De Gribaldy) op 34.52 58. Shapiro (VSt) op 37.32 62. Kuiper (Ned, Swerts) op 40.02 78. Lammerts (Ned, Post) op 52.36 83. Manders (Ned, Raas) op 55.23 84. Leo van Vliet (Ned, Raas) 55.25 87. Vanderaerden (Bel, Post) op 56.50 88. Adri van Houwelin gen (Ned, Swerts) op 58.12 90. Wijnands (Ned, Raas) op 1.00.06 95. Lubberding (Ned, Post) op 1.02.09 100. Ducrot (Ned, Raas) op 1.03.21 103. Jan van Houwelingen (Ned, Swerts) op 1.05.55 105. Teun van Vliet (Ned, Swerts) op 1.06.19 107. De Rooy (Ned, Post) op 1.06.38 108. Solleveld (Ned, Raas) op 1.07.56 115. Nulens (Bel, Post) op 1.11.28 121. Nudam (Ned, Raas) op 1.18.09 126. De Keulenaer (Bel, Post) op 1.21.40 144. Pieters (Ned, Minguez) op 1.38.33 158. en laatste Sherwen (GBr, Geminiani) op 2.17.55 Het puntenklassement is: 1. Kelly (Ier, De Gribaldy) 217 punten 2. Le mond (VSt, Köchli) 165 3. Vanderaerden (Bel, Post) 156 4. Hinault (Fra, Köchli) 140 5. Anderson (Aus, Post) 139 6. Roche (Ier, Geminiani) 134 10. Van der Poel (Ned, Post, passeert hem daarin. Trouwens, ook Gerard Veld scholten heeft daar een kans op. Het had zelfs al kunnen gebeuren in de laatste klim naar Lans-en- Vercors. Als de Oldenzaler niet had moeten wachten op Anderson, wiens vorm zichtbaar te wensen overlaat. Het is maar goed dat het hooggebergte achter de rug is, an ders zou hij ongetwijfeld nog enor me klappen hebben gekregen. Nu bleef het bij de gratie van Hinault uiterst beperkt. Veldscholten probeerde daar ook zijn bijdrage aan te leveren. Met frisse tegenzin weliswaar, want Anderson viel in de laatste klim volledig stil. Veldscholten: „Hij ging stapvoets. Nul per uur. Ik heb me zes keer terug laten zakken om 'm op sleeptouw te nemen, maar steeds als ik het tempo een beetje opvoerde riep hij „ho, ho". Zoiets mag toch eigenlijk niet ge beuren. Nu verspeelde ik ook nog eens twee minuten en dat was echt niet nodig geweest, want ik reed goed genoeg om in die eerste groep te finishen". Het voorval illustreerde opnieuw dat het Panasonic-team in een draaikolk van ellende en tegenslag zit, die de formatie steeds dieper wegtrekt van de doelen die men zich voor deze Tour de France had gesteld. De sprinter Eric Vande raerden heeft in het verloop van de Ronde van Frankrijk nog wel een aantal kansen om het echec van de eerste weken recht te zetten. An derson zal daar niet in slagen en sleurde gisteren de brave knecht Gerard Veldscholten met zich mee naar de diepte. „Hij is de kopman", zei Veldscholten begripvol, „maar ik ben er wel de dupe van". Hinault bluft zijn concurrenten niet alleen af door op de kop van het peloton te gaan rijden en de snelheid te bepalen, hij gaat ze ook gewoon langs om zijn mening dui delijk te maken. In de langste (269 km) rit met de meeste bergen riep hij bijvoorbeeld de Ier Stephen Ro che tot de orde. Die had in een in terview gezegd zich niet neer te willen leggen bij de heerschappij van Hinault en die strijdvaardige opmerking vergezeld laten gaan van de aankondiging dat hij zou aanvallen in de Pyreneeën. De Bre ton liet zich in het peloton afzak ken tot bij Roche en vroeg om op heldering over dat krante-bericht. Stomverbaasd „Ik was stomverbaasd en ik dacht dat hij een grapje maakte. Dus zei ik zoiets als: „ik wist niet dat jij kranten las". Hinault werd er woedend over. Hij liet me weten dat ik me r aangesproken en de demarrage daardoor des te krachtiger. Fabio Parra ging als eerste, Luis Herrera achterhaalde hem. Niet om 'm te kloppen, maar om hem te helpen en tevens zijn eigen positie in het bergklassement te verstevigen. Dat het een saaie etappe zou wor den lag na het geweld van een dag eerder voor de hand, maar iets minder zouteloos had ook gemo gen. De Spanjaard Eduardo Cho- zas brak de koers open met een ontsnapping. In de achtervolging ontstond een voor deze koningin- nerit uiterst curieuze groep met on der anderen Henri Manders, de rit- Tourcoing, die in het een beetje gedeisd gebergte niet tot de hoogvliegers moest houden", aldus Roche. „En het mooiste van al is nog dat ik het niet eens heb gezegd. Mijn ploeg leider Geminiani vertelt aan ieder een wat ik volgens hem denk en dat wordt mij dan in de mond ge legd. Zo heeft hij ook beweerd dat ik volgend naar de Tour kom om te winnen. Nou, meer dan een goede ronde rijden wil ik eigenlijk niet. Ik ken m'n beperkingen". Opschudding dus rond uitspra ken over de toekomst, die trou wens interessanter is dan het he den. Nu de beslissing is gevallen wordt er volop gefilosofeerd over de vraag hoe de Tour volgend jaar zal verlopen. Vooral nadat de Co- lombianen hun tweede rit wonnen is de vraag of zij in de toekomst een moet worden gerekend. „Het stom ste wat ik kon doen was meesprin gen, maar ik voelde me goed. Ei genlijk moet ik in de bergen alleen in een laatste groep meerijden. Dat is al meer dan genoeg voor me". Hij hield, net als de andere ach tervolgers geen stand. En ook Cho- zas moest er aan geloven. Nadat eerst de Colombianen in dienst van Parra het tempo hadden aan gegeven, verscheen op het eind toch Hinault weer aan de leiding. De naaste „concurrenten", met uit zondering van Anderson, volgden in zijn spoor. Ook Peter Winnen draaide goed mee. „Ik ben tevre den al was het geen echte bergrit. Ik heb liever hele zware cols, zoals Köchli) 82 6. Delgado (Spa, Perurena) 82 8 Van der Poel (Ned, Raas) 67 Het dagploegenklassement is: 1. Köchli 25.18.29 2. Meza op 10 seconden 3. Minguez op 31 4. De Gribaldy op 1.00 mi nuut 5. Post op 3.04 6. Berland op 3.36 8. Raas op 5.31 Het algemeen ploegenklassement is: 1. Köchli 194.37.43 2. Post op 18.53 3. Ber land op 24.52 4. De Gribaldy op 28.55 5. Guimard op 31.11 8. Raas op 44.29 Het debutantenklassement is: 1. Bauer (Can, Köchli) 2. Parra (Col, Meza) 3. Forest (Fra, Berland) 4. Mottet (Fra, Gui mard) 5. Pino (Spa, Minguez) Vrouwentour De uitslag van de negende etappe is: 1. Maria Canins (Ita) 83,5 km in 2.44,44 (tyd- vergoeding 15 seconden) 2. Dominque Da- miani (Fra A) op 8.17 (10 seconden) 3. Ceci le Odin (Fra A) op 8.18 5 seconden) 4. Chantal Broca (Fra A) op 8.36 5. Pascale Ranucci (Fra A) op 8.48 6. Imelda Chiapp; (Ita) op 9.09 7. Phyllis Hines (Vst B) op 9.2( 8. Debbie Jensen (Can) op 9.26 9. Judith 14.Jeannie Longo (Fra A) op 11.07 35. Hen- l Mma& Damiani (Fra) 17.19. 4. Cecile Parks (V.S.) 20.47. 10. Pascale Ranuc< (Fra) 20.56. 11. Judith Painter (GB) 21.38. 12. Debbie Jensen (Canada) 22.34. 13. Dan ny Bonnoront (Fra) 22.44 14. Josiane Van- huysse (Bel) 23.54. 15. Roberta Bonanomi (It) 24.01. 16. Tuulikki Jahre (Zweden) 24.42. 17. Wan Li (China) 26.02. 18. Mandy Jones (GB) 26.23. 19. Carole Rogers-Dun ning (V.S.) 26.45. 20. Petra Stegherr (Wdl) 27.08. 31. Henny Top op 33.10 48. Monique de Bruin op 43.56 49. Thea van Rynsoever op 46.42 58. Petra Groen op 1.01.30 60. Pe tra de Bruin op 1.07.33 LANS-EN-VERCORS (GPD) - Theo de Rooy kan niet zo goed tegen de zon. De Limburger krijgt bij warm weer dikwijls last van brandende voeten. De felle zon hinderde hem vooral gisteren weer eens. In een dorpje vlak voor de laatste beklimming stapte hij van de fiets om zijn voeten even onder een fontein te houden. Deze tussenstop bracht hem wel op grotere achterstand, maar dat interesseerde hem niet. „Het was een erg leerzame dag. In mijn vijfde Tour de France heb ik nu de oplossing gevonden", juichte hij aan de finish. „Ik veronderstelde eerst dat mijn schoenen te klein zouden zijn. Vervolgens heb ik het met andere zolen gepro beerd, maar ook dat had geen resultaat. Vandaag ben ik er achter gekomen dat koud water gewoon het beste is". De Rooy wordt overigens tijdens de Tour nauwlettend gevolgd door de Amerikaanse televisie. Zijn populariteit in Amerika heeft hy te danken aan een toevallige samenloop van omstandigheden tijdens Parijs-Roubaix. „Ik stond toen met een bemodderd gezicht langs de kant van de weg toen de Amerikaanse tv voorbij kwam. Ze begonnen ineens te filmen en in het Engels heb ik toen een verhaal afgestoken. Dat schijnt bij de Amerikanen nogal lollig overgekomen te zijn. Regelmatig krijg ik nu brieven uit Amerika waarin men vraagt om foto's en handtekeningen. Kennelijk ben ik er populairder dan in Nederland". potentiële ronde-winnaar kunnen vorï6 jaar naar La Plagne. Daar leveren. Een waardige tegenspeler worden de verschillen gemaakt. van Hinault, Fignon en Lemond. Vijfvoudig Tour-winnaar Jacques Anquetil denkt van wel. „Neem nu Herrera, die enorm vooruit is ge gaan sinds hij vorig jaar debuteer de. Hij is nog maar 24 en kan nog lang mee. Als hij zich zo blijft ont wikkelen, kan hij een grote rol gaan spelen". Ook Peter Winnen, tussen Morzi- ne en Lans-en-Vercors weer sterk rijdend, ziet een duidelijk opgaan de lijn bij de Colombianen. „Ze fietsen nu Europeser. Met meer koersinzicht", stelde hij vast. De Latijnsamerikanen zelf zien meer in Parra, de 25-jarige winnaar van de twaalfde etappe, dan in Herrera. Hij is sterker, completer, beweert de ploegleiding. Zouteloos Na bestudering van het route schema werd in Morzine afgespro ken dat de hele ploeg voor Parra zou werken. Hij moest het dan maar afmaken. Lastig hadden ze het niet, want de etappe verliep ui terst rustig. In de laatste klim za gen ze hun kans schoon. De krach ten waren nog maar nauwelijks Met dit parkoers is het meer een Ronde van Italië", stelde hij. De etappe mocht dan volgens hem De geleverde inspanningen tijdens de koninginnerit hebben het gezicht van Fabio Parra getekend. Colombianen zien in de ritwinnaar van giste ren een mogelijke tegenspeler van Hinault en Fignon. (foto afp» niet zo zwaar zijn, Winnen speelde echt specialist in. Parra ging zo geen rol in de strijd om de dagprijs, verschrikkelijk hard weg, daar was „Want die Colombianen zijn daar geen houden aan". LANS-EN-VERCORS (GPD) - Ook de vrouwentour is beslist. De 36-jarige Italiaanse huismoeder Maria Canins won gisteren de zwa re bergetappe naar Lans-en-Ver- cors met ruim 8 minuten voor sprong. In het algemeen klasse ment is het verschil tussen haar en de Francaise Jeannie Longo ge groeid tot dertien minuten. „Maar ik vrees de tijdrit die nog komt, dus durf ik niet te zeggen dat ik al gewonnen heb". Canins, getrouwd en moeder van een zesjarig dochtertje Concetta, fietst nog niet zo gek lang. Ze is er mee begonnen als training voor het langlaufen, een tak van sport die haar al een groot aantal Italiaanse titels opleverde. Maar ook op de fiets komt ze snel vooruit, zoals gis teren bleek. Ze wachtte in de lood zware rit niet lang met aan te val len. Al op de eerste berg, de cote de Montaud, ging ze aan de haal. Haar voorsprong steeg razendsnel en zelfs haar landgenote Roberta Bo nanomi die de bolletjestrui om de schouders had, moest haar laten gaan. Bonanomi verspeelde zelf nog extra tijd door in een afdaling een verkeerde afslag te nemen en in een pittig tempo door te rijden. De ongenaakbare Canins ging door, de andere slavinnen van de: weg kansloos achterlatend. Ook de Nederlandse vrouwen kwamen in het stuk niet voor. De enige die met een acceptabele achterstand (elfde op 9 min. 51) in het ski-sta tion arriveerde was Heieen Hage. „Het ging", merkte ze op, „beter dan gisteren. Maar de etappes zijn wel zwaarder dan vorig jaar. Toen hadden we er nooit ritten bij met meer dan één col". Voor de grote meerderheid van de deelneemsters is het zelfs té zwaar. Moesten er dinsdag op Avo- riaz zuurstofmaskers aan te pas ko men om de in elkaar stortende ren- sters weer bij de positieven te brengen, ook gisteren viel menig meisje huilend van de fiets na de passage van de aankomst. Tranen waren er ook bij Monique de Bruin, die de laatste beklimming bijna letterlijk naar boven was ge duwd. Twintig minuten na Canins viel ze in de armen van bonds coach Verboom. „Zij en Petra Groen zijn nog maar twintig", al dus Verboom. „We hadden ge dacht dat ze dit aankonden, maar het blijkt toch een beetje te veel voor hen te zijn". Dat laatste be streed Monique de Bruin overi gens. „Te zwaar? Nee hoor, want we willen het toch zelf'. LANS-EN-VERCORS (GPD) - Jean René Bernaudeau, de eeuwi ge Franse belofte, heeft gisteren de Ronde van Frankrijk na een val partij noodgedwongen verlaten. De renner uit de ploeg van Luis Ocana schoof in de afdaling van de Col de la Colombiére bij het plaats je Thones onderuit, toen hij schrok van de waarschuwingen die een gendarme hem toeriep. Bernau deau werd na die vreselijke smak in de ambulance geladen en naar het ziekenhuis van Annecy ver voerd. Daar wezen foto's uit dat hij niets had gebroken, maar hij moest wel 24 uur ter observatie blijven.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9